Prins Bemhard bij slipjacht - Nationale veldloop te Hoogkarspel 79fc JaargangLEIDSCH DAGBLADTweede Blad De Sprong in het Leven FEUILLETON GROOTE NATIONALE VELDLOOPEN te Hoogkarspel over 1, 3 en 5 k.m. De deelnemers nemen ieder op hun eigen wijze een moeilijke hindernis, n.l. een ondiepe sloot. DE NEDERLANDSCHE DEELNEMERS AAN DE RALLYE NAAR MONTE CARLO ontvingen Zaterdag in hotel Wittebrug in de residentie de prijzen van de K.N.A.C. Jkvr. van Vredenburgh en mej. van Stockum (rechts) nemen den prijs voor de best geklasseerde Nederlandsche dames in ontvangst HET OVERLIJDEN Kroonprins Umberto van Italië bij zijn bezoek aan Granigo de Belmonte, naast VAN DEN PAUS. het Vaticaan. Links naast den kroonprins kardinaal dezen kardinaal Pacelli. PRINS BERNHARD nam Zaterdag deel aan een slipjacht, welke in de omgeving van Zeist werd geor ganiseerd door de Utrechlsche Jachtvereeniging en de Koninklijke Nederlandsehe Jachtvereeniging. De stoet met den Prins voorop, verlaat het slot van Zeist DE VOETBALWEDSTRIJD A.D.O.— SPARTA eindigde in een 31 over winning voor A.D.O. De Sparta-keeper weet den bal nog juist weg te werken. KONINGIN FARIDA VAN EGYPTE (links) bracht een bezoek aan de tentoonstelling van Fransche beeldhouwkunst te Cairo. Rechts prinses Fawzia, die met den kroonprins van Iran in het huwelijk zal treden. Oorspronkelijke Nederlandsche reuman door FELICIA CORDEA. 14) Op een schoorsteenmantel stond het por- vni zijn moeder. Lloyd liet zijn blik i/wik e,de nisten op het trotsche, maar "J" zachte gelaat van de in groot avond- raiet gekleede vrouw, die even lang en J™j>k was als hijzelf. De uitdrukking van lm!? ,°°®en verried haar geheele persoon- hi Zo° teeder en begrijpend als zij zoon nu toelachte, was ze ook altijd kinder'' Voor haar man en voor haar Lloyd had slechts een keer dat gezicht ien versteenen en deze oogen vertoornd tBlSu Dat was, nadat Timothy haar had dpn dat haar jongste zoon wilde wor dt wat deze thans geworden was. uoj'd zuchtte onwillekeurig, als hij aan uur terugdacht Het was afschuwelijk sjeest het toch te moeten doorzetten, «end. dat ze het zoo opnam. Maar, had hij zichzelf na dien tijd wel r™»erd keeren afgevraagd, wat voor keus bh J gehad in dien betrekking-armen 10 na den oorlog? Het was toch al erg genoeg, dat hij nog Jaren verplicht ge weest was op kosten van zijn moeder te leven, die het na den dood van haar man zelf moeilijk genoeg had. Hij had ten slotte zijn juridischen graad gehaald en zat er toen letterlijk mee in zijn maag. Hij deed pogingen, zich met een advocaat te associeeren. Vergeefs! Hij solliciteerde naar honderd verschillende baantjes, maar al zijn pogingen, om zich zelfstandig te maken leidden tot niets. Het kwam den jongen man op dat tijdstip voor, dat er in heel het Engelsche koninkrijk geen enkel, zelfs niet het kleinste baantje voor hem opengelaten was. Nog langer op kosten van zijn moeder leven? Lloyd had er zijn neus voor opge trokken en naar andere middelen omgezien om een onafhankelijk man te worden. Er was een middel! Hij was geboren met een talent, dat zeer zeldzaam was. Een talent, dat, op de juiste wijze aangepakt en ontwikkeld, waarschijnlijk niet zonder resultaten zou blijven. Lloyd zette zich er voor dezen natuurlijken aanleg te exploi- teeren en stortte zich met hart en ziel op zijn taak. Hij slaagde! Er ging eenigen tijd mee heen en zijn eerste engagementen waren geenszins verblindend, maar hij slaagde. Hij werkte zich op. En nu stond hij op de hoogste sport dezer zeer speciale ladder. Hij behoefde geen week zonder contract te blijven, indien hij dit niet wilde. Van heinde en ver kwamen de aanbiedingen. Hij v.as in Amerika, in Australië, maar ook in China en Japan opgetreden. In Frankrijk in het Fransch. een taal, die hij uitstekend beheerschte. Zijn honoraria vormden be dragen van vier, ja soms zelfs van vijf cijfers. Deze contracten waren echter niet zijn eenige bron van inkomsten. Soms schreef hij kleine schetsen over de landen en men- schen, waarmee hij in aanraking kwam. Dikwijls voegde hij er eigen penteekeningen bij en de couranten betaalden zijn pittig werk goed. Maar hoofdzakelijk schreef hij voor zichzelf. Toen hij zijn eerste contract afgesloten had ging hij, in een soort overmoedigen trots naar Timothy om het hem te ver tellen. Timothy had, evenmin als vroeger zijn veelgekwelde nurses ooit iets van het phe- nomeen kunnen begrijpen als hij het soms voor de grap een keertje op hem uitge speeld had. Dit had hij, vooral toen hij jonger was, graag gedaan, omdat het zoo intens grappig was hun verbaasde en ver schrikte gezichten te zien. Ze waren er altijd Ingevlogen. Zijn moeder had hij er nooit mee beet genomen en toen Timothy in zijn veront waardiging direct naar haar toeging en het haar zonder eenige voorbereiding vertelde, was de openbaring te groot voor haar ge weest. Maar Lloyd had zijn tanden opeen ge klemd. zijn naam afgelegd en het door gezet. Hij had immers een contract gesloten en bovendien speelden koppigheid en de drang, zich onafhankelijk te maken daarbij een groote rol. Zijn moeder en zijn broeder hadden echter met hem gebroken Lloyd kon met diepe bevrediging terug zien op het feit, dat hij toch nooit in zijn liefde en eerbied voor haar tekort was ge schoten. Hij voelde heel goed, dat het wer kelijk een bittere pil vor haar geweest was. Hij had haar daarom geregeld geschreven, juist, alsof ze hem op zijn brieven geant woord had ea toen na een poosje deze ant woorden, die weliswaar in het begin een beetje terughoudend waren, werkelijk kwamen, was hij zeer gelukkig. Hij had van de eerste gelegenheid gebruik gemaakt om naar haar toe te gaan en den reeds half vergeten twist geheel bij te leggen. Ze was nu gestorven, maar niet voordat ze zich geheel met zijn beroep verzoend en er zich van overtuigd had, dat haar jongste zoon haar oogappel, een goed en degelijk mensoh gebleven was, niettegenstaande zijn ongewone loopbaan. Lloyd wilde, dat ze nu bij hem was. Hij verlangde naar haar tegenwoordigheid en naar haar diep, menscheüjk begrijpen. Ze zou bovendien een vereffenende factor ge vormd hebben tegenover dat meisje. Lloyd inhaleerde lang en diep en blies met half gesloten oogen een rookwolk uit. Hij had onafgebroken aan Angela ge dacht, sedert hun eerste ontmoeting, gis termorgen op het strand. Hij was geheel van haar vervuld en tot zijn verbazing be merkte hij nu voor het eerst twijfel omtrent de juistheid van zijn beroepskeuze. „Ze komt er nooit overheen," dacht hij, terwijl hij met een ongeduldige beweging zijn half uitgebrande sigaret uit het open venster wierp. „En morgen zie ik haar weer. Ze heeft me beloofd, met me te gaan theedrinken." „Ik wilde eerst niet komen" had ze ge zegd, toen ze elkaar dien morgen volgens afspraak op het strand ontmoetten. Ze was een half uur te laat gekomen en heelemaal aan het andere einde van het afgezette ge deelte geweest. Hij had gedacht, dat ze niet meer kwam en was haar voor alle zeker heid nog even gaan zoeken. Maar hij had het begrepen en het diep, intens gewaar deerd. Ze was in het begin ook vrij koel geweest en eerst na een poosje gewoon ge worden. Zijn moeder zou van dit meisje hebben kunnen houden. En zij. Zou zij niet dol op zijn moeder geweest zijn?! Maar zijn moeder was er niet meer en hij wist, dat hij een zwaren dobber met Angela zou hebben. „Maar hoe kan ik het haar vertellen? Het zal haar tegenzin inboezemen. Maar is het wel fair, haar opnieuw te ontmoeten, en haar nog meer het hof te maken, voordat ik haar gewaarschuwd heb? Er zijn twee mogelijkheden voor me. Ik kan haar net zoolang het hof maken, tot ze niet meer buiten me kan en het haar onverschillig laat wat ik ben, of ik kan haar alles schrij ven, nog voordat we eikaar morgenmiddag terugzien. Dit laatste is wel gevaarlijk, maar eerlijker is het in ieder geval." Want dat het meisje belang in hem stel de, stond voor hem vast. Hij voelde dit. Eén van de bewijzen hiervoor was ook het feit, dat het haar niet onverschillig gelaten had, zich aan de afspraak met hem te houden. Integendeel, ze had er zich tegen verzet om dan weer door een aanbiddelijke list haar eigen bezwaren om den tuin te leiden. „Ik houd van haar", dacht hij. „Ze is mijn type. Knap, sterk, oprecht". Toen Lloyd op dit punt gekomen was, wist hij, wat hem te doen stond. „Ik zal haar morgen alles vertellen, maar niet slechts alles over mijn beroep. Ook over mijn ouders, mijn jeugd, mijn tehuis. Het is de eenige weg. die mij openstaat." Daar werd hij echter in zijn thans ge heel geordende gedachten gestoord door het rinkelen van de telefoonbel. (Nadruk verboden). (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 5