CORRESPONDENTIE Beste raadselnichtjes en -neefjes. Nu geef ik er voor afwisseling weer eens :n kruiswoordraadsel bij, een gezellig erkje voor de grooteren. Natuurlijk mogen I kleineren er ook hun krachten op be- :oeven. Hebben jullie er zin in? Des te >ter dan! Het telt dubbel, dus voor 2 goede ilossingen. Weten jullie nog, hoe het loet? Het le woord, horizontaal gelezen, ïstaat uit 7 letters; het volgende begint bij 14 lettersi, dan 8 (4 letters!, dan 10 (3 iters», enz. Verticaal gelezen, bestaat no. 1 it 4 letters, 2 uit 3 letters, 3 uit 2 letters, ■a. De woorden, horizontaal gelezen, ge en weer aanwijzing voor de woorden, die verticaal moet lezen, en omgekeerd. Zoo tipt het eene woord een ander te vinden, p de zwarte hokjes behoeft natuurlijk een letter te komen. Probeer het nu maar! rie het niet vindt, of het niet aandurft, eeft nog keuze genoeg bij de overige raad- els. Ik ben benieuwd! Voor jullie jammer, dat het geen ijspret erd verleden week! Maar de „groote men- ehen" zijn blij; die verlangen nu meer aar voorjaar dan naar vorst. Wel hebben e allen, jong en oud, kunnen genieten van et witte sprookjesland; in tuinen en par en; in de Leidsche Hout. Er zijn weer heel veel brieven, dus begin nu aan de beantwoording. Hannie de Wekker Dezen keer ook een orter antwoord. Je hebt me weer heel veel p dit mooie postpapier geschreven. Ik ben 1 die velletjes dan ook zeer dankbaar. Je eide raadsels zijn geschikt, welbedankt. Suusje de Wekker Het bruidje is niet arig geweest met haar lekkernijen. Het as een leuk briefje aan bruid en brulde- om. Schrijf je me weer over de kleine ondjes? Daar hoor ik graag over. Diny Nieuwendijk Het was een feeste- jke dag verleden Vrijdag voor allen. En imiddags hebben jullie het feest voortge- rt. merk ik. En heb je Woensdag ook ïee feestgevierd? Een heel „feest"- iraatje! Anny Korswagen Het is best, als je af n toe raadsels instuurt. Van dezen kan ik e meeste gebruiken. Corrie van Weizen Het le raadsel was ok meer voor de grooteren, die aardrijks- tinde geleerd hebben. Gerrie Sweris Ja, ik heb het druk met novele briefjes, maar het is een prettige Irukte. Ik hoop, dat je weer veel van het trand zult kunnen profiteeren dezen zo- ner. Maar ga dan niet weer zulke uitstapjes laar een zandbank maken! Ik begrijp, dat ullie allen geschrokken waren. Willy Broers Nog hartelijk gefeliciteerd net je feestdag. Je trof het dit jaar: 'smid- lags vrij. Jack en Suze de Geus Suze denkt goed; in ik zal er dan bijvertellen: 23. Anna Dekker Schoolnieuws lees ik ook [raag De Juffrouw zal het druk hebben net al haar kinderen. Fientje de Bruyn Zoo wordt jullie ileuwsgierigheid wekelijks op de proef ge teld. De mijne evengoed! Truusje Sluymer Het spreekt toch van- kil dat je je best doet? En dat hebben Moe der en Vader zeker Woensdagavond wel aan je schriften kunnen zien! Kora Key Prettig, dat je mee komt ioen. Je begint den eersten keer al met veel foede oplossingen. Cornelia Filippo Ook hartelijk welkom, le behoeft voortaan alleen de oplossingen op te schrijven tniet het opgegeven raad sel er bij Suze en Sam Heemskerk Je doet me watertanden van die lekkere poffertjes op 15 Febr. Bak plelzierig, en smul er samen heerlijk van daarna, Suze. Schrijven jullie mij met 1 Maart over je mooie rapport? Cobi van Loon Prettig, dat je ook mee komt doen; je bent hartelijk welkom. Schrijf voortaan alleen de oplossingen op, tiet het heele raadsel er bij. Lydia Optendrees Ik ben het met je tens: het is tevens een mooie herinnering. Heb je het boek ook al aan Je zusjes laten lezen? Jopie van der Mey Op inktmoppen zijn we geen van allen gesteld. Ik merk wel, dat ie je al aardig thuis voelt in je nieuwe om- eeving. Annie Schneider Ik zal je felicitatie overbrengen; hartelijk bedankt; ik begrijp Ie goed Deze maand schijnt veel verjaar dagen te brengen; een echte feestmaand Joor je! Babbelen jullie maar veel in je wieven; dat mag! Annie van Winkel Ik reken op goed Pleuws van je met 1 Maart. Als ik naar het mooie schrijven mag oordeelen, weet ik het 'cl Het regende extratjes op 3 Februari, zoowel voor het Hoofd van jullie school, als voor de kinderen! Ziet je pop er niet snoe zig uit nu? Joke Zilverentant Het le raadsel was voor jou ook wel moeilijk; je moet al aardig thuis zijn in de aardrijkskunde. Hendrik Hanno Nü kan ik de raadsels gebruiken! Gelukkig, dat je je bekend maakt. Je hebt een heerlijk weekje in het vooruitzicht voor den zomer. Piet Arentsen Ik begrijp, dat je zusje opgetogen was, en dat jij graag mee had gewild. Ernst Blansjaar Daar ben ik ook blij om, en ik hoop, dat het zoo door zal gaan. 'sJaantje Haarland Verstandig, dat je de raadsels eerst klaarmaakt. Dan zijn ze zeker op tijd. Flip Stouten Neen. dit boek ken ik niet. Het is zeker heel mooi? Jij hebt hard ge hold Woensdag. Bedankt voor je aardig raadsel. Nelly Stouten Je schrijft me prettige nieuwtjes. De kleertjes zullen leuk staan op die donkere Nikkie. Je hebt goed voor je bollen gezorgd. Sjaantje Stouten Jij hoopt dan op later. Nu geniet jij al een beetje mee, want jij mag het boek toch ook lezen? Alie Wilterdink Het is dus goed gegaan met je werk, te oordeelen naar den voor uitgang op je rapport. Daar wil ik je best een keertje voor missen. Jij was blij, dat je den Prins zag! Dit raadsel is wel aardig, maar.... heeft er al eens ingestaan. Annie Gijzenij Voor jullie is het jam mer, dat het niet is blijven doorvriezen. Maar troost je; wat je al kunt, verleer je niet meer. Loes van Veggel Ik dacht wel, dat het een mooi cijfer zou zijn. Je speelt zeker veel met je vriendin Annie in je vrije uurtjes? Als goede dochter van je Vader moet jij extra goed leeren zwemmen! En het geeft een frissche bezigheid van den zomer. Annie Schouten Het boek is een fijn bezit, en tevens een mooie herinnering voor later. Heb je het al uit gelezen? Joop Schouten Jouw verjaardag brengt mij ook een verrassing dezen keer! Een mooie verrassing, waarop je keurig hebt geschreven. Wat een fijnen middag hebben jullie gehad! Het was een boeiend verhaal, hè, dat hoor ik zelfs nog graag. Leny Moraal De avond in April zal minstens even mooi en prettig worden. Je hebt dus al weer iets in het vooruitzicht, om je op te verheugen. Bedankt voor je aardige raadsels. Marietje Lagerwij Nu is je vriendin dan een nichtje van je geworden! Hoe staat het nieuwe boek op je boekenplank? Be dankt voor je beide anekdoten. Bep Oostveen Hartelijk welkom; dat weet je al van te voren, hè! Je begint me teen goed, met 7 oplossingen. Je bent een knapperd, om zoo iets moois voor je Moe der te maken. De anekdote schreef Marietje ook; ik zal dan later jullie beider naam er boven zetten. Wout van Heel Weer bedankt voor je raadsel; jij werkt flink voor me. Aukje van der Walle Je raadt het van den verjaardag. Het was prachtig verleden week met de berijpte boomen, net een sprookjesland. Al heb je een troostprijs, je bent er toch goed mee af; gelukgewenscht er mee. Wim Nieboer Het spijt me voor ons beiden, dat je het 3e raadsel verleden week niet duidelijker opgeschreven hebt. Je laat je door een beetje tegenspoed toch niet uit het veld slaan? Karei van der Wilk Het is een heerlijke omgeving bij jullie; een prachtig uitzicht, en zomer en winter geven de duinen je fijne speelgelegenheid. Het wil niet meer doorzetten met vriezen; jammer voor je! Tweetal Dijs Heel prettig nader kennis te maken! Ik vind het leuk, ook een meis jestweeling in onzen kring te hebben. Een jongenstweeling hebben we al. Natuurlijk doen jullie alles samen; alleen met prijs raadsels moeten jullie je splitsen! Annie van der Vos Dan wordt 23 Febr. ook voor jou een feestelijke dag. Ik wil je maar niets over Gerda en Karei ver klappen. Het sprookje is mooi en boeiend, hè? Het was bijzonder mooi buiten verle den week. Rietje Brandt Ik vind het leuk, weer iets van je lieve zusje te hooren. Ze be grijpt al veel. Ik denk, dat jij het versje van „Wie gaat er mëe" wel heel vaak zult zingen! Ik denk het wel. Ik hoop, dat de kiesjes het haar niet meer lastig maken. Corrie Bakker Jij kon dat „boffertje" op 31 Januari extra goed gebruiken! Op Basel na. heb je alles goed; een mooie oogst! Het spel is dan ook voor jou een goede bekende. Erger je je er nooit bij? Willy Metselaar Ik hoop. dat je weer opgeknapt bent, en anders: beterschap. Ans Nieuwenhuys Wat zal het meisje een pijn gehad hebben! Het is te hopen, dat zij er later niet al te veel last van zal hebben. Pieter Martijn Het is een mooi, groot raadsel, maar wel erg moeilijk. Er zullen wel enkele woorden in veranderd moeten worden: anders is het niet te raden. Nu moet jij weer even geduld hebben; ieder op zijn beurt. Riek de Vos Ik hoop twee dingen, dat je rapjx>rt mooi zal zijn, en: dat die lastige verkoudheid je weer verlaten zal hebben. Annie Labordus - Het is een heel aan doenlijk versje. Doe je best, het mooi op te zeggen. Ik dank je wel, dat je het ge heel voor me opgeschreven hebt; je brengt me goed van alles op de hoogte. Van je raadsels is het eerste geschikt; het tweede hebben we al eens gehad. Annie Olivier Prettig, dat je weer naar school bent, en weer kunt „gymnastieken". Er moet nu hard gewerkt worden. Een groet terug aan je broertje, met een pluim voor zijn rapport. Rika de Graaf Ik merk wel, dat ook voor jou het jaar is omgevlogen. Maar jij bent dus blij, dat het zoover is. Beppie Bouter Hartelijke groetjes te rug aan allen. Wim de Wolf Ik ben blij voor je, dat je weer naar school bent. Ik dacht niet, dat zoo gauw zou zijn. Van verveling zul- Jij geen last hebben! Jan Bronsgeest Ze maken het best Je hebt het goed gelezen, en ik heb je felici tatie overgebracht Wel bedankt er voor. Alida en Koos Stikkelom Deze foto's waren weer een mooie aanwinst voor je schrift. Nu, Koosje, ga je maar flink oefe nen in het halma-spelen. Het is toch heer lijk, eens in het jaar jarig te zijn! Jopie Poptie Aangenaam kennis te ma ken; je bent ook hartelijk welkom in on zen kring. Los je de raadsels samen met Je vriendinnetje op? Niek en Marti Bakker Hartelijk wel kom, Marti. Ik vind het ook fijn. dat je nu mee kunt doen. Voorloopig met hulp, en later alleen Zoo spreken we het af! Je hebt gelijk, het sprookje van de Sneeuw koningin te bewaren. En nu je laatste vraag: 23 dagen na ons Prinsesje. Zeg nu zelf maar, of je dat gauw vindt, Elly Sloos Ook hartelijk welkom; ik hoop, dat je het even leuk zult vinden als je vriendinnetjes. Liesje Olivier Hartelijk welkom: we hebben al kennis gemaakt! Ik dacht zelfs, je al eens eerder gezien te hebben. Kan dat? Ben je soms 23 Sept. jarig? Dan zou ik het weten. Lydi Boon Je hebt tegen je zin een pijnlijke herinnering van de laatste ijspret! Troost je je nu weer met de rolschaatsen? Ik meen. dat jij daar goed op voort kunt. Nieuwe raadsels mag je insturen. En van je rapport lees ik met pleizier. Jannie Kooien Dan zul jij ook een snoezig bruidje geweest zijn. En zij heeft nog gesmuld ook; het was een fijne mid dag voor je. Riekje Leemans Je kon goed raden dezen keer: het kiekjes-raadsel (dat was alleen tusschen ons beiden», en nog veel van de andere raadsels. Ik hoop, dat je weer zoo'n goeden oogst heb Koos Hoek Ik vind het bijzonder aar dig van mijnheer Key, om Je op zoo'n fijn uitje te tracteeren (geen uitje, waarvan je gaat huilen!» Ik wensch je nu alvast heel pleizierige dagen toe. Liesje van Driel Zoo waren jullie die vier dagen allen gezellig uit. Ik denk niet, dat je er bezwaar tegen had, op deze ma nier door je vriendinnen Ria en Bep nog eens aan je verjaardag herinnerd te wor- Jannie van Biezen Ik ben het niet met je eens: juist jij behoort tot de getrouwen met een streep er onder. Je begrijpt wel, wat die streep dan beteekent. Goeden moed houden! Hartelijke groeten en mijn beste wenschen voor je Ouders en jezelf. Piet Kwestroo Je ziet, dat het weer in orde is. Ga zoo door! Jannie Hartevelt Ik vind het bijzonder aardig postpapier. Dan ken je de liedjes zeker ook wel, die bij de plaatjes behooren. Ik ben blij, dat je van je boek geniet. Daarna je zusjes zeker? Groet alle anderen hartelijk. Zusjes de Vos Dat gaf verleden week weer pret. en laat naar bed! Wat een aardige gelukwensch van den Zeeuw; heel best te verstaan. Jullie brief eindigt niet prettig; mijn beste wenschen voor een goed en vlot verloop. Jannie van Kampenhout Je hebt een drukke week achter den rug. Ja, het is ongezellig in huis, als Moeder niet op de been is. Beterschap met haar Jan Loeber Je hebt weer een flinken raadseloogst Ik kan de helft van ie opge geven raadsels gebruiken; de andere zijn te

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 17