Uit SCHUDT UW LEVER WAKKER Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 13 Januari 1939 WEERBERICHT. O TARZAN EN DE GROENE GODIN A DE WRAAK v.PICOS AGENDA AALSMEER. Tweede lustrum. De Arbeiders Jeugdcentrale heeft ter ge legenheid van het 10-jarig „Roode Val- ken"-werk een kinderfeest georganiseerd, in hotel „De III Kolommen". De bioscoop zaal was geheel met kinderen en ouders bezet. Vertoond werd de film „Knagelijn- tje". van welke muizen-geschiedenis door de kleinen veel is genoten. Verder gaven de kinderen tooneelstukjes en een „Roode Valken' -leekenspel ten beste. Het was een mooi geslaagd herdenkingsfeest. Concert. Onder zeer groote belangstelling heeft de Accordeoarvereeniging „Aalsmeer" (dir. de heer G. E de Boeri een concert gegeven in ,X>e Oude Veiling". De bioscoopzaal was tot in de uiterste hoeken bezet en zeker waren tusschen 7 en 800 dames en heeren aanwezig. De voorzitter der vereeniging, de heer G. W Comelio, verwelkomde de ver tegenwoordigers van zustervereenigingen. Hierna werd met de afwerking van het programma begonnen. Door de accordeoai vereeniging werd een 6-tal nummers uitste kend vertolkt; steeds weer klonk een krach tig applaus op. Ook Corry Vonk en haar ensemble, benevens de Accordeon-virtuoos prof. Giulio Colocci oogstte veel succes. Het was een avond, waarop de Accordeonver- eeniging en de andere medewerkenden met groote voldoening kunnen terugzien. De collecten voor de Ned. Herv. Kerk voogdij hebben over December het volgen de resultaat opgeleverd: Dorpskerk f 143.60, kerk Aalsmeer-Oost f. 109.10, te zamen f. 252.70. HAARLEMMERMEER. Inbraak te Nieuw-Vennep. Door het snijden van een opening in een raam aan de achterzijde der school hebben ongewenschte bezoekers zich toegang ver schaft tot de Chr. school te Nieuw-Vennep (Sloterweg). ■Verscheidene kasten werden opengebro ken. Ontvreemd werd alleen de inhoud van een spaarpot uit klas 4 en 5, ongeveer f. 1.50. Een onderzoek is door de politie Ingesteld. Barometerstand Hedenmiddag 2 uur: 755. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het centrum van de depressie verandert wei nig van plaats. Het ligt nog over de Noordzee. De hoogedruk in het Oosten wijkt steeds ver der terug, terwijl het gebied van hoogeluchtdruk over IJsland en Groenland geheel verdwenen is, onder invloed van een depressie, welke uit de Poolzee naderbij kwam. Op den Oceaan lig gen verschillende depressies. Een er van ligt voor de kust van Portugal. De Westelijke win den ajn nu over geheel West-Europa doorge drongen. Zij brengen vrij koud weer. doch, af gezien van een klein gebied met lichte vorst in het Rhonedal was de temperatuur hedenmor gen overal boven het vriespunt. In Oost-Europa en in Scandinavië en voorts op IJsland houdt de vorst nog aan. In Noord-Scandinavië en Finland vriest het nog zeer streng. Het weer in West-Europa is in het algemeen zwaar bewolkt met plaatselijke regenbuien. De temperatuur was hedenmorgen vrijwel overal tusschen 0 en 5 graden. WEERSOMSTANDIGHEDEN. Binnenland (7 u. 20 voorin.) Den Helder: Zwaar bewolkt; matige Z. wind; Temp. 2 gr. 'C., minimum 1 gr. C-, neer slag 3 m.M. Vlissingen: Zwaar bewolkt; matige Z. wind; Temp. 2 gr. C.. minimum 1 gr. C.; neer slag 1 m.M. De Bilt: Zwaar bewolkt; matige Z.Z.W. wind; Temp. 1 gr. C., minimum i gr. C.; neer slag 1 mJM. Groningen: Zwaar bewolkt; matige Z. wind; Temp 0 gr. C., minimum 0 gr. C.; neer slag 0.3 m.M. Maastricht: Zwaar bewolk; zwakke Z. wind; Temp. 4 gr. C., minimum 4 gr. C.; neer slag 0.2 m.M. Buitenland (8 uur voorm.). Parijs: W.Z.W.. 4 gr. C.. betrokken. Londen: Z.W.. 3 gr. C., goed. Berlijn: Z.Z.W.t 2 gr. C., lichte regen. Nice W.. 7 gr. C.. fraai. Stockholm: Z.Z.O.,, 2 gr. C., betrokken. LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temp.: gr. C. (31 gr. F.). 9 uur voorm.: gr. C. (33 gr. F.>. 12 uur 's middags: 1 gr. C. (34 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a ZEE Voor Zaterdag. Voorm. te 9.27 uur; nam. te 10.05 uur. LICH1 OP VOOR FIETSERS *.a Vrijdag van 4.40 uur n.m. tot 7.35 uur v.m. MAANS OP EN ONDERGANG 14 Jan.: op 1.21 uur; onder 11.20 uur. HILLEGOM. Bijeenkomst der R.K. Kiesvereeniging. De R.K. Kiesvereeniging heeft gister avond een jaarvergadering gehouden, die slechts matig bezocht was. De rekening over 1938 sloot met een batig saldo van f. 19.01Twee bestuursleden hadden be dankt; in hun plaats zijn benoemd de hee ren Th. Bakker en J. Veenman. De voor zitter, de heer C. Seyzener wilde ook af treden. doch is bezweken voor den drang, om aan te blijven. Voor de Prov. Staten zijn candidaat gesteld de heeren J. W. A. Le- feber te Lisse en B. N. Loerakker alhier. Tenslotte gaf de heer Klaver, wethouder, een overzicht van hetgeen in 1938 in de gemeente is gedaan. De beurs werd door 183 personen be zocht. Het artikel van den dag. de gladio len, ontmoette veel vraag. Er waren tulpen van de Hillegomsche Veilingvereeniging te zien, M.dt. Delicate, een handelssoort. De Chr. Historische Jongerengroep heeft gisteren een propaganda-avond in het Nutsgebouw gehouden met een spreker en muziek van xylophoons en piano. Als spreker trad op de heer J. Reijers, van Kamerik en Zegveld, die sprak over ..Roe ping en Plicht'". Medewerking werd ver leend door het Xylophoonorkest ..Wasse naar". KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Leuntje. d. van L. N. Parlevliet en N. Ketting Cornells, z. van J. van der Plas en A. van der Oever Willem Huig. z. van W. H. Ouwehand en J. GuiJt Floris, z. van M. Taal en A. A. Keur Gerrit. z. van W. Ouwe hand en J. van Beelen Willem Gerrit, z. van A. Kuijt en J. van Beelen. Overleden: Levenloos aangegeven kind van J. Klinkenberg en W. van Dfjk Gerritje van Houten. 85 J., echtgenoote van G.Vlieland Adrianus Jacobus Smit, 14 j. z. van A. J. Smit en P. in 't Hout IJsbrand van der Plas. Ij, Ondertrouwd: J. van Du\jn en G. van Dufj- Ondertrouwd: J. van Duijn en G. van DulJ- venbode W. Hasmeijer en N. Oudshoorn J. de Vreugd en L. van Duijn. De loop der bevolking in 1938. De bevolking onzer gemeente bedroeg op 31 December 1937 9250 mannen, 8900 vrou wen, totaal 18150. In 1938 vermeerderde deze door geboorte 292 mannen, 233 vrou wen. totaal 525 en door vestiging 515 man nen. 256 vrouwen, totaal 571. Totaal man nen 9857, totaal vrouwen 9389, totaal 19246. In 1938 verminderde zij door overlijden 64 mannen, 56 vrouwen, totaal 120, en door vertrek 312 mannen, 334 vrouwen, totacl 646 Vermeerdering in 1938 231 mannen 99 vrouwen, totaal 330. Gesloten huwelijken 147; Echtscheidingen 6; Levenloos aange geven 8. N VRm ZAT., MAANDAG. 6789 V Vooraf een 100 Cow Boy KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouwoverzicht. Ons vorig overzicht stond al in eenigs- zins optimistischer toon. De prijzen waren aanmerkelijk hooger en voor de meesten dezer producten bleven deze nadien stabiel, al was er sinds de strenge vorst wel iets afgegaan Maar deze optimistische toon wil nog niet zeggen, dat het er in het al gemeen zooveel beter op geworden is. Neen; want er is door de strenge vorst veel verloren gegaan en zelfs thans kan die schade nog moeilijk geschat worden. Zoo kunnen we wel vaststellen dat er van de Andijvie zoo weinig is overgebleven, dat de aanvoer van thans het vermelden niet meer waard is. De laatste gingen zeer duur. van f. 0.30 tot f. 0.35 per kg. De prijs uien is flink geste gen en handhaaft zich. Gekocht werd voor f.4.tot f. 7.10 per 100 kg. Maar de schaarschte heeft de duurte doen ont staan wat meestal niet veel voordeel geeft voor de tuinders, een enkele uitzondering daargelaten. Kroten bleven goed gevraagd met hoogen prijs. Een noteering van f. 2.- tot f. 3.75 per 100 kg. is voor dit product winstgevend. Maar het is maar een be trekkelijk kleine groep van tuinders die hiervan profiteert Ook waspeen had nog volle belangstelling. Er is ook heel wat dat van de vorst geleden heeft, vandaar ook het groote prijsverschil. Er wordt be taald van f. 0.60 tot f. 1.40 per ldst van 20 kg. De kuilen die onvoldoende voor de vorst waren afgedekt, zijn allesbehalve eerste kwaliteit. Maar ook hiervoor valt de prijs niet mee. Boerenkool kon ook ge makkelijk koopers vinden tegen loonende prijzenvan f0.28 tot f. 0.50 per kist van 6 kg. kon hiervoor genoteerd worden. De verwachting is, dat het artikel duur zal blijven, tenzij het nogmaals zoo'n vorst- weer voor zijn rekening krijgt Over den prijs van Knolselderie valt niet te roemen. Voor dit product kon beter prijs verwacht worden. Gekocht werd voor f. 2.90 tot f. 4.60 in de A. kwaliteit terwijl de B. soort van f. 2.— tot f. 2.70 per 100 stuks opbracht Gele, Roode en Groene Kool bracht in de beste kwaliteit redelijke prijzen op. Roode kool noteerde van f. 2.— tot f. 3.90 per 100 kg. en Gele kool ging voor f. 1.30 tot f. 4.50 naar. gelang van kwaliteit, terwijl Groene Kool van f.2.— tot f. 4.50 opbracht. Het is nog niet de tijd voor Prei. doch er kwam zoo nu en dan toch wel een kwantum. De prijs was matig, van f. 3.50 tot f. 6.per 100 bos. Veel is bevroren. Het is op de tuinen (het is hier geheel en al koudengrondteelt) thans een doodsch aanzien. Wat Groene kool en Boerenkool en Spruiten welke hun frissche groene kleur door de vorst verloren hebben, is al les wat men ontdekt. Met het diepspitten wordt zoo hier en daar een aanvang ge maakt, doch gezien de slechte flnancieele uitkomsten van het laatste halfjaar zijn velen genoodzaakt ook dit achterwege te laten. Het aantal Ingeschrevenen aan de Arbeidsbeurs is den laatsten tijd dan ook regelmatig stijgende en overtreft soms het aantal van dezelfden datum van het vorige jaar. De algemeene toestand kan vrij ongunstig genoemd worden, en de ver wachting voor de naaste toekomst is even min gunstig. KATWIJK AAN ZEE. Uitvoering der Chr. Mondorgelclub „Concordia". De Chr. rnondorgelclub „Concordia", direc teur de heer J. J. v. d. Reijden uit Leiden, gaf voor een geheel uitverkochte Oranje zaal van het Jeugdhuis, een uitvoering. Nadat gezongen was Ps. 138 1 en voor gegaan was in gebed, sprak de heer J. W. Barnard een openingswoord, waarin deze mededeelde, dat „Concordia" met ijver en kraoht gestudeerd heeft. Was niet lang ge leden het aantal leden enorm geslonken, nu slaat op het podium een 90-tal jongens die bij de vereeniging zijn aangesloten en waarbij een 15-tal grooteren steun ver leent. Komt er een tiental leden bij, dan hoopt de voorzitter, de heer Barend Mul der, nog een 2de afdeeling erbij op te rich ten. In het najaar hoopt de vereeniging een jubileumuitvoering te geven naar aan leiding van het 10-jarig bestaan van „Con cordia", waarvan de heer Mulder voorzit ter is. Hier wordt een prachtig jeugdwerk verricht. Spr. verwelkomde nog afgevaar digden van verschillende afdeelingen en hoopte op een succesvollen avond. De leiding berustte verder in handen van den heer v. d. Reijden, die zich met. be kwaamheid van zijn taak kweet. Met genot werd geluisterd naar de nummers, die deze 90 jongens op de kleine mondorgels speel den. Een paar ernstige stukken gingen vooraf „God enkel licht" en „Ik bid U aan, o macht der liefde", gevolgd door vroolij- ker muziek als „Feestmarsch", „Lippe Det- mond-marsch", enz Het bleek duidelijk, dat de directeur een goede mondorgelclub gesohoold heeft, die diverse feesten in ons dorp met haar mu ziek opvroolijkt. Ter afwisseling werden een paar amu sante samenspraken gehouden „De verga dering der voetbalclub" en „De school meester en zijn leerlingen." De heer Barnard dankte den directeur en zijn leerlingen hartelijk voor het gebo- dene. Met een opwekking om lid te worden van „Concordia" eindigde spr. met gebed, nadat eerst gespeeld en gezongen was: ,,'k Wil U. o God! mijn dank betalen". De heer A. Barendrecht, beroepen pre dikant van Groot-Ammers, zal daar zijn intrede doen op Zondag 29 Januari des middags om halftwee, na des voormlddags om half tien bevestigd te zijn door zijn a.s. schoonvader ds. P. Fras, van hier. Door de politie is wegens openbare dronkenschap naar het politiebureau over gebracht O. N. uit de Kerksteeg. LEIDSCHENDAM. De reconstructie van de Leidsche Kade en Oostvlietweg. De Dordtsche wegenbouw firma wed. Mol heeft thans een aanvang gemaakt met de werkzaamheden voor de reconstructie van de Leidsche Kade en den Oostvlietweg. Het •verk wordt uitgevoerd in werkverschaf fing a 34 cent per uur met rijks- en pro vinciale subsidie. Bijeenkomst der R.K. Kiesvereeniging. Onder leiding van den heer L. van Wijk hield de R.K. Kiesvereeniging „Kiesrecht is Kiesplicht" haar jaarvergadering in café het Blesse Paard De voorzitter dankte den niet herkozen wethouder den heer van den Bosch en het niet herkozen raadslid den heer A. Waayer voor het vele werk, dat zij in het be'ang van de gemeenschap hadden verricht. Goedgekeurd werd het verslag van den penningmeester den heer J van Maren. De mkomsten bedroegen f. 211.41, de uitgaven f. 135.58 batig slot f. 75.83 De heer van der Eyk verklaarde namens de controle-commissie dat alles in orde is. Met alg. st. werden als bestuursleden her kozen de heeren Jac. van der Zijde en Jac. van Maren. Voor candldaten in verband met de as. Statenverkiezing werden genoemd de hee ren A. C- A. Deerenburg uit Schoonhoven P. van Rijn uit Ter Aar weth. Dan'els uit Hi'legersberz en burgemeester Keyzer van Leidschendam. Gedurende de maand December is ten postkantore en het bijkantoor in de buurt schap op de Rijkspostspaarbank ingelegd f. 5983.79 (v.m. f. 16769.541 en terugbetaald f. 1779.41 <v.m. f. 21485.27). Gedurende December is in de Ned. Herv. Kerk ten bate van de kerkvoogdij ge collecteerd f. 110.64 (v. m. f. 173.05). Onder leiding van den heer D. Schol- tes hield de R.K. Kiesvereeniging een zeer slecht bezochte jaarvergadering in het patronaatsgebouw. Goedgekeurd werden de jaarverslagen van secretaris en penningmeester. Het ledental bedraagt 873. De inkomsten be droegen f. 400.27, de uitgaven f. 356.78, zoo dat er een batig slot is van f. 34 49. De begrooting 1939 werd vastgesteld op f. 325. Tot leden van de controle-commissie werden aangewezen de heeren J. S. de Gier, A. de Koning en S. Soonius. Vcor de as. Statenverkiezing werden als voorloopige eandidaten aangewezen de heeren A. C. A. Deerenburg te Schoonho ven. L. C. de Koning, weth. alhier, H. J. van der Pol te Bodegraven, M. P. van der Wey- den te Nieuwkoop, oud-minister Verschuur te Voorburg en W. L, Daniels te Hilligers- berg. Tot bestuurslid werd gekozen de heer A. Adriaans. Als afgevaardigden naar de vergaderin gen van de R.K. Kamercentrale werden aangewezen de heeren Th. Raaphorst en M. Schalkwijk en als plaatsvervangers de heeren W. Vader en N. Willemse. Ged. Staten hebben alle bruggen in den Oostvlietweg, den Vlietweg en den Westvlietweg gesloten verklaard voor mo torrijtuigen met een asbelasting van 800 K G en meer. LISSE. Feestelijke jaarvergadering der Chr. Geref. Jongelings- en Meisjcsvereenigingen. De Chr. Geref. Jongelings- en Meisjes- vereenigingen hielden in het kerkgebouw een gezamenlijke feestelijke jaarvergade ring onder leiding van den eere-voorzitter dezer beide vereenigingen, ds. A. Ponstein, die opende door te laten zingen Psalm 150: 1, waarna hij voorging in gebed. Naar aanleiding van Ps. 103 sprak z.eerw. een kort openingswoord, waarin hij gewaagde van de vele zegeningen in het afgeloopen jaar genoten, zoowel was het persoonlijk' leven betreft als het verenigingsleven. Spr. wekte op tot gedenken van de weldaden des Heeren. De jaarverslagen gaven blijk van een op gewekt verenigingsleven. Mej. C. Hageman leverde een keurig Blj- telsch onderwerp over „Het leven van Hiskia". Mevr. Van Aalst sprak een kern achtig propagandawoord, de heer J. Spaar garen sprak over het leven van „Savona rola", welke kerkhistorische figuur door hem geschetst werd als voorlooper der Hervorming. Een en ander werd afgewisseld door ern stige en luimige voordrachten. Nadat de voorzitter der Jongelingsver., dé heer Joh. Noort, den eere-voorz. dank had geibracht voor diens prettige leiding, sloot ds. Ponstein deze goed bezochte en uitnemend geslaagde feestelijke vergade ring. De rioleringswerken voor de Gas- straat werden door B. en W. opgedragen aan de fa. L. Visschers alhier voor de som van f. 5827. De collecte voor de Joodsche vluchte lingen bracht f. 90 op. NOORDWIJK. Loop der bevolking 1938. Op 31 December 1937 bedroeg de bevol king 5571 mannen 6236 vrouwen to.aal 11.807, Vermeerder, ng door geboorte 130 m. 141 vr. totaal 271; vestiging 241 m. 537 vr. totaal 778. Totale vermeerdering 371 m., 678 vr. totaal 1049. Vermindering door over lijden 49 m„ 62 vr. totaal 111; vertrek 244 m. 443 vr. totaal 678. Totale vermindering 293 m. 505 vr. totaal 798. Totaal aantal in woners op 31 December 1938: 5649 m„ 6409 vr. totaal 12058. Aantal huwelijken 82; aantal echtschei dingen 1; aantal levenloos aangegeven 5. Bijna 100 werkloozen meer dan verleden jaar. Het aantal ter arbeidsbeurs alhier inge schreven werkloozen bedraagt momenteel 807, hetgeen bijna 100 meer is dan verleden jaar omstreeks dezen tijd. Bij beschikking van B. en W. is de plaatselijke bioscoop .Royal" aan de Voor straat. lot dusver geëxploiteerd door de N V. Radiocentrale Noordwijk-Binnen". op beider verzoek overgegaan in handen van de N V. Mij. voor Handel Industrie en Ex- plo'tatie „Index", gevestigd te Haarlem. RIJNSBURG. Loop der bevolking. Gevestigd: Joh. Heemskerk, uit Oegstgeest; M. Brunsting. uit Vledder; w. G. W. Kenbeek. uit Oegstgeest; Sandor Mandi. uit Oegstgeest: P Ravensbergen. uit Oegstgeest; A. J. Coltjn. uit Den Haag; M. C. v. d. Haak. uit Oegstgeest. Vertrokken: C. v. Egmond. n. Bennebroek; A. L. V. Delft, n. Noordwijk; N. Alberts, n. Benthuizen; B. Brussee. n. Lelden. SASSENHEIM. De heer C. Westerbeek 85 jaar. A.s. Maandag hoopt een bekend Ingeze tene. de heer C. Westerbeek Sr. zijn 85sten verjaardag te herdenken. De heer Westcrteek wsts vroeger een zeer bekende persoonlijkheid in de bloembollen- wereld en niet alleen in deze streek maar ook elders, mede door zijn handel in mud- goed. Ook op publieke verkoopingen in de om geving was.hij meestal tegenwoordig en gaf bi tik van groote kennis van de huizen- en landprijzen. Het zal hem od dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken! Uitvoering Kinderkoor „Lenteklokjes". In de Geref. Kerk gaf het Chr. Kinder koor „Lenteklokjes" met de afdeeling Meisjeskoor een zeer goedgeslaagde uit voering onder groote belangstelling. Alle nummers werden correct uitgevoerd, wat onder de uitstekende leiding van mej. Riek Meyerlng dan ook te verwachten was. De meeste bijval hadden wel „Het Boerinnetje" en „De groote Toovenaar". Als slot werd gezongen de „Oranje Nas sau Cantate" van Cath. v. Rennes. Het kwam ons voor, dat de verschillende koren nog wat onwennig tegenover elkaar ston den.. De begeleiding was toevertrouwd aan den heer Han Zlrkzee van Lelden, die ook als solist optrad Ds. Kuiper die ook de bijeenkomst open de, dankte tenslotte voor het genotene. Wij willen nog opmerken, dat het bin nenkomen der laatkomers tijdens de num mers, wél hinderlijk was. VALKENBURG. Lezing van ds. Gravemeijer Voor de Mannenvereeniging alhier sprak ds. Gravemeijer uit Den Haag over „Geloof en twijfel". Geloof is een hartelijk vertrou wen hebben jegens God en gelooven in zijn woord. Daar is de heele persoonlijkheid in betrokken. De verhouding van Adam was de ware verhouding van het geloof. Totdat Adam zijn eerste zonde bedreef; dat was de eerste daad van ongeloof. Gelooven is „ja" zeggen en ons leven daarentegen is een leven van „neen" zeggen, dus van „onge loof". In het geloof gaat het tegen al het zicht bare in. dus niet zien en toch gelooven Abram, de vader der geloovigen, was ook een twijfelaar. Daardoor maken wij God vaak tot leugenaar, omdat wij aan Zijn woord twijfelen. Dit zullen wij blijven doen omdat wij, zoolang wij de belofte slechts hebben, nog niet de vervulling aanschou wen. Maar twijfel gaat voorbij, het vleesch gaat voorbij, en het geloof brengt de over winning. Daarom moet het geloof het eigendomsrecht van ons zijn. hier beneden. Na het zingen van Gezang 52 14 sloot ds. Gravemeijer deze bijeenkomst Vergadering van „De Hanze". In café Boerhave vergaderde de RK Middenstandsvereen„De Hanze", onder presidium van den heer M. J. Jansen. Dc voorzitter, verwelkomde speciaal den spreker den heer A. W. Deutekom en den voorzitter der K.J.M.V. den heer A. C. H. N. M. de Bekker. Hij betreurde het, dat niet meer leden der K.J.M.V aanwezig waren. Na voorlezing der notulen door den heer C. Onderwater, bracht de heer H. C. v. Wielingen verslag uit van de vergadering van den Ccntralen raad. waarna hij sprak over het onderwerp „Wat gebeurt er bij onze buren op godsdienstig en maatschap pelijk terrein en waarom?" Spr. schetste de begrippen over mate rialisme en rationalisme, wijdde bijzondere HEDEN: Stadszaal: Derde Abonnementsconcert. Resi dentie-orkest onder leiding van prof. Georg Szel. 8 uur nam. Maandag. Volkshuis: Botanische lezing van prof. Stomps. 8 1/4 uur nam. Woensdag Stadszaal: Chr. Zangver. „Kerkkoor Ex Ani mo". uitvoering kleuterkoor en kinderkoor, 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling van schilderijen uit de collectie van H. P. Bremmer (tot 15 Jan.) 104 uur, 's Zondags 14 uur. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9H—11 uur voorm. Arbeidsbeurs Levendaal Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor oitVol- waardlgen. 78 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 u. n .n. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Blnnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterle. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Dragulla s Dochter". Eiken dag behaive Maandags ook om 2 uur. Zondag 2—7 en 811 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Verwaarloosde jeugd'. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Drie Kameraden". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 27 uur en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Heerscher der duisternis". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag ook 2uur nam. Casino-Theater: Instituut voor Cultoireele Films Zaterdag nam. 2% uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam. „Maytime". Zondag 27 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. Nova-theater, Katwijk aan Zee: Vrijdag. Za terdag en Maandag: „Tarzan en de groene Godin". De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 7 t.m. Vrijdag 13 Jan. a.s. waargenomen door de apotheek: C. B. Duyster N. Rijn 18. Tel. 523. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek. Wil- helminapark 8, Tel. 274. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en TJ zult 's morgéns „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal In Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is. verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U ra&kt verstopt Uw lichaam ls vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber In. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrü te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpllletjee bU apothekers en drogisten, f. 0.76. 2412 ungez. Med.) aandacht aan de Plutocratie en zette het begrip „totalitaire" staat uiteen. Het abso lutisme van den geest vindt zijn oorsprong in de wereldbeschouwing van Hegel, die den grondslag legde voor het totaliteits beginsel. Met voorbeelden lichtte spr. de Christe lijke leer in deze toe. Vanzelfsprekend kan het christendom zich nooit met het natio- naal-soclalisme vereenigen, omdat zijn beginselen in strijd zijn met het natuur recht. Spr. wees in dit verband ip de conse quenties van het nat.-socialisme. Hij spoorde allen aan, de actie voor de nieuwe gemeenschap te steunen, waarmede hij zijn causerie besloot. Ouderavond „School met den Bijbel". De voorzitter de heer D. de Vries opende deze bijeenkomst met te laten zingen Ps. 84 2 waarna hij voorlas Ps. 84 en voor ging in gebed. Hij begroette in het bijzon der ds. Veldkamp en den heer Bokhorst van Voorburg. De laatste besprak het werk van „Effatha". Bijna het grootste leed is wel het doofstom zijn, aldus spr. Nu zijn er in ons land 5 Instituten voor doofstommen nl. 3 neutralen, 1 R.K. en 1 Protestantsche inrichting. waar gelegenheid gegeven wordt voor doofstommen om onderwezen te worden. Spr. schetst de groote moeilijk heden welke overwonnen moeten worden om de leerlingen klaar te maken voor het maatschappelijk leven. Hiervoor Ls een tien jarige cursus noodig. Daarna blijven zij onder controle van een nazorg commissie, totdat zij een vaste positie hebben verwor ven. Hierna vertoonde spr. een interessante serie lichtbeelden. De voorz. dankte den spreker voor zijn referaat en beval de stichting „Effatha" warm aan. daar deze van particulieren giften moet bestaan Nadat het werk der leerlingen bezich tigd was hield de heer Sierat. onderwijzer, een lezing over „Gezag en Ontzag" Spr. verdeelde zijn onderwerp in gezag in het algemeen, in het huisgezin, In de school en besprak de wisselwerking van gezav en ontzag in school en huisgezin'. Vervolgens las den heer J. Haantjes, onderwijzer, oen schets voor over „Rupsen en pieren", waarna ds. Veldkamp een slot woord sprak. 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6