s IEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 6 Februari 193) Gemeenteraad Voorschoten Het 60-jarig bestaan der Afd. Hillegom der Ver. v. Bloembollencultuur De heer J. Beumer overleden Baby's Kou Een mooie herdenkingsavond Feestavond B. V. L. In de groote zaal van Flora had de pl. afdeeling van de B.VX. een herdenkings bijeenkomst belegd, waarvoor groote be langstelling bestond. Opgevoerd werd het stuk „Oranje bindt te zamen. met liefde banden. hecht en sterk'samengesteld door kapitein Sanders te Oegstgeest. Dit oogst te een zeer groot succes. Aangevangen werd met een proloog. Daarna sprak de loco-burgemeester, de heer C. D v. d. Vijver een welkomstwoord inzonderheid tot de aanwezige autoriteiten. Na het gedeelte, dat gewijd was aan den Dillenburg, voerde ds. E. H. Broekstra em. predikant te Oegstgeest het woord. Hii her innerde aan de gebeurtenissen in Novem ber 1918. aan de oprichting van de pl. af- deeling en aan de B.VX. in zijn geheel. Daarna werd het verdere gedeelte van het programma uitgevoerd, waarin als hoogste punten het Oranjehuis en de op richting van de B.VX. met zijn preventief karakter werden aangegeven. Met klim mende aandacht werd het spel gevolgd, dat voortreffelijk door de deelnemers ten tooneele is gebracht. Aan den auteur en zijn voornaamste medewerkers werden bloemen aangeboden. Vervolgens werd met het zingen van den Avondzang deze mooie avond gesloten. In het Floragebouw was een nieuwe defi nitieve radio-installatie aangelegd door Radio Jesse te Leiden De verzorging der gramofoonplaten berustte bij het Gelu'ds- Technische Bureau Elra uit Oegstgeest. Bijeenkomst Chr. Middenstandsbond. In de Kleuterschool vergaderde de afd. Rijnsburg van bovengenoemden bond. Na opening met gebed, herinnerde de voorzitter, de heer H. de Mooy As. aan het éénjarig bestaan der afdeeling. Nadat de secretaris, de heer J. Oud water Wz. de notulen had gelezen, kwam de a.s. winkelweek en de te voeren reclame ter sprake. Besloten werd de winkelweek in April te organiseeren. Overwogen werd, of het niet wenschelijk is, in onze gemeente één vaste dag te be stalen voor muzikanten, venters enz In dien geest zal een adres aan den ge meenteraad worden gericht. Daarna volgde sluiting met dankgebed. Ds. G. F. Hajer te Ede heeft bedankt voor het beroep naar de Geref. Kerk alhier De collecte voor de Chr. Kleuterschool heeft in de Ned. Herv. Kerk f. 65.70 opge bracht. BEKENDE PERSOONLIJKHEID IN DE BOLLENSTREEK. VALKENBURG. Schietwedstrijd. Tusschen de B.VX. en de Burgerwacht had een individueele wedstrijd plaats. Hiervoor waren door de burgerij geld en giften in natura beschikbaar gesteld, zoo dat alle schutters, zestig in getal, een prijs konden winnen. De prijswinnaars waren: le pr. D. Ros molen: 2e pr. L. Rijnsburger: 3e pr. T. v. Berk; 4e pr G. de Mooij; 5e pr. B. Dubbe- laar, allen A-schutters. B -schutters: le pr. K. Postmus 2e pr. H. Ravensbergen; 3e pr. K. Binnekade; 4e pr. E. Rous; 5e pr. J. Gravekamp. De commandant der Burgerwacht, de heer P. Kort dankte voor aller medewer king. waarna ds Veldkamp den lauwerkrans overhandigde, die gewonnen was door de B.V.L. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Overleden: Willem van Bladel. 55 Jaar. Geboren: Jozef Antonius Theodorus. z. van F J. Geurts en J. M. v. Hazendonk; Nicolaas. z. van A. v. d. Geer en C .A. Baars: Johannes Maria. z. van S. J. v. d. Hulst en W. A. M. Damen. Gevonden: een konijn en een pak verbandmiddelen. Inlichtingen aan het po- Htie-bureau, des morgens tusschen 10 en 12 uur. De he~r J. Beumer. Zooals wij reeds in het kort mededeelden is de heer J. Beumer. oud-hoofd der O. L. school te Sassenheim, op bijna 87-jarigen leeftijd overleden. De heer Beumer was een lange reeks van jaren als zoodanig werkzaam en had zich vele vrienden verworven. Op onder wijsgebied heeft hij veel gepresteerd. Zoo was hij o.a. ook leeraar aan de Rijksnormaallessen te Lisse en Katwijk In de jaren dat het tuinbouwonderwijs begon, zaz hij het groote belang hiervan in en behaalde op ruim 50-jarigen leeftijd de tuinbouwacte. wat toch zeker een prestatie genoemd mag worden In het bezit van die akte wist hii deze productief te maken en gaf les aar. de Tuinbouwwintercursussen te Hillegom. Lisse Sassenheim en Noordwtjk. Zoo goed als iederen avond ging hij 's winters per fiets naar deze cursussen. Dat hij zich tot dit onderwijs aangetrok ken eevoelde vond zijn oorzaak in het feit. dat hij voor de bloembollenteelt een groote belangstelling koesterde. Hoevele conques- ten (zaailingen) van hyacinthen heeft hij, alleen of in samenwerking met anderen niet gekweekt? Velen hebben van zijn groote kennis geprofiteerd Door zijn correspondentschap van een tweetal Amerikaansche vakbladen heeft hij er zeker toe bijgedragen aan onze bolge wassen aldaar meerdere bekendheid te geven. Hij bezocht nog steeds de tentoon stellingen in „Bloemlust". Na zijn pensionneering vestigde hii zich te Bloemendaal waar hij z"n oude liefde, de bollenteelt, trouw bleef en velen met zijn adviezen ter ztide stond. Ook in ver gaderingen diende hij met voorlichting. Tevens werd hii een trouw .Beursbezoe ker" te Haarlem. Hedenmiddag vond zijn begrafenis plaats te Bloemendaal. Feestavond Wassenaar en Omstreken. In Centraal werd vanwege de Tuinbouw- vereen. ..Wasenaar en Omstreken" de jaar- lijksche leden-feestavond georganiseerd. Voor een stampvolle zaal sprak de voor zitter, de heer P. Zegwaard het welkom uit. Nadat de voorzitter van de feestcommis sie de aandacht had gevestigd op de te houden tombola met een schat van prijzen nam het feest een aanvang. De leden voer den diverse komische duetten en kluchten op. Het geheel werd opgeluisterd door een goed Band van het gezelschap „AU Nanda". Den dames-medespclenden werden door den voorzitter bloemen aangeboden, waar na een gezellig dansje volgde. Floralia-Vereeniging. In het „Wapen van Leiden" werd de jaarvergadering gehouden van de Floralia- Vereeniging. Aan het jaarverslag ontlee- nen wij, dat het ledental vooruit ls gegaan. Het verslag van den penningmeester gaf aan: ontvangsten f. 410.22, uitgav.,f. 368.08, batig saldo f. 42.14. Als bestuursleden wer den herkozen de heeren A. F. van Zetten en A. J. Duivenvoorden. Besloten werd om aan de kinderen dit jaar uit te reiken Zonalen, Fuchsia. Margriet, Begonia. Afrikaan en Ageratum, aan de ouderen Mignon Dahlia, Cedum spectabilis. Coleus, Begonia en Amaranthus. Voor serieplant werd bestemd Cuphea platycentre. De tuinkeuring ge schiedt op denzelfden voet als vorig jaar. De heer J. Braggaar weer terug Bepaling rieten daktn Onderhoud gemeentcwoningen Rioleeringsplan Verhooging tarieven Legesverordening. ZEVENHOVEN. Loop der Bevolking. Vertrokken: J. de Jong naar Woerden C. Rietkerk naar Nieuwkoop. De Geref. Kerk droez voor den Zui- derzee-arbeid f. 5.68 af. VOORSCHOTEN. 7000 inwoners! 31 December 1938 was de bevollcing ge stegen tot 6989 inwoners en Zaterdag JX werd de 7000ste ingezetene ingeschreven. Zeer binnenkort is dus de uitreiking te verwachten van het spaarbankboekje met f. 25. dat de raad in een vergadering heeft beschikbaar gesteld, veer het meisje of jongetje dat het eerst wordt geboren nadat de bevolking tot 7000 ingezetenen ls ge stegen. Wie zal de gelukkige zijn? De heer Jac. van Santen f In den ouderdom van 86 jaren is te Lun- teren een oud-ingezetene overleden, de heer'Jac. van Santen, die jarenlang lid van onzen gemeenteraad is geweest, waarin hij zitting had als vertegenwoordiger van het liberale deel der ingezetenen. Hij was één der oudste leden van het college van col lectanten in de Ned. Herv. Gemeente. Ook in het bestuur van de Voorschotensche Pluimveevereeniglng was hij een uitste kende kracht. Op Zaterdag 11 Februari a.s. zal in deze gemeente een collecte langs de huizen worden gehouden ten bate van de plaatse lijke kas voor bijzondere nooden. WARMOND. Oprichtingsvergadering L.T.B.-afdeeling Ongeveer veertig personen hadden ge volg gegeven aan den oproep van een Comité van Actie tot oprichting van een plaatselijke afdeeling van den R.K. Dioc. Land- en Tuinbouwbond. De heer G Zwetsloot opende de in de Stad Rome gehouden bijeenkomst en heette in het bijzonder welkom den Bondsadvl- seur, prof. A Cleophas, den algemeen voor zitter van den L T. B. den heer G. W. Kampschöer, alsmede de heeren A. J. Ver- kley, voorzitter van den Boerenvakbond van den L.T.B. en C. P. Vergouwen, leeraar van de Landbouwwinterschool L.T.B. te Voor hout. Prof. Cleophas hield een propagandaerede waarin hij wees op de noodzakelijkheid van organisatie in den Bond. De algemeen voorzitter, de heer Kamp schöer. schetste de geschiedenis van den L. T. B. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd ruim gebruik gemaakt. De heer C. P. Vergouwen zette hierna uiteen hoe een afdeeling practisch te werk kan gaan. Voorloopig zal het Comité van Actie de verdere voorbereidingen tot op richting van een afdeeling treffen. Het Comité van Actie is samengesteld uit de heeren Th. de Vroomen, A. v. Moor- sel, J. P v. d. Hulst, C. Zwetsloot, L. J. van Noort. C. Leenen en P. Keyzer. Loop der bevolking. Gevestigd: E. H. P. C. van de Voort van Kerkrade; J. C. M. van Stijn van A'dam; P. G. van Schie van Oegstgeest; G. A. van Dam van 's-Gravenhage: H. M. Schputen v. Leiden; J. H. C van Seggelen van 's-Gravenhgae. Vertrokken: J. P. de Winter naar Beek en Donk: C. J. A. Schoonderwoerd naar Warme- huizen: H. Khun naar Sassenheim; M. van Stee naar Nehuizen; C. Versluys naar Katwijk: J. van Duvvenbode naar Leiden: A. Ch. van Schie naar' Leiden; C. M. de Vos naar 's-Gra venhage: K. M. Becker naar Wervershoef; A. van den Voorn naar Bodegraven: B. Bond naar Edam. WASSENAAR. Geslaagd aan de „Eidgenössische tech nische Hochschule" te Zurich (Zwitserlandl voor het „Diplom Architect", de heer H. Luyt alhier. ZOETERWOUDE. Bijeenkomst R.K. Vrouwenbond. De R.K. Vrouwenbond vergaderde onder presidium van mevr. G. Schouten-Krom. De presidente vroeg medewerking tot hoo- ger opvoeren van de vereeniging. om daar mede de geestelijke herbewapening te be reiken, zooals onze Hooge Landsvrouwe deze heeft gevraagd. Vooral het werken tot steun van de gezinnen in den grooten nood moet meer het ideaal worden van alle leden. De pemningmeesteres mevT. van Leeu wenvan Buuren gaf rekening en verant woording: de ontvangsten waren f. 144.79, de uitgaven f. 114.en het batig saldo f. 30.79. Aan het zeer uitgebreide jaarver slag van de secretaresse. mevT. A. Paarde- kooikerMentink ontleenen wij, dat het ledental ls teruggeloopen van 140 tot 125; deze achteruitgang hoopt het bestuur door krachtige propaganda weer te herstellen De secretaresse, mej. A. van Vliet, bracht verslag uit van het werken van den Missie- naaikrans. Deze zeer bloeiende afdeeling heeft een uitbreiding in het aantal werk sters zoowel op den krans als onder de thuis werkende leden. Zeer veel werk is gemaakt voor de missionarissen en zusters van Zoe- terwoude in de verre missies werkzaam. Er wordt in den laatsten tijd ook gewerkt voor de melaatschen. De leidster van de brei- actie en de propagandiste van het retraite- werk brachten ook haar verslagen uit. De presidente sprak vol lof over de eminente leiding die mevr. van Leeuwenvan Buu ren gaf aan het schoone werk voor de armen. De geestelijke adviseur besprak het lezen van betere lectuur. Pater Donicie CssR. hield tenslotte een lezing met lichtbeelden over het Retraite- werk. De Raad van Voorschoten vergaderde. Het deed den voorzitter genoegen, dat het den heer J. Braggaar door de uitspraak van Ged. Staten mogelijk is gemaakt, zijn lid maatschap van den raad voort te zetten. De heer J. Braggaar dankte, zichtbaar ge troffen, burgemeester Berkhout en den raad voor de groote medewerking, waardoor het is mogen gelukken Ged. Siaten tot andere gedachten te brengen. Het spijt spr dat wethouder J. A. Mens nog niet aanwezig is,1 want ook hem wilde hij bedanken voor diens schitterende verdediging. Spr. was blij weer in den raad te zijn. waar de medewerking berust op een prettige samenwerking. Spr. hoopte, dat deze verstandhouding mag blij ven vbortbestaan (applaus). B. en W. stelden voor het raadsbesluit van 29 November 1938 betreffende de bouwver ordening in te trekken en deze opnieuw aan te vullen met enkele bepalingen. Deze zijn voor gebouwen met riet of stroo ge dekt. Aldus besloten. Aan het bestuur der Ned Herv. School werd over 1939 een voorschot verleend van 214 1/3 f 10.50 - f. 2250.50; aan het be stuur der Ger. school een voorschot van 138 X f. 10.50 f. 1449; aann het bestuur van de R.K Jongens- en Meisjesschool een voorschot van 337 2/3 X f. 10.50 f. 3545.50; aan het bestuur van de Ver. van de H. Ca- tharlna van Senen een voorschot van 34 1/3 X f. 10.50 f. 360.50. Eveneens heeft het bestuur van de veree niging van de H. Catharina van Senen een voorschot gevraagd voor de. van genoemde vereeniging uitgaande, school voor U.L.O. Het maximaal uit te keeren voorschot zou bedragen 72 X f. 16.93 f. 1218.96. Echter int het bestuur van genoemde school de schoolgelden zelf en deze zullen naar schat ting f5000 opbrengen. Daar de scheolgelden meer zullen bedra gen dan de vergoeding en het verschil in de gemeentekas moet worden gestort, kan geen voorschot worden verstrekt. Naar aanleiding van het verzoek van den Ned. Ouderraad bij het O. L. onderwijs te 's Gravenhage, tot het instellen van een ouderraad deelen B. en W. mede dat hiertoe niet kan worden overgegaan, omdat hier slechts één openbare lagere school bestaat. Voorgesteld werd het adres voor kennisge ving aan te nemen. Aldus besloten. Mej. A. J. Vennink, tot 1 Mei 1939 met buitenlandsch verlof in Ned. Oost-Indié, verzoekt, indien aan de O. L. school een onderwijzer(es) moet worden ontslagen, hiervoor in aanmerking te mogen komen. Voorgesteld wordt dit schrijven voor ken nisgeving aan te nemen. Aldus besloten. Tot lid der commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs werd benoemd in de vacature dr. M. R. J. Brlnkgreve, de heer W. A. Caron. Daar gebleken is dat door de steeds voortgaande uitbreiding der gemeente, het bouw- en woningtoezicht een zeer belang rijk deel utmaakt van de werkzaamheden van den dienst van openbare werken, komt het aandeel dat ten laste van dezen dienst komt B. en W. te laag voor. Het aandeel van de jaarwedden, met inbegrip van de verschuldigde pensioensbijdragen, werd voor 1938 vastgesteld van f. 1000 op f 1500 en daar thans 2 krachten aan dezen dienst verbonden zijn. dit aandeel voor het dienst jaar 1939 bepaald op f. 2000 Hierop werden diverse wijzigingen in de electrlciteltstarieven aangebracht. Voor het onderhoud der gemeente woningen werden de volgende credieten beschikbaar gesteld: a. bij raadsbesluit van 22 December 1937 ten behoeve van complex I f. 10.500; b. bij Veel innemen maakt de maag van streek. Wrijf deze aangename zalf 's avonds op keel, borst en rug. De pappleister- werking en de dampen helpen meestal in één nacht. VapoRub 79*96 (Ingez. Med.) Zaterdag bestond de afdeeling Hille gom der Alg. Ver. voor Bloembollen cultuur 60 jaar, welk belangrijk feit ls gevierd met een herdenkingsvergade ring. De plaats van samenkomst was de zaal van Hotel Sistermans, van oucls het Wapen van Friesland, te Hillegom, in welke zaal sinds de oprichting der afdeeling. alle vergaderingen zijn ge houden Deze zaal was ter gelegenheid van dit be langrijke jubileum versierd met bloemen. Op het podium stonden talrijke groote bloemstukken en planten. De geschiedenis van deze grootste en met eenige zusterafdeelingen ook de oudste af deeling, is reeds in een der voorgaande nummers van ons blad beschreven. Waar de afdeeling zich aanvankelijk toe legde op tentoonstellingen van getrokken of gebroeide bloembollen, welke tentoon stellingen vergeleken mogen worden met de tegenwoordige „huisbroeitentoonstellingen van scholen en vereenigingen", mag zij met trots terugzien op drie belangrijke feiten in haar verleden. Deze feiten waren een „Vol- legrondstentoonstelling", zooals de moeder- vereenlging deze in de laatste jaren pleegt te houden, en welke de afdeeling Hillegom als een jubileumfeest in het park en de om geving van 't Hof (Gemeentehuis) hield. Een tweede herinneringsfeest was een machtig opgezet bloemencorso, terwijl de afdeeling bij het 50-jarig bestaan voor den dag kwam met een groote bloemen! i:toon stelling in het gebouw der Hillegom ?ci:e Veiling. Waar Hillegom ook trotsch op ls, is het aantal leden, waarmee zij nog steeds de zusterafdeelingen overtreft. Onder de plaatselijke vereenigingen neemt „Bloem bollencultuur", zooals zij gewoonlijk bij ver korting genoemd word een eerste, zoo niet de eerste plaats in. Als grootste vereeniging op het gebied van het hoofdbedrijf ter plaatse, ls haar standing voornaam. Ofschoon de agenda der vergadering sober was, bestond er toch groote belang stelling voor dit jubileum. De uitnoodiging was op Oud-Hollandsch papier gedrukt. Eenige" notulen, een verloting en voorts het niet-officieele gedeelte waren de punten die de nieuwsgierigheid opgewekt hadden. Aan de bestuurstafel hadden mede plaats genomen burgemeester van Nispen. de voor zitter dr. Verhage en de secr. van 't hoofd bestuur, de heer Voots, terwijl voorts de herdenkingscommissie aanwezig was; eenl- j ge oud-leden en veteranen, de besturen van organisaties en de leden vulden de zaal. De voorzitter der jarige afdeeling. de heer W. Jonkheer, opende met een bijzon der woord van welkom. Hij deelde mede, dat de herdenkingscommissie in verband met de tijdsomstandigheden besloten had het 60-jarige bestaan der afdeeling op een sobere wijze te vieren, en wel met een extra beplanting der gemeenteperken, een voor tuintjes-wedstrijd en deze vergadering. Na hetgeen reeds in herinnering is ge bracht, bepaalde de voorzitter zich tot een overzicht van de laatste tientallen jaren. De afdeeling groeide van 26 tot 456 leden; hare financiën stonden er steeds goed voor, raadsbesluit van 28 Juni 1938 ten behoeve van complex II f. 1350, of totaal f. 11.850. Deze credieten zijn niet toereikend ge bleken. Er zal f. 1592.63 meer moeten wor den uitgegeven dan werd toegestaan. Bo vendien is het noodig nog enkele werk zaamheden uit te voeren tot een bedrag van f. 1729. B. en W. stellen voor het toe gestane crediet te verhoogen met f. 3321 63 zoodat dan in totaal aan deze huizen zal ziln besteed f 15.171.63 Aldus besloten. Centraal rioleeringsplan In de raads vergadering van 20 April 1938 werd be sloten B. en W. een crediet te verleenen van f. 800 ten einde zich van advies te laten dienen door het Rijksinstituut voor zuivering van afvalwater op de meest eco nomische wijze. De begrooting van dit Rijksinstituut bedraagt f. 63.000. Het rao- port van dit bureau hebben B. en w. in handen gesteld van den Ingenieur van Rijnland, den heer lr. P. de Gruyter. Voorts zijn overgelegd twee begrootingen van den opzichter van den dienst van openbare werken voor het aanbrengen van een rioleering In den Veurscheweg en in de Voorstraat. De provincie heeft zich in beginsel bereid verklaard, de kosten die zij moet maken voor een eenvoudigen afvoer van hemel water aan den Veurscheweg de Remeente ten goede te doen komen. De totale kosten voor den Veurscheweg zijn begroot 'od f. 30.000 en de bijdrage van de province od f.12 000. Ten einde het water uit een eventueel riool in den Veurscheweg te kunnen loo- zen. is het noodzakelijk dit riool ln ver binding te brengen met dat. hetwelk over eenigen tijd als dieprlool in den Leidsche- weg zal worden aangebracht. De kosten van dit verbindingsriool, met inbegrip van 87 hulsaanSlultingen zijn be groot op f. 34.000. Zonder thans in beschouwingen over de urgentie en tempo van het rioleerings- vraagstuk te treden, achten B. en w. raadzaam het inwinnen van een deskundig advies omtrent de aan te brengen riolee- ringen mede in verband met de herziening van het uitbreidingsplan. Voorgesteld werd den heer J. G. Chris- tiaanse. c.l. te Rotterdam het ontwerpen van een rioleeringsplan op te dragen, bij welk plan ervan wordt uitgegaan, dat het afvalwater naar een zuiveringsinrichting wordt vervoerd en daartoe aan B. en W. een crediet te verleenen van f. 1500. Aldus besloten. Voor de voorgenomen verbetering van den Valkenburgscheweg moet dekking voor de uitgaven worden gezocht. B, en W. stelden voor de tarieven van de bestaande legesverordening eenigermate te verhoogen. Geschat wordt, dat bij heffing der nieuwe tarieven de opbrengst f.500 meer zal bedragen. Geedgekeurd. De gemeente bezit nog eenige oude materialen, 30 oude schoolbanken en 100 stuks gebruikte gewapend betonplanken. die niet voor eenig gemeentelijk doeleinde kunnen worden gebruikt. Voorgesteld werd deze oude materialen voor f. 31 te verkoo- pen aan den heer W. J. Olsthoorn. alhier. Aldus besloten. Bij één der laatste agendapunten was wethouder J. A. Mens ter vergadering af gekomen. De heer J. Braggaar dankte den heer J. A. Mens nogmaals voor diens vsr- dediging. Nadat wethouder J. A. Mens den heer J. Braggaar voor zijn vriendelijke woorden had dank gebracht, volgde sluiting. uitgezonderd het ééne geval, dat zij haar banksaldo verloor. In het bijzonder sprak de heer Jonkheer over de laatste tien ja ren onder zijn voorzitterschap. De reorga nisatieplannen en de saneering hebben onrust en actie veroorzaakt in de afdeeling Spr. hoopte dat de goede harmonie behou den zal blijven. Na deze toespraak volgde een reeks van redevoeringen, waarvan de eerste gehouden werd door dr. Verhage, algemeen voorzit- Hillegomsche Veiling en bood een grooten bloemenmand aan. De heer W. van der Wal, hoofd van den Tuinbouwcursus, deed hetzelfde namens en op verzoek van de leerlingen en overhandigde eveneens een bloemenmand, hetgeen mede de heer C. Joh. Bakker voor de Hillegomsche bloem- bollenbeurs deed. De heer D. E. Nieuwen- huis voerde het woord als voorzitter der pl. afd. van het H. B. G. „Eenige notulen" werden ten beste gege ven door den secretaris, den heer Biji, die Hierboven het Bestuur der jubileercnde j bollencultuur in ter, die met den heer Voors het hoofdbe stuur vertegenwoordigde. Dr. Verhage bracht naar voren, dat de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur al langer dan 60 jaar bestaat en dat zij in het begin niet met afdeelingen werkte. Het nut en de waarde van het afdeelingswerk. werd in den bieede uiteengezet. Spr. huldigde de leiding van den voorzitter en den ijver van den secre- laris der afdeeling. Jhr. van Nispen, burgemeester van Hil legom merkte op. de beteekenis van het bloembollenbedrijf in korten tijd te hebben leeren kennen en wenschte de afdeeling véél voorspoed toe. De secr.. de heer Bijl van Duyvenbode, las ontvangen telegrammen en blieven van leden ln het buitenland voor, alsmede van de Haarlemsche afdeeling en de Hillegom sche Middenstands Centrale. In de pauze werden consumpties aange boden. Voorts ls gesproken namens de loden tot den voorzitter en den secretaris, onder aan bieding van een zilveren theeservies voor elk. De heer D. van Egmond sprak voor de ■fd. Hillegom der Alg. Vereen, van Bioem- feestvergadering bijeen. op een boeiende en vaak humoristische wijze een collectie van citaten uit de oude notulen-boeken las. De aandacht hiervoor was groot; herhaaldelijk klonk applaus ui dc zaal. De voorzitter dankte voor de vriendelijke woorden, voor de geschenken en bloem stukken, waartoe ook behoorden bloemstuk ken van de Rotterdamsche Bank en van den heer Warmenhoven. Het officieele ge deelte van den avond werd besloten mei het zingen van het Wilhelmus ter eerc van het bericht over de te wachten blijde 8e" beurtenis ln het Koninklijk gezin. De avond werd voortgezet met een ge zellig samenzijn, een verloting van v£'5 prijzen, muziek en bezichtiging van f™ kleine tentoonstelling van oude besclieiden en medailles. Hieronder waren oude P-r' kamenten zooals een koopacte uit 1798. cen inkoopbock van 1825, prijscouranten va? bollen uit 1812, 1846. 1330, en veilin" ligus van 1826, eenige "-crtret'en en pin' "n- Groote belangstelling bestond er voor d;ie Interessante collectie. Het 60-jarig bestaan is dus op een wa«r' dige en aangename wijze herdacht! 4-3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 12