ÜRRESPONDENTIE raadeelndchtjes en -neefjes, a keer weer een groot letterraadsel, i spreekwoord moet worden: raad- als jullie ziet. Zulke groote raadsels dubbel; dat weten jullie zoo lang- and alKr zijn nog 6 andere raad- or verdere keuze. t 2de raadsel van vorigen keer had- rschillenden voor Burcht: „vesting", tuurlijk ook goed was en dezelfde ist gaf. velen nadert op school een belang- lag: de overgang. Ik hoop, dat deze ïhts vreugde zal geven aan de be- neefjes en nachtjes en geen teleur- of tranen. In jullie volgenden of i enden brief zal ik er wel over in weer vele (waaronder lange) brie- jodat ik nu overga tot de afzonder- (antwoording. Dl Fakkel Ik dank je hartelijk voor len wensch; ik hoop het zelf natuur- I. van der Vos Je slaakte zeker een van verlichting, toen Gerda Karei jk gevonden had; en bovenal, toen ar tranen het leelijke scherfje ver over eenige weken zet ik je dan an het werk. .e Brandt Nu gaat Ellie probeeren, itld om zich heen te verkennen. Nu wel heel" gauw kunnen loopen. Je f zeker al naar het eerste wande- met haar aan je hand iie de Wekker Van mij krijg je dan ïimpje voor je rapport. Nu op die rakken (Je weet, welke ik bedoel?), ;ra je best gedaan. Wat worden je leuk! Dat zal misschien wel iets it jonge volkje zijn. je de Wekker Jij ook een compli- voor je rapport. Er zijn veel mooie bij Alleen laat je me nu nog nieuws- r.var het cijfer voor taal. Hier waren aten wat eerder. Snuttenaar Inderdaad was je vo- def te laat. Jammer voor je. Jullie een gezelligen dag op school, toen r jarig was. Ik ben heel benieuwd, e ,,het" al vertellen kunt. Metselaar Ik behoef niet te vra- jij genoten hebt Donderdagavond! dit tooh aardig postpapier met den anger van Hameln er op. ie Bleuzé Bedankt voor je raadsel. Bekooy Dat uitknippen is heel th; zoo krijg je een mooi sprookje geheel bij elkaar. Nu krijg ik mijn sche beurt, een prettige beurt, hè voor je anekdote, ia Overduin Je moet je nergens over maken. Je doet alles, wat je ie doet je best. Ik denk, dat alles wel vallen. Overduyn Het worden nu echte van een grooten jongen van jou. namen van I. en jou passen mooi aar. Zorg er maar voor, dat je dat voel" in je keel maar heel zeldzaam En nu gaat de raadseljeugd werken i raadsel. tje Lieshout Natuurlijk is het irtelijk welkom. tn Marti Bakker Ik vind het het voorjaar nabij te weten, door over je bloemen vertelt. Vertel later ms, wat er in je eigen tuintje komt m. Jullie hebben nog eens een fijn ildig paard om op te rijden! Dank lieve wenschen. Pielanen Mooi gezongen Vrij- 'uder hoop ik hetcelfde als jij. Verstraaten Ik meen dit raadsel on je te hebben in mijn voorraad. Löebèr Nu moet het dan weer «er aan zeker? Je liep te vlug van de Vos Ik hoop dan, dat ik vol- veek je rapportcijfers zal zien in je ia: zal een goed teeken zijtn. Olivier Ik had me ook al afge- of jullie echte nichtjes zouden zijn. v van niet. Dan toch in elk geval nichtjes. Schrijf je me over je rap- "over de uitvoering v de Vos Hartelijk dank voor dukwenschen Bedank ook Vader en en wensch Vader spoedige beter- Wat een groote verandering in je loos. Dat loopt vlug van stapel bij vertrouw, dat je ook hier je beste voor zult zetten, en hoop, dat je je zin zult hebben. Greetje Lips Die beide uitvoeringen zullen wel twee feestavonden voor je wor den. Ging alles fijn? Bedankt voor je anekdote. De rest van je brief las ik met pleizier, maar ik praat er verder niet over! Jan Bronsgeest Je hebt veel lotgenoo- ten in dezen tijd, dat is een troost. Je hebt ie toch wel goed bezig kunnen houden thuis? Koos Stikkelorum Dat Is een groote legkaart, ik heb deze wel eens gezien Daar is wat aan uit te zoeken Is het je gelukt? Alida Stikkelorum Dat is een prettig tijdverdrijf met slecht weer. Aan wie of wat moet ik denken bij „Ketelje"? Teuna Ouwehand Wat een gezellig troepje bij jullie thuis; daar is veel te zor gen. maar er zal ook veel vreugde heer- schcn onder elkaar. In het laatste wil Tom mie ook graag deelen. denk ik. Leuk, dat je in je volgenden brief je zusjes aan me voor gaat stellen! Leny Moraal Zoo was het eenigen tijd terug ook: je hebt weer veel om je op te verheugen. Karei van der Wilk Het was dan ook een dubbel feest verleden week. Het ver wondert me niet. dat je toen geen raadsels op kon lossen. Anrde Duyverman Hartelijk welkom. Je merkt wel, dat je nu een paar oplossin gen fout had; volgenden keer hoop lk je naam ook bij de goede oplossers te kunnen plaatsen. Corrie van Weizen Wat een snoezig klein briefje krijg ik dezen keer! Je hoeft niet elke week een briefje bij de oplossin gen te schrijven; alleen als je zin hebt, en er wat te verteilen is. Koos Hoek Zoo zie je: zelfs bed-arrest heeft een prettig kantje. Heb je alles uit gelezen? Veel pleizier bii de poppenkast. En moet je niet dien zelfden dag je groote reis ondernemen? Piet Martijn Ik feliciteer je alvast met je verjaardag. En ben je op school ver huisd? Dan kan ik je daarmee ook geluk- wenschen! Dank voor je raadseltje; maar dit is een soort, dat lang op een beurt moet wachten. Piet Arentsen Nu was het voorspel van de ijsberenjacht je dus duidelijk. Bedankt voor je raadsel Aukje van der Walle Die troostprijs brengt troost in den vorm van prettige uurtjes. Ik ken het spel wel. Dank voor je lieve wenschen. Loes van Veggel Ik heb schik in je aardig postpapier. Voor jou nu een tijd om extra zuinig te zijn! Jij hebt een mooien, en toch een slechten dag uitgekozen, om jarig te zijn! Dini Nieuwendijk Wat een vreugde voor je nichtje: ik begrijp, dat ze niet stil in bed kan blijven liggen! Heb je haar vaak op mogen zoeken? Geertrui de Groot Hartelijk dank voor je gelukwenschen; je hebt het goed ont houden. Emma de Groot Jij ook bedankt, voor hetzelfde. En het duurt niet lang meer (ik vind het niet lang. jij wel. hè!), dat de rol len verwLsseld zijn. Marietje Lagerwij Het lijkt me een aardig verhaal. Ik vind het heel leuk, dat je me er wat. van vertelt. Wat een verras send oogenblik, toen Liesbeth de dokters familie ontdekte in de zaal. Wout van Heel Dank voor je spreek woordraadseltje, waarbij je een heel klein, maar leerzaam lesie opschrijft. Flip Stouten Ik ken „Poncy" wel. en ik vind, dat hij hier sprekend voor me staat. Je krijgt een pluimpje, en een hartelijk be dankje Ik ben blij met dit staaltje van je teekenkunst. Nelly Stouten Ik hoop, dat het goed afloopt met die arme oude vrouw. Zij was zeker blij met de kaart? Dat is erg aardig van Flip. Wat veel nieuwe raadsels, wei- bedankt; ik zal deze wel eens op mijn ge mak uitzoeken. Sjaantje Stouten Het zal je broertje best bevallen op de groote school. Als hij er eerst maar geweest is! Je weet: onbekend is onbemind. Leuk, wat je voor Beppie maakt. Als zij kon lezen, zou ik dit niet durven opschrijven. Bep Oostveen Vergeet je me niet te vertellen over Donderdag? Jij ook al aan het raadsels verzinnen? Knap, hoor, en welbed ankt. Tweetal van Vliet Wees gerust: ik zwijg! Het is voor mij vreemd, als ik jullie brief mis, maar ik begrijp het wel van vo rigen keer. Annie van Winkel Wat is die verkoud heid beleefd, om jullie alle drie een beurt te geven, en niemand over te slaan! Toch waren jullie blij, dat zij maar korte bezoe ken bracht. Beterschap met de beide pa tiënten in het ziekenhuis De verhooging is weer een gewichtige gebeurtenis Annie Schneider Ik dank je voor je gelukwenschen; en, op mijn beurt, kóm ik jou nu feliciteeren. Vroeg genoeg, hè! Ik ken het versje wel van je postpapier. Jammer, dat het zoo gauw op is! Prettige dag Dinsdag. Willie van der Laken Een enkele maal hebben we korte vervolgverhalen, maar nooit een heel boek. Dat duurt veel te lang, en is niet leuk voor kinderen, die er mid denin vallen. Je schijnt van veranderingen te houden! Inderdaad ben Je met ie raad sels niet gelukkig dezen keer. zooais ie zelf wel ziet. Bedankt voor je anekdote. Ton Tegelaar Ik had graag ie "ezicht gezien bij die verrassing Zaterdagmiddag. Feliciteer Moeder van mij. Wat mii betreft, raad je precies een maand te ver. .Te ziet. dat ik Moeder nog voor ben. Ella Meinema Ik zal goed luisteren, naar verre orgeltonen, en naar de mond harmonica dichtbij Wat een eer valt mij te beurt, waar ik zelf wèl, en niet. bii ben! Jullie begrijpen dit wel, al klinkt het wat raadselachtig. Ernst Blansjaar Zoo blijven de brie ven toch in elkanders nabijheid Dezen keer is het zeker anders gegaan, dat ik jouw brief alleen aantref? Lydi Boon Gaat het onder Kabouters ook gezellig toe? Ik zou zeggen van wel! Dat is weer iets heel onprettigs voor je, wat er nu gebeuren moet. Als je dit leest, is het gelukkig al achter den rue. Beter schap er mee. Liesje Olivier Voor jou is het te lang geleden, voor mij niet. Ben je nog on de Zondagsschool? Riekje Leemans Ja, dat viel weer tegen, voor ons beiden. Laten we nu samen hopen op den volgenden keer. Wat geen raadsel was. heb je wel goed geraden, en ik dar.k je hartelijk voor je gelukwen schen. En ook bedankt voor je belde raad seltjes. Willy Wiggers Ik hoor graag wat over jullie grappenmaakster. Heb je verder ge lezen in het mooie boek? Krijg ik "-eer op. lossingen? Annie Schipper Je bent goed inge spannen, vooral voor gymnastiek en fiet sen. Je kunt dus weer volop geni»toi voor- loopig! Jopie Glasbergen Aardig, dat ;e iets over jullie allen vertelt. Agatha en iii zijn zeker veel samen? Maak je het goed? Anny Korswagen Alleen het le raadsel heb je fout; jouw oplossing zou ook klop pen. als er geen „maat" bij stond Zeven oplossingen goed; dat is prachtig. Ik heb gelezen van de verbouwing. Jullie 'nou len wei van zoo'n verandering! Ik had mede lijden met je over die frambozensaus. Ik zou net als jij zijn. Best, twee bri°ven in één enveloppe. Fietje v. d. Boon Natuurlijk mag jij ook meedoen, ook welkom. Gezellig, alies samen met je vriendin te doen; op school, en buiten schooi. Zie je, dat ik goed oo je geweest ben den eersten keer? Ik krijg bij de kennismaking mooi postpapier van je. Gerrie Sweris Dan weer met vollen ijver aan het werk. Nu hard werken, opdat je in den zomer kunt fietsen! Je krii-t nog eens een kruiswoordraadseltje. Wim de Wolf Dat kwartiertje rol schaatsen zal je heugen voorloopig! Het is een geluk, dat het schoolwerk nu gewoon door kan gaan. Anders zouden de rol schaatsen je, in plaats van vooruit, achter uit brengen. Mientje de Water Ik zie, dat je je best doet op school. Nu nog extra gewerkt op een paar vakken, die nog een stootje naar boven moeten hebben. Kora Key Prettig, als je me volgenden keer weer wat te schrijven hebt. Jaap Kruit Je bent aan net knut selen geweest. Schrijf je om een vasten tijd naar Afrika? Wim Rienstra We zijn allen blij, als er meer licht en zon komt. Jij blijft natuur lijk van Indië goed np de hoogte Paul Rienstra Waren de vogels ai ge vlogen. toen het gemerkt werd? Geer pret tige ontdekking! Atze van dei Kooi Het is onprettig nieuws, maar ik begrijp dat jullie er vol van zijn Is het geld nog terecht gekomen? Jo Kooien Je hebt aard ge hand werkjes onder handen. Je broertje kijkt dus al vroolijk de wereld in Leuk dat ie tulpenbollen het zoo goed doen. Jannie Kooien Ik hoop dan bii een volgende gelegenheid'ook met El ie kenn.s te maken. Natuurlijk ben ik blii met wat jou beloofd is voor ie overgang 1!" eken er op. dat ie overgaat! Coba Verlind Heel hartelijk dan voor het mooie kiekje; voor mij vijf vl ezen in één klap! Ik ben blij. jullie allen nu ook te kunnen z:en: de twee trouwe vriend n- nen. miin nieuwe nichtje en nvn 'oe ern stige nichtje en neefje. Ik begrijp, dat

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 21