Roosevelt dient zijn begrooting in Critiek op de regeering De nieuwe schepen voor de Mij. „Zeeland" Een tekort van bijna 4 milliard 79sJe Jgargsng FPr(H DAGBLAD, Yiijuag 6 januari 1939 Yiici'de Blad No. 2..v6 Record-cijfers voor defensie *i Algemeen© beschouwingen rijksbegrooting. Voorloopig verslag Eerste Kamer President Roosevelt heeft gisteren aan het congres de begrooting doen toekomen voor het fiscale jaar 1940. Dit budget wijst een deficit tengevolge van aanzienlijke uit gaven voor de landsverdediging. In zijn toelichting zegt de president o.m.: „Wij zijn ons allen bewust van de ernstige verontrustende gebeurtenissen in de buitenlandsche politiek der laat ste jaren. De aard van den modernen oorlog is een zoodanige, dat wij thans de taak, die men vroeger kon uitstel len, tot de oorlog onmiddellijk dreigend was lang tevoren moeten aanpakken. De president zet dan In zijn budgetaire boodschap de volgende punten uiteen: le. Gedurende de afgeloopen negen jaar hebben de uitgaven de inkomsten over troffen. 2e. Het is werkelijk noodzakelijk, de landsverdediging te versterken. 3e. Het geld der belastingbetalers mag niet uit het raam noch in zee worden ge worpen. 4e. Geen voorstel inzake de gewone be grooting. welke steeds sluit en de buiten gewone begrooting, welke nooit .sluit. 5e. De inkomsten uit voorspoedige jaren moesten worden gebruikt, om de uitgaven in kwade iaren te dekken. Ge. In dit stadium van herstel is het niet verstandig, de uitgaven sterk te besnoeien of nieuwe belastingen te heffen. 7e. Een matige belastingverhooging is in gevoerd. teneinde aan de uitgaven tege moet te komen. Het tekort voor het belastingjaar 1939 wordt geraamd op ongeveer 3.972 millioen dollar. Do Inkomsten worden geraamd op 5.520 millioen en de uitgaven op 9.492 mil lioen. Voor 1940 worden de inkomsten geraamd op 5.G69 millioen dollar en de uitgaven op 8.995 millioen. Bij de uitgaven voor 1940 is voorzien in ruim 1.319 millioen voor de landsverdediging, dus 319 millioen meer dan in het programma van 1939, n 1. 99 millioen voor het voortzetten van het be staande programma en 210 millioen voor een nieuw nrogramma ten bedrage van 500 millioen dollar, dat later zal worden inge diend. Andere uitgaven omvattend 2266 millioen voor herstel en leniging van nood, waar- van 1750 voor de ..Works Progress Admini stration", de „National Youth Administra tion" en dc „Farm Security Administra tion". De totale uitgaven voor het belasting jaar. dat geëindigd is op 30 Juni 1938, uit gezonderd de aflossing van de schuld en d? uitgaven, welke worden bestreden uit de inkomsten der posterijen, bedroegen 6241 millioen, zoodat het tekort 1334 mil- Hoen bedroeg. 1 De grootte van de openbare schuld zal op 30 Juni 1940 vermoedelijk 44.457 millioen dollar bedragen. De budgetaire boodschap van den presi dent. wijst evenals zijn boodschap met be trekking tot den staat, op de noodzake lijkheid. het nationale inkomen te ver meerderen Roosevelt is van meening, dat een groot deel van de uitgaven voor de landsverdediging in een speciale categorie op tljdelijken grondslag wordt geplaatst. Hij voegde hieraan toe. dat er een zekere critiek wordt geleverd op de wijze, waarop de regeering in de begrooting uitgaven op neemt voor ontwerpen, welke zichzelf liqui deeren of andere kaoitaalsbelegging. welke de welvaart van het land vergroot. Inzake de ..Commodity Credit Corpora tion" heeft het congres verleden jaar goed gevonden, dat een iaarlijksche waardeering van de activa zal worden gemaakt en dat een overschot of een tekort zal worden op genomen in de inkomsten of uitgaven der begrooting. Het congres zou kunnen over wegen dit beginsel uit te breiden. President Roosevelt verklaarde verder, dat veel van de uitgaven van zijn regee ring blijvend voordeel zullen afwerpen. Het geld der belastingbetalers wordt niet over dm balk "egooid. doch er worden werkelijk waardevolle dingen voor gekocht. Een groot deel van het tekort is omgezet in tastbare aanwinsten voor de nationale welvaart en het overschot is belegd in het bewaren van menschel ij ke hulpbronnen. Hij acht geen cent verspild. Een jaar geleden heeft de president aan bevolen door middel van werkverschaffing en andere middelen de dalende lijn van het bedrijfsleven omhoog te lelden. Dit programma heeft aanmerkelijk bijgedragen in de bestaande opwaartsche beweging van het economische leven en hij voelt, dat zoowel zakenlieden, als boeren en werklie den, alsook werkloozen recht hebben op de verzekering, dat dit programma niet zal worden beperkt, noch door arbitrage, noch door geweld. Roosevelt is van mecning, dat hij het inzicht van dc meest vooruitziende economen weergeeft, wanneer hij zegt, dat het niet verstandig: zou zijn, de uitgaven te zeer te beknotten, of dras tische nieuwe belastingen op te leggen in dit stadium van herstel, doch in ver band met dc uitbreiding van het pro gramma der bewapening en de beta lingen aan den landbouw, kunnen de belastingen wel een weinig worden op gevoerd. De president raadde verder het congres aan, de veelzijdige belastingen op de in komsten, welke in Juni en Juli a.s. ten einde loopen. te verlengen en het drie cents postwrief te handhaven. Afgezien van de fondsen van de „Work Progress Administration" welke bijna zijn uitgeput en welke onmiddellijk ingrijpen van het congres noodig maken, zijn de grootste bedragen voor 1940 uitgetrokken voor de vloot, n.l. 720 millioen, voor het leger, waarbij inbegrepen het beheer van het Panamakanaal, n.l. 515 millioen en den landbouw, n.l. 705 millioen. Voor de landsverdediging wordt in to totaai uitgetrokken 1609 millioen dollar. HierbU is inbegrepen het programma van 500 millioen, waarvoor voor het komende jaar slechts 210 millioen zal worden ge bruikt en 290 millioen in reserve zal wor den gehouden. Voor 1940 wordt voorzien in een uitgave van 1319 millioen. dit Ls het totaal van 1609 millioen, verminderd met de reserve van 290 millioen dollar. Roosevelt vroeg een verhooging van 99 millioen voor de gewone uitgaven voor leger en vloot, bestemd voor zuiver mili taire doeleinden. Voor de vloot vroeg hij 667 millioen dollar, een verhooging van 92 millioen. Verder stelde hij voor, dat de fondsen, beschikbaar voor het bouwprogramma der marine, met 115 millioen zullen worden verhoogd tot 270 millioen en dat 74 mil lioen ter beschikking zal worden gesteld van de marineluchtvaart. De president zette uiteen, dat in 1940 de bouw van twee slagschepen Ls voorzien en dat een uitbreiding van de luchtvloot der marine met 93 toestellen reeds is toe gestaan. Een totaal van 3000 vliegtuigen moet worden bereikt. De begrooting voor ziet eveneens in het werven van 5.500 re- cruten voor de marine tot een totaal van 113 000. Voor de gewone begrooting voor het leger stelde Roosevelt 442 millioen dollar voor, een verhooging dus van bijna zeven mil lioen. waarbij 2'/; millioen voor de verster kingen van het Panama-kanaal. Verder stelde Roosevelt voor, nog een half millioen extra ter beschikking te stel len voor het bouwen van een bestuurbaar luchtschip, waarvoor het congres reeds drie millioen hééft goedgekeurd. Roosevelt gaf geen nadere uiteenzetting van de nieuwe belastingen, doch stelde voor de ..Nuisance Levies", welke 30 Juni zouden afloopen, te verlengen. Het verzoek om 500 millioen extra voor de landsverdediging zal begin volgende week door Roosevelt aan het congres wor den gedaan. Men verwacht, dat hij dan een nadere uiteenzetting zal geven van die plannen tot versterking der landsverdedi ging. De matige belastingverhooging. welke Roosevelt in zijn budgetaire boodschap aanbeveelt ter bestrijding van de onkos ten van het grooter defensieprogram en de landbouw-subsidies zal, volgens berekening ongeveer 422 millioen dollar moeten op brengen. Tenslotte heeft Roosevelt het Congres i Builen verantwoordelijkheid dei Redactie) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. HET DIENSTBODE-VRAAGSTUK. Geachte Redactie, Naar aanleiding van de diverse berichten in de pers verschenen, blijkt wel, dat het dienst boden-vraagstuk urgent is geworden. Hoe komt het dan toch, dat het Hollandsch meisje geen dienstbode worden wil? M.i. zijn daar vele redenen voor. Wil men dienstmeisjes hebben, dan dienen eerst verschillende grieven weggenomen te worden. We zullen dan enkele punten onder oogen zien. Ten eerste: de betiteling. Dienstbode klinkt vernederend, al is het métier het op zichzelf niet, Bij voorkeur bedient Mevrouw zich van de naam dienstbode in plaats van b.v. hulp in de huishouding. Telkenmale wordt het meisje her innerd aan haar dienstbaarheid. Ten tweede: de belooning. Een gewoon fa brieksmeisje verdient meer en krijgt op gezette tijden verhoogingen of premies. Wordt er over gewerkt. dan moet dit betaald worden. Bij het dienstmeisje ook? Als ze met haar eigenlijke werk klaar ls (wellicht door veel haast en wei nig rust) is er nog wel één of ander werkje: 't is nog zoo vroeg. Verhooging van loon krijgt het meisje eerst, in de meeste gevallen tenminste, na heel wat strubbelingen of dreigingen. Een dienstmeisje staat in belooning altijd achter bij een fabrieksmeisje van den zelfden leeftijd. Ten derde: op een fabriek vaste uren, een dienstbode ook? Wie garandeert haar een achturige werkdag? Straks komt de schoon maak: op wie komt dit neer? Zeker, men geeft een belooning. Hoe groot? Mij is een geval be kend van een meisje, die gedurende acht weken lang lederen dag twee uur langer werkte van wege de schoonmaak en als vergoeding twee heele guldens kreeg! Op Zon- en feestdagen dan nog het zgn. uurtje-komen. Zelfs op den drie-Octoberdag! Als vergoeding mag het meisje dan óók voor het raam naar den optocht kijken. Ten vierde: omgang. Het meisje op de fa briek verkeert den geheelen dag tusschen haars gelijken, het meisje in dienst niet: is de dienst bode voor mynheer, mevrouw, de kinderen en de logé's. Men werpe niet tegen, dat het meisje in huis meer beschermd is: de gevaren voor de dienst bode zijn even groot als die voor het fabrieks meisje. Verder ga ik hier niet op in. Ten vijfde: vacanties. Een halve of heele week is normaal, doch onrechtvaardig, lettende op het aantal uren in de week door het meisje gewerkt. Daarbij komt nog: Hoeveel meisjes moeten 's avonds niet. oppassen? Ik weet van een dagdienstbode die meerdere avonden per week oppast tot heel laat in den avond. En goed loon? Och kom, de dienstbodenloonen zpn toch bekend Voor haar is geen wet die haar beschermt. Zelfs het zgn. zegeltjes plakken wordt vaak op haar verhaald, dit is dan bij haar loon inbegre pen. Heusch, het kan nog heel wat beter, de goede mevrouw niet te na gesproken. Gelukkig zijn er ook uitzonderingen (die de regel dus be vestigen U dankend voor de plaatsruimte, ABONNÉ. gisteravond een verrassing bereid door het een speciale boodschap te doen toekomen, waarin hij er op aandringt, dat het Con gres zal toestemmen in een post van 875 millioen dollar voor de bestrijding der steunuitgaven voor 2.700.000 menschen tot 30 Juni; het tekort op de begrooting zal met dit bedrag stijgen. Men verwacht in het Congres strijd over dezen post, daar de conservatieve leden een bedrag van 500 millioen voldoende achten. Jüt Zooals reeds gemeld, zal Zaterdag 14 Januari a.s. het voor de Stoomvaart Mij. „Zeeland" bij de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlisaingen in aanbouw zijnde mailschip „Koningin Emma" te water worden gela ten. De plechtigheid zal naar alle waar schijnlijkheid geschieden door H. M. de Koningin. Ongeveer 8 weken later zal een zusterschip van de „Koningin Emma", de „Prinses Beatrix" eveneens voor de „Zee land" bij „De Schelde" in aanbouw, aan zijn element worden toevertrouwd. Prinses Juliana is verzocht de plechtige te water- latlng van dit tweede schip te willen ver richten. Beide schepen, die geheel aan elkaar gelijk zijn. hebben een bruto in houd van pl.m. 4080 ton. Het machinever mogen 12.500 P K. dat In deze sche pen zal staan, zal den mailbooten een snel heid geven van 42'/, k.M. per uur. Zij kun nen elk 1500 passagiers vervoeren. Naast zorgen voor het comfort van de passagiers heeft men alle hulpmiddelen der moderne techniek te baat genomen om de veiligheid van passagiers en opvaren den tot het hoogst mogelijk bereikbare op te voeren. Vanzelfsprekend is het schip in verschillende waterdichte compartimenten verdeeld. De nieuwe schepen zijn, in tegenstelling met de oude booten van de Zeeland, die oorspronkelijk als nachtboot werden ge bruikt, speciaal voor den dagdienst, ge bouwd. Als eerste elsch werd dan ook ge steld: ruime salons, met groote ramen, die een ongestoord uitzicht op de altijd mooie zee geven, daarnaast veel dekruimte, ge deeltelijk door ramen afgesloten om ook bij slecht weer of koude het verblijf aan dek aangenaam te maken. Wanneer de ..Koningin Emma" en de „Prinses Beatrix" over enkele maanden in dienst zullen zijn gesteld, is de Nederland- sche handelsvloot twee schepen rijker ge worden, waarop ons land trotsch kan zijn. VOOR ZATERDAG 7 JANUARL Hilversum I. 1875 en 301,5 M. Vara-uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.308.00 n.m. Vpro 8,00 Gram. muziek (Om 8,16 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.20 Voor arbeiders in de continubedrijven 12.00 Gram. muziek 'Om 12.15 Berichten) 1.00 Orgelspel en gram. muziek 2.00 Causerie ..Vegetarisme en eco nomie" 2.153.00 Pianovoordracht 3.05 Muzikale causerie met gram. illustraties 3.35 Rotterdamsch Pianokwartet 4.30 Esperanto- uitzending 4.50 Gram. muziek 5.30 Film land 6.00 Orgelspel 6.30 Groningsche uit zending 7.00 Vara-kalender 7.05 Gram. muziek 7.10 Politiek radiojournaal 7.30 Causerie ,.Nu Kerstmis weer voorby is" 8.00 Herh. S.O.S.-ber. 8.03 Berichten A.NP.. Vara- varia 8.15 Voor schakers 8.16 Vara-orkest Verschenen is het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer omtrent de Algemeene Be schouwingen over de Rijksbegrooting voor het dienstjaar 1939. Een deel van het verslag is wederom ge wijd aan de kabinetsformatie, een onder werp waarover de volksvertegenwoordigers niet spoedig uitgesproken zijn. Ettelijke leden waren van meening, dat er in het tot nog toe door het Kabinet volbrachte werk weinig is om te roemen op het speciale karakter, dat dit ministerie zou ken merken. Men constateerde te dezen aanzien een zekere anmoede en meende, dat uit niets is gebleken, dat de smallere basis, waarop het Kabinet in tegenstelling met de beide ministeries die het vóórgingen steunt, het meer regeerkracht en homoge niteit, dan dien beiden eigen was, ver leent. Gesteld voor de oplossing van de moeilijkheden van het oogenbllk, mag het Kabinet en mogen de daarmede verwante partijen zich afvragen, of zij voor het land verantwoord blijven door te volharden in de houding, in 1937 aangenomen. Degenen, die met de tegenwoordige sa menstelling der regeering instemden, ant woordden hierop, dat te zijner tijd zal kun nen blijken of in de toekomst een brecdcre basis wederom aanvaardbaar zou zijn. Verder werd gewezen op het gevaar van machtsoverschrijding bij het gebruik ma ken van machtigingswetten. Bij het ge beurde ten aanzien van het R. A. P. is dit gevaar aan den dag getreden en ook bij de tariefmachtigingswet in haar nieuwe redactie dreigt het in hooge mate. Critiek krijgt de regeering te hooien over haar buitenlandsche nolltiek, die geleid zou hebben tot verzwakking van de Volken bondsgedachte. Daartegenover staat ech ter. dat andere leden hun groote waardee ring uitspraken voor de wijze, waarop de minister van Buitenlandsche Zaken in September .1,1. ons land to Genèvc heeft vertegenwoordigd en voor do rede, die hij aldaar heeft uitgesproken. Men achtte het volkomen Juist, dat do regoering de harde werkelijkheid als richtsnoer heeft aan vaard en juichte het toe, dat Nederland is teruggekeerd tot de traditioneele politiek van zelfstandigheid. De handhaving van die politiek zal echter alleen mogelijk zijn, indien de regeering over de noodige mid delen beschikt om die zelfstandigheid te verdedigen. Daarom zal een krachtige be wapening onvermijdelijk zijn. Men sprak er zijn bevreemding over uit, dat in den laatsten tijd het krachtigste pleidooi voor het nemen van ingrijpende maatregelen pleegt te worden gehouden door degenen, die vroeger met klem ont wapening voorstonden. Verscheiden leden spraken hun voldoe ning uit over het bezoek, dat de koning der Belgen onlangs aan Nederland heeft gebracht. Uit de hartelijke ontvangst, Zij ner Majesteit te beurt gevallen, is ten dui delijkste gebleken, hoezeer men hier te lande op goede betrekkingen met den Zui delijken nabuur prijs stelt. Ook de Jodenvervolgingen in Duitschland komen ter sprake. Tegenover degenen, die aandrongen op ruimere toelating van vluch telingen, op grond van christenplicht, voerden vele leden aan, dat christelijke politiek in geenen deele onbeperkte toe lating eischt. De rechtmatige belangen van het eigen volk, dat zelf in hoogst moei lijke omstandigheden verkeert, mogen niet in het gedrang komen. Huns inziens mag de regeering niet gebrek aan activiteit ten laste worden gelegd. Sommige leden, die overigens met de gedragswijze der regee ring instemden, meenden toch, dat een milder beleid gevoerd zou kunnen worden tegenover bloedverwanten en vrienden van Nederlandsche ingezetenen en tegenover transemigranten. Het Justitieel beleid heeft ongerustheid in den lande gewekt. Het verslag maakt gewag van bij een deel der Eerste Kamer heerschenden twijfel of ten departemente van Justitie wel steeds wordt gehandeld ..met den tact. welke voor een goed lands bewind onmisbaar is". Sommige leden ver klaarden weinig waardeering te hebben voor de wijze, waarop de strijd tegen de zoogenaamde wilde autobussen is gevoerd en anderen wezen op den bedroevenden indruk, welke de politiek der regeering In de Ossche affaire heeft gemaakt. Zeer vele leden brachten den minister van Financiën hulde voor de duidelijke uiteenzetting in de miUioenennota omtrent den flnancieelen toestand gegeven. Wat de belastingplannen aangaat: haar definitief oordeel zal de Eerste Kamer pas kunnen geven, wanneer zij de plannen in uitgewerkten vorm voor zich heeft, doch 1 reeds nu verklaarde een aantal leden, dat zij de 2 procents-inkomstenbelasting te zwaar vonden en strijdig met het beginsel van heffing naar draagkracht. Ook tegen de wederinvoering van de forensenbelasting koesterde men bedenkingen. Verder werd betreurd, dat nog niets bekend is gemaakt omtrent de plannen der regeering tot be zuiniging op den Staatsdienst. Is" het ka binet te dezen opzichte niet homogeen? Of ontbreekt nog een vast plan? Verscheidene leden verklaarden, even min in allen deele te kunnen Instemmen met de sociaal-economische politiek van dit kabinet. Zoo kenschetsten zij allereerst de ombuiging van onze handelspolitiek in de richting van bescherming als een door hen betreurd gevolg van de smallere basis, waarop dit ministerie rust. Voorts wezen zij op het plan-Westhoff. Daarin worden huns inziens denkbeelden geopperd, die groote overeenstemming ver- toonen met het „Plan van den Arbeid". De leden, hier aan het woord, konden den indruk niet van zich afzetten, dat de regeering op het stuk der welvaartspoli- tiek nog steeds zoekende is naar een be hoorlijke werkbasis en naar een samenstel van plannen, dat het ministerie als één ge heel wil en kan volgen. Andere leden verklaarden, goeddeels in te stemmen met het sociaal-economisch beleid van dit kabinet. Zij verklaarden het plan-Westhoff verre te verkiezen boven de oude wijze van werkverschaffing. Als maatregel ter bevordering van de zoogenaamde arbeidsspreiding bepleitten eenlge leden invoering van de veertigurige werkweek. Sommige leden achtten den besten vorm van werkverschaffing versterking van de Nederlandsche weermacht door dc Invoe ring van den tweejarigen dienstplicht. Ten aanzien van de Joden in ons land werd van verschillende zijden het verlan gen uitgesproken, dat de regeering. waar noodig. metterdaad tot hun bescherming zou optreden. Eenigen hunner gaven in overweging, het Strafwetboek aan te vullen met bepalingen in den geest van die, welke in Nederlandsch Indië tegen misbruik van de drukpersvrij heid zijn gericht. Enkele leden spraken hun bevreemding er over uit. dat de regeeving na de beken de uitspraak van den Hoogen Raad der Nederlanden aan den Nationalen Jeugd storm nog een politiek karakter kan toe kennen. Eenige leden drongen er op aan, dat een einde zou komen aan den weifelenden en huns inziens niet van eenlge eigengereid heid gespeenden koers, welken de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen ten aanzien van de spelling volgt en die nergens instemming vindt. en solist. 9.00 Causerie „Opnieuw de Vara vooruit!" Hierna gram. muziek 9.15 ..En nu.Oké" 10.30 Berichten A.N.P 10.35 Zang. orgel en spreker 11.00 Souvenir-orkest en solist 1130 De Ramblers 11.55—12.00 Gram. muziek. Hilversum II. 415.5 M Kro-uitzending: 4.00 5.00 Hiro 8.009.15 Gram. muziek (ca. 8.15 Berichten) 10.00 Gram. muziek 11.30 Godsdienstige causerie 12.00 Berichten 12.15 Kro-orkest (1.001.20 Gram. muziek) I 2.00 Voor de rijpere jeugd 2.30 Gram. muz. I2.45 Kinderuur 4.00 Gram. muziek 4.05 Causerie „Het Bellamy-Jaar 1939: Een stap naar een betere samenleving" 4.20 Gram. muziek 4.25 Causerie ..Bij de jaarwisseling" 4.40 Gram. muziek 4.45 Causerie „De toe- i standen in het Hiernamaals" 5.00 Kro- melodisten en solist 5.30 Esperanto-nieuws 5.45 Kro-Nachtegaaltjes 6.15 Gram. muz. 6.20 Journalistiek weekoverzicht 6.45 Be richten. gram. muziek 7.00 Berichten 7 15 Causerie ..Het bevolkingsvraagstuk I7.35 Actueele aetherflltsen 8.00 Berichten A.NP.. Kro-mededeelingen 8.15 Meditatie met mu zikale omlijsting 8 35 Gram. muziek 8.45 Kro-orkest 9.15 Selectie ..Polenblut", operette 9.35 Revue-programma 10.05 Kro-melo- disten en solist 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Filmpraatje 10.55—12.00 Gram. muziek. Droitwich. 1500 M. 1.20 Pianovoordracht 11.50 Orgelspel 12.20 Gram. muziek 1.20 Alfred van Dam en zijn orkest 2.20 Piano- voordracht 2.50 Falkman en zijn Apache orkest. 3.20 Sportreportage 4.05 Gram. muziek 4.35 B.B.C.-Revue-orkest en -koor en solisten 5.20 Hugo Rignold en zijn concert orkest 6.20 Berichten 6.50 Sportpraatie 7.05 B.B.C.-Harmonie-orkest 7.50 Actueel programma 8.20 Music-Hall-Programma 9.20 Berichten 9.45 Amerikaansch overzicht 10.00 B.B.C.-Theater-orkest en solist 11.05 Declamatie 11.20 Jack Harris en ziin band 11.5012.20 Dansmuziek (gram. platen). Radio Paris. 1648 M. 7.55. 9.00. 10.00. 10.25 en 11.20 Gram. muziek 12.30 Zantr 1.05 Gras-orkest 2.40 Gram. muziek 2.50 Zang 3.50 Vioolvoordracht 5.00 Stubb-kwartet 7.15 Gram. muziek 7.20 Pascal-orkest 8.35 Pianovoordracht 8.50 ppdioteoueel 9.30 Varlété-prom-amma 10 35 Svmobnrtie- concert m.m.v. soliste 10.50 Oram, muziek 11.2012.50 Jo Bouillon's orkest. Keulen. 456 M. 5.50 Gr~" rnuztek 0 30 Walter Raatzke's orkest 7.50 Danziger Lan- desorkest 11.20—12.35 OmroeDorkest 1.30 Gram. muziek 3.20 Gevarieerd orogramma 5.55 Pianoduetten 6.30 Concert 7.30 Om roeporkest- en ppn orkest van den Rnksarhetds- dienst- 9.50 Hermen Hagestedt met ziin. amusementsorkest 11.20 Gram. muziek 1.202.20 Nachtconcert. Brussel. 32° pn 42* gen i«yoQ r;..OTTl muziek 12.50 PO 1.30 i.50 Prt 2.25 Gram. muziek 2.55 BimopoTyv-ricopc—t. 3.20 Conservatorium-orkes1 °n 50 José-Guédariana-orkest 6.30 Omvn«r»orkpst. en soliste 8.20 Militair nrk«*«-t 10.30 Popu lair concert 11.20—12.20 Gram. muziek 484 M.: 12.20 Gr^m muziek 1 00 en 1.30 Om roeporkest. 1 50 Gram mr'-'- ceau Burton's Musette-pncemble 4 30 en 5.10 Gram. muziek 5.35 Omroeporkest s.io Gram. muziek 6.35 Pianovoordracht 7.35 Gram. muziek 8 20 Om^oeDsvrnohooie-fiv1-t en soliste 9.05 Omro»nkoor en m-^m muziek 9.40 Vervolg orkesteoncpvt. 10.30 Omrnop- dansorkest. Hierna tot 12.20 Gram. muziek. Deutsehlandsen 'W. 1571 M. 7 30 Gevar. programma o.^o Berichten 9.40 Snort- reoortage Q.5o jw o0-ni«k-Trio 10 05 Re- richten 10.20—12.10 Omroeporkest en solis ten (opn.). GEM. RADIO-DfSTRIBIJTÏEBEDRIJF EN DE R.O.V. R \DTO-CFNTR M.R. Voor Zaterdag 7 Januari. Ie Programma: Tederen dag van 824 uur A.V.R.O., VA.R.A. enz. 2e Programma: lederen dag van 824 uur K.R.O.. N.C.R.V enz. 3e Programma 8.00 Keulen 9.20 Pariis Radio 9 30 Radio PTT. Nord of div. 10.00 Parijs Radio 10.20 Radio PTT. Nord of div. 11.20 Keulen 12.20 Brussel VI. 1,30 Keulen 2,50 Brussel Fr. 3 20 Keulen 5,20 R Danmark of div. 5.35 Brussel Fr. 6.20 Brussel VI. 7.50 Keul-m 030 Parijs Radio 10.10 Brussel VI. 10 ze T'«ulen. 4e Programma 8.00 Brussel VI 930 diversen 10.35 T ondon - U.RO voorm, Droitwich 11,05 nam. London Reg. 11.2a Droitwich. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 13