Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 13 Januari 1939 EMSER-WATER FINANCIEN Nieuwe ZVi pet. obligatielening Bataafsche Petroleum Maatschappij voor 5 cent VOORHOUT. Muziekvereeniging „St. Caecilia". Onder leiding van den heer P. v. d. Geer Lzn vergaderde de muziekvereeniging „St. Caecilia". hoofdzakelijk om te voorzien in de vacature van voorzitter, ontstaan door het overlijden van den heer G. Witteman. Gekozen werd de heer P. v. d. Geer Lzn. Als bestuurslid werd gekozen de heer R. Bierman. De verkooping van de konijnen heeft f. 50 in de kast der vereeniging gebracht. Met alg. st. werd besloten, een propa- ganda-actie te organiseeren tot werving van nieuwe leden. R.-K. Kiesvereeniging „Eensgezindheid". Onder voorzitterschap van den heer H. Allard, vergaderde de R -K Kiesvereeni ging. In zijn openingswoord wees deze op het groote belang der a.s. verkiezingen. Nadat de secretaris de heer F. M. Ange- vaare de notulen had voorgelezen, volgde het financieele verslag van den penning meester, den heer P. A. v. Werkhoven Ph.zn. Er is een batig saldo van f. 139.64. Een speciaal dankwoord bracht de voor zitter aan den penningmeester voor diens arbeid. Deze stelt zich niet meer herkies baar. Na het jaarverslag van den secre taris weiden als candidaten gesteld voor de Provinciale Staten de hoeren mr. Bol- sius. B. N. Loerakker en J. W. A. Lefeber, zulks op voorstel van den heer P. L. v. d. Hulst. De heer C. Boere werd als bestuurslid herkozen, terwijl de heer A. W. Deutekom werd gekozen in de plaats van den heer C. Kraakman, die zich niet herkiesbaar stelde. Verschillende leden trachtten den heer P. A. v. Werkhoven te bewegen, zijn penningmeesterschap weer te aanvaarden. Deze heeft echter niet de medewerking ondervonden, .die hij meende dat noodig was. De harmonie, aldus spr., was zoek en het laat zich niet aanzien, dat daarin ver betering is te krijgen. Na lang beraad nam hij zijn functie toch weer aan. maar voor één jaar. Als afgevaardigden naar de Centrale ver gadering werden gekozen de heeren C. Boere en P. L. v. d. Hulst, met als plaats vervangers de heeren P. J. v. d. Mey en A W. Deutekom. De voorzitter herdacht dan het verschei den van wijlen den heer G. Witteman, die sedert jaren de afd. op de Centr. vergade ring vertegenwoordigde. De heer A. W. Deutekom oefende ontlek uit op het door den Raad genomen besluit'., tot aankoop van het „Overbosch". hetgeen zi. een belastingverhooging beteekent van circa f.1000. Spr. vroeg of zulks gemoti veerd is? Voorts betreurde spr. het, dat de Raad geen beslissing heeft genomen inzake de plaatsing van een Kruisbeeld in de raadszaal. Spr. is voor plaatsing. Langdurig werd het vóór en tegen be sproken, waaruit bleek, dat algemeen be treurd werd dat vooraf geen voeling was gehouden met de fractie. Doch nu eenmaal het voorstel, dat verdaagd werd, er is, zal men ook de consequenties moeten trekken. Men moet het niet beschouwen als een partijbelang, maar als een heilige overtui ging Zoo goed als algemeen was men van oordeel, dat ook in de raadszaal aan Christus' kruis de plaats der eere dient te worden gegeven, De beslissing blijft ter aan den raad. Hierop volgde sluiting. Aan het kantoor der posterijen alhier werd in den loop van December jJ. op spaarbankboekjes ingelegd f. 1288.37 en te rugbetaald f. 1560.65. Derhalve minder in gelegd dan terugbetaald f272.28. VOORSCHOTEN. Vergadering R.K. Staatspartij. De R.K. Staatspartij, afd. Voorschoten, heeft een vergadering gehouden in het R K. Vereenigingsgebouw onder leiding van den heer G. Niersman. Deze deelde mede, c'.at zich 135 nieuwe leden hebben aange sloten. De voorzitter besprak de wensche- lijkheid om een propagandaclub op te rich ten. De heer J. J. Smit bracht als afge vaardigde naar de Kamercentrale en de heer J. A. Mens als afgevaardigde naar den Statenkieskring verslag uit. Kapelaan P Th. A. Perquin sprak over „Ga even opzij". Tot candidaten voor de Provinciale Sta tenverkiezing werden gesteld de heeren J. W. A. Lefeber te Llsse en B. N. Loerakker te Hillegom en als plaatsvervanger de heer L. A. C. Starkenburg te Voorburg. Gevonden. Een groene ceintuur, een grijsbruine ceintuur, een sleutel. Het aantal werkzoekenden, ingeschre ven bij het agentschap der arbeidsbemid deling bedraagt deze week 198 personen. Raadsagenda. De ledeft van den raad zijn bijeengeroc- nen voor een vergadering op Maandag 16 Januari as., 's avonds 8 uur ter behande ling van: 1 Notulen 2. Ingekomen stukken en mededeelingen 3. Benoeming leden commissie toezicht agentschap arbeids bemiddeling en dienst der werkloosheids verzekering 4. Wijziging onderwijsveror dening 5. Wijziging reglement van orde voor de vergaderingen van den raad 6. Vaststelling opslagpercentage uitbreidings werken bedrijven 7. Rentepercentage reserve-fondsen bedrijven 8. Naam geving vooim. openbare lagere school dorp 9. Benoeming bijzonder gemachtigde voor bijwoning zitting Inzake schorsing raadslid J. Braggaar 10. Paardenmarkt verordening 11. Marktgeldenverordening '2 Comptabiliteitsbesluiten 13. Rond vraag. Bijeenkomst A.-R. Kiesvereeniging. De A.-R. kiesvereeniging ..Nederland en Oranje" vergaderde in Hotel Deurloo on- aer leiding van den heer G. C. Verrips. voorzitter. Als spreker trad op majoor P. G. Mantel, gen. staf K.N.I.L., met verlof hier te lande, met het onderwerp „De bescher ming der Nederlandsche belangen in onze koloniën". Na de opening door den voorzitter, gaf spr. een zeer uitvoerig en duidelijk histo risch overzicht over de gebeurtenissen be treffende de laatste 150 jaren in onze Oost en de daaromheen liggende landen. Aan de hand van een landkaai-t van den Archipel beschreef spr de gronden, die cloor Engeland, Frankrijk en Rusland in Oost-Azlè in bezit genomen zijn, om er handelsbelangen te vestigen. L«i op Sedert eeuwen het onovertroffen d,t middel bij ™dr*" Hoest en Verkoudheid 6772 (Ingez. Med.) Spr. schetste ook de Japanners, die be zield zijn met de gedachte, dat zij hun kei zer tot in het onbereikbare moeten volgen, omdat, hij, volgens hun begrippen, een rcehtstreeksche afstammeling is van de Zonnekoningin. Na op het groote politieke gebeuren gewezen te hebben, besprak spr. de verdedigingsmiddelen in Indië aan het begin der eeuw en den hopeloozen toestand in 1926, door bezuinigingen ten koste van leger en vloot. Daarna kwam de omkeer, het leger en de vloot kwamen weer in eer en aanzien, de legerautoriteiten kregen weer goed en voldoende materiaal tot hun beschikking en zoo is het, met Gods hulp mogelijk, aldus spr., Indië te beschermen voor even- t.ueele indringers van bulten. Spr. beantwoordde nog enkele vragen, waarna hij, op verzoek van den voorzitter, met gebed sloot. Magazijn „Groene Kruis". Sedert 1 Januari JJ. is het magazijn van het Groene Kruis overgebracht van het per ceel Burgem. Vernédepark 54 naar Wijn gaardenlaan 15 alhier en is door het be stuur van de afdeellng, met ingang van dien datum, aan den heer B. J Lamboo eervol ontslag verleend als magazijnbeheerder. Wij vernemen voorts dat het magazijn niet meer dag en nacht geopend zal zijn, zooals tot dusver, maar dat binnenkort de uren van openstelling zullen worden bekend gemaakt. De heer B. J. Lamboo heeft zeer zeker een woord van dank verdiend van de vele leden van het Groene Kruis voor de wijze waarop hij steeds klaar stond en dat ge durende bijna 20 jaren om den zieken leden .datgene als hulpmiddel te verschaf fen. waaraan dringend behoefte was. Hii was degene, die destijds den stoot gaf tot de oprichting van de brigade Eerste Hulp bti Ongelukken. Aan het postkantoor alhier en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende de maand December ingelegd f 9933.44 en terugbetaald f. 11.079,79. Het laatst door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 8890. Op een bouwwerk aan den Leidsohe- weg viel gistermiddag een hamer in een pot met zoutzuur, waarin een kwast stond. De kwast met zoutzuur kwam tegen het lin keroog van den 32-jarigen loodgieter J. M., waardoor dit oog zeer ernstig verwond werd. Nadat dr. C. J. Kerkhof het slacht offer voorioopig had geholpen, verwees deze hem naar een oogspecialist te Leiden. WARMOND. ZILVEREN JUBILEUM R.K. MIDDEN STANDS VEREEN. „DE HANZE". Vele hartelijke gelukwenschen. Onder groote belangstelling herdacht de afd. „Warmond" van de R.K. Midden- standsvereeniging .De Hanze" feestelijk haar 25-jarig bestaan. De feestzaal van Hotel „De Stad Rome" was in een bloe mentuin herschapen. Op het podium was het nieuwe vaandel geplaatst, dat dezen avond zou worden Ingewijd. Wij melkten o. m. op: den pastoor, den kapelaan, het voltallig college van B, en W.. het hoofd bestuurslid, den heer Mol en afgevaar digden van andere in deze gemeente be staande organisaties. De heer F. Slager opende, waarna ge zamenlijk het Bondslied werd gezongen. De heer Slager heette allen welkom en dank te in de eerste plaats God, die zoo ruim schoots Zijn zegen heeft geschonken aan de Middenstandsorganisatie, ook plaatselijk. Voorts de opeenvolgende geestelijke advi seurs en den pastoor voor hun adviezen. Ook releveerde spr. uitvoerig den steun van den Burgemeester in verschillende zaken betreffende R K. Middenstand. Voor de be toonde welwillendheid betuigde spr. het college van B. en W. zijn hartelljken dank. Op initiatief van den Diocesanen Bond en met medewerking van enkele vooruit strevende middenstanders werd onze ver eeniging in 1914 opgericht. Hulde en dank bracht spr. aan den eenigen aanwezigen oprichter, den pionier, den nestor der or ganisaties, den oud-voorzitter, den heer Zwetsloot. Moge het hem gegeven zijn nog vele jaren in goede gezondheid getuige te zijn van een bloeiende Middenstandsorga nisatie. Voorts bracht spr. een eere-saluut aan de heeren B. M. van Stein, dr. Walen kamp, H P. Kortekaas, G Beugelsdijk, L. Beugelsdljk, J. v. d. Horst. Jos. v. Moorsel, welke van de oprichting af de vereeniging trouw zijn gebleven. Moge het hun gege ven zijn in goede gezondheid het gouden jubileum van onzen middenstand mee te vieren. Hartelijk dankte spr. ook al de genen, die in diverse bestuursfuncties zich verdienstelijk maakten. Moge het nieuwe tijdperk, wat wij thans aanvangen, zich kenmerken door eendrach tig samenwerken, door een gevoel van saamhoorigheid, opdat wij allen gezamen lijk pal kunnen staan voor de economische dreiging van het groot-kapitaal niet alleen, maar ook pal kunnen staan in het verde digen van ons geloof, dat ln óns omrin gende landen thans zoo'n smartelijken strijd moet voeren. Laten wij elkander te gemoet treden met opzijzetten van persoon lijke antipathieeën en alleen voor oogen houden de echt vaderlandsche spreuk: „Eendracht maakt macht". Velen brachten hierop hun gelukwen schen over, o.a. Burgemeester Ketelaar, pastoor Oudejans de heer Mol, hoofdbe stuurslid, weth. Zwetsloot en de heer M. J. Hoogenboom, voorzitter van den R.K. Volks bond. Zij allen prezen de goede leiding van den voorzitter, waardoor deze organisatie ten voorbeeld kan strekken van alle mid denstandsorganisaties uit den omtrek. De heer Slager dankte voor de sympa thieke woorden, doch wat de aan hem De Nederlandsche Handel-Maatschapplj deelt mede, dat gisteren een obligatieleening met de Bataafsche Petroleum Maatschappij werd af gesloten, groot 100 millloeh gulden, rentende 3Vz pCt. Looptijd 25 jaar, uitgiftekoers lOOló. bros als beschuit Henidorp K f *1FLK CHOC BIJ UWEN WINKELIER OF IN ONZE VERKOOPFILIALEN EN DEPÓTS persoonlijk gebrachte hulde betrof, wees hij deze terug op de diverse bestuursleden, waarmede hij in de afgeloopen 25 jaar had mogen samenwerken. Nadat de pastoor een uitlegging had ge geven van de symbolische beteekenis van het nieuwe vaandel, werd dit door hem in gewijd. Hiermede was het officieele gedeel te beëindigd en was het de beurt aan tie familie Hofmann. die een programma had samengesteld, dat klonk als een klok. Men heeft naar hartelust genoten en het was reeds zeer laat toen men huiswaarts keerde 6782 f Ingez Med.s WASSENAAR. Tentoonstelling Pluimveevereeniging; Wassenaar. In het Wapen van Leiden werd de 13e tentoonstelling van pluimvee en konijnen geopend der Pluimveevereeniging Wasse naar. In zijn openingswoord prees de voor zitter, de heer Visser Sr., de inzendingen, mede op gezag van de keurmeesters, die verklaarden, dat te Wassenaar steeds goede dieren worden ingezonden. Spr. feli citeerde de prijswinnaars en bracht voorts dank aan de schenkers van eereprijzen en aan hen. die de tentoonstelling bevorder den. Hierna werd de tentoonstelling met be langstelling bezichtigd. Zij is een bezoek inderdaad waard! Loop der Bevolking. Gevestigd: G. van Beers, Eikenlaan 3/5 C. de Munnik. Eikenlaan 3/5 C. F. Schafer geb. Kolb en gezin. Rijksstraatweg 801 J. Schoep, Eikenlaan 3/5 W. Koning. Molenweg 20 G. M. Bok geb. Aalders. Eikenlaan 3/5 H. E. N. Bodson. Buurtweg 93 M. E. Compeer. Hyacinthstraat 46 H. E. Drent. Eikenlaan 3/5 A. Vaas geb. van Oven. Santhorstlaan 69 C. J. H. Staverman geb. Pekelder, Irisstraat 3 E. de Vries, Groot Hoeffjzerlaan 28 M. Winkelman. Bremhorstlaan 10 M. Aigner, Vijverweg 21 J. M. Alblas. Berkenlaan 3 E. K. Bill, Lange Kerkdam 64 a N. G. ten Bosch en vrouw, Bloemcampln. 22 W. J. den Braber, van Zuylen v. Nfjeveltstr. 79 A. M. Burgers, van Zuylen van Nijeveltstraat 80 F. F. Gille, Barakkenkamp Waalsdorp Wed. M. C. van Giffen geb. Ie Grand en dochter, Storm van 's Gravesandeweg 20 J. B. van Heutsz en vrouw, Rijksstraatweg 594 J. H. Holm, Prins van Wiedlaan 2 B. Klaare en vrouw, Gr. Haesebroekscheweg 33 J. Kniphorst en gezin, Ridderlaan 10 C. H. Koeleman, Gr. Haesebroekscheweg 33 H. J. de Koster en vrouw, L. Kerkdam 64»!— M. Kroone, Konij nenlaan 10 K. Leguit. Bremhorstlaan 4 F. Marat, Gr. Haesebroekscheweg 22 J. de MeU en vrouw. Jonkerlaan 5 J. C. Offermans. van der Oudermeulenlaan 7 M. Th. Roeleveld. Deijlerweg 123 Wed. E. Huber geb. Rosendahl en zoon. Groot Hoefijzerlaan 2 W. H. Schafer Rijksstraatweg 801 H. Scheeres en gezin. St. v. 's Gravesandeweg 81 K. Wenzig geb. Ski- bar. Ridderlaan 10 S. Slooter. Kievietslaan 27 J. M. J. Timmermans. St. v. 's Gravesande weg 81 E. Tol. Lange Kerkdam 111 J. Veen en vrouw. Havenplein 20 S. M. Verbeek, Langstraat 109 J. C. Vogels, Tuinpad 21 J. M. Voordouw. Bloemcamplaan 12 E. de Vries, Burchtplein 19 A. C Wensveen. Langstraat 35 G Willems, Hazelaan 15 M. F. Zwitser. Duinvoetlaan 16. Vertrokken: A. D. Sigtermans, n. Utrecht, Oudwijkerlaan 13 A A. van Brink n. Eind hoven. Pr. Hendrikst. 53 A. S. H. Meerdink n. Zeist, Kroostweg 42 c A. J. Cramer n. Rot terdam. Veelzigtstraat 17 B J. Mensinger n. Buer in Westfalen. Duitschland E. van Heel n. Zalt-Bommel. Kloosterstr. 13 Wed. C. M. van Voorthuijsen geb. Bicker Caarten n. Gra- venhage, Oostduinlaan 12 B. J. Klein Leb bink n. s Gravenhage, Corn. v. d. Lijnstr. 19 M. Mühlhan n. 's Gravenhage. Bezuidenhout 68 A. A. Stam n. 's Gravenhage. Smitstraat 27 M. Balguerie Guèrin Pepermans n. Rotter dam. Mathenesserlaan 222 H. E. M. M. Offer- geit. n. 's-Gravenhage. Schiestraat 64 H. N. Ruisaard n. Ned. Indië W. F. van der Spil n. Ned. Indië P. Lufjten n. Berlijn. Did. G. Unfrau n. 's Gravenhage. Daendelstr. 60 M. C. van Wijk n. Medan. Nëd. Indië E. MithÖ- fer n. 's Gravenhage. Lyceumplein 54 P. W. Parlevliet n. Berkel N.B.. Trappistenklooster B158 P. M. G. Vogels n. 's Gravenhage, Noordelnde 164 B E. van Ditmar n. Rotter dam. Scheepstimmermanslaan 21B Th. Kik n. Rotterdam. Oostplein 14 A. D. W. C. de Gijselaar geb. Viruly n. 's Gravenhage. Lyceum plein 54 A. M. Gunning n. Rotterdam, Wes tersingel 95 M. A. H. van Tongeren n. Uden, College van het Heilig Kruis P. v. d. Krogt n. Leidschendam. Pr. Jullanaweg 27 H. Noor- dervliet. n. Leiden, Kolfmakersteeg 22 J. M. Meerdink geb. Schepel n. Zeist, Kroostweg 42 c J. Langbroek n. R'dam. Frieschestr. 36 a C. H. van Kins geb. Eemelmans, n. Zoeterwoude Rfindijk f 162 J. Winnubst n. Medemblik, In- stituut St, Radboud A. M. Luijk n. Goes, Westhavendijk 39 E. J. Rotte n. 's Graven hage. van Oldenbarneveldtlaan 66 F. Dek ker n. Groningen. Verl. Heerenweg 176 n K. Listmayer n. Duitschland T. Heins n. Rot terdam, Snoekstraat 25 b J. M. M. van Pari don h. Zwaluwe, Instituut „Sacré Coeur" J. J. F. Brand n. Amsterdam. Miletstr. 43 III G. G. P. Wouda n. 's Gravenhage. Groot Her- toginnelaan 259 C. M. Werker n. Utrecht, Breitnerstr. 24 b A. Visser n. Delft, Oostsin gel 180. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Willem, z. van W. van Egmond en T. J. de Laater Catharina Cor nelia Maria. d. van C. J. Noordover en T. W. Dongelmans. Overleden: Cornelia Johanna Bruysters, 57 j.. echtgenoote van M. J. de Jong Johannes Verkade. 61 J., echtgenoot van J. C. Bierman Johan van der Worp. 79 j.. echtgenoot van E. C. Heukels. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: A. Molkenboer en E. M. van der Hoeven C. J. van der Ploeg en E. J. van Leeuwen P. M. F. A. van Rooijen en A. Paar- dekooper. ALPHEN. DE A S. DEMONSTRATIE MET BRANDBOMMEN. Wat er te zien zal zijn. Onvtrent de morgen te kwart over drie te houden demonstratie met brandbommen door den Luchtbeschermingsdienst kunnen wij nader berichten, dat deze demonstra tie zal worden gehouden op een terrein ten zuilen van het ijsbaangebouw aan de dr. Lovinklaan. De bedoeling der demon stratie is dezelfde als die van de lucht beschermingstentoonstelling: voorlichting van de bevolking omtrent het luchtgevaar in tijd van oorlog en omtrent de middelen om dit gevaar te bestrijden. Voor een ge meente als de onze zullen brandbommen wel véél gevaarlijker blijken dan brisant- en gasbommen. De luchtbescherming dient hiermede rekening te houden. Wanneer de burgerij zich ter zake laat voorlichten zul len de belangrijke kosten, verbonden, aan een demonstratie als deze. gewettigd zijn. De demonstratie bevat het volgende: Ver ondersteld wordt, dat een brandbom van 3 K.G. gevallen is op een plat dak. dat op de normale wijze is geconstrueerd en een mastiekbedekking heeft Nog vóórdat de bom door het dak is gevallen, is zij tot ontbranding gekomen. Het dak brandt door en de bom valt op een zoldervloer. Daar doet zij haar vernielende werking. Bij deze proef zal ook blijken, dat blus- schen met water van de bom zelf onmo gelijk is. Vervolgens wordt verondersteld, dat een bom door een dak is gevallen en terecht gekomen is op een zolder. Zij brandt een gat door den vloer en het pla fond van de er onder gelegen kamer en blijft liggen op een vloer, die gedekt is met eenige lagen linoleum. De derde demon stratie omvat een brandende bom die op een ijzeren plaat ligt van 2 mjn. dikte. Verwacht wordt, dat deze onvoldoende be scherming biedt en dat zij door den vloer valt op een tweeden vloerfdie gedekt is met zand. De zandlaag blijkt een afdoende be scherming te geven. Tenslotte zal na el kaar gedemonstreerd worden de uitwer king van brandbommen op zolders, waar géén behoorlijke voorzorgsmaatregelen zijn genomen en op die, waai' dit wel is ge schied. In het eerste geval vebindt de bom zich te midden van rcmunel waaronder brandbaar materiaal, terwijl de bewoners niet beschikken over eenvoudig, goed bluschmateriaal. In het tweede geval is de zolder in ordelijken toestand gebracht en rommel tot een minimum beperkt. Overi gens zijn voorzorgsmaatregelen genomen, waardoor de bewoners van het huls zelf een begin van brand kunnen blusschen en een brandende bom onschadelijk maken. Uit deze proeven zal ook blijken, dat eenige waarde is toe te kennen aan brand- beschermingsmiddelen als eterniet, bestry- king met een mengsel van waterglas, krijt en dergelijke. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob, z. van Marius v. Heiningen en Adriana Huisman. Overleden: Gfjsbert v. d. Nagel. 74 Jaar. wedn. van Antje Schmidt; Johannes Koops. 73 jaar. wedn. van Johanna Maria v. d. Kroef; Cornelia Barbara Vonk, 3 jaar; Aagje Boer. 72 jaar, wed. van Hendrikus Nelius van Griethuizen. Loop der Bevolking. Gevestigd: Leendert Halff. Toussaintstraat 50; Johannes Kesting en gez., Hooftstraat 222. Vertrokken: n. Oegstgeest, Kempenaerstraat 41, Wilhelmina P. van Toren; n. Leeuwardera- deel. Huizum, Nieuwe Hollanderdijk 33. Jeltje Slmonides. welke reeds in korten tijd, onder leiding van den heer P. H. Jansen uit Gouda wer den bereikt. De verslagen van secretaresse en pen ningmeester werden goedgekeurd. De heeren Ant. Vreugdenhil en H. van der Loo werden tot bestuurslid herkozen. De bijeenkomst werd afgewisseld door het houden van voordrachten enz., waarna door den directeur nog het woord werd gevoerd. De vergadering werd met dank gebed door mej. Joh. Linthout gesloten. De collecte in de Ned. Hervormde Kerk gehouden ten behoeve van de inwen dige zending, heeft f. 46 opgebracht. Onze plaatsgenoot, de heer G. Roos slaagde te 's-Gravenhage voor het Mercu- rius praktijk diploma Boekhouden en aan verwante vakken. Hij werd daartoe opge leid door den heer D. Hassafras, alhier. Op uitnoodiging der Chr. Jengel. Ver. ,,Eere zij God" hield ds. Joh. Stehouwer, van Alphen a. d. Rijn in „Salvatori" een lezing met als onderwerp: „Julianus de Afvallige". Deze leerzame rede werd met belang stelling aangehoord. Te Rotterdam slaagden voor het praktijk diploma Boekhouden, onze beide plaatsgenooten, mej. C. Smits en de heer A. Stolwijk. Zij ontvingen daartoe hun op leiding van den heer A. Th. de Ruijter, hoofd der R.-K. school alhier. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Bernardus z. van Wil helmus Bernardus Koot en Johanna Elizabeth van Winden. ZEVENHOVEN. De collecte in de Geref. Kerk voor het Evangelisatiewerk in België bracht oo f 6,51. Bij de aanbesteding van een burger woning voor den heer P. Habermehl te Nieuwveen is ingeschreven door de hee ren W. v. d. Bregge-Boerc en v. Wenger- cren, resp. te Nieuwveen en 7evenhoren I voor f. 5765. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Gehuwd: W. J. van Berkel 30 jaar en A. van Beek 22 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: J. P Duits, van Harmeien. Nieuw- straat 58: G. van 't Hoog. van Harmeien. Nieuw - straat 58: N. Vis. van Ter Aar. Wilhelminastr. 45; C. Jansen, van Leiden. Prinsenstraat 75; H. M. C. Kreuninger, van Zoetermeer, Oud- Bodegraven 11; C. C. Verboom, van Moordrecht, Noordzijde 38; T. Nobel en gezin van Zierikzee, Prinsenstraat 7. Vertrokken: T. van Kooten en echtgenoote. naar Zwammerdam C 111; G. P. Domburg, naar Amsterdam. J. Obrechtstraat 92. BOSKOOP. De ontvangsten uit de collectebussen, geplaatst op de algemeene begraafplaats, alsmede in de raadzaal van het gemeente huis bedragen f. 140.27. Dit bedrag zal onder de noodlijdenden in onze gemeente verdeeld worden. Zondag 15 Januari zal de Zondags dienst worden waargenomen door dr. p, du Buy, telef. 40 Voor een aandachtig gehoor trad in de Gercf. Kerk voor de Geref mannenvereeni- glng op ds. N. Buffinga van Rotterdam. Na inleiding van den voorzitter, verkreeg ds. Buffinga het woord voor ziin aangekon digde rede over het onderwerp: „De Duit- sche Kerkstrijd", welke gevolgd werd door een gedachtenwisseling. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Cornelia Helena, d. van A. C. v. d. Wijngaard en A. Ch. Lagerweij: Maartje, d. van F. Blom en M. Stavleu. Ondertrouwd: A, v.. d. Vlist en F. M. den Hollander. Buurt vereeniging Doesbnig. De buurtvereenlglng Doesbrug, welke hier werd opgericht kort na de gehouden jubileumfeesten, vergaderde ln een der lo kalen van de school met den Bijbel. Het voornaamste punt was het verkiezen van een definitief bestuur. Dit werd als volgt samengesteld: le en 2e voorz. de heeren P. v. Leeuwen en R Mlnnee; le en 2e secr. de heeren H. v. d. Hoogt en L.'Los; le en 2e penn de heeren O. Voorma en A. de Roode: alg. secundus de heer W. Blom Verschillende aanwezigen traden nog ais lid toe. Oprichting afdeeling Luchtbescherming. Gisteravond is men gekomen tot oprichting tan een plaatselijke afdeeling der Ned. Ver voor Luchtbescherming. Burgemeester Brug opende deze belang rijke bijeenkomst, in „Irene" en wees er op, dat wij ten opzichte van de luchtbescher ming een taak hebben, waarvan wij ons wèlbewust moeten zijn. Spr. heette dan den heer W. G. Bezemer van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming welkom. Deze besprak de luchtbescherming en de aanvalsmiddelen in een komenden oorlog. Spr. overtuigde zijn aandachtig gehoor van het groote nut van duisternis bij een ever.- tueelen oorlog. Tenslotte gaf spr. een over zicht van het werk der Ned. Ver. v. Lucht- bscherming, het doel en de bemoeiingen. Na deze voordracht gaven zich reeds meer dan veertig leden als lid der afdee ling op. Lichtbeelden met een interessante toe lichting van den heer Bezemer, alles op luchtbesohermingsgebied, vormden het slot van dezen avond. Burgemeester Brug dankte den heer Be zemer en sloot met den wensch. dat het ledental van de plaatselijke afd. zich sterk moge uitbreiden en dat de taak, waaraan is begonnen, op de juiste wijze zal worden beëindigd. HAZERSWOUDE. Jaarvergadering „Zang Veredelt". Het Chr. gemengd koor „Zang Veredelt" hield haar eerste jaarvergadering in het gebouw achter de Geref. Kerk. De voorzitter de heer Ant. Vreugdenhil, wees op de goede verstandhouding die be staat onder de leden, en de vorderingen LEIMUIDEN. Muziekuitvoering „Symphonic". De muziekver. „Symphonie" gaf haar eerste win teruitvoering in de groote zaal van mej. Sneeboer. De zaal was geheel bezet. De eere-voorzitter burgemeester Bakhuizen, sprak een opwekkend woord tot steun aan deze vereeniging. Hierna voerde het muziekcorps de verschillende muziek nummers uit. Wij constateerden, dat onder de be kwame leiding van den directeur den heer Van Dam het corps vooruit gegaan is. De humorist, de heer Albert Klein, hield hier op het publiek aangenaam bezig. Ernst en luim volgden elkander op. zoodat hem een daverend applaus werd gebracht. Een ge zellig bal besloot dezen avond. Eén ding is jammer en wel, dat er altijd nog jongelui zijn, die vergeten, dat zij gekomen zijn, om andere muziekliefhebbers niet te storen door hun luidruchtigheid. Burgerlijk*» Stand. Geboren: Matje Meinsj" d. van M. Roos en G Vre?ken. Overleden: A. Schrama. 76 jaren, echtgenoote van J. L. Straathof. Ondertrouwd' J. van Muiden 23 jaar en T. Dompeling, 21 Jaar; M. W. Blommestijn, 43 jaar en G. M. van den Berg 24 jaar. won. :e Alphen a. d. R\}n. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7