Uit de Rijnstreek IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 6 Februari 1939 VISSCHERIJ-BERICHTEN WEERBERICHT. lied- AGENDA MUSEA. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 6 Februari. Tarbot f. 1.08—0.80 per K.G.; Tong 8058 ct. Idem; Heilbot f. 10.56 idem: Griet f. 3511 per 50 KG Groote schol f. 7,505,80 idem; Middel schol f 8.40—7.10 idem; Zetschol f. 16— 11.50 idem; Kleinschol f. 16.50—5.80 idem; Bot f. 5—1.30 idem; Schar f. 7.40—3 idem. Tong schar f. 3519 idem; Poontjes f. 6.105 idem; Groote schelvisch f. 18—9 idem; Middel schel- visch f. 15.509.10 idem; Kleinmiddel schel visch f. 157,20 idem; Kleine schelvisch f. 11.50 —6 idem; Groote gul f. 6.50—3.50 idem; Wijting f. 5.202.50 idem; Makreel f. 104.70 idem; Versche haring f. 4.50 idem: Kabeljauw f. 28 —10 per 125 K.G.; Vleet f. 5—1.80 per stuk; Leng f. 1.20—0.60 idem; Koolvisch 60—10 ct. idem; Rog f. 153 per koop. Besomming treilers: Johanna IJm. 107 met i. 1220; Bloemendaal IJm. 71 met f. 2020: Gerberdina Johanna IJm, 38 met f. 2950; Cath. Duyvis IJm 60 met f. 2320; Corpelis IJm. 15 met f. 2780; Libra IJm 98 met f. 3020 Besomming loggers: KW. 62 met f. 690; KW. 40 met f. 450; KW. 16 met f. 1060; KW. 19 met f. 770. Trawlers: Norma Maria IJm. 6 met f. 470: Silvain IJm. 116 met f. 2070; Bergen IJm 16 met f. 3200: En Avant IJm. 8 met f. 2550; Holland 3 IJm. 179 met f 1860; Amsterdam IJm. 58 met f. 3100; Bruinvisch IJm. 97 met f. 1970. Loggers: KW 56 met f. 660: KW. 89 met f 470; KW. 175 met f. 290; KW. 75 met f. 570; KW. 155 met f 910; KW. 86 met f. 1360; KW. 3 met f. 730: KW. 166 met f. 350; KW. 70 met f. 670: KW. 161 met f. 1000; KW. 138 met f. 920; KW. 107 met. f. 520: KW. 35 met f. 510: KW. 178 met f. 310: KW. 27 met f. 420: KW. 108 met f. 240; KW. 40 met f. 830; KW. 173 met f. 600; KW. 132 met f. 380; KW. 104 met f. 200; KW. 44 met f. 670; KW. 163 met f. 390; KW. 38 met f. 760. AARLANDERVEEN. Feestvergadering Land- en Tuinbouwbond. De afd. van den L.T.B. kwam in feestver- gadering bijeen in de zaal van den heer W. v. d. Berg. De voorzitter, de heer C Kempen, opende, waarna de korte agenda afgehandeld werd De leden bleven hierop in genoeglijk samenzijn bijeen. In de plaats van den heer J. van Win kel. kweekeling bij het Chr. onderwijs al hier. die naar Java zal vertrekken, is be noemd de heer Hegeman van Ter Aar. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: ..Protinus" IJM 85. 60 m. tong. 35 m. gr. schol. SO m. kl. schol, 40 m. wijting en schar. Totaal 135 m. en 325 st. stijve kabeljauw. ..Antje" RO 15. 55 kisten schelvisch. 50 k. braadschelvisch, 15 k. radio. 65 k. gul en bl. koolvisch. 15 k. wijting. 5 k tarbot. 5 k. plat- visch. 5 k. varia. 20 k. koolvisch. Totaal 235 m. en 1000 st. stijve kabeljauw. Barometerstand Hedenmiddag 2 uur: 774. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon.- Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De luchtdrukverdeeling ls sinds Zaterdag volkomen onveranderd gebleven. Het continen tale gebied van hoogeluchtdruk behoudt zijn uitgestrektheid en in geheel Centraal-Europa verandert de luchtdruk bijna niet. De machtige anticycloon heeft zich over het geheele Mid- dellandsche zeegebied uitgebreid en reikt tot aan Noord-Afrika en Portugal. Een uitgestrekte en diepe depressie bedekt den geheelen Oceaan. De depressie, die Zaterdag IJsland passeerde, ligt thans ln de Pooizee. Een breede strooming van warme lucht beweegt zich over de Britsche eilanden. Scandinavië en het Oostzeegebied en dringt de winterkoude terug tot diep in Rusland. Over de koude lucht in het vorstgebied. die op het continent tot omstreeks één kilometer hoogte reikt, bewegen zich weer warme en uiterst droge luchtmassa's. De hoogere toppen der middelgebergten en de hooge Alpenstations melden zomersche temperaturen. (Feldberg in Schwarzwald 1500 meter hoog plus tien graden. Jungfraujoch 3.600 meter minus 5 graden De vliegtuigwaarnemingen wyzen uit. dat de toestand onveranderd blyft tot in Oost-Europa. In de omgeving van het centrum van het ge bied van hoogeluchtdruk in Zuid-Duitschland komt nog strenge vorst voor. Op IJsland werd het kouder en in de Poolzee waaien arctische winden. Het is te vernachten, dat het heldere winterweer met lichte vorst of temperaturen om het vriespunt in den nacht aanvankelijk zal aanhouden. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Marinus, z. van Marinus v. d. Kolk en Johanna Tijsterman; Anton Leendert. z. van Isaac Gerrit German en Mathilda Johanna Vink; Theodora Gysberta Maria. d. van Gijs- bertus Theodorus Dominicus van Niekerk en Cornelia Boeren; Willem, z. van Matthijs Hoo- gendorp en Aaltje Luijendük. Ondertrouwd Hendrik van Maanen. 44 jaar «won. te Punacker) en Alida Margaretha van der Snoek 37 jaar. Gehuwd Cornells Verruyt. 26 jaar. en Gijsje Laros. 21 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: Agatha A. Stolwijk. Dorpstr. 18. Vergadering Fabrieks- en Transport arbeiders. De afd. Alphen van den Chr. Bond van Fabrieks- en Transportarbeiders vergader de in het gebouw Concordia. De voorzitter de heer Jac. v. Noort opende en deelde mede. dat de afd. dank zij de propaganda van 2 bestuursleden met 14 leden was toegenomen. Het nieuwe hoofdbestuurslid voor de Rijnstreek de heer v. d. Wal behandelde dan het onderwerp: ,.De vakbeweging in de branding van dezen tijd". 3pr. zette uit een dat het in dezen tijd gaat om de macht van het zwaard of die van den geest. Hij ging de positie der arbeiders na ten tijde van de Fransche revolutie, waar bij het liberalisme de arbeidersklasse over- heerschte en stelde dan in het licht wat door de Chr. vakbeweging in onzen tijd is bereikt. Stond men aanvankelijk, zoowel van socialistische als liberale zijde tegen liet collectieve arbeiderscontract, thans heeft ook het socialisme ingezien, dat een eeuwige klassestrijd ondergang der arbei dersklasse beteekent; zij propageert nu zelf het aangaan van collectieve arbeids contracten. Vooral in de Rijnstreek is een groot gebrek aan dergelijke overeenkom sten. daar de pannenfabrikanten b.v. wel de prijzen hebben vastgesteld, doch men beconcurreert elkaar met de loonactie. Tenslotte wees spr. er op, dat alleen door samenspreking en Chr organisatie het be oogde sociale doel is te bereiken. Bovenal echter is het hoogste doel der vakbeweging de verheerlijking van Gods naam. Nadat enkele films betrekking hebbende op den bondsarbeid en ons Koninklijk Huis ver toond waren, sloot de heer v. d. Wal met dankgebed. De opbrengst van de busjes van den Geref. Zendingsbond bedraagt over de af- geloopen maand f. 124.35. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Marten, z. van S. Aardema en S. van Egmond; Nicolaas Adrianus. z. van F. P. Huigsloot en J. A. Walraven; Cornelis Nicolaas, z van C. Bouwmeester en A. J. van Klink; Cor nelia Petronelkt Maria. d. van H. P. van Ruiten en M. P van Berkel; Jacobus Wilhelmus Hugo, z. van S. R M. van der Geest en van G. M. van der Voort. Overleden: Pieter Cornells Mollers. 53 jaar. Gehuwd: Johannes Turk. jm. 30 jaar en Anna Martina van Ruiten, jd. 30 jaar; Gerardus van der Weijden, 31 jaar en Elisabeth Warmerdam, jd. 28 jaar. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: Licht bewolkt, matige Z.Z.W. wind; temp. 5 gr. C., minimum 4 gr. C., geen neer slag. Vlissingen: Zw. bewolkt, matige Z.Z.W. wind; temp. 1 gr. C.. minimum 0 gr. C.. geen neer slag. De Bilt: Licht bewolkt, matige Z.Z.W wind. temp. 2 gr. C.. minimum 2 gr. C. neer slag 0,1 m.M. Groningen: Licht bewolkt, zwakke Z.W. wind, temp. 1 gr. C, minimum 1 gr. C geen neerslag. Maastricht: Licht bewolkt, zwakke Z.Z.W. wind, temp. 1 gr. C., minimum 1 gr C., geen neerslag. Buitenland (8 uur voorm.). Parijs: Windstil. 5 gr. C.. ochtendmist. Londen: Z.. 3 gr. C., mooi. Berlijn: W„ 4 gr. C.. betrokken. Nice: Windstil. 4 gr. C.. fraai. Stockholm: W.. 4 gr. C.. mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm. 3 gr. C. <38 gr. F.). 12 uur 's midd.: 6 gr. C. '43 gr. F.). nOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Dinsdag Voorm. te 4 uur 42 min.; nam. te 5 u. 0.4 m. LICHT OP VOOR Fir rSERS e.a. Maandag: 5,25 nam. tot 7.04 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 6 Febr. op: 20 uur 26; onder 8 uur 0.6. BODEGRAVEN. Propaganda-avond B.V.L. Onder groote belangstelling werd de jaar- lijksche propaganda-avond van de BV.L. gehouden in hotel van Rossum. De voor zitter, dr. Beïje begroette burgemeester Vonk. generaal-majoor Oudendijk dr. Royaards uit Wassenaar, kapitein Karres, overste Boot, weth. Batelaann enz. Spr. zette de beteekenis van de B.V.L. uiteen en dankte den pi. leider, den heer D. Visser voor diens trouwe leiding. Generaal-majoor Oudendijk hield een interessante rede over Het Wilhelmus", die hij aanvine met het uit het hoofd reci- teeren van de 21 coupletten van ons volks- Vervolgens werden enkele liederen ge zongen door het dubbelmanraenkwartet Die Rijnse Sangers". waarop de heer Roy aards. als voorzitter van de gewestelijke Landstormcommissie, burgemeester Vonk installeerde als eere-voorzitter van de pl. B VD. Spr. huldigde oud-burgemeester van Dobben de Bruijn voor diens steeds betoon de bereidwillige medewerking. De burgemeester dankte voor de hem verleende onderscheiding. Hij kent de B.V.L. van de oprichting af. heeft er altijd voor gewerkt en hoopte dat ook in onze gemeente te doen. Vervolgens werd het woord gevoerd door overste Boots, commandant van Z.H. West, die het brevet van Konlngschutter uit reikte aan D. v. Vreedendaal, de leger- medaille aan A. Burggraaf, den wisselbeker van de gehouden schietwedstrijden aan J. J. Hoogendoorn, de afdeelingsmedaille aan F. Oskam. De uitslag van den schietwedstrijd, waar van eveneens de prijzen werden uitgereikt is als volgt: 1. J. J. Hoogendoorn; 2. T. F. Oskam; 3. C. v, Duuren: 4. P. Bongenaar; 5 G. v. d. Molen; 6 S. Terlouw: 7. D. Visser: 8 F. Rootert; 9. B Burggraaf. Nogmaals werd door het kwartet gezon gen o a in costuum krontjong-liedjes rond een Costersch kampvuur. Tenslotte werd de interessante vlootfilm vertoond. Het gevaarlijke ijs! Een dezer dagen waagde het knaapje van B., wonende aan de Emmakade, zich op het zeer gevaarlijke ijs van de Goudsche Vaart waartegen hij door zijn ouders herhaaldelijk was gewaarschuwd. Het gevolg was, dat de jongen er al heel spoedig door zakte en zich onmogelijk meer omhoog kon werken, omdat de kanten afbrokkelden. Voorbijgan gers aan de overzijde van de Vaart zagen het ongeluk, maar moesten om te helpen eerst via een brug naar den anderen kant snellen. Vervolgens moesten ze een houten hek uit den grond trekken, dat over het ijs schuiven en kenden zoo tenslotte den Jon gen, die totaal verkleumd was, op het droge trekken. Jaarvergadering der Middenstandsverccn. De Middenstandsver. hield een goed be zochte jaarvergadering, waarin de secreta ris en de penningm. de jaarverslagen uit brachten Een der bestuursleden gaf een causerie over de dreigende gevaren van het grootbedrijf, als gevolg waarvan besloten werd binnenkort een spreker over dit on derwerp te vragen en zich op maatregelen van gezamenlijk verweer te bezinnen De aftr. voorz. de heer J. E. Huchshom werd herkozen. Een belangrijk deel der besprekingen werd gewijd aan het nieuwe reisplan voor dit jaar. Onmiddellijk na de zoo uitnemend ge slaagde middenstandsrels in het vorig jaar werd een commissie benoemd, die plannen zou samenstellen voor een reis in dit jaar. De bedoeling is dit jaar in de eerste dagen van September per trein naar Apeldoorn te gaan en op dezelfde wijze als verleden Jaar door het verstrekken van reiszegels het pu bliek in de gelegenheid te stellen deze reis mee te maken. Het plan vond groote waar deering en werd goedgekeurd. Besloten werd aan de commissie, die mede is samengesteld uit leden van de R.K. Ver. De Hanze, die eveneens het plan heeft aanvaard, de ver dere uitwerking op te dragen. Na besprekingen over de electriciteitsta- rieven volgde sluiting. BOSKOOP. HET A.S. MUZIEKFEEST VAN' „EXCELSIOR". Reeds veel deelnemers. Het concours van de harmonie „Excel sior" op Hemelvaartsdag en 2e Pinksterdag ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan der muziekvereeniging. belooft een mooi muziekfeest te worden. Aanvragen tot het deelnemen kwamen reeds uit verschillende provincies binnen, o.a. uit Friesland, Noord-Holland, Gelder land, Utrecht, Limburg, Zeeland, alsmede van enkele vereenigingen uit Zuid-Holland. Het bestuur der jubileerende muziekver eeniging zal trachten al het mogelijke in het werk te stellen, om de gasten zoo waardig mogelijk te ontvangen. De groote tentoonstellingshal, waarin het concours zal worden gehouden, zal in een bloemen- park omgetooverd worden. Enkele plaatse lijke firma's hebben reeds toezegging ge daan voor bloeiende planten, heesters en rozen, die in verschillende kweekkassen voor dat doel getrokken worden. Ook de Ned. Sierteeltcentrale heeft me dewerking toegezegd. De bezoekers zullen dan niet alleen van muziek kunnen genie ten, doch ook zien, wat met Boskoopsche bloemen en planten te bereiken is. De heer P. Loef Azn. keert in den nieuwen raad niet meer terug. De heer P. Loef Azn.. de nestor der raads leden alhier, heeft medegedeeld, dat hij met het oog op zijn leeftijd (hij wordt 3 Maart as. 77 jaari geen candidatuur voor den gemeenteraad meer zal aannemen. De heer Loef. die zitting had voor de Chr.-Hist. partij, is van 1903 af met een kleine onderbreking, raadslid geweest. Ouderavond Ned. Herv. School. In gebouw „Salvatori" hield boven genoemde school de jaarlijksche ouder avond onder groote belangstelling. Na opening door den voorzitter, de heer A. E. Stijkel bracht het. hoofd der school, de heer F. van der Mast verslag over het afgeloopen schooljaar. Mej. M. H. Goedman behandelde het on derwerp: ..Comedie" in de beteekenis van onwaarachtigheid. De leerlingen van klasse 6 en 7 wisten met declamaties de stemming er goed ln te houden. Mej. C. S. Hoogenraad droeg een schets „Lelietjes van Dalen" voor. Ds. Jacobs sloot deze zeer geslaagde bij eenkomst. Speelplaats der Ned. Herv. School. Het bestuur der Ned. Herv. Schoolver- eeniging, vroee het vorig jaar medewerking van den raad. tot het stichten van een speelplaats voor haar school aan den Zijdeweg. Het college van B. en W. liet het oog vallen op een terrein van den heer H. van Gelderen, gelegen tegenover de school. De raad ging evenwel met het voorstel van B. en W. tot aankoop van dit terrein niet accoord op grond van het feit dat de prijs van genoemd terein hun te hoog voorkwam. Het schoolbestuur ging evenwel bij Ged Staten tegen dit afwijzend besluit in hooger beroep, die dit beroep gegrond verklaarde. AFSCHEID VAN DS. G. J. HOENDERDAAL. Als predikant der Rem. Geref. Gemeente. Gistermorgen nam ds. G. J. Hoenderdaal, beroepen predikant bij de Rem. Geref. Ge meente te Rotterdam, afscheid van zijn gemeente te dezer plaatse. Het vriendelijke kerkgebouw der Rem. Gemeente was geheel gevuld met ge meenteleden en belangstellenden, die opge komen waren om de afscheidspredikatie van den scheidenden predikant te beluis teren. Ds. Hoenderdaal wees er op, dat het tijd vak van bijna 4 jaren, gedurende hetwelk hij in Boskoop en Waddinxveen mocht werkzaam zijn. voor hem voor een groot deel een leerschool ls geweest. De weemoedige kant van dit afscheid is het gevoel, dat het werk niet af is. Er is nog zooveel op te bouwen. Eén troost ls er echter: geestelijk werk is nooit af. Steeds ontwikkelt en vernieuwt het zich. Bij een afscheid mogen wij echter niet blijven staan bij den weemoed. En daarom wil spr. het afscheidsuur zien ln het tee- ken van den dank. Bij zijn inliede te Boskoop was er reeds de nood der tijden en nu, na 4 jaren, heeft deze zich nog versomberd. De nood is toe genomen. Daarnaast wint het Anti-Chris tendom in de wereld veld. En ondanks al dezen nood gaat de gemeente door. Het Evangelie blijft hetzelfde, temidden van de wisselende tijden. Spr. heeft dit Evangelie, gezien op vrij zinnige wijze, gebracht. De elsehen, welke Christus ons stelt in de bergrede, zijn onvervulbaar. Daar is de strijd met het ongeloof cn de twijfel Alleen is noodig, dat God onze tekort komingen vergeeft, dat Gods Liefde zich over ons heenbuigt, opdat wij Gods kin deren mogen zijn Het Evangelie, zooals spr. dat heeft ge bracht moet gepreekt worden In contact met het geheele leven. Het eeuwige staat niet buiten, doch bóven den tijd. Bepaalde gebieden van het leven mag men niet uit sluiten van den Critiek van het Christen dom. Het Evangelie moet gepredikt worden in volle vrijheid en verdraagzaamheid. Men versta dit goed en verwarre dit niet met 'ruwheid. Vrijheid ls een kostbaar bezit, het betce'-.ent allerminst bandeloosheid Spr. heeft met critiek op de wereld ge predikt. doch ook puttend uit deze wereld, uit het leven zelf. Kunst, cultuur en wetenschap waren daarbij als middelen, welke tot ons spreken. Wanneer van deze prediking een klein vonkje is doorgedrongen, dan is spr. een goed instrument geweest. Moge het loflied opstijgen. Uit God, door God en tot God ztjn alle dingen. Spr. eindigde zijn afscheidspredikatie met den wensch, dat God ons moge voeren op zijn eeuwigen weg. Vervolgens richtte hij nog eenige woor den tot de gemeente. Hij beschouwde het als een voorrecht deze kleine gemeente te hebben mogen dienen. Een kleine ge meente heeft nu eenmaal haar intimiteit, hetgeen als een groot voorrecht mag wor den aangemerkt. Aan deze eerste gemeente zal hij steeds met groote dankbaarheid terugdenken. Wil een predikant met zegen werken, dan moet zijn woord weerklank vinden. En deze werd hier gevonden Vervolgens wendde hij zich tot het Col lege van B. en W., dat hij dankte voor zijn aanwezigheid. Tenslotte richtte spr. woorden van dank tot het Kerkbestuur, de organiste, de oude kosteres met haar groote blijmoedigheid, de catechisanten en de leden van de jeugd beweging. Het Bestuur der Verecniging van Vrijzin nig Hervormden dankte spr. voor de goede samenwerking. Hierop betuigde de heer van Groos den scheidenden leeraar. namens de gemeente dank voor zijn arbeid. Staande zong de gemeente hem vervol gens den Ambrosiaanschen Lofzang toe. Jaarvergadering Coöp. Verecniging „De Boskoopsche Veiling". De voorzitter, de heer Adr. van Leeuwen, opende en wees er op, dat de omzet der veiling in 1938. beneden die van 1937 is geweest. De toestand der veiling is gezond. wij kunnen ten volle onze verplichtingen nakomen. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten hadden bedragen f. 14 005.41 en de uitgaven f. 13.527.27; batig saldo f. 478.14. Aan het verslag van den veilingmeester ontleenen wij dat in 1938 255 veilingen ge houden werden. Aan bloemen werd geveild voor f. 73.926.50. opgehouden of uit de hand verkocht werd f. 3270.37, beshulst f. 5026 te zamen f. 82.222.87. Van de Ned. Sierteelt centrale is f. 4607.52 ontvangen voor door gedraaide bloemen. De heer c. van der Willik Hz. bracht namens commissarissen rapport uit, om trent de geldmiddelen. Alles was in goede OTde bevonden. De secretaris, de heer D. van Wijk Az. las zijn verzorgd jaarverslag waaruit bleek dat van eenige opleving in het veillngs- bedrijf nog niet kan worden gesproken. Het jaar 1958 bracht ln tegenstelling met 1937. een terugslag van circa f. 5000. De oorzaak hiervan is te zoeken, in den lagen prijs die ln 1938 voor de kasrozen was betaald, alsmede voor de clematis Prins Hendrik. Ook het artikel beshulst, bracht belangrijk minder op. hetgeen wel grootendecls toe geschreven moet worden aan de strenge vorst in December j.l. Na het overlijden van den oudsten vei- lingknecht den heer A. van Oyen, die ruim 20 laar trouw en eerlijk de veiling had ge diend, vermeldde het verslag, dat het be stuur met blijdschap heeft geconstateerd, dat het verkoopen van producten buiten de velling om in 1938 sterk is afgenomen. De heeren Adr. van Leeuwen, J P. Werk man en L. Dekker werden als bestuurslid herbenoemd. Ook de aftredende commis saris de heer W. J. Ravenstein werd her kozen. De begrooting 1939 werd vastgesteld op f. 80.000 Na de uitloting van 40 obligaties volgde sluiting. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Augustus z. van A. A. van Tol en A J. van Leeuwen: Jacobus z. van J van Ofwegen en C. de Bruijn; Cornelia Petronella Maria d. van M. A. Gordijn en M. C. Haagen; Cornelia d. van J. Staring en S. Vergunst; Tineke d. van J. van Elk en H. J. J. Atsma. Ondertrouwd: H. C. van Tilburg, 30 jaar en C. Brand, 29 Jaar. Gehuwd: J. J. van Leeuwen. 24 jaar en J. M. van Wlerlngen, 21 Jaar. HEDEN: ..In den Vergulden Turk": Alg. Verg. 3 qm Vereen., 8.15 uur nam. Oud-Hortuszicht: Clubavond Leidsche Radio, vereen., 8.15 uur nam. Stadszaal (kleine zaal)Cello-recital Henk Berghout. 8.15 uur nam. Katwijk aan Zee Hotel du RhlnV N.S.B. Spr. ir. Mussert, 8.15 uur nam. Dinsdag. In den vergulden Turk: Lezing prof. dr h Jordan over Montessori-onderwijs, 8 1/4 u. nam Morschweg 59Stadsevangelisatie te 8 u. nm, Stasdzaal: Uitvoering van „Groen Wit". 8u uur nam. Academisch Historisch Museum: 's Dinsdags en 's Vriidags van 1012% en 2—5 uur. Toe^ane kosteloos. Expositie van platen betr. Academie Eiken werkdag 1012% en 2—5 uur kosteloos! Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend in Januari, November en Decern- ber van 10—3 uur ln Februari. Maart, AprlL Mei en October van 104 uur en in Juni, Juli Augustus en September van 10—5 uur; op dé Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink. Kerstdagen v.af 1 u. Entrée op Zon- en feest- sterdagen. den Hemelvaartsdag en de beide dagen bovengen, kosteloos, 's Maandags f. 025 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28, 1 April—1 Oct. 105 uur. 1 Oct.—1 Nov. 10-4 uur. 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur. 16 Febr.-l April 10—4 uur. 's Zondags van 1—3, 4 of 5 uur Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dogen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werffpart ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1.30- 5 uur: 's Zaterdags 8.3012 uur: Kosteloos. Rijksherbarium. Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Nedcrl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 10—4 uur; 's Zondags 1-4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 'sZon- dags gesloten. Kosteloos. Tot 31 Maart: Ten toonstelling van prenten en teekeningen „Het Schip". Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 e 1%4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van ««'—3 uur n moy. —16 Febr.) van 104 uur (16 Febr.—1 April en 1 Oct—1 Nov.) van 10—5 uur (1 April—1 Oct.) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandag f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9%—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardlgen, 78 uur nam. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consul tatiebur. v. Alcoholisten 8 u n, 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterle. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.: ..De rechtzaak dr. Deruga". Eiken dag behalve Vrijdags oog om 2 uur, Zondag 2—7 en 811 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Vier dochters". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Mannequin". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 uur, Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „De Jantjes". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag ook 2% uur nam. Casino-Theater: Instituut voor CUBureel» Films Zaterdag nam. 2% uur. Rex-Theater. Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam. .Marie Walewska". Zondag 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): Vrjj-, Zater- en Maandag: „Verloren in de wildernis"i 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 4 t/m Vrijdag 10 Febr. waargenomen door de apo theken „Tot Hulp der Mcnschheid". Hooigracht 48. Tel. 1060 en A. J. Donk, Doezastraat Tel. 1313. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 274. ct. per dag. De voorzitter dankte dr. Vlaan deren (die niet aanwezig was) voor alles, wat hij voor de vereen, belangeloos doet. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Vergadering „Helpt Elkander" Op de bovenzaal van café „De Bruin" hield de vereeniging „Helpt Elkander" haar jaarvergadering. Na een openingswoord van den voorzitter, den heer N. P. Slegtenhorst dankte hij de heeren Jac. Verbree en P. de Jong. die van de oprichting af nu dertig iaar geleden ln het bestuur zitting heb ben. Ook de voorzitter zelf is gedurende al dezen tijd bestuurslid. De secr. de lieer P. de Jong las de notulen; het ledental be draagt thans 212. Uit het verslag var. den penningmeester, den heer P. Boers, bleek, dat de ontvangsten met het saldo vorige laar f. 2634.60 warn en de uitgaven f. 935.09 Batig saldo f 1699.51. Aan ziekengeld was uitgekeerd f.771.—. Bij accl. werden tot bestuursleden herkozen de heeren M. v. d. Bijl, G. P. de Jong en Jac. Verbree. Beslo- ten werd de uitkeerlng te brengen op 75 LEIDERDORP. Zilveren jubileum van den heer P. Fakkel. De heer P. Fakkel te Leiden, die Zaterdag 25 jaar werkzaam was aan de N.V. Brou wers Aardewerkfabriek „Vredelust", ls op hartelijke wijze gehuldigd. Te twaalf uur werden de jubilaris en zó" echtgenoote per auto van hun woning ge haald en ontvangen ln een der toonzalen van de fabriek. Aan mevr. Fakkel werd een bloemenhulde gebracht. De directeur, de heer N. W. C. Brouwer wenschte den heer Fakkel ook namens de vertegenwoordigers geluk en verklaarde, dat er voor de directie alleszins aanleiding bestond dit jubileum tc herdenken. Het verheugde hem te kunnen mededeelen. da- het Dep. Leiden van de Mij. voor Nijver heid en Handel aanleiding had gevonden aan den jubilaris het vereerend getuig schrift voor 25-jarigen dienst, uit te reiken' Na aan den heer Fakkel dit getuigsciw'1 met een begeleidend schrijven ter hand te hebben gesteld, sprak de heer Brouwer woorden van waardeering voor de wil®» waarop de heer Fakkel steeds zijn we» heeft verricht. Waar de fabriek meer is een bedrijf voor de vervaardiging van specia* kunstvoorwerpen, ls vakbekwaamheid van het personeel een eerste vereischte. De j"' bilaris is hierin door ijver en energie ten volle geslaagd; hij werd daardoor een ge' waardeerde medewerker. Spr bood tenslotte den jubilaris namens de directie als blijk van waardeering een fraai karpet aan. De heer L. W. v. d. Blij, meesterknecm 2-2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6