Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Vrijdag 10 Februari 1939 ^t op Hei Echte Natuurlijke EMSER-ZOUT jUs 't regent" (kleine meisjes) was ne'er aardig. Tremplin paardspringen door jongens was goed, evenals de vrije oefe ning meisjes-adsp. De klepper-oefening van de kleine meisjes was héél goed. De vrije oefening kleine jongens verliep v,<„ minder. De staafoefening heeren kon véél beter. De lenigheids- en hpudingsoefcning dames werden correct en serieus uitge voerd. Het spel der Pierrots was voor de zeer Jeugdigen goed geslaagd. Het hoogrek van heeren en adspiranten heeft het verschil tusschen beidé.groepen nog goed doen zien De baloefening van de dames A. zat er goed in, evenals de vrije oéfèning (meisjes A), de staafoefening (jongens-adsp), de rhyth- mische oefening1 (meisjes-adsp. B.), de boogbrug dames. Nbg werden uitgevoerd vrije oefeningen jongens, brug (heeren en adsp.) en „Gescnichten aus dem Wiener- wald" voor dames. De directeur gaf nog een demonstratie met een z.g. „sphero". De heer Van Spanje sloot de uitvoering en dankte den directeur (wien reeds vóór de pauze een fruitmand was aangeboden door een paar kleine leden), de leden en de heeren B. Ike, gemeente-secretaris, R. C. de Monyé. C. Wassenaar en G. Voge laar raadsleden, voor de betoonde belang stelling. Een deel der leden en bezoekers bleef nog geruimen tijd gezellig bijeen Het orkest Bemelman verleende muzikale me dewerking. Gedcnkteeken ter nagedachtenis van wijlen den heer C. Verweij. Reeds spoedig na het overlijden van den alom betreurden heer C. Verweij, in leven onderwijzer aan de R.-K. Jongensschool, alhier, die gedurende een lange reeks van jaren in diverse kwaliteiten en op velerlei wijzen vooral ln onze gemeente zoo veel goeds heeft verricht, doken plannen op. om diens nagedachtenis op waardige wijze Kijvend te eeren. Deze plannen zijn thans in zooverre ver wezenlijkt, dat dezer dagen is samenge steld een comité, o.a. bestaande uit ver- tgenwoordigers van diverse organisaties, t.w. de heeren J. C. van der Meer, voorz.. F. A. de Lincel, secr., Jas. de Moolj. pen ningmeester, J. Beugelsdijk. P. J. de Groot, P. C, Smit en H. C. van der Werf, leden, welk comité thans poogt te kamen tot de oprichting van een gedenkteeken op het graf van den overledene. Een nog weinig optimistisch geluid. Vergeleken met twee weken terug is de werkloosheid in onze gemeente slechts met 10 verminderd, zoodat het aantal ter arbeidsbeurs ingeschreven werkloozen mo menteel nog 764 bedraagt, wat nog 92 meer Is dan verleden jaar op dit tijdstip. OEGSTGEEST. ONDER DE TRAM GERAAKT. Slachtoffer ernstig gewond. Mej. S. geb, R. alhier is bij het te vroeg uitstappen nabij de splitsing aan den Rijns- burgerweg onder de tram geraakt. ZIJ viel en liep diverse verwondingen op. Bij on derzoek door dr. v. d. L. bleek, dat van een der voeten de teenen waren verbrijzeld en het been vermoedelijk gebrolfcn is. Zij be kwam tevens een ernstige hoofdwonde. Het slachtoffer werd per ziekenauto naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd en aldaar opgenomen. RIJNSBURG. De heer G- v. Duyn heeft bedankt als lid van den gemeenteraad. Zijn opvolger op de lijst der Chr. Arbeiderspartij Is de heer G. van Egmond Jacz. Doordat mej. van St. te vroeg uit de tram stapte, kwam zij te vallen en geraakte met haar voet onder de wielen. Dr. van der Laan verleende de eerste hulp en achtte overbrenging naar het Ac. Zieken huis noodzakelijk. In een schuur van den heer J. v. d. M. ontstand een begin van brand, dat door spoedig ingrijpen van de brandweer werd bedwongen. De inhoud van de bussen voor vrije zitplaatsen bedroeg in de Ned. Herv. Kerk 1.31.27. SASSENHEIM. Ouderavond Herv. School. Voor den jaarlijlkschen Ouderavond, die hl de school gehouden werd. bestond een buitengewoon groote belangstelling. Na opening sprak de voorzitter ds. Krij- kamp naar aanleiding van Klaaglied 2 19 een ernstig inleidend woord. Hij stond in het bijzonder stil bij verwende en verwaar loosde kinderen. Het hoofd der school, de heer A. den Haan, gaf met de leerlingen der 7e klas een les in aardrijkskunde, afgewisseld met tang en het lezen van opstellen. Hierop bestond gelegenheid het werk der leerlingen te bezichtigen en met de leer krachten te spreken, waarvan een ruim gebruik gemaakt -werd. Mej. Wilbrink hield een referaat over; •Het. aankweeken van goede gewoonten" en de heer Boelens over „Onderwijsvernieu wing'. Ds. Krijkamp sloot den avond. De mede deling, dat de verjaardagbus, gepresen teerd door de dames Hoogstraten en de Kwaasteniet. niet minder dan f. 50.10 had °pgebracht, werd met een hartelijk ap plaus beloond. Uitvoering van „Excelsior". In het vereenigingsgebouw, gaf de Chr. Mondaccordeonver. „Excelsior" een uitvoe ring. De voorzitter heette de afgevaardigden Jan zustervereeniglngen uit Rijnsburg, yegstgeest en Katwijk hartelijk welkom en dtelde mede. dat door omstandigheden in 1938 geen uitvoering was gegeven. Deze uit voering was hiervoor echter bestemd; in November hoopt men weder een uitvoering 14 geven. Voorts deelde spr de verandering in de oostuursfuncties mede. Al was het ledental van „Excelsior" wel eens grooter dan ditmaal, dit deed aan de uitvoering niets af. under de bezielende leiding van den direc teur, den heer van Wouw uit Leiden, speel- or men onvermoeid; een enkele Inzinking as men direct te boven. n««,a. de uitvoering van „de Troubadour" ma h directeur als hulde een fruit- met Pr°8ramma werd afgewisseld v°ordrachten en samenspraken die zeer in den smaak van het talrijke publiek vie len. Tot stijving der kas werd een verloting gehouden. Het was een goed geslaagde avond. VALKENBURG. Jaarverg. Oranjever. „Wilhelmina". In Café ,,'t Wapen van Valkenburg" ver gaderde de Oranjever. „Wilhelmina". De voorzitter de heer S. M. Poot deelde mede dat burgemeester de Wilde het eere-voor- zltterschap der ver. aanvaard heeft. Deze mededeellng werd met applaus begroet. Uit de jaarverslagen van den secretaris bleek, dat het ledental van 90 tot 118 geste gen is. De rekening van den penningmees ter luidde: Inkomsten f. 393,39, uitgaven f. 354,09, saldo f. 39,30. De aftr. secr. werd herkozen; het dag. bestuur bestaat thans uit de heeren S. M. Poot, voorzitter; J. K. v. Leeuwen, secr.; L. Rhljnsburger Sr. penningmeester alsmede 8 commissarissen. Besloten werd op den eersten marktdag 's middags ezeltje te laten rijden, waarna 'savonds een optocht zal gehouden worden; de 2e dag zal 's morgens beginnen met prijs schieten, rlngrijden per flets, rlngrijden paard en tilbury, stoelendans, kuipje steken en tot slot hardloopen. 's Avonds zal dan hosmuziek gespeeld worden. Na rondvraag volgde sluiting door den voorzitter. Jaarfeest Herv. Manncnverecniging. In de consistorie der Ned. Herv. Kerk hield de Herv. Mannenver. haar jaarfeest. Ds. Veldkamp opende door te laten zingen ps. 25 13, waarna hij voorging in gebed. De secr. en de penningmeester brachten keurig hun jaarverslagen uit. waarvoor de voorzitter dankte. Aftredend was de 2e voorzitter de heer P. Kerpershoek, die her kozen werd. In de vacature van alg. adjunct werd gekozen Jac. Glasbergen. Vervolgens hield de 2e voorz. een referaat over „Geloofs-twijfel" naar aanleiding van de vraag van Johannes: „Zijt Gij degene die komen zoude, of verwachten wij een ander?" Na een duidelijke uiteenzetting volgde een ganimeerde bspreking. De 2e voorziter sloot met gebed. VOORHOUT. Jaarvergadering van „De Hanze". De R.K. Middenstandsvereeniglng X>e Hanze" hield haar jaarvergadering in café „De Bonte Koe". De voorzitter de heer M. J, Jansen opende, waarna de secretaris de heer M. Onderwater de notulen las. die werden vastgesteld. In het jaarverslag werden enkele woor den gewijd aan de nagedachterais van den overleden oud-secretaris, den heer A. Hee- rings. Uit het jaarverslag van den penning meester. den heer H. H. Dijsselbloem bleek dat de inkomsten waren f. 396.71 en de uitgaven f 422.56. Het nadeelig saldo be draagt f. 45.85. Uit het jaarverslag van het Voorschotfonds bleek dat er is uitgeleend f. 118.50. waarvar f.651 is terugbetaald. Besloten werd de contributie ten behoeve van het Voorschotfonds nog niet te ver- hoogen. In een volgende vergadering zal deze kwestie_.opnieu.w worden behandeld. De penningmeester de heer A. Klaar, gaf een uiteenzetting over de werkzaamheden Van het fonds. De heer M, J. Jansen werd als bestuurs lid herkozen, terwijl in de plaats van den heer P J. J. IJsselmuiden. die zich niet herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer N. F. Bemelman. Als voorzitter werd daar na met groote meerderheid van stemmen herkozen de heer M. J. Jansen. E.H.B.O.-cursus. Door het bestuur van het Wit Gele Kruis alhier ziin stappen gedaan om te komen tot oprichting van een E.H.B.O.-cursus, De gemeentegeneesheer dr. H. A. G. Bots heeft toezegging gedaan den cursus te leiden. Officieel i3 echter nog niet tot oprichting besloten. Het aantal werkloozen in onze ge meente is thans weer iets dalende, voor namelijk doordat acht en dertig personen in de werkverschaffing werkzaam ziin. VOORSCHOTEN. De heer H. J. Valk In den ouderdom van 76 jaren ls een dezer dagen te Zeist overleden de heer H. J. Valk. die jarenlang teekenaar-ontwerper bij de fa. J. M. van Kempen en Zonen, al hier, is geweest. Na eenige jaren na de totstandkoming van de fusie werkzaam te zijn geweest in onze gemeente, ging hij in dezelfde functie over bij de firma Gerritsen en van Kem pen te Zeist. Met hem is een bekwaam heraldisch leekenaar-ontwerper in het edelmetaal- bedrijf heengegaan. Vergadering Chr. Hist. Unie. Onder leiding van den heer A. Fortgens, voorzitter, vergaderde de Chr. Hist. Kies- vereeniging in de kleine zaal van het ge bouw voor Chr. belangen. Spreker was mr. J. J. R. Schmal, lid van Ged. Staten, over Ons Chr. Hist, getuigenis bij de Staten verkiezingen". De verkiezing van leden voor de Prov. Staten heeft altijd de geringste belangstelling getrokken. En toch hebben Prov. Staten zulk een belangrijke taak in de samenleving, hetgeen spr. nader toe lichtte Het mag den Chr. Hist, kiezer en kiezeres niet onverschillig zijn, door wie zij geregeerd worden en daarom wil de Chr. Hist Unie met dit alles midden tusschen het volk gaan staan en het geheele Nederl. Volk, niet een enkele groep, om zich scha ren. Zij wil géén eenheid zooals bij de Oos telijke buren, onder een dictatuur, maar een eenheid onder de leiding van het Oranjehuis. Indachtig aan het machtige woord van H. M. de Koningin wil ook de Chr. Hist. Unie medewerken aan de gees telijke en moreele herbewapening. Mr. J. J. R. Schmal sloot hierop met dankgebed. WARMOND. Het Schoolverzuim. Onder voorzitterschap van prof. J. H. Niekel. dir. van het Philosophicum, verga derde de Commissie tot wering van school verzuim. Van de heeren Zwetsloot en Beu gelsdijk was bericht van verhindering binnengekomen. De secretaris, de heer H. L. van Delft, las de notulen, die onder dank vastgesteld werden. De voorzitter en de Handels- merk vï er ka 8160 ALPHEN. Jaarverg. Ned. Jongel. Ver. O.D.S. De Chr. Jongelingsver. ..Onderzoekt de schriften'' vergaderde in het Nutsgebouw. Na gemeenschappelijk zingen van ps. 150 1, gebed en een openingswoord van den voorziter hield de heer P. Hoogteijling een bijbelinleiding over: Gen. 1 „Het schep pingsverhaal' deze uiteenzetting getuigde van veel studie. Uit het jaarverslag van den secretaris den heer A. van 't Wout. bleek dat het ledental vrijwel gelijk was gebleven. Uit dat van den bibliothecaris bleek, dat de verg. weer tal van nieuwe boeken heeft aan geschaft; doch het aantal lezers ls echter iets minder dan het vorig jaar. Het finan cieel verslag gaf een een flink batig saldo aan. De eere-voorzitter ds. J. Stehouwer sprak dan over; „Kerk en Jongelingsschap" De Kerk is de bron waaruit de C.J.V. haar krachten kan putten ên omgekeerd kan haar werk vlijtige leden der Kerk vormen. De avond werd afgewisseld door eenige mooie zangstukjes van mej. G. Kerkhoven met begeleiding van den heer D. v. Vliet, waarvoor haar een bouquet bloemen werd aangeboden. Tenslotte volgde het aardige en vlot gespeelde stukje: „Jassen mysterie", waarom hartelijk werd gelachen. Bijeenkomst Ger. Zendingsbond. De afd. Alphen van den Geref. Zendings- bond hield een bijeenkomst in de N.H. Kerk Julianastr. Als spreker trad op ds. J. T. Doornenbal van Woubrugge. Als schrift- overdenking behandelde deze Openb. 5 „En zij zongen een nieuw lied". Spr. schet ste de openbaringen die de apostel Johan nes aanschouwde, wees vervolgens op Gods heerlijkheid, Hoe duister het voor Gods Kerk dikwerf op aarde ook lijkt, men .be hoeft voor den arbeid in Gods Koninkrijk en ook speciaal onder de heidenen niet te wanhopen, daar Hij zelf zijn werk zal vol brengen. Christus, die zich gaf als Lam. is tevens de Leeuw uit Juda's stam, de Wortel Davids, die heeft overwonnen en zal over winnen. Met ingang van 1 Maart a.s. wordt de heer G. J. Marskamp agent van politie al hier overgeplaatst naar Aarlanderveen, ter vervulling van de vacature die daar ont staat wegens het vertrek van den heer A. Berger, die met ingang van dien datum den dienst met pension gaat verlaten. BODEGRAVEN. De BoreftsïSfie Ruiters. De Landelijke Rijver. „De Boreftsche Ruiters" hield haar 8ste jaarvergadering Bij de opening wekte de voorzitter de leden op hun best te doen en het werkende ledental uit te breiden. Het jaarverslag van den secretaris wees op een gunstig re sultaat van de wekelijksche oefeningerï, terwijl de penningmeester- in zijn verslag van een bevredigenden stand van de geld middelen sprak. De aftr. bestuursleden, de heeren Jan Boer en Daniël Vergunst wer den herkozen. Vervolgens werden nog en kele huishoudelijke zaken besproken. Besloten werd de bemoeiingen met de paardenfokkerij met kracht, zoowel in het belang van den landbouw als in het be lang van de Boreftsche ruitersport voort te zetten. HET AFSCHEID VAN DEN HEER v. d. MOST. Een hartelijke hulde. De zes vereenigingen, waarvan de heer A. H. v. d. Most voorzitter Is, hebben hem ter gelegenheid van zijn vertrek naar Den Haag ter aanvaarding van zijn functie als directeur van het bureau van de Federatie van Kaashandelaren, een hartelijke hulde bereid. Allereerst bestond deze uit een drukbezochte receptie in hotel van Haaften waar o.a. de loco-burgemeester weth. Bate laan officieel afscheid kwam nemen. Ver schillende vereenigingen waren officieel vertegenwoordigd, terwijl de Bodegraafsche Ver. van Kaashandelaren voor het bureau een geschenk in den vorm van een antie ken tegel aanbood. Na afloop der receptie vereenigde zich het meerendeel der bestuurders van de verschillende organisaties aan een souper, dat de familie v. d. Most werd aangebo den. Aan tafel werd het woord gevoerd door den heer H. van ïngen voor de Rede rijkerskamer H. K. Poot, door den heer A. Aengenent voor de „Vijfjaarlijksche", door den heer C. G. Karssen voor het Oranje- secretaris werden dan als zoodanig herko zen. De Commissie is thans samengesteld als volgt: voorzitter: prof. J. H. Niekel, secr.: H. L. van Delft, leden: D. P. Ramp, G B. de Vroomen, M. de Vries, J. van Win kel, B. M. van Stijn. Uit het verslag 1938 bleek dat het aantal schoolgaande kinde ren over 1938 had bedragen 368. 28 verzui men werden genoteerd en 7 processen-ver baal opgemaakt. Tevens vergaderde de Commissie van pl. toezicht op het L. O., eveneens onder leiding van prof. J. H. Niekel. Bij onderzoek is het der commis sie gebleken dat de lokalen, meubelen en leermiddelen niets te wenschen overlaten. Het geoorloofd schoolverzuim bedroeg over 1938 16.44"/o, het ongeoorloofde schoolver zuim 7.46®, ZEVENHOVEN. In de Geref. Kerk had een Rlngver- gadering plaats van den Bondsring Aar- en Amstelstreek der Geref. Jongelingsver- eenlgingen. Door een der leden van de afd. Ter. Aar werd behandeld De centrale plaats van ons Jongellngs Vereenlglngs- werk"; een lid der afd. Aarlanderveen sprak over Calvinistische levens- en wereldbeschouwing". Op belde onderwerpen volgde een leer zame bespreking. is alleen verkrijgbaar in ite glazen flacons. Prijs per flacon f. 1.10. (Ingez. Med.) comité, door den heer P. H. van Ingen voor Burgerplicht, den heer Beijen voor „Ge meentebelang", de heeren Schuling en Boosman voor „Volksonderwijs" en door den heer H. Timp. De heer v. d. Most dankte zeer bewogen voor de hem gebrachte hulde en voor het fraaie geschenk, een schemerlamp, die namens de organisaties was aangeboden. DE DUITSCHE KERKSTRIJD. Lezing van ds. Straatsma. Voor den Christen-Vrouwenbond sprak ds. A. K. Straatsma Ned. Herv. Pred. te Den Haag over „Waar het om gaat in den Duitschen Kerkstrijd". Spr. schetste den strijd als veel zwaarder dan men algemeen ln Nederland denkt en zag er in een posi tieven strijd tusschen Christus en Satan. Drie richtingen strijden ln de kerk. Ie. de Glaubensbeweging, 2e. de Dultsche Chris tenen, 3e het belijdenisfront. De eerste richting, wiaar&an' de naam van Rosenberg verbonden Ja heeft feitelijk geen Christelijke begrippen overgehouden, de 2e wél. maar is eerst Dultscher en dan Christen. Deze" beweging had groote betee- kenis gekregen in de kerk. mede door den steun der officieele instanties, totdat het belijdenisfront werd gevormd, waarin de geloovigen zich vereenigdeh Zij willen God meer gehoorzaam zijn dankle menschen, ai is ook in hun midden veei verschil over de vraag hoever men met* de verordeningen der Rijksregeerlng kan meegaan. Uitvoerig teekende spr. den zwaren strijd der ver drukten o.a. ds. Niemöller. Eén lichtpunt zag spr. echter, en dat is dat Christus Zijn kerk in stand houdt. Aanbesteding. De uitslag der aanbesteding voor het bouwen van een kolenschuur voor rekening van den heer J. Dekker luidt als volgt: P. Plomp f.9995: K. Muclkhuijse f.9300; W. Mulckhuijse f. 9200; M. van Vliet f. 9082; A. Hensen f.8875: Ooms en Bekker f.8844; P. van Katwijk f. 8515. Tot administrateur van de Coop. Landbouwver. .Hamenwerking" tot geza- menlijken inkoop van Kunstmeststoffen is benoemd "de heer P. J. Roosenboom. Door verschillende lidmaten der Ned. Herv. Kerk is aan den Kerkeraad een ver zoekschrift aangeboden, geteekend door niet minder dan 654 personen, waarin ge vraagd wordt in den eeredienst gebruik te maken van den nieuwen gezangenbundel der Synode. BOSKOOP. Jaarverslag „Boom- en Plantenbeurs", Aan het jaarverslag van de Ver. „Boom- en Plantenbeurs" ontleenen wij het vol gende: Door den Internationalen toestand was ook dit jaar van een loonend bedrijf geen sprake. Eerder kan gezegd worden, dat de bedrij fsuitkomsten nog weer teruggeloooen ziin. Dank zij de aansluiting bil den N.T B. en de goede samenwering met C.B.TB en L T.B.. kon de vereeniging in 1938 enkele verbeteringen in de bedrijfsmaatregelen tot stand brengen. De pogingen om eenige „Ordening" in het bedrijf te krijgen bleven helaas zonder resultaat. De werkzaamheden om te komen tot de vorming van een .Boomkweekerij- Taad" ziin nog in vollen gang. Lezing van ds. H. A. de Geus. In de Ned. Herv. Kerk hield ds. H A. de Geus uit De Bilt een lezing voor de Ned. Herv. Jongelingsvereeniging op Geref. grondslag Ps. 119 vers 9. Na een Inleidend woord sprak ds. de Geus over „Een behar tigenswaardig antwoord voor dezen tijd". Ds. de Geus wees op den plicht om met het woord: Waarpiede zal de jongeling zijn pad zuiver houden, ernst te maken en er naar te leven. VDoral deze tijd is zoo bij zonder gevaarlijk, daar er een geest rond waart, die alles, wat aan Gods Woord vast houdt tracht uit te roeien. De jeugd voor al is ontvankelijk voor deze verkeerde in vloeden. Spr. wees op den eénig veiligen weg waarvan Ps. 119 gewaagt. Vervolgens behandelde spr. de argumenten, die tegen het bestaan eener Chr. Jongelingsvereen. aangevoerd worden Tenslotte drong spr. aan op ernstig Schriftonderzoek. Bij de aanbesteding van éen woonhuis met winkelhuis en fotografisch atelier aan de Burg. Colijnstraat, voor rekening van den heer H. J. Kerkhoven alhier, architect de heer J. H. van Osnabrugge, werd het laagst ingeschreven door L. Vermeer te Moordrecht f. 9250.—. HAZERSWOUDE. Aanbesteding. De uitslag van de aanbesteding van de nieuwe Hervormde school is als volgt: A. Schellingerhout, Benthuizen f. 21372; J. Bontebal, Zevenhulzen, f. 21594; B F Boers, Hazerswoude. f.21800; C. Koppe, Alphen a. d. Rijn, f.21800; Groen en Bregman (Benthuizen! f 21838: A. Vonk, Alphen a. d. Rijn, f.21869; Fr. Vink. Moor drecht, f.21888; J. de Wit, Leiderdorp, f.21955; J. van Noort, Benthuizen, f.21987; L. Ph, Schotte, Bergschenhoek, f. 22218; J. Slingerland. Zevenhuizen, f.22291; H. A. Verhoef, Zevenhuizen, f. 22300; L. Vermeer, Moordrecht, f.22300; P. Rehorst, Waddlnx- veen f.22400: P. Bot, Waddinxveen f.22460; C. Quartel, Hazerswoude, f. 22905; C. Boel, Voorburg, f.22800; J. v. d. Velde. Gouda. f.22800; I. Th. Cornet, Leiden, f.22945: G. Lindenburg. Hazerswoude, f 22950; C, de Raad en J. Tolk. Alphen a. d. Rijn, f 23360; L. van Beusekom. Alphen a. d. Rijn, f.23294; S. Tromp. Alphen a. d. Rijn, f.25030: P. Veenis. Amsterdam, f.25518 Begrooting was f. 23870. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Lustrum Chr. Nat. Werkmansbond. Ds Chr. Nat. Werkmansbond herdacht in. de koorzaal der Ned. Herv. Kerk haar 15- jarig bestaan. Veel leden en hun echtge- nooten. tevens vele afgevaardigden en ge- noodigden waren tegenwoordig. De voorzitter de heer A. v. d. Ent sprak een welkomstwoord en liet zingen Ps. 77 vers 7 en gebed. Hierna las hij enkele verzen uit Gods Woord. De eere-voorzitter ds. F. G. v. B'nsbergen sprak een inleidend woord en wenschte de vereeniging geluk met haar 15-jarig be staan. Burgemeester Kwint feliciteerde den Bond namens het gemeentebestuur. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental vooru tgaat. Dat van den penningmeester weer een klein nadeelig saldo aan. De jaarverslagen van de sub-commissies waren zeer gunstig. Ook de heer A. Br oen, oud-bondspropa- gandist, die geen onbekende voor de ver eeniging is. sprak een opwekkend woord. De heer J. v. d. Sterre hield een boeiende rede over ,J>e Werkman". Nog volgde toe spraken door afgevaardigden en voordrach ten door de leien afzewisseld met zang van enkele dames. Ds. van Binsbergen sloot met dankgebed. LEIDERDORP. Feestavond van de Leiderdorpsche Tennisclub „De Munnik". De tennisclub „De Munnik". die ln Lei derdorp haar banen heeft, hield in een der zalen van de Harmonie te Leiden haar propaganda feestavond. De burgemeester van Leiderdorp had bericht van verhindering gestuurd, evenals de heer U. E. Splinter, secretaris van de Sportstichting. Van het bestuur der Zaterdagmiddag competitie waren aanwezig de heeren J. Faber en J. Kooreman. De voorzitter de heeir P. Boot sprak een welkomstwoord. Hij wees op de voordeelen, die „De Munnik" biedt inzake training, onderlinge verstandhouding (die altijd prachtig is) en niet het minst: de ge ringe kosten. Hij kon echter erbij verzeke ren dat propaganda voor de club verder niet noodig was (hetgeen het best bleek uit de groote opkomst i. De voorzitter van de feestcommissie, de heer S. v. Egmond, trad hierna op als con ferencier en had als zoodanig veel succes. Een aantal dames in tenniscostuum gaf een aardïgen „tennisdans" te zien, welke eindigde met een stand, waarbij de deel neemsters voorzien waren van een letter, samen den naam ,J>e Munnik" vormend. Het in dit nummer gezongen versje ein digde met een refreintje, dat door allen werd meegezongen. Jammer was het, dat de verlichting bij dit eerste gedeelte te wenschen overliet. Nu volgde de opvoering van het tooneel- stukje „Het bezoek van Prinses Juliana en Prins Bernhard aan de „Ruigenhoek", een blijspelletje in drie bedrijven, waar de spe lers veel bijval mede oogstten. Aan het slot werden de spelers(sters) verrast met eenige stoffelijke blijken van waardeering. Het nu volgende programma-gedeelte werd verzorgd door enkele damesleden, die in aardige costumes eenige volksdansjes ten uitvoer brachten. „De Boerenbruiloft" en vooral de Czardas" bleken in den smaak te vallen: de laatste moest zelfs herhaald worden. Ook het verdere van den avond werd op genoeglijke wijze doorgebracht. Deze week staan 103 werkloozen bij het agentschap der arbeidsbemiddeling in geschreven; 28 hiervan trekken steun. Dank zij veler medewerking heeft de Ver. Dorcas" in dezen winter 252 Weeding. stukken kunnen uitreiken aan daarvoor in aanmerking komende personen. In de commissie tot regeling van Zon- dagschoolarbeid en kinderkerk der Ned. Herv. Kerk werden benoemd de heeren J. de Graaf en J. H. Broersma. LEIMUIDEN. R.K. Tooneelvereeniging „St. Genesius". Wederom heeft deze tooneelvereeniging een goed geslaagden avond gegeven met het opvoeren van het toon eels tuk „Gebr. Kalkoen". De groote tooneelzaal van mej. Sneeboer was geheel bezet, toen de gees telijk adviseur, kapelaan de Wit. een wel komstwoord sprak in het bijzonder tot pastoor Speet Het tooneelstuk werd goed opgevoerd en oogstte een daverend ap plaus. Met een gezellig bal onder leiding van het „The Marinuc Ensemble" werd deze avond besloten. Loop der bevolking. Vertrokken: naar Rijnzaterwoude. Heerenweg 98. A. van Dijk met gezin en A. Lammens. Gevestigd: W. van Diemen, Vriesekoop 486. NIEUWVEEN. Een collecte, ten bate van de pl. ver eeniging het „Wit-Gele Kruis" heeft f. 38 opgebracht. ZOETERMEER. Vergadering Chr. Hist. Kiesvereeniging. De Chr. Hist. Kiesvereeniging vergaderde ln het wijkgebouw der Ned. Herv. Kerk onder leiding van den voorzitter, den heer J; N. van Reeuwljk. Deze richtte zich tot den heer P. Bax- meier die bedankt heeft als voorzitter, welke functie hij gedurende 20 jaar heeft vervuld. Hij dankFe hem voor alles wat hij voor de Unie deed en hoopte dat hij nog vele jaren, zij het dan niet aLs voorzitter, ln het bestuur mag samenwerken. De heer Baxmeier dankte voor deze waardeerende woorden en deelde mede, dat hij door tijdsgebrek de functie heeft neer gelegd. Spr. hoopte nog al zijn krachten te blijven geven. De heer F. Breugem las de notulen en het jaarverslag. die~ beiden werden goed gekeurd. Uit het verslag va nden penningmeester, de heer H. B. Groenheyde bleek dat een klein nadeelig saldo te boeken is. De heer Reindcrs verklaarde de boeken in orde Tot bestuursleden werden herkozen de heer Breugem en M de Groot. Vervolgens behandelde de secretaris een onderwerp waarover zich een aangename discussie ontspon. Na rondvraag volgde sluiting. S—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7