Vit de Rijnstreek IEIDSCH DAGBLAD - Vierde Biad Binrriag 31 januari 1939 EORDKBM [te fpeeuwkopingirt Doodelijke aanrijding te Rijnzaterwoude DAGBLADRECLAME mi. AARLANDERVEEN. Tot ouderling bij de Chr. Geref. kerk is gekozen de heer M. Hoogendorp en tot diaken de heer M. Simons, ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, z. van Willem van Dolder en Maria Keijzer, Gerardus, z. van Weasel Post en Willemina Ram: Bonna, cl, van Jantinus Langejana en Heintje Braster; Ary. z, van Ary de Jong en Maartje van Vliet. Gehuwd; Willem Sutzes van de Meent. 30 j. en Wilhelmina Boot. 26 Jaar. Loop der bevolking. Vertrokken: n. Leiderdorp. Hooltatraat 116. Tlieodorus van Es: n. 's Gravenhage. Nieuwe Hekkenlaan 18b. Aart van Egmond: n. Amster dam Leldsche Kruisstraat 18. Maria M. de Blieck: n. "s Gravenhage. Laan v. Eik en Dui nen 180. Martnus P. Feltzer: n Amsterdam. N'oordermarkt 48. Frans H. R. Rigter; n. Aals meer. Uiterweg. Neeltje v. d. Boon. C.-H. Kiesvereeniging. In het IJsclubgebouw vergaderde de C.H. kiesvereeniging „Groen van Prlnsterer". In verband met ziekte van den voorzitter, den heer J. Tuinman, presideerde de heer C. Koren. Na opening werden de notulen on veranderd vastgesteld Een uitvoerige be spreking volgde over de groslijst voor de Statenverkiezing. Tot algevaardigden naar de vergadering van den Statenkring Gouda werden aange wezen de heeren C. Koren, mr. Prop en Ph. Boot. Omtrent de a s. gemeenteraadsverkie zing werd medegedeeld, dat door de leden bij het bestuur in Februari opgave van can- didaten kan geschieden. Reeds 37 nieuwe leden hebben zich opgegeven, terwijl de actie tot vermeerdering van het ledental nog voortduurt. Na beantwoording van ver schillende vragen volgde sluiting. Landarbeldersbond. De afd. Alphen van den Ned. Chr. Land- arbeidersbond hield in het gebouw ..Con cordia" haar jaarvergadering. De voorzitter de heer Dijs opende, waarna de jaarversla gen onveranderd werden vastgesteld. Tot penningmeester werd herkozen de heer van Leeuwen. Na herstemming tusschen de hee ren Dijs en Hogendoorn werd laatstgenoem de als voorzitter gekozen. Door de vacature die hierdoor ontstond voor adjunct, werd gekozen de heer Koopman. De heer Hoo- gendoorn bracht eenije kerkelijke gedich ten ten gehoore, waarna de nieuwe voorzit ter eindigde met dankgebed. Verlaging Broodprijzen. De broodprijzen ln onze gemeente zijn Ingevolge besluit van den bakkersbond met resp. 1 en 2 cent verlaagd. Aanrijding. Gistermiddag werd mej. M. die met haar rijwiel langs het rijwielpad aan den Steekterweg reed, aangereden door een van een erf komende vrachtauto, bestuurd door T. v. V. De Juffrouw, die kwam te vallen kneusde haar rechterarm Een achterop haar rijwiel zittend kind kwam er goed af. hoewel het rijwiel grootendeels werd vernield. Dr. H. verleende de eerste hulp. Tegen v. V. is proces-verbaal opge maakt. Bij het te Doetinchem gehouden exa men van den Ned. Bond van Heerencou peurs slaagde onze plaatsgenoot de heer P. M. v. Zeijl. Onze plaatsgenoot* mej. H. S. G. Geertsma, slaagde voor het examen Fran- sche Handelscorrespondentie der Vereenl- glng van Handelswetenschappen op practi- schen grondslag. Ten behoeve van de Martha-stichting voor onverzorgde kinderen alhier werd in de afgeloopen maand voor nieuwbouw een gift ontvangen van f. 100 van M. C. de B. uit Ginneken. Gisteravond vond te Rijnsaterwoude een droevig ongeval plaats. De 53-jarige schipper P. Möllers uit Nieuwe-Wetenng werd omstreeks 7 uur op de Weteringslaan onder Rijnsaterwoude aangereden door een vrachtwagen van den I neer N. ten Brink, fouragehandelaar te Leimuiden. De heer M„ die op weg was naar de R.K. Kerk. reed per fiets op den smallen en zan- derigen weg en kon zich oo den lossen srond niet houden. Hij viel om. kwam onder den vrachtwagen terecht en was op slae dood. Het slachtoffer is gehuwd en vader van een talrijk gezin. De vrachtwagen werd zwaar beschadigd. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanne dementia, d. van J. W. M. Jansen en J. A. M. Verhaar: Johanna Elisabeth, d. van M. A. A. van Aart en A. van Zundert; Johannes B&stianus. z. van C. J. Uljee en Th. C. van der Geest; Cornells, z. van H. Dapper en J. Bax. Overleden: Theodorus Henricus Ignatius van Ruit:n oud 5 mnd. Ondertrouwd: Gerardus Wouter Koek. Jm.. 27 Jaar en Johanna Wilhelmina Koek. Jd. 24 J. BOSKOOP. DE A.S. OPENSTELLING VAN DEN ZIJDEWEG. Een fraaie verbetering. De openstelling van den geheel gemoder- niseerden Zijdeweg, waarnaar met verlan gen wordt uitgezien, nadert thans zeer snel. De straat is opnieuw, van het gemeente huis tot aan de Boezemlaan geheel van een nieuw dek voorzien, terwijl het trottoir dat door de gemeente gelegd wordt, zijn vol tooiing nadert. Door de afd. gemeente-plantsoenen wor den aan beide zijden van de straat boompjes (sierkerseni geplant, terwijl door de ge meentebedrijven nieuwe en fraaie lan taarns' worden geplaatst. Een en ander zal zeker een schitterend geheel vormen. De openstelling van den weg kan dezer dagen tegemoet gezien worden. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. van Tol en M C Schouten: M Kersbergen en C. Groenendijk: J. de Lange en B H. Droog. Getrouwd: P. van der Wolf. 25 J. en A. Ver burg. 18 j. Geboren: Catharina Jannetje, d. van J. A. de Ruiter en C. J. Edelman: Martina Gerritje. d. van G. Geus en D. Boon: Gerard, z. van A. van Sprang en M. N. Boom: Maarten Pieter. z. van H. A. van Tol en M. Bakker. Keuring van planten. In de vergadering van de Pomologische vereeniging is ook o.m. besloten tot het houden van een jaarlijksche keuring van nieuwe en minder bekende planten. De eerste dezer keuringen, die steeds in April zullen worden gehouden, zal plaats hebben op 5 April a-s. Er zijn reeds toezeggingen voor een aan tal nieuwe bestaande variëteiten van Ja- pansche Azalea's, terwijl ook een volledig sortiment van Azalea-rustica zal worden ingezonden. Gevonden: Broche, damestasch met inhoud, paar heerenhandschoenen, wollen handschoen, wollen want en een vlsch- schakel. Inlichtingen politiebureau. NIEUWVEEN. Geslaagde Jeugddag. In de Herv. Kerk werd een Jeugddag gehouden onder leiding van ds. H. G. Brink. Na votum en voorzang, las ds. Brink, Matth. 25 118 en ging voor in gebed. Na een inleidend woord over de „Boodschap 1939" van de V.C.J.C zong de afd. Nieuwveen, van den V.C.J.B., eenige liederen uit den Bundel „Jong is ons harte". Ds. Blink sprak naar aanleiding van Sam. 8 10, de woorden „Spreek Heer, Uw knecht hoort". Na de predikatie, zongen de jongeren weer eenige liederen. Een collecte voor de VC.J.C bracht f. 5.34 op De E K. Sportver. „Nlc. Boys" hield haar jaarlljkschen feestavond ln hotel Schreuder onder voorzitterschap van den heer L. v. Vliet. Na een welkomstwoord dankte spr. den penningmeester, maar vooral den secretaris, die dezen avond ge organiseerd had. Nadat enthousiast het clublied was ge zongen oogstten Albert Gerritsen (humo rist-conferencier) en Ben Langezaal (ae- compagnateuri een groot succes .evenals Henri Esser als Chineesch-goochelaar en xylofonist. Een gezellig bal besloot dit uitnemend geslaagde feest. HAZERSV/OUDE. Raadsagenda. De Raad komt morgenmiddag te 2 uur bijeen. 1. Ingekomen stukken 2. Benoeming van de leden en plaatsvervangende leden der stembureaux 3. Voorstel tot. wijzi ging vaji de begrooting. diensten 1938 en 1939 4. Voorstel tot overdracht aan den Kerkeraad der Ned. Herv. gemeente van den benoodlgden grond voor den bouw j van een bijzondere school en den aanleg van een speelplaats 5. Verzoek om ver mindering van den aanslag in de weg- 'oelastlng wegens ledig staan eener wo ning 8. Mededeeling inzake den weg naar en door het Rietveld en hetgeen ver der door den voorzitter of de leden mocht worden ter tafel gebracht. Vergadering der A.R. Kiesvereeniging. De A.R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" vergaderde in het gebouw achter de Geref. Kelk. Als spreker trad op de heer Th. Heukels, van Rotterdam, lid der Prov. Staten. De voorzitter, de heer B. Offringa open de waarop de heer Heukels het onderwerp „Moedig voorwaarts" behandelde Breedvoerig stond spr. o.a. stil bij het werk van Provinciale Staten. Na gedachtenwisseling volgde sluiting met dankgebed. Vergadering „Schrift en Historie". Onder leiding van den heer C. Bogaards vergaderde de prop. club „Schrift en Historie", waarin de heer van Velzen sprak over „50 jaren Chr. politiek". Spr. bezag o.a. de groote figuren. Groen, Kuyper, Schaaoman. Lohman, die onder groote moeilijkheden hebben gestreden, maar in het geloof overwonnen; de gTond- 1 slagen en de coalitie der Chr partijen, de beginselen in den schoolstrijd, de scheuring, de kieswet, de democratie, de partijleiding, de antithese en het kerkelijk drijven. Vrijheid van onderwijs, sociale wetgeving, sociale kwestie, alles vroeg een positieve voorlichting. Spr. besprak het onvergetelijk groote werk van een Talma en een Cort van der Linden als eminent leider tijdens den wereldoorlog. Daarna besprak hij de kabi netten Ruys en Colijn .waarop hij ten slotte de vraag stelde of de tijd van samensmelting tusschen A.R. en C.H. niet gekomen is. De heer D. de Vogel hield een politieke beschouwing over de besprekingen tus schen Engeland en Italië. Na een leerzame bespreking volgde sluiting. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. In de Chr. Nat. School aan den Rijn dijk werd een goedbezochte jaarlijksche Ouderavond gehouden, die als gewoonlijk weer goed bezocht was. Na opening door den voorzitter, den heer Jac. van Leeuwen, leidde het hoofd der school de heer Kerkhoven het onderwerp „Huiswerk" in. Hierop volgde een geanimeerde bespre king De heer Lok. volontair aan de school en geboren in Indië, gaf een aardige schets van een Javaansche legende. In de pauze werd het keurige werk der leerlingen bezichtigd, waarover men vol lof was. Vervolgens gaf een der onderwijzers van ..Effatha" van Voorburg een overzicht van het veel omvattende en moeilijke on derwijs aan doofstomme kinderen. Hij wekte tot financieelen steun aan deze op richting op. Na een kort slotwoord van den heer Kerkhoven, werd na psalmgezang „God zal zijn waarheid nimmer krenken", geëindigd met dankzegging door ds. Haspers. NIEUWE-WETERING. Jaarverg. „Door Gunst Verkregen". De voorzitter de heer Spring in 't Veld constateerde met vreugde, dat de ver eeniging weer sterk groeiende Is, zoodat op goede gronden mag worden verwacht, dat de vereeniging weldra weer haar oude kracht zal ontplooien. Tot directeur werd benoemd de heer Ruyten. De secretaris memoreerde het wel en wee der vereeni ging. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ntvangsten hadden bedragen f.634 31 en de uitgaven f.575 86. Alzoo een batig saldo van f. 58.65 De reserve be droeg f. 45.73, te zamen f. 104.58. Het aantal donateurs bedroeg in totaal 123. waarvan te Nleuwe-Wetering 47 en te Oude-Wetering 43 De aftr. bestuursleden M. H. Spring ln 't Veld en M. Jansen werden herkozen. Hierna volgde een gezellig samenzijn. NOORDEN. Filmavond R.K. Volksbond. In de St. Franciscuszaal werd een film avond gegeven, uitgaande van den R.K. Volksbond. De zaal was goed bezet. De heer P. de Jong opende, waarna al len het strijdlied zongen. Daarna werden diverse films vertoond, o.a. op het gebied van reclame voor diverse Instellingen. Een collecte voor Hulp in Nood bracht f. 3.02' op. De installatie van pastoor Buren. De Deken van Alphen aan den Rijn, de heer Z. de Korte heeft een nieuw be noemden pastoor dezer parochie den heer J. G. Buren als zoodanig geïnstal leerd. Na het voorlezen van den bisschoppe- lijken benoemingsbrief werd het „Veni creator" gezongen. Na de gebruikelijke ceremonieën droeg de nieuwbenoemde pastoor de Hoogmis op en hield een predikatie met als tekst „De rechterhand des Heeren heeft kracht ge werkt". Spr herinnerde hierbij aan den diepen godsdienstzin, den apcstollschen IJver en de buitengewone goedheid van den ver trokken pastoor Borsboom. Na het Lof maakten velen van de ge legenheid gebruik den nieuwen pastoor hun opwachting te maken. De heer Marlnus Baas, lid van den Luchtbeschermingsdienst alhier, is aan gewezen voor het volgen van een gascur- sus ln Gorkum. TER AAR. Ledenvergadering Ned. Herv. School- vereeniging. Onder leiding van den eere-voorzltter ds. Hoeufft van Velsen vergaderden de leden der Ver. voor Chr. Volksonderwijs. Ds. Hoeufft opende door het laten zingen van Ps. 25 2, voorlezing van Ps. 25 en gebed. De secretaris, de heer J. Bogerd. las de notulen en bracht een jaarverslag uit. Het ledental is iets teruggeloopen. n.l tot 60 leden; het aantal kinderen dat de school bezoekt is verminderd. Aan het verslag van den penningmees ter, den heer C van Vliet Azn. ontleenen wij, dat het batig saldo bij het afsluiten van het dienstjaar f. 88.07 bedroeg, ver meerderd met f. 1138, welk bedrag belegd is. BIJ monde van den heer C. Broer bracht de controle-commissie een gunstig rapport uit. Als leden der nieuwe com missie benoemde de voorz, de heeren P. Kammeraat, M Meeuwls en E. J. Kerk hoven. De voorz. dankte secretaris en penningmeester voor hun voorbeeldig werk. In de plaats van de aftredende bestuurs leden A. Cats en J. Bogerd, die niet her kiesbaar waren koos de vergadering de heeren C Snijders en J. Bol. Nadat dank was gebracht aan de aftre denden en de heer Hegeman een pleidooi had gehouden voor de zendingscollecte op de school sloot het hoofd der school, de heer Goedhart, de vergadering met dank gebed. WADDINXVEEN De school der Ncd. Herv. School- vereeniging. Naar wij vernemen, is besloten dat de school aan de Kleikade aan de Ned. Herv. Schoolvereeniging zal worden afgestaan. 1 Mei a.s. zal'deze vereeniging dus haar school kunnen openen. Gelijk bekend besliste de Kroon indertijd, dat aan deze schoolver eeniging medewerking verleend moest wor den tot het verkrijgen van een eigen school gebouw. Het hoofd der school aan de Kielkade wordt nu overgeplaatst naar de Chr. school aan de Oranjelaan. Als gevolg van deze schoolkwestie moet thans een drietal van het personeel der Klelkadeschool op wachtgeld gesteld wor den. Deze dienden iarenlang met eere het onderwijs. De Burgemeester heeft het bescherm heerschap aanvaard van het Comité „Boe- rlnnenbnnd", dat een bazar organiseert ten bate der TB C. bestrijding. Het gemeentebestuur stelde voor dit doel het ruime gymnastieklokaal en twee les lokalen van de openbare school aan de Brug beschikbaar. Daar de kas van het Comité voor Kindervoeding nu vrijwel uitgeput raakt, zal voor dit doel voorden tweeden keer een collecte worden gehouden op 18 Febr. a.s. Van gemeentewege is men begonnen om voor een goedkoopen prijs gestoomde haring (bokking) onder de werkloozen te distrlbueeren. ZOETERMEER. Nieuw Raadslid. De heer K. Dekkers heeft de benoeming van Raadslid, als opvolger wegens het be danken van den heer L. Glas. aangenomen. v-k oncentreer op het krachtigste reclame-middel LEIMUIDEN. BurfceUjke Stand Ondertrouwd; H. A J. Heuzen. 26 jaar en D. Buskermolen. 26 Jaar (won. te Aalsmeer»; L. Wesselius, 23 jaar en A. D. de Vos, 25 jaar. Copr^» P. I. B. Bos 6 CofMftfcveon -M.Ï4 „Arm, arm kind", zeiden de prinses en de prins, toen Gerda uitverteld was. ZIJ prezen de kraaien en zeiden, dat ze hee- lemaal niet boos waren over de verstoring van hun nacht rust. Alleen.,., zij moesten zoo iets toch niet meer doen, Overigens moesten de kraaien toch beloond worden voor hun hulp. „Willen wij Jullie de vrijheid geven?" zoo vroeg de prinses, „of willen juHóe liever eest aansteWng als hofkraaten, met alles wat er van de keuken al-va»?" De twee kraaien bogen als knipmessen en vroegen om een aanstelling als hofkraaien. ZIJ dachten aan den ouden dag, welken zij nu immers zonder zorg zouden zien komen. De prins stond zijn eigen bed aan Gerda af. Meer kon hij op dat oogenblik niet doen. Zij vouwde haar handen en dacht: „Wat zijn de menschen en dieren toch goed voor me". NIEUWKOOP. Werkverschaffing. De Minister van Sociale Zaken heeft goedgekeurd ont in werkverschaffing te doen uitvoeren het graven van een sloot van 400 M. lengte en het voibaggeren van twee inhammen in een perceel weiland, gelegen in Achttienhoven onder deze ge meente, alsmede het uitdiepen en verbree- den van een molentocht en het afrooien van buitenkanten om 2 perceelen weiland ln den „zeven morgen", benevens het voi baggeren van een sloot, lang 200 M. De subsidie is gebonden aan een maximum van f. 3960. Bijeengebracht werd voor de stichting „De macht van het kleine" te Heemstede f. 13.27. Direct hierna deed zij haar oogen dicht en sliep in. Daar kwamen alle droomen al weer aangevlogen. Zij zagen er uit al6 engelen. En zij trokken een slede voort, waarop Karei zat. Hij knikte tegen haar, zooals hij vroeger ook altijd d.sd- Helaas't was maar een droom, een droom, waarvan niets overbleef, toen Gerda eindelijk wakker werd I 2—4

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 14