De strijd om Barcelona LAATSTE BERICHTEN IESDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woenrdag 25 Januari 1959 Bommen op Fransch gebied De Spaansche regeering naar Gerona vertrokken Geen wraak Binnenland Uil Ned. Oost-Indië Het vliegtuig-ongeluk Buitenland BEURSOVERZICHT Stadsnieuws LAND- EN TUINBOUW Uit de Omstreken MAIKl Een der hoofdstraten van Barcelona, de Paseo de Gracla. Van de Fransche grens wordt gemeld: Vannacht om halftwee hebben twee tol beambten, die patrouilleerden op den rijks weg bij Formigueres, de wintersportplaats, welke op 1500 M. hoogte en op ongeveer 25 KM. van de Spaansche grens is gelegen, het geronk der motoren van twee vlieg tuigen en kort daarna ook het geknetter van machinegeweren gehoord. Zij zagen vlammen by Formiguers en namen hevige ontploffingen waar. Snel keerden zij naar ■het dorp terug, waar zy de gendarmerie waarschuwden. De gendarmen hebben in het donker zes granaattrechters, elk van 5 tot 6 M. mid dellijn en ter diepte van bijna twee meter, waargenomen, veroorzaakt door vliegtuig bommen. Twee bommen zijn in de weide en in het bosch op 500 m. van Formigueres ln de buurt van het hotel teruggevonden. Men veronderstelt, dat men hier te doen heeft gehad met een luchtgevecht tusschen een toestel der regeering van Barcelona en een vliegtuig van Franco. Naar Reuter meldt, hebben de bommen geen schade aangericht. In deze buurt staat geen Fransch lucht afweergeschut opgesteld. In totaal blijken 17 bommen te zijn ge vallen, waarvan 3 niet ontploft. Britsche torpedojager evacueert Barcelona. De Britsche torpedojager „Greyhound" is vannacht uit Barcelona ter reede van Mar seille aangekomen. Met het oog op het stormweer heeft de oorlogsbodem ligplaats gekozen aan het havenhoofd van Kaap Janet Vanaohtend was het weer gekal meerd en kon een tiental personen, be dienden of familieleden van het personeel der Britsche ambassade in Spanje, aan land gaan. Hel mannelijke personeel is in Spanje gebleven en verblijft thans te Gerona. Na een onderzoek der paspoorten hebben de vluchtelingen eenige inlichtingen gegeven over den toestand van Barcelona. Op het oogenbllk dat de „Greyhound" zee koos. soheen de toestand kritiek De bevolking bleef echter kalm. Sedert eenige dagen komt het kanongebulder nader. De bombardementen uit de lucht stichten het grootste kwaad. Schepen werden in de havens tot zinken gebracht. De „Grey hound" zelve is ternauwernood ontsnapt aan de bombardementen der rechtschen. De luchtverdediging schijnt niet zeer doel treffend. Naar het schijnt hebben de re- geeringstroepen gebrek aan materiaal en munitie. Barcelona, dat verstoken is van licht, wordt slecht geravitailleerd. De indruk der Engelschen is, dat Barce lona het moeilijk lang zal kunnen houden. De Engeleche torpedojager heeft een ge deelte der archieven van de Britsche am bassade in Spanje meegebracht. Deze pa pieren zullen naar Londen worden ge stuurd. Volgens de laatste berichten van de Fransch-Spaansche grens is de regeering van het republikelnsche Spanje uit Barce lona vertrokken en heeft zij haar zetel op geslagen in de provincie Gerona Van ieder ministerie is een vertegenwoordiger te Bar celona gebleven onder leiding van den minister van buitenlandsche zaken, die in de stad is gebleven. De opmarsch der rechtsche troepen wordt voortgezet, de troepen van de regeering trekken zich terug od een nieuwe verdedi gingslinie, welke reeds gemaakt is Verder wordt gemeld, dat vijftig leden van de Fransche kolonie te Barcelona ver zocht hebben te kunnen vertrekken. Zil zul len aan boord van den kruiser .Suffren" worden genomen. De Britsche regeering heeft van beide partijen in Spanje de verzekering gevraagd en verkregen, dat geen daden van wraak zullen worden gepleegd jegens, noch slachtoffers worden ge maakt onder politieke Gevangenen. NIEUW VLAGGESCHir VOOR DE ROTTEKDAMSCHE LLOYD. Kiel vanmorgen te Vlissingen gelegd. In tegenwoordigheid van de leden der di rectie van de Rotterdamsche Lloyd, en van de NV. Koninklijke Maatschappij „De Scheide" is van morgen op de werf van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" de kiel gelegd van het grootste schip, dat- Ooit door „Do Schelde" ls gebouwd. Dit pas- sagiermotorschlp meet 22000 ton en is be stemd voor de Rotterdamsche Lloyd, waar van het tevens het vlaggeschlp zal worden. ALLES WEL AAN BOORD VAN DE „PARKLAAN". Naar wij van de Rotterdamsche reederij W. Uittenbcgaard, de eigenares van het oiw ,Parklaan" dat, zooals men weet, op 7000 K.M. van Kaap Hatteras in hevig stormweer beschadigd werd en hulp ge daagd had, vernemen, heeft men van den L^Pitein van het schip, den heer M H. de BO-r een telegram ontvangen, meldende dat het schip met 7-mijlsvaart vooruit dogo'cid door het Britsche stoom- 'dmp „Deerpool". Alles is wel aan boord. DE HOOGE STAND VAN DE MAAS. Schoepvaart gestremd. Tengevolge van den hoogen waterstand 'jods hedenmiddag de scheepvaart te vmo gestremd. Schepen, welke een hoo- B re ligging boven het watervlak hebben V 2es meter, kunnen de Maasbrug te vaar? 'et mRer passeeren, omdat de door- dan mek'r bedraagt. Heden moesten n ook drie schepen ten noorden van de Maasbrug ten anker gaan. GEVOLG VAN VERBLINDENDE VERLICHTING. Voetganger overreden en gedood. Gistermiddag omstreeks 5 uur is op den Broeksehen Parallelwee te Helmond de 44- jarige fabrieksarbeider P. van Dijk. die daar liep. door een vrachtauto van de bier brouwerij Bavaria uit Lieshout, aangereden en zwaar gewond Het slachtoffer, dat op medisch advies naar het St, Antonius gasthuis te Helmond is vervoerd. Is daar in den afgeloopen nacht overleden. De chauffeur van de vrachtauto ver klaarde dat hij door een tegenligger ver blind was en den voetganger niet had op gemerkt. Van D. was gehuwd en vader van twee kinderen. DE BEBOUWING VAN HET MIDDEN- DAMTERKEIN IN DE HOOFDSTAD Op de agenda van de vanmiddag gehou den verg a tfc ring van den gemeenteraad van Amsterdam, kwam o.m. voor een voor dracht van B en W. inzake de bebouwing van het midden-Damterrein. Zooals men weet. stelden B. en W. voor het terrein tusschen den Dam den Visschersdam. de Warmocsstraat en den Vijgendam voor vierhonderdduizend gulden te verkoopen aan de N.V. Assurantie maatschappij „De Nederlanden van 1845", welke maatschap pij op dit- terrein een gebouw wil stichten bestemd voor kantoor, café, restaurant en winkel. Tegen deze voordracht waren van verscheidene zijden in het bijzonder van architecten-groepen, ernstige bezwaren in gebracht. Mede in verband hiermede en overeen komstig den wen sch van den raad deelde de burgemeester bij den aanvang der ver gadering mede dat hij voorstelde, deze voordracht aan te houden tot de volgende raadsvergadering. Zonder discussie en zonder hoofdelijke stemming ging de raad hiermede accoord. MOTOR IN BRAND. Gistermiddag zagen wandelaars ter hoogte van de Rijnbrug onder Bodegraven, dat achter een passeerende vrachtauto vlam men uitsloegen. Ter hoogte van de boer derij „Rhljnzicht" gelukte het hun. den bestuurder der vrachtauto te doen stop pen. Toen deze de motorkap opende, sloe gen de vlammen plotseling hoog op; de geheele benzinevoorraad bleek in vlammen te staan. Met behulp van zand wist men den brand te blusschen. De lading van de auto kon behouden blijven. De schade aan den wagen was zeer belangrijk. MIJNWERKER DOOR VALLEND GESTEENTE GEDOOD. In den afgeloopen nacht omstreeks half- drie ls bij het verplaatsen van ijzeren steun pilaren in d" dominiale mijn te Kerkrade de 44-jarige gehuwde mijnwerker L. Ketteler uit Bleierheide onder vallend gesteente be dolven en gedood. BEGRAFENIS VAN DEN OMGEKOMEN VLIEGER. BANDOENG, 25 Jan. (Aneta/A.N.P.) Van morgen om 11 uur is het stoffelijk over schot van den reserve eerste luitenant- vlieger-waarnemer F. Korff, die gisteren met een C-10-toestel neerstortte, op het nieuwe kerkhof ter aarde besteld. De plech tigheid geschiedde met militaire eer. Vele autoriteiten waren aanwezig, o.a. generaal Berenschot namens den comman dant van het leger, dé?burgemeester van Bandoeng, vertegenwoordigers van den commandant der zeemacht, den directeur van het departement van verkeer en wa terstaat, van den K.N.I.L. en van den resi dent. Aan het graf werd gesproken door den commandant van de luchtvaartafdeeling, majoor E. T. Kengen. Ook op het kerkhof bestond zeer veel belangstelling, terwijl een schat van bloe men de baar dekte. DRIE DESSALIEDEN DOOR TREIN GEDOOD. DJEMBER. 25 Jan. lAneta-A.N.P., Gisterenmiddag is op enkele kilomlters ten westen van Randoeagoeng. door den sneltrein van Soerabaja naar Djember, een drietal dessa-lieden overreden en gedood. De slachtoffers, vader, moeder en kind, werden op een spoorbrug door den trein verrast. VISSCHERSPRAUWEN VERONGELUKT TEGAL, 25 Jan. fArteta-A.N.P.l Twee vlsschersprauwen zijn gistermiddag door de onstuimige zee ten oosten van Tegal gekapseisd. Twee der opvarenden worden vermist, zestien anderen konden worden gered. OUD-MINISTER VERSCHUUR VERTROKKEN. BATAVIA, 25 Jan. (Aneta-A.N.P.D De oud-minister mr. Verschuur ls hedenmor gen onder groote belangstelling met de „Sibajak" scheep gegaan voor zijn terug reis naar Nederland. DE „ARISEERING" VAN JOODSCHE ZAKEN. De ontbinding ran den Joodschen detailhandel in Berlijn en de overgang der Joodsche zaken in arische handen zoo meldt het Dultsche Nieuwsbureau was in hoofdzaak ln het begin van deze maand ten uitvoer gelegd. Afgezien van rectifi caties van minder belang kan men. gelijk uiteengezet wordt in het tijdschrift van de vereeniging van Berlijnsehe kooplieden en industrieelen, thans constateeren. dat van de 3750 Joodsche detailzaken, die op 1 Augustus in Berlijn nog geteld werden, 1200 geschikt bevonden zijn voor arisee- sing, zevenhonderd zaken zijn echter slechts in Duitsche handen overgegaan. Voor vijfhonderd hebben zich geen ean- didaten aangemeld, zoodat in Berlijn in het geheel 3050 detailzaken hebben op gehouden te bestaan. DUITSCHLAND EN DE SOVJETS. De woordvoerder van het Duitsche mi nisterie van economische zaken heeft met klem de in het buitenland gepubliceerde berichten tegengesproken over het a s. ver trek van een Duitsche economische delega tie naar Moskou om er besprekingen te voeren over het Duitsoh-Russische han delsverkeer. Hij voegt hieraan toe, dat geen enkele delegatie, zelfs niet van particulie ren. voornemens is zich naar sovjet-Rus land te begeven. Op het ministerie van buitenlandsche zaken verklaart men terzake, dat een ge delegeerde der handelsafdeeling van de Wilhelmstrasse zich binnenkort naar Mos kou zal begeven om er te onderhandelen over loopende kwesties tusschen de beide landen. Het betreft echter oude kwesties. RIJSTOOGST DOOR RATTEN BEDREIGD. De rijstoogst vam de Karens, een stam, I welke in Birma ln het gebergte bij de grens van Siam woont, wordt door ratten be dreigd, waardoor het volk gevaar loopt ten prooi te vallen aan een hongersnood. De Karens verbouwen hun rijst op de hel lingen van de bergen, waar genoeg regen valt om met weinig moeite een goeden oogst te krijgen. De rijstetende ratten, welke thans den oogst bedreigen, komen steeds, wanneer de bamboe bloeit, hetgeen slechts eens ln de I vijftig jaar geschiedt. AARDSCHOKKEN IN ZUID-AMERIKA. Volgens berichten uit Chili is te Valpa raiso, Santiago, Corico, Talca en Victoria een aardschok waargenomen, welke ver- scheidenen personen het leven heeft gekost. De schade is aanzienlijk. Tal van huizen zijn verwoest met name de gevangenis van Talca In de provincies Mendoza, Tucuman en Oordoba (Argentinië) is om 36 minuten na middernacht een aardschok geregistreerd, welke 46 seconden heeft geduurd. 'T OUDE VIERDE." Maandagavond j.l. vergaderde het Co mité ,,'t Oude Vierde" om de loopende zaken af te doen en mogelijke maatrege len te beramen voor de toekomst. Als eindresultaat van de vele bespre kingen werd het volgende vastgesteld: Het bestaande Comité ,,'t Oude Vierde" blijft in zijn geheel gehandhaafd en zal bij komende gelegenheden het Oude Vier de vertegenwoordigen. Als er reden voor is, zal het Comité be sprekingen voeren en zoo mogelijk plan nen beramen. Tot het stichten van een vereeniging met ledenlijst, contributie enz. enz. kon door verschillende omstandigheden niet worden overgegaan. Het contact is er en blijft door het voortbestaan van het Comité. VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag: Hoe kan ik zaad winnen van stam- pr insesse boonen D. B. te W. Antwoord: Behalve de grond speelt ook het weer hierbij een belangrijke rol. jJe grond moet goed waterhoudend zijn. zoodat aroogte niet spoedig optreedt. Er dient matig gemes" AMSTERDAM, 25 Januari. Na de scherpe daling ,die Wallstreet op den eersten dag van deze wèek te zien gaf. is gis teren te New York geen noemenswaardig her stel Ingetreden en verschillende fondsensoorten kregen zelfs nog kleine verliezen te boeken. Andere daarentegen konden zich iets verbete ren, doch van een achterhalen van de nadee- lige verschillen, welke eergisteren moesten worden opgeteekend, was geen sprake. Het is niet alleen Wallstreet, dat blijk geeft van een gedrukte tendens, maar ook op de Europeesche beurzen valt meerendeels een zwakke stem ming waar te nemen. Voornamelijk moet dit worden toegeschreven aan de onzekerheid, waarin men verkeert omtrent de politieke si tuatie. Er is de laatste dagen niets gebeurd, om te veronderstellen, dat de verwijdering tusschen de mogendheden-groepen grooter is geworden, maar de hangende vraagstukken zijn nog onopgelost en voorts baart de Spaansche kwestie de noodige zorg. De geheele atmosfeer is met nervositeit geladen en dit Ls aan een herstel weinig bevorderlijk. Natuurlijk vraagt men zich thans af. of aan de daling spoedig een einde zal komen, maar op deze vraag moet men het antwoord schuldig blijven. Op economisch en financieel gebied hebben zich echter geen omstandigheden voorgedaan, welke een extra flauwe beursstemming zouden I kunnen doen ontstaan. De toestand blijft on- geveer stationnair. De politieke factor Is op het oogenblik echter onberekenbaar. Wat Wall street aangaat, zoo speelt zooals reeds eerder uiteengezet, de teleurstelling over het uitblijven van duidelijke teekenen, welke op een opleving wijzen, ook een niet-onbelangrijke rol. Hoewel niemand kan zeggen hqe de beurzen in de Ver. Staten zich in den eerstkomenden tijd zullen ontwikkelen, kan toch wel worden vast gesteld. dat zich sedert den aanvang van dit jaar een sterke reactie heeft voltrokken. Dit wettigt het vermoeden, dat de krachten, welke aanleiding tot de daling hebben gegeven, van welken aard die dan ook mogen zijn, in ieder geval voor een gedeelte door de inzinking zijn verwerkt. De middagbeurs. Op de Amsterdamsche effectenbeurs bestond heden wederom een onzekere stemming. Wel was de markt niet bepaald flauw te noemen, maar de koersen liepen toch naar beneden, daar het aanbod, dat zich allerwege openbaarde en dat slechts van geringe afmetingen was, niet gemakkelijk plaatsing kon vinden daar nie mand blijkbaar voor koopen iets gevoelde. De met stikstof, extra met fosforzuur en kali. Naast 1 wordt dè laatste dïïenOverstroomd rS een matige stalmestgift dient in het voorjaar- een matige stalmestgift dient in het voorjaar- gegeven per 100 vierk. Meter 5 kilo patentkali en 6 kilo superfosfaat. Deze meststoffen kun nen gestrooid na het onderwerken van den stalmest en worden ingeëgd of geharkt. Zaai half Mei en hang de struiken te drogen met de vruchten er aan, wanneer het zaad vol wassen is. Vraag: Wat kan oorzaak zijn, dat de wor tels aan één kant van een Amarillusbol ver droogd zijn? A. J. D. te T.-A. Antwoord: De behandeling van uw plan ten is goed geweest en bovenbedoelde afwijking behoeft niet verontrustend te zijn. Zonder den bol te zien is niet met zekerheid het afsterven van de wortels vast te stellen. Tijdens een rustperiode komt dit wel meer voor. Vraag: Wat kan oorzaak zijn. dat een kamerpalm gele bladeren en doode punten krijgt? De plant wordt geregeld afgesponsd en krijgt voldoende water. J, B. te L. Antwoord: Het is zeer wel mogelijk, dat de plant van nieuwen potgrond moet worden voorzien. Laat dit door een bloemist doen. dat kost niet zooveel en u heeft de beste kans goeden grond te ontvangen. Verwijder even tueel leelijke bladeren; als de wortels nog ge zond zijn. zal de palm in het komende seizoen nieuwe maken. Uw behandeling is goed. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw". HAARLEMMERMEER. Vergadering Landbouw en Maatschappij. De afd. Haarlemmermeer der Ver. „Land bouw en Maatschappij" vergaderde in hotel De Landbouw. De heer A. Zuidervliet uit Zaandam sprak over „Individualistische of organische Maatschappijbeschouwing" na een inleidend woord van den heer P. C. v. d. Zeeuw. Het denken over de maatschappij heeft geleid tot twee richtingen, aldus spr., indi vidualistische en organische. In het begin van de geschiedenis richtte de mensch het denken steeds op het hiernamaals. Alle din gen kwamen van God's Hand. De 15e eeuw bracht hierin verandering door ontdekkin gen en ontdekkingsreizen. Koster, Guten berg, Columbus, Dias, Copernicus leidden het denken. Men zocht niet naar boven, maar rond zich. Voor alle dingen bestaat geruchten, waarvan de inhoud van een twijfel achtig gehalte is. en waarvan de herkomst moeilijk kan worden opgespoord. Het sentiment, van onbehaaglijkheid, te voorschijn geroepen door den internationalen politieken toestand, wordt hierdoor echter in de hand gewerkt en dit is aan de ontwikkeling van de fondsen- markten niet bevorderlijk. Voor de Amerikaansche waarden bestond heden een flauwe stemming. In breeden kring had men gisteren op een herstel te New-York gerekend, en het verloop van Wallstreet vormde dan ook een teleurstelling. Voor locale rekening was eenig materiaal aan de markt, terwijl voorzoover kon worden nagegaan, ook de Londensche arbitrage iets trachtte af te geven. Het gevolg hiervan was. dat bijna algemeen beneden de Amerikaansche pariteiten werd afgedaan. Aanvankelijk zag het er naar uit. alsof na lager opening de koersen een kleinigheid zouden aantrekken, doch reeds spoedig werd een benedenwaartsche richting gevolgd, waarbij de mutaties onder beurstijd overigens niet groot waren. Het meest ging om in de Staalaandeelen en diverse lichte spoor- wegshares. terwijl ook in andere soorten, zoo als General Motors en de Koperaandeelen. aLs- mede sommige Amerikaansche petroleumfond- sen eenige zaken werden gedaan. De locale markt had een rustig voorkomen, hetgeen niet kon verhinderen- dat opnieuw koersverliezen werden geleden. Op de Petro leum afdeeling werden Koninklijken een paar punten lager ingezet en hoewel daarna een herstel kon worden waargenomen, liep de koers onder matige omzetten weer achteruit, tot on geveer de openingsprfjzen. In Rubberfondsen ontwikkelde zich nogal wat affaire. Amsterdam Rubbers werden lager ingezet. Daarna gaven zij krachtige teekenen van her stel en vervolgens kwamen de verkoopers weer in de meerderheid, zoodat dit herstel volkomen teniet werd gedaan. Diverse incourante soorten zagen zich onder beurstijd iets van hun koers ontgaan. De Suikerafdeeling was stil. H.V.A. S gaven eenigen handel te zien. en het koersver loop was hier ook grillig, maar tenslotte moest een vrij groot nadeelig verschil worden gere gistreerd. De Tabaksmarkt gaf vrijwel geen beweging te zien. Oude Deli's bleven ongeveer op peil. Senembah's daarentegen werden niet onbelang rijk lager geadviseerd. De Scheepvaartmarkt was verwaarloosd, ongeanimeerd, maar niet veel veranderd. In de rubriek der Industrieelen konden de Heineken-aandeelen zich handhaven. De Philips-aandeelen liepen opnieuw verschei dene procenten achteruit. Unilevers moesten enkele procenten afstaan, terwijl Aku's iets lager kwamen te liggen. Voor de Fokker-aandeelen echter openbaarde zich goede vraag. De beleggingsmarkt had een rustig voorko men. De aandacht werd in hoofdzaak getrok ken door de 3Vi K obligatiën. Bataafsche Pe troleum Maatschappij, die na op 100II'16 te zijn ingezet, langzaam aan naar beneden een verklaring en daarom zal men blijven - - - zoeken waaróm alles ia. zooals het is. Gods Ln Sfflt J®" vereering wordt door de verstands-ver eering terzijde geschoven De IJngelschman Hobbes gaf reeds een verklaring van de maatschappij. Hieruit blijkt, dat de individualistische maat schappijbeschouwing steeds een verderfe- lijken invloed heeft gehad. De oer-mensdh was egoïstisch van aard en voerde slechts strijd voor het zelfbe houd. Door vrij willigen afstand der vrij heden kon men een gezamenlijken voor uitgang contracteeren. Hobbes' ideeën leidden aldus tot een volkssouvereiniteit met algemeen stemrecht. De onderlinge[hig^ 38.171', (38.65): Stockholm 44.57 Oslo 55 .43 50); New Yoik 1.85 5/16 (1.85 1/4); Madrid 6.35 (6.35)Lire den emissieprijs kwamen. De Nederlandse he staatspapieren uit de jongere emissie konden zich vrfj goed handhaven. De Oude Schuld lag gedrukt op de markt. De Fransche spoorwegobligatiën waren aan geboden. De nieuwe Fransche conversie-obli- gatiën werden beneden den emis-siekoers ge adviseerd. De Duitsche markt ha3 een zwak aspect. WISSELKOERSEN. Londen 8.661/8 <8.653 4); Berlijn 74 (74.— Parijs 4.89V» (4.89Vt); Brussel 31.32 <31.32); Zwitserland 41.80 (41.79); Kopen- in „Gelijkheid, vrijheid en broederschap". De communistische en liberale maat schappijen nam spreker onder de loupe met de tendenz: „Het individu heeft voor den Staat geen plichten, doch slechts rechten." Al evenzoo is het de laatste twintig jaar in de eeuw van het kind. Het kind staat in het middelpunt van de belangstelling en wordt vreeselijk verwend Nog nooit is de veeleischendheid en de criminaliteit der jeugd zóó groot geweest. De individuen mogen niet los van de maatschappij beschouwd worden, doch als een deel daarvan. De individualistische maatschappijbeschouwing moeten wij dan ook als verkeerd beschouwen, waarna spr. een sterk propagandistische rede hield voor de organische maatschappijbeschouwing. Dan zal uit een chaos weer een bloeiende samenleving worden te voorschijn ge roepen. Bankpapier 5.70 (5.70) Prolongatie Part disc. 1 8; Daggeld 1/4; Registermarken 27 3/4; Handelsmar ken 6 3/8: Reismarken 46; Bankpapier 19' Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren- AMSTERDAM, 25 Januari. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 214 Vette kalveren: le kw. 68—74 ct 2e kw. 56—66 ct3e kw. 44— 152 ct. per K.G. levendgewicht: 81 Nuchtere kalveren f. 5—8 per stuk; 106 Varkens: Vleesch- varkens. wegende van 90110 K.G. 55—56 ct; Zware varkens 54—55 ct; Vette varkens 53—54 ct. per K.G. slachtgewicht. Aangevoerd 1 wagon geslachte runderen uit Denemarken. LEIDSCHENDAM. KOUDEKERK, a. d RIJN. 24 Jan E.V.K.R. i Aanvoer kipeieren 3809 stuks: Boter 15 pond; Kipeieren f. 3.00—4.50; Boter 72—77 ct; Kaas 2029 ct; Hanen f. 0.70—1.05; Konijnen f. 0.70 Naar wii vernemen zal het raadslid —1,10. de heer N. J. M. Willemse niet meer op NIÉUW-VENNEP. 23 Jan. 10.320 Kippen- groslijst der R.K. Staatspartij voor de a.s eieren 3.204.10; Konijnen 0.80—1.05. raadsverk ezingen geplaatst worden. De WOERDEN. 25 Januari Aanvoer 63 partije* heer W'llemse zal met een eigen vrije lijst ]kaas: Met rijksmerk le kw f. 26; idem 2e kw. uitkomen. jf. 23,5025; zwaardere f. 26J50. Handel matig.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 3