RAADSELS ^ANEKDOTEN Goede oplossingen Domme Rietje Oplossingen Oplossingen ONZE PRIJSRAADSELS (In de raadsels wordt uitsluitend de nieuwe spelling gebruikt). voor allen om uit te kiezen: de groteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. I. Ingezonden door Anny Olivier. Mijn geheel is een stad van 7 letters in een land, dat aan Nederland grenst. 1, 2. 3. is iets, dat men op de boterham eet. 6, 5, 3 is een likeur. 3. 5, 7 is een lastig insect. 5. 5. 7 is een lichaamsdeel. 4 is een medeklinker. II. -aie-czondsan door Jannie Boom. Welk spreekwoord staat hiér Z...S .et k...j. .h..s tt, i.t h.. ns. III. Ingezonden door Drietal van Vliet. Welke beroepen oefenen de volgende per sonen uit 1. Sela Metar. 2. Rien Egevil. 3. Mia Tunn. IV. Ingezonden door Hermie Legeer. Wie het maakt, die zegt het niet, Wie het neemt, die kent het niet, Wie het kent, diie wil het niet. Wat is het? V. Ingezonden door Zusjes Har te velt. Welke pot is niet best te gebruiken VI. Ingezonden door Aukje van der Walle. Ik ben een specerij. Geeft men mij een andere kop en staart, dan legt men mij bij het middagmaal op tafel. VII. Ingezonden door Leny Moraal. Mijn geheel is een vogel. De dbrste helft ls een viervoetig dier, de tweede helft lust ieder kind graag. vni. Ingezonden door Zusjes de Vos. Mijn geheel is een plaats in Zuid-Holland van 14 letters. 1, 3. 4 staat voor of om een tuin. 6, 7 is een verkorte meisjesnaam. 5, 2, 10 is niet leeg. Een 14, 12, 11 is tussen twee bergen. 8, 9, 13, 14 is een huisdier. Ingezonden door Ans Nieuwenhuys. Meester: „Noem eens iets, dat veel voor komt in landen met een vochtig klimaat". Leerling: „Een regenscherm". Ingezonden door Paulus Laman, Bedelaar: „Hebt U niet een lekker stuk koek voor een man, die in drie dagen niet gegeten heeft Mevrouw: „Ls brood niet goed Bedelaar: „Nee, 't is mijn verjaardag". Ingezonden door Elsje Boterenbrood. Moeder: „Miesje, nu moet je ook een spe'-pannekoe k eten". Miesje: ..Goed Moes, als er maar geen spek in zit". Ingezonden door Annie Schouten. Mama leest voor): „En toen moest de arme weduwe met spinnen in haar onder houd voorzien". Zoontje: „Mama, als die vrouw niets dan spinnen te eten krijgt, moest U haar maar wat beter eten zenden!" van de Prijsraadsels voor de grooteren ontvangen van: Piet Arentsen, Ida de Graaf, Marietje van Vliet, Janny Swaak, Dirk van Laar, Jo Geluk, Piet Brandt. Marietje de Mooy, Wil lie van der Laken, Annie Schouten, Toos de Vos. Rie de Vos, Johan Spijker, Nel de Roode, Truus Nievaart, Geertrui de Groot, Gerrie Sweris, Jan Wilterdink, Juliana Baart. Annle Baart, Sjoerd Dagniaux. Cok- kie Biesheuvel, Annie van Tol, Jannie van Biezen, Bram Smits, Wim Nieboer, Johan van den Bosch, Riekje Leemans, Miep Ver meulen, Beppie van Laarhoven, Catharina Paauw. Piet Paauw, Wim de Wolf, Hendrik Hanno, Flip Stouten, Sjaantje Stouten, Jeanne Nievaart, Marietje Laman, Jacob Kruit, Willy van Rijn, Jannie van Groenin gen. Truida Overduyn, Gijs Eikelenboom, Leni Eikelenboom, Marijtje Langhout, M. Veldman, Willy Visser, Henny Legeer, Mien van Rooyen, Rie Smittenaar, I. Robbers, Annie van Es. Gerard de Pree, Jan Brons- geest, Rietje Brandt, Diny de Nie, Jannie Werk, Marietje Hoppenbrouwer, Rika de Graaf, Annie Lek, Corrie Bakker, Leo van Zonneveld, Jan v. Zonneveld, Beppie Bouter Piet Vogelaar, Adrie van Leeuwen. Annie Labordus, Jo Wildschut, Herbert Gijsman, Jo Drabbe, Suze Heemskerk, A. y. d. Laken, J. v. d. Laken, J. v. d. Laken (alle drie voor naam er bij), L. van Egmond, A. B. van Egmond (belden voornaam er bij), Piet Jansen. Coba Verlind, Dientje Dijs, Corrie Dijs, Prijna Slootweg, Frans Langebroek, Gerard Langebroek, Wim Weber, Bep Crama, Ans Nieuwenhuys, Annle Schipper Lena de Klerk, Jannie van Kampenhout, Gerda Troost, Josien Meulenhoff, J. C. IJssel de Schepper, Wim Rienstra, Paul Rlenstra, Trieneke van Mienen, Jac. Joh. Ruygrok. Annie Olivier, Riete Scheer, Mien Verstraaten, Alida van der Holst, Mariens van Termey. Sophia Lok, Leuntje Koeke- bakker. Liesje van Driel, Nellie Meinema. Ella Meinema, Krijn van der Mey. Jannie Hartevelt, Cootje Hartevelt. Marietje Pre- nen. LopV'e d" }r\ T>: van de Prijsraadsels voor de kleineren ontvangen van: Greti Kips, Lydi Boon, Bep van der Hey- den, Bernard van Vliet, Wout van Heel, Jan van Beek, Annie Gijzenij, Loes van Veggel, Marietje LagerVij, Aukje van der Walle, Joop Schouten, Carla Optendrees, Lydia Optendrees, Beppie Optendrees. Joke de Vos. Toni Neuteboom. Afke Neuteboom, Nellie Staf leu, Jan Spijker. Emma de Groot, Willy Broers. Corrie van Weizen, Alie Wil terdink, Robbie Dagniaux. Martha van der Linden. Ina Biesheuvel. Geertrui van Tol, Jack de Geus, Suze de Geus, Elsje Boter- enbrood. Ineke Boterenbrood, Hansje Bote- renbrood, Annie Schneider, Ria Smits, Janna Struik, Ellie van den Bosch, Willy Wiggers, Friedel Libot, Annie van Winkel, Fientje de Bruyn, Anna Dekker, Hannie de Wekker, Suusje de Wekker, Frans Pison, Rietje Paauw. Annle Paauw, Jaantje Haar- land. Joke Zilverentant, Corrie Dek. Nelly Stouten, Kees Nievaart. Willem Laman, Paulus Laman. Jannie Kooien, Mientje de Water, Dieneke Bosma, Loekie Favier, Annie van der Vos, Henny van Vliet, Bas van der Valk, Jo van Rijn. Tini Overduyn, Eugène de Geus, Hendrik Veenstra, Gtfsje Visser. Suze Plantfeber, Leny Plantfeber, Willy Metselaar, Rina ter Wee, Abram Fak kel. Alida Stikkelorum, Koosje Stikkelorum, Meiske Mulder, Leni de Graaf Leny Moraal, Wim Lek. Jannie Lek, Johanna van Zonne veld, Pieter W. Martijn, Riek de Vos. Ploni van Leeuwen, Henk Hoppenbrouwer, Hanny Andreas. Sam Heemskerk, A. B. van der Laken (voornaam er bij) Rietje Pielanen, Lydia Botcrmans, Dikkie de Man, Keesje Dijs, Jettie Heyloo, Hester Slootweg, Elly van Vliet, Dieni Boogaards, Annie Bekooy, Niek Bakker, Truusje van Weizen, Jan Crama, Annie Klos, Jan Loebèr, Nelly Win der, Adri Schipper. Jurrie Meulenhoff, Pie ter Meulenhoff. Atze van der Kooi, Bea van der Kooi, Marietje Ruygrok. Tootje Scheer, Nettie Biermasz. Piet de Best Jannie van Termey. Beppie Lok, Karei van der Wilk, Ankie van Driel, Henny van Driel. Jeanne de Geus, Engbert Schoo, Truusje Sluymer, Jopie van der Mey. Van vorigen keer nog oplossingen ont vangen van: Elly van Vliet, Dieny Boo gaards, Henny van Vliet. Kleine Riet is jarig Daarom krijgt ze nu Van haar oom en tante 'n Mooie paraplu. 't Regent pijpestelen Moe zegt: „Je hoeft nu Niet meer nat te worden Met je paraplu!" Buiten in den regen Wat doet Rietje nu? Bergt onder haar mantel Fluks de paraplu! Als ze doornat thuiskomt Vraagt moe: „Kind, wat nu?" Riet zegt: „Het was zonde Van mijn paraplu!" J. V. d. E. van de Prijsraadsels der grooterei 1. Kopenhagen. Koorts, Ouders, palels. Engels, Napel! harnas, aalbes, gratis, expres, narci 2. Rijwielbelasting. wagen, Ier, eiber, rijst, ingang, nage gans. elegant, nat. Het voormalige eiland is Wieringen. van de Prijsraadsels der kleineren 1. Dierentuin. duim, inkt, eend, roos, eind, neel taak, uien. iets, noot. 2. Schaatsenrijden. schaar, taart, hen, ijs, reet, den. De vier prijzen voor de grooteren iiji bij loting toegekend aan: ANNIE SCHOUTEN, 11 jaar. JOSIEN MEULENHOFF, 11 jaar. JANNIE HARTEVELT, 12 jaar. FLIP STOUTEN, 13 jaar. De vier prijzen voor de kleineren ziji bij loting toegekend aan: WILLEM LAMAN, 10 jaar. LYDIA OPTENDREES, 9 jaar. LOEKIE FAVIER, 10 jaar. MARIETJE LAG ER WIJ, 9 jaar. De prijzen kunnen aan ons BureaJ worden afgehaald a.s. Wocnsdagmid dag tusschen 12 uur en halfeen of schen 4 en 5 uur. Red. „L. D."

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 18