Dubbele namen onder de loupe Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 10 Februari 1939 Officieele Crisispublicatie w GEMENGD NIEUWS Het lot van de Maria de Larrinaga AGENDA De griep in het land O VERLOREN IN DE WILDERNIS A IN DUIZEND GEVAREN Weer een geval van kinderverlamming Verdoovende middelen tegen rheumatische pijnen. Zij zijn min of meer gevaarlijk lapwerk en het resultaat is slechts tijdelijk. Bovendien is een rheumatJeklijder, door de bij rheu matische aandoeningen optredende storing in de huidfunctie, bijzonder gevoelig voor tocht en kou, waardoor ook na het minste tochtje de pijnen weer zullen beginnen. U moet ook niet de pijn bestrijden, maar de oorzaak hiervan, die ligt in een overmaat van urinezuur in het lichaam. Ge moet het kwaad met de wortels uitroeien. Wat ge noodig hebt is een bloedzuiverende kuur met Kruschen Salts, dat lever, nieren en Ingewanden aanspoort tot krachtige, regel matige werking, waardoor het schadelijke urinezuur, dat Uw pijnen veroorzaakt, zal worden verwijderd. En als U de Kruschen- gewoonte trouw blijft, zullen Uw pijnen ge leidelijk verdwijnen, om nooit meer terug te komen. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f. 0.40, f. 0.75 en f. 1.60 (extra groot pak). 8160 (Ingez- Med.) hun bocht ver- V. keerd moeten nemen en het uit zicht belemmerd wordt?... NOOIT! WEERBERICHT. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 768. Hedenmiddag 2 uur: 774. BUITENLAND SCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogeluchtdruk nam over Zuld-Duitschland. Hongarjje en den Balkan ln beteekenis af. Over Frankrijk bleef de lucht druk echter stijgen. Verschillende storingen bewegen zich van de Azoren over de Golf van Biscaye en de Britsche eilanden naar Dultsch- land.'zy voeren warme vochtige Oceanische luchtmassa's naar West-Europa en verdreven de koude uit Zuid-Dultschland. De ochtend- temperaturen waren aldaar hedenmorgen ge middeld ongeveer 12 graden Celsius hooger dan gisteren. Ook in onze omgeving, op de Britsche eilanden en in Noord-Frankrijk steeg de tem peratuur nog. Onder invloed van deze vochtige strooming ls de bevolking overal zwaar, met nu en dan lichten regen of motregen. In de Poolzee ontwikkelde zich een zeer diepe depressie, welker kern hedenmorgen bij Spits bergen lag. met een barometerstand van 728 m.m. Tegelijkertijd breidde een rug van hooge luchtdruk zich uit van Zuid-Groenland over de Noorsche zee naar Zuid-Noorwegen, zoodat de wind in de Poolzee tot stormkracht toenam en zeer koude arktische luchtmassa's naar Scandinavië getransporteerd worden. Deze luchtmassa's kunnen echter niet verder dan de lijn KoningsbergenKopenhagen doordringen en stroomen naar Rusland af. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland <7 u. 20 voorin.) Den Helder: Lichte motregen: Matige W.Z.W. wind: Tem. 6 gr. C.. minimum 6 gr. C.; neerslag 1 m.m. Vlissingen: Betrokken: Krachtige Z.W. wind: Temp. 7 gr. O., minimum 6 gr. C., neerslag 4 m.m. De Bilt: Lichte motregen: Matige W. wind: Temp. 9 gr. C., minimum 6 gr. C., neerslag 4 m.m. Groningen: Betrokken: Zwakke W.N.W. wind: Temp. 7 gr. C., minimum 6 gr. C., neerslag 4 m.m. Maastricht: Betrokken; Matige W.Z.W. wind: Temp. 9 gr. C„ minimum 7 gr. C.. neerslag 3 m.m. Buitenland (8 uur voorin.). Parijs: W„ 9 gr. C.. betrokken. Londen: Z.W., 11 gr. C.. betrokken. Berlijn: W.. 7 gr. C.. betrokken. Nice: Windstil, 8 gr. C.. goed. Stockholm: W.N.W.. 2 gr. C., mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorin.: 8 gr. C. <"46 ^r. F.). 12 uur 's midd.: 11 gr. C. (52 gr. F.) IÏOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. Voorm. te 7 u. 41 min.; nam. te 8 u. 0,8 min. MUREN INGESTORT TE UTRECHT. Groote verwoesting aangericht. Gisteren zijn te Utrecht plotseling de muren van een huis in de Lange Lauwer- straat en van een woning in de Van Wyckstraat ingestort. Eerstgenoemde sleepte in zijn val de andere mee. De verwoesting die door een en ander ontstond, was niet gering. De huizen zagen er uit alsof ze tijdens een bombardement ernstig waren getroffen. Men veronderstelt dat een der muren als gevolg van regenwater is verzakt. Ter plaatse zijn nog tal van oude huisjes, waarvoor men thans het ergste moet vree zen. Zoo groot was de slag waarmee het ongeval gepaard ging, dat een der bewoon sters tijdelijk haar spraak verloor. Steenen er. balken liggen overal verspreid en de aanblik van menig tuintje ls waarlijk be droevend. Intusschen heeft een jongeman, die m zijn tuin werkzaam was een paar zware steenen op het hoofd gekregen, zoodat hij een bult en een bloedende schram opliep. Het zal, gezien den déplorabelen toe stand van het buurtje, noodzakelijk zijn dat ernstig wordt onderzocht in hoeverre de overige huizen een gevaar voor hun bewoners en de omgeving kunnen opleve ren. Men heeft aan krotopruiming in Utrecht reeds het noodige verricht, maar er is nog menige wijk die de bijzondere aandacht der autoriteiten verdient, opdat niet nog meer ongelukken voorvallen. (Hbld.). LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag: 5.32 nam. tot 6,56 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 10 Febr. op: 0 uur 16; onder 9 uur 54. WIELRIJDER MET MES GESTOKEN. Motief van dader onbekend. Woensdagavond omstreeks halfacht fiet sten enkele kerkgangers van Tricht naar hun woonplaats Heilouw. Op den rijks straatweg Geldermalsen-Zaltbormnel voegde zich een jongeman bij het gezelschap, die dan eens het troepje voorbijging en dan weer achter de groep aanreed. Even voor Meteren schoot hij het gezelschap voorbij. Toen het groepje het dorp binnenreed, stond de jongeman daar te wachten. Hij trok een mes, waarmede hij den niets ver moedenden 20-jarigen A. van Vugt een steek toebracht. De getroffene zakte hevig bloedend ineen. Hij werd de woning van den varkenshan delaar van Hilten binnengedragen. Nadat hem geneeskundige hulp was ver leend, kon hij naar huis worden vervoerd. De dader heeft met achterlating van zijn rijwiel de vlucht genomen. In den loop van Donderdag heeft de politie den vermoede- lijken pleger van het misdrijf, een jeugdig inwoner van Meteren, aangehouden. MOTOR OP HET TROTTOIR. Ernstig ongeluk te Zaandam. Op den provincialen weg bij de Haven straat te Zaandam is een motorrijder, die met groote snelheid uit de richting van de hoofdstad naderde ln een flauwe bocht de macht over het stuur kwijt geraakt en het trottoir opgereden. Mevr. B., die daar met haar echtgenoot liep. weTd door den motor gegrepen. Met een gecompliceerde beenbreuk en verscheiden andere ernstige verwondingen moest de dame die boven dien een hersenschudding bleek te hebben opveloopen naar het ziekenhuis worden vervoerd. De motorrijder, die was doorgereden, is later te Westzaam opgespoord en van ziin bed gelicht. M*. RIETMATTENFABRIEK AFGEBRAND TE MOORDRECHT, Gisteravond ls te Moordrecht de rietmat- tenfabriek „Moordrecht" tot den grond toe afgebrand. Het was omstreeks negen uur, toen het vuur ontdekt werd in het op een Uiterwaard langs den Hollandschen IJssel gelegen gebouw, een 28 bij 9'/« meter groote loods, welke uit hout en riet bestond en een even groot afdak had. In en tegen de fabriek lagen in totaal 5000 matten en 300 bossen riet opgeslagen. Na enkele oogenblikken stond het bedrijf in vollen gloed, welke door de groote brandbaarheid van den Inventaris een der gelijke afmeting aannam, dat de brand tot ver in de omgeving, tot zelfs in Rotterdam toe, zichtbaar was en o.a. te Gouda een waren uittocht van nieuwsgierigen, meeren- deels op de fiets, veroorzaakte. Door de open ligging van de loods en door de om standigheid, dat de wind in de richting van de rivier woel, bestond er geen gevaar voor de omgeving. Aan bhisschen viel evenwel niet te denken. De brandweer van Moor drecht, die met twee stralen water gaf, stond voor een hopelooze taak. Na een uur had de vuurzee alles vernield. Het bedrijf, waarin acht personen werk vonden, behoorde toe aan de heeren P. J. Cleiren en D. C. Beyen, belden uit Goude rak. De schade bedraagt ongeveer acht duizend gulden. Zij wordt door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand ls niet bekend. Onrechtmatige aristocratie wordt gecontroleerd. In den loop van dit jaar moeten, zooals bekend, over heel het land de gemeentelijke bevolkingsregisters op persoonskaarten worden overgebracht. Dit een zeer om vangrijk werk, dat bovendien met de uiterste nauwkeurigheid moet gebéuren. Immers van Januari 1940 af zal zoo'n per soonskaart ieder Nederlander vergezellen van de wieg tot aan het graf en al zijn voor de overheid en de statistiek belang rijke antecedenten zullen per schrijf machine op deze voor heel het land uniforme kaart moeten worden Ingeboekt. Deze aangelegenheid bezorgt aan de ge- meente-administratie's zoowel in de groote steden als in ae kleine plaatsen heel veel arbeid en hoofdbrekens. In de groote steden vooral door den omvang van dezen arbeid, die tusschen het gewone werk voor de af- deeling Bevolking moet doorgaan. In de kleine gemeenten vanwege de hoogere eischen aan intelligentie en zorgvuldigheid, die van nu af bij het vernieuwen en bijhou den van het bevolkingsregister zullen wor den gesteld. Ten slotte zou de burgerij daar echter geen besognes mee hebben als de bestaande registers foutloos waren. Dit ls natuurlijk niet het geval en om nu zooveel mogelijk fouten te kunnen corrigeeren, zal men overal de bevolkingsregisters moeten gaan vergelijken met de geboorteregisters van den Burgerlijke Stand. Zulks om te voorko men, dat er in de toekomst Nederlanders zullen blijven bestaan, die ingeschreven staan op een anderen naam dan hun wet tig toekomt. Ook dit is weer een geweldig karwei, doch de bedoeling daarvan ls een zui vering vooral van de familienamen. Wie eerlijk maar doodgewoon Jansen heet, zal zich ook zoo moeten noemen al is die naam in den loop der jaren Jansse of Jansens geworden door ver gissing of opzet. En waar men mag aannemen, dat er een niet onaanzien lijk percentage familienamen verbasterd of „verbeterd" is, vooral vroeger, toen men het ook op de raadhuizen niet zoo erg nauw nam, zullen in 1940 vele Nederlanders voor het feit komen staan, dat hun familienaam tot zijn oorspron- kelijken staat wordt teruggebracht. Wat gewoonlijk beteekent, dat deze naam ontdaan wordt van versieringen, die hetzelfde bedoelen als de zegelring met een familiewapen aan de hand van nict-aristocraten en niet-patriciërs. Jan Koolstronk Knol], Het opvallendst op dit gebied zijn de z.g. dubbele namen. Daarvan gaat een magische of althans suggestieve werking uit. Wan neer iemand zich voorstelt als meneer Koolstronk of mevrouw Knol dan maakt dit een heel anderen indruk dan wanneer deze toch geenszins voornaam klinkende namen worden samengevoegd. Stelt iemand zich voor als Van Koolstronck Knoll of des noods Knolllus. dan denkt niemand meer zoo gauw aan de mogelijkheid van een vóór-papa die groentenventer was. De knol wordt in deze „verpakking" voor een citroen verkocht. Nu is er een aantal Nederlanders, die een onbetwistbaar recht hebben op het voeren van zoo'n dubbelen naam; er zijn er echter misschien nog meer die dezen naam slechts danken aan de lankmoedig held van den Burgerlijke Stand ln vroeger jaren- Wie in dien goeden ouden tijd zijn kinderen cm wat voor reden een dubbelen naam wilde verschaffen voegde deze achter den voornaam en zoo werd b.v. de zoon van Jan Knol op zijn geboorte-acte Jan Kool stronk Knol. Aan deze truc ls een eind ge maakt door het voorschrift, dat eerst de familie-naam en daarachter de voornamen moeten worden geschreven. De Burgerlijke Stand accepteert trouwens als het naar behooren geschiedt geen andere dan erken de voornamen meer en wie met zijn naam niet tevreden ls voor zichzelf of voor zijn kinderen, moet den Koninklijken weg be wandelen en aan de Koningin naamsveran dering verzoeken. Wat echter slechts onder zeer bijzondere omstandigheden wordt toe gestaan. Doch nu zal door de bovengenoemde controle ook een eind worden gemaakt aan het verdere bestaan van al die dubbele namen, die vaak reeds gerul- men tijd zonder recht er op zijn gevoerd. En het staat nu reeds vast, dat overal in het land, tot in de hoogste kringen, familie's zullen worden verplicht de helft van zoo'n dubbelen naam prijs te geven. Met het gevolg, dat zelfs hier en daar straatnamen in het gedrang komen. Juist omdat het een aangelegenheid is voor heel het land en men dus in deze geen uitzonderingen zou kunnen maken zonder opvallende begunstiging van den één ten koste van den ander mag men aannemen, op grond van hetgeen we daarover ook ln Den Haag vernamen, dat vrijwel alle niet legitieme dubbele familienamen binnen kort uit de bevolkingsregisters zullen zijn geëlimineerd. „Rott. Nw?b." BUITENLANDSCH GEMENGD. MET MAN EN MUIS VERGAAN? Over het Britsche stoomschip „Maria de Larrinaga", dat op den Atlantischen Oceaan in gevaar verkeerde, zijn nog eenl- ge berichten binnengekomen, welke ech ter geen zekerheid over het lot van het schip en nog minder over dat van de be manning geven. Volgens een telegram van Reuter uit New-York heeft de Aurania geseind dat zij een wrak heeft aangetroffen op de plaats, welke de „Maria de Larrinaga" als haar laatste positie had opgegeven, n.l. ongeveer 1600 mijl van New-York af. Het radiosta tion van de marine te New-York deelt vol gens Havas mede dat de „Aurania" heeft geseind dat de „Maria de Larrinaga" met man en muis is vergaan. Ook de „Veendam" heelt gemeld wrak hout te hebben gezien. Het schip heeft thans zijn reis voortgezet. HAARLEMMERME De heer W. J. Klaver. In zijn woning aan den Van Lennepweg te 's-Gravenhage, is op 75-Jarigen leeftijd overleden de heer W. J. Klaver, gepenslon- neerd hoofd eener school, die gedurende tal van Jaren in Haarlemmermeer als hoofd van de O. L. en U.L.O.-sohool tc Hoofddorp ls werkzaam geweest. Zijn school stond op een hoog peil door zijn uitnemende leiding en de IJver en toe wijding waarmede hij de belangen van het openbaar onderwijs steeds heeft behartigd. Velen zullen dan ook ongetwijfeld nog met voldoening en dankbaarheid op het door hem gegeven vruchtbaar onderwijs terug zien. Onze vroegere plaatsgenoot de heer M. H. Egglnk wlen gelijk gemeld, op zijn verzoek bij K. B. wegens gezondheidsrede nen met Ingang van 1 Maart a.s. eervol ontslag werd verleend als burgemeester van de gemeenten Maarssen en Maarsse- veen had eerst als volontair en daarna als ambtenaar ter secretarie zijn opleiding in de gemeente-administratie genoten ter gemeente-secretarie van Haarlemmermeer. HILLEGOM. Vergadering ..Volksonderwijs", De afd. der Ver. „Volksonderwijs" gaf een propaganda-feestavond ln de geheel bezette zaal van Flora. Behalve den spreker den heer J- van Dijke hoofdbestuurder van de vereenlglng was er het artisten gezel schap Gerzee uit Rotterdam dat een geva rieerd programma ten uitvoer bracht, met Bart Elfrink ak humorist-conferencier, Martin van Heelsbergen zanger, harmo nica-virtuozen de Pico's en de acrobaten Raijmond. De voorzitter de heer A. Hoogmoed sprak een woord van welkom en tot propaganda voor de school. De spr. behandelde het onderwerp: „De beteekenis van de openbare school". De avond ls uitstekend geslaagd. De bloembollenbeurs. Op de bloembollenbeurs. die door 172 personen bezocht werd. heerschte een vrij levendige handel in gladiolen. Verkooping, BIJ den verkoop van woonhuizen ten overstaan van notaris D. Lodder ln hotel Sistermans was de uitslag als volgt: Het woonhuis Stationsweg 220 dat ln bod stond op f. 3975 werd gekocht door den heer J. D. Philippl q.q. voor f. 4095 De woonhuizen Marlastraat 52 en 54 die ln bod stonden od reep. f. 2325 en f. 2175 wer den in combinatie gekocht door den heer N. J. J. Assendelft q.q. voor f. 4620. KATWIJK AAN DEN RIJN. Uitvoering Chr. Kinderkoor „Lenteklokjes". Het Chr. Kinderkoor „Lenteklokjes" on der leiding van mej. Riek Meijering, gaf zijn 8ste uitvoering ln de Ned.-Herv. Kerk. Welwillende medewerking als soliste ver leende mej. Bella Keljzer te Voorschoten, de heer Han Zlrkzee verzorgde de piano begeleiding. Ds. H. Meyerfng liet eerst zingen Ps. 150 v. 1 en ging dan voor ln gebed. Na een Inleidend woord werd het uit niet minder dan 23 nummers bestaande programma uit gevoerd. De vertolkingen waren uitstekend. Kinderzang heeft altijd Iets aantrekke lijks, iets bekoorlijks. En dan vooral onder leiding van mej. Riek Meijering, die met andere kinderkoren al een zekere ver maardheid heeft verkregen. Mej. Bella Keijzer won met „Die mijns herten vrede zljt" aller harten. Ook haar andere num mers als Mijne Moedertaal", van Brandt Buys, en „Ik ken een lied", van de Mol, hadden een zeer aandachtig gehoor. De heer Han Zirkzee te Leiden verzorgde niet alleen de begeleiding, doch gaf ook nog enkele piano-soli. Als de naam Zirkzee op het program staat, weet men dat een en ander in goede handen is. Mej. Riek Meijering, mej. Belia Keyzer en de heer Zirkzee hadden bloemen in ont vangst te nemen. Het kerkgebouw was ge heel bezet. Ds. Warmolts sprak een hartelijk dank woord. Spr. zelde het een genot te vinden deze heerlijke kinderstemmen te mogen beluisteren. Wat wel het mooist was. kon spr. zelfs niet zeggen. Dus allemaal een 10! Maar van den tekst wilde spr. toch wel noemen No. 20, waarin gezegd wordt: Jezus goede Herder, mag 'k Uw schaapje zijn? Wil dit niet alleen zingen, doch ook bid den, Spr. dankte me). Bella Keyzer en den heer Zirkzee en vooral mej. Meijering voor haar heerlijk werk en wenschte dat God haar ln haar verdere werk moge zegenen. Met gebed sloot spr. deze mooien avond. HEDEN EotanlschlaboratoriumLezing met licht, beelden over reis naar Zuid-Afrika door mei* M. C. Karsten, 8 uur 15 nam. J' Katwijk a. d. Rijn (Zaal Kerkplein)- C.H. Klesvereen. Spr. H. W. Tilanus. 8 uur nan{ BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam- „Problemen der Jeugd". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 uu* Zondag 2—7 en 811 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur- „Katja". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater. Stcenstraat 39: 8.15 uur nam.* „De gouden Kooi". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon. dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 uur, Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „De Jantjes". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur Woensdag ook 2V» uur nam. Casino-Theater: Instituut voor Cuüureele Films Zaterdag nam. 2% uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam. „Avonturen in Barcelona". Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): „Verloren in de Wildernis". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 4 t m Vrijdag 10 Febr. waargenomen door de apo- theken „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48. Tel. 1060 en A. J. Donk, Doezastraat 31, Tel. 1313. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wllhelmlnapark 8, Tel. 274. Dan Mijnhardtjes bij de hand. 8175 Doos 30 en 50 ct, (Ingez. Med.) BLOEMKWEEKERIJVERGUNNING 1939. De Nederlandsche Sierteeltcentrale decit hierbij mede aan bij haar georganiseerde bloemkweekers, dat ingevolge het bepaalde bij besluit van haar dagelijksch bestuur van den 3den Januari 1939 no. 95 (Neder landsche Staatscourant no. 22 d.d. 31 Jan. 1939) voor het kalenderjaar 1939 als bloemkweekerljvergunnlng zal gelden de op den 31sten December 1938 van kracht geweest zijnde vergunning, behoudens ten aanzien van aaneengeslotenen, aan wie ln 1939 een nieuw bewijs van vergunning wordt uitgereikt. 8177 spel der 30 dames en heeren. die deelna men aan het historische spel „Willem WJckerts" en van de mooie decors. De heer Hoeve kweet zich schitterend van zijn taai als regisseur. Dit interessante stuk met vele aangrij pende en humoristische tafereelen speelt ln de 16e eeuw ten tijde der geloofsver volging bij de komst van Alva ln 1567 en oogstte een buitengewoon succes. De heer Haasnoot dankte na afloop den heer J. Doeve voor al het mooie dat hij en alle medewerkenden vertoond hadden. Nadat twee coupletten van het Wilhel mus gezongen waxen, werd geëindigd met dankgebed. Tusschen de bedrijven door was er ge meenschappelijk gezang onder leiding van den heer L. Haasnoot. De heer Hoppezai uit Lelden verzorgde de grime en het lap werk. VRIJD., ZAT., MAAND. Het enorme tweede deel van KATWIJK AAN ZEE. LUSTRUM DER CHR. JEUGD ORGANISATIE. Opvoering van het hiwlorisch spzl „Willem Wljcherts\ Groot was gisteravond de toeloop in de zaal voor Prot. Belangen ter bijwoning van bovengenoemd historisch spel, samenge steld door den heer J. Hoeve, naar het ver haal van den heer W. G. v. d, Hulst. De voorzitter van de C. J. O. de heer A. Haasnoot liet zingen Ps. 150 1 en -'nz voor in gebed. Spr. was dankbaar dat dit 3e lustrum gevierd kon worden. In deze 15 jaar is groote vooruitgang in het jeugd- w8rv -maakt. De C. J. O, werkt aan een groot Ideaal n.l. om de Kalwijksche jeugd weerbaar te maken voor het leven od gods dienstig kerkelijk en maatschappelijk ter rein. Allen genoten hierop van het prachtige -y Als 2de de sprlngsensatie: 8174 Verwacht: „DE JANTJES". NOORDWIJK. Een tweede geval van kinderverlamming in onze gemeente ls thans geconstateerd. Ditmaal betreft het een meisje, wonende te Noordwljk-Binnen, van zes maanden oud. Het patiëntje is naar het Ac. Zieken huis te Lelden vervoerd. Gymnastiekuitvoering „Dooor Oefening Sterk". De gymnastiekvereen. ,,D. O. S." gaf een uitvoering in „Royal". Ter opening werd het D.O.S.-lied gezongen, waarna de heer F. van Spanje, de nog 3teeds actieve voor zitter, het welkom sprak, in het bijzonder tot de afgevaardigden der zustervereni gingen. t.w. „Wilskracht" (Noordwijk), „Excelsior" (Lelden), D.O.S. (Alphen a. <j; Rijn), „Hercules" (Katwijk), „Hou Vast (Hazerswoude) en D.W.S. (Rljnsburg'. Van den eerevoorzitter, den burgemeester, was bericht van verhindering ingekomen. Spr wekte de jongelui op om zich 3,5 werkend lid te doen Inschrijven en wekte op zich als donateur op te geven. Onder leiding van den directeur, den heer G. W. de Jong van Alphen a. d. Rijn werd hierop het programma vlot afgewerkt Over het algemeen werd gewerkt, zooals wij dat van DOB. gewoon zijn: vlot en accuraat, al zal de leider nog wel aan merkingen te maken hebben. Uitgevoerd werden een vlagoefcnmg door de kleine meisjes en een springhel' oefening door de meisjes C. De Tiroler dansjes zaten er goed in en moesten Wr' haald worden. Klassikaal brug van de melsjes-aaspl- ranten behoeft nog eenige verbetering. 2-2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6