Uit de Rijnstreek lEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bïad Yrijdag 27 Januari 1939 MEDEDEELING „ZOMERZORG" Ontspanningsavond van den Chr. Besturenbond. In de zaal Gesink sprak de heer Lode van Cent uit Antwerpen over „Mijn verblijf ln de binnenlanden van Belgisch Congo," toe gelicht met gekleurde lichtbeelden en ne gerzang op gramofoonplaten. De voorzitter de heer L. van der Zwan sprak een openingswoord en ging voor in gebed. De heer van Gent eindigde zijn Interes sante lezing met een opwekking om de Christelijke zending, waar dan ook, te steu nen uit naam van Christus. Ir. J. Philips verzorgde de projectie en de firma Joh. Schaart de geluidsinstallatie. Jaarvergadering der Jongelingsver. „Zoar". Bovengenoemde vereeniging hield haar ïde jaarvergadering in het kerkgebouw der Ger. Gemeente. De voorzitter de heer J. H. van Neerbos liet zingen Ps. 111 3, las den ltósten Psalm en ging voor in gebed. Daar na heette hij speciaal de afgevaardigden der vereeniglngen uit Katwijk „Calvijn", beiden en Benthuizen welkom. De secreta ris las het welverzorgde jaarverslag voor; de penningmeester besprak de financiën. W. Rijnsburger gaf een Inleiding over het Onderwerp „Job", dat met aandacht werd gevolgd. Onder toezicht van mevr. van Neerbos torgde de meisjesver. „Chalcol" voor ver schillende tractaties. Nog volgden „Nacht en Dageraad" door C. Leeflang; verder .De Hagepreker" door KI. v. d. Meij en „De toren van Babel" door N. van Beelen. Ook verden de onderwerpen „M. A. de Ruyter" door A. van Rhijn en „Kerkelijk of onker kelijk door J de Vreugd behandeld. De Toorzitter sprak een dankwoord, waarna de heer C. v. d. Marei sloot met het laten zin gen van Ps. 84 1, gebed en het zingen van Ps. *78 3. De bazar van den Ger. Zendingsbond werd in de achterzaal van Casa Cara gehou den. De dames-leden hadden vele kleeding- stukken vervaardigd, terwijl ook verschil lende belangstellenden deze ten geschenke hadden gegeven. De opbrengst van dezen bazar komt de zending ten goede. Onze plaatsgenoot de heer C. de Haas js benoemd tot agent van politie te Den Haag. LISSE. Prachtige feestavond van „Obadja". Na den herdenkingsavond werd een feest avond gehouden in verband met het 30- jarig bestaan. Deze was geheel gewijd aan de opvoering van het historisch spel „Pro Rege", ge schreven door J. H. Bögeholz. schrijver van het stuk ,.Dc Kracht van hunne Kracht". Dit historisch spel gaf ons een stuk va- derlandsche historie te zien tijdens het regiem van Stadhouder Willem m en hoe Oranje steeds goed en bloed heeft veil gehad voor de Nederlanden. Het stuk werd door de leden van „Ooauja op verheffende wijze gespeeld. Het stuk verd uitnemend vertolkt. De rollen waren .eer goed verdeeld. De firma Hoppezak uit Leiden rerzorgde zeer goed de grime. De costuums waren schitterend. De voorzitter bracht hartelijk dank aan de spelers. Een langdurig applaus D.s. Eerhard sloot met dankgebed deze schitterend geslaagde Jubileum-viering. A.P. Kiesvereeniging Lisserbroek. De A.R. Kiesvereeniging te Lisserbroek vergaderde onder leiding van den heer A. Vcrkuyl. De voorzitter gewaagde dankbaar van Gods trouw en weldadigheid in het af- geloopen jaar de vereeniging bewezen. De jaarverslagen van secretaris en Pen ningmeester getuigden van een opgewekten toon. Het ledental is wederom gestegen en èr is een batig saldo. Als afgevaardigden naar den StatenKies- kring werden benoemd de heeren A. ver- kuyl en E. van 't Voort. De aftredende be- stusrsleden werden herkozen. Toespraken en voordrachten vulden deze gezellige samenkomst, welke gehouden wera in de zaal van den heer L. G. Faas. ver der aan. Dc a.s. verjaardag van Prinses Beatrix. In verband met aen verjaardag van H. K. H. Prinses Beatrix op 31 Jan. a.s. noo- digt het Oranje-Comité alle ingezetenen uit dien dag te vlaggen. Het ligt in de be doeling. dat de plaatselijke muziekcorpsen bij goed weer des avonds van 7.30-9.30 uur op het bal con van ,,De Witte Zwaan zul len concerteeren. Beide corpsen zuilen voorts een muzikale rondwandeling maken Loop der bevolking. Gevestigd: C. Kozvjn. Rooversbroek 7 Mej. N. de Wilde. 1ste Poellaan 56 Mej. A. J. Ta- lens. Schoolstraat 17. Vertrokken: J. P. Verdoorn, naar s-Graven- hage C. H. Kozijn, n. Uitgeest Mej. J. Annot, n Bodegraven Mej. A. C. C. de elte. n. Alkemade J. Roodenburg—Baartman. n. Haarlemmermeer. Burgerlijke Stand. Geboren: Bernardus Petrus Leonardus. Z. v. H. M. J. Ragas en C. G. H. Evers Petronella Francisc a Maria, D. van P. Zwetsloot en M. W. Brouwer Grietje, D. van D. Kruidhof en A. Tibben Franciscus Cornells Gerardus, Z. van p- A. M. Schrama en C. A. H. Hulsebosch. - De R.K. Biljartkring kwam onder lei- hing van den heer Jo6. van Rtel in jaar vergadering bijeen. De secretaris bracht zijn gunstig luidend verslag uit. Het financieel verslag moest wegens ziekte worden uitgesteld. De aftredende bestuursleden werden her kozen. Besloten werd wederom nederl&agwed- strijden te houden. Morgen Zaterdagavond 28 Januari A.s. Zondag Matinée 29 Januari A.s. Zondagavond 29 Januari bij het ensemble VAN DINTEREN DANIELLE CARON (Cabaretière) tevens optreden van den POPULAIREN CONFERENCIER ARNO KLEYN en THE B O A'S, het bekende INTERNATIONALE DANSPAAR. Zoo juist geëngageerd van Tuschinsky. GEEN PRIJSVERHOOGING. DE DIRECTIE. 7484 (Ingez. MedJ (zie vorige opgave) is vervallen M. J. Ra- vensbergen-Koeleman. n. Rijnsburg. Langevaart 58 A. v. Delft en vr.. n. Haarlem. Gcd. Oude gracht 82 A.M.O. Nelia. n. Malle (België) C. W. G. Alkemade, Petite-Synthe (Frankrijk) M. W. J. van Limburg, n. Bussum. p. a. Blin deninstituut J. de Vos. n. Den Haag. Was- senaarschestraat 15 L. C. Coppens. n. Bloe- mendaal, Bcntveldweg 150 Th. de Jong geb. Winnerl en zn.. n. Amsterdam. Planken straat 54 'naaister) A. Kloos en vr.. n. Den Haag. Van Lansbergerstraat 44 J. C. Smit, n. Den Bosch. St. Janssingel 21. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Cornelia Maria. Z. van A. E. Ley ten en C. van der Voort Franciscus Johannes. Z. van P. L. van Bohemcn en J. J. Angevaare Nicolaas Petrus. Z. van Th. G. Steenvoorden en M. van den Berg Wfjntje Jacoba, D. van P. H. Lindhout en R. van der Voet Jacob, Z. van J. Admiraal (overleden) en S. L. van der Leek. Ondertrouwd: L. Dubbelaar en T. Sloof C. W. G. Alkemade en S. P. V. Fannin G. C. Alkcmade en A. H. Smaglinsky. Het aantal ingeschreven werkzoe kenden bedraagt thans 774. hetgeen 33 minder is dan 14 dagen geleden, doch 82 meer dan verleden jaar omstreeks dezen tijd. NOORDWIJKERHOUT. Vergadering der Oranjerereeniging. In hotel Gouwenberg vergaderde de Oranjevereeniging onder voorzitterschap van burgemeester Van Iersel. Met genoegen en dankbaarheid werd de viering van de jubileumfeesten 111 September 1938 her dacht. Op grootsche wijze heeft Noordwij- kerihout toen feest gehouden. Op het pro gramma staat voor dit jaar in September weer een Oranjefeest. Besloten werd dit jaar het feestterrein te verpachten aan den hoogsten inschrijver, teneinde de feest-kas zoo gevuld mogelijk te maken. De penningmeester, de heer L. v. Hens- bergen, die rekening en verantwoording deed over de feesten in September, kon met genoegen constatecren, dat er nog een klpin batig saldo in kas fls. Hierna volgde een gezellig samenzijn. OEGSTGEEST. EEN ADRES INZAKE WONINGBOUW NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd'. N. van Beelen. Schev.str. 33 L. A. van der Wiel. P. Heinstraat 72 C. van der Wiel, Nieuwe Zeeweg 6a G, G. Bordcwijk, Zwarteweg 20 A. J Bos. Langeveld 29 M. J. Verhart. geb. Van Zeist. Voorstraat 21 N- Geijteman, 's-Gravendijkscheweg la C. A. A. van Eeden, Voorstraat 116 a. J. van der ™e, Zwarteweg 20 Klaasje Koostra, IJmul- "erstraat 43 A M J. J. Alkemade. Lijnbaan- »eg 2 Nelly M. Kortekaas, Huls ter Duin straat 27 m. Koppers. Langeveld 29 \V. J. asters. Gooweg 16 J. K. Helder en vr„ N.- «Ulevard 26a D. Faber en vr.. Panhuysstr. 40 v.„ T°l. Van PanhuHsstraat 40 n. Zeiler. Va"Sprlikstraat 15. vertrokken: Th. van der Linden naar Utrecht Van dc Woningbouwvereeniging „Buitcnlust". Het bestuur van de Woningbouwvereeni ging „Buitenlust" heeft naar aanleiding van het praeadvies van B. en W. onzer ge meente. inhoudende géén medewerking te verleencn aan haar 4e bouwplan en tc be sluiten 17 woningen door de gem. zelf te doen bouwen en exploiteeren een uit voerig adres aan den gemeenteraad gericht. Het. adres vestigt er de aandacht op. dat het bouwen en exploiteeren door de ge meente met geld van dc gemeente, een gToot financieel nadeel zal opleveren, ter wijl bij de uitvoering van plannen door de vereeniging met rijksvoorschotten géén uitgaven voor de gemeente zal vergen. Met het bestuur der vereeniging is nog geen overleg gepleegd over haar vierde bouwplan; dit wordt betreurd. Als financieele lasten voor de gemeente, bij eigen exploitatie, worden oa. genoemd, dat do gemeente een nieuwen dienst voor exploitatie en beheer moet instellen. De Woningbosiwver. „Buitenlust" exploi teert haar bestaande woningen zonder las ten voor de gemeente. De vereeniging heeft zelfs belangrijke posten als reserve kun nen vastleggen. Huurachterstand komt practisch niet voor. Het belang van de volkshuisvesting, al dus het adres, wordt beter behartigd door een Woningbouwvereeniging dan door de gemeente Er wordt verder op gewezen, dat de ge meentewoningen „minder gewild" zullen worden, wanneer deze door de bewoners van onbewoonbaar verklaarde woningen zullen worden betrokken en voorts dat de gemeente-exploitatie leidt tot huurachter stand. De bewoners weten, dat het ge meentebestuur hen moeilijk kan uitzetten. Als Overheid heeft de gemeente Immer? zelf den plicht uitgezette gezinnen te huls- vesten. Daartegenover staat het voordeel van een vereeniging. die bovendien betere bewoners kweekt, doordat de woningen worden gezien als een gemeenschappelijk bezit. Tenslotte wprdt medewerking aan het bouwplan der vereeniging bepleit en de exploitatie van gemeentewoningen ten sterkste ontraden. Ter aanvulling wendt de woningbouwver „Buitenlust" zich nog met een tweede adres aan den raad. waarin eenlge bedragen veur tekorten worden genoemd, die de exploita ties ran gemeentewoningen in Lelden en tRünsbure opleveren De gemeente Rijnsburg exploiteert 35 wo ningen waaraan het rijk Jaarlijks plm. f. 5200 bijdraagt. Bovendien wordt er thans Jaarlijks nog f. 500 geraamd aan huur- derving. Hierbij wordt opgemerkt, dat bijna alle woningen slechts f. 3 huur doen. waar uit volgt, dat een lage huur geen waarborg is, dat de huur werkelijk ontvangen wordt. De huurdorving heeft tengevolge gehad, dat het onderhoud van de woningen in het gedrang kwam. De gemeente Leiden exploiteert 405 ge meentewoningen. waarop het jaarlijks te kort ongeveer f. 10 000 is. In dit adres wordt om. verwondering uit gesproken. dat B. en W op deze wijze jaarlijks een nog niet te teiTooten bedrag ten laste van de gemeente zouden brengen Van hooger hand is het bouwen door de gemeente als oplossing voor het woning vraagstuk als volstrekt ondeugdelijk Geken schetst Minister van Boeyen heeft bij de behandeling van de 'oegrooting volkshuis vesting opgemerkt, dat wanneer geen ge bruik wordt gemaakt van Rijksvoorschotten, daardoor de centrale regeering de gelegen heid wordt ontnomen deze kwesties mede te beoordeelen. De minister overwoog of dan ingrijpen van den staat gemist kon worden. Hei, bestuur verwacht dan ook zeker niet. dat het gemeentebestuur in strijd met de bedoeling van den minister zal handelen. Als de gunstige resultaten van Vereeni- g'ngsbouw wordt, vermeld, dat Buten lust" een reserve heeft gekweekt van f. 7300 cn dat de reserve voor onderhoud bovendien fl. 3331 bedraagt. RUNSBURG. Jaarvergadering „Blocmenlust" De Ver. „Bloemenlust" kwam in alge meen» vergadering bijeen. De voorzitter, de heer G. den Heijer, wees o.m. op de on gunstige bedrijfsresultaten, mede tenge volge van vorst- en stormschade. Regee- ringshulp achtte hij dan ook dringend noodzakelijk. Me', nieuwen moed wordt dit jaar begonnen. Spr. hoopte, dat de leden daadwerkelijk zullen medewerken den moei lijkheden het hoofd te bicden. Notuler. en Jaarverslag werden onveranderd goedge keurd en vastgesteld. Het financieel ver slag vermeldde een klein nadeelig saldo. Het omzetcijfer vertoont een geringe acu- teruitgang, hoewel het ledenlal stabiel ts gebleven. De aftr. voorzitter werd met groote meerderheid van stemmen herko zen. terwijl de heer Endeveld als nieuw be stuurslid zijn intrede deed. Na rondvraag sloot de heer de Heyer deze matig bezochte vergadering. De Commissie van Wering van School verzuim heeft herbenoemd tot voorzitter den heer M. Pieper en tot secrtaris den heer C. H. A. Collee. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Johanna Cornelia. D. van H. Remmerswaal en C. M. van der Meer. Overleden: C. Westerbeek 85 j.. weduwnaar van G. Hoogstraaten en echtgenoote van Hen- drika Boot. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. P. P. Berg. Fl. Schoutenstraat 13 C. A. Noordermeer. Hoofdstraat 124. Vertrokken: Wed. M. Omtzigt. geb. Van der Ploeg, naar Oegstgeest, Emmalaan 89 A. C. Vink. n Noordwijkerhout. Haarlemmervaart 10 F. W. Schuld cn gezin. n. Rijswijk. Jaagpad 43 C. J. Kuijper. Haarlemmermeer. Venne- perweg 515. AARLANDERVEEN. Feestavond der Chr. C.cm, Zangver. „De Lofstem". De Chr. Gem. Zangver. „De Lofstem" hield een propaganda-feestavond ter ge legenheid van het 12'/i-jarig bestaan der vereeniging in het Vereenigingsgebouw. De zaal was geheel gevuld. De eere-voorzitter ds. Van Moolhuizen, opende met het laten zingen van Ps. 105 vers 1 en 2 en ging voor in gebed. Hij heette in het bijzonder den directeur den heer M. J. Markxs uit Alphen a. d. Rijn welkom, die deze vereeniging thans 12' i jaar geleid heeft, evenals den heer J. Boxse, die altijd voor de vereeni ging klaar stond. Keurig werd hierop gezongen „Marsch- Ued". „Lentekoor", ..De lof de.; sferen" en ..Moderne Reislust". Het duet. gezongen door mej. C. Berger en mej. M. van Dolder was schitterend. De voorzitter de heer C. Rodenburg wenscht den 4 leden die van de oprichting af aan de zangvereeniging ver bonden waren en wel mej. G. Bol. mej. C. Berger, mej. M. van Dolder en den heer G Vergeer geluk. zij ontvingen tevens een gedachtenis geschenk. Tevens overhandigde de voorzit ter mevr Moolhuizen een praehtigen bloe menmand. Ook mevr. Markxs kreeg een bloemenmand. Nadat eenige samenspraken gehouden en tableaux opgevoerd waren, verrichtte de eere-voorzitter de sluiting met het laten zingen van een Psalmvers en dankgebed. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Lovina d. van H. A. van den Berg en C. L. v. d. Brink; Maria Sophia Hu- berta d. van G. Hoonk en D. G. W. Comes. Ondertrouwd: A. F. Spierenburg 24 jaar en M. Basse 24 iaar: A Broere 24 jaar en F. S. Hümmel 29 jaar; P. E. Kop 27 jaar en W. D. Balverl 25 jaar; J. Boerefljn en M. J. van Tuijl. Overleden: C. J. Scheen 25 jaar: G. Griffioen 57 jaar; H. J. Scheepmaker 22 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. J. van Schalk. Meije 100; J. A. 1 Priyee. Emma kade 103; T. G. van Dam. Weij- poort 69: F. Nobel. Prinsenstraat 7; L. M. den Boon. Weiland 58; J. Annot. Zuidz. 6; E. van der Zaan en zoon. woonschip. Vertrokken. Wed. C. v. Holst—v. d. Sar. naar Rotterdam; Merulaweg 1; Wed. C. Sterk naar Monster, van Luikstraat 10; L. Brak. naar Utrecht. Braamstraat 3 bis: A. D. Romeijn. n. Zuidland, Achterweg 223; J. C. Buitelaar en gezin, naar Ad am. Kerkstraat 229; C. S. van bobben de Bruijn naar Noordwijk. Quarles van Uffordstraat 6. VOORHOUT. Tafeltennis. Het zes-tal van ..D.E.S." alhier speelde tegen Treffers" uit Roelof arendsveen. De uitslag was- „D.E.S."„Treffers": B. v. Kampen P. Verdel 02; N. v. der MeyC. Heems kerk 2—0: J. v. d. NoulandW. v. Klink 02; H. v. d. PlasN. Heemskerk 02; C. v. Wou»'J. de Bruyn 20; P. v. Kam pen—L. Catftelein 02. VOORSCHOTEN. Bijeenkomst Chr. Hist. Kiesvereeniging. In hotel Het Haagschc Schouw heeft de C.-H. Kiesvereeniging een openbare ver gadering gehouden, bedoeld als streekver- gadering voor de bewoners van den Rijn dijk. Vaikenburgscheweg en omgeving. Ook uit de kom der gemeente waren vele leden aanwezig. Na opening door den vooratter. den heer A. Fortgens, wees spr. op de verkeerde be grippen die er zijn omtrent de C.-H. Unie. Deze verkeerde begrippen worden vooral, aldus de voorzitter, in het leven geroepen door de H. G. S. en N. S. B. Hierna sprak de heer B. J. Thijsen uit Leiden, voorzitter van den C.-H. Staten- kieskring Leiden, over „Waarom Christe lijk Historisch"? Spr. schetste den strijd tusschen geloof en ongeloof, Christendom en modern hei dendom. Het zal ook dit verkiezingsjaar gaan vóór of tegen den Christus. Spr. wees op de verderfelijke leer van de N.S.B., die een mensch verheerlijkt naast of boven God en de Kerk van Christus dienstbaar wil ma ken aan den Staat. Alles wat in strijd is met Gods Woord aldus spr., moet worden afgewezen en in het laatste oordeel zal ieder mensch voor God rekenschap moeten afleggen van zijn rentmeesterschap. Met een oproep tot de aanwezigen cm ook dit jaar weder trouw te blijven aan de C -H. beginselen en deze uit te dragen in de wereld, besloot spr. zijn rede. De heer Thijssen sloot met dankgebed. BOSKOOP. Verkooping kweckcrijen. Ten overstaan van notaris Houtzagers alhier, werden in hotel „Klaassen" in bod. gebracht de perceelen kweekerijland van den heer E. O. Greenen. Perceel 1, 2 en 3. gelegen aan Zuidwijk. waren verhoogd respectievelijk als volgt: Perceel 1. tot f. 6050, perc. 2 tot f. 4425 en perc. 3 tot f. 6050. Eerst afzonderlijk en later gecom bineerd werden ze niet gemijnd. Perceel 4, kweekerij in Laag-Boskoop, werd gegund aan de firma gebr. Ouwerkerk alhier voor f. 2510. De perceelen 5 en 6. kweekerijland, Rijn veld. Alphen en in de Loete. Hazers- woude zijn uit de hand verkocht. WARMOND. Loop der bevolking. Gevestigd: J. C. Zoetemelk van Alkemade G. M L. v. d. Voort van Bloemenda3l J. H. van Dam van Leiden Wed. Peltenburg vsfoi Heemstede H. A. de Kievith van Roosendaal J. C. Meskers van 's-Gravenhage. Vertrokken: A. Schippers naar Leiden J. v. d. Voet n. Noordwyk C. P. Slingerland n. Leiden M. A. J. Roest n. Zandvoort A. F. J. v. d. Bosch n. Alphen a. d. Rijn A. C. van Hoof n. Haarlem J. J. Hoogenboom n. Leiden W. L. C. Hooykaas n Rotterdam W. van Winsen n .Harlingen F. Votsmeicr n. p.uitsch- land S. de Korte n. Alphen a_ cL Rijn N. P. Velzelver n. Dordrecht. WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: Wed. I. Guthmann, geb. Auerbach. Rijksstraatweg 590 E. M. Baumgartner, Bloemcamplaan 8 A. Bekker, Lange Kerk- dam 43 M. A. I. G. Bemfert. Nassaulaan 15 J. van Berkel, Van der Oudermeulenlaan 4 A. E. A. Boogaard, Schouwweg 72 M. Brenk. Wittenburgerweg 98a H. Burgmann. Rijksstraatweg 679 A. J. G. den Haan, Eiken laan 35 e. e. L. Janssen, Konijncnlaan 21 A. M. Kerkvliet. Van Hecckerenstraat 9 A. Klootwijk. Hazenlaan 15 H. J. Koke, Groot Hoefijzerlaan 34 G. Konz. Van Zuylen van Nijevelt-straat 66 C. L. Kooter. Kamp Waals dorp I R. Gr. A. Krüde. Groot Haesebroek- schcweg 27 T. van der Lely, Hoogeweg 5 E. M. Stijnis. geb. Van der Linde. Rijksstraat weg 376 J. Loehle. Araweg 6 H. P. V. Meijer Kamp Waalsdorp 1-1 R. J. M. E. A. Mokveld. Hooaeweg 17 P. G. Pleijsier. Prin- senweg 95 H. Ruben. Schouwweg 36 A. A. van Tienhoven, Santhorstlaan 24 R. M. F. Townsend en echtgen.). Konijnenlaan 39 J. van der Vijver. Santhorstlaan 24 L. E. Wort- mann, Weteringlaan 13. Vertrokken: K. Greijdanus naai- Zuilen, Linnaeusstr. 3 Y. C. Brouwer n. Middel burg. Houttuinen 30 P. J. M. Everts n. Rot terdam. P. de Hooghweg 115 B Th. C. M. van Straaten, n. Wehl. E. 25 Th. M. van Wessel n. Didam. Nieuwd. F. 176 G. J. M. Linneman. n. 's-Gravenhage. Mariastraat 37 A. K. Schoppmann n. Leiden. Roodborststraat 29 E. Ruhland, n. 's-Gravenhage. J. Israëlpl. 7 A. M. Scholl n. Chemnitz. Did. M. Neumeier n. Regensburg. Did. D Buis n. 's-Graven hage, Stuurmanstraat 38a W. Ament n. Duitschland A. C. Jansen n. 's-Gravenhage, Zuldwcrfplein 5 Jhr. G. K. E. van Suchtelen en gezin. n. Voorschoten. Leidscheweg 191 Tg. G. T. Pigeaud n. Djocjakarta, N.-I. C. A. Noordermeer n. Sassenheim. Hoofdstraat 124 A. Borst n. Zoèterwoude. Westeinde C 107 L. Ph. Breeclerland n. Apeldoorn. Jachtlaan 152 J. G. Mesander n. 's-Gravenhage. Atjeh- straat 60 A. S. Hajenius. n. Rheden, Elle- kom J. W. Otto n. Batavia M. G. M. J. van Dijk, n. Voorburg. Van Halewijnlaan 312 M. Meeuse n. Voorburg. Rembrandtla&n 107 G. T. C. Wortman n. Alkemade D 76 B. Trumpie n. 's-Gravenhage. Stuyvesantstraat 8 E Fokkens n. Haren. Emmalaan 11 A. Vermeulen en gezin n. 's-Hertogenboscb. Le liestraat 1 B J. van Osch. n. Leiden. Haag- weg 180 P. Ph. Mulder en gerin n. 's-Gra venhage. Weimarstraat 22a M_ A. Schol ten n. Bloemendaal. Dennenweg 3. Burgerlijke Stand. Geboren: Eldina Aldcgonde Elisabeth. D van H. Albarda en Jkvr. P V. van Beresteijn Bastiaan. Z. van L. Noordcrvliet en J. Bal kenende Jell. Z. van H. Annema en J. Kers Marinus Bartbrlomeus. Z. van J. de Koning en C. M. Langevels. Overleden: Mer.iolijntje Elisabeth Hilleaonöa Kam oman. 7 mnd. Wilhelmina Gerritdina Knoböe 84 j.. ongehuwd Christiaan Kozcl. 22 ,i.. ongehuwd. Ondertrouwd: f. G. de Steen winkel er W. A Cox f. Overdevest. h. f. Ammcrlaan F. de Jong er M. A. Klummer. Getrouwd: F. R. M. '-an de Wakker *n J. J. van den Heuvel J. Burghout en J. W. Otto HAZERSWOUDE. Uitvoering der Christelijke Harmonie. De Chr. muziekver. „De Harmonie van Hazerswoude" gaf voor een zeer talrijk pu bliek ln het gymnastieklokaal der Chr. School een uitvoering. Na het gemeenschappelijk zingen van Ps. 81 1 en 2, begeleid door de Harmonie, opende de eere-voorzitter. burgemeester Warnaar met gebed en memoreerde, dat de Harmonie in haar 5-jarig bestaan reeds een groote plaats in onze gemeente inneemt. Op onze nationale feestdagen is gebleken, dat ir. een plaats als de onze een muzlekveree- niging onmisbaar is Hij spoorde dan ook aan op krachtigen steun, hetzij persoonlijk of op financieel gebied. De directeur, de heer J. G. Wakka uit Leiden, onder wiens bekwame leiding dit eerste lustrum gevierd wordt, werd hartelijk gelukgewenscht. terwijl zijn kwaliteiten ge roemd werden. Aan mevr. Wakka werd een prachtige bloemenmand aangeboden. Een 9-tal nummers werd keurig ten ge- hoore gebracht, dat van ernstige studie ge tuigde. Een aardige afwisseling bracht een twee tal samenspraken, die op meesterlijke wijze werden uitgevoerd en niet weinig den lach lust opwekte. Tenslotte sprak de eere-voorzitter waar- öeerende woorden tot den directeur en zijn corps, voor hetgeen ten gehoore was ge bracht en tot de spelers voor hun mooie opvoering. De feestavond werd met het zingen van Gezang 17 1 en dankgebed gesloten. In het lokaal „Salvatori" hield op uit- noodiging var. de mannenvereeniging „On derzoekt de Schriften" ds. Verkerk ran Moerkapelle een lezing over „Dienstweige raar" en behandelde voor een vrij talrijk en aandachtig gehoor dit onderwerp aan de hand van Jona 1 van vers 1 t/m. 3. NIEUWVEEN. Loop der Bevolking1. Vertrokken: E. A. Diemer naar Ermelo: t. Pijper naar Amsterdam: M. E. v. d. Hoorn n. N. Amstel; J. Wals naar Landsmeer; J. Geib naar Bandoeng. Gevestigd: J. A. v. Putten van N. Amstel; W. Th. Arendse van Rheden; N. Honing van Huizen; W. Harsveld van Leimuiden. Filmavond Raad van Arbeid. In hotel Schreuder werd een filmavond gegeven, uitgaande van den Raad van Ar beid en georganiseerd door de plaatselijke arbeidersbonden. De heer G. Rietveld opende, waarna de heer Borst, ambtenaar van den Raad van Arbeid een uiteenzetting gaf betreffende het belang van den R. v. A. gevolgd door een leerzame filmver tooning. Gemeenteraad. Or Woensdag 1 Februari a s. zal de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeenkomen. Het Das opgerichte Revue- en Too- n eel gezelschap ..Unicum" gaf onder veel belangstelling zijn eerste uitvoering in gebouw ..Centraal". Opgevoerd werd de revue ..Als je me nou" geschreven dooi den heer C Schcffer Sr. Alhier, die veel succes oogstte. Muzikale medewerking werd verleend door ..The Red Hot Pep pers" onder leiding van Jack Smith, ter wijl de dansen werden uitgevoerd door het danspaar Bacrret. Het Wassenaar se he xylophoon-ensem ble onder leiding van den heer N. Wilge man had eveneens veel succes. Met een geanimeerd bal werden beide uitvoeringen besloten. ZEVENHOVEN. Gouden huwelijksfeest. Op 5 Februari a.s hoopt het echtpaar H. t d. Ham alhier zijn 50-jarig huwelijks feest te vieren. N.CH.V -film. In de Geref Kerk werd de film In storm- .getü der NC-R.V. vertoond. Ds C. A. van Harten. Herv. predikant sprak een kort openingswoord naar aanleiding van Gen. 1 31. Na enkele korte filmpjes werd de hoofdfilm gedraald. In een slotwoord wekte ds. v. Harten de aanwezigen op om lid te worden van de N.CjR.V. De R -K. Kiesvereeniging hield een ledenvergadering, hoofdzakelijk ter bespre king der candidaatstelling voor de Prov. Staten. Aanbevolen werden de heeren Dee- renberg, A. v. Rijn. v, d. Poll, C. J v. Veen A. C. Paardekoper en B. N. loerakker. Tot ouderling der Chr. Gercf. Kerk (Polder i is gekozen de heer Rozenboom. ZOETERWOUDE. Dy heer P. Hogewoning alhier is bij besluit van den burgemeester van 's-Gra- lenbage benoemd tot adspirant-agent van politie aldaar. NOORDEN. Schuur afgebrand. 's Avonds omstreeks elf uur, brak brand uit in een schuur, staande tégenover het café van H van Rossum aan den Ouden Dam. De schuur was geheel gevuld met stroo. Toen de eigenaar, de heer van Ros sum, werd gewaarschuwd, stond de geheele schuur reeds in vlammen. De brandspuit uit de gemeente Kamerik die terstond werd gewaarschuwd, kon weinig meer beginnen en de schuur brandde dan ook tot den grond toe af. De oorzaak van dezen brand is onbekend. Schuur, benevens inhoud zijn slechts laag verzekerd. TER AAR. Dr. P. J. Kromsigt over: „Schrift, Belijdenis en Kerkorde". Op uitnoodiging van de Ned Herv. Ver, „Kerkelijk Leven" trad in de Ned. Herv. Kerk op dr. P. J. Kromsigt van 's-Graven hage met het onderwerp; „Schrift, Belij denis en Kerkorde". Na het laten zingen van Ps 25 vers 4 en voorlezing van 1 Cor. 12 vers 120. zeide spr. het verblijdend te achten dat er ln dezen tijd weer liefde en belangstelling is voor de oude belijdenis. De houding van velen is op dit punt gewijzigd. Voor het persoonlijk leven met God is een belijdenis niet noodig, doch voor een gere geld, gezond en krachtig kerkelijk leven on ontbeerlijk. Versplintering zonder einde, zou anders hét noodzakelijk gevolg zijn. De belijdenis bevat een samenvatting van Gods Woord in de taal van den tijd. waarin deze is ontstaan. Bij het onderzoek van de H. Schrift moet men van de gedachte uit gaan. dat er geen tegenstrijdigheden in zijn. hoewel verklaring wel eens moeilijk is. Spr wees in dit verband op God's sou- vereir.iteil en 's menschep, verantwoorde lijkheid. die beide in den Bijbel zijn vast gelegd. Dit zijn geheimenissen Gods en de mensch kan (leze niet samenvoegen. Dog matiek moet door nuchtere Schriftuitleg ging voor verstarring gevrijwaard worden. Altijd weer moet tot de Bron zelf de Sch ift worden teruggekeerd. Zoo moet in d'ii loop dei- eeuwen al duidelijker en klaarder worden wat in overeenstemming met Gods Woord is. Daarna behandelde spr. de moeilijkheden bij de toepassing van 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7