Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biari Woensdag 15 Februari 1939 losse nummers van ons blad Gemeenteraad van Leidschendam Toch nog beiastingverhooging Onbewoonbaarverklaring van woningen Een schoolkwestie De installatie van Zoetermeer's nieuwen Burgemeester 3—1 Tentoonstelling van „School-, Hnb- en Kasbroei". In Centraal werd de 7e tentoonstelling geopend van „Huls-, School- en Kasbroei". De voorzitter der Commissie de heer G. van der Marei heette in het bijzonder ir. Volkersz en de raadsleden L. Lankhorst en W Boender welkom. Dank bracht hij voor de ondervonden medewerking van het gemeentebestuur, den beer D. Th. Ruys voor het afstaan van het versieringsmateriaal, dien velen schenkers van waardevolle eereprijzen en den velen inzendingen. In het bijzonder roemde hij de inzen ding van de leden van Vreemdelingenver keer. Spr. wees er op, dat de keuringscommis sie bestaande uit de heeren D. van Egmond, Th Jonkheer en G. Kramer geen gemak kelijke taak had. De voorzitter der afd. Wassenaar van „Bloembollencultuur', de heer A. P. Ruyg- rok, de heer G. L. C. Zeedijk, voorzitter van tV.V.V. de heer J. Prins, voorzitter van de aid. Wassenaar van het Kweekersgenoot schap. wensohten de commissie succes toe. dankten haar voor hetgeen zij wederom in het belang van het vak tot stand heeft gebracht. Het jurylid de heer D. van Egmond zei- de. dat het ingezondene van zeer goed ge halte is. Hij reikte den heer A. J. Hoogeveen een waardevolle vaas over als extra belooning, beschikbaar gesteld door de Hillegomsche Velling, voor de mooiste collectie ingezon den Hyacinthen. Ir. Volkersz sprak zijn vreugde uit over de fraaie Inzendingen, ook van de scholen Ook van de kasbroei zijn de resultaten gunstig uitgevallen. De heeren Henkes en Buygrok met hun Narcissen zijn sedert ja ren elkanders rivalen. Belden wisten de eerebeker reeds tweemaal te winnen en dus is de knoop doorgehakt. Spr besloot met de commissie succes te wenschen met het werken op dit terrein. Hierop maakte ir. Volkersz de prijzen bekend. De uitslagen zijn: groep scholen: le prijs Chr. school a. d. Heerenweg: 2e Chr. school a d. Bloemcamplaan3e O.L. school a. d. Bloemcamplaan, 4e Marlaschool a. d. Kerk straat: 5e O.L. school a. d. van Zuylen van Nijeveltstraat. Eereprijs inzendingen tulpen: W. J. Th. van Niekerk; eereprijs Inzendingen hyacin then: A. J Hoogeveen. Gemengde groepen: le prijs H. van Deur- cen: 2e G. v. d. Marei; 3e A. Bdelaar; 4e W. J. Th. van Niekerkextra H. van Deur- sen. Wisselbeker voor de mooiste groep Nar cissen: G. A. Henkes die hierdoor de defini tieve winnaar van dezen beker werd; 2e F. Ruygrok. Afd. huisbroet: le prijs A. Schrama; 2e P. Noordover; 3e mevr. A. Schrama; 4e mej. A. Noordover; 5e W .F. de Bree; 6e mej. G. Ruygrok; 7e W. Stoelman, terwijl een eereprijs werd toegekend aan de inzen ding van de leden der W.V.V.; voorts een medaille voor W. B. van Eyk terwijl ook nog een eereprijs was toegekend voor de kunstzinnige groep ter opluistering, inge- londen door den heer P. Westgeest. Nadat aan ir. Volkersz dank was gebracht voor de prijsuitreiking werd een rondgang door deze interessante tentoonstelling ge maakt. ZOETERWOUDE. R.K. PROPAGANDACLUB „ST. PAULUS". Causerie over den Bond zonder naam. De RK. Propagandaclub ,Bt Paulus" organiseerde een propaganda-avond in het Patronaat aan den Schenkelweg. Als spr. trad op pater H. de Greeve met het onder werp „De Bond zonder naam". Spr. begon met er op te wijzen, dat leder een In deze wereld weet, dat er een zieke lijke toestand bestaat, terwijl voorts allen den wil hebben dit te verhelpen. Hierbij doet zich echter het eigenaardige verschijn sel voor, dat diezelfde menschen de oorzaak en de aanleiding van dezen slechten toe stand zijn. De wereld gaat ten gronde aan een in. alle kringen heerschend egoïsme. Het doel van den bond zonder naam nu Is deze mentaliteit te veranderen. Er moet een campagne van naastenliefde over de wereld worden uitgestort. De bond zonder naam is niets anders dan een verzoek tot de menschen om de wereld te verbeteren. Het is een verzoek van een katholiek priester aan zijn katholieke geloofsgenoo- ten om door eigen bovennatuurlijke liefde de wereld te verbeteren en aan alle andere menschen om hetzelfde te doen naar eigen eer en geweten. Na de pauze gaf de spreker een uiteen- tetting van de werking van den bond. Dit geschiedde door de z.g. hefboomactie. Een oude wijsgeer heeft nj. gezegd: „Geef me een hefboom en een steunpunt en ik zal de wereld uit haar voegen lichten". Op deze zelfde idee is de actie van den bond gericht. Geef een hefboom: de zelfverbete- nng en de naastenliefde en een steunpunt: bet hart. en de wereld zal uit het moeras, waarin zij is verdronken, worden opgeheven zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de fbma Ph. BROBBEL. Stationsweg no. 49. Fa- A. H. J. WIJTENBURG. Haarl.straat 2. G. I. VERBURG, Heerenstraat no. 2. F& A. SOMERWIL Azn., Hoogewoerd 24. A' M. VAN ZWICHT. Breestraat no. 126. A. VAN EGMOND. Haven 2/4. VAN LEEUWEN, lanvossensteeg 19. VERVOOREN. Haarlemmerstraat no. 128. W' P' v. SAVOYEN. K. Rapenburg 12 A. BOEKHANDEL VAN DER VEEN Oeversstraat no. 59 - Oegstgeest AiGEM. LEESBIBLIOTHEEK RIETVELD lo' Het Postkantoor Leiderdorp en aan de Kiosken. 'ALPHEN. VOORSTEL OM DE OPCENTEN DER PERSONEELE BELASTING MET 20 TE VERHOOGEN! B. en W. schrijven hieromtrent aan den raad: In den geleidebrief tot de begrooting voor den dienst 1939, lieten wy reeds uit komen, dat in de naaste toekomst aan ver hooging van lasten niet zou zijn te ontko men. B. en W. verheugden zich er toen in, dat voor de begrooting 1939 nog met de be staande heffingen kon worden volstaan. Hoewel voor de begrooting 1939, op zich zelf beschouwd, ook thans nog versterking der inkomsten niet noodzakelijk is, kan toch verhooging van belasting niet langer achter wege worden gelaten. De oorzaak, dat B. en W. zich genoodzaakt zien betrekkelijk on verwacht daartoe het voorstel te doen, is hierin gelegen, dat, naar het zich laat aan zien, de uitkomst van den gewonen dienst „voor 1938 een batig slot van slechts ten hoog 'ste f. 85.000.zal vertoonen. Dit beteekent, dat de begrooting voor 1940 zal openen met een post van maximaal f. 85,000,Wat dit wil zeggen, wordt het duidelijkst, als zy wy- zen op het feit, dat in de laatste jaren de begrootingen werden aangevangen met de volgende bedragen (In ronde cyfers) 1936 f. 108.000 1937 f. 108.000.— 1938 f 98.700 1939 f. 100.700.De post voor onvoorziene uitgaven beliep bijna steeds een som van ongeveer f. 50.000.Om een saldo van rond f. 100.000.— te bereiken teneinde daar mede de begrooting te kunnen openen was het derhalve noodig. dat de post voor onvoorziene uitgaven geheel ln tact werd gelaten en dat bovendien óf door minder uit te geven dan geraamd was óf door meer te ontvangen dan was begroot, of door belde factoren te zamen, een bedrag van f. 50.000 kon worden verkregen. Geleideiyk zyn de batige saldi van den gewonen dienst ver minderd, hetgeen zich laat verklaren om dat de ruimte, welke vroeger in de begroo ting aanwezig was, langzamerhand voor een belangrijk deel is weggenomen, door by de raming der uitgaven de werkelijke uitgaven zooveel mogelijk te benaderen en by die der inkomsten de te verwachten inkomsten zoo dicht mogeiyk nabij te komen. Deze scher pere ramingen waartoe de noodzaak steeds meer en meer drong hebben het resultaat ongunstig beïnvloed. Dit zou nog niet onoverkomelijk zyn geweest indien daarnevens meevallers waren geweest, wel ke uiteindeiyk tot een bevredigend resultaat voerden en het nadeel der scherpere ramin gen zouden hebben opgeheven. Als we aldus B. en W. van „meevallers" spreken moet in het bijzonder worden gedacht aan de z.g. overwinsten van de water- en lichtbedryven ten goede komend aan de gemeentebegroo- ting. Onder „overwinsten" moet worden ver staan het verschil tusschen de werkelijke winsten, ten bate der gemeente komend en het in dé begrooting uitgetrokken bedrag. De groote batige saldi toch zyn hoofdzake lijk te danken geweest aan die z.g. overwinst Daarop zün gevolgd jaren, waarin tarieven en meterhuren zijn verlaagd. In den gelei debrief tot de begrooting voor 1936 werd be- cyferd, dat uit dien hoofde een Inkomst van f. 46.000.per jaar werd gederfd, ter- wyi daarna aan meterhuren nog een bedrag van f. 4500ls prijsgegeven en tot invoe ring van een vastrecht voor electrlciteit ls overgegaan ten voordeele van de verbrui kers. Het kan dan ook niet verwonderen, dat niet alleen de overwinst, welke in 1933 zelfs f. 52000,— bedroeg bqna geheel ls ver dwenen, maar dat ook de winst als zoodanig in sterke mate ls gedaald. Zoo is de winst, welke aan de gemeente ten goede kwam van een bedrag ad f. 149.800.in 1933 te- ruggeloopen tot f 115,000,in 1937. Dit moge wellicht voldoening schenken aan hen, die meenen, dat zoo min mogelyk winst uit de bedryven moet worden geput, doch daarmede zyn de moeiiykheden niet weggenomen. Wetende, dat de dienst 1938, voor zoover zich thans laat berekenen, geen batig saldo zal opleveren grooter dan f. 85000,moeten reeds nu maatregelen worden genomen om de gaping, welke zich zal vertoonen, te overbruggen. Gaat men er van uit, dat, by overigens gelijk blijvende omstandigheden, over een batig saldo van f 100,000,zou moeten kunnen worden be schikt voor den dienst 1940. dan is er een tekort van f. 15000,waarby nog moet worden geteld een som van f. 3000, wegens vermindering van de uitkeering in gevolge de financieele verhoudingswet. Er zou dus een dekking moeten worden ge zocht van f. 18000,en het laat zich ver staan, dat met het met een voorziening niet mag worden gewacht tot aan het einde van dit jaar. Wie tijdig handelt voorkomt dat de gaping grooter wordt en het is daarom, dat B. en W. hoewel zeer noode den raad voorstellen de opcenten op de hoofdsom der personeele belasting voor 1939 met 20 te verhoogen en te bepalen op 185. Op deze wijze zal, naar zij ver wachten, voor 1939 nog een som van f. 7600,kunnen worden verkregen. Aan de hand van bovenstaande cijfers behoeft het geen betoog, dat aldus niet meer dan een noodverband is gelegd. Wat B. en W. bij de aanbieding der be grooting voor 1939 reeds lieten door schemeren, is nu reeds in fel licht ge komen; zonder aanboring van nieuwe bronnen zal de gemeente baar taak niet kunnen blijven vervullen. Er moet nu spoedig worden gehandeld. Tijd voor rustig beraad of allereerst de opcenten op de personeele belasting moeten wor den opgevoerd en daarnevens t.z.t. nog andere bronnen aangewezen dan wel of het beter is de opcenten niet verder te verhoogen maar onmiddellijk tot een andere heffing over te gaan, ls thans niet aanwezig. Er moet een'spoedige beslissing worden genomen, ook om de goedkeuring der gemeente-bcgrooting voor 1939 niet langer te vertragen. Het is n.I. vast komen te staan, dat goedkeuring op de begrooting voor 1939 niet zal worden verkregen, als cr geen maatregelen tot versterking der inkomsten worden ge nomen. Aangezien thans alleen rest de mogelijkheid tot verhooging van de opeenten op de personeele belasting, een verhooging die, hoe onaangenaam wellicht ook, nog niet de helft van het becijferde tekort zal opleveren, stellen B. en W. den raad voor daartoe te be sluiten. Zilveren jubileum. Morgen zal de heer C. Bogaard aihiei*. zyn 25-jarlg jubileum herdenken als in- casseerder-aquislteur in dienst der N.V. Effecten en Incassobank alhier. Verdere bebouwing van het Visserpark. De commissie van bijstand voor het grond bedrijf Ls met den heer M. Meyer te Oegst geest qq. tot overeenstemming gekomen omtrent de voorwaarden van verkoop van een perceel bouwgrond gelegen aan het burgemeester Visserpark (Noordzydei al hier. groot 1520 M2. tegen een prijs van totaal f. 10750.B. en W. stellen den raad voor tot den verkoop te besluiten. Het voornemen bestaat het perceel te bestemmen voor den bouw van één heeren huls met by behoorenden tuin. Auto in de sloot gereden. Gistermiddag ls de autobestuurder v. B. uit Zevenhoven die van den Rynbrug af kwam, doordat hij inplaats van te remmen gas gaf, ln de Raadhuisstraat voor de wo ning van den heer den H met zijn auto ln de sloot gereden. Door het stukslaan van een ruit wisten de heer v. B. en zijn zoon zich uit him benarde positie te bevrij den; de zwaar beschadigde auto werd door een kraanwagen van de garage Boot ge licht. Uitvoering muziekver. „Leo XIII". De R.K. Muziekvereen. „Leo XIII" hield in de St. Josephzaal haar jaarlyksche uit voering. De belangstelling was slechts ma tig. wat wel jammer was. daar dank zy de leiding van den heer F. A. Grégoire uit Bodegraven, een zeer mooi programma ten gehoore werd gebracht. Zoowel de mar- schen, alsmede de andere nummers werden zeer goed uitgevoerd. Na het muzikale ge deelte volgde een geslaagd optreden van een bekend conférencier, met muzikale be geleiding van den heer v. Donkersgoed. De afd. Alphen Van den Chr. Vrouwen bond hield een algemeene ledenvergadering onder leiding van de presidente mevr. Zonneveld-Figee. Mevr. Zweers behandelde het onderwerp „Geheelonthouding". Mevr. v. d. Neut sprak over het boek ..Moeder". Nog volgde een bespreking over den op 24 dezer te houden gebedsdag, waarby als spreker zal optreden, ds. Hartkamp. ALKEMADE. Schietwedstrijd B.V.L. en Burgerwacht. In hotel Hoogenboom had een wedstrijd plaats tusschen twee vyftalien van den B.VX. en van de Burgerwacht- De avond werd geopend door den plaatseiyken leider van den B.V.L., den heer Jac. Spierenburg, terwijl de prijzen werden uitgereikt door den commandant van de Burgerwacht, den heer L. G. C. de Jong. De uitslag luidde: B V.LG. van Veen 49. J. Elsgeest 50, Jac. v. d. Meer 46, Jac. Hoogenboom 49, Jac. Spierenburg 46 p. Totaal 240 p. Burgerwacht: C. W. Otte 49. Th. v. d Meer 47, J. Akerboom 45, J. van Klink 47, E. Rodewijk 48 p. Totaal 236 p. De raad van Leidschendam vergaderde. Alwezig de heer Blokland. Inzake het.voor stel tot onbewoonbaarverklaring van de perceelen Veenestraat 100, Achterom 4, 6, 8 en Stompwijkscheweg 49 en 51, betoonde de heer Ten Hoopen zich verwonderd over het voorstel Achterom 4—8. Hy heeft deze woningen bezocht en bemerkt dat de be woners er zelf gaarne in biyven wonen: perceel 4 is pas opgeknapt. Hoogere huren dan f. 2.50 kunnen de menschen niet be talen. De voorzitter merkte op, dat de arbeiders zelf „meestal de schuld dragen van de on bewoonbaarverklaring. Bewoners welke geen huur betalen, krygen kwestie en om den eigenaar te treffen, roepen zy de hulp ln van den inspecteur der volksgezondheid. Weth. Smits zelde, dat de huizen niet vol doen aan de minlmum-eischen. De heer Willemsen wilde de gelegenheid openen voor opknappen. De heer Vink was van meening dak men byna de geheele gemeen schap door kan gaan opruimen, doch men komt steeds in een onaangename positie. Spr. zou ditmaal weigeren voor de percee len 4. 6, en 3 en dan afwachten wat de rykslnspectie doet. Het voorstel Vink om de perceelen Ach terom 4. 6 en 8 uit het voorstel te lichten, werd aangenomen. Voor de andere percee len werd de onbewoonbaarverklaring z.h.st. uitgesproken. Z.hst. werden aangenomen: Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met het St. Elisabeth Ziekenhuis te Leiden voor op name van ïyders aan besmettelyke ziekten a f 3.50 per dag voor 1 patiënt en by meer dan 1 patiënt tegeiyk voor f. 2.50 per dag en per patiënt. Voorstel tot verkoop van de oude vuilnisauto voor f. 50.25 aan den slooper J. van Haaren. Voorstel tot aan vulling van het raadsbesluit van 23 Sep tember j.l. inzake aankoop grond voor in richting vuilnisbelt van A. H. van den Ak ker Johzn., welke aankoop afhankelijk moet worden gesteld volgens eisch van Ged Staten, van een evt. vergunning volgens de Hinderwet. Praeadvies op het adres van de erven II. K. de Zwart inzake huurbetaling door J. B Verdouw voor het perceel Broekweg 74. De heer Vink vond het voorstel vreemd. Er is een verzoek aan den raad. wat by B. en W. thuis hoort, het Ls daarmede af en B. en W. hadden niet alle stukken ter- le zing behoeven te leggen. De woning is ver huurd op de beloften dat by steunverlee- ning de gemeente de huur zou voldoen; dit is onderteekend door den v.m. weth. Van den Bosch. De heer Van den Bosch zeide, dat bi] Maatsch. Hulpbetoon dit verzoek is afge wezen en verwezen naar B. en W. als or gaan voor de steunverleening. Doch de achterstand mag bij steunverleening met worden ingehouden. De eigenaar in wiens dienst V. was, heeft zelf V. ontslagen, zoo danig dat deze buiten den rykssteun viel. De heer Kranenburg heeft geen aange- namen indruk van deze affaire, want de eigenaar heeft dit huis tegen zyn zin aan V. verhuurd. De heer Willemsen achtte het standpunt van dón heer Van den Bosch juist; de eige naar kan geen enkel recht doen gelden, daar uitkeering M. H. geen steun is. De Voorzitter zeide, dat de v.m weth. Van den Bosch indertyd zün hart heeft laten spreken om V. een woning te bezor gen. Feitelyk is V. geen medewerking waard. Door zijn ontslagbrief is hy uitge sloten van rijkssteun; Maatsch. Hulpbe toon betaalt nu terwille van het gezin een deel der huur (drie gulden van de vier). Weth. de Koning zeide, dat de erven De Zwart in Januari aanspraak maakten op de geheele huur en volgens de normen heeft M. H. toen, te rekenen van November af. zelfs den eigenaar f. 3 uitgekeerd. Het voorstel verwüzing naar B. en W. werd hierna z.hst. aangenomen evenals het voorstel tot het verleenen van een aanvul lend subsidie groot f. 426.85 van het B. A. van v.m. Veur. Het voorstel tot het bouwryp maken van gronden aan de Willlbrordusstraat enz. werd op voorstel van den voorzitter ver schoven naar de geheime zitting. Voorstel tot het aangaan van een gem. regeling met Voorburg inzake het O. L. onderwijs. De heer Willemsen merkte op. dat eenige jaren geleden reeds ln die richting is be sloten, doch Voorburg laat toch kinderen toe uit onze gemeente tot haar scholen, en pompt onze school leeg. Spr. zou een en ander definitief willen regelen. De voorzitter: En dan zyn wy verplicht tot betalen Er zyn menschen, die hun kin deren niet naar onze school wenschen te zenden, waar een onderwijzer drie klassen heeft. Weigeren wij elke aanvraag dan staat de O.LB. achter by de byzondere. want daar kunnen de ouders hun kinderen zenden waar zy willen. Het voorstel werd z.hst. aangenomen, zoodat alleen een regeling wordt getroffen voor het U L O. Na een geheime zitting van ruim een uur werd het plan bouwryp maken van gron den aan de St. Willibrordusstraat enz. ge- wüzigd. Aan de N.V. My. tot Expl. van Onr. Goederen Stadsuitbreiding Noorderkwartier te Den Haag werd medewerking verleend' tot het leggen van een diepriool langs den tuin van den tuinder van Heyningen, op grond van het feit, dat dit werk 18 Maart as. gereed moet zqn. Het andere deel van het. plan. zooals rioleering. bestrating en het maken van een waterparty, werd aan gehouden. Hierna sluiting. BOSKOOP. Jaarvergadering A.R. Kiesvereeniging ..Nederland en Oranje". Onder leiding van den heer W. Eelderink hield de A.R Kiesvereeniging .Nederland en Oranje" haar Jaarvergadering ln de Ohr. bewaarschool. De voorzitter opende met gebed en las Pred. 3. Na een inleidend woord deelde de voor zitter mede, dat de strijdkas. die de pro pagandaclub heeft gevormd, thans f. 240 Inhoudt De volgorde der candidaten op de prov. lysten werd aangegeven, onder mededeeling dat de Staten-Centrales hierin nog wijzi ging kunnen brengen. Van den heer E. Guldemond was bericht ontvangen dat hit zich niet meer herkies baar stelt voor den gemeenteraad. De voor zitter betreurde het groote verlies voor de kiesvereeniging en voor de geheele ge meente .In den heer Guldemond aldus spr., gaat een uitnemend wethouder heen, die ln staat was ten algemeenen nutte te doen wat ln hem leefde. Het meest zullen wtj hem missen bii de samenstelling van de candidatenlijst. Hii werkte zoolang het dag was. De thans aangebroken tijd van rust gunnen wy hem gaarne. Dat Gods zegen hem in de komende jaren vergezelle! De heer W. H. van Ecek gaf dan verslag van de werkzaamheden der propaganda club. Hoewel het geen verkiezingsjaar was, is er flink gewerkt; 12 nieuwe leden wer den gewonnen. Spr. besloot met een woord van afscheid aan den heer D. Veerman Sr. Jarenlang de schakel tusschen kiesvereeni ging en propagandaclub, actief verzorger van het kaartsysteem en met een welkom aan den nieuwen secretaris den heer H. den Besten. Het jaarverslag van den pennngmeester toonde een tekort van f. 40.27. Dat van den secretaris was bemoedigender. De heeren K. de Jong. M Ramp en A. Trimp werden als bestuurslid herkozen. De heer W. H. van Eek leidde de bespreking ln op ,X>e beteekenis der a s. Prov. Staten- en Ge meenteraadsverkiezingen". Een breedvoerige bespreking volgde op dit welverzorgd actueel referaat. Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde. By afwezigheid van den eersten en twee den voorzitter opende de heer H. Verboom deze byeenkomst. De notulen werden goed gekeurd. Op een verzoek van de „Hofstad- bloem" om voor de eerstvolgende tentoon stelling een medaille beschikbaar te stel len werd afwüzend beschikt. Aan de volgende firma's werden één of meer onderscheidingen in het afgeloopen jaar behaald, uitgereikt: Gebr. Ellerbroek, J. W. de Vink en Zn., Jan Boer Gz., J. Mos- OP 2 MAART A.S. De installatie van den nieuwen burge meester van Zoetermeer. den heer Vernède zal geschieden op Donderdag 2 Maart De burgemeester en zyn echtgenoote zullen 's middags te 2 uur afgehaald worden aan het viaduct bii de fabriek Nutricia. Voor afgegaan door het plaatseiyk muziekcorps en diverse vefeenigingen. wordt vandaar naar het Raadhuis gereden waar om 3 uur de installatie-raadsvergadering gehouden wordt. Na afloop van deze raadsvergadering wordt van 4 tot 5 uur een receptie gehou den op een nog nader vast te stellen plaats. sel. H. den Ouden en Zn., J. Ramp Gz„ J. van Exter en Zn., W. C. Hage en Co., P. Boer Fz„ G. de Ruiter en Felix en Dükhuis. Vervolgens werd het plantenmateriaal door den heer H. J. Grootendorst bespro ken. De heer J. Zwartendijk die inmiddels ter vergadering gekomen was deelde mede dat het examen 2e knecht te Boskoop afgeno men zal worden door een examencommissie welke hoofdzakeiyk uit Boskoopers zal be staan. terwyi het examen le knecht door een examencommissie afgenomen zal wor den die samengesteld ls door het Hoofd bestuur der Mij. en waarin vry zeker een Boskooper zitting zal hebben. De heer W. de Ruyter stelde voor om van het op elke byeenkomst aanwezige mate riaal een herbarium aan te leggen. Het be stuur zal dit voorstel in overweging nemen. HOOGMADE. Beroep aangenomen. De heer S. v. Sinderen, candidaat en hulpprediker te Krallngen heeft het be roep naar de Ned. Herv. Kerk alhier aan genomen. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. De varkenspest. Nauwelijks is het mond- en klauwzeer onder het vee geweken of een andere be smettelijke ziekte onder de varkens open baart zich hier ter plaatse. Door een twee tal veehouders is n.I. ter secretarie aan gifte gedaan van het uitbreken van var kenspest. Enkele dieren zijn reeds gestor ven. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Adrians Amia d. van P. J A. Akerboom en G. C. Rekelhof: Hester d. van IV. Hofstede en M. de Kleer; GUsbert d. van C. Vis en A. C. van Vliet; Stephanus Joannes Simon, z. van A. T. Lebesque en K. B. Schnieder. Overleden: Agnes Cornelia Theresia van der Geest. 8 jaar: Pieter Touw 67 jaar. Film Ncd. Chr. Radiovereeniging. Voor ruim 200 belangstellenden werd in de Geref. Kerk een filmvertooning gegeven Namens het comité dat een en ander had voorbereid, opende de heer D. Goedhart met gebed en een propagandistisch woord. Hierna werd een Oranjefilm vertoond, gevolgd door „Hoe 't reilt en zeilt", een, film, dde een duidelijk beeld, geeft van de uitzen dingen van de N. C. R. V. en alles wat daar mee samenhangt. Vervolgens een prachtige kleurenfilm en als hoofdnummer het film werk „In Stormgetij". Ds. Wamer sloot met een dankwoord. Een collecte voor het orgelfonds van de N. C R. V. bracht ongeveer f. 12.— op. Een vierde steunuitkeering aan de tuinders. Naar wij vernemen wordt in den loop van deze week een vierde steunuitkeering aan de tuinders gedaan, welke plaats heeft zoowel te Ter Aar als te De Kwakel. Het betreft hier een voorschotultkeering op de uiteindeiyke afrekening. WADDINXVEEN Raadsagenda. De raad komt Vrijdag as. des n.m. te half drie bijeen. 1. Verslag van de vergadering van 20 December 1938. 2. Mededeelingen, Ingeko men stukken enz. om daarop zoonoodig te besluiten 3. Rekening over 1938 van de landarbeidersvereeniging „Eigen Haard". 4 Alsvoren van de woningbouwvereeniging ..Waddinxveen". 5. Wozlging van de reke ning-courant-overeenkomst met de Coöp. Boerenleenbank alhier. 6. Voorstel tot vast stelling van een verordening, houdende verbod tot het uitrijden van de Juliana- straat. 7. Herziening van het presentiegeld voor de leden van de stembureaux. 8. Be noeming van voorzitters en leden der stem bureaux. 9. Benoeming van een plaatsver vangend gemeente-ontvanger-boekhouder kassier der gemeentebedryven. waarvoor wordt aanbevolen de commies, de heer P. J Wijnbeek. 10. Verzoeken van de besturen der byzondere scholen alhier om een voor schot op de gemeentelijke vergoeding ex art. 101 der L.O. wet 1920. 11. Begrootlngs- wüziging. 12. Berzoeken om restitutie van schoolgeld wegens ziekte of vertrek. ZOETERMEER. Raadsagenda. De raad komt hedenavond te 7 uur byeen. 1 Mededeelingen. 2. Kosten ambtswoning burgemeester. 3 Eervol ontslag L. R. Mid- delberg als ambtenaar van den Burger leken Stand. Solistenconcours „Kunst en Vriendschap". Door het Fanfarekorps „Kunst en Vriend schap" alhier, wordt op 10 April a.s„ <2en Paaschdagl, een soilstenconcours georga niseerd. Verwacht wordt dat vele muzikan ten, die hun lauweren op dergelyke con coursen verdiend hebben, voor de hoogste afdeeling zullen inschryven. Ook in de an dere afdeelingen worden vele inschryvin- gen verwacht De pryzen bestaan uit me dailles en diploma's. De jury zal bestaan uit de heeren: A de Vries, leeraar conser vatorium te Rotterdam, rtirigznt van het Fanfarekorps alhier; An toon van der Vlies, musicus te Rotterdam en P. J Gerritsen, oud-militair-kapelmeester. Het concouM zal gehouden worden in het hotel „De Gom den Leeuw" alhier.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7