CORRESPONDENTIE leste raadselnichtjes en -neefjes, Het kruiswoordraadsel is in den maak gevallen, nietwaar? Door de leesten is het opgelost; tot mijn ver- >?slng ook door vele kleineren. Boven- Sen hebben velen het figuur .keurig ageteekend en daarna ingevuld hok- es zwart of blauw gemaakt: tip top d orde! Het verheugt me. dat er met ooveel ple zier aan gewerkt is. Mag ik laar aannemen, dat in deze animo alt de stille vraag opgesloten ligt, om léér een kruiswoordraadsel binnen- ort? Laat me nog maar eens hooren, I lk dat zoo goed verstaan heb! Mijn raadselvoorraad groe t steeds; illie geduld zal dan ook wel eens op e Droef gesteld worden, Maar je weet; Is je raadsel geschikt is, krijgt het roeg of laat. een beurt. Lezen jullie allen het sprookje van de neeuwkoningin? Het is een lang lontuur van Gerda, Jullie zit.en zeker tel te springen van nieuwsgierigheid, oe het af zal loopen? Ik denk wel, dat illie dit sprookje ook mooi en boeiend inden! Er zijn weer zooveel brieven, dat ik a gauw aan de afzonderlijke antwoor- en begin. iekje Leemans Hè, ik hoopte juist r op veel oplossingen van je. Volgende k tieteT op je krantj.e passen! Ja, die poiten waren gelijktijdig. Zoo mag ik hooren over je rapport. Nu heb je ge- te lezen. lllly Broers Het zijn moo e cadeau- i, die je gekregen hebt. Je zult je boek wel meerdere keertjes lezen, tni Nieuwendijk Je hebt je best ge- n op de raadsels. Zoo'n feestmiddagje reel te gauw voorbij, vind je niet? nnie van Winkel Het is toch een >i briefje, al is het met potlood. En nu 0 ik maar dat het met keel en neus T in orde is bij ie. Eiip Moraal Een volgenden keer zal dan wel beter lukken. Je had toch nog ir dan genoeg. errie Sweris Ik begrijp dat je niet sre week tijd hebt voor zoo'n langen 1. Dan zou je me te veel verwennen! i. zoo'n Oom en Tante te hebben; met kun ie nog eens fijn spelen! Beterschap je Moeder. lentje de Bruyn Ik hoop, dat je trtje opgeknapt is. Jij hebt ook een de oplossing voor raadsel III. una Dekker Dat was een feestelijke voor Jullie allen verleden week; en ie gaven ook een echt feestelijk cadeau. 1 je zoo lang wakker blijven? veetal de Geus Dat begrijp ik best het is heelemaal niet erg. «lisje de Wekker Ik ken je Tante S. dat spijt me wel. Je was dus dicht in i buurt. Gaat het goed met Ned. taal op lol? Aan je briefjes zou ik zeggen van Je zult wel vaak over het honden- rdje gebogen zitten. Leuk dat jij nu de isels eens opschreef, annie de Wekker Ik ben benieuwd, meer de hondjes de wereld om zich a zullen gaan verkennen. Aardig van S. zii jou een velletje afstond. Ik bof er twee mooie briefjes, elüe Stafleu In de eerste plaats feli- er ik je dan met je verjaardag; die 'belooft extra fijn te worden. Er is nog raadselnichtje jarig, gelijk met jou. maar, of je haar ontdekt. Ik wensch ie allen (ie kleine zusje incluis), veel iier. lisjes Biesheuvel Wat jullie vragen, ik dan nog net vertellen dezen keer: lende week Donderdag. Ik zou dat 'ttige kleine neefje ook graag eens zien. begrijp ik best. dat ik jull'e moest mis- vorigen keer; die twee Ooms komen niet wekelijks over! fieneke van Manen Het schoolwerk t natuurlijk voor; zorg maar, dat het 1 ls orde is. Ik geef je graag een versje: 1 geluk in 't leven. 'ie je gegeven; nlg leed of smaxte. wensch ik je toe, van ganscher harte, bos Hoek Dan heb je voorloopig ge- E te lezen! Je raadt het goed van fl v. d. w. Ken je hem? *sje Olivier Je was toen waarschijn- ongeveer zes jaar oud; en je kwam uit bagsszhool met een meisje, dat ik goed i heel goed zelfs en dat gelijk met jou K is. Herinner je je daar iets van? Je intusschen een heel stukje gegroeid! Houd je van haken? Je durft al heel wat aan! Bedankt voor te raadsel; het wordt geplaatst, maar niet direct. Wout van Heel Je hebt er pleizier in! Weer bedankt. Knap dat je het kruis woordraadsel ook hebt. Loes van Veggel Arme jij! Ik hoop. dat je weer opgeknapt bent. Ook met het oog op de komende feestavondjes wil je qauw beter zijn! Het is alleraardigst post papier. Bedankt voor ie raadsel. Nu voldoe ik aan je verzoek: Wie steeds steunt op and'ren. Komt vast achteraan. Wil je slagen met je werk. Pak dan zélf flink aan! Annie Gijzenü Het zal dan dezen zomer wel in orde komen met het zwem men. Gezellig, als je samen met je vriendin kunt gaan Nu verlang je weer naar den zomer; zoo brengt elk jaargetijde iets fiins mee. Marietje Lagerwij De albums zijn mooi; lk hoop, dat ie de platen nog bij elkaar krijgt vóór 1 Maart Doe maar je best, nog meer negens te halen. Dank voor raadsels en anekdote Pieter Martijn Je hebt gelijk; de mede klinker moest een kl nker zijn. Gelukkig geen beletsel om het raadsel te vinden. Ja. nu kan ik me gaan verheugen. Greetje Lips Hartelijke welkom. Je verwent me dadelijk met snoezig post- pap.er Je hebt een fijn speelkameraadje aan Eddy. Jo Kooien Ook hartelijk welkom. Ik ken je klasse-onderwijzer wel. Als je mij dan zet een volgenden keer, mag je naar mij toekomen. Je weet het nog van 31 Jan. verleden jaar. of het g.steren gebeurd is. Wat vraag je me veel; ik zal nog maar niets beloven! Jannie Kooien Ik vind het jammer, dat de mooie kaartjes op zijn; jij ook ze ker? Misschien zie ik je broertje wel eens; groet hem van mij! Wim de Wolf Je hebt alles goed op gelost, knap! En dat, terwijl je het druk hebt met schoolwerk. Aukje van der Walle Jij mocht nog best wat hulp hebben bij het le raadsel. Een aardig werkje hè? Hendrik Hanno Ik vind het knap, dat ie het groote raadsel hebt. Nu weet je hoe je doen moet voor een volgenden keer. Bedankt voor het nieuwe raadsel; er moe ten echter 2 woorden tusschen uit (het 6e en 7e). P.et Arentsen Ik heb het ook gelezen. Bovenaan in de 2e kolom staan enkele regels in verkeerde volgorde. Eerst moet je lezen van .gecondenseerde melk" enz., tot het plaatje; dan de eerste 5 regels. Lees het nu nog eens na. Sjaantje Stouten Ben je nu weer be ter? Ik hoop het voor je Bobbie heeft weinig noodig om pleizier te hebben. Nelly Stouten Dat zal je goed doen eiken dag. Ik begrijp dat je het graag met je zusje zou willen deelen. Wat een knap perd ben jij, om alle raadsels op te lossen! Flip Stouten Nu heb je een fijn werkje thuis; en jij houdt van teekenen; dat heb ik al vaker gemerkt. Gelukkig, dat de val van ie zusje goed afl ep Ze maakte een gevaarlijke ontdekkingsreis. Nellie Meinema Het verwondert me nu niet dat je weinig nieuws hebt! Het .foto-nieuws" vind ik erg aardig. Jullie moeite is beloond; alle raadsels goed. Ella, zeg aan Moeder, dat zii al genoeg verwend heeft. Hartelijke groeten voor allen. Joke Zilverentant De le Maart wordt een gewichtige, maar prettige dag voor jullie drieën. Alie Wilterdink Je had nog genoeg goede oplossingen over den vorigen keer. ondanks je foutje 'n het le raadsel. Als je minstens 3 oplossingen (later vier) goed hebt komt je naam in de krant. Bedankt voor het nieuwe raad el. Annie Schneider Je hebt goed gera den; we volgen dus gauw achter elkaar. Jouw oplossing van raadsel III kan ook; er waren veel mogelijkheden. Ernst Hlansjaar Dan mogen jullie dezen keer weer in eikaars buurt blijven Jullie brengen den brief zeker gelijk weg? 's Jaantje Haarland Het oplossen is een prettig werkje. Nu kan ik je ook felici- teeren met je verjaardag en ik wensch je een heel prettigen dag toe. En je gaat „over" naar de groot sren. Janny Swaak Ik ben natuurlijk blij, dat je weer eens schrijven kunt. Je zult je nu wel heel veilig voelen met zoo'n waaksch hondje. Dat hij je wel eens enkele uurtjes slaap ontneemt, moet je maar op den koop toe nemen! Teuna Ouwehand Hartelijk welkom Al zijn er reeds velen, er kunnen altijd nieuwe nichtjes bij; hoe meer zielen, hoe meer vreugd. Ali en Koosje Stikkelorum Nog een keertje één stukje voor jullie. Nu kun je elke week lezen Ali; dit zijn zeker biblio theekboeken van school? Dan word jij al knap in het halma-spel Koosje; misschien zou ik het ook tegen je verliezen, als wij samen eens een spelletje waagden! Jan Bronsgeest Van hier heb ik ook goede berichten; ik dank je voor je be langstelling steeds. Het is prettig en mak kelijk te kunnen zwemmen. Henny van Vliet Ik had Woensdag middag best een van je vijf vriendinnen willen zijn; wat zullen jullie pret gehad en gesmuld hebben! Ik wist reeds van je verjaardag; dat heb je toch wel gelezen? Maar niet van je fijne cadeaux; daar ben je maar weer goed mee af. Abram Fakkel Geen wonder, uat je verleden week niet kon insturen. Voor zoo'n bijzonder en heerlijk feest mis ik je graag een keer. Bedankt voor je anekdote. Riete Brandt In de vorige correspon dentie aan jou moest „ik denk het wel" zijn „ik leen het wel". Ellie zal er snoezig uitzien met de nieuwe kleertjes, door je zusje er. door jou gemaakt. Annie Olivier Een anderen keer mis schien; nu schikt het niet Een aardig versje van je broertje; ik kende het een beetje; jij frischt het weer bij mij op! Dank voor anekdote; raadsel is te bekend Jannie Werk Hartelijk bedankt voor het mooie gedicht; wat een werk, om het geheel op te schrijveh voor me. Het is heel mooi en fijntjes; een gedicht, om voor je leven te onthouden en te bewaren. Ik hoop dat je het mooi opzegt volgende week. Ver der prettigen avond. Wim Verver Van harte welkom in onzen kring en bedankt voor de anekdote, die jij me dadelijk zendt. Annie van der Vos Prachtig, alle raadsels goed. Dat mocht wel bij raadsel I. Bedankt voor je raadsels en anekdoten; één raadsel is te bekend. Ik kreeg een dik ken brief! Corrie van Weizen Je hebt het groote raadsel keurig ingestuurd; het is heelemaal goed, zooals je ziet. Je bent een knap raadselnichtje; alle andere raadsels ook goed. Marietje de Mooy Je schrijft keurig; elke week opnieuw laat je me dit weer zien. Suae en Sam Heemskerk Jullie gaan een heerlijken Zondag tegemoet. Hè. wat schrijven jullie weer over lekkere dingen; ik moet weer watertanden van dit „smul- praatje". Bep Oostveen Ik hoop, dat je een mooi boerendansje doet volgende week. Schrijf je, hoe het gegaan is? Weer bedankt voor je anekdote. Willie van der Laken Het was wel een schrik voor je, toen er zoo vroeg gebeld werd, maar ik zou haast zeggen, een pret tige schrik. Nu kun je aan het breien. Wat je voorstel betreft van eenige weken terug, moet ik je tot mijn spijt teleurstellen: er zijn in de practijk te groote bezwaren aan verbonden, om het uit te voeren. Marietje Laman Ik heb ook zoo een en ander gehoord over dien kwajongen. Jij bent vlugger met het boek klaar dan je broers. Zusjes de Vos Nu hebben we het wéér over iets uit Zeeland. Ik begrijp, dat jullie blij zijn met die foto's. En wat je verder schrijft, dat schijnt heit geheim van de meisjes S te zijn. want ik zelf weet nu nog niet precies (wel ongeveer), wan neer ik ze weer zal geven Corrie Dek Heel aardig van de pozs, je zoo gezelschap te houden! En het 13 heerlijk, zoo'n lieve tante op bezoek te krijgen, als je ziek bent. Loekie Favier Je stuurt een aardig raadsel, maar. we hebben het rzeds ge had eenigen tijd terug. Zusjes Hartevelt Ik zie. dat jullie een heel stuk hebben van het kruiswoordraad sel Het laatste woord horizontaal heeft jullie in de war gebracht. Jullie verwennen me: weer mooi postpapier. Greti Kips Ik weet alvast, dat jij al naar het volgende kruiswoordraadsel ver langt. Lydi Boon Hoe is het afgeloopen bij den tandarts? Heb je de kies mét de pijn daar achter kunnen laten? Jaap Kruit Ja, zij hebben ook hun diploma gehaald. Ik moet je dan gezden hebben, zonder dat ik het wist. Je bent goed bedacht met je verjaardag Ook aan jou zijn de grootere raadsels wel toever trouwd, zie ik Je was zeker wel erg verrast door de foto uit Afrika. Alida van der Holst Je maakt je heel nuttig met al je handwerken. Je kunt je zelf nu heerlijk in de wol steken 's winters.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 17