LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woeirdsg 25 Januari 1939 spreekcel uit de raadzaal Gemeenteraad van Leidschendam HOEST FAMEL VISSCHERIJ-BERICHTEN Offieieele Crisispubiicatie agenda WEERBERICHT. Behandeling en vaststelling der Gemeentebegrooting Uit de Omstreken MUSEA. SCHUILPLAATSEN BIJ LUCHTAANVALLEN. Een lezer dringt aan op het inrichten van schuilplaatsen voor de burgerbevolking tijdens luchtaanvallen. Het nut van verduisterings oefeningen valt in vergelijking met het groote belang van deze schuilplaatsen volkomen in het niet. VERKOUDHEID BRONCHITIS Sedert meer dan 30 jaar wordt Siroop Famel door doktoren gewaardeerd als een betrouw baar geneesmiddel ter bestrij ding van aandoeningen der ademhalingsorganen SIROOP Kleine flacon f 1.15 Groote flacon f 1.90 1882 (Ingez. Med.) Barometerstand gistermiddag 2 uur: 761. edenmiddag 2 uür: 754. BUITENLANDSCH WEEBOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Een restant van de oude depressie ligt thans nog over Zuid-Zweden. De nieuwe depressie lag hedenmorgen met haar kern voor d'en ingang van Het Engelsche Kanaal en nam nog in diepte toe. Een vlak gebied van lagen luchtdruk ontwikkelde zich over Schotland, over IJsland is de luchtdruk aanzienlijk gestegen. In de om geving van Het Engelsche Kanaal is de wind tot krachtig of stormachtig toegenomen, er valt veel regen. Overigens is in West-Europa de wind meest zwak, de bewolking zwaar, terwijl hier en daar regen valt. Met uitzondering van Bretagne en Oost-Duitschland is de tempera tuur overal gedaald. Op de Britsche eilanden en in Zuid-Frankrijk is de temperatuur nog onder normaal, overigens is zij meest nog boven normaal, vooral in Duitschland en Scandina vië. Alleen op IJsland komt plaatselijk strenge vorst voor. in Scandinavië is de vorst slechts matig. Voorts kwam op de Britsche eilanden en in het Rhonedal hedenmorgen lichte vorst voor. Verwacht wordt, dat de depressiekern van Het Engelsche Kanaal bezuiden ons land langs zal trekken. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 il 20 voorm.) Den Helder: Regen: Zwakke Z. wind; Temp. 2 gr. C., minimum 2 gr. C., neerslag 3 m.m. VlissingenBetrokken: Matige Z. wind: Temp. 2 gr. C.. minimum 2 gr. C.. geen neerslag. De Bilt: Zw. bewolkt; Zwakke Z.O. wind; Temp. 2 gr. C., minimum 2 gr. C., neerslag 1 m.m. Groningen: Zw. bewolkt: Zwakke W.Z.W. wind Temp. 1 gr. C., minimum 1 gr. C„ neerslag 1 m.m. Maastricht: Zw. bewolkt; Zwakke Z. wind; Temp. 3 gr. C., minimum 3 gr. C., neerslag 4 m.m. Buitenland (8 uur voorm.) Parjjs: Z.Z.O.. 3 gr. C., betrokken. Londen: O., 1 gr. C.. regen en sneeuw. Berlijn: W.Z.W.4 gr. C., betrokken. Nice: N.N.O., 7 gr. C., zw. bewolkt. Stockholm: O.Z.O., 3 gr. C., mist. EEN SLECHT BEGIN IN IIET NIEUWE JAAR. De inzet van den Raad in het nieuwe jaar is niet bepaald een zeer gelukkige ge weest. De eerste zitting ln 1939 werd zoo danig gerekt, dat de agenda weer niet af kon worden gehandeld: het ambtenaren reglement is gesneuveld. Aangevangen werd met de gebruikelijke plichtplegingen, nadat echter nog vooraf was gegaan een opmerking van den heer Knibbe naar aanleiding der notulen, dus wel een zeldzaam geval. De bedoeling van den heer Knibbe is niet geheel duidelijk geworden, maar blijkbaar was deze de ver lenging van den schoeiseldienst te trach ten te torpedeeren door te suggereeren.dat de dienst niet meer bestond. Deze vlieger is dan echter niet opgegaan, want tenslotte zijn de notulen onveranderd gehandhaafd, nadat bij onderzoek was gebleken, dat de datum van 24 Jan, goed was en 22. waar van de notulen eerst hadden gewaagd, foutief. Zooals te verwachten was. werd de heer Wilbrink wederom tot tijdelijk wethouder benoemd; hij heeft tijdens zijn vorige epi sode zijn sporen verdiend. Overigens is de middagzitting in hoofd zaak heengegaan aan de zoo belangrbke kwestie der verlaging der electric iteits- tarieven. Hierbij werd de zakelijkheid vol ledig betracht. Het was vooral de heer Tobe. die zich in deze materie bleek te hebben ingewerkt, zelfs zoodanig dat hij eenige redactie-wijzigingen van zijn hand door het college als verbeteringen zag over genomen. Begrijpelijk was echter op zich zelf. dat de heer v. Eek eenigen tijd vroeg om deze redactie-voorstellen te kunnen bekijken. Zoo overzichtelijk is deze materie toch al niet. Tenslotte is de verlaging, die speciaal den middenstand ten goede zal komen, met algemeene stemmen aanvaard. Wij ver moeden echter, dat voor het jaar om is. waarin ieder de keus heeft tusschen het oude en het nieuwe tarief, nog wel eenige wijzigingen noodig zullen blijken, voor en aleer het nieuwe geheel wordt ingevoerd. De sportvelden in den Leidschen Hout zullen dan eindelek worden aangelegd. Lang heeft het geduurd voor voorstellen daarvoor afkwamen! Maar nu zal het dan geschieden. Er dreigde nog weer stagnatie, toen van R.-K. zijde aangedrongen werd alsnog particuliere aannemers te doen in schrijven in plaats van direct met de Ned. Heide Mij. in zee te gaan, doch de heer Wilbrink voorkwam dit door er op te wij zen. dat er dan dit jaar van den aanleg wel weer eens niets zou kunnen terecht komen. En bovendien, zonder de particu liere aannemers iets te kort te willen doen, de Heide Mij. is zoo geoutilleerd voor alt werk, dat het zeer verstandig is met haar in zee te gaan. Nu kan men verzekerd zijn, dat de aanleg goed wordt, vooral ook wraar bevoegde instanties hun oordeel hebben gegeven. Naar de wijze van exploitatie zijn we echter zeer nieuwsgierig. Die kon wel eens niet meevallen Van even 8 uur tot bijkans half twaalf Js verdaan aan het punt van den schoei seldienst. Hetgeen toch wel verre uitgaat boven de importantie van deze aangele genheid. die toch in wezen niet zoo erg belangrijk is. Wij kunnen ons voorstellen, dat men de voordeelen stelt boven de na- deelen, doch evenzeer het tegenovergestel de. Voor- en nadeelen zijn er, dat is zeker en al naar men deze ziet, zal men voor of tegen zijn Doch was het nu noodig zoo uitvoerig in te gaan op allerlei argumen ten in deze kwestie, die reeds in 1937 vrij uitvoerig onder de oogen is gezien? Na tuurlijk werd de politiek er weer braaf bij te pas gebracht, vooral dank zij de uit voerige bestrijding van den heer Knibbe. die wederom niet gelukkig was. al had nij zijn speech op papier gezet. De tegenstan ders van 1937 konden met succes er op wijzen, dat hun waarschuwing van toen juist was geweest daar B. en W. Immers nu een correctie voorstelden die ten doel had, schoenmakers, die sohade leden, tege moet te komen! Besloten is tenslotte de proef met een jaar te bestendigen en de correctie aan te brengen. En daarmede was de avondzitting gehee: gevuld LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 3 gr. C. (37 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 4 gr. C. (39 gr. F.). WIJZIGING CRISIS-ZEEVI8CHBESLUIT HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Donderdag. Voorm. te 6 uur; nam. 6 u. 18 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag: 5.01 nam. tot 7.22 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 25 Januari: op 9 uur 18; onder 22 uur 13. WINTERSPORT. Duitschland. Oberstdorf: Sneeuw 17 cM., 3 gr. C.. bedekt. HindelanfSneeuw 10 cM., 2 gr. C.. sneeuw- regen. Oberjoch: Sneeuw 30 cM.. 1 gr. C.. sneeuwregen Garmisch-Partenkirchen: geen sneeuw, 2 gr. C., regen. Wank: Sneeuw 60 cM.. -2 gr. C., sneeuwval. SudelfeldSneeuw 35 cM.. 1 gr. C., sneeuwval. PredigtsuhlSneeuw 38 cM.. -1 gr. C., nevel. St. Christoph: Sneeuw 90 cM., -3 gr. C.. bedekt. St. Anton: Sneeuw 40 cM., 0 gr. C., bedekt. Galtiir: Sneeuw 37 cM., -1 gr. C„ bedekt. Berwang: Sneeuw 45 cM.. 1 gr. C., sneeuwval. Seefeld: Sneeuw 34 CM., -1 gr. C„ sneeuwval. Innsbruck-Hafelekar: Sneeuw 50 cM.. -6 gr. C., sneeuwval. HahnenkammSneeuw 25 cM, -2 gr. C., sneeuwval. Kitzbbhel: Sneeuw 38 cM., 0 gr. C., sneeuwval. Saalbach: Sneeuw 37 cM.. -1 gr. C., sneeuwval. Feuerkogel: Sneeuw 33 cM.. -1 gr. C., bewolkt Rax: Sneeuw 45 cM.. -1 gr. C., bewolkt. Semmering: Sneeuw 15 cM.. 1 gr. C., helder. Minimum vischmaten. Men meldt ons van bevoegde zijde, dat met ingang van morgen een wijziging in werking zal treden van het crisis-zeevlschbeslult. welke hierin bestaat, dat z«. die als eigenaar of ge bruiker van een vaartuig ten aanzien waarvan een uitvaarcertificaat is verstrekt, dit schip willen doen deelnemen aan de visscherij op haring, sprot of makreel met netten van klei ner maaswijdte dan 7 C.M., verplicht zijn daar van kennis te geven aan de Nederlandsche Visscherücentrale. Van het oogenblik waarop zij kennis geven tot dat. waarop zij schriftelijk verklaren, niet meer aan die visscherU te zullen deelnemen, is het hun verboden na afloop der reis tong, schar en wijting van een afmeting kleiner dan 21 cM.. schelvisch en kabeljauw kleiner dan 24 c.M tarbot en griet kleiner dan 25 c.M. en hake kleiner dan 30 c M. aan te voeren. Garnalenvisschers. die ln het bezit zijn van een uitvaarcertificaat voor de zeevisscherij, is het geoorloofd zeevisch aan te brengen, mits de afmetingen der visschen niet kleiner zijn dan de genoemde. DE LIBRA IJM. 98 KREEG MACHINESCHADE EN DE CORNELIS IJM. 15 LIEP UIT ZIJN ROER. Do stoomtrawler Libra IJm. 98 was gister middag juist binnen de pieren van de haven van IJmuiden aangekomen toen de machine onklaar raakte, waardoor de trawler ln den havenmond bleef drijven Het schip was geheel in stoomwolken gehuld, hetgeen voor de sleepboot Stentor aanleiding was om hulp aan te bieden. Men kon over het hulploon echter niet tot overeenstemming komen, zoodat de Stentor weer naar den steiger terugvoer. De trawlerschlpper accepteerde daarna de assisten tie van de sleepboot Noordwljk. Juist toen de Noordwijk met de Libra op sleeptouw de Visschershaven binnenvoer, ver liet de Cornells IJm. 15 deze haven, om naar zee te gaan. By het uitwijken voor het convool liep de Cornells uit zijn roer en geraakte aan den Noordkant bij het pantserfort aan den grond. De trawler kwam echter op eigen kracht vlot. De raad van Leidschendam vergaderde. De voorzitter dankte allen, die hadden medegewerkt aan het welslagen der lucht beschermingsoefening. Goedgekeurd werd. dat in verband met de werkzaamheden aan den Oostvlletweg, zonder kosten voor de gemeente, de water leidingsbuizen worden omgelegd. Vervolgens werd de begrooling 1939 be handeld. De heer Vink besprak eerst eenige lotgevallen der R.K. raadsfractie. Geschokt is het vertrouwen, toen de heer Zuidwijk sprak over het bouwen door wethouder Smits zonder vergunmfag. B en W- zijn in gebreke gebleven den raad daarover nader in te lichten; daarbij is gekomen de kwestie herbouw van bakkerij Hollen, waarbij, naar spr. is medegedeeld, de rooilijn is over schreden. Hierop volgde de kwestie Trom mel, waar men voorwaarde van grond- afstand stelde voor verbouw, iets wat B en W. hebben ontkend; dit was formeel niet onjuist, doch op 17 Nov. is dit schrifte lijk als voorwaarde gesteld. Op 9 December ls zelfs het offieieele gezegelde stuk den aanvrager voorgelegd. Spr. klaagde voorts over het vloeken. Als B. en W. zeggen dat wel niet te ont komen zal zijn aan een gem. inkomsten belasting dan is spr. het hiermee niet eens; meer lijkt het een dreigement voor rceke- looze gemeenten. De begrooting zelve is niet zoo zorgwekkend; er is een ontvangst meer van f. 12.300. de mindere extra sub sidie is een gunstig teeken. Spr. conclu deerde: zuinig zijn om te bereiken, dat de gemeente haar financieele zelfstandigheid behoudt. De heer Willemsen was niet zoo optimis tisch over de financiën; de forensenbelas ting dient gekeerd te worden. Werkver schaffing dient met het noodlge tempo aangevat; opruiming met spoed van krot woningen en met spoed trachten gelden van de regeering te krijgen voor woning bouw heeft sprr's instemming. Verder is zuinigheid geboden ten opzichte van het openbaar onderwijs. De heer Kerkhoff merkte op. dat het nieuwe jaar hoopvol inzet, wat betreft werk in de werkverschaffing en ln het vrije bedrijf Spr. hoopte op uitbreiding, ook in het belang van den rrüddenstand. Wat den schoolartsendlenst betreft, betreurt spr., dat door geestelijk drijven nog steeds een deel der kinderen hiervan verstoken blijft. Met het opruimen van krotten dient spoed betracht. Spr. besprak den haveloozen toe stand der openbare school aan den Prinses Juliana weg welke met spoed dient te wor den opgeknapt; het bedrag op de begroo ting daarvoor is te gering. Verder vroeg spr. hoe B. en W. denken over melkverstrekking aan de schoolkinderen, waarnaar een on derzoek reeds twee jaar geleden is toegezegd welke maatregelen te nemen ter bestrij- dng der jeugdwerkloosheid, waarom de werkloozen bij de strenge koude, toch twee maal moesten stempelen, waarom de sneeuw zoo lang bleef liggen en eindelijk in werkverschaffing werd opgeruimd. Veel klachten heeft spr. ook over het niet vol doende om beurt te werk stellen bij ge meentediensten van steuntrekkenden. Voorts verzocht hij om bespoediging van aansluiting bij de waterleiding van de nog niet aangesloten perccelen. De heer Zuidwijk handhaafde zijn be zwaren tegen de bedrijfsleiding. De begroo- ting is verduisterd; W3ar zijn de voordeelen van de samenvoeging waarmede men steeds heeft geageerd? De heer Koerts was van meening dat de belastingdruk naar beneden dient to gaan; verder vroeg spr. naar een Grondbedrijf, waarover hij in 1931 reeds gesproken heeft, naar den aanleg van een begraafplaats, om een gymnastieklokaal voor de school kinderen, opruiming van krotwoningen en woningbouw. Inplaats van een chef-veld wachter wenschte spr. een inspecteur. Tot slot dankte spr den scheidenden school arts dr. In 't Veld. De voorzitter zeide o.a. dat bij bakkerij Hollen de oude toestand moest worden be waard, vooraf is hierover Informatie inge wonnen. De zaak Trommel is weer ver daagd; correspondentie namens B. en W. is hierover niet met adressant gevoerd. Het antwoord inzake de nieuwe gem. In komstenbelasting moet men niet zoo zwaar nemen Aan woningbouw zal volledige me dewerking worden verleend. Telling van krotwoningen kan wegens overstelpend werk niet plaats hebben. Voor het opknap pen van de school Prinses Julianaweg voé len B. en W. niets; spoedig zullen de raad voorstellen bereiken over deze school. Aan hoogere colleges is reeds het verzoek ge richt te mogen volstaan met 1-maal daagsch stempelen der werkloozen; jeugd werkloosheid komt hier niet voor, zoodat er ook niets voor te doen ls. Voor een gymnastieklokaal ontbreken de middelen wellicht komt de oplossing bij den bouw van een nieuw gemeentehuls. Nadat de heeren Vink, Willemse, Kerk hoff en Zuidwijk en de voorzitter wederom gesproken hadden, volgde behandeling der piosten. Inzake de politie -zeide de voorzitter, dat het de bedoeling is een chef aan te stellen, die voldoende kennis en diploma's heeft. De post werd aangenomen met de stem van den heer Vink tegen. Kinderuitzending. De heer Kerckhoff wil deze post met f. 100,verhoogen opdat men later niet moet teleurstellen, daar de TBC. onder de schooljeugd vooral in de buurtschap onrustbarend is. De voorzitter en weth. de Koning deden de toezegging, dat bij een tekort aan sub sidie, Maatschappelijk Hulpbetoon de hand zal reiken. De heer Vink wenschte een overzicht van de woningtoestanden, anders ls het bouwen van woningen een klap ln de lucht. Openbaar Lager Onderwijs De heer Vink stelde voor het salaris der schoonmaakster school Westvlletweg te verhoogen tot f. 455. Dit voorstel Vink werd verworpen met de stemmen van de heeren ten Hoopen, Kra nenburg en Vink voor. Z.h.st. werd hierna de begrooting met de volgende eindcijfers vastgesteld Gewone Dienst; Inkomsten en Uitgaven f. 219226.14. Kapltaalsdlenst Inkomsten f. 1143. Uitgaven f. 7782,90; Nadeelig slot f. 6639.90. Te middernacht volgde sluiting. HAARLEMMERMEER. Auto maakt salto-mortale. Na een langen rusttijd heeft zich op den Rijksweg Amsterdam-Den Haag wederom een ernstig ongeval afgespeeld, dat, hoewel met groote materieele schade, nog betrek kelijk goed is afgeloopen. Op het viaduct over den Kruisweg te Hoofddorp, maakte de heer H. v. H. uit Amsterdam met een personenauto een salto-mortale van het viaduct op den afrit van den Rijksweg. Hierbij nam het gevaarte liefst 18 betonnen paaltjes uit de afraste ring mee. De heer H. reed in de richting Amster dam volgens zeggen van den bestuurder met een snelheid van 60 K.M. per uur. Op het viaduct geraakte de bestuurder op onverklaarbare wijze de macht over het stuur kwijt en kwam daardoor in bot sing met de .stalen afrastering van het viaduct. De auto stortte omlaag, maakte een saltb-mortale en kwam weer met de woe len op den grond terecht, doch met de voorzijde in de richting Den Haag. De auto werd door deze botsing zwaar be schadigd, terwijl de bestuurder er won derwel goed af kwam. Lichamelijke ver wondingen liep hij niet op. De zwaar beschadigde auto werd door een kra an wagen van de fa. Kalxnthout en VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt ..Knikker" IJm. 4, vangst 65 m. groote schol; 25 m. kleine schol: 21 m. tong; 10 m. tarbot: 35 m. wijting en schar en 5 m. gul. Totaal 161 manden. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 25 Januari. Tarbot 9880 ct. per K.G.: Tong 7063 ct. idem; Heilbot f. 1.02—0.74 idem: Griet f. 28—15 idem: Groote schol f. 118,10 idem; Middel schol f. 129,10 idem; Zetschol f. 1911,50 id; Kleinschol f. 218,50 idem; Schar f. 116 idem Tongschar f. 36—19 idem; Poontjes f. 9—7.50 idem; Groote schelvisch f. 1713,50 idem; Middel schelvisch f. 16—12 idem; KlelnmfJdel schelvisch f. 13.5010 idem; Kleine schelvisch f. 149,50 idem; Groote gul f. 14.608.50 idem; KI. gul f. 12—5 idem; Wijting f. 6.50—4.90 ld; Makreel f. 87 idem; Kakeljauw f. 6216,50 per 125 K.G.; Vleet f. 3,10—1,50 per stuk; Leng f. 1,850,65 idem; Koolvisch 60—24 ct. idem; Rog f. 20 per koop. Treilers: Poolzee IJm. 77 met f 2690: Eveline IJm. 115 met f. 4120; Martha IJm. 165 met f. 2270; Alma IJm. 44 met 1. 3030; Delft IJm 17 met f. 4500: Walrus IJm. 24 met f. 4020; Dirkje RO. 53 met f. 3320; kotter: E. 315 met f. 1300. Loggers: KW. 74 met f. 2280: KW. 78 met f. 1790; KW. 127 met f. 1310: KW. 22 met f. 1100 KW. 45 met f 740: KW. 130 met f. 870; KW. 27 met f. 320; KW. 107 met f. 330; KW. 24 met f. 1140. De laatste logger, die nog op de haring- visscherij was. de KW 115. is gisteren zonder vangst te IJmuiden binnengekomen. INLEVERING VERSCH SPEK. De Nederlandsche Veehouderijcentrale brengt ter kennis van belanghebbenden, dat tot nader aankondiging te IJmuiden voor haar rekening versch spek zal worden in genomen bij de N.V. Vereenlgde IJsfabrie ken „IJmuiden", koelhuis Frigo. 7338 De Inlevering zal aldaar kunnen geschie den des Dinsdags en des Donderdags van 912 uur en van 2—5 uur. CONTROLE OP VARKENSHOUDERS IN ZUID-HOLLAND. De Landbouw-CrLsis-Organisatle voor Zuid-Holland waarschuwt haar georgani- seeraen voor de gevolgen, die het verhu ren van varkenshokken aan anderen met zich medebrengt, daar een Tuchtrechte lijke Verklaring zal moeten worden opge maakt tegen den georganiseerde, die te veel varkens boven 30 K.G. op zijn bedrijf heeft, ook ai heeft hij deze in z.g.n. ver huurde hokken. Binnenkort zal. Inzonderheid met het oog op voorgaande, controle op het aantal varkens plaats vinden. 7339 Van Ntel uit Hoofddorp naar de garage Rlva te Amsterdam gesleept. Zoolang de auto op den afrit stond en een gevaar op- léverde voor het verkeer, heeft de politie dezen weg met roede lantaarns afgezet. Spoedig was een Rljkskantonnier ter plaatse om de aangebrachte vernieling op te nemen. HILLEGOM. Door Miss Hamlda, Jean Janln en Ra- mah ls In Hotel Sistermans een voorstel ling gegeven waar men kennis maakte met telepathie, fakirisme en helderziendheid. Er is een kleine daling in de werkloos heid. De week sloot met 604 ingeschreven werkloozen: daarvoor was het cüfer 620 en een jaar geleden 669 KATWIJK AAN ZEE. Propaganda-Feestavond der Katwijkschc Reddingsbrigade. Deze bijeenkomst werd in de zeer goed bezette zaal van den heer Geslnk gehouden. De voorz dr. L Hueting. wees op het be staansrecht van de K. R. B. en de E.H E O. Hij wekte allen op om een kleine gave te geven of om lid te worden om daardoor de vereeniglng te steunen. Sor. wees nog op het nut van de E.H B.O. bij de laatst gehouden luchtbeschermingsproc f Hierop werd men bezig gehouden door het gezelschap „Martin van Schie" uit Rotter- Evang. Gem.: Spr. dc heer Sevensma. 8 uur namiddag. Foyer Stadszaal: Tentoonstelling „Maak zelf georganiseerd door commissie inzake huishou delijke voorlichting. 45 en 710 uur. Harmonie: Verg. van kappers en bedienden 8 1/4 uur nam. Marekerk: Prot. Getuigenissamenkomst, ds. Terlaak Poot. 81/4 uur nam. Nutsgebouw: Filmvoorstellingen Spoorweg- onthoudersver. 4. 5*£ en 8 uur nam. Stadszaal: Turnavond van „Jahn", 8 u. nam. Katwijk a. Zee (Remisestr).: Jong. Ver. „Zoar", 7V4 uur nam. Donderdag. Foyer Stadszaal: Tentoonstelling „Maak zelp georganiseerd door commissie inzake huishou delijke voorlichting. 25 en 7—10 uur. Leger des Heils: Zangdienst te 8 uur nam. Nutsgebouw: Demonstralie met gehoorinstru- menten, 8 uur nam. Leiderdorp (Openb. School): Verg. van vrljw. landstormcr8, 8 uur nam. Academisch Historisch Museum: 's Dinsdags en 's Vrijdags van 10—12^ en 25 uur. ToeRang kosteloos. Expositie van platen betr. Academie Eiken werkdag 10—12 Vi en 2—5 uur kosteloos! Stedelijk Museum „Dc Lakenhal". Oude L.. gel. Geopend in Januari, November en Decem ber van 10—3 uur in Februari, Maart. April, Mei en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 10—5 uur; op d* Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink. Kerstdagen v.af 1 u. Entrée op Zon- en feest- sterdagen. den Hemelvaartsdag en de belde dagen bovengen, kosteloos, 's Maandags f. 02-5 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 23. 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. 1M uur. 1 Nov.16 Febr. 103 uur. 16 Febr.-l April 10—4 uur. 's Zondags van 1—3, 4 of 5 uur. Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werffpark, Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, ljo_ 5 uur: 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Ncderl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 10—4 uur; 's Zondags 1-4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.30—4.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Tot 31 Maart: Ten toonstelling van prenten en teekeningen „Het Schip". Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 e m4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 1^-3 uur (1 Nov. —16 Febr.) van 10—4 uur (16 Febr.—1 April en 1 Oct.—1 Nov.) van 10—5 uur (1 April—1 Oct.) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandag f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. DIVERSEN! 's Dinsdags, Mare 13; Medisch Opvoedkundig Bureau. 9^—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen, 7—8 uur nam. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 3 u r i 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen dlphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Circusreizigers". Eiken dag behalve Maandags ook om 2 uur, Zondag 2—7 en 8—11 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 t „De leugen van Nlna Petrovna". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Het eiland der tranen". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: Stride,rs om het leven". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag ook 2% uur nam. Casino-Theater: Instituut voor CuHurceh Films Zaterdag nam. uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam. „Vloeibaar goud". Zondag 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk a. Zee: „Het mysterii van de blauwe vaas", 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 21 t.m. Vrijdag 27 Jan. a s. waargenomen door de apotheken M. BoekwiJt. Breestraat 74. Tel 552 e; J. S. M. ten Dijk. Haven 18. Tel. 85. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 274. dam. De heer van Schie trad als humorist- conferencier op en had de aanwezigen al spoedig geheel op zijn hand met zijn on derhoudende causerieën. Groot succes had ook de clown van het Circus Carré. Bartly. die zich ook als een goed acrobaat deed kennen. Vinjée, de goochelaar, „de man met de mysterieuze handen", vermaakte allen met zijn goocheltoeren. De heer Van Schie hield een praatje en zong eenige lie deren. o.a. het ernstige „Gedenk de blin den". De opbrengst van den verkoop van zijn liedjes was geheel ten bate der blinden De voorzitter reikte met een toepasselijk woord de diploma's E.H.B.O. uit aan de vol gende damescursisbenN. Lindlhout. J- Bruijn. B. van Klaveren. J. van Elten, A. r. van Delft en B. v. d. Meij. Aan de ijverige secretaresse van de K.R-B- mevr. BootMontagne, werd namens dtf dames door mej. B. van Klaveren als W van waardeering een vulpen overhandig Na de pauze vertoonde Vinjée kunst:» met kaarten en daarna had een komisch- parodie plaats door de heeren Vinjée en Barttly, die verbazend veel succes had. De heer Van Schie had nog een spec18? feestlied voor de K R B. en dc E.H 3.0 C-* maakt op de wijze van „Jamboree", w£'?* van het refrein lustig door allen v/erd m"'* gezongen en waarbij en zestal dr.mcs o het tooneel stond met ieder een d-sr lctrilJ van K.R.B. en E.H.B.O. in de hand Na een verloting sprak de voorzittc dr. L. Hueting, een pakkend slotwoord. 2-2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6