COLO fj** Leidsche begrooting voor 1939 aangenomen LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 25 Februari 1939 'ff KNOOP IN Pe heer Tobé veroorzaakt een pijnlijk incident Slot der replieken Dupliek Een Persoonlijk Feit Stemmingen De laatste Avondzitting DAGBLADRECLAME De lieer KNIBBE opent den vijfden dag padat de VOORZITTER nogmaals een ernstig beroep op den raad heeft gedaan glch te bekorten. Hij zal steeds de socialistische voorstel len blijven bestrijden tot ze verdwenen lijn. Hij constateert, dat de wethouder van aociale zaken den raad om den tuin leidde inzake den aanvangsdatum van den schoe - ieldkn.it", door met de data te goochelen. De VOORZITTER roept den heer Knibbe tot de orde, dat zijn geen uitdrukkingen. Het geheel® college is overtuigd van de goede trouw van den wethouder. De lieer KNIBBE komt dan op tegen het hem in den mond leggen van uitdrukkin gen door de S.D.A.P die hij niet bezigde. Zoo ook inzake werkverschaffing waarvan hij zijn standpunt nog eens uiteenzette. HIJ wijst de geuite beschuldigingen Iel af, handhavend hetgeen hij heeft gezegd over het historisch materialisme enz. Ten koste van de arbeiders houden de socialisten hier te zeer vast aan starre dogma's van hun leer. Het. woord paradepaard voor het plan van den arbeid, heeft de heer v. Eek aan j|ch zeil te wijten door zijn verkeerde op positie-politiek. Bestrijding van fascisme is alleen moge lijk op het deugdelijk beginsel van het Christendom. Nogmaals bestrijdt spr. overigens dit plan zich dan keerend tegen den heer v. Wel len. i De heer v. d. Kwaak somt voor- en na- óeelen van het voorstel tot opheffing der vacantie-voeding voor kinderen op en stelt een motie voor om voorlooplg dit voorstel op te schorten en een onderzoek in te stel len naar de mogelijkheid om vooraf door de ouders te doen opgeven of zij vacantle- voeding wenschen voor hun kinderen en de kinderen, die dan gebruik maken, in zekere irholen te concentreeren bot verlaging der kosten. Wie zich niet tevoren opgeven, val len automatisch af. Het college wil dit voorstel in prae-advtes nemen. Daartoe wordt besloten. (Reeds ln een gedeelte van onze vorige oplaag geplaatst!. De heer v. d. LAAN heeft een offer ge vraagd. doch niet ln de eerste plaats van de arbeiders. Hij noemde het gemeente- personeel omdat dit vast is aangesteld en daarmee de loonen voor een deel zijn ge regeld. Het offer moet echter komen van allen! De hoer SCHULLER wil weerleggen, waar de wethouder hem beschuldigde van „ge rechte critiek", over de verlichting van het Stadhuis en hij licht voor, wat de heeren Wilbrink en Beekenkamp ln de O. v. F. zelf hebben gezegd. De VOORZITTER vraagt, of het wel raad zaam is uit geheime commiasle-vergader- ringen te praten. Wethouder WILBRINK: Bedoeld is ge tochte critiek op het college! De heer SCHÜLLER acht zich hiertoe «dwongen door de geuite woorden. De VOORZITTER keurt deze methode af. De heer WILMER: het is toch zuiver zakelijk te spreken van gezochte critiek, daarin zit niets minderwaardigs. De heer SCHULLER laat zich daarvan niet beschuldigen en gaat nog op enkele llnesses in. Wethouder WILBRINK noemt dit min derwaardig. De heer SCHULLER gaat accoord met het in praeadvies nemen van twee zijner voorstellen, doch hoopt, dat dit geen jaren tal duren, doch op korten termijn zal ge schieden, want geëischte woningreserve is niet meer aanwezig. Uitvoerig verdedigt hij nogmaals zijn andere voorstellen tegen de '«strijding van den wethouder. Kosten hunnen geen bezwaar zijn en de woningwet verplicht zelfs tot dit onderzoek, door hem voorgestaan. De heer v ECK wijst er op, dat de heer Bchüller volledig spreekt voor de fractie en zijn critiek oefende. B. en W. noemden djn critiek gezocht en uit geprikkeldheid heelt hU nu geciteerd uit commissie-ver- saderingen van fabricage. De fractie neemt fat niet voor haar rekening. De commissie- heaprekingen zijn vertrouwelijk en gemoe- delljk en het is onjuist daarvan in het pu bliek gewag te maken. De heer SCHULLER: hoe vaak ben ik tiet geciteerd, dan mag het wel! De heer GROENEVELD blijft van mee ning, dat het college propaganda moet, ma- hen voor het openbaar onderwijs als leider daarvan. inzake de maximum-snelheid vraagt hij apcedig een voorstel aan den raad. Bezuiniging bij het bewaarschool-onder wijs zal hij niet steunen. De heer HESSING mag concludeeren dat uit het feit, dat het aantal werkloozen hier afnam, blijkt, dat niet minder werken rijn uitgevoerd dan in vorige perioden. De motie Beekenkamp ziet spr. als een «(Keuring voor het college van B. en W. en van den wethouder voor sociale zaken ln "tonderheid en daartoe kan zijn fractie ["et medewerken Van te voren dient dan jVeh te zijn vastgelegd, dat er objecten '•oor werkverschaffing zijn. Openlijk zijn de onregelmatigheden in de centrale werkplaats hier in den raad be handeld, dat kan in een democratie. Hoe- *e' spr alle onregelmatigheden afkeurt, aan hij het oordeel van den heer Beeken- £lmP toch niet geheel onderschrijven. De «««missie heeft een onderzoek ingesteld v» vond waarheid doch ook schromelijke "verdrijving bij do ingebrachte klachten en SJ verdedlgt de omvatting der groote meer- "neid der commissie inzake het optreden |en den leider. °Pr. verdedigt hot putten uit den kapi- T^ienst voor eenmaal en weloverwogen Begeven omstandigheden als te ver kiezen boven verdere belastingverhooging. Tusschen het communisme en het socia lisme is een niet te overbruggen klove. Offers zou men mogen vragen zoo deze algemeen werden gebracht, ook door het groot-kapitaal! Spr hekelt de houding der R K. die door hun steun deze en vorige regeeringen heb ben mogeliik gemaakt. Tot slot bestrijdt spr. nog den heer Knibbe Inzake arbcidsschuwheid en steun- fraudc en over zijn uitlating over het his torisch materialisme, dat hier te lande nooit zoo sterk op den voorgrond heeft ge staan als elders. Spr. kan begTijpen. dat de heer Knibbe teleurgesteld is, dat. nu de soc. dem. mec-regeeren, er geen bankroe- tierspolltiek is gevoerd! De heer KNIBBE erkent zich vergist te hebben, toen hij den wethouder van sociale zaken schuldig verklaarde aan de gemaakte fouten inzake de schoeiseldienst-data. Deze is daaraan volmaakt onschuldig en dus neemt hij al het gezegde terug. De heer LOMBERT bestrijdt de heeren Snel en Hesslng, dat niets gedaan zou zijn door de regeering voor bestrijding der werkloosheid, en verdedigt werkverschaf fing als beter dan niets. Hl) eindigt met een felle philippica tegen de S.D.A.P. in het algemeen en tegen de houding in Leiden ln het algemeen. De heer BEEKENKAMP wijzigt zijn mo tie aldus, dat aangedrongen wordt om de werkgelegenheid zooveel mogelijk te ver ruimen en aan werkverschaffing zooveel menschen te werk te stellen als mogelijk zal blijken, vooral hoofden van groote ge zinnen Dit om te voorkomen den on juister! indruk van de SD.AP. dat de eerste motie tegen den wethouder zou zijn ge richt. Nadat de heer v. ROSMALEN nog kort heeft gesproken tot straatverbetering be veelt de heer TOBÉ nog eens de spaarrege ling aan. Over de onregelmatigheden aan de cen trale werkplaats constateert Jiij, dot de centrale werkplaats niet zakelijk was op gezet doch als een amateur-bedrijf was waarin geen behoorlijke salarieering voor den leider mogelijk is en protectie heerscht. Waarom heeft de wethouder echter niet eerder ruiterlijk de fout bijtijds erkend, in plaats van te trachten deze te verbergen uit vrees voor eigen reputatie? De VOORZITTER betreurt deze uitlatin gen aan het eipde van het debat. De heer v. ECK zegt, dat zijn fractie voor de motie Beekenkamp zal stemmen onder 2 voorbehouden: io. zich het recht voor behoudend geval voor geval te bezien en 2o, dat de raad niet zal worden Ingescha keld als alles reeds in kruiken en kannen is om werkverschaffing toe te passen. Ook de heer WILMER motiveert zijn stem voor de motie evenals de heer v. Weizen, de laatste onder het voorbehoud van den heer v. Eek. Wethouder VERWEY zal om de begroo ting heden te kunnen afdoen P'et ingaan op redevoeringen als van den heer de Reede met wien hij het in zeer veel totaal niet eens is. Spr. noemt het, gezien de scherpe beoordeelins van het college zijn recht, zich te verdedigen zooals hü deed, ook tegen de A.R., voor wie het moeten erkennen, dat geen catastrophale gevolgen waren aan te wijzen een teleurstelling moet zijn. Misschien was lui wat scherp, doch waren de A. R. dat nooit ln den raad? Wethouder VAN STRALEN betreurt het. dat de heer Tobé aan het eind van het debat zoo sarcastisch zich uitliet over het gebeurde aan de centrale werkplaats. Als de heer Tobé dan geloof hecht aan de vuile roddelary en spreekt over protectie en vrees voor eigen reputatie dan heeft hij dit waar te maken Spr. werpt dat verre van zich. Is het feit, dat een soc. dem. aan het hoofd stond, reden om te spreken over protectie? Hoe is er gekletst en ln obscure blaadjes geschreven, dingen van allerlaagst allooi 1 Er is gesproken over verwantschap tusschen hem en den leider wat niet al Tegen hem en tegen den leider zijn, al leen om politiek gewin te trachten te ver krijgen de scherpste beschuldigingen geuit zonder grein van bewijs. Zoodra hij kennis kreeg van het gebeu ren. heeft hij gehandeld op een manier die niet te verbeteren is. Er is gehandeld zonder aanzien des persoons. Alleen de nlet-schorsing direct blijft over als verwijt doch dat is verschillend te bezien. De leider had al vergreep hij zich. zoodat hij weg moest, toch ook zijn verdiensten Spr. tart den heer Tobé te bewijzen dat hij uit vrees voor eigen reputatie niet heeft ingegrepen of niet juist heeft ingegrepen. Zijn functie, verzekert spr. die opgewonden is -eworden. zoodat ziin stem trilt e'scht zlin gansche bersoonlijkheld op en hij geeft z ch geheel vol lust. En nu zulk geroddel! Waaraan de heer To'oé nu meedoet in den raad daaraan voedsel gevend! De heer TOBÉ gelooft dat de wethouder zich te veel opwindt. In December liepen er reeds geruchten en hü heeft den wethouder ingelicht om hem In bescherming te stellen. Het was de passage uit het rapport dat B. en W. in groote trekken" waren ingelioht die hem onzun't 2 frappeerde. De wethouder laat soms het hart meer spreken dan het verstand, geen slechte eigenschap integendeel zelfs, doch hier was het verkeerd Hü wil niet zeggen dat de wethouder iets heeft willen achterhou den of wegdoezelen, maar niet direct rigoureus lngrüpen was hier verkeerd. Er dreigt gevaar voor reputatie door het hart te laten spreken in het oog der ge meenschap De VOORZITTER is onaangenaam ge troffen door het bezigen der woorden vrees voor reputatie en protectie. Ook na de ver klaring van den heer Tobé is hü niet te vreden hü oordeelt toch deze wijze van spreken onjuist. Daarom vraagt hij den heer Tobé te wil len verklaren, dat hij zijn woorden niet aoo bedoelde als de wethouder ze wel moest opvatten. De heer TOBÉ wil dit volgaarne doen. Het voorstel v. Eek. De Raad besluit het advies in te winnen van de Algemeene Ambtenaren en Werklie den-Commissie over de vraag, of het ge- wenscht is en zoo ja, op welke wijze, het Sersoneel der gemeente medezeggenschap )e te kennen bij het algemeen beheer der gemeentelijke diensten en bedrijven. Wordt verworpen met 18—16 stemmen. Vóór de soc.-dem. en de heeren v. Weizen en Key. Het voorstel v. Eek. Artikel 21 le lid van het reglement voor de Commissie van Advies betreffende de arbeids- en dienstvoorwaarden van het ge meen tepersoneel, komt aldus te luiden; ,,De dienstcommissie vergadert ten min ste eenmaal in de drie maanden, van welk voorschrift alleen kan worden afgeweken, indien de agenda voor de te houden ver gadering geen enkel punt van bespreking van genoegzaam belang zal kunnen vermel den." Aan artikel 26 wordt een tweede lid toe gevoegd aldus luidende: „In de maand Januari van elk jaar bren gen de dienstcommissies aan B. en ver slag uit van haar werkzaamheden over het afgeloopen jaar". De motie v. Eek. De Raad spreekt de wenscheiykheid uit, dat voortaan ook in Leiden het houden van op tochten met muziek en banieren op Zondag namiddag als regel zal worden toegestaan. Wordt verworpen met 1816 stemmen. Vóór de S.D.A.P., en de heeren v. Weizen en Key. De motie v. Eek. De Raad spreekt als zijn meening uit, dat bij het verhuren van gemeentegebouwen en -zalen geen onderscheid mag worden gemaakt tusschen de ingezetenen van verschillende richting. Wordt verworpen met 1816 stemmen. Vóór de soc.-dem. en de heeren v. Weizen en Key. Hel voorstel Lombert en Beekenkamp. De heeren Lombert en Beekenkamp doen volgend voorstel: De Gemeenteraad verzoekt de Commissie voor de Strafverordeningen te rapporteeren over en eventueel een voorstel te ontwerpen tot aan vulling van de politieverordening, strekkende tot het bestrijden van den verkoop van Neo- Malthusiaansche middelen. Gaat om praeadvies naar B. en W. Het voorstel Schüller. Te besluiten medewerking te verleenen voor den bouw van arbeiderswoningen, mede ter vervanging van krotwoningen door de verschillende vereenigingen en de ge meente (ten behoeve van de woningstich ting). Gaat in praeadvies. Voorstel Schüller. Over het voorstel Schüller: een onderzoek te doen instellen naar de woningen welke krachtens het gestelde in de Woningwet in aanmerking dienen te komen onbewoon baar verklaard te worden, en het resultaat van dit onderzoek in een rapport aan de Raadsleden te doen toekomen, staken de stemmen (1717). Voor de soc.-dem. en de heeren v. Weizen, Manders en Key. Het voorstel Schüller. Te besluiten het bestuur van de woning- bouwvereentging ..Ons Belang" uit te noodigen tot het indienen van een bouwplan voor pl.m. 43 woningen op een terrein gelegen aan de MamixstraatVan der Duinstraat. Gaat om praeadvies. Het voorstel Schüller Een onderzoek te doen instellen inzake be zetting van alle woningen in Leiden, met week ly uren beneden de f. 6, en het resultaat van dit onderzoek in een rapport aan de raads leden te doen toekomen Wordt verworpen met 1816 stemmen. Vóór de soc.-dem. en de heeren v. Weizen en Key. Het voorstel-v. Weizen inzake de Süads- zaal wordt verworpen met alg. stemmen, behalve de voorsteller. De motie-Beekenkamp inzake de wen- schelijkheid van werkverruiming etc. wordt z.h.st. aangenomen. Over het oude voorstel-v. d. Voort, over genomen door den heer v. Eek staken de stemmen 1717. (Voor de S.D.A.P. en de heeren v. Weizen, Key en Wilmer). Hierna schorsing. Aan de orde is de artikelsgewijze behan deling der begrooting. Allereerst de uitgaven. Bü vlgnr. 251 (verteringen ten behoeve van de bureaux van stemopneming) dringt de heer v. d. LAAN aan op bezuiniging, o.a. door afschaffing van de verstrekking van port en sigaren. De VOORZITTER zegt. dat het college met deze opmerking rekening zal houden. Bü vlgnr. 292 (hulsvesting in naohtlogles by politie! dringt de heer OOSTVËEN aan op een betere ligging voor de naehtverblij- vers. Het latwerk, dat er thans is, is on voldoende. De VOORZITTER zegt. dat wüziging met het oog op besmettingsgevaar niet wensche- '•Ük is: hij zal nog eens overwegen of aan den wensch tegemoet is te komen. Bij vlgnr. 298a wordt z.h.st. besloten om voor 1939 aan de afd. Leiden der Ned. Ver. voor Luchtbescherming een subsidie te ver leenen tot een maximum bedrag van f. 2475. Bij vlgnr. 301 (Kosten E.H.D.i vraagt de heer SNEL of het juist is. dat degen" die den E.H.D. waarschuwt de daaraan ver bonden kosten moet betalen. De heer LOMBERT klaagt over te lang wachten na het alarm. Weth. VAN STRALEN hebben over het laatste nimmer klachten bereikt. Den heer Snél antwoordt spr., dat de kosten alleen worden berekend, wanneer degene aan wien hulp verleend is, deze kan betalen. Bij vlgnr. 331 (kosten gem. zweminrich tingen) is een voorstel van den heer Jon- geleen, dat als volgt luidt: Ondergeteekende verzoekt het college van B. en W. nog voor het aa. zwemseizoen de noodige maatregelen te treffen, teneinde in de zweminrichting „De Zijl" behoorlijk zuiver zwemwater te verkrijgen De heer JONGELEEN licht het voorstel toe; het water UJkt soms meer op erwten soep dan op een zwembassin. Geroep: met een kluif? (hilariteit!. De heer JONGELEEN meent zich tegen over vreemdelingen over de inrichting te moeten schamen. De heer v, d. KWAAK sluit zich aan bij den wensch tot verbetering. Wethouder VERWEY zegt, dat het college overtuigd is van den ernst dezer zaak. De deskundigen lijp het echter niet eens over dc middelen tot verbetering. Moet het water biologisch of chemisch gereinigd worden? Den directeuren van Gemeentewerken en den Geneeskundigen Dienst Is opgedragen hierover een rapport uit te brengen, zoodat t.z.t. deze zaak in den raad komt. Het zal evenwel een vrij kostbare geschiedenis zijn Het college is dus terzake diligent en wil het voorstel in prae-advies nemen. Oo verzoek van den VOORZITTER trekt de heer Jongeleen na deze toezegging zijn voorstel in. Bij vlgnr. 361 (onderhoud straten en plei nen) dringt de heer WILMER aan cp ver betering van de Ri.in- en Schiekade ln den zin van betere begaanbaarmaking. Ver- breeding acht hii zcozeer niet noodzakelijk. De heer SCHÜLLER vraagt een betere benaming der straten. De heer SNEL vraagt een andere onder- houdsmethode van het wegdek der singels dan door grof basaltslag. De heer GROENEVELD dringt aan op een beter toezicht op het onderhoud der z.g.n. oarticuliere straten, zooals de Reitz- en de Julianastraat. De etraatnamenborden wor den z.i. niet altijd oordeelkundig aange bracht. Webhouder WILBRINK meent, dat be strating der Rijn- en Schiekade in verband met de gladheid des winters groot gevaar voor de weggebruikers zou opleveren. Toen de aanwonenden er zieh vestigden, was er ln het geheel geen weg. doch alleen een jaagpad. Het gemeentebestuur wil verbete ring aanbrengen, doch dan ook afdoende en daarvoor is gratis-overdracht van een stuk der voortuinen een eerste voorwaarde. Daartoe ziin verschillende eigenaars echter niet bereid. Bij vlgnr. 364 (onderhoud plantsoenen! vraagt ae heer VALLENTGOED verande ring te brengen in de levende have van de volière in het Plantsoen, bijv. met aapjes of eekhoorntjes Bij vlgnr. 365 (bijdrage aan ..Leidsche Hout"i is een voorstel van den heer Oost veen. om bü het bepalen van een subsidie ten behoeve van de Stichting ..De Leidsche Hout" de voorwaarde te stellen, dat ge noemde Stichting met dc arbeidersorgani saties overleg zal plegen bij de bepaling en de naleving van de arbeidsvoorwaarden voor het personeel van die Stichting De heer OOSTVEEN licht zijn voorstel De VOORZITTER antwoordt, dat de Hout een particuliere stichting is; de subsidie zelve is reeds vastgesteld en men kan geen wijziging brengen in de voorwaarden, welke daaraan zijn verbonden. Het personeel zelf heeft nooit verzocht verandering te bren gen In de dienstvoorwaarden. hetgeen toch de meest logische gang van zaken zou zijn. Het gemiddeld aantal arbeidsuren per week ij zeker niet aan den hoogen kant en het loon is evenmin onredelijk laag. Nadat over deze kwestie ook nog dc heeren Oostveen. Schüller, Hessing, Man ders, Bergers, Eikerbout en Lombert het woord hebben gevoerd, de VOORZITTER nogmaals heeft aangedrongen op het ple gen van rechtstreeksch overleg, voordat met de vakorganisaties wordt onderhan deld en de heeren Schüller en Groeneveld nogmaals hun zienswijze hebben kenbaar gemaakt, wordt het voorstel-Oostveen, op voorstel van mr Van Eok omgezet ln een motie, welke mede wordt onderteekend door de heeren Lombert en Schüller, in stem ming gebracht en aangenomen met 20 tegen 14 stemmen (voor de SD.A.P. en de heeren v. Weizen, Key, Eikerbout, Lombert. Tobé en Van Rosmalen. Bij vlgnr. 592 (subsidie M. H.) is een motie van den heer Jongeleen, waarin de Raad de wenschelijkheid uitspreekt, dat de patiënten, die voor rekening van de Ge meente in een ziekenhuis moeten worden opgenomen, indien het ziekte-geval hiertoe aanleiding geeft, ook opgenomen kunnen worden in de inrichting der „Anna-Kli- niek". De VOORZITTER stelt voor de benoo- digde f. 1000 voor uitbreiding van den schoeiseldienst beschikbaar te stellen bij suppletoire begrooting, zoodat de begroo ting niet behoeft te worden veranderd en Ged. Staten in de gelegenheid zün tegen dezen post bezwaar te maken, waarna de raad ln hooger beroep kan gaan. De heer KNIBBE stelt voor deze zaak eerst weer aanhangig te maken by M. H. Het voorstel van den voorzitter wordt z.h.st. aangenomen. De heer JONGELEEN lloht zijn motie nader toe. De heer WüRTZ ondersteunt de motie, evenals dr. KEY. De VOORZITTER zegt. dat de zaak niet zoo gemakkeiük is te overzien als men zou denken. Het college is bereid dc motie in prae-advies te nemen. Aldus wordt besloten. Bü vlgnr. 600 vraagt de heer TOBÉ hoe het staat met. de reorganisatie der Stede lijke Werkinrichting. Wethouder VAN STRALEN herhaalt het geen hü bij de alg. beschouwingen heeft gezegd, n.l., dat de medewerking van het Rijk zal worden gevraagd voor de restau ratie van het Gravest°en en in dat gebouw daarna de Werkinrichting onder te brengen onder beheer van het Leger des Heils. Hier mede zal echter nog geruimen tijd gemoeid gaan. De heer COSTER zegt. dat er onaange naamheden ontstaan. doo"dat M. H. telkens met nieuwe eischen komt D? in"-omcten vevcn ""en aanleidio" *"t ■Pscvcie en worden con'cm vastgesteld De berooting 1939 wordt daarna in ontvangsten en uitgaven vastgesteld voor den gewonen dienst op 9.899,610, Voor U het, in het vuur van den arbeid, vergeet: vóór win kelsluiting nog even een versch pakje GOLD STAR Shag koopen. Want een avond zon der Gold Star Shag is een ver loren avond! 'n Extra Tradatie: GoldStar de Luxe, )2ct. 22 (Insus- MedJ NAGEKOMEN. SUver-Java-Pacific Lijn BENGALEN. Ckl- outta n. Vancouver, 23 Pebr. v. Manilla. Kon. Ned. Stoomb. Mij. VESTA. 24 Febr. v. Malaga n. Cadix BODEGRAVEN, uitrei*, 22 Febr. v. Callao ACHILLES. 23 Febr. v. Lissabon te Genua ODYSSEUS, 24 Febr. v. Bilbao n. Musel Ulysses. 24 Febr. van Amsterdam te Rotterdam AJAX. 24 Febr. v. Amsterdam n. Gdynia ORPHEUS. 24 Febr v. Amsterdam n. Gothenburg NEREUS, 24 Febr. v. Amsterdam n. Kopen hagen BAARN. thuisreis. 24 Febr. te Ant werpen HERCULES, 23 Febr. v. Malta te Piraeus VULCANU8, 23 Febr. v. Bourgas te Istanboul. Halcyon Lijn STAD MAASSLUIS. 24 Febr. van IJmuiden n. Narvik FLENSBURG, 23 Febr. v. Kirkenaes n. Vlaardingen. Holland-Australië L(jn GAASTERKERK, uitreis, 24 Febr. v. Bombay MEERKERK, uitreis. 24 Febr. te Antwerpen. Ned. Ind. Tankstoomboot Mij. AGNITA, vertr 27 Febr. v. Amsterdam n. Curacao ALDEGONDA, 19 Febr. v. Padang n. Plad- joe ALETTA, 22 Febr. v. Miri te Singa pore ANASTASIA. 20 Febr. v. Singapore te Pladjoe ANGELINA, 20 Febr. v. Hong kong n. Miri APOLLONIA, 23 Febr. v. Port Said n. Constanza en Beyrouth AUGUSTINA, 19 Febr. v. Miri te Balik Pap pan CHAMA. 3 Maart v. Gothenburg te Curasao verw. EULOTA. 19 Febr. v. Aruba P- Hammerfest. Svolvaer en Aalesund HERMES. 23 Febr v. Malta n. Tunis JUNO, 22 Febr. v. Singapore n. Pladjoe MACOMA, 22 Febr. te Genua; wordt 26 Febr. via Civita Vecchia te Napels verw. MAJA, 23 Febr, v. Pladjoe n. Singapore MAN- VANTARA. 21 Febr. v. Shanghae te Dairen MARISA. 22 Febr. v. Beaumont n. Ham burg MARPESSA. 22 Febr. v Soerabaya n. Balik Pappan MIRALDA, 22 Febr. v. Cu rasao n. Dakar MIRZA, 3 Maart v. Bay- town via Antwerpen te Rotterdam verw. PAULA. 27 Febr. te Batavia gereed met dok ken PERNA, 21 Febr. v. Amsterdam te Port of Spain; gaat naar Engeland PE- TRONELLA. 20 Fehr. v. Tamsul te Hongkong om te dokkep RAPANA. 22 Febr v. Cura cao n. St. Vincent SELENE, 22 Febr. V. Balik Pappan n. Tarakan CLEA. 22 Febr. v. Hamburg n. St. Kitts v.o. ERINNA. n. Pauillac. 22 Febr. 2.30 u. n.m Smalls gep. MURENA, n. St. Kitts v.o.. was 23 Febr. 12.15 uur n.m. 40 mijlen Z.W. van Niton. Rotterdam-Z. Amerika Ljjn ALHENA. uit reis. pass. 23 Febr. Madeira. Holland-West Afrika Lijn REGOESTROOM. 23 Febr. v. Takoradi n. Assinië. Diverse Stoomvaartberichten AMELAND, n. Pepel. pass. 24 Febr. Las Palmas TELA. 24 Febr. v. Vlissingen n. Montevideo MAAS HAVEN, n. Lome. pass. 24 Febr. Las Palmas ARUNDO. 23 Febr. v. Rotterdam te Pepel EIBERGEN, 23 Febr. v. Pepel n. Emden COLYTTO. 23 Febr. v. Cienfagos n. Queens- town v.o. MAAS. 23 Febr. v. Tunis t« Nantes MIJDRECHT, 23 Febr. v. Cura sao te Hamburg OOSTPLEIN. n. Narvik, pass. 24 Febr. Udsire WILLEMSPLEINn. Rotterdam, pass. 24 Febr. Udsire WEST- PLEIN. n. Oxelosund. pass. 23 Febr. Holtenau TOWA, n Workington, pass. 22 Febr. Dakar HOOGLAND, 23 Febr. v. Imming- ham n. Hamburg SCHIELA^D. 24 Febr. te Kopenhagen SLIEDRECHT, n. Aba- dan. pass. 23 Febr. Gibraltar MIDSLAND, 24 Febr te Immingham. oncenlreer op het krachtigste reclame-middel en voor den kapitaaldiens t op f. 6.609.184. Voor een post „onvoorzien" wordt f. 22.784 uitgetrokken. Het voorstel van B. en W. om op de be- C looting een suppletoiren post van f. 1000 te plaatsen voor uitbreiding van den schoei seldienst wordt aangenomen met 2013 stemmen (voor de S.D.A.P en de heeren Tepc. v. Weizen. Key, v. d. Laan. v. Ros malen en v. d. Kwaak). Punt 5 (adres-Uges! wordt aangehouden. De heer COSTER verzocht dit punt als dan een goede plaats op de agenda te geven. Hierna te 10 u. 45 sluit de vooraittoe de vergadering. 3—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 11