BINNENLAND LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Biad Maandag 20 Februari 1939 Avontuurlijke ontsnapping uit Duitsche gevangenis KERK- EN SCHOOLNIEUWS Pakoe Boewono X, Soesoehoenan van Soerakarta, overleden Algemeene Ncderiandsthe vereeniging voor sociale geneeskunde De Katholiek Democratische Partij ontbonden Gewijzigde controle bij de spoorwegen Crematie van prof. mr. F. G. Scheltema Het Damgebouw van Dudok STAALT UW GEEST REISBUREAU LINOEMAN N.V. Nederlander over de grens ontkomen Vliegtuigaankoop van Nederland in Amerika Uit Ned. Oost-Indië Voedt Uw huid 's nachts met Puroi Zijn bewind is zegenrijk geweest RECHTZAKEN „SOCIALE GENEESKUNDE MOET ONDERWIJSVAK WORDEN". In de zeer druk bezochte wintervergade ring van de Algemeene Nederlandsche ver eeniging voor sociale geneeskunde, welke Zaterdag in hotel l'Europe te Amsterdam onder voorzitterschap van prof. dr. J. M Baart de la Faille is gehouden, werd in de middag bij eenkomst een belangrijk onder werp behandeld, n.l. ..de sociale genees kunde. de arts en zijn opleiding", dat werd ingeleid door dr. R. N. M. Eykel. oud-hoofd inspecteur van de volksgezondheid. Na de discussie ontving het bestuur de opdracht te bestemder plaatse het belang van het onderwijs in de sociale genees kunde krachtig te bepleiten. Zoo mogelijk zal setracht worden te beginnen met het bekend maken van gelegenheden om iets van de practijk der sociaal geneeskunde mee te maken. De vergadering was wel al gemeen van gevoelen, dat er nu na acht tien jaar sinds het rapport der soc. hyg. commissie eindelijk met kracht ter hand genomen moet worden, wat de practijk als minimum van noodzakelijkheid eischt ter wille van de vorming van een goed-onder- legde generatie van jonge artsen. In de huishoudelijke vergadering werd dr. Siegenbeek van Heukelom tot lid van het bestuur en dr. Deyll tot lid der redactie van het orgaan (tijdschrift voor sociale ge neeskunde! gekozen. Besproken werd nog de vraag, of er niet gevaar bestaat, dat ook bij de z.g. intellec- tueele beroeoen te groote waarde wordt toegekend aan psychotechnisch onderzoek van sollicitanten, zoolang de methodiek daarvan nog niet rijp is. De Katholiek Democratische Partij kwam gisteren in hotel ..Thalia" te Utrecht in congres bijeen. De vergadering was zóó druk bezocht, dat de zaal te klein bleek. Na urenlange, soms heftige discussies en na een uitvoerige verdediging van be stuurszijde. kwam het volgende bestuurs voorstel in stemming: Ten eerste: lal tot ontbinding der Ka tholiek Democratische Partij over te gaan; (bi met het bestuur van de R.K Staats partij een regeling te treffen conform het rapport-Waterioo c de afwerking dezer regeling en de liquidatie der partij op te dragen aan het partijbestuur. Ten tweede: de leden en voormalige leden der K.D.P. aan te sporen zich ten spoedigste te 'oevoegder plaatse als lid der R.K Staats partij aan te melden. Ten derde: de commissie dank te zeggen voor de bewezen diensten. Dit voorstel werd met vrijwel algemeene stemmen c 18 afgevaardigden stemden te gen) goedgekeurd, waarna het congres in groote bewogenheid uiteen is gegaan. PROEFNEMING TE UTRECHT. Naar wij vernemen is heden op het centraal station te Utrecht een wijzi ging ingevoerd in de controle op de reizigers. Bij wijze van proef zal gedurende eenigen tijd geen controle meer plaats vinden van vertrekkende reizigers. Bij het betreden van het perron zullen de kaartjes derhalve niet meer worden geknipt. De controle by het verlaten van het tation wordt echter gehandhaafd. (Reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplage.) Onder buitengewoon groote belangstel ling vond Zaterdagmiddag op Westerveld de crematie plaats van het stoffeliik over schot van wijlen prof. mr. F. G. Scheltema, in leven hoogleeraar aan de universiteit van Amsterdam. In den langen stoet, die de baar volgde, toen deze naar het crematorium werd ge dragen. merkten wij o.a. op mr. P. J. Oud, burgemeester van Rotterdam, tal van hoog leeraren van de Amsterdamsche universi teit. verder prof. dr. W. van der Woude uit Leiden en prof. R B. Cleveringa namens de juridische faculteit der universiteit te Lei den, de heeren H. G. van Duijl er. W. C. Boihenius Loman namens het Leidsch Stu denten Corps en vele anderen. In de aula werd allereerst het woord ge veerd door professor mr. P. Scholten namens de juridische faculteit van de universiteit van Amsterdam, bij verhindering van den voorzitter prof mr. W. A. Bonger, die in het buitenland vertoeft. Spreker schetste uitvoerig de groote be kwaamheid van den overledene, diens heengaan op zoo jeugdigen leeftijd voor de universiteit en de faculteit een groot ver lies beteekent. Mr. Wagenaar nam met een treffende rede afscheid van zijn studievriend Nadat de baar onder orgelspel was neer gelaten dankte de vader de aanwezigen voor hun belangstelling. REGEERING HEEFT GEEN BEZWAAR TEGEN BEBOUWING VAN HET MIDDEN DAM TERREIN. Het „Hbld." verneemt, dat namens de ministers Slotemaker de Bruine en De Wil de bij het dagelijksch gemeentebestuur van Amsterdam een schrijven is ingekomen, waarin wordt medegedeeld, dat de regee ring geen bezwaar heeft tegen de bebou wing van het Midden-Damterrein te Am sterdam in den trant, als door architect W M Dudok ontworpen. De Rijkscommissie voor Monumentzorg en de Bouwraad ach ten het echter wel gewenscht, dat eenige veranderingen ln het bebouw in gs-ontwerp worden aangebracht. De voorzitter van beide instelhngen. prof ir. J A G. van der Steur, zal over de ge- wenschte wijzigingen met bouwmeester Du dok overleg plegen. op een onzer 10-daagsche Gezelschapsreizen naar de FRANSCHE RIVIÈRA Reissom ƒ97.50 Vertrek 23 Februari» 12 Maart en 7 April (Ingez Med.) EEN' MARINE-COMMISSIE IN DE VEREEXIGDE STATEN. Het Deutsche Nachrichten Buero meldt uit. Washington: Eerst thans is bekend geworden, dat sinds Dinsdag in Washington een Nederlandsche marine-commissie vertoeft, welke met het Amerikaansche ministerie van marine be sprekingen voert over den aankoop van oorlogsmateriaal. Het Nederlandsche ge zantschap te Washington deelde mede. dat Nederland watervliegtuigen, torpedobooten, luchtdoelartillerie en machinegeweren noo- dig heeft. Waarschijnlijk zullen honderd vliegtuigen gekocht worden Bij informatie ter bevoegder plaatse ver namen wij aldus het U D. in aanslui ting aan dit telegram, dat een technische commissie is uitgezonden tot het instellen van een onderzoek naar eenig materiaal en in het bijzonder naar de mogelijkheid van aankoop van een beperkt aantal vliegtuigen. De in het D. N. B.-bericht opgegeven bij zonderheden nopens den aankoop blijven geheel voor rekening van dit bureau. CENTRALISATIE VAN POLITIE DIENSTEN. Verschillende afdeelingen naar Den Haag. Op het departement van Justitie zouden plannen in voorbereiding zijn betreffende de overbrenging van verschillende politie diensten naar Den Haag. Het zou in de be doeling liggen OA. de „centrale ter bestrij ding van den handel in verdoovende mid delen" en de autocentrale, die thans beide te Rotterdam zijn gevestigd, naar Den Haag over te brengen. Ook de Nederlandsche cen trale inzake internationale misdadigers, de Nederlandsche centrale inzake falsification en het rijksbureau ter bestrijding van den handel in vrouwen en kinderen zouden van Amsterdam naar Den Haag worden over geplaatst. Voorts zou het in de bedoeling liggen de rijksrecherche uit te breiden tot een rijksrecherchecentrale. Ai deze belang rijke takken van dienst zouden in één ge bouw worden ondergebracht en onder lei ding komen van twee rijkscommissarissen eerste klasse, terwijl aan deze diensten twee rijkscommissarissen tweede klasse en eenige rechercheurs zouden worden verbonden. „Tel." NIEUWE DIRECTEUR VAN DE A. N. V. V. BENOEMD. Tot opvolger van mr. H M. Planten als directeur van de Alg. Ned. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer is benoemd de heer H. W. R. de" Waal. De heer De Waal Is thans werkzaam op het hoofdkantoor van de Philipsfabrieken te Eindhoven. DE WERELDBOL VOOR HET NEDER- LANDSCH PAVILJOEN TE NEW YORK AFGELEVERD. Naarmate de datum van de opening van de wereldtentoonstelling te New York na dert, vorderen de werkzaamheden aan de onderdeelen van het Nederlandsche pavil joen Zaterdag is de, door de machine fabriek „Voorwaarts" vervaardigde wereld bol, welke door de Nederlandsche reeders- vereenlging in het paviljoen geplaatst zal worden, opgeleverd. Het is een geweldige bol met een mil- dellijn van 3.50 meter welke den bezoeker van de tentoonstelling een overzicht zal geven van de verschillende Nederlandsche scheepvaartroutes Deze routes zijn met roode en witte lichtjes naar gelang zij bevaren worden door passagiers- tank- of vrachtschepen aangegeven. De bol zal draaien met een snelheid van één omwen teling per minuut. Door de groote afmetingen is het nood zakelijk gebleken, dat om het geheel een stelling wordt gebouwd, teneinde de bezoe kers in de gelegenheid te stellen ook de noordelijke routes te zien. In het begin van de volgende maand zal het gevaarte naar Amerika worden ver voerd. VERSPREIDE BERICHTEN. In den ouderdom van 55 jaar is gis teravond overleden, de heer J W van Aken. burgemeester van Hardinxveld. DOGKART DOOR TREIN GEGREPEN. Vier dooden. SEmXraNG, 20 Febr. (Aneta/A.NP.i Zondag is te Rembang op een spoorweg overgang een dogkart door den trein ge grepen. De koetsier en een CHineesche jongen werden od slag gedood. Een Inzit tende baboe en een Chineeseh kind zijn tijdens het vervoer overleden. Twee andere inzittende Chineesche kinderen werden ernstig gewond. Op niet minder avontuurlijke wijze dan waarop dezer dagen een Nederlander uit Glanerbrug wist te ontsnappen uit de ge vangenis in Gronau, heefi een ingezetene uit Winterswijk weten uit te breken uit de gevangenis te Borken iD.Sedert 29 No vember 1938 zat deze Winterswijker gevan gen. verdacht van het smokkelen van de viezen. Hoewel de „Herr Ins pek,or", naar de W nterswijker ons mededeelde, overtuigd was van zijn onschuld aan het hem ten laste gelegde bleef zijn invrijheidstelling uit. Wel deelde de inspecteur hem eenige malen mede, dat hij zijn onschuld als vaststaand beschouwde Dc gevangene be sloot toen om zelf handelend op te treden en zijn vrijheid dan maar te nemen. Te dien einde verzamelde hij met groot ge duld stukjes touw die hij tot een lang en sterk geheel aaneenknoopte. Op den zolder van het gevangenisgebouw wist hij de verdere voorbereiding voor zijn vlucht in orde te brengen. Hij bond hier het touw aan een stevige balk. leidde het door het dakraam en liet het naar buiten zakken. Intusschen was hij er in geslaagd de be schikking te krijgen over zijn kleeren en die verstopte hij op een bereikbare plaats, zoodat hij er by ziin vlucht snel de be schikking over zou hebben Al deze voor bereidingen waren zeer minutieus en wel overwogen uitgewerkt, zoodat zij niet de aandacht trokken. Zaterda» j.l. nu was de Winterswijker gereed gekomen om de vlucht te wagen. Hii hield z'ch den geheelen dag ziek en toen het omstreeks zes uur etenstijd was geworden, verklaarde hij niet te kunnen eten en maar liever naar bed te gaan. in plaats echter van zijn bed op te zoeken, snelde hij naar boven, naar den zolder' schoot een van zijn eigen kleedingstukkeii aan en liet zich langs het gereedhangende touw afglijden. Op 10 M. boven den grond bleef hii nog een oogenbllk haken, doch wist zich. door zich met de voeten at te stooten te bevrijden en kwam ten slotte te land in het zand op den grond, waarbij hij zich ernstig aan handen en voeten verwondde. Een van de moeilijkste deelen der ont vluchting volgde toen: hii moest een ver voermiddel hebben om zich zoo snel moee- lijk uit de omeevlng van de gevangenis" te verwijderen. Reeds wist hij. dat zijn rijwiel weggeborgen stond in een ander deel van het gevangenisgebouw Met de grootste omzichtigheid begaf hu' zich derwaarts, wist de deur van de bergplaats open té breken slipte naar binnen en na zich geheel van zijn gevangeniskleren te heb ben ontdaan en zijn eigen plunje te heb ben aangetrokken sprong hij op ziin fiets en verdween in de richting van Burlo. In de nabijheid van deze plaat: echter, merkte hii hoe een auto met felle zijlichten, met gróote snelheid naderde. Aangezien hij vermoedde dat men zijn vlucht reeds had opgemerkt en thans ach ter hem aanjoeg, sprong hij snel van zijn rijwiel en verborg zich in een sloot. De auto passeerde zonder dat hij opgemerkt werd. In Burlo zette hy zijn fiets bij een van zijn kennissen en trok daarop te voet door de bosschen van Salm naar de Neder landsche grens. Een grensbewoner, die een auto bezat, bracht hem vervolgens veil» naar huls waar zijn komst met groote vreugde begroet werd. want zij wordt er zoo zacht en mooi, zuiver en gezond door. Doe dit 1 of 2 x per week. Ook vetiwormpjes, vlekjes, pukkels en uitslag verdwijnen er door. Tube 45. Doos 80-30 et. 8710 (Ingez. Med.) PREDIKBEURTEN. Boskoop Ons Lokaal 'Nieuwstraat)Dins dagnamiddag 7 uur de heer J. A. de Bruyn van Den Haag. Waddinxvcen Gebouw Centrum: Hedennam. 7 uur ds. de Rover van Vlaardingen. NED. HERV. KERK. Beroepen te Gouderak: C. C. F. Postma te Jaarsveld: te Noorden en te Sprang H. A La- brie te Goedereede. Aangenomen naar Groote Lindt (toez.): K. C. v. Gorcom. cand. en hulppred. te Hoensbroek. CHR. GEREF. KERK. Bedankt voor Wapenveld: J. W. v. d. Linden to Kootwijk. Bedankt voor Werkendam: E. du Marchie v. Voorthuysen te Urk. Dr. E. J. W. POSTHUMUS MEYES. Het Prov. kerkbestuur van Zuid-Holland heeft ln zijn jongste vergadering aan dr. E. J. W. Posthumus Meyes, Ned. Herv. pre dikant te 's-Gravenhage, op diens verzoek eervol emeritaat verleend met ingang van 1 Juli a.s., na een diensttijd van 43 jaar. (Vervolg van pagina 1 van het 1ste Blad). De volledige betiteling van den overleden zelfbestuurder van Soerakarta, den Soesoe hoenan, luidt: Pakoe Boewono (spijker van de wereld i Senopati Ingalogo i aanvoerder in den krijgi Abdoerrachman (dienaar van den barmhartige), Saijidin (heer van het gelof) Panoto Gomo (regelaar van den godsdienst! Kaping Poeloeh ide tiende). Den vorst werden in den loop van zijn leven de volgende onderscheidingen toe gekend: Grootkruis der orde van den Ne- derlandschen Leeuw. Ridder Grootkruis in de orde van Oranje Nassau met de zwaar den. Grootkruis der Koninklijke orden van Cambodja, Grootkruis der kroonorde van Siam, ridder van den tweeden graad der tweede klasse van den dubbelen draak van China, grootkruis der Mecklenbursche huis orde van deWendische kroon, grootkruis der orde van Nichan Iftikar van Tunis, ridder der eerste klasse der orde van Khim Khanh van Annam, grootkruis der mili taire orde van onzen Heere Jezus Christus van Portugal, grootkruis van de orde van den keizerlijken draak van Annam, groot kruis der orde van den witten olifant van Siam, grootkruis der orde van Leopold II van België, groot eereteeken met het lint der hoogste klasse van verdiensten van de republiek Oostenrijk, grootkruis der ko ninklijke orde van de ster van Anjouan, grootkruis van de orde van de poolster van Zweden, grootkruis der orde van de kroon van ItaJié. grootofficier Leopoldsorde van België, grootofficier van de orde van Vene zuela, groot gouden eereteeken met dester van Oostenrijk, ridder der tweede klasse met de ster der orde van verdiensten van St. Michael van Beyeren, ridder van de tweede klasse met de ster der orde van den rooden adelaar van Pruisen, commandeur var. de ster der Oostenryksche orde van Franz Joseph, commandeur der eerste klasse met de ster der orde van Hendrik den leeuw van Brunswijk, commandeur van den eersten graad van de Dannebrogsorde ivan Denemarken, commandeur met de plaque der orde van de zwarte ster van Benin, houder van de orde van het roode kruis, luitenant-generaal bij de legers van Hare Majesteit de Koningin der Neder landen. hofhoudende te Soerakarta Adi- nlngrat. Zijne vorstelijke hoogheid zag het levens licht op 29 November 1866 en werd op drie jarigen leeftijd tot kroonprins verheven Op zestienjarigen leeftijd werd de kroon prins in het mohammedaansche geloof op genomen. Op negentien-jarigen leeftijd werd hij benoemd tot luitenant-kolonel a la suite van den generalen staf, terwijl hij in 1886 benoemd werd tot voorzitter van de kraton-rechtbank. Op 7 Augustus 1890 trad hij in het hu welijk met Bendoro Raden Adjeng Soe- marti, een dochter van den toenmaligen Mangkoenegoro. Bij zijn huwelijk werd hij benoemd tot kolonel a la suite bij den generalen staf. De vader van den thans overleden Soe soehoenan. Pakoe Boewono IX overleed 16 Maart 1893 en op dertig Maart daaraan volgende werd de kroonprins verheven tot Soesoehoenan met den titel van Pakoe Boewono X. Op 25 Maart was de verklaring getee- kend van den nieuwen vorst tegenover het gouvernement van Nederlandsch-Indië, waarvan het volgende onderdeel speciaal de aandacht verdient: ten tweede verklaar en erken ik de mij opgedragen waardig heid als Leenman van de landen van Soe rakarta, zooals die door den gewezen Soe soehoenan werden bestuurd, niet te hebben verkregen uit de kracht van eenig in mij gevestigd recht, maar blootelijk door de gunst en de genegenheid, welke zijne ex cellentie de gouverneur-generaal. Harer Majesteits vertegenwoordiger, mij toedraagt Nadat, zooals reeds gezegd, de Soesoe hoenan als kroonprins reeds met een vor stelijke vrouw in het huwelijk was getre den, huwde hij daar dit huwelijk kin derloos bleef in 1915 ten tweede male met een vorstendochter, n.l. met een kind van den sultan van Djokjakarta. Uit dit huwelijk werd slechts een dochter geboren. De Soesoehoenan kreeg echter verschil lende kinderen bij niet-vorstelijke vrou wen, onder wie eenentwintig zonen. Hier uit volgt, dat, waar geen zoon is geboren uit een huwelijk met een vorstelijke ge malin, de opvolging niet geheel vaststaat. Het beleid van vorst Pakoe Boewono X is zegenrijk geweest, niet alleen door zijn verknochtheid aan het Nederlandsch ge zag. en zijn soepelheid waar het samen werking met gouvernementsvertegenwoor digers betrof, doch ook omdat de overleden vorst een open oog had voor de behoeften van zijn land en de bevolking, en wel spe ciaal waar het agrarische aangelegenheden betrof, de voornaamste welke wel in zijn gebied konden voorkomen. Wat de opvolging betreft kan nog wor den medegedeeld, dat, te oordeelen naar hetgeen hieromtrent bekend is, voorname lijk in aanmerking komen Pangeran Han- gabehl, die kort geleden ter gelegenheid van het regeeringsj ubileum van H M. de Koningin met zijn familie in Nederland vertoefde, en die dé oudste zoon is van den Soesoehoenan, en de daarop volgende in leeftijd, Pangeran Koesoemojoedo. Tenslotte kan nog als verklaring voor den titel Soesoehoenan dienen, dat deze ls afgeleid van Soeoen (knielen), en dus beteekent: „hij die men knielende nadert." De begrafenis, die oorspronkelijk op morgen was vastgesteld, is een dag ver schoven en zal overmorgen plaats vinden. Op dien dag verzamelen de autoriteiten zich om half acht ten huize van den gou verneur, vanwaar zij zich om acht uur be geven naar den zuidelijken aloon-aloon (plein), waar het stoffelijk overschot zal worden uitgedragen en de stoet wordt sa mengesteld. Daarna vertrekt de stoet naar het station Balapan, waar het stoffelijk overschot in den lijkwagen van den Soesoe hoenan wordt geplaatst. Te 12.13 vertrekt een extra-trein uit Solo naar Djokja, in welke laatste plaats de trein op het sta tion Toegoe stopt en de gouverneur van Djokjakarta en de ambtenaren eerbewij zen zullen brengen. Daarna gaat de trein door naar Kota Gedeh, vanwaar, volgens de thans beschik bare aanwijzingen, het stoffelijk overschot naar de begraafplaats Imogiri wordt over gebracht. waar de bijzetting plaats heeft. Als slippendragers bij de begrafenis zijn aangewezen de kolonels Overakker. dr Bij- leveld, Mansfeldt Beek en majoor van den Hoogenband. KANTONGERECHT ALPHEN. Overtreding Visscherijwet, Een inwoner van Bodegraven had in een Rijn-wijk gevlscht met een wargaren, zonder daarvoor vergunning te hebben. De onbez. rijksveldwachter E. had hem bezig gezien met een stok om de visschen in het net te jagen, wat echter door dien verdachte werd ontkend. In zijn boot lag een rijwiel waar van het stuur buiten de boot lag. Dit rijwiel- stuur was blijven haken in het net en dat had verdachte er afgehaald. De ambtenaar was overtuigd, dat de ver dachte wel het feit had gepleegd en eischte een geldboete van 2 x f. 3.subs. 2 x 2 da gen met overgave van het wargaren of f. 2,- subs. 2 dagen. De kantonrechter veroor deelde hem tot 2 x f. 2.50 subs. 2x2 dagen met afgifte van het wargaren of f. 2.— subs. 2 dagen. Van zacht bakkersvet en sehietpatronen. Een winkelier te Ter Aar was verballseerd voor het feit, dat hij 25 K.G. zacht bakkers- vet in voorraad had en een hoeveelheid munitie. De verbalisant had klachten gekre gen over stroppen en was gaan zoeken. Daarbij was hij ook bij B. terecht geko men, die reeds meerdere malen voor stroo pen had terecht gestaan; een 15 tal pa tronen had hij bij hem aangetroffen. Volgens den verdachte waren het oude patronen, doch de ambtenaar „die hem goed kende", was er van overtuigd, dat hij wel wat met deze patronen van plan was, on danks het feit, dat geen vuurwapen gevon den was. De elsch was f. 15.- soibs. 10 dagen; veroordeeling conform. Inzake het in voorraad hebben van 25 K.G. zacht bakkersvet. zelde de ambtenaar, dat de man begonnen is met een geldboete van f.15—, daarna oploopende tot f.200- en tenslotte een geldboete van f. 1000 en hechtenis; dit alles blijkt echter niet veel geholpen te hebben. Verdachte bekende het feit, doch hij was met dit vet niets van plan geweest. Hij hield het voor eigen gebruik, daar hij op zijn verzoek bij den burgemees ter geen goedkoope margarine kon verkrij gen. Met dit bakkersvet was hij nog bedro gen ook, want hij had reuzel gekocht: maar later bleek dat het zacht bakkersvet was, In deze zaak werd nog gehoord een crisis ambtenaar uit Leiden, die gezocht had naar een verborgen plaats tot het bereiden van boter.. Vermoedelijk werd in Ter Aar of omgeving margarine gemaakt. Verdachte ontkende, dat hij boter voor verkoop had willen maken, doch de ambtenaar kon zich dat niet indenken. Hij is dan ook plan. wan neer deze man weer eens voorkomt, een geldboete van f. 5000.te vragen. Omdat hij nu nog geen boter had gemaakt, maar spr. wel van de bedoeling daarvan overtuigd is, wil hij volstaan met een hechtenisstraf van 6 weken. De kantonrechter verlaagde deze eisch tot 1 maand, met verbeurdverklaring van het in beslag genomen bakkersvet. Overtreding vetbesluit Een slager uit Zwammerdam had een voor raad van 50 bekers spijsvet, elk van een kwart kilo zonder banderol. Dit spijsvet waa gevonden in een schuur. Verdachte merkt' op. dat hij het daar had neergezet, om er de banderolles om te doen. Dit verweer nao de ambtenaar al meerdere keeren van hem gehoord, terwijl was komen vast te staan, dat hij op 21 Juni 1.1. voor het laatst bande rolles had gekocht en dat zyn voorr?.2 banderolles dan ook wel zeer oud zou Dr ambtenaar kon, nadat verdachte Zv pleidooi nogmaals had gehouden. niet zyn onschuld overtuigd geraken en vorder een geldboete van f. 60 subs. 30 da»- De kantonrechter veroordeelde hem f. 45.subs. 9 dagen. 2-4

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 14