VANGE SALTS DOUWE EGBERTS LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 18 Februari 1939 YISSCHERIJ-BERICHTEN GEMENGDNIEUWS Nederlander uit Duitsche gevangenis ontvlucht HET SPREEKT VANZELF: DE DUBBELE WERKING GEEFT BETERE RESULTATEN. UW RHEUMATIEK VERBETERT SNEL. LUCHTVAART De Indië vlucht van Heymans en Rous RECHTZAKEN Echte Friesehe fleeren-Baai UITERLIJKE markiezen rolluik ;en a BEKENTENISSEN Hier ZIJN BEWAKER IN ZIJN CEL OPGESLOTEN. Een 30-jarige inwoner van Enschedé is er Donderdagavond, naar het ..Twentsch Dagblad Tubantia" meldt, op avontuurlijke wijze in geslaagd uit de gevangenis te Gronau te ontvluchten. Hij werd Dinsdag avond laat in het Duitsche grensgebied na bij Glanerbrug door Duitsche cfouane-be- ambten aangehouden. Hij was toen in het bezit van goederen, welke hij in Gronau had gekocht en welke hij naar ons land wilde smokkelen. De Duitsche beambten namen den Enschedeër mee naar Gronau. waar nagegaan werd, waar de goederen waren ge.kocht. Men ontdekte zoo, dat hij met Duitsch papiergeld had betaald, hetwelk hij van uit Enschedé had meegènomen. Daar door had hij de Duitsche deviezenbepaling overtreden en werd opgesloten in de gevan genis van het „Ambtsgericht" aan de Epe- nerstrasse. Wetende dat hem een zware straf wachtte, peinsde hij op middelen om •te ontvluchten. Donderdagavond vroeg hij aan een be waker. om in zijn cel te komen, omdat de kachelpijp, die voor verwarming door de cel loopt, zoo rookte. Toen de bewaker de pijp ging contrdleeren. greep de Nederlan der hem aan en duwde hem heelemaal de cel in. Met één sprong was hij op de eang. gooide de deur achter zich dicht en s-licof aan den buitenkant den grendel ervoor. Hij moest echter' neg twee gesloten deuren pas- seeren. Gelukkeg Voor hem staken de sleu tels nog in het slot- Op straat gekomen greep de vluchteling een fiets en rende er mee in de richting van de grens, bij Glane. Den grensovergang bewaakt ziende, reed hij op een boerenerf toe. liet tiaar de fiets m den steek en be reikte. na door twee beken te zijn gewaad. Nederlandseh gebied. Doornat kwam hij in een winkel te Glane terecht, alwaar hii een taxi opbelde, die hem naar Enschedé en naar huis bracht. Met het smokkelen zal het voorloooig voor hem wel gedaan zijn, terwijl hij het grondgebied aan de andere zilde van de grens, ook wel niet meer zal betreden. Uw rheumatische pijnen hebben een tweezijdige oorzaak (1) overzuring van het organisme en (2 een opihooping van schadelijke stoffen als urinezuur. Er is nu een middel,, dat beide oorzaken tegelijk bestrijdt; dat middel is Vange Salts. De zuur-reduceerende eigenschap is zóó sterk, dat het zelfs drie en een half maal zijn eigen gewicht aan zuivere azijn neutrali seert. En niet alleen, dat het een uitste kende zuur-reduceerende werking heeft, doch Vange Salts werkt tevens aansporend op lever, nieren en ingewanden, zoodat deze organen urinezuur en andere afvalstoffen regelmatig uit het lichaam zullen verwijde ren. Juist door de gelijktijdige ontzuring en zuivering van het lichaam bereikt men met Vange Salts zulke bijzondere resultaten. Lijders aan rheumatische pijnen, wan hoopt niet en neemt een proef met het EEN TOCHT MET HINDERNISSEN. De Indië-vliegers Heymans en Rous, die gister morgen om 7.40 uur van het vliegveld van Vlis- singen opstegen met bedoeling Turijn te berei ken en aaar te overnachten, nebben hun voor nemen niet kunnen volbrengen, door het voort durende slechte weer. Reeds boven België begonnen de moeilijkhe den in den vorm van grondmist en een laag wolkendek. De vliegers zagen zich liierdoor ge noodzaakt op een hoogte van 1500 meter te vliegen. Na zeven kwartier ontwaarden zü door de lage wolken het stadje Chalons sur Marne, zoodat zü na driehonderd kilometer te hebben afgelegd elkaar konden vertellen goed koers te hebben gehouden. De weersomstandigheden wer den echter niet beter, zoodat zij probeerden on der de lage wolken door te vliegen. Dit lukte echter niet best door het zeer slechte zicht. Zeer hoog konden zij ook niet komen, aangezien zij op 1200 meter boven de bergen last kregen van ijsafzetting. Het eind van het lied was. dat zij zich genoodzaakt zagen terug te keeren naar Chalons-sur-Marne. waar zij om 9 uur 45 op het nieuwe, krachtige middel Vange Salts. Over j militaire vliegveld Folie neerstreken. BRAND TE OUDERKERK. Graanmaalderij in lichter laaie. Gisteravond om halfzeven is door onbe kende oorzaak brand uitgebroken in de graanmaalderij van de Gebr. Baas te Ouderkerk a/d. IJssel. Deze maalderij bestaat uit een oud en een nieuw complex. De brand is ontstaan in het oude gebouw en om 9 uur gister avond laaide het vuur nog hoog op. De brandweer van Ouderkerk a/d. IJssel, welke vrij spoedig den strijd tegen de vuurzee, welke wijd in den omtrek was te zien, heeft aangebonden, kreeg spoedig hulp van de 'brandweer der omliggende plaatsen. Zoodra men echter zag, dat het oude gebouw niet meer was te behouden, heeft men het meeste materiaal geconcentreerd op den nieuwbouw, teneinde dit complex voor het vuur te sparen, hetgeen vrijwel is gelukt. Het oude gebouw is geheel een prooi der vlammen geworden. Verzekering dekt de schade. de verrassende resultaten der dubbele wer king zult .ge meer dan tevreden zyn. Prijs 85 cent, voldoende voor een lange kuur. Vange Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten. 8624 (Ingez. Med HAAGSCHE POLITIERECHTER Niet tevreden. G. van T. uit Leiden was door den F. politierechter bij verstek veroordeeld tot weken gevangenisstraf voor een mis- „T J handeling, waaraan hij te Leiden bij een "en. Noodgedwongen brachten zu den nacht in J... Gratey door. Nu begon een andere categorie moeilijkheden. Het bleek, dat dit vliegveld in het geheel geen bezetting had, en toegesnelde gendarmen en politie beletten Heymans en Rous weder op te stijgen. Eerst na een oponthoud van 3 uur werd hun toegestaan hun tocht voort te zetten. Het weer was er inmiddels niet veel beter op geworden. Er was een vry dichte mist komen opzetten, waardoor de vliegers gedwongen waren nog een tusschenlanding te maken te Chatillon sur Seine, waar zij omstreeks 2 uur des middags de PK—WDR neerzetten. Na een half uur op onthoud stegen zfj vol goeden moed op in de richting van Dijon, dat zU vrij gemakkelijk kon den bereiken door de spoorlijn te volgen. Om half vier des middags' (Nederl. tijd» landden zij hier. In Dijon overnachten stond hun niet aan en een half uur later zaten zij weer in de lucht met den blik op de spoorlijn welke zij wilden volgen om Lyon te bereiken. Weer een half uur later hingen de Indië-vlie gers tusschen de heuvels in een buitengewoon dichten mist. zoo dicht, dat zij tot een nood landing moesten besluiten. Dit geschiedde bij het 450 inwoners tellende dorpje Gratey, waar Rous de kist neerzette op een uiterst klein veld. Door deze prachtige landing liep het toestel in het geheel geen schade op en de vliegers stapten voor den zooveelsten keer uit. Reeds spoedig kwamen eenige dorpelingen aansnellen en zfj haalden de vliegers op zeer hartelijke wijze bln- VERDRONKEN. De 20-jarige ongehuwde schippersknecht L. Martinu uit Walsoorden is gistermorgen te Antwerpen van een schip, dat in dok 4 van de Antwerpsche haven lag. te water geraakt en verdronken. Het slachtoffer was in dienst van schip per A. Broekaart. BUITENLANDSCH GEMENGD. TURKSCHE JEUGD MOET ER DEGELIJK UITZIEN. Geen lippenstipt en poeder! Het Turitèche ministerie van onderwijs heeft allen onderwijsinstellingen een rond schrijven doen toekomen, waarin instruc- ties worden gegeven voor het uiterlijk der i m<J£ten''volge°n doch de politierechter ver Turksche ieuzd. ..Turksche schooljongens 0OTdeelde tot drie weken gevangenisstraf en -meisjes en studenten van beiderlei voorwaardelijk met een proeftijd van 3 kunne aldus het rondschrijven moe- jaar en betaling van f 12 50 aan den be- algemeene vechtpartij zich had schuldig gemaakt. Van dit vonnis kwam van T. die momen teel een andere straf ondergaat, in verzet. Hij vond de opgelegde straf te hoog. Er waren voor deze zaak eenige getuigen ge dagvaard, doch zij waren niet verschenen. Daar de politierechter het noodig achtte hen te hooren, werd de behandeling der zaak nog aangehouden. Het was niet zoo erg. Volgens de verdachte, een juffrouw af komstig uit Leiden, die het eerzame beroep van „kaartlegster" uitoefent, was hetgeen zij aan een geldophaler had geschreven, riet zoo erg. -•«» Maar. ze had den betrokkene toch o.m. als „een gedegenereerd" iemand aangeduid, hetgeen niet bepaald een lofuiting kan worden genoemd. De juffrouw had dus zeker kunnen voor spellen, dat haar brief aanleiding zou wor den tot een klaoht. Maar zooals gezegd, verdachte vond het niet zoo erg. De officier wél. die vorderde f. 5 boete subs 10 dagen hechtenis, dat ook het von nis werd. Het kerkschaap. De lotgevallen van een kerkschaap te Aiphen aan den Rijn, waren vele geweest tijdens zijn leven, want het dier zal nu wel dood zijn Een veehouder uit Alphen had dan behalve 30 andere schapen ook nog het kerkschaap onder zijn hoede Toen kwam de schurft onder het vee. en ook het kerkschaap ontkwam er niet aan. Het dier werd uitbesteed bij een andere landbouwer, die zou het beter maken. Maar voor dien veehouder werd het niet beter, want er was nu verduistering van dat schaap tenlaste gelegd, omdat hij het aan iemand in Bodegraven zou hebben ver kocht Na veel ingewikkelde verhalen van de getuigen, vorderde de officier f. 30 boete subs. 30 dagen hechtenis. De verdediger meende dat vrijspraak zou Echte Deventer koek komt uit Deventer, echte Goudiche pijpen uit Gouda en echte Friesehe Heeren-Baai natuurlijk uit Friesland. Vraagt daarom Echte Friesehe Heeren-Baai met het merk D.E. Geurige, zachte en goed-brandende tabak uit de aloude Friesehe tabaksfabriek van ïjcktn, FRIESCHE HEEREN-BAAI en 8AAPTABAK k 85 8615 (Ingez. mm.) DE AFGELOOPEN WEEK TE IJMUIDEN. (Van onzen correspondent). Voor de kustvisschers. d.w.z. de loggers en de kleine trawlers zijn de vette dagen weer voorbij. De vangsten zijn heel wat minder geworden en daardoor ook de besommingen, zoodat het voor de kustbooten een magere week is geweest. De meeste konden het niet verder brengen dan tot f. 1500, wat haast f, 1000 minder is dan eenigen tijd geleden. - 1 De Noordbooten 'daarentegen komen nog steeds met groote vangsten binnen. Om eenige op te noemen: ..Witte Zee" 700 manden, „Ca roline" 870 manden. „Flamingo" 1050 manden, „Maria van Hattem" 1060 manden, „Gloria" 920 manden. „Utrecht" 810 manden. „Erin" 1290 manden. En dan mogen we niet vergeten de bijzondere reizen van de „Dirkje" en de „Claesje", die met resp. 700 en 430 manden haring binnenkwamen. Voorts kwam er nog een Engelsche drifter met een 250-tal manden en ook eenige andere booten hadden nog wat haring gevangen, zooals de „Erin", die 150 kis kisten versche haring aan de markt geweest zijn, wat voor Februari wel een bijzonderheid is. Het is uitgelekt, dat de Piscatorlaansche trawlers de haring uit de Silver Pit hebben ge haald. ca. 125 mijl van IJmuiden. Er is deze week dus heel wat visch geweest, vooral Woensdag toen er niet minder dan zes tien trawlers binnen waren, wat voor dezen dag een record-aantal beteekent. De trawlers en de loggers zullen dien dag zoowat zesduizend man den visch hebben aangevoerd. Er kwamen deze week binnen 41 trawlers. 47 loggers. 1 Zweedsche kotter en 1 Engelsche haringdrifter. De volgende week zal de aanvoer wel veel geringer zijn. ten het haar dragen op een wijze, die in overeenstemming met de waardigheid der Turksche jeugd is en past bij de militaire oefening die zij hebben de volbrengen". De hoofden der onderwijsinstellingen hebben er op te letten dat de jongens het haar kortgeknipt dragen en dat het haar der meisjes niet .gewaved". gekruld of geverfd wordt. De meisjes mogen ook geen nadeelde HAARLEMSCUE RECHTBANK. Diefstal. Voor de Haarlemsche rechtbank stond terecht een 20-jarige werkster, uit Am- „uw.. ,ue U1C1»JCS musen uu* „een sardam, wie ten laste g^^datzu gebruik maken van lippenstift poeder, ge- [usschen en begin Oo gcriMUAA. maften vein uppcXLSWl U pvcutfj ge- V - UQtrttlrlmnrr zichtscrême en andere dergelijke zaken hetd™fm^M^te"Hiliegom. verlchil- ien'de kleedingstukken, sieraden enz. van zijden kousen en Verder mogen zij geen geen juweelen dragen. Er zal herhaaldelijk controle op de na leving dezer voorschriften geoefend worden en tegen overtreding zal streng worden opgetreden. DE BRANDEN IN AUSTRALIË. Moedwil in het spel. Meer dan dertig personen zijn in Victo ria (Australië) voor de politie verschenen als gevolg van de vreeselijke boschbran- den, die den dood van meer dan zeventig personen tot gevolg hadden en waarvan de schade de drie millioen pond sterling te boven gaat. Een man legde de verkla ring af, dat hij zich alleen had gevoeld en brand gesticht had omdat hij „eenige sensatie" wenschte. Een ander had de po litie verteld, dat hij brand stichtte omdat de menschen altijd hatelijk tegen hem wa ren en niet met hem wilden spreken. Daar voor wenschte hij zich te wreken. Hij werd voor medische observatie aangehouden. In verschillende gevallen werden boeten van 25 pond sterling opgelegd. Bij het onderzoek van het geval van acht slachtoffers van een boschbrand in haar mevrouw had weggenomen. De officier van Justitie deelde mede, dat het reclasseeringsrapport verre van gun stig is. Zij is echter nog nooit eerder ver oordeeld. Spr. \Toeg daarom een gecombi neerde straf en wel een gevangenisstraf van 9 maanden, waarvan 6 maanden voor waardelijk met 3 jaar proeftijd. Vonnis over 14 dagen. Vraagt thans prijs, MOLENSTEEG 27 - Tel. 1375 (na 6 uur 3247) 8651 ■lis. (Ingez. Med.) BRUGGENBOUW OVER DE DONAU. De plannen voor een brug over den Do- nau tusschen Roemenië en Bulgarije waar van reeds vele jaren sprake is. beginnen thans ie vorderen. Tusschen Corabia en Sj stof zal gemeenschappelijk een brug welke luim 8'/= millioen worden gebouwd het heuve'crMed, zestig mijl van Melbour- gulden kost. Binnenkort zal h'erover in ne verwijderd, verklaarde de lijkschouwer, Boekarest een conferentie worden gehou- dat de man. die de branden had veroor- den, waaraan vertegenwoordigers deel- zaakt. beschuldigd zou kunnen worden van nemen uit Polen Roemenië, Bulgarije doodslag. j Griekenland. Turkije en Joego-Slavië. DE TKEILYISSCHERIJ. (Van onzen Visscherij-medewerkerT. De afgeloopen week Is voor de treilloggers wat gunstiger verloopen dan de voorgaande. De vischprijzen waren bevredigend, vooral voor de goedkoopere vischsoorten. De tongvangsten wa ren belangrijk minder, doch de prys voor deze soort visch kon zich nog niet veel verbeteren. De kleinere motorloggers konden de kosten be hoorlijk dekken en de grootere motoren blijven het goed doen. Er waren weer eenige besom mingen van meer dan f. 2000. zoodat deze sche pen niet onder doen voor de kusttreilers. De maand Januari is voor de loggers al bij zonder goed verloopen. De gemiddelde opbrengst per reis bedroeg f. 987 tegen f. 794 in de over eenkomstige maand van het vorige jaar. Het pufaanvoerverbod. dat binnenkort in de Kamer behandeld zal worden blijft nog steeds in het midden van de belangstelling. Voor de Katwijksche visschers zou een aanvoerverbod een groot nadeel beteekenen. Het is daarom jammer, dat de betrokken werknemersbonden in deze geen uitgesproken meening hebben. De kans is daarom zeer groot, dat wanneer het voorstel straks in de Kamers in stemming komt het er met vlag en wimpel door zal gaan. De laatste weken is de IJmuidensche markt weer regelmatig voorzien van versche haring. De haring is zeer klein en ijleachtig, terwijl er vele vischjes doorloopen, die eerder den naam sprot dan haring mogen dragen. VI. KAN IK PAARDRIJDEN? Het is schpon lange ritten te paard te ondernemen zonder tobzicht-houcfefi'den. af en toe nog steeds lesgevenden mentor. Als men eenmaal zoover is hebben ae poorten van het ruiter-Walhalla zich geopend Dan ontwikkelt zich pas het zelfvertrou wen, al krijgt dat zoo af en toe nog wel eens een deuk. En dan begint gij u pas werkelijk ruiter te voelen. Uw kennissen zullen u daarin staven met de aanmoedi gende vraag: je kunt het nu immers? ue aie wat kunnen? Een kwest,1e van op- ten loste. In totaal zullen er nog zoowat 1500 timisme, als ge pas op middelbaren leertijd begonnen zij t, u wel bewust bent dat ge het nooit meer zoo leeren zult als diegenen die als kind al reden en u bovendien van de meer gewaagde ondernemingen moet onthouden. Er Is geen redelijke kans op, ooit nog eens deel te nemen aan een En gelsche jachtpartij, in roode jassen, met de honden achter den vos aan. Nu betreur ik dat wel niet, want deze doodjagerij van een dier heeft mij nooit bekoord, maar dat verandert niets aan het feit dat het ook niet bereikbaar is. Springen?nu ja. in bescheiden mate. Daar komt nog wel eens een enkelen keer iets van. Maar de i ruiters op de springconcoursen blijven een met eerbied beschouwde groep sterren in de duizelingwekkende verten van het hoog ste hippische firmament. Voor rennen ben ik altijd veel te groot van afmetingen en veel te zwaar in kilo's geweest, hetgeen nu als troost kan gelden. En wat de dressuur in de hoogeschool betreft schiet ik niet in eerbied tekort voor die zeldzame amateurs, die op uitvoeringen werkelijk volmaakte staaltjes ten beste geven. En dat dikwijls op een eigen paard, dat zij zelf hebben afgericht! Ja, een eigen paard te bezitten moet wel heel aanlokkelijk zijn. Een nieu wen vriend in het dierenrijk te maken, ne vens mijn' hond, dat zou mij wel bekoren. En dan zoo'n vriend, met wlen ik, in vol maakt wederzijdsch vertrouwen op stap, in draf en in galop kan gaan! Schoon maar duur. En tijdroovend. want hij moet gere geld bereden worden Ook eischt hij veel zorg en toezicht, al kunnen anderen dat dan grootendeeis overnemen. Het geld en de tijd om al die voorwaarden te vervul len ontbreken. Maar ik dwaal af. De vraag was: wan neer kan men het? En ik denk aan den ruiter, die een verschrikkelijk hoogen maatstaf liet gelden en zei, dat er geen half dozijn menschen in de wereld is dat het werkelijk kan. Op die manier redenec- rend zou een tennisser nas mogen zeggen dat hij tennissen kon als hij er in slaagde een set van Donald Budge of van Vines te winnen. En een voetballer zou pas kunnen voetballen als hij tien wedstrijden ln het Nederlandseh Elftal had meegespeeld, een biljarter pas biljarten als hij Arie Bos, Sweering en Dommering aan zijn zegekar had gebonden. Zulk een maatstaf is te hoog aangelegd. Gelukkig bestaan er veel graden-van- kunnen in elke sport. Ook in de hippische. Als ik de biljart-vergelijking vasthoud, dan zie ik daar het verschil tusschen den man die een behageüjk koffiehuis-partijtje van 100 punten spelet, op een klein biljart en met een gemiddelde van één en den matador die een kamnioenschap groot bil jart, cadre 452, negen partijen van 400 elk, met een gemiddelde van twintig wint. Volledigheidshalve dient erkend, dat ook de kwestie van „vorm" er nog bijkomt. Die 3. Hoeveel graden van kunnen-biljarten lig gen er tusschen die twee? Tallooze. Wel nu, in de paardensport is het al niet an ders en als ik mij daarin gelijk stel met den biljarter van het behagelijke koffie huis-partijtje hoop ik niet te overdrijven, In elk geval ligt opsnijden niet in mijn bedoeling. doet zich in elke sport en dus ook ln den zadel voor: net als bij den man van het koffiehuispartijtje, die gisteren zichzelf nog overtrof en een gemiddelde van een-en- een-kwart maakte, tot ontzetting van zijn tegenstander, maar morgen een treurige inzinking zal beleven en tot driekwart of zelfs vijf achtsten zakken. Erger: er zijn heele periodes waarin men veeleer achter- dan vooruit lijkt te gaan, zonder dat de Ijverige bestudeering van vakliteratuur ook maar de geringste baat oplevert. En dan komt er plotseling een dag waarop de hard- nekkigst volgehouden fout spoorloos ver dwijnt, verzwindt gelijk sneeuw voor de zon Dat is een grootsche en blijde ervaring en het vooruitzicht dat zij herhaald kan wor den ten aanzien van een andere tekortko- mlng geeft nieuwen moed en opent ver sche verschieten. Mijn gevoet dat ik, zeer bescheidenlek, kam rijden wordt door- de paarden hope lijk gedeeld. Er zijn-er bij, van die zwaar- beproefden die vaak beginnelingen op hun tüg hebben, die mij en mijnsgelljken-ln- DE HARINGHANDEL. Het blijft stil in den export en het zou te wenschen zijn dat spoedig eenige verbetering intrad. Het Duitsche eerste kwartaals-contin- gent is ongeveer weer uitgevoerd, zoodat van deze zijde de eerste maanden weinig te ver wachten is. hoewel Dultschland we) haring kan gebruiken. Van Poolsche zijde bestond eenige vraag; België is echter bijzonder rustig, de goedkoope eieren daar te lande doen ons veel concurrentie. Naar Maatjesharing uit de koelhuizen begint eenige vraag te komen. De voorraden van deze soort haring zijn belangrijk kleiner dan het vorig jaar en cr worden thans redelijke prijzen voor dit heerlijke vischje betaald. Voor den afzet van Maatjes is het van groot belang, dat dé Zuiderzeebokking wegbliift. In de maanden Maart en April was hel hoofd artikel van de vischventers vroeger de IJ- bokking. Bij het ontbreken van dit vischje gaat thans een groot deel van de venters er mèt de Maatjes op uit en meestentijds met goed succes, daar dc Koelmaatjes meer en meer een gewaardeerde delicatesse worden. de-rijkunst vriendelijk zien naderen. I» mijn „vorm" goed, dan beloont zoo'n ros mij na afloop van den rit wel eens me» een hartelijk neusgewrijf over mijn mouw, hetgeen niet zoo goed voor het rljcostuuni is. Twee suikerklontjes ln plaats van een doen deze waardeering toenemen. De Arabier, zijnde een aristocraat ote met zekere verfijning gereden wil worden, toont zich minder verheugd als hij aan o« beurt is. Hij kent zijn Pappenheimers on getwijfeld en legt wel eens zijn ooren Pla' en mikt een verschrikten blik uit zijn eens oog op den matigen ruiter, die op hem toe- schrijdt. Maar tenslotte is hij gewillig en hoopt er het beste van. Zelfkennis noopt tot het nimmer-opge- ven van de lessen, 's Winters is buiten o» grond trouwens dikwijls te hard, of de rui terpaden zijn ln modderpoelen verandert. Dan rijden we maar weer veel binnen huis, pogen wat op te steken, beoelenen „zijgangen" met zulke technische bena mingen als traverseeren. renverseeren en passade en hebben opnieuw gewaarwor dingen der jeugd. Want er worden noga Wat standjes bij uitgedeeld, enkele malen met lofspraak afgewisseld. Die 'aats komt meestal als een volkomen verrassing. Natuurlijk is het aardig dat verreweg w meeste medemenschen'niet kunnen paa™" rijden: Dit geeft er iets bijzonders aan heb nu eenmaal gezegd dat ik bekentenis sen zou doen en geef dus ook dit eeni) toe. Hoe is de mensch, onder andere eigen schappen? Hij wil alevel wat bijzonders. R. is het antwoord. Lodewijk XIV. Volgens de overlevering die intusschen door nauwkeung» historische onderzoekingen niet in n minst bevestigd is geworden, zou Loo wijk XIV in Jachtcostuum en met e zweep in de hand In de verg:ad1erin» van het Fransche Parlement Se n zijn en' de woorden gesproken heb"»' tot den voorzitter, die op het bcia b van den staat wees. I. Kleuren ^ijn rood, blauw, groen, geel, wit, zwart. Van Amsterdam naar Haarlem <1888'' 2-3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10