IEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 24 Februari 1939 EN SCHOOLNIEUWS RECHTZAKEN Rheumatische pijnen CENTRALE RAAD VAN BEROEP. Oneenigheid in den polder Rijnevcld. DE SCHORSING VAN DEN SECRETARIS. De nieuwe voorzitter van het bestuur van den polder Rijneveld onder de ge meente Alphen aan den Rijn en de secre taris van dien polder hadden voortdurend met elkaar oneenigheid aldus de N.R.Crt. De secretaris beschuldigde den voorzitter ervan verzwegen te hebben dat zijn lan derijen vóór zijn benoeming reeds in een N V. waren opgenomen, zoodat zijn benoe ming onwettig zou zijn. Aan den anderen kant had de voorzitter allerlei bezwaren tegen den secretaris die zijns inz'ens de zaken van den polder te traag behartigde. Het geval eindigde met de schorsing van den secretaris en zijn daarop volgend ontslag. Van het door het bestuur genomen schorsingsbesluit zoowel als van het door de vergadering van ingelanden genomen ontslagbesluit kwam hii in beroep bij het ambtenarengerecht te 's Gravenhage. Dit heeft zich alleen nog maar uitgesproken over de schors.ng en daarbij den secretaris in het ongelijk gesteld. Het beroep tegen het ontslagbesluit moet daar nog worden behandeld. Inmiddels is de secretaris ech ter van de beslissing van het ambtenaren gerecht bij den centralen raad van beroep te Utrecht in beroep gekomen, welk college gisteren deze zaak behandelde De secretaris, de heer D. de Knegt te Alphen aan den Rijn, had o.m. als getuige meegebracht een ingeland van den polder, den veehouder T. Reijneveld, die hoofd zakelijk verklaringen aflegde over het ont slagbesluit. welk besluit hier evenwel niet ter zake deed. omdat in dit geval alleen het schorsingsbesluit van belang was. De lieer De Knegt lichtte zelf zijn klaag schrift toe. Hii betoogde uitvoerig dat het zijn plicht was om tegen den voorzitter op te treden als hij gedaan had Volgens hem was de voorzitter ten onrechte met deze functie bekleed. In de bestuursvergadering, waarin het schorsingsbesluit was gevallen was hij over zijn houding aangevallen en toen had hii zich tenslotte uitgelaten op een toon. dien hij achteraf betreurde maar redenen voor de schorsing zag hij niet aanwezig. Namens het polderbestuur werd het schorsingsbesluit verdedigd door den voor zitter, den heer F. den Ouden- nadat eerst nog de heer M J. van Heumen. uit Rijs wijk. eenige juridische bezwaren tegen de schorsing in het midden had gebracht. De heer Den Ouden gaf een lange opsomming van waarschuwingen en aanmaningen, die hii aan den secretaris had gegeven naar aanleiding van geconstateerde nalatigheden en vertragingen in de afwikkeling der ad ministratie. De secretaris bleef maar tegen hem ageeren en had hem zelfs tijdens een onderhoud te zijnen huize onheusch be jegend. Desondanks had de voozitter dat door de vingers willen zien wanneer de secretaris zijn actie wilde staken, daar zijn verkiezing door Ged. Staten van Zuid-Hol land was goedgekeurd en zijn werk in den vervolge ook goed zou doen Toen daarvan echter geen sprake was. volgde het ontslag- beslu't dat later door het ambtenaren gerecht werd bevestigd. De raad zal op 16 Maart in deze zaak Uitspraak doen. Mijnhardtjes maken U geheel pijnvrij. Doos 30 en 50 ct. 8934 (Ingez. Med.) Voorschoten, overtreding ongevallenwet, vrij spraak; A. v. d. S.. Noordw ijker hout. overtre ding motor- en rijwielregl., f 1. 1 d.: A, v. d. S., idem wieirijden zonder rood achterlicht, f. 1. 1 d; A. v. E.. Voorhuot, overt, motor- en rijwielregl. f. 15. 5 d. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 26 FEBRUARI. Benthuizen Ned. Herv. Kerk: Voorm. half- tien en nam 6 uur. ds. Bieshaar. Geref. Gem.: Voorm. halftlen en nam. 6 uur ds. Stuijvenberg. Bodegraven: Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen ds. E. de Lcoze van Gouda; nam. 6 uur, ds. Klüsener. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. 6 uur, ds. Dam. Ev. Luth. Kcrq: Nam. 7 uur ds. Gronloh. Geref. Gemeente: Voorm. half tien en nam. 6 uur. leesdienst. Evangelisatiekring ...Bedegraven": Nam. half zeven. de heer Kits uit Zeist. Boskoop: Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen en nam. 6 uur. ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. 6 uur, prof. Dijk van Kampen. Chr. Geref. Kerk; Voorm. halftien en nam. 6 uur. ds. Kleisen. Rem. Kerk, voor Vryz. Hervormden: Nam. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. Haarlemmermeer Ned. Herv. Kerk. Hoofd dorp: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Salverda. Aalsmeerderweg: Voorm. halftien en nam. half drie, de heer Koudstaal. Vijfhuizen: Voorm. halftien en nam. halfdrie. de heer Brörens. De Lijnden: Voorm. halftien. de heer v. d. Berg. Badhoevedorp: Voorm. 10 uur, dr. O. Norel van Adam: nam. 7 uur. ds. M. E. Ouwehand. Hazerswoude: Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. halfzeven, ds. Ottevanger van Lelden. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. half zeven, ds. Heuzenveldt. Hoogmade Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur de heer W. M. Offringa van Alphen a. d. Rijn. De Kaag Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien ds. W. Th. v. d. Windt. Katwijk aan den Rijn Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur. ds. E. War molts. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. H. Metering. Katwijk aan Zee Geref. Gemeente (Remi sestraat) Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. Llgtenberg van Lisse. Koudekerk: Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. v. Binsbergen. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. half- KANTONGERECHT TE LEIDEN. Volgende vonnissen zijn geveld; C. v. E.. Rijnsburg, overtreding alg. keur van Rijnland, f. 2. 1 d; P. de R.. idem, f. 2. 1 d; G v. d. P.. Oegstgeest, overtreding motor- en riJwielwet. f 15, 5 d. met toewijzing civ. vorde ring ad f 11,40; W. F. L., te Katwijk zonder vergunning venten, f2, ld.; J. M. V.. Oegst geest. idem. f 2. 1 d.; G. N. F., Utrecht, over treding motor- en rijwielwet, f 20, 8 d.; Chr. S., Rotterdam, overtreding motor- en rijwielregl., f 15, 5 d.; J. W. J., Zandvoort, overtreding motor- en rijwielregl., f 10, 4 d.; H. O., over treding motor- en rijwielregl., f 3, 1 d.; C. A. de J., idem, f 5, 2 d.; A. K., Zaandam, idem. f 5, 2 d.; G. H., wieirijden zonder licht, f 3. 1 d J. M. A. v. H., idem, f 3. 1 d J. D.. wiei rijden zonder licht en rood achterlicht, 2xf2, 2x1 d.; N. C. V.. Zoeterwoude, wieirijden zon der rood achterlicht, f 2, 1 d.; J, de M.. Rijns - burg, idem, f 2, 1 d.; K. S.. te Leiden met een motorrijtuig te snel rijden, f 7.50. 3d.; G. de J ie Leiden als bestuurder van een rijwiel daar mede over den openbaren weg een persoon vervoeren f. 2. 1 d; L. O. idem f. 2. 1 d; C. J. B overtreding verord. Leiden op de wateren f. 2.00 of 1 dag; J. J. v. G.. overtreding tramwegregl., i 3. 1 d.; J. A. G., wieirijden zon der rood achterlicht, f 2. 1 d A. W. J. K., Voorschoten, idem, f 2, 1 d.; C. M.. idem idem, f 2, 1 d.; J. D„ zwervende, idem. f 2. 1 d.; Th. J. B., Sassenhelm. wieirijden zonder bel. f 2. 1 d.; J. v. E.. wieirijden zonder rood achter licht, f 2. 1 d.; F. J. B.. idem. f 2. 1 d.; J. B.. Voorschoten, idem. f 2, 1 d C. de J.. idem. idem, f. 2, 1 d.; L. J. Z„ Noordwijk, overtreding alg. pol. verordening Noordwijk. f 3, 1 d.; P. Chr. v. d. V„ Bennebroek, overtreding motor en rijwielwet, f 5. 2 d.; G. J. D.. overtreding spoorwegnet, f 3. 1 d.; H. G.. zwervende, te Leiden zonder vergunning op den openbaren weg muziek maken, f 2, 1 d.; H. G., idem idem. f 2. 1 d.; W. v. S. den B.. idem. I 2. 1 d.; W. J.. Katwijk, overtreding leerplichtwet, f 5, 2 d.: H. de M.. Den Haag, loopen op verboden grond, f 5, 2 d.J. de V., Katwijk, idem, f 5, 2 d.; P. J. H., zwervende, te Lelden zonder vergun ning venten, f 2, 1 d.; J. F. W. v. d. H., Den Haag, te Leiden zonder vergunning van den burgemeester op den openbaren weg muziek maken, f 2, 1 d.; G. W. Z., overtreding motor en rijwielregl., f 7,50, 3d.; G. K., te Oegst geest zonder vergunning venten, P. B. A., idem, f2, ld.; C. G. J. P., Delft, openbare dronken schap, f 10. 4 d.; G. J. A., Noordwyk, over treding leerplichtwet, f3. ld.; D. H.. Katwijk, idem, f 5. 2 d.; J. D., met een voertuig rijden zonder licht en rood achterlicht. 2xf2, 2xld.; P. M., huisvr. van P. H. C. V, Noordwijker- hout, wieirijden zonder licht en rood achter licht, 2 x f 2, 2 x 1 d W. G. D„ Leiderdorp, wiei rijden zonder rood achterlicht, f 2, 1 d.; A. W. v. d. Z.. Zoeterwoude. idem. f 2. 1 d J. G. I v. d. Z., idem idem, f 2, 1 d.; C. B. Katwijk, idem, f 2. 1 d.; C. Z., idem idem, f 2. 1 d.; N. v. E., Rijnsburg, idem. f 2. 1 d.; G. H., Kat wijk, idem. f 2, 1 d.; H G.. overtreding verorde ning Leiden op vergunnings-, verlofslocaliteiten en logementen f. 3. 1 d; W. E. E.. Warmond, overtreding spoorwegwet, f 3. 1 d.; A. J. M. B Rotterdam, overtreding motor- en rijwielwet, f 7,50, 3 d.; P. G.. overtreding verord. Leiden op het verkeer te land, f 2, 1 d.; D. C. K.. Amsterdam, wieirijden zonder reflector, f 2, 1 d;. H. V.. wieirijden zonder licht, f3, 1 d.; H. v. d. W., met een bakfiets rijden zonder bel en rem, 2xf2, 2xld.; A. S„ Den Haag. wiei rijden zonder bel, f 2, 1 d.; J. v. d. W., idem, f 2. 1 d.; P. F., wieirijden over een gesloten verklaarden weg, f2. ld.; J. H., als bestuurder van een rijwiel geen teeken geven bij het ver anderen van richting, f 2. 1 d.; J. R.. Noordwijk. overtreding alg. pol. verord. van Noordwijker- hout, f 3, ld.; P. O.. Noordwjjk?rhout, idem, f 3, 1 d.; Th. C. Z.. idem idem. f 3. J d.; D. v. d. B.,wielrijden zonder licht, f 3 1 d.; J. J., HAAGSCHE RECHTBANK. Een raar geval. Het was op 28 Nov. op den Noordschen- weg te Nieuwkoop een heele valpartij van fietsers geweest, waarbij de fietser L. W. van Eyk uit Ter Aar het slechtst er af was gekomen. Hij werd zoodanig gewond, dat hij in een ziekenhuis moest worden opge nomen, en negen weken niet kon werken. De schuld van het ongeval zou liggen bij (HMHHL.. den arbeider J. G. V. uit Alphen aan den haTfze'ven^de'hèer'j. A^^Bakkêr^van Devénter Rijn. Déze moest uitwijken voor een stil- staanden wagen, en toen hij die passeerde, kwam V. op het linkerweg gedeelte, en als gevolg hiervan in botsing met van Eyk, die in een colonne fietsers reed. Door den val van v. E., vielen ook andere fietsers. V. moest nu terecht staan, doch het zon derlinge was. dat de verklaringen van het slachtoffer niet overeenstemden met het verbaal der politie. Volgens van Eyk zou hij niet door V. zijn aangereden, doch viel hij doordat een andere fietser tegen hem aanreed. Waar ook een andere getuige in deze zaak geen licht kon brengen, vorderde de Officier vrijspraak. Uitspraak over 14 dagen. Het was slecht weer Op Zaterdag 26 November had op den Rijnsburgerweg te Leiden een ernstig on geval plaats. Een melkbrik reed in de rich ting van het station. Dit voertuig, dat be stuurd werd door den melkslijter J. J. W. Langeveld uit Lisse. werd ingehaald door een auto, bestuurd door een fabrikant uit Leiden. Door den regen had deze den wagen niet opgemerkt, en het voertuig aangere den, waardoor Langeveld van de bok viel en op het lemoen terecht kwam. Het paard sloeg op hol en L. viel van het voertuig, waardoor hij ernstig werd gewond, en ge- drie. ds. Haspers. ruimen tijd niet kon werken. De autobe stuurder stond nu terecht wegens licha melijk letsel door schuld. Uit de getuigen verklaringen bleek dat de vóór- en achter lichten van den melkbrik wel hadden ge brand. Verdachte meende dat de wagen zich niet geheel rechts van den weg had bevonden. De aangerichte schade was door verdachte vergoed. De Officier meende dat verdachte schuld had aan de aanrijding, en vorderde f.75.— boete subs. 25 dagen hechtenis. De verdediger pleitte vrijspraak. Mishandeling. De koopman A. P. B. D. uit Leiden had tijdens een ruzie met den 65-jarigen za- genvijler T. eveneens uit Leiden, hem met een stuk hout een klap op zijn hoofd ge geven. De ruzie was ontstaan omdat T. meende dat door D. zijn koffertje met negotie was gestolen. De Officier had ge vorderd een onderzoek naar de geestver mogens van verdachte in te stellen. De Rechtbank thans uitspraak doende, heeft dienovereenkomstig beslist, en de zaak verder aangehouden. Dronken achter het stuur. Wegens het besturen van een auto ter wijl hij onder invloed van sterken drank verkeerde heeft terecht gestaan een koop man uit Leiden, die door den kantonrech ter was veroordeeld tot een week hechte nis en intrekken van het rijbewijs voorden tijd van een jaar. Van dit vonnis had in hooger beroep de Officier bevestiging ge vraagd. De Rechtbank heeft verdachte ver oordeeld tot een week gevangenisstraf en intrekken van het rijbewijs gedurende een jaar. doch voorwaardelijk met een proef tijd 'van twee jaar, benevens onvoorwaar delijk een geldboete van 'f.50.— subs. 50 dagen hechtenis, en betaling der schade door een aanrijding teweeg gebracht. Levend varken in kokend water. Een loonslager uit Leiden zou een var ken, terwijl het dier nog niet geheel dood was, in kokend water hebben gestopt. De kantonrechter te Leiden had hem voor dit feit veroordeeld tot f. 30.boete, subs. 30 dagen hechtenis, van welk vonnis verdachte in hooger beroep kwam. De Officier zag echter geen termen om wijziging ln het vonnis te brengen. Ook de Rechtbank vereenigde zich hiermede, en heeft het vonnis van den kantonrechter bevestigd. Vrijgesproken. Op het kruispunt aan de Wilhelmina- straat te Noordwijk had de chauffeur J. C. S. uit Rotterdam geen voorrang verleend aan verkeer van rechts, tengevolge waar van een botsing plaats had met de door hem bestuurder auto en een ander voer tuig. De kantonrechter te Leiden had hem deswegie veroordeeld tot f. 15.boete, subs. 15 dagen hechtenis. In hooger beroep eischte de Officier vernietiging van het vonnis van den kantonrechter en vrijspraak voor verdachte. De Rechtbank heeft verdachte vrijge sproken. De Paardenwet. Een handelaar te Leiden heeft terecht gestaan terzake overtreding van de Paar- denwet. Voor dit feit had de Officier tegen verdachte een geldboete van f10.subs. 4 dagen hechtenis geëischt. De Rechtbank heeft thans uitspraak gedaan, en verdachte veroordeeld tot f. 2.50 boete subs. 1 dag hechtenis. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, as. Streeder. Kinderkerk <Kerklaan 2): Voorm. halfelf, de heer P. J. D. van Malssen. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven, ds. Dijk. Leidschendam Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur ds. Vermet. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Boukema. Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. halfzeven, ds. A. J. van Wijn gaarden. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur ds. L. W. van Wijngaarden. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven candldaat Panga. Nieuwveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Brink. Geref. Kerk: Voorm. 10 u. en nam. halfzeven ds. Speelman. Ui Evangelisatie: Voorm. halftlen cn nam. half zeven, de heer A. v. Scherpenzeel. Nleuw-Vennep Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Brlët: nam. 6 uut ds. Bakker. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. drie uur. ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam drie uur, leesdienst. Noorden Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien ds. G. A. van Beusekom van Aarlanderveen. Geref. Kerk: Voorm halftien, ds. W. v, d. Bos van Oude-Wetering, nam. halfzeven, leesdienst Noordwükerhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien uur en nam vijf uur, ds. van Noort. Oegstgeest Groene Kerkje: Voorm. 10.15 u. ds. T. J Jansen Schoonhoven. Pauluskerk: Voorm. 10 uur. J. Streefland; nam. 7 uur. ds. C. G. van Niftrik. van Rijnsburg. Jeugddienst. Ver. van Vrijz. Hervormden (W. de Zwijger- kerk) Voorm. halfelf. mevr. dr. A. Mankes Zernike van Rotterdam. Sassenheim Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Kuiper. Chr. Geref Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. Gemeente Gods: Hedenavond 8 uur, paster v. d Woude; Zondag voorm. 10 uur, paster Perkins. Ter Aar Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (H.Den nam. haifzsven ds. Hoeufft van Velsen. Geref. Kerk: Voorm. halftien. preeklezen en nam. halfzeven, ds. Warner. Valkenburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Veldkamp. Voorhout Ned. Herv. Kerk: Voorm 10 uur, ds. Klomp; nam. 5 uur (jeugddienst), ds. D. A. v. d. Bosch van 's-Gravenhage. "Waddinxvccn Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. zes uur. ds heer Zagt. van Den Haag. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 6 uur, ds. Smldt. Geref. Gemeente: Voorm. halftisn en nam. 6 uur, ds. van der Kraats. Warmond Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur. ds. de Bel. Wasenaar Gebouw v. Chr. Belangen (Schoolstraat): Voorm. 10,05 uur ds. Langman van De Lier: nam. halfzes, ds. ten Kate. Kievletkerk: Voorm. 10,05 uur, ds. ten Kate; nam. 7 uur (jeugddienst) ds. G. Bos van den Haag. Woubrugge Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. halfzeven, ds. Doornenbal. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven, ds. Dronkert. Ned. Prot. Bond. Nam. zeven uur, ds. West- mijse van Rotterdam. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. halfzeven, ds. C. A. van Harten (Dankz. H.A.). Geref. Kerk: Voorm. halftien (Bed. H.A.). ds. N. Warner van Ter Aar; nam. halfezven, lees dienst (Dankz. H A.). Zoetermeer Ned, Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, dr. Woldendorp. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfze ven. ds. Versluis. Geref. Gemeente* Voorm. halftien en nam. halfzeven leesdienst. Vereen, tot Verbreiding der Geref. Waarheid: Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer v. d. Hoeven te Molenaarsgraaf. Vereen, van Vrijz. Hervormden: Nam. half zeven, ds. J. P. van Muilen. Zoeterwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Ebkman. Zwammcrdam Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Pop. Geref. Kerk: Voorm. halftien (Voorbereiding H. Avondmaal) en nam. halfzeven, ds. Zwaan. Rem. (Geref.) Gemeente: Voorm. kwart voor tien, mej. ds. Gtinther. NED. HERV. KERK. Beroepen te Leens H._ F. C. de Boer te Mars- sum. Niemand had iets gezien. Op den weg tusschen Voorburg en Leid schendam had op 8 Januari een ongeval plaats; mej. Belt die over den Veurscheweg liep. werd door een autobus aangereden. Het zonderlinge was echter, dat de chauf feur het meisje, noch haar moeder die naast haar liep, had opgemerkt. Als gevolg hiervan werd nu ook de strafzaak wat lastig. Mej. Belt was vrij ernstig gewond, en thans is zij nog niet hersteld, zoodat zij geen inlichtingen kon geven. Dr. Stam uit Leidschendam kon alleen mededeelen dat het meisje vlak voor haar woning was aangereden, terwijl een andere getuige, een v/ielrijdster, verklaarde op een gegeven moment e^n gil te hebben gehoord, waarna zij een meisje op den grond zag liggen. De officier meende dat onder deee om standigheden het niet mogelijk zou zijn de strafzaak te behandelen en vorderde daarom aanhouding totdat mej. Belt ter zitting zal kunnen verschijnen. I Aangenomen naar Amstelveen (2e pred.pl.) C. M. v. Endt te Groenlo. die bedankte voor Alme lo (4e pred.pl.); naar Haarlem (vac. dr. K. H. Miskotte) Dr. E. Emmen te Breda. Bedankt voor Kesteren J. J. Poot te Bunscho ten; voor Opheusden (toez.) R. W. Stem te Oud- Alblas. GEREF. KERKEN. Beroepen te Wapenveld N. 't Hart te de Glind HAARLEMSCHE RECHTBANK. Lichamelijk letsel. De Haarlemsche Rechtbank deed uit spraak in de zaak tegen een 32-jarlgen chauffeur uit Hlllegom, die terecht heeft gestaan, daar hij op 19 Oct. van het vorige jaar te Haarlem met zijn vrachtauto den 40-jarlgen wielrijder J. F. IC. uit Utrecht heeft aangereden, waardoor deze zijn lin kerbeen heeft gebroken. De officier van Justitie had tegen verd. een hechtenls- straf van 14 dagen geëischt. De Rechtbank veroordeelde tot 1 week hechtenis. Dief stal. Gistermorgen stond terecht een 32-jarige los-arbeider uit Hoofddorp wlen ten laste was gelegd, dat hij op verschillende tijd stippen te Haarlem en omgeving een groot aantal rijwielen heeft gestolen. Vijf geval len waren ten laste gelegd, niettegen staande verd. verklaarde ln totaal 20 h 30 fietsen te hebben gestolen. De Officier van Justitie eischte een gevangenisstraf van 2 jaar met aftrek van voorarrest. De verde diger vroeg een reclasseeringsrarwort ln te winnen. De Rechtbank zal dit overwegen en bepaalde de uitspraak op 9 Maart as. Heling. - Een van de helers der rijwielen uit de e at vorige zaak. Is een 29-jarige los werkman oassenneim. u,{ Abbenes Het oyer verdachte uitge- In de hoofdstraat te Sassenhelm had een brachte reclasseerlngsrapport wilde nog een poging met hem wagen. De Officier van Justitie eischte een gevangenisstraf van 6 autobestuurder een ander voertuig Inge haald. hetgeen ln die straat verboden is. u Verdachte beriep er zich op, dat weliswaar maanden, waarvan 4 voorwaardelijk, met aan belde uiteinden der straat waarschu- 1 onder toeziehtstelling van de Prot. Chr. wingsborden zijn geplaatst, doch niet aan Reel. Ver De verdediger vroeg ook voor de verschillende zijstraten, die er ln uit- dezen verdachte de uiterste clementie en komen. De Officier had echter f. 6.— boete ontslag uit de voorlooplge hechtenis. Aan subs. 2 dagen hc-bten's geëischt. In hoo- dit verzoek voldeed dp Rechtbank niet. Ook ger bert "o heeft thans de Rechtbank ver- in deze zaak zal de Rechtbank op 9 Maart dachte vrijgesproken. i vonnis wijzen. Ds. J. v. d. SLUIS. Vrijdag 3 Maart a.s. viert ds. J. v. d. Sluis, em. predikant te Velp, zijn gouden ambts jubileum. Ds. v. d. Sluis heeft tal van jaren gearbeid ln den Geld. Achterhoek en zich vooral naam gemaakt door zijn standaard werk over de ethische richting. Joohem v. d. Sluis werd 1 Dec. 1862 te Zwolle geboren. Hij bezocht de Rijks H.B.S. en het gymnasium aldaar en studeerde aan de Theol. School te Kampen, nadat hij aan de Rijksuniversiteit te Utrecht zijn prop.- examen gedaan had. Te Kampen heeft vooral prof. Bavinck zijn stempel op den Jubilaris gezet In 1889 werd ds. v. d. Sluis candldaat en 3 Maart van dat jaar beves tigde prof. Bavinck hem te Gerkesklooster Stroobos in zijn eerste gemeente, waar hij zijn ambt aanvaardde, sprekende over Ef. 6 19. In 1894 vertrok ds. v. d. Sluis naar Andijk, welke standplaats hij ln 1901 mei Varsseveld verwisselde. 17 jaar heeft hij deze kerk mogen dienen, om ln 1919 naar Gendringen te vertrekken. In 1923 verbond hij zich aan de gemeente van Ouderkerk a. d. IJssel, waar hij ls werkzaam geweest totdat de classis Gouda hem 2 Maart 1932 eervol emeritaat verleende, waarna ds. v. d. Sluis zich metterwoon te Velp vestigde. Ds. G. VERRIJ. Ds. G. Verrij, Geref. predikant te Har- óenberg, die reeds geruimen tijd ongesteld ls, ls voornemens tegen Juni a.s. om ge zondheidsredenen eervol emeritaat aan te vragen. Ds. Gilles Verrij werd 12 Mei 1873 te Hei- nenoord geboren. Hij bezocht het Ger. gym nasium te Amsterdam en studeerde aan de Vrije Universiteit theologie om in 1903 candldaat te worden. 11 Januari 1904 aan vaardde hij zijn ambt te Tholen, vertrok in 1916 naar Hellevoetsluis, om ln 1921 ln zijn tegenwoordige gemeente intrede te doen. Ds. Verrij maakte bij herhaling deel uit van de Part. Synoden van Zuid-Holland ten Z. en van Overijssel. Ds. Verrij, die thans voor de classis Ommen nog verschillende deputaatschappen vervult ls o.m. voorzitter van regenten van het geuzengesticht ..Wil helmus van Nassau". Ds. Verrij is voorzitter van den Scholenbond van Chr. scholen In Hardenberg en omgeving cn lid van den Raad van toezicht van de Chr Landbouw- winterschool te Heemse. Verschillende plaatselijke bestuursfuncties worden mede door hom bekleed. Van zijn hand zagen enkele geschriften het licht, terwijl hij de uitgave bezorgde van de Brieven van zijn pleegvader, wijlen ds. R. J. W. Rudolph, die onder den titel „Van strak gespannen sna ren" verscheen. Ook het Gedenkboek van dc Geuzenslichtlng verscheen van zijn hand, terwijl hij in den Geuzenalmanak verschillende bijdragen publiceerde. VOOR ZATERDAG 25 FEBRUARI. Hilversum I. 1875 en 301,5 M. Vara-ultzendine 10.00—10.20 v.m, en 7.30—8.00 n.m. Vpro L 8.00 Gram. muziek (ca. 8.16 Berichten) H 10.00 Morgenwijding 10.20 Voor arbeiden in de continubedrijven 12.00 Gram. muziek (ca. 12.15 Berichten» 2.00 Filmpraatje - 2.15 Esmeralda. 3.00 Reportage 3.30 utT Sted. orkest, soliste en Aerdenhouts Vrouwen-' koor (opn.) 4.30 Schaakles 4.50 Utr. sted orkest (opn.) 5.15 Gram. muziek 5on Filmland 6.00 Orgelspel 6.28 Berichten 6.30 Uit de Roode Jeugdbeweging 7.00 Vara- kalender 7,05 Gram.muziek >^0 Politiek radiojournaal 7.30 Cursus ..Nederlanders in Amerika" 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten - 8.03 Berichten A.N.P.. Vara-varia 8.20 Vara- orkest 9,00 Radiotooneel 9.15 „En nu Oké" 10.25 Toespraak „Nog twee maanden'*' 10.30 Berichten A N.P. 10.40 Community- Singing (opn.) 11.00 De Ramblers 11.30- 12.00 Gram. muziek. Hilversum II 415.5 M. Kro-uitzending 800 —9.15 Gram. muziek (Om 8.15 Berichten) 10.00 Gram. muziek 11.30 Godsd. half uurtje 12.00 Berichten 12.15 Kro-orkest 100 Gram.muziek 1,20 Kro-melodisten en solist 2.00 Voor de rijpere jeugd 2.30 Gram muziek 2.45 Kinderuurtje 4.00 Kro-orkest 4.45 Gram. muziek 5.00 Kro-melodisten en solisten 5.45 Kro-Nachtegaaltjes fi.15 Gram. muziek 6.20 Journ. weekoverzicht - 6,45 Berichten, gram.muziek 7.00 Berichten 7.15 Causerie over de moderne Engelsche letterkunde 7.35 Actueele aetherflitsen - 8.00 Berichten A.N.P.. mededeelingen 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijsting 8.35 Gram. muziek 8.45 Kro-orkest. Kro-melodis ten en solisten (Om 10.00 „Wat nu" 1030 Berichten A.N.P. 10.40 Sportoverzicht 10.55 Gram. muziek 11,00 Declamatie met muzi kale omlijsting 11.3012.00 Gram. muziek. Droltwich. 1500 M. 11.20 Gram. muziek 12.05 Pianovoordracht 12.35 Gram. muziek 1.20 Het BJB.C.-theater-orkest 2.20 Orgel spel 2.50 Mantovani en zijn Tlplca-orkest - 3.15 Sportreportages 5.20 Jack Payne met zijn band 6.20 Berichten 6.50 Sport- praatje 7.05 Blazers-Trio en plano -- 7 20 Het John Dickinson (Apsley) orkest 750 Actueele uitzending 8.20 Muslc-Hall-Pro- gramma 9.20 Berichten 9.45 Uit Amerika: Amerlkaansch overzicht 10.00 Radiotoonepl 11.00 Pianovoordracht 11.25 Fransche causerie: „l'Alsace depuls la guerre" 11.40 Billy Cotton en zijn band 11.50—12.20 Dans muziek (gram pl.). Radio Paris. 1648 M. 9.00 Gram. muziek 10.05 Conservatorium-orkest 12.30 Zang - 1.00 Gram. muziek 1.05 Jane Evrard's dames orkest 2.35 Gram. muziek 2.50 Zang - 3.30 Gram. muziek 3.35 Zang 3.50 Piano voordracht 4.05 Zang 5.05 Pianovoordracht 5.20 Gram. muziek 5 45 Chansons 6.00 Gram. muziek 7.20 Het Fr. Gras-orkest - 8.35 Vioolvoordracht 8.50 Radiotooneel - 9.30 Variété-programma 10.25 Symphonie- concert m.m.v. het Amicitia-koor 10.50 Gram. muziek 11.20—12.50 Jo Bouillon en zijn orkest. Keulen. 456 M. 5.50 Gram. muziek 650 Walter Raatzke's orkest 7.50 Het Danziger Landesorkest 11.20 Omroep-Amusements- orkest 1.30 Gram. muziek 3.20 Omroep- Amusementsorkest en solisten 6.30 Winter hulp-programma 8.20 Omroeporkest en so listen 9.30 Leo Eysoldt's orkest, vroolyk in strumentaal kwintet en solisten 11.20 Gram. muziek 1.20—2.20 Omroeporkest. Brussel 322 cn 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. muziek 12 50 en 1.30 Omroeporkest - 1,50 Gram. muziek 2.25 en 3.05 Orgelspel - 320 Gram. muziek met toelichting 4-20 Het José Guédariana-orkest (4.505.05 Gram. muziek) 6.20 Omroeporkest en -koor, solist en gram. muziek 8.20 Gram. muziek 830 Radio tooneel 9.20 Cabaretprogramma 1030 Populair concert 11.20—12.20 Dansmuziek (Gram.platen) 484 M.: 12.20, 1.30—2.10 en 2.55 Gram muziek 320 Het Trio Pro Mifci 3 55 Accordeon en zang 4.20 Gram, muz-tic 5.30 en 5.55 Jean Omer en zijn orkest - 6.35 Gram. muziek met toelichting 7.10 en 7 35 Gram. muziek 8.20 Variété-programma (9109.30 Reportage) 10.30 Belgisch Piano kwartet 11.20—12.20 Gram. muziek. Deutschlandsender. 1571 M. 7.30 Otto Lo- hrindt's orkest, pianoduo Hans Bund cn sous- ten 9.20 Berichten 9.50 Strijkkwartet - 10.05 Berichten 10.20—12.00 Omroep-Amu- sementsorkest en solisten (opn.). GEM. RADIO-DISTRIBUTIFBF.D1UJF EN BB R.O.V. RADIO-CENTRM.F.. Voor Zaterdag 25 Februari, lo Programma: lederen dag van 8—24 uur A 2eRproframmaV lederen dag van 8-24 uur K3R,°Pr„gramma -%.00 Keulen - MO PTT of diversen 10,05 Parijs Radio -12.® Radio PTT. N. of dlv. 12.20 Brussel VI- 1,30 Keulen 2,55 Brussel Fr. 320 Keulen 5.20 Brussel Fr. 6,20 Brussel VL - Keulen. 4e Programma 8.00 Brussel VI. jfj Diversen 10.35 London Reg. 12,05 Drou wlch - 3.15 Brussel VI. 5.20 Droitwch-^ London Reg. 10.20 Brussel VI. - 1M0 Bras sel Fr. 11.10 London Reg. 11.40 Droltwlcn. Wijzigingen voorbehouden. Ds. B. J. v. HEIJNINGEN. Morgen vleit ds. B. J. v. Heijningen tc Rijswijk (Z.-H.), em. predikant der Nea. Herv. Kerk. zijn 80sten verjaardag. Ds. v. Heijntngen, wiens vader prMisam is geweest te Scheveningen. werd 25 FW 1859 te Rotterdam geboren. Hij bezocht ne gymnasium te Utrecht en studeerde a cie Rijksuniversiteit aldaar theologie, om 1882 candldaat te worden in NwjW»»" bant en Limburg. 1 April 1883 bevestig zijn vader hem te Heerjansdam m eerste gemeente. In 1889 vertrok ds. nlngen naar Kesteren, welke stanapiaa in 1892 met Hulzen (N.H.) verwisseld wer°' In 1897 vertrok de 80-jarige naar Hoogt veen en ln 1901 kwaim hij in Delft. In j werd intrede gedaan te Bussum en deze gemeente heeft ds. v. HeUninSen, tot aan zijn emeritaat, dat hem ln11W» vol verleend werd. waarna hij zich men woon te Rijswijk (Z.H.i vestigde. Hierrusn hij echter niet, maar maakte Zich vera: stelljk door het geven van catechetiscn derwijs ln Den Haag en Zoetermeer. 1929 noopte zijn gezondheidstoestand ne< allen arbeid neer te leggen. Ds. v. Heijningen, die tot de con^ia_ neele richting behoort, is altijd een vriend geweest van het Chr. onderwi).- Huizen kwam de school tijdens zijn ver" tot grooten bloei cn werd aanzienlij» groot. Te Delft stichtte hij een Herv. -icn vereeniglng, waardoor hij den stoot (rij schooi de opening van de eerste Herv. plaatse. Door zijn toedoen kreeg de meente van Bussum, die sterk groeioe. Aug. 1914 een nieuw kerkgebouw. In het ledig gekomen bedehuis stichtte ds^i ningen een Chr. Mil. Tehuis, dat 'n mobilisatiejaren zich ln een dry* oe* r verheugen mocht. Met een predika"e hi Deut. 33 27a legde hij in '26 zijn neer' v, vis Bij zijn 40 inrit; iul-ijcum werd os. v» Heijningen benoemd tot ridder in ae v van Oranjé-Nassau. i

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 14