Uit de Rijnstreek LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 19 Januari 1939 Gemeenteraad Alkemade bollenteelt te Sassenhelm, terwijl hij ge durende een lange reeks van jaren onder wijs gaf aan diverse andere cursussen in de bollenstreek, inzonderheid te Noordwijk. Ook op politiek terTein was de thans ont slapene geen onbekende. Zelden miste hij een vergadering van de plaatselijke kies- vereeniging der R K. Staatspartij en een afvaardiging naar kamer- en statencen- trale waren bij hem steeds in goede han den. In Februari 1930 werd hij tot lid van den gemeenteraad benoemd (als opvolger van wijlen den heer Th. J. van Went) in welk college hij zitting had tot na de pe riodieke verkiezingen in 1935. Met den heer J. Braun is een pionier der bloembollenstreek heengegaan. Hij ruste in vrede! De Commissie tot steun aan Tuinders Is door B. en W. als volgt samengesteld: wethouder E. L. de With, voorzitter en le den de heeren J. Passchier en J. A. Caspers. In verband met de vacature van onder wijzer aan de Openbare School alhier, is door B. en W. een vijftal sollicitanten op geroepen tot het geven van een proefles ln de school. Hieruit zal een drietal aan den Gemeenteraad worden voorgedragen. Met No. 12 der St.crt. zijn verzonden afdrukken van de akten betreffende dc N V. Bouw- en Exploitatie Mij. „Noord- Wijk I'' alhier. GELDLEENING HET BOUWEN VAN WONINGEN ONDER HYPOTHECAIR VERBAND DE BRUG TE OUDE-WETERING. OEGSTGEEST. De heer J. Langenberg heeft over- nomen de slagerij van de firma I Zand- voort, gevestigd ln het perceel de Kempe- naerstraat 89. De nieuwe eigenaar heeft van deze ge legenheid gebruikt gemaakt aan de zaak uitbreiding te geven met een keur van fijne vleeschwaren enz. RIJNSBURG. Geslaagde vrouwenavond. In de versierde zalen achter „Avond rust' werd de Jaarlijksche vrouwenavond gehouden, waarvoor groote belangstelling bestond. Na het zingen van Ps. 15 2 en 6 opende mevr Bosschieter met gebed, waarna de verschillende plaatselijke vereenigingen een welvoorzien programma afwerkten. Voor drachten, proza enz. wisselden elkaar af. De heer Bouman vertoonde met zijn pro jectielantaarn verschillende Interessante opnamen o.a. van het Vorstelijk Gezin, na- tuurgezichten uit binnen- en buitenland, enz. Na het zingen van den Avondzang sloot de hr. Bouman dezen zeer geslaagden avond met dankgebed. Mevr. v. d. Vijver dankte allen, in het bijzonder mevr. Bosschieter, voor de vele werkzaamheden, welke aan deze avond voorafgingen. In het afgeloopen jaar zijn ln onze ge meente 56 huwelijken gesloten. SASSENHEIM. Tweede Lustrum der Meisjes vereen iging .Jonge Kracht". In het Vereemglngsgebouw der Ned. Herv. Gemeente werd het 2e lustrum van boven genoemde vereeniging herdacht. De zaal was goed bezet; ook vele oud-leden walen aanwezig. De presidente, mevr. Krykamp. sprak een hartelijk openingswoord, inzonderheid tot de afgevaardigde van het hoofdbestuur, mevr. de Bel van Warmond en de afge vaardigden van zustervereenigingen, zoo wel van hier als elders. Hoewel het gewoonte ls om de 2 jaar een jaarfeest te houden, is er ditmaal, na dat de cenningmeesteresse eens goed ln de kas had gekeken. In verband met hel 2e lustrum van afgeweken. Zij sprak den wensch uit dat de avond ieder zou mogen voldoen. Hierna werd met de afwerking van het programma begonnen. Dit werd vlot afge werkt en bevatte o.a. het leekenspel „Strijd" en verschillende andere nummers. WU zul len deze niet bespreken, doch maken een uitzondering voor „Flitsen uit ons werk". Dit gaf weer. wat er op de bijeenkomsten van .Jonge Kracht" geschiedt. Hierbii werd medegedeeld, dat de opbrengst der Hand werken sinds de oprichting niet minder dan f. 1800 bedraagt. Deze gelden zijn af gedragen aan het Groene Kruis, de Herv. Kerk. de Diaconie en de Herv. School. Voor de pauze werden de leidsters de dames Krijkamp en Klijn alsmede de op richtster. mej. Meeuwenberg met bloemen gehuldigd; hierna werd mej. Gerda Buin, die sinds de oprichting lid is en geen en kele bijeenkomst oversloeg, eveneens ge huldigd. Mevr. de Bel bracht de felicitaties van het hoofdbestuur over en deed deze verge zeld gaan van een wandbord. Zij sprak ook namens het district Lelden van den Bond en roemde de gezellige samenwerking. Na de oauze spraken nog verschillende afgevaardigden en kwam ook de Jeugdclub od het podium. Het was een genotvolle avond die door "6' Krijkamp gesloten werd. De Raad van Alkemade vergaderde. I Afwezig met kennisgeving de heer Heems kerk. De voorzitter opende, dankte voor de ontvangen gelukwenschen bij de jaarwis seling en bood wederkeerig den leden van den raad en de burgerij zijn beste wen- schen voor 1939 aan Spr. memoreerde de werken die in het afgeloopen jaar tot stand gekomen zijn, wees op de toename van de bevolking en op de plannen voor 1939. die in hoofdzaak in de begrooting voor dit jaar zijn verwerkt. De heer Los dankte als nestor van den raad den voor zitter voor zijn waardzerende woorden en sprak de beste wenschen uit voor den voor- zitter en zijn gezin. Op verzoek van het bestuur van den L.TB werd de noodzakelijkheid uitgespro ken voor oprichting van een ambulanten landbouw huishoud*' u:\sus te Roelofarends- veen. Naar aanleiding van de ingestelde enquêtes naar de loonen, die in de vrije bedrijven dezer gemeente worden verdiend, deelde de voorzitter mede, dat inderdaad is gebleken dat de loonnorm aanmerkelijk hooger ligt dan de destijds vastgestelde loonbasis van f. 16 per week. In verband hiermede hebben B. en W. besloten aan den minister van sociale zaken te verzoe ken de loonbasis tot f. 18 per week te ver- hoogen. Aangegaan werd een geldleening groot f. 34.587,50 voor dekking van ln het afge loopen jaar gedane uitgaven voor buiten gewone werken. Bij het voorstel tot wijzi ging van de kindertoeslagregeling merkte de heer Penning de Vries op. dat het z.i. afkeuring wekt, dat de leeftijdsgrens voor kinderen van het lagere personeel is be paald op 14 jaar. De heer van Emmerik wees op de voorgestelde rijkskindertoe slag-regeling, waarbij de leeftijdsgrens gaat tot 15 Jaar De voorzitter heeft geen bezwaar de leeftijdsgrens op 15 jaar te be- I palen, waartoe met alg. st. werd besloten. Bij de besprekingen om over te gaan tot den bouw van een veldwachterswonirig te Roelofarendsveen met grondaankoop, vroeg de heer Hoo gen boom op welken huurprijs de woning zal worden vastgesteld. De voor zitter antwoordde f. 4.50 per week. De heer Rietbroek vroeg of deze huurprijsbepaling niet noodzakelijk maakt wijziging te bren gen in de veldwachtersverordening. De voorzitter antwoordde, dat de nieuwe wo ningen voor de veldwachters voorloopig op burgerlijk contract worden verhuurd Met alg. st besloot de raad tot den bouw van een veldwachterswoning over te gaan en van J. N. v. d. Meer alhier aan te koopen ten perceel grond ter grootte van 209 vlerk, meter tegen een prijs van "f. 5 per vier kanten meter. Voor bouw en grond werd een crediet beschikbaar gesteld van f. 4000 Ten behoeve van den bouw van een veld wachterswoning te Rijpwetering hebben B. en W. eveneens uitgezien naar een geschikt terrein en zijn hierover in onderhandeling getreden met het bestuur der „Gemeene Armen" van Rijpwetering. Met alg. st. be sloot de raad tot aankoop van dit perceel voor f. 1000. gedeeltelijk ten behoeve van den bouw van een veldwachterswoning, terwijl het restant in eigendom zal worden overgedragen aan de wonlngbouwvereenl- glng. Hierna kwam in bespreking de grondaankoop in den Gogerpolder ten behoeve van den bouw van woningen ondei hypothecair verband. De voor zitter deelde mede, dat van Ged. Sta ten thans bericht is ingekomen, dat zij geen bezwaar hebben tegen de voor gestelde regeling, waarbij ten behoeve van den particulieren woningbouw voorschotten van gemeentewege wor den verstrekt. De provincie Zuid-Holland is bereid de lage loswal aan de gemeente te verkoopen voor f. 1.10 per vierk. ijieter aangekocht is reeds het perceel van C. v. d. Meer, terwijl van het bestuur van de R.K- Armen van Roelofarendsveen en Oude-Weterlng een aanbod is ontvangen van grondverkoop, eveneens ten behoeve van bedoelden bouw. B. en W. zijn het echter riiet eens of het noodig ls ten behoeve van hypotheek- woningen pen woning te verstrekken van een groot achteruit (stuk grond). Uit so ciaal oogpunt acht de voorzitter het nood zakelijk dat bij de woning een groot ach teruit van minstens <0 R.R aanwezig ls, teneinde den eigenaar van de woning in staat te stellen groenten voor eigen huis houding te telen en tevens voldoende ruimte te hebben voor het gezin zelve. B.en W. gaven hun meening weer. Over dit punt werd langdurig beraadslaagd, met als resultaat, dat de meerderheid van den raad er voor was het voorste) terug te nemen voor nadere bestudeering. zoodat in de eerstvolgende raadsvergadering met een afgerond voorstel kan werden gekomen, nadat B en W. hebben geconfereerd met de armbesturen en de woningbouwvereen. .Alkemade". Getracht zal worden wonin gen te bouwen met een zoo groot mogelijk achteruit. De heer Los vroeg of het juist is, dat de gelden voor de brug te Oude-Wetering niet vlot binnen komen, waarop de voorzitter bevestigend antwoordde. De oorzaak hier voor is naar dc meening van den heer Los te zoeken in het feit, dat de meeste belang hebbenden er niet verzekerd van zijn, dat de bijdrage nog slechts vcor één jaar is. De voorzitter zeide voorts dat dit Jaar de nieuwe brug gereed zal zijn. Indien vóór 1 Februari geen f. 1500 aan particuliere bijdragen ontvangen ls. zal de brug voor het verkeer worden gesloten, welk ^besluit door den raad werd bekrachtigd. AARLANDERVEEN. Vergadering „Patrimonium". In de zaal van de Geref. Kerk alhier vergaderden het bestuur en de leden der afd. ..Patrimonium". De voorzitter de heer G. Vis opende, waarna onze plaatsgenoot de he:-r D de Jong een inleiding hield over „Het Jodenvraagstuk". Na levendige gedachtenwisseling sloot de voorzitter dezen avond. mevr. Botsvan Schalk met alg. st. be noemd. De voorz. dankte den aftredenden secr-penningmeester voor zijn werkzaam heden. Deze blijft echter bestuurslid, daar tenminste één bestuurslid de geneeskun dige praktijk moet waarnemen. Besloten werd een verzekering aan te gaan ten bate der wijkzuster, voor ziekte en invaliditeit alsmede het honorarium van den dokter van het zuigelingen-consultatie bureau, met f. 50,per jaar te verhoogen. In samenwerking met de gemeente Noord- wij kerhout staan thans 99 zuigelingen bij genoemd bureau onder controle Besloten werd over te gaan tot aanschaf fing van een kaartsysteem voor de boekhou ding. Weer zal een moedercursus georga niseerd worden, de plannen om tot oprich ting te komen eener afd- voor E.H.B.O. trokken de aandacht. In kas was een batig saldo van f. 2763,19. Na rondvraag volgde sluiting. VOORSCHOTEN. Bij schrijven van 9 Januari 1939 lieeft de hoofdingenieur-directeur van den Rijks waterstaat te 's-Gravenhage aan het ge meentebestuur bericht gezonden, dat bij hem tegen het ingezonden verilchtlngsplan van den Rijndijk geen bezwaar bestaat. VOORHOUT. Be verfraaiing der Provinciale Wegen. De provinclaJe wegen in onze gemeente, riet name de Teylingerlaan en de 's-Gra- vendamscheweg, ondergaan een aanmerke lijke verfraaiing. Het provinciaal bestuur h l ls op het mooie denkbeeld gekomen een 350-tal jonge Sorbus intermedia's (de z g. Zweedsahe Meelbes) aan te koopen bij 'k- Jac. v. Lint te Boskoop en hiermede worden de kanten der belde wegen be plant. Ook zal een partij heesters worden aangebracht. De beplanting staat onder oontrole van het Staatsboschbeheer in Ne derland. Een en ander beteekent een bui tengewone aanwinst. Jaarvergadering „Wit Gele Kruis". De afd. van het Wit Gele Kruis verga- n ïi v ontstentenis van den voorzitter, oud-burgemeester G. Bulten, opende de secr .-penningmeester, dr. H. A. G. Bots. "eze wees er op, dat burgemeester mr. G. vWDV- Berckel zich disponibel stelt den "eer Bulten als voorzitter op te volgen, het- werd toegejuicht, waarna mr. v. de voorzittershamer ln ontvangst .'®ri' Deze sprak den ernstigen wensch uit, vrii u. ^ceenigbv; onder zijn leiding tot n nr gemeente werkzaam mag zijn. fimti wenschte niet meer voor zijn in aanmerking te komen wegens KKe werkzaamheden. In zijn plaats werd WARMOND. Bijeenkomst R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" Onder voorzitterschap van den heer F. Slager vergaderde de afd. Warmond der RK Mlddenstandsvereen ,JDe Hanze" in hotel „De Zon". Het was den voorzitter een genoegen te kunnen wijzen op de eens gezindheid, waarmede het 25-jarig Jubi leum der vereeniging was herdacht. Spr. dankte speciaal de heeren v. Elburg en Kerkhof, die zooveel bijgedragen hebben tot het welslagen van dezen avond. De notulen van den secretaris werden vastgesteld. Nadat door den secretaris een keurig verzorgd Jaarverslag was voorge lezen gaf de penningmeester een overzicht van den financieelen toestand der vereeni ging. De begrooting 1939 werd met alge- meene stemmen vastgesteld. Het jaarver slag der Santos-coimmlssle van den heer van Elburg liet geen opgewekt geluid hoe ren. De vaste bijdragen, evenals de op brengst van den bloempjesdag liepen ge stadig terug Spr. hoopte, dat ln 1939 hier in een kentering zal komen Als lid der commissie werd benoemd de heer J. van Moorsel. terwijl de aftredende leden de heeren Zandbergen en Paardenfcooper her benoemd werden Na een geanimeerde rondvraag volgde sluiting. WASSENAAR. Aanbesteding Grond- en Rioleeringswerken Door het Gemeentebestuur ls aanbesteed het maken van grond-, rioleerlngs-, bestra tings- en fundeeringswerken voor de aan te leggen wegen langs de trambaan tus- schen den Lange Kerkdam en de van Zuy- len van Nijeveltstraat alhier. Ingeschreven werd ais volgt: P. J. en H. Visser te Wasenaar voor f. 37500; P. G. de Jong te Oegstgecst f 39490; A. P. Voordouw te Zoeterwoude f.39500; J. de Vries en B. Loeve te Delft f. 39975; P. Groeneweg te Rotterdam f.40300; N.V. Van Splunder's Aann. en Handel Mij. te Ridderkèrk f 40422 N.V. Aannemers- en Wegenbouw Mij. v.h. Fa. J. Heymans te 's Hertogenbosch f. 40900: H. J. te Slepe te Winterswijk f. 41500; Reef's Aanneming- en Handel Mij. N.V, te Olden- zaal (O.) f.41500: N.V. De Geruischlooze weg te Heemstede f. 41.700; H. v. Dijk te Edam f.41987: L. P. v. d. Geer en A Th. Stuifzand te Leiden f 42200; P. C. Lange- veld te Hardinxveld f 43400; P. Stigter te Ammerstol f.43500; N.V. Aannemings-Mij. v.h. Fa. G. Nollen te Den Haag f. 43742; T. P. de Geus en J. F Strampraat te Leld- schendam f 44300: Firma E Sanders en Co. te Gouda f. 45483; A. en Joh. Schuuls te Lei derdorp f. 46000. Jaarfeest van Chr, Meisjes vereeniging „Hoop der Toekomst". De Chr. Melsjesvereeniging .Hoop der Toekomst" vierde onder zeer groote belang stelling haar Jaarfeest in het gebouw voor Chr. Belangen Na opening door dr. H. J. Houders, werd een mooi gevarieerd programma, bestaande uit voordrachten, een lintenspel en volks dansen afgewerkt. Het talrijke publiek toonde met een herhaaldelijk applaus zijn instemming. Dr. Houders dankte de meisjes vöor het gebodene, waarna met gemeen schappelijk zingen van Gezang 180 1 werd gesloten. Gevonden: vulpen in etui. belasting- merk. riem. breukband, streng kralen, dlv. handschoenen, portefeuille met inhoud, twee kettinkjes, poederdoos, shawl, 2 mut sen. rljwielbelastingmerk in étui, handkap van rijwiel, zweep, hond,, .polshorloge, ko nijn, vulpotlood, vulpenhouder. Te bevragen aan het Politiebureau lede ren werkdag van 9—12 uur v.m. ALKEMADE. Uitvoering. De uitvoering van de muziek- en too- neeluitvoering „Door Gunst Verkregen" vond thans in Roelofarendsveen plaats onder groote belangstelling. O.a. was het bestuur van „Liefde voor Harmonie" aan wezig. De heer M. Spring in 't Veld memo reerde de kundige leiding van den vorigen directeur, den heer De Haan Ook de nieuwe directeur, de heer Ruyter, heeft ge toond een bekwaam musicus te zijn. Moge hij dus de Nieirwe-Weteringsche I fanfare tot groote hoogte opvoeren, aldus spreker. ALPHEN. Mooie uitvoering Strijkorkest Martha- Stichting. Tot de aantrekkelijkste muziekuitvoerin gen in onze gemeente behoort wel die van het strijkorkest der Martha-Stichting, welke betrekkelijk nog jeugdige vereeniging zich onder het kunstlievend publiek zeer snel een goeden naam heeft weten te ver werven De belangstelling voor de jaarlijk sche uitvoering was zeer groot, zoodat de kerkzaal spoedig geheel bezet was. Het orkest zette in met Ps. 150 2. dat door de aanwezigen werd meegezongen. Als No. 1 bevatte het zeer mooie programma de „Kronungsmarsch" uit „Der Phophet" van G. Meyerbeer. Deze vertolking beloofde reeds veel goeds. Bijzonder mooi was het nummer „Zwei Elegische Melodien", a. Herzwunden en b. Letzter Frühling van Edvard Grieg, dat zeer zuiver, met fijne voordracht en correct gespeeld werd. Voorts noemen wij „Rosen aus dem 6ü- den, Walzer" van Joh. Straus, dat even eens voortreffelijk uitgevoerd werd. Een machtig slot was de Kindersymphonie van Haydn, met medewerking van de jongens- fluitclub der Martha-Stichting. Vooral de natuurgetrouwe nabootsing door de jongens met hun fluiten van het gekwinkeleer der vogels oogstte veel succes! Het telkenmale opklinkend applaus bewees wel. dat de uitvoering zeer gewaardeerd werd. Voor de medewerkenden en niet minder voor den bekwamen dirigent, den heer W. J Smol ders. hebben wij dan ook niets dan lof. De zeer geslaagde avond werd besloten met gez/menlijken zang met begeleiding van het orkest van Ps 98 3: „Doe bij uw harp de psalmen hooren". Ouderavond Chr. School Julianastraat. In het vereenigdngsgebouw Julianastraat werd een ouderavond gehouden voor de ouders der leerlingen der Chr School Ju lianastraat, hoofd de heer P. Smits, waar voor groote belangstelling bestond. De avond werd geopend door den voorzitter, ds. Johs. Stehouwer. Het hoofd der school hield een openbare les, waarbij de leerlingen der hoogste klas eenige mooie zangnummers ten gehoore brachten. Na afloop sprak de heer A. Visser, onderwijzer, over: „De plaats van het kind", welke referaat met groote aandacht werd gevolgd In de school be stond vervolgens gelegenheid het werk der leerlingen te bezichtigen en zich met het personeel te onderhouden: van deze gele genheid werd een druk gebruik gemaakt. Paard op hol. Langs den Oudshoornscheweg sloeg een paard gespannen voor een wagen van den landbouwer de Gr. en bestuurd door diens knecht V. tengevolge van het afloopen van een wiel op hol. V. werd van den wagen geslingerd, doch bekwam geen letsel. Het paard dat door het krassen van den as op de steenen steeds wilder werd. sprong voor de woning van de heer V. aan de Nieuwe Sloot over een ijzeren hek, zonder echter cenlg letsel te bekomen. De wagen werd zwaar beschadigd. Fusie van ziekenhuisvereenigingen? In een vergadering van het Streekver- band van Ztekenhuisverpleglngen werd be sproken de eventueele samenvoeging van de ziekenhuisverenigingen. Naar wij verna men, zal deze aangelegenheid ook in rie besturen der aangesloten vereenigingen worden besproken. ZOETERWOUDE. Opening van den Moedercursus. In het Patronaatsgebouw aan den Schen- kelweg is de door het Wlt-Gele Kruis ge organiseerde Moedercursus geopend Hier voor hadden zich 30 dames opgegeven, waarvan 26 aanwezig waren. Bii de opening waren tegenwoordig de voorzitter de heer C. H. de Boer, de .secretaris de heer H. J. J. A. Smeets en de geestelijk adviseur pastoor G. J. Klaverweijden Het woord werd gevoerd door den voorzitter en den geestelijk adviseur. De cursus wordt gegeven door zuster Hoskam. die verbonden is aan den Z.H. bond van het Wit-Gele Kruis. Raadsagenda. De Raad komt Maandagavond as. te 7 1/4 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. in verband met art, 22 bis, tweede lid der L.O. wet 1920 tot instandhouding van de openbare lagere school in deze gemeente. 3. Als voren tot het aangaan eener geld leening groot f. 7588.05 tot dekking van uit den gewonen dienst betaalde kapitaals uitgaven. 4. Verzoek van de besturen der Bijz •Scholen in deze gemeente om een voorschot op de vergoeding, bedeeld ln art. 101 der L.O. wet 1920, over 1539. met voorstel van B. er. W. 5. Voorstel van E. en W. tot wijziging der gemeentebegrooting 1938. BOSKOOP. Zangavond „Sursum Corda". De gemengde zangvereeniging „Sursum Corda" gaf onder leiding van haar direc teur den heer Henri Wel boo ren in het ge bouw der Geref. Kerk een kerkconcert. Aan dit concert, dat als uitstekend ge slaagd kan worden genoemd, werkten mede de heer Oosterwijk. orgel. mej. S. M. de Haas plano en de heer Welbooren solozang Het kerkgebouw was tamelijk goed gevuld Jaarvergadering der E.H.B.O. De afd. Boskoop van de E HB O. hield in hotel Neuf haar Jaarvergadering De voorzitter de heer Streng bracht ojn. 6. Als voren tot wijziging der gemeente begrooting 1939. 7. Benoeming van de voorzitters, leden en plaatsvervangende leden der stem- bureaux voor de verkiezing van de leden der Tweede Kamer. Provinciale Staten en Gemeenteraad. 8. Voorstel van de heeren Tijssen, de Groot en Berg in verband met den aan koop van een vracht-vuilnisauto. 9. Voorstel van B. en W. tot onderhand- sche verhuur van tuingrond aan den Hoo- gen Rijndijk. 10. Als voren in verband met den aan'.eg van een tegelpad lnn-s den rijksstraatweg eau den Koogen Rijndijk. 11. Behandeling belastingreclames. 12. Rondvraag. naar voren den steun dien de vereeniging mocht ondervinden van het gemeente bestuur, alsmede van de hartelijke samen werking met de Boskoopsche Reddings brigade. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer G. P de Gunst bleek, dat de afd. ln 1938 vee! en nuttig werk heeft verricht; o.a. verleende de afd bij 14 ongevallen haar hulp. Voorts drong zij er bij de Prov. Waterstaat aan op meerdere beveiliging van den weg aan de Zijde. Het gemeentebestuur deelde mede dat de gemeente voor één maal een subsidie zal verleen."*', van f. 25 als tegemoetkoming in de oprichtingskosten der afdeellng, ter wijl voor één avond per week het gym nastieklokaal der openbare school beschik baar is gesteld als oefengelegenheid. De afdeeling telt thans 21 gediplomeer den. n.l. 10 daptes en 11 haeren; het aantal donateurs bedraagt 173. Voor den nieuwen cursus hebben zich 6C deelnemers aangemeld. De kas beschikt over een klein batig saldo. De aftredende bestuursleden nJ. de voorz. de heer Streng en mevr Geers werden met algemeene stemmen herkozen. Men zal overgaan tot het aanschaffen van meer eerste hulp- en oefenmateriaal. Verzoek tot nlet-goedkeurin* der gemeente-begroeting. De R.K. raadsfractie heeft bij Ged. Sta ten dezer provincie een bezwaarschrift in gediend, houden het veTzoek de gemeente begrooting 1939 niet goed te keuren. Een en ander vindt zijn oorzaak daarin, dat bij de behandeling der begr. voor het dienst jaar 1939 de subsidie van de R.K. Handels avondschool werd teruggebracht van f. 500 op f. 250. Voor Zondag 22 Januari zal de Zon- dagdlenst worden waargenomen door dr. A. S Kater, telef. 38. Gevonden: Heerenrijwiel. 2 jongens jasjes. portemonnaie, steeksleutel en eenige ceinturen. Inlichtingen politiebureau. NIEUWKOOP. Bijeenkomst R.K. Staatspartij. De plaatselijke afd. der R.K. Staatspartij vergaderde onder leiding van haar voor zitter. den heer C. Kwakkenbos. Na notu len en jaarvenslag van den secretaris, den heer A. C. van Dam. volgde het financieel verslag van den penningmeester, den heer C van Houten. De ontvangsten over 1938 bedroegen 1 124,06. de uitgaven f.94,59. batig saldo f. 29,47. Van een oude schuld kon f 25 worden afgelost, waardoor deze thans nog bedraagt f. 19 De financieels commissie verklaarde bij monde van den heer A, J, Boekhorst alles in orde De voor zitter dankte de meisjes, die regelmatig de contributie ophalen. Het ledental is 213. De heer J. J. M. van Breukelen uit Woer den, student aan de Universiteit te Utrecht, sprak over ..De weg uit den chaos". Hierna werd overgegaan tot het aanwij zen van de candidaten voor de Prov. Sta ten. Gesteld werden de heeren Deerenberg uit Schoonhoven, Van Rijn uit Ter-Aar. Van der Poll uit Bodegraven en Van Veen uit Zevenhoven. Besloten werd een schrijven te richten aan het aftredend lid, den heer M. P. van oer Weijden. om leedwezen te betuigen met zijn heengaan en te danken voor het vele, dat hij gepresteerd heeft. Tot afgevaardigden voor de Kamer- en Statendtstrtcten werden benoemd de hee ren C. van Houten en H. Markman, tot leden van de financieele commissie de hee ren H Markman en A. Versluis. De voorzit ter sloot met dank aan den spreker deze geklaagde bijeenkomst. Aan verjaringsgaven der Herv. Gem. werd uit de busjes bijeengebracht f. 112.58. De busjes voor het zendingswerk bevatten f. 100. NOORDEN. Vergadering R.K. Kiesvereeniging. De R.K. Kiesvereeniging vergaderde In het café van de Wed. J. Veenman. De voor zitter. de heer A. J. den Hartog. opende en dankte den secretaris voor zijn werk De afd. Noorden telt thans 276 leden Uit het, verslag van den penningmeester bleek dat er in kas is f. 66 04'/i. De financieele com missie bevond alles in orde. Voor 1939 wer den tot leden dezer commissie benoemd de heeren J. Tersteeg, J. Pletersen en P. Maarsseveen. Aan de orde kwam o.a. de candidaatstel- ling voor de Prov. Staten. Hiervoor wer den aangewezen A. C A. Deerenburg van Schoonhoven. P. van Rijn van Ter-Aar. H. J. van der Pol van Bodegraven en B. N. Loerakker van Hillegom. Na rondvraag volgde sluiting. OUDE-WETERING. Vergadering R.K. Kiesvereeniging. In hotel Van den Bosch vergaderde de afd. Oude Wetering der R.K. Staatspartij raider voorzitterschap van den heer Jos. Penning de Vries, die een warm pleidooi hield tot versterking der party. Uit het verslag van den penningmeester, den heer J. L. Zoet bleek, dat het kas-sal- do f. 43.50 bedroef De heeren J. H. Vesseur en J. G. van der Vlugt bevonden alles in volkomen orde, waarop de rekening onder dank werd vastgesteld. De secr.. de heer J. C. de Jong bracht een uitvoerig jaarver slag uit. Het aftr. bestuurslid de heer J. C. de Jong werd herkozen. Op den heer L. Jonkman waren 13 stemmen uitgebracht. Als candidaten voor de Prov. Staten wer den aangewezen de heeren van de Poll. Bodegraven: Deerenberg te Schoonhoven: Daniels te Hillegersberg en Van Rijn te Langeraar. Getracht zal worden alsnog een tuinbouw-candidaat te stellen. Na rondvraag volgde sluiting. RIJNZATERWOUDE. Beroepen. Beroepen bij de Ned Herv. Gem. alhier de heer J. H. de Vree, candidaat te Dordrecht. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7