Kind lag 19 in de koude LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bied Vrijdag 24 Februari 1939 Uit de Rijnstreek Enkele teenmes waren bevroren had. Aan enkele andere nummers nam ook ..Excelsior" zelf deel. Bijzonder in den smaak viel o.a. een Japansch dansje. Met onverdeelde aandacht werd geluisterd en verwonderde men zich er over welke resul taten met jonge kinderen te bereiken zijn. De heer de Jong dankte den directeur mej. Gaykema en mevr. Spaargaren-De Roode die de pianobegeleiding onberispelijk ver zorgde. hartelijk. Na het zineen van G-ez. 33 sloot de heer de Jone deze zeer ge slaagde uitvoering met dankgebed. Ten huize van dr. G. J. Rijkmans zal Zaterdag 4 Maart a.s van 2 tot 3 uur n.m. gelegenheid bestaan tot kostelooze inenting. De thans vastgestelde kiezerslijst be vat de namen van 2171 kie~gerechtigden. SASSENHEIM. Vergadering A R. Kiesvereeniging. In Concordia spralt voor bovengenoemde vereeniging het Tweede Kamerlid de heer Cli. v. d. Heuvel over „Het tweede jaar van liet vierde kabinet Colijn". Spr. behandelde de bultenlandsche poli tiek. de defensie, de financieele en prac- tische politiek en wees op de beteekenis van de a.s. verkiezingen voor Staten en Gemeenteraden. Tijdens de gedachtewisseling stond hij uitvoerig stil bij de sociale en economische politiek der Regeering, met name het pro bleem der werkloosheid. Na een woord van dank van den voorzit ter volgde sluiting dezer goed bezochte bijeenkomst. Op 1 Maart hoopt de heer J. v. d. Voort den dag te herdenken, dat hli voor 25 Jaar in dienst trad bij de Fa. B. D. Kapteyn en Zn. VOORHOUT. Tooneelclub „Ons Genoegen". De tooneelclub „Ons Genoegen", onder- afdeeling van den EK. Volksbond, gaf in de groote zaal van het Parochiehuis een Vastenavonduitvoering. Opgevoerd werd het bekende vroolijke spel van Gerard Nielen. getiteld: „De Ge broeders Kalkoen", onder regie van den heer Nlc. v. d. Eist uit Sassenhelm. Het sluk werd goed vertolkt en het was tinte lend van humor; de uitvoerenden oogstten een dankbaar applaus. Muzikale medewer king werd verleend door „The Oké Rhytm Stars" uit Sassenheim. In het Parochiehuis alhier werd eer. groot Carnavals-bal gehouden, dat 's mid dags te twee uur begon. Medewerking ver leenden de ..Micky Mouse Players" uit Lei den. Voor dit bal bestond enorme belang stelling. Voor de leden der Chr. Jongemannen- vereen. „Bidt en Werk", Chr. Meisjesver. „Irene" en de Chr. Knapenvereen. „Het jonge leven", werd ln één der lokalen van het gebouw der Chr. School een feestavond georganiseerd. Afgewisseld door voordrach ten. samenspraken en verschillende kamer spelen. werd deze avond op zeer gezellige wijze doorgebracht. Onze plaatsgenoot, de heer P. C. Hoogteijling slaagde voor het machinisten examen (diploma C, theoretisch gedeelte). VOORSCHOTEN. Hulp aan arme zieken. In hotel Deurloo werd een succesvolle ieestavond georganiseerd door een drietal heeren, waarvan het batig saldo zou wor den overgedragen aan de drie artsen 'n deze gemeente, ter leniging van nood van arme zieken, behoeftigen en bleekneusjes die op geen andere wijze geholpen kunnen vorden. Onder regie van den heer G. H. C. Vree man werden opgevoerd .De brand in de Jonge Jan" en een komische schets van den heer Vreeman De eerste cliënt". Hierna werd gezamenlijk gekiend. Het *as een gezellige geslaagde, avond en het doel werd bereikt. De kosten bedroegen f 45.45. de inkomsten f. 221.50 zoodat f. 176.05 als batig saldo kan worden afge dragen. De Burgerwacht. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de Vrijwillige Burgerwacht heeft zich op uitnoodlging van den burgemeester een damescomité gevormd, dat zich tot doel heeft gesteld de burgerwacht een nieuw vaandel aan te bieden. Deze vereeniging oezit wel een vaandel, maar dit heeft meer lelijkenis met een militaire standaard in- plaats van een burgerwachtvaandel. Dit. oamescomité zal binnenkort een beroep doen op de offervaardigheid der ingeze tenen. De kiezerslijst voor onze gemeente bc- 111 de namen van 3420 kiezers. WASSENAAR. Vergadering oud-leerlingen Tuinbouw- cursussen. In het Wapen van Leiden vergaderde de «d. Wassenaar van den Ned. Bond der er- van oud-leerlingen der tuinbouwcur- ff®. De voorzitter, de heer H. Schipper «groette speciaal den heer B. Donk. ieer- ™r aan de Tuinbouwschool te Lisse, die lezing hield over „Groeistoffen" van tu 'Pressante uiteenzetting hij een oï r applaus oogstte. Op voorstel van het bestuur werd bcslo- onaar de a.s. alg. Bondsvergadering geen sevaardigden te zenden. De jury, be lande uit de heeren ter Burg, P. Kel- 'man en Schmal bracht rapport uit van gehouden keuring voor het puntenstel- K .hmgekend werd aan een pot bloeiende 'elok 7Actes 10 p' en ecn pot Narc's Ha~ p:.. 7 Pot; inzender de heer J. Hermsen. °P volgde sluiting. Gevonden voorwerpen. h.et Politiebureau te bevragen gedu- ztcu b mor8enuren van 9 tot 12 uur: dj, ooodenriem, jongensjasje, ringetjp, tdjj v handschoenen en wanten, nummer- ïchaói ap, parapluie, schaal van weeg- Poes, kettinkje, vulpenhouder, hee- hfli» twee pr'evcn. geldstuk, pad- hitce't"1' W7c'tiop van een auto- gewicht, AARLANDERVEEN. Voor de Chr. Jongelingsver. „Imma- nuël" hield ds. D. A. v. d. Bosch, Herv. pre dikant uit Den Haag. een lezing in een ge heel gevuld kerkgebouw. Gezongen werd Ps. 89 vs. 18, waarna de spreker een schriftgedeelte voorlas van Efeze 6 10 tot 18. Daarna sprak ds. v. d. Bosch over „Moreele en geestelijke her bewapening". In het bijzonder legde spr. den nadruk op Paulus' woorden; „Doet aan de geheele wapenrusting Gods. opdat gij kunt staan tegen de listige omleidingen des Duivels". Spr. besloot, met het laten zingen van Gezang 50 vs. 4 er. dankgebed. ALPHEN. YerUoopingen. Ten overstaan van notaris jhr, G. J. Stoop, werd in hotel „Centraal" bij afslag verkocht de Hofstede ..Elisabeth's Hoeve"; een woonhuis met stallen; een perceel bouwland alles staande en gelegen te Ter Aar in den polder Vier Aanbacht groot 41.02.20 H.A en 3 arbeiderswoningen te Langeraar gemeente Ter Aar. De uitslag was als volgt: De perceelen totaal in bod staande op f. 72546 werden ln verschillen de combinaties afgemijnd op f. 821, zoodat de totale opbrengst is f. 72.546, terwijl de toewijzing was als volgt: Perc. 1, 2 en 3 werden toegewezen aan den heer F. Noord- hoek te Bodegraven q.q. voor f.34320; perc. 4 en 5 voor f. 6600 aan J. P. Oostdam te Alphen a. d. Rijn; perc. 6 voor f. 10.400 aan W. C. Roest Wzn., te Langeraar; perc. 7 en 8 voor f. 14.400 aan W. v. Dokkum te Hazerswoude q.q.; perc. 9 voor f.4001 aan Jac. Kempenaar te Ter Aar en perc. 10 voor de som van f. 2825, aan Jac. v. Arkel q.q. te Alphen a. d. Rijn. De a.s. Blijde Gebeurtenis. In verband met de a.s. blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin beginnen de ver schillende buurtvereenigingen reeds weer voorbereidingen te treffen voor de te or- ganiseeren feestelijkheden. Zoo vernamen wij, dat door de buurtvereeniging „Prins Bernhard" een kinderfeest zal worden ge organiseerd. Naar liet nieuwe Raadhuis. De groote verhuizing naar het nieuwe Raadhuis is thans in vollen gang. Van 28 Februari a-s. af zal het kantoor van den gemeente-ontvanger reeds in het nieuwe Raadhuis zijn ondergebracht. Voor de Ned. Herv. Jongelingsver. op Ger. Grondslag „De Heere is onze Banier", trad in het Evangelisatiegebouw aan de Hooftstraat als spreker op ds. G. v. Dop van Alkmaar met hwet onderwerp: „Licht in 's levens Donkerheid". Spr. bepaalde zijn gehoor bij Filippenzen 4 1013. Hij wees erop dat het licht in des levens donkerheid is, gelijk Paulus in dit Schriftgedeelte zegt, als hij gevangen zit te Rome. Deze kon toch verheugd zijn. omdat zooals hij schreef: „Hij alle dingen vermocht door Christus, die hem kracht gaf". Speciaal wees spr. hierbij op de jeugd, haar voor houdende. dat alleen de ware blijdschap in Christus gevonden wordt. Vergadering Chr. Hist. Unie. Voor de afd. Wassenaar der Chr. Hist. Unie sprak in het Dorpshuis dr. P J. Iden- burg over het Jodenvraagstuk. Spr. wees er op dat de Joden van het begin onzer jaartelling over de aarde verspreid waren, waarna hij een statistisch overzicht gaf van de verspreiding der 16.000.000 Israë lieten over de aarde in 1930. Voor den haat tegen de Joden noemde hij drie motieven: het religieuze wegen de veroordeeling van Christus, het economische, doordat de Jo den zich toelegden op den geldhandel en het rassenmoticf, dat van zuiver biologl- schen aard is. Deze drie motieven werden door spr. uitvoerig behandeld. Hij consta teerde. dat ér voor den Christen geen enkel motief is om mee te doen aan het anti semietisme. Voor hen integendeel moet worden getuigd omdat God elk mensch iaat deelen in Zijn liefde, zorg en erbarming. Vereeniging Luchtbescherming. Dc afd. Wassenaar der Ned. Ver. voor Luchtbescherming vergaderde in het ge bouw Centraal, met als spreker de heer A. H. van Leeuwen uit Den Haag, die het ma ken van schuilplaatsen behandelde. Het hoofd van den Luchtbeschermingsdienst, de heer Walpoott, gaf een overzicht van dien dienst en van het werk der N. V. L. De heer v. Leeuwen zette dan uiteen hoe het vermoedelijk in een toekomsbigen oor log zal toegaan, nl. een luchtaanval zon der oorlogsverklaring om te intimideeren, waarna de bewegingsoorlog en de stellings oorlog volgen, welke weer zullen moeten worden beëindigd door het terroriseeren der bevolking. Hij besprak de organisatie van de N.V.L., welke alleen gunstig kan werken als de geheele bevolking medewerkt. Met lichtbeelden gaf hij een overzicht van de middelen ter beveiliging. Neerbosch Samenkomst. In de Kievitkerk werd vanwege de Wees- inrichting te Neerbosch een bijeenkomst gehouden. Het kerkgebouw was geheel be zet. Na gemeenschappelijk zingen van Ps. 138 1, sprak ds. W. A. B. ten Kate een hartelijk welkomstwoord en ging voor in gebed. Hierna zong het Weezenkoor een drietal liederen. Ds. H. Kluin. pred.-directeur, hield dan een onderhoudende causerie over den arbeid der stichting, waarin spt. liet u tkomen dat. hoewel in den loop der jaren het werk telkens aan de veranderde tijdsomstandigheden werd aangepast, de grondslag der stichting onveranderd bleef n.l. ,het Evangelie van Jezus Christus". Spr. gewaagde met dankbaarheid van den steun, dien de stichting tijdens haar be staan van Christelijk Nederland steeds mocht ondervinden Nadat ter afw'sreline door het weezen koor onder leiding van den dir'gent. den heer Jac de Vr e: nog eenige nummers waven uitgevoerd, dankte ds. Ten Kate voor het gebodene. Met het zingen van Gez. 180 1 en gebed werd deze geslaagde avond beëindigd. Zware straf tegen ce moeoer geëisclit. De rechtbank te Rotterdam heeft giste ren de zaak behandeld tegen de 21-jarige N. v. B. Deze is moeder van een meisje, dat- in Maart twee jaar moet worden. Op 31 December is zij met haar man van Krimpen aan de Lek waar zij woonden, per motor naar Rotterdam vertrokken, waar zij met hun ouders eenige café's heb ben bezocht. Ondertusschen stond hun kindje in een houten ledikantje op den zolder, waar het zeer koud was, want in dien tijd heerschte juist dc groote vorst periode. Op 1 Januari zeer vroeg was zij in haar woning teruggekeerd, had toen op een stoel een paar uur geslapen en was vervolgens weer naar Rotterdam gegaan, om haar man te zoeken, die nog niet was komen opdagen. Daarom was zij. naar zij zeide, zeer in de war. Al dien tijd. bijna 19 uur, had de arme kleine boven op den kouden zolder gelegen, onverzorgd en zonder an dere dekking dan een klein, dun dekentje. Toen de vrouw dan ook voor de tweede maal naar Rotterdam vertrok en het kind hard ging schreeuwen, waardoor buren er opmerkzaam op gemaakt werden en de po litie waarschuwden, is een zwager van verd. met den veldwachter naar boven gegaan. BODEGRAVEN. Cursussen Holl. Mij. van Landbouw. De Holl. Mij. van Landbouw heeft dezen winter twee cursussen gehouden. De eerste behandelde het onderwerp „Paardekennis" en werd geleid door den pi. veearts, den heer A. Burggraaf en besloten met een laatste practijkles op de boerderij van den heer W. Vink. waarbij enkele bestuursleden van de Mij. en de voorzitter der „Boreft- sche ruiters", de heer A. Breekland aanwe zig waren. Een 14-tal cursisten had dezen cursus met gToot genoegen gevolgd en bleek nu een behoorlijke dosis kennis en inzicht tt hebben verworven. Namens de Maat schappij dankte de heer J. D. den Hertog den leider voor het onderwijs, terwijl de heer Breekland opwekte tot aansluiting bij de „Boreftsche ruiters", die tenslotte ook het doelmatig gebruik der paarden be doelen De tweede cursus, de landbouwcursus. stond onder leiding van den heer P. M. Smit, hoofd der Da Costaschool en land- bouwonderwijzer. Hier werd ten besluite e$n openbare les gegeven, die bijgewoond werd door den landbouwconsulent, den heer J. H. de Groot, het bestuur der maatschap pij en dat van de Ver. van Oud-Landbouw- cursisten. Verschillende vragen werden ge steld en beantwoord. Vervolgens reikte dc consulent de diploma's uit aan de cursis ten: J. Both. J. Dorrepaal. G. J. dc Bruin, D. H. van Elten, K. Markus. D. Schouten. T. G. Schouten, G. J. v. d. Stoel, J. C. van Tilburg en H Verrips. De voorzitter der maatschappij sprak hartelijke dankwoor den en wekte op tot verdere studie; de heer Zwanenburg .voorz. van d- oud-eur- sisten wekte op tot. aansluiting. De cursis ten boden den heer Smit als aandenken een schemerlamp aan. Succes voor „Willem Teil". De schletvereen. „Willem Teil" behaalde ditmaal voor de tweede maal het kampioen schap van den Stichtschen Schietbond, waardoor de Dr. v. Aelst-beker het eigen dom van het korps geworden is. De korps leden behaalden een tiental pers. prijzen. Gevaarlijk spel! Het knaapje van E„ wonende aan de Em- makade, liep, terwijl hij aan het tollen was de bekende „betonnen" brug af en liep zon der uit te kijken den Goudschen Straat weg op, vlak voor een auto. De bestuurder trachtte door snel uitwijken een aanrijding te voorkomen, maar slaagde daarin niet, zoodat de knaap ernstig .gewond en met een zware hersenschudding opgenomen moest worden. Zilveren jubileum van den heer K. Steijn. De heer K. Steijn hoopt op 1 Maart a.s. zijn zilveren jubileum te vieren als direc teur van het kantoor der Rotterdamsohe Bankvereeniging. Ook buiten het bedrijfs leven beweegt de heer Steijn zich op ver schillend gebied. Inzonderheid als voorzit ter van de TB.C.-vereen, ontwikkelt hij een groote activiteit. Hij heeft zich echter aan alle huldebetoon onttrokken, door bui tenlands te gaan. Hartelijk afscheid van den heer W. G. van Dissel. In den ouderavond der Openbare School is hartelijk afscheid genomen van den heer W. G. van Dissel, wegens diens vertrek naar Stavenisse. Hem werd een leeslamp aan geboden. De aftredende leden der Ouder commissie mevr. Op 't Land en mevr. Abeen werden herkozen, terwijl in de vac.-Noor- lander gekozen werd de heer Zwijnenburg. Het hoofd der school, de heer A. Schilling, tefereerde over „straf", terwijl een aardige oefening in hersengymnastiek tussohen ouderen en leerlingen werd gehouden. Het was een prettige avond. De heer J. v. d. Marei heeft ontslag genomen als gecommitteerde van den polder Reeuwijk. De dames L. Hoogeveen. C. de Wit en H. van Rijn slaagden voor het diploma costumière en de dames R. de Graaf. Tr. v. Leeuwen. B. Mouris, C. v. d. Poll. N. Rietveld en N. Schouten voor het diploma lingerie De Middenstandsreisplannen gaan door. Het aantal deelnemers ls al gestegen tot tachtig en overtreft nu al het aantal van verleden jaar! In de Chr. Nijverheidsschool voor Meisjes werd onder groote belangstelling de jaarlijksehe tentoonstelling van het werk der leerlingen gehouden. Talrijke ouders, ook uit de omtrek, kwamen 'n kijkje nemen Men vond daar het verkleumde kind met voetjes, waarvan enkele teenen door de koude bevroren en blauw-zwart gekleurd waren. Het kind is toen naar het kinderziekenhuis te Rotterdam ver voerd, waar het weer is genezen en thans nog verblijf houdt, omdat de al- gemeene voedingstoestand te wenschen overliet. Bovendien zal het daar blijven totdat de Voogdijraad de beide ouders uit de ouderlijke macht heeft ontzet. Het O.M., waargenomen door mr. Wil- brenninck, noemde deze vrouw hoogst on verschillig, onmeedoogend en hardvochtig en iemand, die de zegen van het moeder schap niet waardig heeft kunnen dragen. Het speet den officier, dat hij den vader niet kon laten vervolgen. Deze heeft zich op buitengewoon schandelijke wijze tegen over zijn eenig kind gedragen. Spr. was van oordeel, dat er gevaar voor het leven van het kind had gedreigd, het geen hij uit de verklaringen van de ge tuigende dokters concludeerde. Er is hier sprake van overtreding van art. 258 van het Wetboek van Strafrecht, Zijn eisch voor het opzettelijk als moeder onverzorgd achterlaten van een kind luidde negen maanden gevangenisstraf. De verdediger van verdachte, mr. M. L. v. d. Berg, wees erop, dat het eigenlijk de man is, die het leven van deze vrouw heeft bedorven. Verd. is geen ontaarde moeder, eerder een heel primitieve vrouw. Daarom bepleitte hij uiterste clementie. De rechtbank zal op 9 Maart uitspraak doem BOSKOOP. Brand in de garage der Gasfabriek. Gistermiddag te ongeveer 4 uur bemerkte het personeel van de gasfabriek, dat uit het dak van de autogarage, staande op het fabrieksterrein rookwolken omhoog stegen. Dadelijk werd een onderzoek ingesteld. Het bleek, dat de in de garage aanwezige gasslang van de verwarmingsinstallatie was doorgebrand. Onmiddellijk werd de auto van den di recteur de garage uitgereden, terwijl met de fabrieksbrandbiusehmiddelen het vuur. dat al groote afmetingen had aangenomen werd bestreden, wat na veel krachtsinspan ning gelukte. De gewaarschuwde motor spuit behoefde geen dienst te doen. Zendingsredc van ds. H. A. Wiersinga. Op uitnoodiging van de Zendingscom missie hield ds. H. A. Wiersinga van Leiden in de Geref. Kerk alhier een zendingsrede over het onderwerp „Beklemming en op luchting in het Heidenland" Spr. schetste de moeilijkheden om in te dringen tot het intieme leven van den inlander. Altijd en bij elke gelegenheid, zelfs bij vreugdevolle gebeurtenissen, wordt hli vastgehouden in de beklemmende greep van duistere mach ten en geesten. Zelfs de aanblik van het schoone in de natuur, dat voor ons genie ting schenkt, is voor hem soms voorwerp van de grootste vrees, zoodat spontane vreugde nooit zijn deel is. Als een inlander Christen wordt, beteekent dit allereerst en allermeest het verbreken van de banden, waarin hij eertijds gekluisterd zat. Hij verstaat veel dieper dan wij, wat Ps. 116 vertolkt: „Ik lag gekneld in banden van den dood". Daarom is de vreugde ook groo- ter en deze wordt in waarheid doorleefd. Veel helderder dan wij zien deze menschen meer concreet de verlossing; zij is één blijvende verademing, één groote verlos sing. Spr. concludeerde, dat het heerlijk is zending te mogen drijven. Wel vraagt zij veel, doch zij geeft onder den zegen Gods veel meer. Gevonden voorwerpen. Bij de gemeentepolitie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden bankbil jet, alsmede van een horloge en een be- lastingmerk. Voor Zondag 26 Februari zal de Zon- dagdienst worden waargenomen door dr. P. du Buy, telef. 40. HAZERSWOUDE. Lustrum Ned. Herv. Geref. Mannenvereen. De Ned. Herv. Geref. Mannenvereenlglng „Onderzoekt de Schriften" vergaderde on der groote belangstelling in de bovenzaal van het Oude Raadhuis. De voorzitter, de heer L. Matze. opende met Schriftlezing en gebed. Na lezing der notulen door den secretaris, den heer A. van Staveren, hield de heer P. van der Steen een inleiding over Hand. 19 van af vers 21 tot het einde, waarop bespreking volgde. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeniging 40 leden telt en 7 donateurs. De penningmeester, de heer Joh. Vos, bracht verslag uit over de financiën, die gunstig zijn. Het Dames-Comité „Dorcas" zong verdienstelijk eenige liederen, waarna de presidente van „Dorcas", mej. Blijleven de Mannenvereen. gelukwenschte met haar eerste lustrum. Afgevaardigden der Man- nenver. te Woubrugge. brachten hun gcluk- wenschen over. De heer P. de Vogel sprak namens de Jongelingsver. „Eere zij God" en K. Laros namens de Knapenvereen. „Het Mosterdzaadje". De heer A. A. Matze be handelde „De wil Gods en die der men schen" waarna de heer J. C. Gaarkeuken sprak over „Socrates". Na gedachtenwisse- ling sloot de voorzitter deze goedgeslaagde jaarvergadering. Feestvergadcring der Chr. Hist. Jongerengroep. De Chr. Hist. Jongerengroep herdacht op feestelijke wijze in Salvatori haar eer ste lustrum. De voorzitter, de heer M. Jan sen opende na het zingen van Ps. 89 vers 1. Schriftlezing en gebed. Ds. Kiehl sprak een welkomstwoord, en richtte zich in het bijzonder tot de Chr. Hist, gemeenteraads leden. leden der Kiesvereeniging en enkele jongeren uit den Ring. De heer A. Fort- gens sprak over den groei der Jongeren groep in den lande en behandelde dan zIJh onderwerp „Wees paraat". Spr. merkte o. a. op. dat vele jongeren slachtoffers van den tijd en geestelijk moedeloos zijn. De Koningin gaf echter de oplossing. We moe ten paraat zijn met het wapen: „Geloof in Christus." Een ideaal moet zijn een Chr. Staat in Protestantschen zin. Heel de Kerk en heel het volk. De voorzitter dankte de heer Fottgens, waarop de heer Verheul nog een gedichtje voordroeg. Nadat een aantal leden met succes de samenspraak „De uitvinder" ten gehoore gebracht had sloot ds. Kiehl met dankge bed. Ouderavond Chr. School. In het gymnastieklokaal der Chr. School op het Dorp. werd onder groote belangstel ling de jaarlijksehe Ouderavond gehouden, onder leiding van den voorzitter, den heer Y. Bol. Eerst hadden velen het werk der leerlingen bezichtigd. Het hoofd der school de heer B. Offriga behandelde „Voikspe- titonement en Unie" (1878—18791 en wees er op, hoe ongeveer 70 jaren geleden, de christelijke school alhier werd opgericht. Daarna vertolkten de leerlingen van de le en 2e klasse der ULO-school „Rondom Paschen" en brachten heel mooi door mid del van voordrachten, zang en spreekkoor Palm-Paschen, de Voetwassching Gethse- ir.ané, Petrus, Pilatus. Golgotha, Het Kruis, Het Graf en de Opstanding in 33 num mers naar voren. Het bestuurslid de heer Adr. van der Linde las een schets, waar na de voorzitter herinnerde aan de as. verkoopdagen. Nadat hij dank had ge bracht aan alle medewerkende, sprak de 2e voorzitter, de heer M. Noordam een slot woord, waarna de heer Offringa met dank gebed sloot. Bijeenkomst der A.-R. Kies vereeniging. De A.-R.kiesver. „Nederland en Oranje" vergaderde in het lokaal achter de Geref. Kerk. Tegenwoordig waren 71 leden. De voorzitter, de heer R. Offringa opende, waarna de secretaris, de heer Böehmer de notulen las. die vastgesteld werden. De penningmeester, de heer C. W. Oppelaar bracht financieel verslag uit, waaruit bleek dat de kas sloot met een mooi batig saldo. Hierop had de bestuursverkiezing plaats wegens periodieke aftreding van de hee ren B. Offringa en C. W. Oppelaar. De voorzitter deelde mede, dat de heer Oppe laar, wegens gevorderden leeftijd niet meer in aanmerking wenschte te komen voor een herbenoeming. De voorzitter bracht een woord van dank en waardeering tot den heer Oppelaar voor al den arbeid door hem gedurende lange jaren als penningmeester en bestuurslid verricht. Hij wenschte hem. een door God rijk gezegenden levensavond toe. Hierop werd herkozen de heer B. Of fringa, terwijl, in verband met het bedan ken van een paar gekozen leden de ver kiezing van het tweede bestuurslid tot een volgende vergadering werd uitgesteld. De candidatenlijst voor de as. verkiezing voor leden van den Gemeenteraad, werd hierop voor wat het dorp betreft, voorloo- pig opgemaakt. Hierna volgde sluiting. HOOGMADE. Beroep aangenomen. Ds. S. van Sinderen, hulpprediker bij de Ned. Herv. Gemeente te Kralingen, heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier aangenomen. DE KAAG. Jaarvergadering C.J.V. Samuël" C.K.V. „Draagt Elkanders Lasten". Bovengenoemde vereenigingen hielden een feestavond in gebouw „Waakt en Bidt". De belangstelling was groot. Ds. v. d. Windt, sprak een welkomstwoord en las een gedeelte uit het boek Samuël. Spr. bracht dit schriftgedeelte over op de C.J.V. Hierop volgde een Bijbel-inleiding van de J. V. handelende over het boek Openbaringen, en werd het jaarverslag der J.V. voorgele zen. terwijl het jaarverslag der K.V. keurig in den vorm van een samenspraak werd weergegeven. Nu volgden de Samenspraken „Bart als detective" en „Ontmaskerd", wel ke resp. opgevoerd werden door de K.V. en J.V. Nadat de afgevaardigden van Kerke- raad. Meisjes Ver. en Meisjes Club en ook de heer Brakel hadden gesproken, werd een voordrachten wedstrijd gehouden voor leden der K.V. Een collecte bracht ruim f. 18,op. De J.V. gaf enkele voordrachten ten beste, terwijl ook de afgevaardigden van den Ring spraken. De hoofdschotel was het spel .De schuur aan de grens", dat mooi vertolkt werd door de J.V. Hulde aan alle spelers! Met dankgebed en het zingen van den Avondzang werd deze geslaagde avond gesloten. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Ouderavond der O. L. school. Onder zeer groote belangstelling werd de Ouderavond der O. L. school gehouden. Het hoofd der school, de heer W. A. v. dj Dool opende, waarna de secr., de heer P. Vet de notulen las die goedgekeurd werden. De aftr. leden der oudercommissle wer den allen herkozen, namelijk mevr. v. d. VeldenKuiper en de heeren P. Vet, R. A. Meyer, H. Hogenes en Bos. Het hoofd der school sprak over „Eenheid bij de opvoe ding en het onderwijs". Burgemeester Kwint werd dank gebracht voor zijn be moeiingen voor de O. L. school betreffende het behouden van een 3de leerkracht. Nadat het werk der leerlingen bezich tigd was. bracht het bekende trio uit Bos koop weer vroolijke muziek ten gehoore. Het raadslid, de heer C. M. Oppelaar dank te het onderwijzend personeel voor den aardigen wedstrijd in schoonschrijven en stelde tevens nog een prijsje beschikbaar. Nadat de heer v. d. Dool een stukje had voorgelezen werd een enorme taart ver deeld. beschikbaar gesteld door de farn v. Kempen. Een gratis verloting volgde, waarna de heer v. d. Dool dezen gezelligen avond sloot. LEIDERDORP. Bij het agentschap der arbeidsbemid deling staan deze week 100 werkloozen in geschreven, waarvan 28 steun trekken. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7