VOORDEEIIGE AANBIEDINGEN LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bied Donderdag 19 Januari 1939 Gemeenteraad van Leidschendam VRAGENRUBRIEK Uit de Omstreken AGENDA VRIJDAG EN ZATERDAG A.S. A. Z. De boedelverdeeling kan het beste in het omschreven geval in handen van een notaris worden gegeven. De kinderen en het kind van de vooroverleden dochter hebben recht op een wettelijk erfdeel. Verder is krachtens de testamentaire beschikking de echtgenoole erf gename van de overige goederen. De grootte van het bedrag der successierechten hangt af van de waarde der geërfde goederen. N. N. te K. De schulden komen ten laste van de erfgenamen, in dit geval dus van u en van de zoons. By niet voldoen der schulden ls de mogelijkheid van bes'aglegging niet uit gesloten. Abonné te T. A. De pachtovereenkomst moet schriftelijk worden aangegaan. Een door partijen onderteekend of notarieel afschrift moet aan den pachtrechter (kantonrechter) worden toegezonden ter beoordeeling. Dien rechter kan het verzoek worden gedaan te ver klaren. dat de overeenkomst voor een bepaalden duur gesloten kan worden. Bij eigendomsover gang van het verpachte aan een derde volgt deze in alle rechten en verplichtingen van den verpachter op. Abonné Voorzoover de hypotheekhouder het hem toekomende bedrag niet gekregen heeft, blijft hij een vordering houden. Hij zou na een vonnis tot betaling kunnen trachten, uit de overige bezittingen voldoening te verkrij gen. Als het andere huis verkocht zou worden, zou echter eerst de andere hypotheekhouder zijn rechten doen gelden. V. d. S. te L. Recht op pensioen zoudt u niet meer hebben. AALSMEER. Concert „Aalsmeer's Fanfarecorps". ..Aalsmeers Fanfarecorps" (dir. de heer P. v. Overbeeke» gaf een concert in hotel ..De III Kolommen", waarvoor groote belang- j stelling bestond. De voorzitter van „A. F.", de lieer W. j Spaargaren Jz., sprak een welkomstwoord en deelde mede. dat dit seizoen slechts één concert kon gegeven worden in verband met de voorbereidingen voor het in de a.s. Julimaand te houden concours. Het Jeugdcorps van „A. F.", eveneens o.l.v. directeur P. v. Overbeeke. speelde dan een 4-tal nummers Het gsbodene werd op hoo- gen prijs gesteld. Dan was ..A. F." zelve aan de beurt; be gonnen werd met den marsch ..Telefunken" van Joh. Evert, waarna nog een 5-tal num mers werd vertolkt, ojn. de „L'Arlésien- ne-suite" van G. Bizet. Dit schitterende concert werd besloten met den „Mickey- Marsch" van Jef Maes. De tooneelvereeniging ..Opgang" voerde op de klucht „Cel 13 is vrij". Het was een mooie avond, welke met een bal besloten is. De electriciteitsreductie voor groote gezinnen Bedrijfsbeheer - De kwestie Smits. De klachten over het BENTHUIZEN. Inbraak. 7049 (Ingtz. Med.) WEERBERICHT. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 750. Hedenmiddag 2 uur: 758. BUITENLANDSCH WEEROVERZ1CHT. Medegedeeld door Aet Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Over Scandinavië bleef de luchtdruk voort durend stijgen. Thans bevindt zich over Mid den-Zweden een gebied van hoogen luchtdruk, waarin de temperaturen zeer laag geworden zijn. Zoo meldde S&rna hedenmorgen min 35 graden Celsius. Aan de Zuidzijde van dit nieuwe maximum dringen de koudere luchtmassa's langzaam naar het Zuiden Duitschland binnen. Langs de schei dingslijn van deze koude lucht en de warme luchtmassa's. welke over ons land, Frankrijk en Duitschland binnengestroomd zijn. komt overal mist voor. Het oude gebied van lagen luchtdruk over Engeland trok een weinig Noordoostwaarts en lag hedenmorgen juist ten Westen van ons land. Onder invloed hiervan viel over het groot ste gedeelte van ons land nog matige regen. Op den Oceaan bevindt zich op 51 graden N.B. en 29 gr. WI. een diepe depressie, welke zich lang zaam Oostwaarts beweegt. Zij neemt echter steeds weer in diepte af en kan het weer in onze omgeving nog niet beïnvloeden. Bij J V. is men waarschijnlijk door het openschuiven van een raam. de woning binnengedrongen. Men heeft daar drie doosjes geledigd inhoudende plm. f. 30. Hiervan is ruim f. 20 van de gymnastiek vereniging N.AB. HAARLEMMERMEER. Aanhoudingen in verband met diefstallen. De gemeentepolitie van Haarlemmermeer heeft in den nacht van Dinsdag op Woens dag onder Vijfhuizen twee goede bekenden ingerekend, die zich schuldig hebben ge maakt aan een reeks school- en kerkdief stallen te Haarlemmermeer en daarbuiten. De gearresteerden zijn zekere B. en de G. Zij hebben reeds veroordeelingen achter den rug. Een der beide mannen heeft be kend. KATWIJK AAN DEN RIJN. Plantsoen-verfraaiing. Het plantsoen tusschen -Achterkerkweg en Kerklaan is door den gemeente-tuinman flink onder handen genomen en heeft thans een heel wat mooier aanzien gekregen. Dit komt de omgeving daar ten goede. WEERSOMSTANDIGHEDEN. Binnenland (7 u. 20 voorin.) Den Helder: Betrokken: zwakke Z.Z.O. wind; Temp. 8 gr. C., minimum 7 gr. C., neerslag 6 m.M. Missingen: Betrokken; matige Z. wind: Temp. 7 gr. C.. minimum 7 gr. C.. neerslag 5 mM. De Bilt: Zw. bewolkt; matige Z.Z.O. wind; Temp. 9 gr. C.. minimum 8 gr C neer slag 2 m.M. Groningen: Regen; zwakke Z.O. wind; Temp. 8 gr, C.. minimum 7 gr. C., neerslag 6 m.M. Maastricht: Zw. bewolkt; matige Z wind; Temp. 10 gr. C., minimum 9 gr. C., geen neerslag. Buitenland (8 uur voorm.). Parijs: W.Z.W.. 4 gr. C.. zwaar bewolkt. Londen: W., 9 gr. C.. regen. Berlijn: Windstil, 7 gr. C.. betrokken. Nice: Noord. 10 gr. C.. opklarend. Stockholm: Windstil. —9 gr. C.. vrijwel onbe wolkt. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm 6 gr. C. (43 gr. F.i 12 uur 's middags: 8 gr. C. <46 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a ZEE Voor Vrijdag. Voorm te 2.45 uur; nam. te 3.03 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS -„a Donderdag van 4.50 uur n.m. tot 7.29 uur v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG 19 Jan.: op 6.53 uur; onder 15.47 uur. KATWIJK AAN ZEE. Filmavond der S.D.A.P. Deze filmavond werd door de afd. Katwijk in de geheel bezette zaal van Hotel du Rhln gehouden. De voorzitter de heer C. van Rijs heette in het bijzonder den heer W. van Deelen en mevr. Ouwehand welkom. Hij was ver heugd, dat wederom zooveel vrouwen aan wezig waren en hoopte, dat velen dezen avond zich ais lid zouden opgeven. De heer van Deelen zette het doel van deze bijeenkomst uiteen, n.l. om de men- schen op de hoogte te stellen met den toe stand in ons land en over de grenzen. Spr. wees op den dreigenden internationalen toe stand; in drie van.de vijf werelddeelen heerscht al oorlog. Fascisme, aldus spreker beteekent oor log; binnenlandsche moeilijkheden moeten steeds afgeleid worden door nieuwe ver wikkelingen. Spr. is er vast van overtuigd, dat het fascisme en het nat. socialisme be wegingen van voorbijgaanden aard zijn. Nog nooit is het in de geschiedenis voorge komen. dat na den dood van een dictator het beginsel blijft bestaan. Daarom moet het volk, dat nog vrij is. arbeiden voor het socialisme en voor den vrede. Demonische krachten willen ook ons volk bedreigen. Wij moeten zelfrespect hebben om onze vrijheid te handhaven: wij moeten streven naar een welvaartspolitiek. Spr. bracht de wenschen op politiek terrein van de S.D.A.P. naar voren, die de opbouw zijn van een nieuwe maatschappij. Mevr. Ouwehand deed eenige mededee- lingen over het werk te Oegstgeest. waarna met aandacht eenige films gevolgd werden. Een en ander werd door muziek opge luisterd. OPENING DER NAT. TENTOONSTELLING VAN KO-PLU-KO". Een fraaie collectie. De Katwijksche Pluimvee- en Konijnen- fokkersvereeniging „Ko-Plu-Ko" organi seert een nationale tentoonstelling in ga rage ,De Hollander'' aan de Voorstraat. De opening geschiedde door den burge meester mr. w. J. Woldringh v. d. Hoop. die er op wees dat deze tentoonstelling elk jaar een gebeurtenis in het winterseizoen is. Wat Ko-Plu-Ko biedt is elk jaar beter. De ver- eeniging verricht nuttig werk. van opvoed kundige Waarde voor oud en jong. Er wordt liefde voor het dier bij de jeugd aange kweekt. Na de beste wenschen voor het be stuur verklaarde spr. de tentoonstelling voor geopend. De voorzitter de heer C. van Beelen dank te den burgemeester voor de groote bereid willigheid. Het aantal inzendingen is van 440 tot ruim 600 gestegen. Meer en meer gaat blijken, dat Ko-Plu- Ko een goeden naam krijgt. Ook voor den schat van eereprijzen was spr. dankbaar. Spr. wees er voorts op, dat de kwaliteit der dieren steeds vooruit gaat, evenals het ledental der vereeniging. Spr. dankte ver volgens de medewerkenden, de leden, het bestuur, de commissie van bijstand en van de verloting, de keurmeesters en den heer de Hollander voor het beschikbaarstellen van de zaal. Speciaal ook den secretaris penningmeester. den heer J. N. Sibie, voor diens werkzaamheden. Bij onzen rondgang door de flinke zaal-con stateerden wij dat de organisatie „af" is; de dieren zijn een bezichtiging waard. Ei- is een groote verscheidenheid: Noord-Hol- landsche Blauwen. Leghorns. Tv/enfsche grijzen, krielhoenders enz. Opvallend was i De raad van Leidschendam vergaderde. Na een openingswoord van den voorzitter dat beantwoord werd door het oudste lid den heer J. Th. Blokland, werd z. h. st. goed gekeurd een subsidie van f. 27.84 over 1936 aan het R.K. Lyceum voor meisjes te den Haag. Het voorstel tot het verleenen van f. 60 subsidie aan het Geref. Marnix Gymnasium werd z. h. st. goedgekeurd, evenals dat tot vaststelling eener verordening tot de hef fing van 75 opcenten op de hoofdsom der Gemeentefondsbelasting Volgde voorstel de goedkeuring der begrooting 1939 van de Gemeentelijke Instelling voor Maatschap pelijk Hulpbetoon, inkomsten en uitgaven f. 44005. Vaststelling bedrijfsbegrooting 1939 'Gas- en Electriciteit). Aan de orde werd gesteld het in de begrooting verwerkte voorstel van reductie op het electriciteitstarief aan de groote gezinnen, volgens een adres van den Ned. R.K. Bond van Groote Gezinnen, dat na een zeer uitvoerige discussie aangeno men werd Tegen stemden de heeren Koerts, Kerk- hoff. Kranenburg, ten Hoopen en Vink. Hierna werden z h. st. vastgesteld de be grootingen 1939 Gasbedrijf ontvangsten en uitgaven f. 69393.65, waarin een nadeelig slot van f. 10416.31. Kapitaalsdienst ont vangsten en uitgaven f. 46615.06 Electrici- teitsbedrijf ontvangsten en uitg. f. 100722 09 waarin een voordeelig slot van f. 13506.39. Kapitaalsdienst inkomsten en uitgaven f48972.84. Z. h. st. werden goedgekeurd de voorstel len tot voortzetting kasgeldleening a f. 100.000 voor 3 maanden en het verleenen van een aanvullend subsidie van f. 2500 aan het Inmiddels opgeheven Burgerlijk Armbe stuur van Stompwijk. Verder worden nog goedgekeurd wijziging begrooting 1938 intrekking post verbetering gemeentehuis, welke post verhoogd met f. 200 voor meerdere restauratie zal worden gebracht op de begrooting 1939 en f. 1400 extra kosten reconstructie Oostvlietweg. wegens hooger leggen van dezen weg. Het rijk betaalt in deze kosten 75"/» bij. De voorzitter achtte thans het oogenblik gekomen te antwoorden op de klachten van den heer Zuidwijk Inzake het bedrijfsbe heer; op wat in handen is van de justitie zal spr. niet ingaan. Over de cokes van den directeur bestond verschil van meening; deze zal ze alsnog betalen. Uit het onder zoek van Commissie van bijstand en B. en W. is gebleken, dat de bedrijfsleiding het volle vertrouwen geniet. Het gebruikte licht ls door den directeur steeds betaald, ook het bouwen van de bewuste boot vinden B. en W. niet erg. De heer Zuidwijk heeft geen vertrouwen meer in de bedrijfsleiding. De Directeur voorzag zijn zoon van cokes beneden den prijs evenals de boekhouder-kassier zijn moeder. De directeur heeft 5 a 6 jaar ach tereen 70 H L. per jaar gebruikt. Deze amb tenaren hebben een goed salaris. De boek houder-kassier heeft zelfs gezegd ..mond dicht", want als zij het merken is het uit. De marechaussee scheen ook al beïnvloed. Deze menschen komen dagelijks op het gemeentehuls .doch spr. had verzocht aan den officier van justitie het onderzoek te doen plaats hebben door een Rijksaccoun tant. De voorzitter moest protesteeren tegen de uiting dat de marechaussee beinvloed is. Zelfs weet spr. niet wat in het proces-ver baal wordt weergegeven. Weth. de Koning komt op tegen het ver wijt van wanbeheer Met de cokes heeft de directeur te goeder trouw een fout gemaakt en dit wordt in orde gemaakt. De heer Vink wilde niet den indruk ves tigen dat de commissie van bijstand B. en W. voor de zaak laten opdraaien. Onjuist is, dat de heer Zuidwijk, gebruik makende van zijn onschendbaarheid, steeds maar dingen tegen ambtenaren opzet Bij de commissie van bijstand bestaat dan ook nog het volste vertrouwen in de bedrijfs leiding. Nadat nog de heeren Koerts en Kerkhof f zich bij den heer Vink hadden aangeslo ten, werd de zaak als afgedaan beschouwd, uitgezonderd natuurlijk het onderzoek der justitie. Hierna komt aan de orde het afwijzend preadvies op het adres van den ontslagen arbeider bij de lichtbedrijven A. Smits. De heer Zuidwijk achtte het vonnis zoo hard, als geen rechtbank zou vellen. Broo deloos heeft men Smits op straat gegooid. De processen-verbaal over deze zaak waren niet in orde (de voorzitter protesteerde te gen het verdachtmaken van het werk van twee bekwame politiemannen). De heer Zuidwijk: dat de man niet 18 karaats was wist spr., maar dit was hij ook niet toen hij 11 jaar geleden aan het bedrijf kwam. Men heeft hem ook altijd veel minder loon uit betaald. Als men een fraudeerenden direc teur de hand boven het hoofd houdt, wensch spr. ook voor dezen man eerherstel. De voorzitter wil van vóór 11 jaar niets oprakelen, tenzij de heer Zuidwijk hem daartoe dwingt. Door spr. is Smits, omdat zijn beide oudste kinderen zeer fatsoenlijk zijn, aan het bedrijf geholpen. Hierover moet spr. nog steeds verwijten hooren. Nu is in 11 jaar de emmer vol geloopen en thans deed de laatste droppel hem overloo- pen. De heer Zuidwijk gelooft ook wel dat ln die 11 jaren wel eens iets ls voorgekomen, doch op deze gronden had men hem niet mogen ontslaan. Het afwijzend preadvies werd hierna met de stem van den heer Zuidwijk tegen aange nomen. zoodat de heer Smits niet meer in gemeentedienst terugkomt. Hierna sluiting. HEDEN: Stadszaal: Mannenzangver. „Kunst na Arbeid". 8 uur nam. Katwijk aan Zee (Garage de Hollander): Nat. Pluimvectentoonstelling, 10 uur voorm.40 uur nam. VrUdag. Stadszaal: L.K.K. ..Voor Allen". Concertge bouw-trio. 81/4 uur nam. Katvj] k-a a n-Z e e Casa Cara)Geref. Bond. Spr. dr. J. Hooykaas. 7tt uur nam. Katwijk aan Zee (Garage de Hollander): Nat. Pluimveetentoonstelling, 10 uur voorm.10 uur nam. Katwijk aan Zee (Chr. Prot. Bel.): Katwijk voorheen en thans, 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling van schilderijen uit de collectie van H. P. Bremmer (tot 22 Jan.) 10—4 uur, 's Zondags 14 uur. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9%—11 uur voorm. Arbeidsbeurs Levendaal)Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen. 7—8 uur nam. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u iu a. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (,1ste Einnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. LEVERPASTEI (bekende kwaliteit) per blikje van 17 voor 10 KEUKENSTROOP per pondspak van 16 j CHOCO-HAGELSLAG per halfpond van 15 WINTERKOST. Groene erwten, per pond 7 (Handgelezen), per pondspak 9 Bruine boonen, per pond 19 (Handgelezen), per pondspak21 Capucijners, per pond 1311 (Handgelezen), per pondspak 15 Grove Spliterwten, per pond 12 Groote witte boonen, per pond 20 Fransche Vermicelli, per pond 21 Honig Vermicellisoep, per pak 15 Juliennesoep, p. pak 20 Gedroogde Soepgroente, p. pak 8 Maggi blokjes, 7 voor 10 Maggi Jus-tablet 6 Laat Uw fleschje bouillon navullen, 7044 't is voordeeliger HEERLIJKE TAAIE BITTERKOEK per pond OÏr Èn P.W. zegels voor mooie geschenken Levensmiddelenbedrijf PAUL KRUGERSTR. 28 ZUIDSTR. 3 BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Dragulla's Dochter". Eiken dag behaive Maandags ook om 2 uur, Zondag 2—7 en 811 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Verwaarloosde jeugd'. Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Drie Kameraden". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 27 uur en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Heerscher der duisternis". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag ook 2% uur nam. Casino-Theater: Instituut voor CuHureele Films Zaterdag nam. 2% uur. Rex-Thcater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam. „Maytime". Zondag 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): 8 uur n.m, „Welkom Vreemdeling". De avond-, nacht- en éondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 14 tin. Vrijdag 20 Jan. a.s. waargenomen door de apotheken tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48. Telefoon 1060; P. du Crolx, Rapenburg 9, Telefoon 85. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelmlnapark 8. Telefoon 274. Onze plaatsgenoot P. v. d. Schaaf slaagde voor het diploma Boekhouden voor de Ver. van Leeraren ln het boekhouden. De heer J. W. Minek. gemeente-veld wachter alhier, is bevorderd tot plaatsver vangend chef van Politie in deze gemeente. Met No. 12 der St.crt. zijn verzonden afdrukken van de akten betreffende de N. V. „Bloembollenkweekerij en Handel George van der Veld", de N. V. „Zanderij Guldemond" en de N. V. „Guldemond en Zoon" alle alhier. De R.K. Coöperatieve Verbruiksver- eeniging herdacht in een tweetal vergade ringen haar 20-jarig bestaan. Talrijke sprekers voerden het woord en brachten hun gelukwenschen over. NOORDWIJK. DE HEER J. BRAUNt een prachtige Yokohama met mooie staart. Er is een pracht collectie sier- en postdui ven. Opvallend zijn ook de zware kalkoenen, de fazanten, eenige eenden en ganzen. In allerlei nuances zijn vertegenwoordigd de konijnen in de groote-, midden- en kleine rassen! De afdeeling kleur- en zangkana ries is ook zeer uitgebreid en telt ongeveer 100 nummers. Een bezoek aan deze schitterende ten toonstelling kan dan ook zeker aanbevolen worden. Op het politiebureau zijn inlichtingen ie bekomen omtrent een klein zwart hondje, dat is komen aanloopen. LISSE. Jaarvergadering Ned. Herv. Mannenverecn. De Ned Herv Mannen vereeniging kwam in de Ned. Herv. Kleuterschool in feestelijke jaarvergadering onder leiding van den voorzitter, den heer Nieveld. bijeen. De voor zitter heette in het bijzonder de afgevaar digden en den spreker, den heer de Groot godsdienstonderwijzer te Leiden te Leiden welkom, die sprak over „Geloofsldealisme". Het idealisme is een eigenschap van ieder mensch. Iedereen heeft ln dit leven zijn idealen. Spr. ging de oorzaak hiervan na Deze wees dan op het hooger idealisme, waarvan God het centrum is. Er zijn ech- ter ook vele idealen in maatschappelijk op zicht die onvervuld blijven. Wij zitten in groote moeilijkheden in velerlei opzicht waardoor vele teleurstellingen ons gewor den. Men heeft God niet meer noodig en meent het zélf te kunnen. Het geloofs ldealisme strekt zich echter ver uit boven boven met materialisme onzer dagen. Het idealisme des geloofs wordt, in tegenstelling met het idealisme der wereld, gedragen door de liefde. Dat is het grondbeginsel. Het ideaal der geloovigen is, dat God alles zij en in allen. De wereld begrijpt niets van het geloofsldealisme. Zij zijn als eenzamen in deze wereld die als Jozef door zijn broe ders, niet begrepen worden en worden ver acht en geminacht. Geloofsidealisme ls geen verwachting doch vaste zekerheid dat Gods plan zal worden volvoerd. De toekomst is vast en zeker! Na gedachtenwisseling voerden verschil lende Vereenigingsafgevaardigden het woord De voorzitter dankte hen voor hun goede wenschen. In het Jaarverslag van den secretaris werd het vertrek van den voorzitter, den heer Themmen gememoreerd. Dit beteeken- de een zwaar verlies. Zijn plaats wordt thans uitnemend ingenomen door den heer Nieveld. De heer Albers bracht als p"nningmeester het financieel verslag uit. Het boekjaar sloot met een nadeelig saldo. De goedgeslaagde vergadering werd hier op gesloten. Een geziene figuur in de bloembollenstreek. Gistermiddag is ln den ouderdom van ruim 79 Jaren te zijnen huize aan den Sint Jeroensweg, alhier, overleden de heer Jan Braun, een zoowel ter plaatse als ln dc ge- heele bloembollenstreek zeer bekende en geziene figuur. De heer Braun, geboren te Beverwijk, bleek aanvankelijk bestemd voor het on derwijs. Na een jaar werkzaam te zijn ge weest aan de O L. school te Beverwijk, ble ken zijn aspiraties echter meer uit te gaan naar het bloembollenvak, welk vak hij met gToote voorliefde gedurende zijn geheele leven zoowel practisch als wetenschappelijk heeft beoefend. In 1882 was hij een der mede-oprichters van de afd. Beverwijk van Bloembollencultuur", voor welke afdeeling hij eenige Jaren het secretariaat vervulde. Na zijn huwelijk vestigde hij zich te Noord- wijk. op het destijds welbekende plaatsje „Petershof", aan de grens van het dorp. De nu overledene was in de geheele bloembollenstreek een zeer bekende per soonlijkheid. Weinig bezoekers van de alge- mcene vergaderingen van „Bloembollencul tuur" te Haarlem zullen hem niet kennen! Door zijn helderen betoogtrant, gedrenkt ln een groote dosis humor, die hij tot zijn laatste levensdagen hield, vond hij daar. zoowel als elders steeds een aandachtig gehoor. Ook in geschrift heeft hij veel ge arbeid voor en gestreefd naar veredeling en verbetering van het „vak" In den ruimsten zin des woords. Van zijn vlotte pen ver schenen talrijke artikelen in „De Hobaho", „Floralia", enz Meermalen trokken zijn ar tikelen ook in de groote bladen de aan dacht. Voorts verscheen van zijn hand het inmiddels reeds verouderde werkje „Tul penteelt". Wars van alle conservatisme propageer de hij steeds nieuwe ideeën om het vak „omhoog" te helpen. Van 1893 tot 1902 was hij secretaris van de commissie voor het aanleggen van proefvelden, onder leiding van prof. Ritzema Bos. zulks ter bestrijding van den z.g. kwaden grond. In 1907 trad hij op als propagandist voor de kali- en am- monlaksyndicaten en hield de heer Braun voordrachten om het gebruik van kunst mest aan te moedigen. Vele oude firma's zullen hem als zoodanig in dankbaarheid gedenken. Zijn oude liefde voor het onderwijs heeft hij nimmer prijsgegeven. In 1903 werd hij benoemd tot hoofd en leeraar aan den Rijkstuinbouwwintercursus voor de bloem- 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6