FRANS RAP GELUKKIG NIEUWJAAR Balans Opruiming W<lLAVPJUL JAC POST A. W. H. KLINKENBERG FIRMA GEBRS. LUT LEENDERT VFNTJS Een Gelukkig en voorspoedig Nieuwjaar „DE BLAUWE DRUIF" SLAGERIJ H. „DE SIERKAN" Het Leidsche Polilie-Mimekgezelschap L.V.V. Lugdunum LEID5CH DA53ÜD - AMfe Blad Zaterdag 31 December 1933 Spanje en het Verre Oosten In vogelvlucht door de landen Wie heengingen E. H. RAP K. BURGY - AANNEMER MORSCHWEG 30-9e - TEL. 1312 een voorspoedig Nieuwjaar toe Fa. C. G. SMIT - Steenstr. 49-Tel.485 SCHEEPSSMEDERII - IJMUIDEN B. A. Deviló wenscht zijn geachte Cliëntèle, Vrienden en Bekenden een Voorspoedig Jaar toe. 6015 E. J. COSTER - Leiden HET BESTUUR VAN DEN LEIDSCHE KORFBALBOND Gelukkig Nieuwjaar •'.ders Ls gehoord, men denke aan de rede- Toeringen van Ickes en burgemeester La- guardia. Daarmede nam Amerika scherp stelling tegen de methoden der totalitaire staten! En consequent wordt deze houding thans gehandhaafd, waar een officieel Duitsch protest op duidelijke wijze is af gewezen met de verklaring, dat het volk het in groote massa volkomen eens Is met hetgeen werd gezegd over de ras-politiek. Waar dit. od uit zal loopen, is nog niet te zeggen, doch een afbreken der betrekkin gen, die nog slechts door gezantschaosper- soneel bestaat, daar dc gezanten reeds zijn teruggeroepen, zij het onder het mom van „consultatie", ligt binnen het bereik der mogelijkheden. Men zal bemerken, dat het woord Vol kenbond, eens zoo'n hoop der wereld, door ons nog niet. werd genoemd. Dit Is geen vergissing, maar een gevolg van het r oeve feit, dat dit lichaam, behalve voor c' 'c»le zaken van practLsch nut als tegen gaan van opium-handel, arbeidsregelin gen etc., momenteel als factor is verdwe nen uit de wereld-politiek. De Volkenbond heeft een schoonen droom gedroomd, maar bleek, helaas, niet levensvatbaar. De idee der collectieve - veiligheid mag voorloopig worden opgeborgen tot wellicht in betere tijden een tweede poging, geleerd door de droeve ervaringen van het heden, kan p'aats vinden De menschheid zal heel wat moeten veranderen of liever gezegd, ver beteren Er restgn O's thans bij den algemeenen blik rondom aardbol nog een tweetal brandpunten van belangstelling: de oorlog In Spanje en die in het Verre Oosten. In beide gevallen ls nog geen beslissing geval len en schijnt deze voorloopig ook niet op komst. Dank zij de hulp van Italië en Duitsch- land het laatste land steunde alleen met materiaal! heeft Franco eenige nieuwe successen geboekt. Hi! dreef een wig tus- schen Barcelona en Valencia door van uit Teruel naar de kust. zich een weg te banen, doch tot een beslissenden aanval op een van genoemde centra der republikeinen kwam het niet. Of is deze nu eindelijk na maanden van rust ingezet? Onder leiding van Engeland ls de niet- Inmengings-polltlek voortgezet en, geluk- k'e. met goede resultaten. Toch he»ft het enkele malen gespannen; men denke b.v. aan de bom-aanvallen op Enbelache sche pen, de lucht-bombardementen van Franco on open steden, die algemeen verontwaar diging wekten tcrwiil in Frankriik een krachtige groep feitelijk nog altijd het liefst Barcelona te hulp zou willen snellen. Een goede greep was het Engelsch-Ita- liaansch accoord, reeds boven vermeld, doch een eindpunt is ook dit niet. Belang rijke contingenten vrijwilligers zijn heen gezonden, doch alle buitenlanders zijn nog lang niet verdwenen, speciaal niet aan de zijde van Franco. Zelfs heeft deze den laatsten tijd opnieuw materiaal uit Italië ontvangen. Engeland kan er dientengevol ge nog niet aan denken om Franco de rechten van oorlogvoerende toe te kennen, waarop Burgos zit te spinnen, want dan zou het Barcelona wellicht oo de knieën kunnen brengen door een blokkade, al ging de kruiser „Baleares" met 600 man verloren door een juist gerichte torpedo. De ravitailleering baart het republikein- sc.he Spanje immers than.s ai veel zorgen. Men hoort den laatsten tijd weer geregeld praten over bemiddelingspogingen, maar veel uitwerking hebben zij nog niet gehad. Burgos heeft ex-koning Alfonso zijn 8r>nansehe burgerrechten hergeven. Es dat het begin van zijn terugkeer of van zijn jongsten zoon? In het Verre Oosten behaalden de Ja panners te velde nieuwe successen, culmi- nrerend In de bezetting van Hankau en Kanton. Rond Hankau is hevig gestreden. Kanton viel bijkans zonder slag of stoot, hoewel daardoor voor de Chlneezen de voornaamste haven voor aanvoer van wa pentuig verloren ging. Alleen de lange en moeilijkste landwegen laten versterking van het Chineesche leger thans nog toe. Maar de oorlog, of het incident, zooals de Ja panners nog altijd beweren, ls daardoor weinig nader tot een regeling gekomen. daar de Chineezen met merkwaardige vol harding en eensgezindheid maarschalk Tsjang Kai Sjek, die als premier aftrad, doch bleef als generalissimus, getrouw blij ven. Deze oorlog zal niet met wapenen zijn te beslissen, naar het zich laat aanzien, doch door een uitputtingsproef over de gansche linie. Hielden de Japanners aan vankelijk met groote hardnekkigheid vast aan hun verklaring, dat Tsjang Kai Sjek moest verdwijnen voor en aleer van on derhandelingen sprake zou kunnen zijn. de slechte ervaring in het stichten van Chi neesche reeeeringen in het veroverde land feitelijk zijn de Japanners daar ook slechts meester langs de spoorwegen en hoofdwegen! en de zware lasten van een zoo langdurigen strijd schilnen Japan thans toegeeflijker te maken. De eischen, die zij stellen, zal de Chineesche leider echter niet aanvaarden! Waarschijnlijk wordt Japan ook bewogen tot grooter Inschikkelijkheid tengevolge van gevaren, die van andere zijde gaan dreigen Om te beginnen van de zijde der sovjets. Reeds eerder scheen Moskou het tot een oorlog te willen drijven, gezien het Inci dent van Tsjangkoefeng. doch hiervoor werd tenslotte toch een oplossing gevon den, Nu dreigt wederom oorlogsgevaar ten gevolge van de weigering der sovjets de Jnpansche voorstellen Inzake de vlsscherij- kwestle te aanvaarden, Japan wil zijn groo te belangen In deze materie veilig stellen, doch Rusland houdt vast aan zijn rechten. Nog ls deze zaak hangende, gescherm met ultimata etc. ten spijt. Doortasten durft nog geen van beide! En voorts ziet Japan, dat de Westersche mogendheden, w.o. in dit geval ook begre pen de Vereenlgde Staten, grimmiger wor den. Japan meende van de groote verwar ring in Europa gebruik te kunnen maken cm de andere vreemdelingen in China van hun voorrechten te berooven en zelfs de open-deur-politlek op te heffen. Deze vlie ger gaat evenwel niet op. Onder leiding van Amerika ls duidelijk te kennen gege ven. dat men dat niet zal aanvaarden. Voor het eerst zijn thans Amerikaansche en Engelsche credleten aan China ver leend; het gaat daarbij niet in de eerste plaats om de bedragen, die slechts klein zijn, maar om de demonstratie, daaraan verbonden! Japan zal daarmede rekening moeten houden of het wil of niet! Hoe deze oorlog tenslotte zal worden be ëindigd? Oudergewoonte zullen wij op deze alge- meene beschouwing nog ln het kort laten volgen, wat zich ln de diverse landen van onze planeet heeft afgespeeld. België. Hier voltrokken zich weer eenige crises. Nadat de minister van finan ciën, de Man was afgetreden, moest weldra ook het kabinet Janson heengaan. Voor het eerst in de Belgische geschiedenis kwam er een ministerie onder een socia list als leider, n.l. Spaak. Deze voert een zeer gematigde politiek, hetgeen hem eenige malen in botsing bracht met zijn eigen partijleider VanderVelde, het laatst over de benoeming van een agent te Bur gos. een zuiver ideologisch twistpunt. Een kabinetscrisis durfden de socialisten daar om niet forceeren en Spaak mocht blijven trots Burgos. Wellicht zal de dood van VanderVelde, juist aan het einde van het jaar, het verzet breken. Te meer, waar de socialisten de kloof tusschen de Vlaamsche en Waalsche socialisten de eerste staan achter Spaak, die veel heeft gedaan om den ouden taalstrijd te doen bedaren niet gaarne zullen zien verbreeden. Duitschland. Op ouden voet worden de zaken voortgezet, zij het dat von Blom berg is afgetreden als minister van defen sie, hetgeen echter den invloed van het nationaal-socialisme op de Reichswehr niet noemenswaard deed stijgen. De Kerkstrijd duurt met vlagen van hevigheid voort, vooral nu ook het katholieke Oostenrijk in het Derde Rijk is opgegaan; men denke aan de Hetze tegen kardinaal Innitzer! Ds. Niemoeller, bestraft met 7 maanden ves tingstraf, die echter geboet waren door het voorarrest, vertoeft nog altijd In een con centratie-kamp. dank zij de willekeur der Gestapo. Met het Vaticaan ls de verhou ding langzamerhand zeer gespannen ge worden en een afbreken der betrekkingen sr^iint niet onmogelijk. Alles blijft gericht op versterking van dr weermacht en de productie, waardoor zelfs, trots de Invoering van een arbeids- dienstplicht, een tekort aan werkkrachten is ontstaan, dat men tracht te dekken door Duitschers uit het buitenland te doen re- pa trieeren. Ware positie van het land blijft een vraagteeken. evenals de juLste denkwijze van het Dultsche volk, dat tot zwijgen is gedoemd, zelfs daar, waar het in groote trekken niet het optreden der regeering deelt, gelijk b.v. tegen de Joden. Frankrijk. Een zeer rumoerig iaar heeft dit land achter den rug. Niet alleen, dat er weer de noodige kabinetswijzigingen zich voordeden daar een normaal ver schijnsel maar bovendien was het een jaar van stakingen In het wilde, waardoor de kracht van het land niet weinig ls ge daald. zelfs dan, wanneer het land een heid meer dan ooit noodig had, gelet op de algemeene constellatie ter wereld. Begin Januari viel het kabinet-Chautemps, dat echter gewijzigd terugkeerde. Het bleef een Volksfront-bewind, zij het al iets getem perd Tusschen Kamer en Senaat ont stond een scherpe botsing over het ar- beidsstatuut, doch de regeer,ng wist dit bij te leggen om echter weldra te sneuvelen op den eisch naar volmachten. Het was Blum, die daarop nog eens weer aan het bewind kwam, na een vergeefsche poging om een nationaal kabinet te vormen. Maar Blum viel in den Senaat, om plaats te maken voos Daladler. Deze begon het sta kingseuvel met flinke hand aan te pakken, hetgeen feitelijk reeds een breuk in het Volksfront beteekende; maar voorloopig werd dit nog gecamoufleerd. Openlijk werd deze pas. toen Marchandeau aan financiën werd opgevolgd door Reynaud, die met zijn decreten tot redding van het land alles wat rood was, tegen zich in het harnas joeg. Zelfs waagde de C.G.T. het om een algemeene staking te ontketenen, die ech ter een groot fiasco werd. Frankrijk, aan het rampzalige Volksfront ontrukt, schijnt onder krachtige leiding van Daladier, die zich een meerderheid verschafte met steun van rechts, zich op te heffen uit de gevaarlijke situatie, waarin het Volksfront het land had gestort. De tweespalt onder de socialisten zoo als te voorzien was, is het samengaan met de communisten alleen den laatsten ten goede gekomen' breidt zich inmiddels uit. De groep Pivert is uitgezet en de on- cenighcid tusschen Blum en Faure kon men niet bijleggen. Of het volgende Jaar verkiezingen zal brengen met een nieuwe groepeering? Nog dient het optreden gememoreerd van de C S. A. R.-beweging, een soort rechts- dictatoriale organisatie. Deze is ln de kiem gesmoord en van die zijde schtjnt voor eerst geen gevaar meer te duchten. Engeland. Na het uittreden van Eden, ls de positie van het kabinet Chamberlain er niet sterker op geworden, hoewel de conservatieven ln meerderheid den premier blijven volgen Naast een minderheid onder Eden, Duff Cooper en Churchill, die het feitelijk niet eens zijn met Chamberlain's buitenlandsche politiek, staat een andere minderheid der partij, die het weer niet eens is met de wijze, waarop de herbewa pening ten uitvoer wordt gebracht en ver snelling voorstaat. Tot zelfs in de regeering doet zich dit verzet gelden, zoodat er iets zal moeten gebeuren, al is nog niet te voor spellen in welke richting. Het streven van Eden naar een nationale regeering ls afge stuit op verzet van Labour, die meent bij verkiezingen een goede kans te maken op eigen kracht of althans zoo te worden ver sterkt, dat de conservatieven en z.g. coali tie-liberalen alleen het niet meer zullen kunnen klaren. Veel zal in dit opzicht na tuurlijk afhangen van den verderen loop van zaken op het wereldtooneel. Met de Dominions blijft de verhouding goed; zelfs werd met Ierland een overeen komst bereikt, die Dublin ln groote mate onafhankelijk maakt onder presidentschap van dr. Hyde. Dublin blijft echter de her- eenlglng met Ulster eischen en dat baart nieuwe zorgen. Met Palestina heeft het Britsche rijk groote zorgen. De Arabieren verzetten zich krachtig tegen verdere Immigratie van Joden, daarbij gesteund door de totalitaire staten, die gaarne in troebel water vis- schen. Engeland heeft het land zelfs mili tair moeten heroveren, om het zoo eens uit te drukken, om een einde te maken aan de opstandige actie der Arabieren en trots die bezetting is het verzet nog altiid niet geheel gebroken. Of het plan ln Londen een ronde-tafel-conferentie te houden, suc ces zal hebben, dient nog te worden afge wacht. daar de groot-moefti, de leider van het verzet, daarvan Ls uitgefloten. Veel zal "fhaneen van de houding der overige lei ders der Arabieren als emir Feysal en anderen. Zuld-Afrika vierde oo grootsche wllze den honderdsten verjaardag van den slag bij Bloed-rivier. waar destijds de Zoeloe- kontng Dlngaan werd vernietigd als straf voor zijn verraderlijk ontreden tegen de voortrekkers onder Plet Retief. Oostenrijk ls weggevallen uit de rij der naties, Hongarije zag het kabinet Daranyi Dlaats maken voor een kabinet Imr.edy. dat kort geleden ook weer wijziging onderging; de Kanya werd oa. aan buitenlandsche zaken vervangen door graaf Csaky Het land richt zich meer en meer naar de as Berli.in-Rome. Het recht van bewapening is herkregen, na krachtig verzet der Kleine Entente, die uiteen ls gevallen door het amputeeren van Tsjecho-Slowaklje. Dit voert ons als van zelf naar Polen en den Balkan. Polen voelt zich allesbehalve veilig na de Jongste gebeurtenissen en het zelfde geldt voor Roemenië met zijn groote Hongaarsche minderheden en Oekrainsche bevolking Ls het wonder, dat de Roemeen- sche politiek nog al eens wijzigde? Het ministerie Ooga werd vervangen door een kabinet Miron Christea Goga overleed trouwens spoedig daarna. Opnieuw deed de IJzeren Garde van zich spreken, doch het doodschieten der voornaamste leiders, in de eerste plaats Codreanu zelf het heette bij een ontvluchtingspoging bit het over brengen van de eene gevangenis naar een andere! heeft aan deze actie een einde gemaakt. Koning Carol heeft feitelijk de macht aan zich getrokken door het stich ten van een eenheldspartii onder zijn per soonlijke hoofdleid'pg. Ook de vervanging van Comnen aan buitenlandsche zaken door Gafencu ls daarmede ln overeenstem ming. In Polen kwam het nationale blok na aftreden van kolonel Koe onder leiding van generaal Skwarczynski. maar de Jong ste verkiezingen deden blliken. dat de op positie terrein wint. Wellicht mede een der redenen, dat minister Beek het roer weer een weinig verlegt. Overigens was het op den Balkan rustig. Bulgarije onder koning Boris gaat rustig zijn gang. Aangesloten bij den Balkanbond heeft het zich nog altijd niet. al nadert het dit verbond. In Griekenland heef' ge neraal Metaxas een soort dictatuur Inge voerd. waartegen op Kreta tevergeefs een opstand uitbrak. In Zuid-Slavië zag de re geering Stojadinowitsj zich bij de verkie zingen bevestigd. Scandinavië koning Gustaaf van Zwe den vierde zijn tachtigsten verjaardag en Zwitserland blijven de kalme landen van altijd. In Rusland duurt het afmaken van de vroegere leiders nog geregeld voort. Stalin schijnt zich slechts te kunnen handhaven door het Intellect rondom hem uit te roeien. Hoe lang nog? De werkelijke kracht van het onmetelijke land is moeilijk te bepalen. Turkije verloor zijn grooten leider Kemal Ataturk. die werd opgevolgd door Ismet Inonoe. Rustig werkt dit land aan zijn ver heffing en hetzelfde geldt voor Egypte onder koning Faroek, die in het huwelijk trad met prinses Farida. die hem reeds een dochter schonk. De Wr.fd kreeg bij de verkiezingen een zwaie nederlaag te incas- seeren. Tot slot nog even het oog gericht naar Amerika. In de Vereenigde Staten begint zich reeds af te teekenen de presidents verkiezing van het volgend jaar. Of Roose velt zich zal wagen aan een poging tot een derden termijn, is nog onzeker. Zelf voelt nij er niet veel voor, maar misschien zal hij bezwijken voor het belang van zijn partij, te meer. waar de democraten bl] de verkiezingen van dit jaar voor het staten- oarlement en de gouverneurschapen nog al belangrük verlies leden heivelden zij rie meerderheid, zoodat de New-Deal-poli- tiek zei worden voortgezet. Mexico ging over tot annexatie der pe- troleum-veldeo. een affaire, die nog niet geheel geregeld is en nog heel wat voeten in de aarde zal hebben De Zuid-Amerjkaan.sche staten, meer dletatuur-landen dan democratieën, zii het niet ln den vorm van totalitaire staten, toonden hetzelfde beeld van altiid: nu eens hier, nu eens daar een Dronunciamento! De Pan-Amerikaansrhf coherentie te Lima bracht niet het door Washington gaarne geziene resultaat. Weliswaar werd een slot-resolutri me' a'romeene stemmen aanvaard, waarbij de Monroe-leer wordt overeind gehouJ-n er. stelling genomen teeen de propa"-nda der total!'-i-e staten, wier actie wordt gevreesd, doch uit vrees voor een hegemonie van Washington is van een Amevikaanschen Volkenbond ln wezen toch ook weinig terecht gekomen. Van degenen, die dit jaar van ons heen gingen, willen wij nog noemen: de Cana- deesche staatsman, sir George Perley; de financier en internationale geldgoochelaar Julius Barmat; prins Nikolaas van Grie kenland; de Belgische professor Maurlts Sobbe: de Amerikaansche financier Parker Gilbert; de Itallaar'ek= s-h-ltver G^-'tle d'Annunzio; de Oostenrijksche minister Fev, een der vele slachtoffers der zelfmoord epidemie nn den Anschluss; de Mehar'dia van Patlala: de Grieksehe oud-premier Michaiakaooulcs; kolonel House eens pre sident Wilson's rechterhand: Schaljntvn, groot Russisch zanger; de E?lri«che minis ter Rubbens: de communistische vredes- nronagadlst Carl von O-rietzkv: de voor malige Oostenrliksehe pnMtieus Óttn p-ann; de Amerikaansch» bao'-icT Sanvel Insu"; de koningin-moeder Maria van Roemgnlë; mgr Hlinka. de leider der Slowaak-sche na tionalisten; de graaf van Covsdonga. de oudste zoon van ex-koning Alfonso van Spanje; de hertog van Connau'ht. oom van den Britschen koning; de Rcemeen- sche maarschalk Averescu; de pretendent naar den PussL'chen tmrer.troon. groot vorst Cyrillus van Rusland, wiens zoon Wladimlr zijn rechten heeft overgenomen; de kunstenaar Jushny: de filmauteur War ner Oland; de vliegenier Ramon Franco, broeder van den Spaanschen leider en ten slotte koningin Maud van Noorwegen en de Tsjechische schrijver Carl Capek. Een gansche reeks ramoen van allerlei aard teisterden de wereld en een ontzet tend aantal branden, vliegongevallen, mijnrampen eischten honderden slachtof fers. WIJ zullen niet trachten deze lange lijst van leven-vernietigende gebeurtenis sen op te sommen. Volstaan wij met deze korie algemeene herinnering aan wat zoo veel leed bracht. En nu klopt 1939 aan de deur der menschheid. Het scheidend Jaar laat als erfenis direct een groot aantal moeilijke conflicten, botsingen van belangen, strijd der geesten, wat niet al. Zal het nieuwe jaar dien last kunnen dragen en op zijn beurt straks afscheid kunnen nemen zon der nieuwe oorlogen, met de onbeschrijfe lijke ellende, daaraan verbonden, waar de mensch de prachtigste uitvindingen der techniek dienstbaar heeft gemaakt aan de wapenen der vernieling? Zoolang er leven is, ls er hoop! Vooreen bepaald optimisme is er echter geen plaats; daarover zijn ook de diplomaten uit an dere werelddeelen, die Europa bezochten, het helaas eens Maar zal dan tenslotte het gezond ver stand uiteindelijk toch niet de overhand weten te behouden, dat immers waar schuwt, dat m een oorlog geen voordeel kan gelegen zijn, zelfs niet voor den over winnaar? Laat ons hopen'. Fa. C. WAGEMAKER Aardappelhandelaar Morschstraat 39 - Telef. 3258 wenscht zijn geachte Cliëntèle een Voorspoedig Nieuwjaar. LAGE MORSCHWEG no. 31. Rijwielhandel en herstelplaats wenscht zijn geachte Clientele een GELUKKIG NIEUWJAAR. 6013 CAFÉ DE KLOK, Hoogewoerd. Amstel- en Trappistenbier, Vergunning, wenscht allen Vrienden en Be kenden 'n Gelukkig Nieuwjaar Aanbev.: W, F. DE WOLF. Firma B. ZEILSTRA Brandstof fenhandelaar Langebrug no. 101 - Tel. 487 m. g. wenecht zijn Vrienden en Be gunstigers veel Geluk en Voor spoed in 1939 en betuigt zijn hartelijken dank aan hen. die hem reeds bezochten. 6048 Café Billard - Vergunning PIF'N 27 - HAARLEM Café „HET CENTRUM" J. VAN MELZEN wenscht een Izd;r. zoowel bin nen als bulten ds stad een Gelukkig Nieuwjaar. TIMMER- EN METSELBEDRIJF m. g. LOMBOKSTRAAT 19 Telef. 4260. Rijwielhandel en Huishoudelijke Artikelen. Herstelplaats van alle soorten Weegwerktuigen. m. g. 6034 BAKKERSTEEG 3a Dames- en Heerenkleermakers wenscht haar geachte Cliëntèle, Vrienden en Kennissen 6033 beleefd aanbevelend. Specialiteit in Fijne Vleeschwaren - Salades en Croquettcu wenscht haar geachte Cliëntèle en Begun- 6019 stlgers EEN GELUKKIG NIEUWJAAR. Geachte Cliëntèle en Bekenden 6031 Schildersbedrijf S. SINGERLING v.h. J. Engels, Telef. 2420 - Evertsenstraat 36 wenscht zijn geachten Cliënten een Gelukkig Nieuwjaar. A. NIEUWENHUYSEN Jr. Rijwielhandel „De Veemarkt" Lammermarkt 41 wenscht zijn geachte Cliëntèle een Gelukkig Nieuwjaar. OUDE RIJN no. 25 - LEIDEN TELEF. 4061. Arrangeur van Kinderfeesten. G. N. 6022 HET „E. L. KL. EN REVUE GEZELSCHAP" wenscht Leden en Donateurs en trouwen Be zoekers een Gelukkig Nieuw jaar. HET BESTUUR. DE HOOGEWOERD-BAZAR. e«» Groentenhandel MANK Levendaal 48 wenscht zijn Cliëntèle, Vrien den en Bekenden een Gelukkig Nieuwjaar Bestuur der LEIDSCHE SCHEIDSRECHTERS VER., wenscht Bestuur Leidsche Voet bal Bond, Verenigingsbesturen en haar Leden een Voorsp. 1939 HEERENSTRAAT 83 D Telef. 143. m g. Rijwielhandel W. TIJSSEN, Hooge Rijndijk 104, wenscht zijn geachte Cliëntèle, Vrienden en Bekenden een Voorspoedig Nieuwjaar. Leidsche Melkinrichting Telefoon 1409 HEERENSTRAAT no. 96—102 wenscht haar geachte Cliëntèle GELUKKIG NIEUWJAAR. Filiaal; De Sitterlaan no. 87. Werklieden-Vereenlglng EENDRACHT MAAKT MACHT wnscht haar Leden een Ge- Iv.kkig en Voorspoedig Nieuw jaar toe. HET BESTUUR. HERENMODEMAGAZIJN 5924 BOTERMARKT 17 - TELEF. 186 ACCORDEON VER. „D. V. V." wenscht Leden. Donateurs en Begunstigers een Gelukkig 1939 HET BESTUUR. Allen Begunstigers en Beken- I den binnen en buiten de stad een Voorsp. 1939 gewenscht. Steenhouwerij Fa. MOENEN- BLANSJAAR. O Vest 81. T. 876 wenscht zijn geachten Donateurs en Begunstigers een Gelukkig Nieuwjaar. 6051 HET BESTUUR. wenscht Leden en Adspirantleden een Voor spoedig Jaar toe, 6046 LEDEN, DONATEURS EN BEGUNSTIGERS 6023 W. DER KINDEREN Pianist - Accordeonist - Leve ring van strijkmuzick en jazz. Maresingel 46. I Januari 1939. m. g. Het Beriuur van de Arb. Muz. Vereen. „UICUW LEVEN" wenscht Leden. Donateurs en Partijgenooten een Voorspoedig 1939 3—8

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 31