LAATSTE BERICHTEN Verdere successen van Franco LEIDSCH DAGBLAD - Eerüe Blad Dinsdag 17 Januari 1939 De strijd in het Verre Oosten Barcelona wil nog volhouden Bomaanslagen op verscheidene plaatsen Binnenland De sterrit naar Monte Carlo begonnen Buitenland Negrin me! een geheime missie vertrokken „Verzet tegen het rijk beteekent vernietiging" BEURSOVERZICHT De drie voornaamste rechtsche legers, welke convergeerend naar Barcelona op rukken, zijn thans gemiddeld 67 K.M. van hun doel verwijderd. De opmarsch Is voortgezet in alle secto ren van het Catalaansche front dat thans is Ingekrompen tot 150 K.M. en dat van Tremp in het Noorden over Pons, Cervera, Belfrat en Tamarlt loopt. In den middelsten sector, waar een co lonne Bellprat heef veroverd, zijn de troe pen van Franco vandaag gemiddeld 10 K.M. opgerukt en thans staan zij op den Weste lijken oever van den Rlo Gaya. Het leger van Franco heeft in Cata- lonië niet alleen Cervera, docli ook Claret, Pasane, Diure en Ponfil bezet. De opmarsch duurt nog voort. Voor Barcelona heeten nieuwe verdedi gingslinies te zijn aangelegd. De mobilisatie en mllitarisatle van alle republikeinen worden in versneld tempo voortgezet. Van de zeven onder de wapenen geroepen lichtingen hebben die van 1921, 1920 en 1919 zich reods aangemeld. Giste ren riep het offlcieele staatsblad de lich tingen 1918 en 1917 onder de wapenen. De vakvereeniglngen en organisaties dér vrouwen werken samen met de productie syndicaten, om vrouwen den arbeid te doen verrichten van naar het front geroepen mannen. Vier duizend vrouwen zijn reeds te werk gesteld. Zij, die niet bekwaam zijn, onmlddelijk mannen te vervangen, zullen technische opleidingscursussen volgen. Militaire en officieuze kringen verhelen den ernst van den toestand niet, doch blij ven kalm. Vastberaden en energiek wil men weerstand bieden. Intusschen wijst men in militaire kringen op het gebrek aan materiaal bij de republi keinen De ontzaglijke opstapeling van materiaal en manschappen bij de recht- schen verklaart hun successen Het heet. dat de rechtschen achthonderd vliegtuigen in den strijd hebben gebracht, terwijl de republikeinsche troepen bijna geen vliegtui gen ter beschikking hadden. De verhouding in de geschutsterkten is ongeveer zés tegen een. Een radioboodschap aan de bevolking. De rechtsche radiozenders hebben een boodschap verspreid van Franco aan de Spanjaarden, in het bijzonder de Catalanen, om hun mede te deelen. dat „de bevrijding nabij is." Den leiders van de vijanden wordt ..iedere verantwoordelijkheid voor het ver goten bloed op de schouders gelegd, daar zij sinds den val van Bilbao wisten, dat zij den oorlog zouden verliezen." Op het belangrijk ste oogenblik vluchtten zij naar het buiten land, evenals tijdens den val van Santander. Thans brengen onze overwinningen In Ca- talonië den vijand onder onze macht en toch gaat hij voort misdadigen en nutteloo- zen tegenstand te bieden. „Gij zijt volkomen overwonnen. Slechts het volkomen gebrek aan vaderlandsliefde en menschelijkheid kan nog bloed doen vloeien. De liefde voor het Spaansche volk, 'waar mede uw leiders schermen, is bedriegerij. Zij, die bedrogen werden, hebben niets te vree zen: 270.000 gevangenen zijn er de getuigen van, dat wij haat noch wraak kennen. Leve Spanje." In zijn radioboodschap spreekt Franco eveneens over de „buitenlandsche bewe ring", dat Spanje gebied zou prijsgeven aan andere staten. Hieromtrent verklaart hij, „dat de moed welke de rechtsche troepen getoond hebben, zelfs nog grooter zou zijn, als het ging tegen iemand, die de on schendbaarheid van Spanje zou bedreigen. Regeering reeds geliquideerd. De minister van binnenlandsche zaken van Franco, Serrano Suner, heeft een de creet uitgevaardigd tot liquidatie van de regeering van Catalonië. De wet van 5 April 1938. uitgevaardigd na het innemen van Lerida. heeft het statuut van een autonoom Catalonië afgeschaft. Bij een nieuw decreet wordt bepaald, dat de provinciale deputaties van Barcelona. Tarragbna. Lerida cn Gerontt weer m het bezit worden gesteld van de gebouwen, waarin de Catalaansche generaliteit haar onderafdeelingen had gehuisvest. Deze ge bouwen ressorteerqn in hef vervolg onder het ministerie van binnenlandsche zaken. De functionnarissen van de generaliteit blijven op hun post, evenwel zal binnenkort een zuivering worden doorgevoerd Ook zij worden afhankelijk van het ministerie van binnenlandsche zaken Alle ambtenaren, die na 18 Juli 1936 werden benoemd, worden onmiddellijk afgezet, zij kunnen evenwel voorloopig in dienst worden gehouden als tijdelijke krachten, op voorwaarde, dat het onderzoek, dat naar hun gedragingen zal worden ingesteld, gunstige resultaten zal opleveren. De linksche tegenoffensieven. Van de tegenoffensieven van de republi keinen verneemt men weinig meer. Telkens hoort men van een nieuwe poging, die ech ter vrij spoedig dood loopt. De regeeringstroepen hebben nu weer een offensief ontketend in de provincie Granada en het rechtsche front in den sector van Tozar op c.a. 40 K.M. ten N.W. van Gra nada. doorbroken. Zij zijn over de Hicar getrokken en hebben d? rechtschen uit het dorp Tozar verjaagd, terwijl'ook verschei den heuvels ten Ooeten van dit dorp wer den bezet. ENGELAND. door iersche republikeinen? Bijna op hetzelfde oogenblik hebben zich te Londen en Manchester vijf ontploffingen voorgedaan, twee te Londen en drie te Manchester. Bij een der ontploffingen in het cen trum van Manchester werd een per soon gedood en drie gewond. De ontploffingen, waarvan de aard nog niet bekend is, sloegen gaten in het wegdek en vernielden tallooze ruiten. Te Londen geschiedde de ontploffing pp Sf Vi°°r het .gebouw van de electriciteits- centrale, waar de controle-kamer voor ge- rmÜ ^uid-Engeland is. De dienst werd niet onderbroken en niemand werd getroffen. J->etectives van Scotland Yard en deskun digen van het ministerie van Binnenland- o vL Zaken. stellen een onderzoek in. De ambtenaren van Scotland Yard zijn van meening, dat de ontploffing moet worden toegeschreven aan een bom. ..PP hetzelfde tijdstip als de ontploffing oij de electriciteitscentrale van South- «ark, heeft zich een ontploffing voorge- n.. °P de kabelbrug over het Grand- junction Canal tc Harlesden bij Londen, hiiif ontPloffing moet aan invloeden van ouiien af worden toegeschreven. Behalve de ontploffingen te Lon den en te Manchester heeft zich ook een ontploffing voorgedaan in de electrische centrale te Birmingham. aanslagen hebben de elecfcriciteits- w? ng bemoeilijkt. Er zijn uitgebreide wrzorgsmaatregelen genomen. Den ge- heelen nacht heeft de politie dé electrische centrales, de gasfabrieken en de waterlei dingen te Londen, Edinburgh, Birmingham en in de provincies bewaakt. Scotland Yard heeft de nasporingen voortgezet, waarbij zij speciale aan dacht heeft besteed aan de theorie, dat de verantwoordelijkheid voor de aan slagen wel eens zou kunnen gelegen zijn bij de aanhangers van het illegale Iersche leger. Deze theorie vindt steun in de omstan digheid. dat zoo Juist een proclamatie is uitgegeven door het Iersche republikein sche leger, waarin een republiek Ierland wordt geëischt. Ook te Londen zijn ver scheurde papieren gevonden, welke op Ier sche kwesties betrekking hadden. De politie heeft gisteren in verschillende plaatsen in Noord-Ierland aanplakbiljetten met de woorden „afkondiging van de re publiek Ierland" ln beslag genomen, welke daar door het Iersche republikeinsche legpr waren aangeplakt, evenals te Dublin en in de voornaamste steden van Edre. Sir Dawson Bates, de minister van bin nenlandsche zaken van Noord-Ierland, heeft de pers verklaard, dat de .Jongste aanslagen, die onlangs aan de grens van zes graafschappen zijn gepleegd, zonder twijfel de eerste manifestaties waren van de tegenwoordige campagne en dat zij een onderdeel vormen van een weloverwogen plan om de regeering met. geweld omver te werpen." Schuilplaatsen voor dc burgerbevolking. Naar medegedeeld wordt, heeft het mi nisterie van binnenlandsche zaken thans de eerste order gegeven op 12Q.000 ton sta len platen en andere benoódigdheden voor den bouw van 400.000 éénvormige schuil plaatsen tegen granaatscherven en vallend puin voor de burgerbevolking. Nieuwe orders zullen volgen. DE „MONTE SANTO" AAN DEN KETTING GELEGD. Het Italiaansche s.s. „Monte Santo", dat Zondag ln aanvaring is geweest met het Engelsche s.s. ..Conifer", en ter reede van Vllssingen in beslag ls genomen, ls heden morgen onder gewapend geleide de haven van Vllssingen binnengesleept en aldaar aan de ketting gelegd. Bij de Koninklijke maatschappij „De Schelde" zal het schip, dat water in de voorplek maakt, gerepareerd worden. DOOD NAAST ZIJN RIJWIEL AANGETROFFEN. Op last der justitie heelt dr. Hulst van Lelden gisteren te Middelburg sectie ver richt op het lijk van den 38-jarlgen com missionair M van H. uit 's Heer Arends- kerke, die Vrijdag jj. dood naast zijn rij wiel werd aangetroffen. Dacht men aanvankelijk aan een on geluk, waarbij geen derden ln het spel zijn, dokter Hulst is tot de conclusie gekomen, dat hier geen sprake is van een noodlot- tigen val, doch dat van H. waarschijnlijk met een auto in botsing is gekomen, waar bij de bestuurder zou zijn doorgereden. Met het oog hierop heeft de justitie een be roep gedaan op de medewerking van een ieder, die inlichtingen kan geven over auto's, die op den bewusten avond tus- schen zes uur en kwart over zeven gereden hebben op den weg tusschen Nieuwdorp en Lewedorp en hiervan mededeeling te doen aan de politie tc Nieuwdorp of te 's Heer Arendskerke. GERINGE BUIT TE BENTHUIZEN. In den afgeloopen nacht heeft men zich door het indrukken van een ruitje en openen van een raam toegang verschaft tot de woning van den heer A. v. D. Alle kasten en laden werden overhoop gehaald. Vermist wordt een 25-tal centen. Tafel zilver enz. heeft men laten liggen. AUTOMOBILISME. PALERMORIJDERS GESTART. De slerrit naar Moiitè Carlo is begonnen. Degenen, die Palermo tot startplaats hadden uitgekozen, zijn hedenmiddag vertrokken op weg naar het 4100 K.M. verder gelegen eind punt. Om 13.23 uur werd het vertreksein gegeven voer dr. P. K. H. Wesseiy Duitschland die met. Steyr het eerst vertrok. Met tusschen- ruimten van 1 minuut vond de start der andere deelnemers plaats. De Nederlandsche equipes E. Mutsaers. A. Kouwenberg, mr. P. H. Lam berts Hurrelbrinck met Ford. C. L. Sanders, J. Smits met Ford en G. Zeehuisen, A. Jacobs met Fiat, verschenen alle in goede conditie aan den start en zijn vol moed de lange reis begonnen. Dat begin was nog niet zoo slecht, de weersomstandigheden zijn ginds n.l. buiten gewoon fraai. De eerste etappe der Palermo- rijders gaat naar Messina op 260 K.M. van Pa lermo gelegen. Vermelding verdient nog: dat de Engelsche equipe J. Harrop met S. S. Jaguar en het Fransche team P. Larrue met Delahaye niet te Palermo aan den start zijn verschenen. VOETBAL. HET „ANTWERP' -STADION TE ANTWERPEN ZWAAR BESCHADIGD. In den nacht van Maandag op Dinsdag is te Antwerpen tengevolge van den zwaren storm meer dan de helft van het dak der kleine tri bune op het Antwerpstadion. waar 19 Maart a s. de ontmoeting België-Nederland zal wor den gespeeld, weggeslagen. Vele platen zijn honderden meters van de tribune af terecht gekomen. De achter het hoofdveld gelegen oefenterreinen zijn zwaar beschadigd: sommige platen zitten een meter diep in den grond. Ge lukkig is het hoofdveld geheel gespaard ge bleven. Hedenmorgen is onmiddellijk een aanvang gemaakt de schade te herstellen. Het is zeker, dat deze werkzaamheden voor half Maart be ëindigd zullen zijn. HOCKEY. DENEMARKEN—NEDERLAND OP 16 APRIL Op Zondag 16 April zal te Kopenhagen een wedstrijd tusschen Deensche en Nederlandsche dameshockev-ploegen gespeeld worden. WATERSPORT. NEDERLANDSCHE WATERSKI-SPORT- VEREENIGING OPGERICHT. Uit Den Haag wordt gemeld dat is opgericht de Nederlandsche Waterski-sportvereeniging. Het bestuur bestaat uit de heeren H. J. P. Wassenaar tc Leiden, voorzitter, drs. Willem H. Haighton, ViJverweg 1. Wassenaar, secretaris, en D. van Eek te Voorburg, penningmeester. Deze vereeniging stelt zich ten doel waterski- sport. ln ons land te demonstreer en. Zij wil be langstelling wekken voor deze sport en zal wedstrijden organiseeren. De vereeniging zal motorbooten en ski's verhuren aan de leden. VEREENIGDE STATEN. Speciale boodschap Tan Roosevelt aan het congres. In een speciale boodschap aan het con gres heeft Roosevelt een groote uitbreiding van de sociale wetgeving aanbevolen De boodschaD raadt aan: 1. Vroeger beginnen met betaling van ouderdomsoensioenen die ln de eerste iaren ru m mosten worden toegekend 2. Grootere bescherm'ne voor afhankelijke kinderen en u'tb eiding van de bescherming van werkloozen en ouden van dagen zoo spoedig mogelijk tot alle personen; verhooging in sommige gevallen van de federale subsidies aan de staten. HET ZOEKEN NAAR DE LEONIDAS I. IJsbrekers onverrichter zake teruggekeerd. De IJsbrekers „Daniël" en „Wilhelmina Goedkoop" zijn heden in de Amsterdam- sche haven teruggekeerd. Zij hebben eeni- ge dagen op het IJsselmeer gezocht naar het tankschip „Leonidas I". dat behoorde tot het convooi van drie schepen, dat bij Hlndeloopen in het ijs heelt vastgezeten. Twee der vaartuigen konden worden be vrijd doch van de „Leonidas I", werd geen spoor ontdekt. Ook de ijsbrekers hebben het schip niet kunnen vinden, zoodat men nu als zeker aanneemt, dat het is gezonken. Zooals men weet bevond zich niemand meer aan boord. AANKOOP VAN D. C. 4- EN D. C. 5- VLIEGTUIGEN. Naar aanleiding van de berichten om trent aankoop van nieuw vliegtmgenmate- rieel door de KL M (Men zie onder „Bin nenland"! vernemen wij. dat nog geen de finitieve beslissing genomen is. De onder handelingen ever den aankoop van vier Douglas D. C. 5-vliegtuigen en eenige D C. 4-vllegtuigen zijn wel in een gevor derd stadium. Aan verschillende voorwaarden, aan deze eventueele bestelling verbonden, is echter nog niet volde.'n. Nadere berichten kun nen vermoedelijk zeer spoedig verwacht worden. BRIEF MET f. 60.000 VERDWENEN. Door een .Amsterdamsche bankinstelling ls op 10 November een aangeteekende brief met een bedrag van f. 60.000 gezonden naar een relatie te Parijs. Thans blijkt dat deze brief zijn bestemming niet bereikt heeft. Te Parijs ls inmiddels een 28-iarlge post beambte aangehouden, die heeft toegegeven groote bedragen te hebben verduisterd. Van de Nederlandsche zending verklaart hij echter niets te weten. „Tel." DOODELIJK MOTORONGELUK TE DONGEN. Vanmorgen kwart over zeven reed i'e 40- jarige heer Treffers uit Waalwijk per mo torfiets door de Heuvelstraat te Dongen, toen hij voor een wielrijder moest uitwij ken. Uit de tegenovergestelde richting kwam een onverlichte boerenkar van den land bouwer Kouwenberg uit Dongen. T. reed tegen een der wielen van den kar. H>j werd ernstig gewond Dokter Heintjes uit Don gen. dift spoedig ter plaatse was, IIet den ongelukkige overbrengen naar het St. Eli- sabethsziekenhuis te Tilburg, waar hij he denmiddag aan de bekomen verwondingen is bezweken. Het slachtoffer is gehuwd en vader van één kind. AANKOOP VARKENS DOOR DE VEEHOUDERIJCENTRALE. Gelijk bekend is, was het verloop van de varkensmarkt gedurende het tweede hall jaar van 1938 over het algemeen voor de varkenshouders weinig bevredigend, door dat het aanbod vrijwel voortdurend de vraag voor binnenlandsch verbruik en voor den uitvoer overtrof. Dat de varkensprij- zen desondanks vrij stabiel zijn gebleven moet worden toegeschreven aan de om standigheid, dat van regeeringswege se dert gerulmen tijd op groote schaal var kens uit de markt worden genomen. Tot nu toe heeft de Nederlandsche vee houderijcentrale buiten de normale voor den uitvoer bestemde hoeveelheid tusschen de 50 en 60 duizend varkens in het bacon- gewlcht (circa 60 tot circa 95 K G. levend) afgenomen, waardoor althans een scherpe prijsdaling werd voorkomen en tevens een nog sterkere druk op de zware-varkens- markt achterwege bleef. OP WEG NAAR PARIJS VOOR EEN LAATSTE BEROEP! De „Daily Herald" meldt, dat de Spaan sche premier dr. Negrin. naar verluidt, met een geheime missie uit Barcelona is ver trokken. Gemeld wordt, dat hij de Spaansche grens is gepasseerd op weg naar Perpignan. Er wordt een zeer groote geheimhou ding in acht genomen over zijn bewe gingen, doch men gelooft, dat hij op weg is naar Parijs om er een laatste be roep te doen op de Fransche regeering de grenzen te openen voor de levering van wapenen aan het republikeinsche Spanje. Volgens den Parijschen correspondent van het blad wordt in Parijsehe politieke kringen het denkbeeld van een dergelijke daad steeds gunstiger beoordeeld. Wanneer de Fransche Kamer vanmiddag de debatten over de buitenlandsche poli tiek zal hervatten, zal vermoedelijk deze kwestie ter sprake komen. VERKLARING VAN SEYSS INQUART. Dr. Seyss Inquart. de stadhouder van Oostenrijk, ontwikkelt in een artikel in het orgaan van de Sudeten-Duitschers. het l blad van Kundt. een nieuwe theorie voor de toekomst van Tsjecho-Slowakije. Deze theorie is gebaseerd op de gedachte van een ras, dat „door Duitsch gebied is omsloten". De correspondent van de Dally Telegraph te Praag haalt de volgende woorden aan van Seyss Inquart: „Allen die zich binnen het door 80 miilioen Duitschers bezette ge bied bevinden, moeten de wetten van dit gebied voor vreedzame samenwerking vol gen. Wij hopen en hebben reden te denken, dat de Tsjechen deze les hebben geleerd uit hun jongste pijnlijke ervaringen. Het Tsjechische volk moet rekening houden met de onbuigzame kracht van den wil van den Fuehrer. Op deze kracht zijn alle aanvallen op den Europeeschen vrede te pletter geloo- pen. Indien het Tsjechische volk was voortge zet onder zijn vroegere leiders, dan zou van nauwelijks een enkele stad wat meer zijn overgebleven dan een hoop puin. Verzet tegen 't rijk beteekent vernietiging, doch het door Tsjechen bewoonde gebied, dat omsloten is door de verdedigingskracht van het rijk. is een veilig gebied geworden. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 3 van het Tweede Blad. De Chineezen staken voorloopig: de rentebetaling. Naar Reuter uit Tsjoenklng meldt, heeft de Chineesche regeering aangekondigd de dienst der leeningen, welke gebaseerd zijn op de Chineesche maritieme douanerechten, voorloopig te staken. Dit besluit is een tij delijke regeling, die noodzakelijk was gewor den door de huidige abnormale toestanden. Japan en de Engelsche nota. De eerste commentaren van de Japansche pers op de Brltsche nota zijn uitermate fel. Eenstemmig wordt verklaard, dat over eenstemming met Engeland onmogelijk is, zoolang Engeland Japans missie in het Verre Oosten niet erkent en zich eenzijdig voor Tsjang Kai Sjek verklaart. De „Hotsji Sjimboen" noemt de Engelsche nota „waanzinnige beschuldigingen". Ja pan's contlnenteele politiek is volkomen ver schillend van het Engelsche imperialisme. De Japansche controle in China door middel van garnizoenen zal slechts tijdelijk zijn. De „Tsjoegai Sjogoy Sjimpo" verklaart, dat geen enkele pressie van derde mogend heden Japan ertoe zal kunnen brengen zijn op een „nieuwe orde" in Oost-Azië gerichte politiek te wijzigen. AMSTERDAM. 17 Jan. De effectenbeurs te Amsterdam kenmerkte zich heden door een groote lusteloosheid. Het zakenverkeer was van kleine afmetingen en daarbij was het meest opvallende verschijnsel het algeheele gebrek aan kooplust. De markt had; daardoor een gering opnemingsvermogen en waar eenig materiaal te verwerken was, kon: het aanbod slechts worden geabsorbeerd ten koste van koersverliezen. Er was wederom hoegenaamd geen sprake van verkoopsdrang. doch de geneigdheid om tot aankoop over te gaan. was ver te zoeken. De stemming kon in dit opzicht dan ook bepaald zwak worden ge noemd. De onaangename tendenz moest, naar het scheen in hoofdzaak worden toegeschre ven aan de minder gunstige beoordeeling van de internationale politieke verhoudingen in verband met de situatie in Spanje. Bovendien was het koersverloop in New York niet mee gevallen en ook dit bleef niet zonder invloed op het marktsentlment. Op de Petroleumafdeeling werden Koninklij ken onmiddellijk een goede vijftal procenten beneden het vorige slot ingezet, maar daarna konden vraag en aanbod vrij goed met elkander in overeenstemming worden gebracht, zoodat onder beurstijd slechts kleine schommelingen werden meegemaakt. Later op den middag openbaarde zich zelfs een klein herstel, zoodat het slot op ongeveer het hoogtepunt van den dag kwam. Voor Industrieelen bestond een flauwe stem ming. die in de eerste plaats tot uitdrukking kwam in de gedragingen der Philips-aandeelen. Bij de opening werd een tiental punten bene den de vorige slotnoteering afgedaan. Het aan tal stukken, dat aan de markt kwam. was ge makkelijk te tellen, maar de koopers hielden zich op den achtergrond, zoodat bovengenoemd verlies moest worden opgeteekend. En van een afdoend herstel was ook later op den middag geen sprake. Bij kleine omzetten liepen Unilevers eenige procenten achteruit en hetzelfde kon worden gezegd van Aku's. Fokkers werden aanzienlijk lager geadviseerd. De zwakke beursstemming strekte zich vanzelfsprekend ook uit tot de Sui- keraandeelen en het beste voorbeeld werd ge vormd door HVA's. die na reeds dadelijk op een lager peil te zijn geopend, nog enkele procenten verloren zagen gaan. Middenbeurs echter werd een opwaartsche richting gevolgd, zoodat tenslotte weer op het niveau van de openingsprijzen werd afgedaan. De minder courante Suikeraandeelen werden vrijwel over de geheele linie lager genoteerd. De Tabaksmarkt. was stil. En het was niet gemakkelijk affaires tot stand te brengen. Het leek er zelfs op, alsof de Sumatra-aandeelen van het tooneel waren verdwenen. De affaire in Scheoovaartpapieren was on- beteekenend. Voor enkele specialiteiten kwa men iets lagere noteeringen te voorschijn. Rubberfondsen werden op kleine schaal ver handeld. Amsterdam Rubbers hadden uiteraard hun deel aan de inzinking en kregen een verlies van verscheidene procenten te boeken. Ook de incourante soorten moesten een veer laten. De Amerikaansche shares hadden een lus teloos voorkomen. Over het algemeen werd even beneden de vorige Di ijzen gehandeld, voor locale rekening was eenig materiaal aan de markt. De affaire was echter te weinig on- vangriik dan dat arbitrage met succes kon in grijpen. De beleggingsmarkt was stil. De Nederland sche Staatspapieren uit de jongere emissies en de obligatiën Nederlandsch-Tndië waren niet veel veranderd. De Oude Schuld had een ge drukt voorkomen. De Fransche Spoorwegobli- eatiën waren aangeboden, doch dit aanbod werd toch opgenomen zij het dan ook dat de koersen meerendeel oen kleinigheid lager kwa men te liggen. Duitsche fondsen lagen ongea nimeerd in de markt. WISSELKOERSEN. Londen 8.613/8 (8.60 1/8»: Berlijn 73 95 (73 84»Parijs 4.86 1/4 4.86Brussel 31.16 (31.11): Zwitserland 41.62 (41 58 Kopen hagen 33.477» (38.427f): Stockholm 44.377» (44.327»). Cslo 43 30 (43 25): New York 1 84 3/16 (1.84 1/16): Praae 6 32 6 31): Lire 5 75 (5.75). Prolongat e 7»; Part disc 1/8 Daz?eld •1/4; Reg'slermarken 30 1^8: HandeLcerr- marken 7 11/16: Reismarken 48: Bankpa pier 20 5/8. Tusschen haakjes zUn de koersen van gisteren. r t

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 3