E. R. BEULINK INVENTARIS OPRUIMING v.H. FA H. Mack Laatste nieuws W inter-Opr uiming N.V. Modehuis Vrijdag 13 Januari 1939 Drenfsche Stoeten VOORTZETTING DER ABNORMAAL LAGE PRIJZEN SPOTGOEDKOOP RUIMEN WIJ DIVERSE RESTANTEN OP! Gasfornuizen 1939 vlIN/T EN IETTEKEN VRAGENRUBRIEK BREESTRAAT No. 131-133 - LEIDEN Fl. 59.95 Fl. 53,95 Electrische Ornamenten Electrische Kronen Groote SCHEMERLAMPEN Electrische Klokken Kleine SCHEMERLAMPEN f. 0.69 0.75 0.89 0.98 IKMCO" N.V. Nieuwe Rijn 31-32 - Leiden - Teleï. 2900-2901 Ook van dif seizoen Restanten opnieuw in prijs verlaagd! Nieuwe restanten van dit seizoen HAARLEMMERSTRAAT 228-230 NIEUWKOOP. Werkverschaffing:. De Minister van Sociale Zaken heeft goedgekeurd als object van werkverschaf fing het schieten van een molentocht, lang 980 M. en 4 kavelslooten. elk lang 980 M. bij den veehouder B. P. J. Koole. alhier. De bijdrage uit het werkloosheidssubsidiefonds zal bedragen 85 in de loonen tot een maximum van f. 2125. Burgelijke Stand Geboren: Cornelia Catharina, d. van G. Th. J. Nieuwenhuizen en A. J. Baars; Theodora Hendrika Hermina d. van H. A. van Velzen en Th. P. de Wit; Trijntje, d. van L. Roseboom en L. van Poelgeest; Nicolaas Bastiaan. z. van J. A. Lek en C. A. Meijer; Petronella d. van F. Habold en C. W. van Bemmel. Getrouwd: G. J. F. Montanus, 46 jaar, won. te Leiden en Chr. van Koert, 41 jaar. De Geref. Kerk droeg voor het Evan gelisatiewerk in België f. 3.30 af. NIEUWVEEN. De Middenstandsactie. In café Schreuaer werd een vergadering gehouden van middenstanders, ter bespre king van een nieuwe middenstandsactie, o.m. een reisactie. De bijeenkomst stond onder leiding van den heer J. Hoogendoorn die opmerkte, dat er in de R.K. Middenstandsvereen. een misverstand bestaat, omtrent de nieuwe actie. De gang van zaken is verkeerd voor gesteld door het bestuur. De vergadering besloot een schrijven te richten tot het bestuur der R.K. Midden- standsvereeniging om een bestuursonder- houd en dan een samenwerking te be spreken. Nadat verschillende wenken ge geven waren omtrent de te houden reis actie, volgde sluiting. Loop der bevolking. Gevestigd: J. Buis van MonnikkendamG. Volkerijk van Den Haag; A. H. de Toom van Zeist; L. A. v. Eijk van Nieuwer-Amstel. Vertrokken: Gezin Joh. Kesting naar Alphen a. d. Rijn: E. Louwers naai* Maarhezen; A. Bon naar Oegstgeest; S. Dorresteijn naar Wad- dinxveen; G. W. Homan naar Apeldoorn; H. v. d. Ham naar Zevenhoven; T. de Boer naar Oegstgeest. Bij den agent der arbeidsbemiddeling staan 50 werkzoekenden ingeschreven, waarvan 25 steun trekkende. ROELOFARENDSVEEN. Feestavond Mariacongregatie. Gisteravond had de jaarlijksche feest avond plaats van de Mariacongregatie. Na een openingswoord van kapelaan Hofstede werd een Marialied door het gangkoor gezongen, waarna een welkomst groet werd uitgesproken door enkele con- greganisten.. Hierna volgde het eerste bedrijf van het tooneelspel „Langs gebaande wegen". Dit stuk werd zeer goed vertolkt en vond een aandachtig gehoor en dankbaar applaus. Na het zingen van enkele liederen werd een kleine verloting gehouden. TER AAR. Rattenbestrijding. Voor het uitleggen van ongeveer 30.000 pakjes rattengif in den loop van de maand Februari worden reeds thans de noodige voorbereidingen getroffen. De gemeente is in 8 wijken verdeeld, in elk waarvan een of meer personen met de leiding zullen zijn belast. Hiervoor zijn aangezocht de heeren J. Volgeling, D. C. van Harten, A. A. Hoo- gervorst. W. van der Hoorn, A. de Leeuw, W. Kelder, J. C. van Leeuwen, C. Mulder en C. van Spronsen. Zooals bekend, geschiedt het uitleggen van het gif in werkverschaf fing door werkloozen. Verkooping. Het woon- en winkelhuis, in gebruik bij Mol, gelegen in de Kerkbuurt., is voor f.2300 toegewezen aan J. v. Abshoven. De verkooping had plaats in café van Acker door notaris Fngelberts. Jaarvergadering N-aikrans. Deze nuttige vereeniging vergaderde in de consistorie van de Ned. Herv. Kerk en werd geopend door ds. Hoeufft met het laten zingen van Ps. 111 3 en 5 en voor lezing van Matth. 22 34.40. Allereerst werd een uitdeeling gehouden van in den loop van het vorige jaar vervaardigde klee- dingstukken. Niet minder dan 263 stuks konden aan 51 gezinnen worden verstrekt. Hulde komt toe aan de meisjes, die elke week een avond zich voor dit uitstekende doel beschikbaar stellen. Mej. A. Luiing releveerde het verhandel de op de vorige jaarvergadering, waarna men onder leiding van de presidente, mevr. Hoeufft, nog geruimen tijd bijeen bleef. Jaarvergadering Meisjesvereeniging „Wees een Zegen". In het gymnastrieklokaal van de Chr. Nat. School werd door de CM.V. onder groote belangstelling van genoodigden, ouders, enz. de vierde jaarvergadering ge houden. Ds. Heemskerk opende met het laten zingen van Ps. 138, voorlezing van Pred 3 en gebed. De presidente, mej. G. Rookhuizen sprak een welkomstwoord, dat door een tableau werd onderstreept. Een samenspraak „Voorheen en thans", welke veel bijval verwierf, gaf een alleraardigst overzicht van hetgeen de vereeniging se dert haar oprichting heeft gepresteerd. Mej. T. Kammeraat. de secretaresse, bracht het jaarverslag uit. Het ledenaantal be draagt thans 32. De penningmeesteresse. mej. Heemskerk—Slingerland rapporteerde een batig saldo van f. 14.79. Nadat verschil lende afgevaardigden hun goede wenschen voor de vereeniging hadden uitgesproken had in de pauze een verloting en een ver kooping van handwerken plaats, gevolgd door een prijsraadsel, dat veel spanning veroorzaakte. De avond werd verder gevuld door zang. voordrachten, proza, tableaux en een Bijbelsch opstel. Het stuk „Om Blijdschap" boeide de aanwezigen zeer door de strekking, welke wilde aantoonen dat de blijdschap der wereld teleurstelt maar dat er is een eeuwige blijdschap, die blij vend en volmaakt is. Ds. Heemskerk sloot met dankwoorden aan alle medewerkenden en voor de be langstelling welke de meisjesvereen. bij velen wekt. Na het zingen van den Avond zang ging men hoogst voldaan huiswaarts. Afscheid directeur Zangvereeniging. In een daartoe belegde bijeenkomst van de leden der Chr. Zangvereen. „Looft den Heer", nam de heer M. J. Markx afscheid als directeur. De voorzitter, de heer M. Meeuwis dankte voor het vele dat de heer Markx in den loop der jaren voor de ver eeniging heeft gedaan. De prijzen en on derscheidingen, onder zijn leiding door de vereen, behaald, getuigen van zijn kunde en de uitstekende scholing der leden. Nog meer toespraken volgden, waarhij den scheidenden directeur als blijk van waar deering een couvert (vork en lepel met inscriptie! werd aangeboden. De heer Markx dankte voor de goede verstandhouding die immer tusschen hem en de zangvereeniging heeft bestaan en sprak den wensch uit dat deze onder haar nieuwen directeur, den heer De Jong, nog veel zal mogen presteeren. WADDINXVEEN Burgerlijke Stand. Geboren: Adrina Margje d. van T. A. Alblas en G. J. Baas; Cornelia d. van A. Westdijk en K. Noordhoek. Overleden: Jannetje Koetsier geb. Braat, 93 j. Gehuwd: H. Weurman en M. Vergouw. Gevonden: blauwe ceintuur, handbe- sohermer, kinderwantje, rijwielbelasting- merk, doublé armband, sleutel. Op het poli tiebureau bevragen. WOUBRUGGE. De visschers Gebr. van E. vingen met de zegen in de Woudwatering in een trek ruim 800 pond visch. Aan het jaarverslag over 1938 van den penningmeester van de Vereeniging „Wou- brugsche Eierenveiling" ontleenen wij o.m., dat de inkomsten hebben bedragen f. 1901.41 en de uitgaven f. 1900.74. De mid- dennrijs der kipeieren bedroeg f. 3.34, eendeneieren f. 2.55, kalkoeneieren f. 5.13 en ganzeneieren f. 4.44. De vereeniging telt 52 leden. ZOETERMEER. Ontwikkelingsavond „Floralia". De vereeniging „Floralia" hield in het Spaarbankgebouw een ontwikkelingsavond, voorafgegaan door een huishoudelijke vergadering. De heer G. F. Baylé, voorzit ter der vereeniging sprak over: „Het kwee ken van zaaibloemen", verduidelijkt met lichtbeelden. De voorzitter opende, waarna de secre taresse mevr. Koole de notulen las, die on gewijzigd werden vastgesteld. Ook het jaarverslag werd gelezen en goedgekeurd. Uit het financieele verslag bleek, dat over 1938 ontvangen was f 219.76 en uitgegeven f. 191.10'/,. zoodat een batig saldo aanwezig was van f. 28.65'/,. De af tredende bestuursleden, de heeren J. Hit ters en H. Nieuwenhuysen werden herko zen. In de vacature mevr. Albers. die naar elders vertrokken is, werd gekozen tot penningmeesteresse mevr. Moerkercken van der Meulen. De voorzitter dankte mevr. Albers voor haar financieel beheer en wenschte haar in haar nieuwe woonplaats het beste toe. Na afhandeling van dit gedeelte hield de voorzitter een lezing, die aandachtig werd gevolgd. Aan iederen bezoeker werd gratis een pakje bloemenzaad uitgereikt. Burgerlijke Stand. Geboren: Thona. d. van M. J. Moerland en A. Blijleven: Cornelia, d. van W. de Vlaming en G. Hartman: Gerda Alie, d. van G. Noordam en A. Bos: Wilhelmina Maria. d. van A. C. Arkenstein en M. A. Rademaker. Loop der Bevolking. Gevestigd: W. P. A. Knijff. van Den Haag; G. Bijsterveld. van Eenrum: J. v. d. Ende. van 's-GravenzandeJ. v. d. Kemp, van Odoorn; M. J. Stoutjesdiik. van Kloetinge. Vertrokken: H. M. C. Kreurdger, n. Bode graven; C. G. Sas, n. Gorinchem. Naar wij vernemen heeft de heer L. Glas alhier bedankt als lid van de SD.A.P. afd. Zoetermeer en tevens zijn raadszetel met ingang van 11 Januari jj. beschikbaar gesteld. Gevonden: Een heerenpolshorloge met armband. Inlichtingen verstrekt de politie. NIEUWE UITGAVEN. Amsterdam, heden en toekomst. Van de uitgeefster, N.V, van Holkema en Warendorf, te Amsterdam, ontvingen wij het eerste nummer van het geïllustreerde maand blad „Amsterdam, heden en toekomst". Het streven van dit tijdschrift is de belang stelling voor de hoofdstad te wekken bij het groote publiek door de publicatie van artikelen over Amsterdam. Het blad wordt uitgegeven met medewerking van het Amsterdamsche Gemeentebestuur. Automobielkaart van Nederland der K.N.A.C. Konden wij nog geen maand geleden de ver schijning aankondigen van de nieuwe K.N.A.C.- autokaart van Noord-Nederland, thans is ook het Zuidelijke gedeelte van deze kaart ver nieuwd, zoodat de uit drie bladen bestaande kaart van Nederland nu geheel aan het nieuwe wegennet Is aangepast. En niet alleen staan hier de nieuwe wegen op aangegeven, maar ook de wegen in aanleg en die welke zijn geprojec teerd. Ook in de jaren, die voor ons liggen, zal de K.N.A.C.-autokaart van Nederland dus steeds een betrouwbare wegwijzer zijn. Afstandstabellen, plaatsnaamregisters en plat tegronden der voornaamste steden met aanwij zing der doorgangswegen zijn eenige bijlagen, welke de kaart zoo handig maken. BOEKBESPREKING. „Luchtvacantic", door Melis Stoke, roman van het vliegtuig. Uitgave H. P. Leopold. „Luchtvacantie" noemt de schrijver dit boek, terwijl het in feite een reis is vol inspanning voor de verantwoordelijke bemanning van het Indië-vliegtuig, vol spanning voor de passagiers, die zij vervoeren. Melis Stoke schreef „Zoutwaterliefde", dat was over het leven aan boord van een mail schip. Hij schreef „Hollandia Luxe Reizen", waarin we in een sneller tempo, per autocar, reisden. Zijn „Luchtvacantie' maken we mee op een Holland-Indië-vlucht in de „Flamingo" van de K.L.M., een vlucht, zooals er tegen woordig driemaal per week een volbracht wordt en op voortreffelijke wijze beleven we hier de emoties en de sfeer, waarin deze kleine gemeenschap hoog boven de wolken voortjaagt over zeeën en werelddeelen, los van het kleine land met zijn dagelijksche beslommeringen en zijn vrees voor oorlog. Politieke hommelus ma ken we daarboven toch ook mee. De gezag voerder neemt het zekere voor het onzekere en bindt de heetgebakerde delinquenten in hun clubfauteuils! Een sfeer is het, die tot na denken stemt, tot inkeer brengt, tot een zekere banden-loos-held ook. hier bedoeld in letterlijke beteekenis) van de betrokkenen. Een boek van eer» lach en een traan, amusementslectuur, maar dan van de allerbeste soort, „Heer zoekt positiedoor Willem C. J. de Mooij. N.V. Uit' gave van Dishoeck. Als een „document humain" wordt dit boek aangekondigd en inderdaad het is een cri de coeur, die den indruk wekt spontaan uitgestoo- ten te zijn door iemand die tot stikkens toe vol zit met verbittering en machteloosheid tegen over toestanden, waarvan ieder mensch op zijn beurt het slachtoffer kan worden, arm of rijk, jong of oud, arbeider of intellectueel. Er komen tegenwoordig zoo veel boeken op de markt, waarover eigenlijk weinig kan wor den gezegd. Het zijn meestal eerstelingen, die eenlingen blijven, van menschen die iets willen zeggen en vlot schrijven, maar geen schrijVers zijn. Dergelijke boeken zijn niet bijzonder slecht en niet bijzonder goed, ze hebben geen bijzon dere kwaliteiten, ze zijn middelmatig. In het onderhavige boek komt ook niets en niemand boven de middelmaat uit. Niet de heer die werk zoekt, niet het lieve meisje waarbij hij alleen maar een oplettend gehoor en belang stelling voor zijn zorgen zoekt en met wie hij dan tóch zijn tweede jeugd gaat beleven. Om niet te spreken van de echtgenoote, die wer kelijk beneden de middelmaat is. Het is dam ook alleen de oprechte noodkreet, die eenige waarde aan het boek verleent en die jammer lijk onoprecht klinkt in het melodramatische slot, dat goedkoop is en overbodig was. „Vergeef ons onze Zonden", roman door J. M. Selleger-Elout. Uitgave N.V. Servle, Den Haag. Arm kind, dat een vader beschoren is, als de Evert Denner uit dit boek! De schrijfster heeft een probleem gesteld: wat gebeurt er wan neer men een aanhankelijk, gevoelig, spontaan en temperamentvol kindje met alle gebreken van haar goede karaktereigenschappen, moeder lijke genegenheid onthoudt en het geloof aan Sinterklaas en aan de engeltjes in den hemel en het in een keurslijf van orde, zelfbeheersching en waarheidszin rijgt? Dan gebeurt er wat me vrouw Selleger in haar verhaal zeer logisch opbouwt, dat dit naar liefde hunkerende kind krachtens haar opvoeding op school al „een raar kind" wordt gevonden, maar bovendien, dat dit jonge, nauwelijks volwassen meisje alle beheerschlng verliest en liefde boven waarheid laat gelden, wanneer een slinksche jongen handig weet te speculeeren op haar beste eigenschappen: trouw en hulpvaardigheid. Dat alles tenslotte nog betrekkelijk goed afloopt heeft Evert Denner niet verdiend. Hij leert zijn les laat en hard. erger is hetgeen hij in ego centrische afzondering en zelfoverschatting aan zijn kind vernield heeft. Mevrouw Selleger is een knappe schrijfster met een vlotte, boeiende pen, al wordt het voortdurend weglaten van lidwoorden in den gedachtengang van kind zoowel als van hond, op den duur vermoeiend. Grooter bezwaar van dit boek is, dat de auteur als basis het pro bleem nam, waaromheen zij een aantal figuren schikte, juist zooveel als er noodig waren en allen dragers van eigen problemen. De kinderen leven, de groote menschen zijn stuk voor stuk marionetten, alleen de oude dienstbode Ant is warm en menschelijk en zij is de eenige groote mensch in dit boek die woorden zegt, die uit het hart komen. „Een kind met een hart zooals geen ander. Wie heeft ëT ooit naar dat hart gevraagd? Een schandaal is het ge weest: geen God maar wel gebodCblz. 356). Dit resumeert den inhoud. Een boek speciaal voor vaders, om te leere» hoe ze het niet moeten doen! C. N. Abonné te K. a. d. R. Te Rotterdam: Rott. Lloyd N.V. Veerhaven 7: Vereen. Nederl. Scheepvaart-Mijen, West plein 2 b; Vinke en Co., Leuvehaven 52; Nievelt Goudiaan's en Co. Stoomvaart-Mij., Veerhaven 2; Halcyon Lijn N.V. Veerkade 5; Scheepvaart Mij. Millingen N.V., Willemskade 2a; Scheep vaart Mij Rotterdam Oceaan, Westplein 2b: Scheepvaart en Steenkolen Mij. Parklaan 22; Scheepvaartvereen. Zuid, P. de Hoogweg 110; N.V. van Ommeren's Scheepvaart Bedrijf N.V., Westerlaan 10; Holland—Amerika Lijn, Wil- helminakade. Te Amsterdam: Stoomvaart Mij. Noordzee, Pr. Hendrikkade 48; Stoomvaart Mij. Neder land. Pr. Hendrikkade 108; Nederlandsche Lloyd. Heerengracht 210; Holland—Afrika Lijn, Binnenkant 7; Kon. Nederl. Stoomboot Mij., Pr. Hendrikkade 108, en Kon. Paketvaart Mij., Pr. Hendrikkade 108. A. Z. te L. De weduwe van de broer en de kinderen zijn niet deelgerechtigd. Plaatsvervul ling heeft wel plaats bij erfopvolging bij ver sterf. Mevr. V. te L. U kunt haar desnoods aan zeggen, dat de voleende week haar diensten niet meer noodig zijn. P. V. te K. Naar wij meenen, is het ge oorloofd zich uitsluitend door zelfstudie te be kwamen. Voor nadere inlichtingen wende V zich tot de Kamer van Koophandel te Leiden. Abonné te L. Men kan U verplichten de personeele belasting te betalen. Zijn de totale gezinsinkomsten van dien aard. dat de belas ting niet anders dan met groot bezwaar kan worden betaald, dan kunt U een verzoek om afschrijving richten aan den directeur der directe belastingen te Utrecht. ONZICHTBARE HAARNETJES over het geheele kapsel. Groot model 6 stuks 25 ct. Klein model 6 stuks 25 ct. Voor de rol 6 stuks 25 ot. Nachtnetten 9-14-18-24 ct. Zijkammen voor kort of lang baar, Schuifspeldjes, Haar spelden, Krul- en Golfspelden, Baaroprollers. enz. - Haar vlechten v.af f. 2.50, gTijs f. 3.50 Alle haar op- en bijvulling naar model, kleur en prijs, bij Fa. GEBRS. SUSAN, Haarlemmerstraat 373941. 22 cent. 6793 Krentenbrood 16 en 32 ets. Rozijnenbrood 14 en 28 ets. Rozijnenkrop 20 ets. Belgische Cramiq 25 ct, p. st. Room-, Koffie- en Gember- broodjes 4 ets. per stok. Neemt proef met ons Melk- brood en U blijft verbruiker. MARE 40 en 44 - TEL. 1133. 6788 Een kleine greep hieruit geeft U een idee der abnormaal lage prijzen zooals: Overjarige Modellen (Goedgekeurd door de Gasstichting) 4 vlams m. oven en gesioten Borden-warmer en zijplaten van f.93r3(Cnu t l.OZi/bU 4 vlams m. oven en open Bordenwarmer en zij platen van f^87L— nu 4 vlams met oven van f^39.nu Van - ^14:50 - Nu 9.85 - 8.98 - 7.98 - 2.89 Van - ^0330 -^J2é0 Nu ^7.95 - 8.35 - 7.55 - 6.45 Van f-StoT - 2-^16.00 -_JA50 Nu 14.98 - 13.80 - 9.80 - 5.89 Van léd» Nu 11.75 9.38 5.48 Theelichtjes,^L^50 1 98 Keteltjes 3.98 Broodroosters 5.98 Bureaulampen 3.98 enz. enz. 6811 KOMT U OOK EENS KIJKEN U DOET ER BESLIST UW VOORDEEL MEE van Alle damespullovers in prijs verlaagd Alle wintoersbawls in prijs verlaagd Alle gebreide handschoenen in prijs verlaagd Alle pyamaflanel in prijs verlaagd1 Wollen dameskousen 47 ets. IJzersterke macco dameskousen37 ets. Zijden dameskousen 23 ets. Gemoltonneerde directoires29 ets. Zware macco damesdirectoires 27 ets. Damesjasschorten zonder mouw 67 ets. Zware broché corsetten met binnenband 1.57 Mantel-wol - 50 grams knotten17 ets. Orient-handwerk wol per 20 gram 9 ets. Koordwol - 100 grams knotten29 ets. Camisole wol - 100 grams knotten 29 ets. Wmterpolobemden - pracht kwal. 6747 ets. Alle special© aanbiedingen blijven gehandhaafd. 6800 Ook gedurende de opruiming ontvangt U MIDZA-BONS.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 8