'L T F RAADSELS Oplossingen Goede oplossingen ANEKDOTEN bekend. En je komt al weer aardig vooruit, lees ik. Bep en Jan Crama Je zult wel merken, of ik dit raadsel al heb, Bep; dat weet ik niet uit mijn hoofd. Jan, jij geniet ook van het verhaal van Gerda; je bent niet de eenige Bedankt voor je raadsels; het tweede is wel erg bekend. Anny Bekooy Jij verlangt dus mee naar net voorjaar; dan dan ook de fiets van stal komen! Dan mag jij haar luchten in zon en wind. Mooi opgelost, hoor; aan het le raadsel was Jij dan nog niet toe. Coba Verlind Veel pleizier deze maand met alle verjaardagen. Verheugt Elsje zich evenzer als ik op haar komst in den Raad selkring? Henk van Egmond Natuurlijk is het best; van harte welkom. Lydia Poterpians Ik ken het versje ook wel; het is wat leuk, er door je post- paoier weer aan herinnerd te worden. Paul en Wim Rienstra Het was voor jullie wel een teleurstelling, dat je nèt niet oo de schaatsen kwam. Jullie zijn echte Holland«che jongens; liever koude dan warmte! Atze en Bea van der Kooi Bea ziek geweest? Dat moet je niet weer doen! Nu weer opgeknapt? Jullie hart hangt nog aan het ijs! Tiny Overduyn Flink, dat jij nu geheel alleen voor den brief hebt gezorgd. En dan 7 oDlossingen goed: dat is prachtig! Har- teliike groeten voor jullie allen, en mijn be<=te wenschen voor Moeder! Jo Drabbe Met het vriezen wilde het niet dezen keer, tenminste niet genoeg naar jullie zin. Ik zal goed onthouden, wat ie schrijft; als er dan van komt, weet ik Je hebt het zeker wel druk, met dit alles naast ie huiswerk? Piet Vogelaar Met 7 oplossingen ben ik meer dan tevreden! De anekdote is heel aardig; welbedankt. Truusje van Weizen In den tuin komen ze later uit dan in de kamer. Je hebt veel oplossingen. Pim van Weizen Dezen eersten keer een afzonderlijk stukje voor jou. Van harte welkom; ik denk, dat je het wel even prettig zult vinden als Truusje. Vind je het fijn op school? Annie van Es Dat was jammer ver loden week Greetje Herreur Wat is dit aardig postpapier! Gezellig, dat jullie nu beiden present zijn. Jaap Kruit Nog hartelijk geluk- gewenscht met je feestdag. Laat maar hooren, hoe prettig het geweest is. Dan moet ik je gezien hebben Maandagavond; bij welke groep was jij? Ook daar voor nog mijn gelukwenschen. Bedankt voor je in gezonden raadsel. Alida van der Holst Jouw handen wor den zoo vlug als een machine. Je toovert de kleuren en figuren te voorschijn. Is het allemaal voor jezelf, wat je maakt? Anek doten kan ik nog goed gebruiken. Herman Reyken Bedankt voor je in gezonden raadsel. Paulus en Willem Laman Paulus, be dankt voor anekdote en raadsels. En Wil lem: het lijkt me een echt fijn jongens boek. haast al te ondeugend. Dezen keer mogen jullie even bellen, als je je brief brengt! (Maandag na vieren). Zusjes Plantfebei Het was voor jullie Ouders, en voor jullie zelf. fijn, met mooie rapporten thuis te komen. Staat het versje al in je album, Suze? Deze week brengt weer een prettigen dag mee; feliciteer Moe der van mij. Rie Smittenaar Ik meen, dat we dit raadsel al gehad hebben. Zoo niet, dan kom ik het in mijn voorraad tegen. Willie van der Laken Wat krijg ik nu mooi postpapier van je! De Ouderavond had voor jullie nog een feestelijk staartje. En dat staartje smaakte best! Je hebt prac- tische, en fraaie handwerken gemaakt. Wat je nu maakt, is héél nuttig. Greti Kips Zoo'n brief mag ik zien: mooie rapportcijfers en alle oplossingen goed. Wat ik hoopte, zie ik nu voor me. Matje van Leeuwen Dat is een drukke tijd geweest voor jullie allen. Ben je ge wend aan je nieuwe omgeving? Met zooveel oplossingen ben ik best tevreden. Henny van Vliet Nog hartelijk gefeli citeerd met je verjaardag, tevens je over gang in onzen raadselkring. Prettigen dag gehad? Ik krijg je raadsels op mooie kaar ten de laatste keeren. Dit is weer een lange correspondentie ge worden. Nu gaan jullie weer aan het schrij ven en oplossen. Doet je best allemaal! Inzenden tot uiterlijk Dinsdagmorgen 9 uur, naar Bureau Leidsch Dagblad of naar Wasstiaat 5. Tot de volgende week. Allen hartelijk ge groet door jullie Raadseltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD. voor cdleii om uit te kiezen: de groteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. Hier volgt een kruiswoordraadsel. De op lossing mag voor 2 goede oplossingen tel len. Wie niet weet, hoe het ingevuld moet worden, leze begin der correspondentie. 3 V i i 3 10 /3 /r IS tv IT 17 zX Horizontaal. 1. een geestelijke 7. van geringe lengte. 8. een vogeltje. 10. bloedverwant. 12. heftig. 13. lengtemaat. 14. huisdier 16. bijwoord. 17. kledingstuk. 18. tegenstelling van uit. 20. gek. 21. afkorting van Amsterdamse tijd tijd. 22. alvorens, voordat 24. gedicht 25. een zintuig. 27. prettig tijdver drijf. 18. bijkantoor of bij- winkel. Verticaal. 1. Eindpunt van de aarde. 2. behoeftig. 3. aanmaning tot stilte. 4. voorzetsel. 5. uitroep bij warmte. 6. nauwe, smalle opening. 7. ijlbode. 9. opent de deur. 11. Keizerrijk, beho rend bij Azië. 14. toiletartikel. 15. kinderspeelgoed. 19. familielid. 21. stand of kaste. 23. krijgen de vogels in het voorjaar. 24. een ander fami lielid. n. Ingezonden door Liesje van Driel. Een ding uit drie kleuren, met hun drieën toch een, Het is niet van ijzer, noch van hout, blik T of steen, t Heeft dikwijls te lijden, maar voelt het zelf niet. Soms zie je haar bij vreugde; soms - half - bij verdriet. Voor haar heeft menig dappere zijn leven gewaagd. Zeg kun je het raden, hetgeen men je vraagt? III. Ingezonden door Jo Drabbe. Wie wordt er van één letter meer. Van vrouw, zo maar terstond een heer? IV. Ingezonden door Joop Schouten. Welke dief is heel lief? V. Ingezonden door Piet Arentsen. Negen letters vormen samen een plaats in Friesland. 1. 2, 3, 5. 6, 7 is een vis; 4, 5, 6, 7, 8 een rivier in de Betuwe; 9, 2, 3 is een grappenmaker; 3, 5, 6, 7 een sieraad. VI. Ingezonden door Drietal van Vliet, lxj, 2xr en lxe, lxs en lxd, lxn en 4xo. Welk sprookje heet er zoo? VII. Ingezonden door Alie Wilterdink. Mijn geheel bestaat uit 9 letters, en is een licht ontvlambare vloeistof. 1, 2. 3. 7, 4 is een jongensnaam; 1, 2, 3 is een hoofd deksel; 3, 4, 5, 9 is een slaginstrument; 4, 5, 7, 6 een afgekorte jongensnaam; 6, 7, 2, 9 is kleiachtig; 8 een medeklinker. der raadsels uit het vori nummer. 1. Asten E sse n W e s e 1 Assen Arlon 2. Sneeuwklokje. 3. Mens erger je niet; regen, Jet, ml neen, reiger, rest. 4. Het woordje „en". 5. Nieuwbuinen (Drente); Dokki (Friesland); Aardenburg (Zeelanc Rozendaal (Noord-Brabant)Ulthi zen (Groningen). 6. Geduld overwint alles, ver, getal, dal, les, nieuw, voertu geld. 7. Willie; Adri; Marie; Annie; Truida, 8. Varken. Marken. ontvangen vai Johan Spijker, Jan Spijker, Janna Strui Annie Schneider, Annie van Winkel, Jo Zilverentant, Henny van Vliet, Marlet van Vliet, Bernard van Vliet, Frans Piso Ida de Graaf, Hendrik Hanno, Piet Aren sen, Ernst Blansjaar, 'sJaantje Haarlan Flip Stouten, Nelly Stouten, Sjaantje Stoi ten, Alie Wilterdink, Annie Gijzenij, Loes Veggel. Annie Schouten, Joop Schoute Leny Moraal, Marietje Lagerwij, Wout va Heel, Bep Oostveen, Aukje van der Wal Wim Nieboer, Karel van der Wilk, Dient Dijs, Corrie Dijs, Annie van der Vos, Riet Brandt. Corrie Bakker. Willy Metselaa Jan Bouw, Ans Nieuwenhuys, Ton Tegelaa Pieter Martijn. Willem Lèk, Annie Lek, Jar nie Lek, Riek de Vos, Annie Labordus, Ann Olivier, Rika de Graaf, Leni de Graaf. Bej pie Bouter. Wim de Wolf, Alida Stikkeloru Koosje Stikkelorum, Jan Bronsgeest, Jop Poptie, Niek Bakker, Marti Bakker, El Sloos, Willy van Rijn, Jo van Rijn, Els Boterenbrood, Ineke Boterenbrood. Hans Boterenbrood, Liesje Olivier, Lydi Booi Marietje de Mooy, Geertrui de Groot, Emm de Groot, Willy Wiggers, Riekje Leeman Jannie Kooien. Hannie de Wekker. Suus, de Wekker, Koos Hoek, Liesje van Drie Ankie van Driel, Henny van Driel, Din Nieuwendijk, Anny Korswagen, Corrie va Weizen, Gerrie Sweris, Willy Broers, Mien tje de Water, Jack de Geus, Suze de Geu Anna Dekker, Fientje de Bruyn, Truusj Sluyiher, Kora Key, Cornelia Filippo, Suz Heemskerk. Sam Heemskerk, Toni Neute boom, Afke Neuteboom, Nellie Stafleu, Col van Loon, Carla Optendrees, Beppie Opten drees, Lydia Optendrees, Trieneke va Manen. Piet Kwestroo, Co Harte velt, Janni Hartevelt, Toos de Vos, Rie de Vos, Joke d Vos, Jopie van der Mey, Krijn van der Mey Jannie van Biezen, Annie Schipper, Adr Schipper. Jannie van Kampenhout. Ja Loebèr, Bep Crama, Jan Crama, Anny Be kooy, Coba Verlind, Mien Verstraaten, Jopl Glasbergen. Agatha Glasbergen, Henk vai Egmond, Janny van Groeningen, Lydi Botermans, Riete Scheer, Tootje Scheel Marietje Hoppenbrouwer, Henk Hoppen brouwer. Atze van der Kooi. Bea van de Kooi, Wim Rienstra, Paul Rienstra, Truid Overduyn, Tini Overduyn. Jo Drabbe. Pie Vogelaar. Truusje van Weizen. Pim vai Weizen. Annie van Es, Greetje Herreur Jaap Kruit. Karei de Groot. Jannie Werk Alida van der Holst, Rie Smittenaar. Her man Reyken, Suze Plantfeber. Leny Plant feber, Willie van der Laken, Marietje La man, Willem Laman, Paulus Lam an, Gret Kips, Matje van Leeuwen. Dikkie de Man. Ingezonden door Anny Olivier. Moeder: „Schaam je, Jantje; laat il nooit weer hooren, dat je Mientje een kal noemt." Jantje: „Nee, Mamma, ik zal het nooi weer doen. Maar als ik weer een kat zi< dan noem ik 'r Mientje!" Ingezonden door Beppie Bouter. Degenslikker: „Ik ben bij den Dokter geweest en die zegt, dat ik nai op dieet moet leven." Circus-directeur: „En wat heeft hü j« toen voorgeschreven om te slikken? Zek« Gillette - mesjes 1

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 18