LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 3 Januari 1939 Officieele (risispublicalie o Mr. MOTO SLAAT TOE A iiDitmiN^J Uit Ned. Oost-Indië Buitenland Prof. Enrico Fermi zal niet naar Italië terugkeeren Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek BEURSO VERZICHT W. H. J. DICKE OVERLEDEN. Hij was secretaris-penningmeester van den Zuid-Hollandschen Ijsbond. In St Antoniushove te Voorburg is van ochtend na een korte ongesteldheid in den leeftijd van 67 iaar overleden de heer W. H. J. Dicke secretaris-penningmeester van den Zuid-Hollandschen IJsbond welke functie hij reeds bijna 25 iaar vervuld had. De groote inspanning welke de heer Dicke zich tildens de iongste vorst-periode igetroost heeft, schijnt zijn toen reeds min der goede gezondheid ongunstig te hebben (beïnvloed. De heer Dicke was tevens jarenlang lid en ook secretaris van de rijwielpadvereenieing Zuid-Holland en in deze funct'e de initia tiefnemer van het plan voor den aanleg van een fietspad den HaagKijkduin. GRAANIMPORTFIRMA TE ROTTERDAM LIQUIDEERT. Overgeplaatst naar Argentinië. Een van de grootste Rotterdamsche graanimportfirma's, de fa. Weil Hermanos en Cie.,heeft besloten haar kantoren te Rotterdam te liquideeren en te verplaatsen, naar Argentinië. Het geheel# personeel ls tegen 1 April ontslag aangezegd met uitbetaling van nog een jaar salaris. DE PAN-AMERIKAANSCHE CONFERENTIE TE LIMA. De gedelegeerden bespionneerd. De „Daily Telegraph* meldt uit New York dat John White de goedingelichte correspon dent van de New York Times heeft mede- gedeeld, dat de regeering van Peru de ge delegeerden en journalisten die de Pan- I Amerikaansche conferentie te Lima hebben bijgewoond, heeft laten bespionneeren ge probeerd heeft hen te intimideeren en pers berichten heeft gecensureerd. De intrigues hebben aldus White, op een avond haar hoogtepunt bereikt toen twee leden der Amerikaansche delegatie onver wachts van een banket in hun werkkamer terugkeerden twee Peruaansche detectives verrasten, die dossiers en lessenaars door zochten. Van vele chauffeurs, aldus White, die aan de gedelegeerden waren toegevoegd was bekend dat zij in dienst stonden van de geheime politie. De Peruaansche reg-eerine sympathiseert volgens White sterk met de fascisten. BANDJIRS. PADANG SIDEMPOEAN, 3 Jan. (Aneta/ A.NP.) Bij de rubberonderneming Pi- nangsori, 31 K-M. van Sibolga gelegen is Zaterdagnacht door een hevigen regenval, een gxoobe boogbrug over de bandjirrende rivier weggeslagen. Op de grens van de residenties Tapanoeli en Sumatra's west kust ls het verkeer gestremd door aard stortingen. Uit Djokjakarta: Door hevige Regenbuien is de rivier Serang aan het bandjirren ge gaan. Dit is de grootste welke ooit in dit district is voorgekomen. Tot nog toe zijn geen slachtoffers gemeld. De „Daily Herald" meldt uit Kopenhagen, dat prof. Enrico Fermi, die element num mer 93 heeft ontdekt, te Stockholm vertoeft om er den Nobelprijs voor natuurkunde in ontvangst te nemen. Toen Fermd vier jaren geleden zijn ont dekking deed. schreef de Italiaansche pers: „Een fascistische overwinning op het gebied der wetenschappen". De journalisten te Stockholm waren min of meer verrast, toen zij zagen, dat Fermi in gezelschap was van zijn vrouw en beide kleine kinderen, terwijl hij bovendien een groote hoeveelheid bagage bij zich had. Hij heeft verklaard: „Ik ga niet naar Italië terug. Mijn vrouw en kinderen zijn reeds op weg naar Amerika, waarheen ik hen zal volgen De Jongste Italiaansche wetten hebben het voor mij onmogelijk ge maakt mijn wetenschappelijk werk in mijn eigen land voort te zetten, want ik ben eenJood". De Italiaansche natuurkundige werd in 1901 geboren. Hij studeerde te Pisa, Got- tingen en Leiden. Hij was eerst hoogleeraar aan de universiteit van Florence en tot voor kort te Rome. Sedert 1929 was hij lid van de Italiaansche academie van weten schappen. SENATOR PITTMAN OVER JAPAN. Senator PiUman. de voorzitter van de Amerikaansche Senaatscommissie van bui- tenlandsche zaken heeft verklaard: indien Japan ndet in gunstlgen zin antwoordt op de jongste nota der Vereenigde Staten in zake de üolit'ek van de oren deur in China, moeten de Vereen'zde Staten verge'dings- maatregelen tegen Tokio nemen en in het bijzonder een embargo afkondigen op Ja- pansche producten Plttman zeide dat Japan zekere repre saillemaatregelen zal kunnen nemen zooals het afbreken der diplomatieke betrekkingen doch Japan zal nimmer den oorloc ver klaren. HONGARIJE S POLITIEK. Het uittreden van Hongarije uit den Volkenbond, hoewel waarschijnlijk od den duur. is niet urgent Wel verwacht men daarentegen dat Horgarile spoedig zal toe treden tot het anti-komintern-pact en wel tijdens het bezoek van Osaky aan Berlijn. LYBIË EN DE MOHAMMEDANEN. Dr. Abdel Hamid Said Bey. nationalis tisch Kamer 1 d en voorzitter van den Mo- hamedaaiuchen bond van jonge mannen heeft een manifest gepubliceerd, waarin hij de Italiaansche kolonisatie in Lybië een nog grooter smet op den Islam noemt dan de gebeurtenissen in Palestina Na de Arabieren van Triqol's te hebben verarmd, hebben de Italianen be?loten Cyrenaica en Tripolis als provincies in te deelen in het Italiaansche imperium n'et- tegenstaande dp verklaringen van den Duce dat hij de verdediger is van den Ts'am. Al het vruchtbare land jn Lybië wordt aan blanken geschonken en de Arabieren worden verdreven naar onvruchtbare ge bieden. Hij sroort alle Mohammedanen aan zich te verzetten tegen deze fascistische po'itiek. HOOGVERRAADSPROCES IN DUITSCHLAND. Te negen uur vanochtend is een proces t'^rn Ernst Niekïsch en twee medebe klaag den voor het volksgerecht te Berlijn begon nen. De beklaagden worden beschuldigd van hoogverraad. Het proces wordt gevoerd met gesloten deuren. De rechtbank bestaat uit twee beroepsrechters en drie leeken- rechters. Men verwacht, dat het proces enkele dagen zal duren. In officieele kringen wordt geen bizondere waarde aan het geval gehecht. DE ZAAK-TOM MOONEY. Men veronderstelt, dat aan Tom Mooney (den veroordeelden arbeidersleider in de Ver. Staten) gratie zal worden verleend, zonder dat iemand zich hiertegen zal ver zetten. vice-voorzitter van het hoofdbestuur als mede wijlen den heer D. Maagdelijn, oud lid van onze afdeeiing. De secretaris de heer J. D. Bokslag las de notulen der vorige vergadering die onver anderd vastgesteld werden. Vervolgens bracht hij het jaarverslag uit. Hieraan onttoenen wij o a. dat de afdeeiing niet vertegenwoordigd was op de alg- vergade ring te Zwolle. De verdiensten der schippers vielen in het eerste gedeelte van het af- geloopen. jaar tegen; in de tweede helft maakte het haringse'zoen deze weer eenigs- zins goed. Het nieuwe bestuurslid de heer J. Haasnoot heeft zich verdienstelijk ge maakt door het innen der contributie; dit is hem goed gelukt waarvoor hem dank werd gebracht. In den loop van het jaar werd de schippers ver. .Schuttevaer" het praedicaat ..Kon:nklijk" verleend Het is jammer, dat er nog zooveel schippers af zijdig blijven van onze afdeeiing en dan meestal om redenen die met de vereeniging als zoodanig niet in verband staan. Dat „Schuttevaer" leve en bloeie is de wensch van het bestuur en in het bijzonder van den secretaris 1 De penmigmeester de heer G. van Zuilen bracht het financieel verslag uit waarvoor hem dank werd gezegd. Aangenomen werd het voorstel der alge- meene vergadering om de spoorbrug te Uithoorn meer voor de scheepvaart te doen openen, daar deze gesloten blijft, hoewel er uren achtereen geen trein overgaat; ook de loggers die van IJmuiden naar Katwijk varen en omgekeerd ondervinden hier veel oponthoud Met alg st. werd aangenomen een verzoek te richten tot de Reeder ij ver een igins „Vuurbaak" alhier of de Reede- rijen lid van onze afdeeiing van Schutte vaer willen worden; de secretaris zal zich daaromtrent schriftelijk met de vereeniging in verbinding stellen. Verder werd een voorstel ingediend om het doorvaargeld in de gemeente Haarlem te veriaeen. vooral des nachts. De aftr. bestuursleden de heeren W. Zuyderduyn en G. van Zuilen werden bij accl. herkozen. Bij de volgende jaarverga dering is aftredend de heer Kr. Haasnoot. De heeren J. D Bokslag G. van Zu'len en Kr. Haasnoot werden benoemd tot afge vaardigden naar de a.s. te houden alg. ver gadering. Nog werd gediscussieerd over een voorstel om tot de eemeente Rotterdam het verzoek te richten het doorvaarreld te verlagen; dit voorstel werd verworpen. waaTop sluiting volgde. Aan het postkantoor alhier en het daaronder behcorende ambtsgebied werd gedurende December ingelegd f. 21.159.91 en terugbetaald f. 11.630.61. Gestort op de oostchèque- en girodienst f. 187.800 13 uitbetaald f. 103.434.04. TOEWIJZING KALVEREN EN TOEKEN NING BIGGENMERKEN 1939. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Zuid-Holland deelt de bij haar georgani seerde vee- en varkenshouders mede, dat de lijsten met de toewijzingen kalveren voor 1939 vanaf heden tot 14 Januari a.s. en de lijsten met de toekenningen biggenmerken vanaf begin Januari tot 28 Januari a.s. op de kantoren der Districts-secretarissen ter inzage zullen liggen. 6316 Degenen, die meenen dat zij in verhou ding tot andere georganiseerden een te lage toewijzing hebben ontvangen, kunnen, al vorens een bezwaarschrift in te dienen zich van de toewijzingen aan andere vee houders op de hoogte stellen. men sprak de burgemeester den jubilaris op zeer geestige wijze toe. Zijn origineele rede was opgesteld in den vorm van een procesverbaal. Spr. bood hem een stoel aan met een daarbij passende rooktafel. De jubilaris werd gedwongen „op dezen stoel op nader te regelen, tijdstippen te gaan zitten". De heer W. Kelderhuls, collega van den jubilaris sprak namens collega's en vrien den de heer J. Heida brigadier der Ri.jks- veldwacht te Alphen voerde het woord na mens rijks- en gemeentepolitie een bood een leeslamp en leesbak aan. Vervolgens sprak de heer de Lange, gemeente-veld wachter van Moordrecht die een fraai bloemstuk overhandigde namens den poli tie-va keur sus. Nog voerden het woord de heer J. J. Steenbakker, namens het secretarieperso- neel en de heer Wijkmans uit Leiden, die mede uitvoerig memoreerde hoe prettig hij met Van Buren mocht samenwerken, wan neer dit voor de rec'asseering nood:g was. Als laatste spr. voerde de oud-collega de heer Heijmans het woord waarna de heer Kelderhuis namens den jubilaris dankte voor de fraaie geschenken en waardeerende woorden. De burgemeester sloot daarna deze offi cieele bijeenkomst. VeTmeld zij nog. dat Van Buren tijdens en voor de receptie in Ons Jeugdhuis" nog vete blijken van belangstelling, zooals ee- lukstelegRammen en geschenken in ont vangst mocht nemen terwijl ook velen van de gelegenheid gebruik hebben gemaakt om Van Buren en diens familie de hand te drukken. Al met al is het voor veldwachter Van Buren een onvergetelijke dag geworden! vast worden genoemd. De affaire was overigens niet groot. De spoorwegaandeelen, welke den laatsten tijd doorgaans op den voorgrond traden, gaven ook thans weer eenige affaire te zien. Voorts ging het vooral kort na de opening tamelijk levendig toe in Anaconda, waarvoor eveneens eenige kooplust aan den dag werd gelegd. De Staalaandeelen trokken maar geringe attentie. De lokale markt was stil. Koninklijken werden iets beneden het vorige slot ingezet en maakten tildens den beurstijd slechts geringe fluctuaties mede. Van de Amerikaansche soorten gaven Tide water eenige affaire te aanschouwen op onge veer het peil van gisteren. In Suikerwaarden was weinig te doen. De stemming was overigens prijshoudend, hetgeen in verband werd gebracht met de berichten om trent verkoopen van de N.I.V.A.S. De specifieke Suikeraandeelen werden meerendeels iets hoo- I ger afgedaan. ïT.V.A.'s openden een paar pun- ten beneden het vorige slot, doch later op den middag kon èen kleine verbetering worden waargenomen. De handel bepaalde zich ove rigens tot een -gering aantal stukken. De Scheepvaartmarkt was verlaten en de koersen waren niet of niet noemenswaardig veranderd. Ruberfondsen waren bijna geheel op den achtergrond geraakt. Amsterdam Rubbers ble ven gemakkelijk op peil. De incouranten waren volkomen veronachtzaamd. De affaire in Tabakken was van geringe po- portie, waarbij de noteeringen weinig bij die van gisteren afweken. De industrie-afdeeling lag verlaten. De Phi- lipsaandeelen werden iets hooger genoteerd. De Fokkeraandeelen werden verscheidene punten beneden het vorige slot ingezet, doch daarna kon weer een klein herstel worden waarge nomen. Nederlandsche beleggingswaarden hadden een zeer beperkte markt en het lijkt er wel op alsof de nieuwiaars-investeeringen achterwege zullen blijven. Van de Fransche fondsen waren de guldensobligatiën goed prijshoudend. Discontoverlaging door Bank van Frankrijk. De Bank van Frankrijk heeft haar wissel disconto verlaagd van 21/» op 2 pet. WISSELKOERSEN. Londen 8.51V4 (8.52»/«); Berlijn 73.75 (73.75); Parijs 4.82V« (4.83); Brussel 31.03 (31.—); Zwitserland 41.57 <41.49); Kopen hagen 38— (38.05); Stockholm 43.82'/» <43.90»; Oslo 42.77',1- <42.85); New York' 1.83 15/16) (1.83 7/8). Praag 6.30 (6.30). Lire Bankpapier 5.55 <5.55). Prolongatie Vi. Part. disc. 1/8. Daggeld 1 4. Regis termark en 31'/». Handelsmarken 8 7/8, Reismarken 49. Bankpapier 23 1/8. Tussehen haakjes zijn de koersen van gisteren. MONTEGU NORMAN NAAR BERLIJN. De Daily Telegraph" verneemt dat Mon- tayu Norman de souverneur van de Bank van Engeland deze week een particulier bezoek aan Berlijn zal brengen. ROMEINSCHE GROET AAN HET ROEMEENSCHE HCF. Koning Carol van Roemenië zal voortaan met uitgesterkte hand (den Romeinsohen groetl worden begroet in riant-, van met de traditioneels buiging De Rome nsche groet is ook door de nieuwe offirieele politieke partü ingevoerd. KATWIJK AAN DEN RIJN. De gevolgen van de vorst. Het gaat al blijken welke schadelijke ge volgen de strenge vorst teweeg heeft ge bracht Sommige producten, voornamelijk die we'ke n'et tegen vorst bestand zijn, zijn nu peperduur Een ongekende prils bracht Andiivie dez? dagen op nj. van f 0.28 tot f. 0 35 per K G Ook uien die voorheen haast niet te verkoopen waren liepen op tot f. 9 per 100 K.G. En spruiten hebben het zwaar te verantwoorden gehad. Ge vreesd wordt dat minstens 50 verloren zal zijn. Een oud-gediende van het 4e Reg. Inf. Leiden. Dat het 4e Reg. Infanterie te Leiden op Maandag 9 Jan. haar 125-jarig bestaan zal hgrdenken is reeds bekend. Niet zoo algemeen bekend is echter het feit, dat onze plaatsgenoot, de heer J. Zwaan. Valkenburgscheweg 8, als oud gediende (scherpschutter! van lichting 1871 van bedoeld korps als één der oudsten deel zal nemen aan het défilé en de andere gebeurlijkheden. Als bijzonderheid zij vermeld, dat de heel' Zwaan nog in het bezit is van zijn zak boekje. verlofpas en een bewijs van goed gedrag Deze bescheiden, die nu ongeveer 70 jaar geleden aan hem werden afgegeven ga-m a.s. Maandag weer naar Leiden. Dit zal wel een unicum zijn! Geen wonder, dat de burgemeester zich bereid verklaarde per auto den oud-gediende op eenigszlns officieele wijze op de plaats van aantre den" te brengen. Het zou echter voor den nu bijna 88-jarige heusch geen bezwaren opleveren om te voet naar Leiden te gaan De heer Zwaan is nog goed ter been en verricht nog dagelijks met een energie, die vele jongeren beschaamd zou kunnen ma- mi. ziin werkzaamheden. Wij wenwhen hem a.s. Maandag gaarne 'en genoeglijken dae. waarop ongetwijfeld vele oude herinneringen opgehaald zullen worden. AU kerkvoogd der Herv.'Gemeente al hier is herkozen de h°er P. v. d. Waay. De gewone maar.delij ksche collecte ,/oor d" restauratie der Ned Herv. Kerk alhic- heeff oreeb-a'ht. f 36 35. De heer H de Munnik kantonnier bij de Prov. Waterstaat alhier is door Ged Staten bevorderd tot hoofdkantonnier. Dinsdag, Woensdag, Donderdag yy Vooraf toonen U de moedige Rebellen van La Santa een spanned verhaal. 6309 VOORSCHOTEN. Nieuwe directeur van het Instituut v Wullings. Met ingang van 1 Januari j.l. is benoemd inplaats van den heer J. J. S. Brandsma, tot directeur van het Instituut Wullings. internaat 5-j. H.B.S alhier, jhr. G. M. E. van Suchtelen te Wassenaar. RAUSCHNING VERVALLEN VERKLAARD VAN ZIJN NATIONALITEIT. De Senaat van de vrije stad Danzig heeft besloten den vroegeren president van den Senaat Rauschninz, verval'en te verklaren van ziin Danzieer nationaliteit. De raden hiervan is een reeks aanvallen van Rauschnlnv op de vriie stad het Duit- sche rtik en volk en de natlomaal-socialistl- tche beweging. KATWIJK AAN ZEE. Jaarvergadering der Kon. Schippers- vereeniging ..Schuttevaer". Deze vergadering der afd. Katwijk e.o ,verd in Casa Cara gehouden. De voorz.tter de heer W. Zuyderduyn heette allen harte- H1k welkom. Spr. betreurde het dat nog zooveel schippers eéén lid van Schutte vaer" waren waarna hij een opsomming gaf van hetgeen door de vereeniging reeds bereikt is. Dit iaav zu'len eenige voorstel- Iren van onze afdeel'hK het hoofdbestuur bereiken Er w'vd ra«ds bereikt, n 1. dat een rood licht In het .muizengat" kwam en dait te Gouda des Zaterdagnachts tot 12 uur- door de nleuwp sluis geschut kan wor den. Hierna herdacht de voorzitter wijlen den heer Lambertus Hortentius, üi leven ZEVENHOVEN. Met paarden en wagen te water geraakt. J. R. alhier, ln dienst bij den landbouwer v. S., geraakte met een tweetal paarden, ge spannen voor een driewielde kar, die met mest beladen was, al slingerende in het Aarkanaal en kwam op het ij$ terecht. R. kreeg de kar over een der beenen. waardoor hij lichamelijk letsel bekwam. De bestuurder van een passeerende vrachtauto vervoerde hem naar Zeven hoven, waar dr. A. Lucardle hem verbond. De paarden en de kar werden weer aan den kant gebracht. Door B. en W. is aar. mej. de Bruijn op haar verzoek eervol ontslag verleend als schoonmaakster van het raadhuis. In haar plaats is aangesteld mej. C. J. v. Veen. ZOETERWOUDE. Groote verkeersstagnatie bij de Leiderdorpsche brug. Gistermiddag was er bij de Leiderdorp sche brue een zeeT groote verkeersstagnatie. De brug werd te ruim half drie opgehaald voor een sleepboot, waarachter zich een groote Rijnaak geladen met steenkolen en bestemd voor Lelden bevond. Deze Rijnaak raakte midden onder den brug aan den grond en er was gegn beweging meer in te krijgen. Omstreeks ha'f vier naderden nog twee motorvaartuigen, die met alle kracht van achteren trachtten op te duwen. Het werd evenwel eeirst ruim vier uur. voordat de Ritnaak loskwam. Het verkeer en het publiek waaronder zich vele zakenmenschen bevonden hadden dus méér dan een uur oponthoud. BOSKOOP. HULDIGING VAN VELDWACHTER VAN BUREN. Vele hartelijke woorden. Gistermorgen om 11 uur had in de Raad- aal van het gemeentehuis een grootsche huldiging plaats van den veldwachter M. van Buren. Aanwezig waren het college van B. en W. het personeel der gemeentesecretarie de directeur der gemeentebedrijven de heer A. H van Gelderen. burzemerater van Zaandilk. vroeger alhier ter secreiarie werkzaam voorts de heer P C. G. A. Wilk- mans bestuurslid der rec'asseer'nasvereeni- glne le Leiden Voorts tal van collega's van rijks- en gemeentepolitie uit den om trek. alsmede vele ander» belangstellenden Toen de jubilaris en diens eehtgenoote kinderen en familie hadden plaats geno- ZOETERMEER. HET ZILVEREN JUBILEUM VAN DEN HEER J. F. H. STEENHUIZEN. Erkentelijkheid van vele zijden. Zooals bekend, herdacht gisteren de heer J. F. H. Steenhulzen, veldwachter dezer ge meente den dag dat hij 25 jaar bij de politie in dienst was. Des morgens werdi de jubilaris ter ge meentesecretarie door den loco-burgemees- ter. den heer A. J. M. van Well gefeliciteerd namens den secretaris en het secretarie- personeel, waarbij de heer v.'Well den jubi laris schetste als een getrouw politie ambtenaar die voor ieder klaar staat zon der zijn waardigheid te verliezen en daarom de achting van de geheele burgerij geniet. Namens de wethouders en secretaris ward den jubilaris in tegenwoordigheid van zijn vrouw een blük van waardeering aangebo den bestaande uit een zilveren potlood met inscriptie. De jubilaris dankte voor de waardeerende woorden. Des middags werd de jubilaris gehuldigd in hotel .De Jonge Prins" namens de ge heele burgerij en namens collega's in- en buiten de gemeente. De veldwachter Bos die de leiding dezer huldiging had heette allen welkom en gaf het woord aan den heer J. Timmerman te Benthuizen die den jubilaris en diens eehtgenoote toesprak namens de politfe ter plaatse en uit den omtrek. Het verheugde spr. dat hij het voorrecht had als oudste het woord te mogen voeren. Hij memoreerde dat de jubilaris het groot ste deel van zijn loopbaan in Zoetermeer is geweest. Hij schetste hem als een hu maan ambtenaar en feliciteerde hem na mens het secretariepersoneel en de collega's uit den omtrek Ook mej. Steenhuizen werd van harte gefeliciteerd, zij heeft steeds medegeleefd en haar man terzijde gestaan. Als blijk van waardeering bood spr. een electrisehe straalkachel aan. Aan mej. Steenhuizen overhandigde spr. een bloem stuk als blijk van waardeering voor het steeds terzijde staan ran haar man De jubilaris dankte ipede namens ziin vrouw voor de waardeerende woorden en voor de Drachtige cadeaux. Vervolgens sprak de heer J. L. Moer- kereken namens de burgerij die den jubi laris feliciteerde met zijn 25 iarie ambts jubileum. Spr. memoreerde dat de iubi'aris met trots op ziin looobaan kan terugzien en dat hij het vertrouwen van ziin supereuren en burgerij jen volle genoot. Spr schetste hem als een humaan mensch, die met tact veel wist te bereiken. Spr bood tenslotte een gouden horloge met Inscriptie namens de burgerij aan als herinnering aan dit iubileum. De heer Steenhulzen dankte sdt voor diens woorden en tevens de burgerij die zoo spontaan de midd'len gaf. om een dergelijk geschenk te koopen. Mej. Steenhuizen nam hierna het woord en gaf haar man een biipassenden gouden ketting, die onder lu'd applaus door den jubilaris werd aanvaard. Tenslotte bleef men nog eenuren tijd ge zellig bijeen. 4rki AMSTERDAM, 3 Januari. Zooals bU gebrek aan de gebruikeloke notee- ingsgegevens der buitenlandsche beurzen ver wacht kon worden, had de Amsterdamsche ef fectenbeurs heden een zeer stil verloop. Men bepaalde zich ertoe het verloop van zaken af te wachten en de markt kenmerkte zich door een groote afwezigheid van orders. De stemming was overigens goed prijshoudend, zij het. dan ook dat de koersen weinig bij die van gisteren verschilden. De meeste belangstelling werd ech ter aan den dag gelegd voor de Amerikaansche fondsen, die weliswaar niet veel veranderd wa ren, daar men op de ontwikkeling van Wall- street niet veel vooruit durfte te loopen, doch voor verschillende specialiteiten openbaarde zich toch eenige vraag ^n de stemming kon dan ook LEIDEN. 2 Jan. Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. „Leiden en Omstreken" Per 100 Kg.: Roode kool 2.805.10: Sav. kool 4.20—5.60; Groene kool 3.60—6.60; Boerenkool 69; Prei 2—6.20; Kroten gekookt 6—10; Uien 2.40—6.20 Peen 3.80—9.30; Spruiten 5—26; An dijvie 18—35; Nero 6.20—14.20; Witlof 8—17. Per 100 stuks: Knolselderie 25.40. Per 100 bos' Pieterselie 18.10—49: Selderie 14.30—15.40. LEIDEN. 3 Jan. Vette varkensmarkt 223 zware 4849. 7 lichte 47. handel sleepend. BODEGRAVEN. 3 Jan. Aanvoer 127 par tijen Goudsehe kaas. alle met R.M.. totaal 5915 stuks, wegende 53.235 Kg. le srt. met R.M. 2627.50. 2e srt. 2425. zwaardere tot 29. Han- I del matig. HAZERSWOUDE. 2 Jan. Aanvoer 2232 eie- i ren Kippeneieren 4.15—5.15: Eendeneieren I 3.25. KATWIJK a. d. RIJN. 2 Jan. Eigenhei mers. groote 40—55; Knolselderie A 3—4.40. B 12—2.95: Waspeen 0.751.75: Kroten 60—85: Roode kool 24; Gele kool 1.304.80: Groene kool 3—5.80: Uien 6—8 75; Prei 3.50—6: Andijvie 12: Boerenkool 3054. NAALDWIJK. 2 Jan. Coop. Centr. Westl. Snij bloemenveiling Spectrum 4.708.30: Sal mon 4.50—6.20; Licht rose 6.50—8.20; Geel 6— 7.40;. Wit 5.90—9.40; Gemengd 5.50—840; Ama- rylli 21—23 Gerbera 9.90; Calla 16—20: Hya cinthen: wit 3.50—4.50. blauw 6.20—7.50; Tros- Germ 1316; Plumosa 1636: Sprengerie 12— 21; Freesia 13—29; Geel 47—62; Roode Cop land 61—64: Rose Copland 48—62: William Copland 38—55; Allard Pierson 25—39: Hille- garda 39—42. Paperwhite 28—31; Gele Prins 21; Albino 69. NAALDWIJK 2 Jan. Bond Westland Ali cante 30—49: Tafelappelcn 13—19: Witlof 12— 18; Prei 2.20—6; Roode kool 1.10—4.50; Sav. kool 1.30—4.80; Andijvie 90—95; Boerenkool 20 —55. NIEUW VENNEP, 2 Jan. 1939. Eieren veiling. 3820 kippeneieren 4.70—5.20; 2170 hennen- eieren 4.20—4.60; Konijnen 0.75—1.25. PURMEREND. 3 Jan. Gem. Kaasbeurs. I Verhandeld 14 partijen, wegende 28.000 Kg. Handel matig. Hoogste prijs 22; Kleine Boeren kaas 222. Boter 1.541.62. Runderen, aan voer 477 stuks: Vette koelen 6270; Gelde koelen 115175: Melkkoeien 180260: Stieren 4650: Paarden 70145; Vette kalveren 30 43; Nucht slachtkalveren 7—12; Nucht. fok- kalveren 1118; Vete slachtvarkens 4547; Magere varkens 18—25: Biggen 8—16: Schapen 1825; Bokken 311; Kippeneieren 44.50; Eendeneieren 3; Oude Kippen en Hanen 42'i— 471j: Konijnen 0.301.50; Eenden 20—60; Dui ven 40; Ganzen 2.75—3.20. Coöp. Centr. Eierveiling Purmerend G.A. Aanvoer 30.000 Eendeneieren 3.25—3.30: 90.000 Kippeneieren 65 66 Kg. 4.65—4.85; 63 64 Kg. 4.40—4,65; 60 62 Kg. 4.15—4.40; 58 59 Kg. 4.05 —4.25; 56 57 Kg. 4—4.15; 53 55 Kg. 3.95—4.05; 50 52 Kg. 3.80—3.95. RIJNSBURG. 2 Jan. Groentenveiling Aard appelen 7080: Kroten 70—80: Waschpeen 0.80 1.60; Knolseldery 2.505: Boerenkool 3044; Roode kool 2.503.80; Gele kool 24; Groene kool 2.50—5; Uien 5—7.50. RIJNSBURG. 2 Jan. Bloemenveiling Cop land 30—56; Krelage 46—52; King of the Yel low 20—26: Sonja 34—38; Pierson 3038; Sa- biola 46—52; Saluta 34—42; Mobile 38—44; Hyacinthen wit 3 20—6.80; Bismarck 5.60— 10.40; Fruien 5.20—6.80; Lieber 4.60—5.40; Red Star 0.80—120; Due de Berlin 0.60—1.20; Witte Due <160—1.40. ROTTERDAM, 2 Jan. Binnenl. Granen Haver 6.25—6.75; Chev. Gerst 7.90—8.10: Win- tergerst 7.50—7 85; Rogge 7.50—7.90; KI. gr. erwten 910.25 'extra grove hooger»; Schok kererwten 10.7512 «bepaald grove kwal daar boven»; Br. boonen 2931: Kogelboonn 3035; Voerlijnzaad, niet getoond; KarwiJzaad 20— 21.50 tinei.): BI. Maanzaad 31—33.50 tinei.». ROTERDAM 3 Jan. Veemarkt Aanvoer 188 paarden. 5 veulens. 1016 magere runderen. f55 vette runderen. 560 vette kalveren. 177 graskalveren. 1109 nucht. kalveren. 417 schapen en lammerpn. 19 varkens 55 bokken en geiten, totaal 4006 stuks. Per Kg.: Vette koeien 70. 62. 52: Vette ossen 68. 58. 40—50; Stieren 62. 56. 50; Vette kalveren 120. 110. 70—80. Schapen 45. 39. 30; Lammeren 49. 44. 40; Graskalveren 50. 40; Nucht. kalveren 40. 35. 30; Slachtpaar- den 50. 40. 30. Per stuk; Schapen 21. 18. 16: Lammeren 16. 14. 11' Nucht. slariitkalveren 10. 8. 6: Nuch< fokkntyeren 25. 22. 18; S'aeht- naarden 210. 160, 90; Werkpaarden 310. 250. 100; Hitten 225. 180. 100; Stieren 280, 210. 140; Kalfkoeien 'J00. 240. 170; Melkkoeien 295. 230, 170; Varekoerin 200. 160, 140; Vaarzen 180, 16Q, 120; Pinken 150. 120. 100: Graskalveren 58, 25; Bokken en geiten 8. 6. 5. ZOETERWOUDE. 2 Jan. Aanvoer 1108 eieren. Kippeneieren 4 80 5 30; Kaas 29: Ha nen 60; Konijnen 16—70.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 3