SCHUDT UW LEVER WAKKER LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Maandag 20 Februari 1939 ssyiy? LAND- EN TUINBOUW GEMENGD NIEUWS WEERBERICHT. Dronken autobestuurder Uit de Omstreken }\ecie^êcuicl Lfoi&y! AGENDA VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag: Ik heb vyf roe land en wil daar vroege aardappelen op poten en 15 roe. waarop late worden geteeld. Hoeveel poters heb ik noodig? G. N. te L. A n t w.Dc hoeveelheid poters, welke hier voor noodig is hangt af van de pootwijdte en van de grootte, van de poters. Als U de afstand neemt 50 x 40 c.M. en U gebruikt pootaard- appelen van gemiddeld 30 gram per stuk. dan heeft U per roe pijn. 2 kilo noodig. Vraag: Heb een kerseboompje, verkregen uit een pit. Wanneer kan ik dat boompje enten? C. M. te L. Antw.: U doet dit het best eind Maart en een geschikt soort om op te plaatsen is de Mei kers, de bekende Betuwsche kers. Hiervoor wordt het stammetje schuin afgesneden, even onder het kroontje en daarna rechtop gespleten. De ent wordt met een zelfde wonde wigvormig bijgesneden en krijgt drie oogen. Plaats de ent aan den hoogen kant op het stammetje, zóó dat de bastlagen precies op elkaar sluiten. Bindt een bandje om en besmeer de wonde met warm gemaakte etnwas. Snijd de ent van gezond één jarig hout. Misschien kan een vakman U hierbij helpen? Vraag: Heb mijn tuin verleden jaar met koemest gemest. Kan het nu ook met korrel- mest? Hoeveel hiervan gebruiken en ook kalk aanwenden? J. N. A. te V. Antw Strooi nu kalk. per 100 vierk. Meter 20 kilo liefst gebluschte kalk en spit deze in. Geen kalk strooien op dat gedeelte, waar U aardappelen wil verbouwen. Geef daarna de geheele oppervlakte 8 kilo korrelmest per 100 vierk. M. 12 x 10 x 18) en hark of eg deze in. Mag de stand soms iets te wenschen laten, dan kunt U van de korrelmest nog 2 kilo toegeven, eveneens per 100 vierk. Meter. Vraag 1845Hoe worden cactussen gezaaid en hoe is de verdere kweek? A. K. te L. Antw.: Dc behandeling van de meeste soor ten komt hierin overeen, dat men zaait in fijne, zandige aarde in een vrij hooge. vochtige tem peratuur. Gedurende den zomer giet men matig en kweekt deze planten in de volle zon. in huis of in de bak. Gedurende den winter wordt wei nig gegoten en in de huiskamer bijv. in Decem ber en Januari in het geheel niet. Wij raden U aan een boekje over deze gewassen aan te schaffen. U vindt dit zeer geschikt in eiken boekhandel. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw Barometerstand DOODELIJK ONGELUK TE ZEIST. Zaterdagavond is op den Driebergschen weg nabij de Bunzinglaan te Zeist een zeer ernstig ongeluk gebeurd, dat vermoedelijk moet worden toegeschreven aan dronken schap van een autobestuurder. Een te Doorn thuis behoorende auto reed in snelle vaart in de richting van deze laatste plaats. De bestuurder haalde nabij de Bunzinglaan een melkkar in. Deze kar werd aangereden. De voerman sloeg eraf. gelukkig aan de zijde waar de auto niet passeerde, zoodat hij met den schrik vrij kwam. Zijn wagen werd echter versplin terd. Waarschijnlijk is bij deze aanrijding het portier van dc gesloten personenauto los of open geraakt. Even verder moest een groentenwagen voorbij gereden worden. Deze wagen werd geschampt doch hierbij sloeg de metge zel van den autobestuurder uit de auto en was op slag dood. Zwaar verminkt een der armen van het slachtoffer was bijna van het lichaam gereten werd de onge lukkige nabij den groentenwagen gevonden. De auto jakkerde inmiddels in de rich ting van Doorn voort. De bestuurder, die bekend is. werd later op den avond in zwaar beschonken toestand te Doorn ge signaleerd. De auto kon reeds in beslag worden genomen Het slachtoffer is de ge wezen caféhouder van het theehuis „Rhij- nauwen", de heer Van Driest. De arrestatie vóin den autobestuurder staat te wachten. BENTHUIZEN. Voor beroep bedankt. Voor het beroep der Ger. Gem. te 's-Gra- venpolder heeft ds. A. v. Stuyvenberg alhier bedankt. ACHTER HET STUUR BEWUSTELOOS GEWORDEN. Wagen in volle vaart trottoir op. Gistermorgen zagen voorbijgangers op het zeer drukke punt nabij den onbewaak- ten overweg aan de Molenstraat te Oss. dat een personenauto in volle vaart eensklaps begon te slingeren, het spoorwegemplace ment der B. B. A. opreed, daar een paal ramde om vervolgens tegen een goederen wagen te botsen en aldaar tot stilstand te komen. Zij haastten zich. den bestuurder, zekeren F. van Berkom, uit Oss. die alleen in de auto zat, uit zijn benarde positie te bevrijden. De man lag in bewusteloozen toestand achter het stuurrad. Onmiddelijk werd geneeskundige hulp ingeroepen; dr. Stoltz uit Oss was spoedig ter plaatse. Ver volgens werd het slachtoffer, dat oogen- schijnlijk geen ernstig letsel had bekomen, ter observatie naar het ziekenhuis ter plaatse overgebracht. Later bleek, dat men hier met een zeer merkwaardig ongeluk te doen heeft gehad. De bestuurder was namelijk plotseling on wel geworden en nog voor dat hij had kunnen remmen, was hij bewusteloos in eengezakt. Daarop is de stuurlooze auto in volle vaart het trottoir in de Molenstraat opgereden, om vervolgens op de bovenver melde wijze tot stilstand te komen. Ge zien deze omstandigheden is het ongeluk dus nog bijzonder goed afgeloopen. Crt. KATWIJK AAN DEN RIJN. Lustrum „De Hanze". Ter gelegenheid van het 4de lustrum hield „De Hanze" een feestvergadering in het Parochiehuis. Behalve de leden met hun dames waren verschillende genoodig- den aanwezig, o.m. besturen van afdeelin- gen van de Hanze uit naburige gemeenten. Verschillende personen voerden het woord; de beste wenschen werden uitgesproken voor de toekomst van den Middenstand en van de Vereeniging. Het laatste gedeelte van den avond was bestemd voor een ge zellig samenzijn. Candidatenlijst R.K. Staatspartij. De uitslag der stemming voor leden van de candidatenlijst voor de Provinciale Sta ten die in het Parochiehuis gehouden is, luidt als volgt: aantal leden 320, aantal uitgebrachte stemmen 126. Geldige stem men 116. Mr. E. J. H. M. Boisius te Leiden. 113 St.: B. N. Loerakker, Hillegom, 110 st. A. C. van Berkel te Wassenaar, 94 st.; W. P. van der Geest, te Leiderdorp, 68 st.; mr. C. C. A. van Haren te Wassenaar. 82 St.; J. W. A. Lefeber, te Lisse, 100 St.; H. Lombert te Leiden. 13 st.; H. J. van Mil, Zoeterwoude. 16 st.: S. W. Nefjes. Noord- wijk. 44 St.; A. C. Paardekooper, Zoeter woude. 22 st.: P. A. van Reisen, Voorhout, 21 st.; J. C. Schrama, Sassenheim, 13 st. Botsing. De 17- en 18-jarige zusjes V. uit Kat wijk aan Zee kwamen uit de van Egmond- straat richting Leiden en hadden geen erg in een uit de Voorstraat van rechts ko mende personenauto, die volgens getuige een matigen gang reed. Remmen kon niet meer afdoende helpen en de fiets van een der meisjes geraakte onder de auto. Won der boven wonder liep het ongeval vrij goed af. Mej. V. had een gescheurde jajxm en een vernield rijwiel. Het tweede meisje kwam er met den schrik af. De poiitie maakte van het geval proces-verbaal op. Steunt Luchtverdedigingsfondst Postgiro Den Haag ten name van KATWIJK AAN ZEE. DE OPENSTELLING VAN HET DE RIDDERPLANTSOEN. Noodzakelijk streng toezicht in verband met baldadigheid. Een abonné de zich sedert lang over het mooie de Ridderplantoen verheugt en daar in 's Zondagsmiddags met zijn vrienden pleegt te wandelen, wijst er op, dat toen zij op een der voor het publiek toeganke lijke paden een beschutting zochten voor den regen, bezoek Itregën van een recher cheur van politie en twee agenten. Zij kregen het bevel door te loopen, waaraan voldaan werd. Zii liepen vervolgens door een zijpad weer naar het plantsoen terug, waar hun de toegang werd versperd. Hij vraagt of het Katwijksche publiek dan geen toegang meer tot het vrije plantoen heeft? Of dat een en ander het gevolg is van het feit, dat de politie krachtig meent te moe ten optreden in verband met de helaas dikwijls voorkomende baldadigheid der jeugd? (ineez- Med.) bereid werd gevonden, deze tentoonstelling te willen openen. Na het openingswoord van den voorzitter was het woord aan weth. Warmerdam, die vol lof was over het geëxposeerde. Spreker waardeerde de groote opofferingen die de inzenders zich hebben willen getroosten en ook vooral de ouders, daar het thans ten toongestelde in de huiskamer tot bloei moest worden gebracht. Dank bracht hij aan dc ijverige commissie die zich reeds zoo vele jaren achtereen met dit werk heeft willen belasten. Juist deze tentoon stellingen. aldus weth. Warmerdam, moe ten de liefde voor ons mooie bloembollen- vak aankweeken. Het is opvallend, dat in vele gedeelte van ons eigen land nog te weinig bloembollen worden gebruikt, alhoewel de binnenlandsche handel de laatste jaren wel grooter omvang gaat aannemen. Spr. doelde mede, dat burge meester Rijckevorsel hedenavond de prijzen zal uitreiken. Door de Jury werden de volgende inzen dingen bekroond: le pr. K. v. d. Vlugt (bekerwinnaar); 2e pr.. G. Siebelt, met lof van de jury; 3e pr., Gebrs. Weyers; 4e pr., G. van Es; 5e pr., J. Salman; 6e pr., H. Hoekstra; 7e pr„ M. v. d. Lans; 8c pr., Jac. Weyers; 10 e pr., J. Kleyhorst; 11e pr.. H. v. d. Kamp. In de tweede groep werd door G. Was senaar de le pr. behaald, welke nu defini tief eigenaar is geworden van den' wissel beker: 2e pr.. A Hartcveld: 3e pr., C. Ruyg- rok; 4e pr., P. Grimbergen; 5c pr., H van Dril; 6e pr., J. Kops; 7e pr., G. v. d. Berg; 8e pr., Th. van Ruiten. NOORDWIJK BINNEN. KON. MIJ. V. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Hedenmiddag 2 uur: 772. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdurk begon zich gistermorgen naar het Noordoosten uit te brei den. Er vormde zich een verbinding met een maximum, dat zich gisteren reeds boven Fin land begon te ontwikkelen. Aan "de Zuidoost- züde en Noordwestzyde lagen opvullende en aftrekkende minima. Een langgerekte strook van hoogen luchtdruk reikt thans van Finland tot de Azoren. Dit strookvormige gebied zet zich over den Oceaan naar het Westen voort en sluit aan bij een machtig gebied van hoogen luchtdruk boven de Vereenigde Staten, dat over Alaska reikt tot in het Poolgebied. Op IJsland en ten Westen van Ierland daalt de luchtdruk snel bij de nadering van een diepe depressie, waarvan het centrum tusschen IJsland en Groenland ligt. Over het geheele vasteland be wegen zich luchtmassa's van polair karakter met zeer lage temperaturen in de bovenlucht. De nulisoterm ligt zoowel boven Engeland als boven het vasteland beneden duizend meter en op vijfduizend meter heerschen temperaturen tusschen min. 25 en min. 30 graden Celsius. De hooge stations in de Middelgebergten en in de Alpen melden zeer lage temperaturen en zijn, behalve het Jungfraujoch. in wolken gehuld. Saentis meldt in den nacht 19 mjn. neer slag en hedenmorgen min elf graden. De nade rende depressie zal aanvankelijk haar invloed beperken tot Ierland en Schotland, doch op den duur zich ook in onze omgeving doen bemerken. Voor Dinsdag Voorm. te 3 u. 56 min.; nam. te 4 u. 11 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag: 5.50 n.m. tot 6.37 v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. 20 Febr. op: 7 u. 05; onder: 18 u. 58. DOKTER OP TRACTOR GEREDEN. Hij en zijn vrouw gewond. Zaterdagavond keerde dr. H. E. Jenny uit Dinxperlo met zijn echtgenoote en een dame uit Apeldoorn per auto huiswaarts. Op den Terborgscheweg te Doetinchem kwam de auto in botsing met een op den weg staan - den on verlichten tractor. De auto werd bij de botsing zwaar beschadigd. Dr. Jenny be kwam een ernstige hoofdwonde en een dij beenfractuur. terwijl mevr. Jenny een her senschudding opliep. Beiden zijn in het zie kenhuis te Doetinchem opgenomen. De tweede dame bleef vrijwel ongedeerd. Tel. AUTO TE WATER BIJ TUBBERGEN. Bestuurder verdronken. Gisteravond om half negen is de 30-jarige ongehuwde heer A. ter Beek uit Tubber- gen, met zijn auto in het kanaal in de buurtschap Fleringen bij Tubbergen gere den. De bestuurder is daarbij om het leven gekomen. Toen de burgemeester en de gemeente veldwachter ter plaatse kwamen en den be stuurder uit zijn benarde positie wilden ver lossen, bleek hij reeds te zijn overleden. Vermoed wordt, dat de man misleid werd door het feit. dat over de ter plaatse lig gende brug de weg linksaf gaat. BEJAARD MAN DOOR TRAM AANGEREDEN. Gisterochtend tegen twaalf uur werd een 31-jarige bewoner van het Noordeinde te Den Haag door een motorwagen van lijn 11 t£r hoogte van de Newtonstraat aldaar aangereden en op slag gedood. Wij hebben terzake informaties ingewon nen bij den inspecteur van politie. De laatste veronderstelling blijkt de juiste te zijn. De inspecteur van politie deelde ons mede, dat naar aanleiding van de vernielingen in het De Ridderplantsoen, dit nóg open is voor het publiek. De politie ziet zich echter* genoodzaakt op uitdrukkelijk verzoek van B. en W. streng op te treden om blijvende baldadig heid in het plantsoen en verkeersbelemme- ringen op de wegen tegen te gaan. Indien dit geen resultaat heeft, zal het plantsoen in den winter inderdaad gesloten worden. Visscherij-examens. Bij de in de Visscherijschool alhier ge houden examens zijn geslaagd voor het certificaat in kennis der internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee en de toepassing ervan. Corn. v. d. Plas, Huig van Duyn. Piet v. d. Oever, An- dries Ouwehand Czn.. Dirk v. d. Plas Tzn., Jac. van Rooyen. Bouwe Guyt. Maart van Beelen Wzn., Huig Plokker Jzn. en Willem Berkheij. Rijksgedelegeerde bij deze examens was kapt. E. P. Ross. lid van de examencom missie voor stuurlieden te Den Haag. Uitreiking van vacantiebons. De organisaties van den Christelijken en den Modernen Bond hebben weten te bewerkstelligen, dat door den aannemer van het bouwen der 26 woningen voor de Katwijksche Bouwvereeniging aan de werk lieden de vacantiebons zullen worden uitgereikt. Deze kwestie was in de laatst gehouden Raadszitting ter sprake gekomen. Het 40-jarig jubileum van den heef Arie v. d. Hulst aan de Gasfabriek zal Zaterdagavond a.s. in Casa Cara herdacht worden. Dan zal daar tevens aan het per soneel der Gasfabrek. naar aanleiding van het 40-jarlg jubileum, een feestavond aan geboden worden. De extra-collecte der Geref. Jeugd organisatie in de Ilerv. Kerken gehouden, heeft opgebracht f. 154.50; die voor1 den Geref. Zendingsbond f. 59.30 en die voor de halfweezen- en ziekenzorg f.70. LISSE. 9c Huisbroeitentoonstelling. Zaterdagmiddag werd de negende Huis broeitentoonstelling van de K.J.C. in een daarvoor smaakvol ingerichte zaal ge opend. Te drie uur verwelkomde de voor zitter der Commissie van Toezicht, de heer S. Langelaan. de aanwezigen, in het bij zonder wethouder Warmerdam, welke zoo Viering van het vierde lustrum. Ter gelegenheid van het 20-jarlg bestaan der afd. Noordwijk van de Kon. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde werd een feest vergadering in hotel „Royal" gehouden. De zaal was herschapen in een bloemen tuin door de vele inzendingen, verplichte zoowel als vrije. De heer H. de Boer, voorzitter der afd. opende en dankte alle medewerkenden aan de expositie. Voorts dankte spr. den heer Alders, die wederom zijn zaal disponibel stelde. Hierna deelde de voorzitter de uitslag der keuring mede: Deze was als volgt: verpl. inzending hulsbroei: le prijs mej. M. van den Bosch (wisselbeker). 2e Gravin van Bylandt, 3e W. Bosman, 4e J. Marijt. Verpl. inzending kasbrei: le prijs J. Rak horst. Vrije inzending kasbrei: le prijs J. Rak horst, 2e P. Hoogervorst. 3e firma Groene- veld en Lindhout. Vrije inzending huisbroei: le prijs W. Bosman, 2e J. Marijt, 3e Th. Duivenvoorde. De voorzitter herdacht hierop den over leden mede-oprichter David Grullemans en wijdde waardeerende woorden aan de nog immer aan de afdeeling verbonden oprich ters Til. Rotteveel en H Wiecherink. Spr. ging dan na wat het leven van die bloemen ons heeft te zeggen. Ook gaf spr. een indruk van den ouderdom der boomen, die wel tot 3000 jaar loopt. De heer L. van der Meer stelde dan de verdiensten van den voorzitter in het licht en gaf een levensbeschrijving van de af deeling. Hij huldigde den heer Rotteveel, die van de oprichting af als bestuurslid zitting had en thans lange jaren als pen ningmeester de financiën der vereeniging beheerde. Beiden, voorz. en penningmeester werden met een geschenk verrast. Ook huldigde spr. den heer A. R. Over- velde, die reeds meer dan 12'/« jaar secre taris is en wien nooit iets teveel is. Dan zong het dubbel mannenkwartet, dat dezen avond gewaardeerde medewer king verleende: Hoera, zij leven lang!" Dit kwartet zong ook op fraaie wijze het „Domine salvam fac" en een geestig lied: ..Wat ik heb." Nadat twee dames een komisch stuk had den voorgedragen reikte de voorzitter de prijzen van de inzendingen uit. Hierna volgde de komische operette „Als mijnheer van huis is", gespeeld door de leden van het kwartet Weder werd door twee dames en komisch stuk voorgedragen en zong het dubbel mannenkwartet „Lied aan het gangspil". Zoo vloog de avond om onder declamatie, enz., en was het diep in den nacht voordat men het wist! Het bestuur der afdeeling kan op een zeer geslaagden feestavond terugzien I HEDEN: Harmonie: Carnavalsavond der Limburgers, 8.30 uur nam. Dinsdag. Amlcitia: Openbare les vlot en vry spreken Spr. dc heer Donders. 8 uur 30 nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie 8 uur nam. le Groenesteeg 16: Jeruël, samenkomst 8 uur nam. Oud-Hortuszicht: Leidsche Radiovereen. Club avond. 8 1/4 uur. Patrimonium: Chr. Dem. Unie. Spr. H. van Houten. 8 uur nam. Schouwburg: Mij. voor Toonkunst. Bariton solist Mack Harrell, 8.15 uur nam. Schuttershof: Bloemistpatroons vergadering, 8 uur 15 nam. Stadszaal: Ontspanningsavond „D.O.B." DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 916—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins- dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen, 7—8 uur nam. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. n. a 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Qe- neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen dlphterle. 3'. 6 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees- kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Andalusischc nachten". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 uur, Zondag 2—7 en 8—11 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Als ik Koning was".... Zondag van 27 uijr doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Professor wat ben je begonnen". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Verbannen". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag ook 2\6 uur nam. Casino-Theater: Instituut voor Cuüureela Films Zaterdag nam. 2% uur. Rex-Thcater. Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam. „Wereldstad". Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): „Verloren in de Wildernis". De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 18 t.m. Vrijdag 24 Febr. a.s. waargenomen door de apotheek: C. B. Duyster, N. Rijn 18, Tel. 523. Te OegstgeestOegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 274. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en V zult 's morgéns „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal In Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer dezo etroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam ls vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber In. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht,on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bU apothekers cn drogisten. L 0.75. 2412 angez. Med.) DE VERGIFTIGING ONDER DE KOEIEN, Reeds 7 dieren gestorven. Wij vermelden reeds het sterven van 4 koelen van den landbouwer D. W. Jz., al hier. Thans is dit aantal gestegen tot ze ven. De vermoedelijke oorzaak vergif tiging is bevestigd door den veearts. Tusschen de bloembollen, die de koeien als voeder waren toegediend bleken bollen van z.g. Calsicums droogbloeiers te zitten, die blijkbaar de vergiftiging veroorzaakt heb ben. Men hoopt dat de sterfte zich nieo verder zal uitbreiden, daar de schade voo den landbouwer reeds heel groot is. Het vee van den betrokkene is n.l. niet ver zekerd. Groot Kinderfeest. Ten bate van de Stichting Nederlandsch Geleidehondenfonds te Amsterdam wera Zaterdagmiddag een poppenkastvertoonln? gehouden, in de groote zaal van Hotel „Het Hof van Holland". Door mevr. Tobi W» uit Amsterdam werd vetrtoond: „Ja11 Klaassen haalt het Prinsesje uit het Droo- menland". Mevr. Tobi Lots wist de kinderen die in grooten getale waren opgenomen, op amusante wijze te boeien. Van het begin tot het einde waren oe kinderen één en al oor. Wat hebben Z'J genoten! Ben oorverdoovend applaus was dan ook de bclooning. Na nog eéYiige an dere tractaties was deze leuke en leerzann middag ten einde. NOORDWIJKERHOUT. Ouderavond Ncd. Herv. School m. d. Bijbel Deze avond mocht zich als steeds, in de bijzondere belangstelling der ouders ve - heugen. Ook nu bleek het lokaal veel klein, om alle aanwezigen te bevatten De voorzitter, ds. J. van Noort °Pe" met het laten zingen van ps. 25 6, *a na hij voorging in gebed. Na het lezen van een gedeelte van 6 sprak de voorzitter woorden van kom en zette het nut van avonden deze uiteen. Als de band thuis goed is en even» tusschen school en huis, is het groote „de kinderen brengen tot Christus'. Ds. van Noort dankte de gevers eng sters, die het mogelijk hebben 8ema dat de school gerestaureerd kon wor Vervolgens hield de heer B. V. Schmid referaat over: „De Bijbel op de School". De bijbel moet het centrale zijn, waaromheen de andere vakken groepeerd en waarmee deze in ver WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: Zwaar bewolkt: Zwakke N.W. wind: Temp. 4 gr. C.. minimum 4 gr. C, neerslag 2 mjn. Missingen: Zwaar bewolkt: Zwakke N.W. wind; Temp. 4 gr. C.. minimum 3 gr. Cneerslag 2 gr. C. De Bilt: Zwaar bewolkt: Matige N.W. wind; Temp. 2 gr. C.. minimum 2 gr. C., neerslag 5 m.m. Groningen: Half bewolkt: Zwakke N.N.W. wind. Temp. 3 gr. C., minimum 2 gr. C.. neerslag 10 m.m. Maastricht: Betrokken: Zwakke N.W. wind; Temp. 3 gr. C., minimum 3 gr. C., neerslag 3 m.m. Buitenland (8 uur voorm.). Parijs: N.O., 5 gr. C.. betrokken. Londen: W.Z.W., 1 gr. C„ goed. Berlin: N.W.. 0 gr. C., bewolkt Nice: Windstil. 6 gr. C., mooi. Stockholm: N.N.W., -0 gr. C., betrokken. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 4'i gr. C. (40 gr. F). 12 uur 'smidd.: 8 gr. C. (46 gr. F.). IIOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE BEDWELMENDE GASSEN TE NAALDWIJK. In de Prinses Julianastraat te Naaldwijk werd Vrijdagavond een meisje onwel ten gevolge van een doordringende lucht, welke in het huis hing. De politie stelde onmiddel lijk een onderzoek in en constateerde, dat dezelfde onaangename bedwelmende lucht in verschillende huizen van deze straat hing. Aangezien in December van het vorige jaar te Honselerdijk, dat tot de gemeente Naaldwijk behoort, twee personen door een lek in de buitengasleiding om het leven zijn gekomen, gelastte de politie de bewoners van de Prinses Julianastraat met open ramen te gaan slapen. Middelerwijl werd de gastoevoer naar deze straat afgesloten. Zaterdag werd het wegdek opengebroken en nu bleek, dat een bewoner van de Prin ses Julianastraat een groote hoeveelheid carbolineum in het riool had geworpen en dat het gas hiervan verbonden met het rioolgas, eenige huizen was binnenge drongen. De Naaldwijksche brandweer heeft daarop het riool doorgespoten. De dampen zijn daarop niet meer waargenomen. Het meisje, dat Vrijdagavond onwel werd, is weer geheel opgeknapt.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6