BUITENLAND ELTAX-BUS De begrooting in den Franschen Senaat LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 29 December 1938 De strijd in het Verre Oosten Algemeene Toestand De ronde-tafel conferentie De beste verbinding tusschen alle stadswijken Tsjang Kai Sjek weigert Konoje's vredes voorwaarden Geen gevaar voor de regeering WED. VER. VAN HUISVROUWEN AFD. LEIDEN. Voorstelling van een marionetten theater. Ter afwisseling van haar serie leringen en excursies organiseerde de afdeeling Leiden der Ned. Ver. van Huisvrouwen gistermiddag in de Nutszaal een voorstel ling van het Marionetten-theater van mej. van den Velde uit Den Haag. waarbij de dames Kunze en Marietta de sprekende rollen vervulden. Mevrouw A van Gilsevan Geldermal- sen, de presidente der afdeeling sprak een kort welkomstwoord tot de enkele ouderen en vele kinderen, waaronder zich als ge- noodigdei) van h.et bestuur ook de kinderen van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis aan de Hooglandsche Kerk- gracht bevonden en terstond daarna nam de voorstelling een aanvang. Opgevoerd werd een romantisch sprookje ..Jonkvrouw Maleen" en van de eerste tafereelen af aan. heeft de jeugd volledig meegeleefd met het aanvankelijk-trieste- perspectieven-biedend lot van die beeld- schoone Jonkvrouw Maleen, die tot over de ooren verliefd was op den helaas onbemid- deMen prins Ruprecht. doch door haar 'ader gedwongen werd te trouwen met prins Alphonsus. Edoch, Maleentje weder- streefde het vaderlijk gezag; zij verdween voor het oog van de wereld, zelfs voor dat van prins Ruprecht Deze laatste besloot om niet eeuwig te blijven treuren en vroeg dies de foei-leelijke en zéér onbeminne lijke prinses Cathérine ten huwelijk. En ziet: een gril van het noodlot schonk Cathérine de ingeving om haar plaats op den huwelijksdag te laten innemen door Jonkvrouw Maleen, die zich inmiddels incognito in haar dienst had gesteld. Aldus, meende zij. zou het geheim van haar uiterlijk, voor haar echtgenoot nog eenlgen tijd bewaard lAijven. Maar hoe anders kwam de zaak uit! Ridder Ruprecht en jonkvrouw Maleen herkenden elkander, zcoals het goede gelieven betaamt, on danks de Jarenlange scheiding, op het eerste weerzien en in plaats van een schijn-bruiloft werd het een echte, die het begin vormde van een zeer lang en gelukkig leven. Ziet daar, in het kort verteld, de romantische geschiedenis van „Jonkvrouw Maleen". die zich temidden van stijlvolle décors afspeelde en waarin een hofnar de momenten van hevige spanning afwis selde met potsen en grappen, die de jeugd deden juichen van pret Een in de pauze aangeboden versnape ring completeerde het genot. ZILVEREN JUBILEA. Heden herdenkt de heer E. A. Th. Ver mond, koperslager-fijnbankwerker bij de Stedelijke Lichtfabrieken, den dag waarop hij vóór 25 jaren bij genoemd bedrijf in dienst trad. Zooals gebruikelijk mocht de Jubilaris vanmorgen allereerst de felicitaties van de directie in ontvangst nemen, waarbij hij door den directeur op waardeerende wijze werd toegesproken. Hierop volgde de meer intieme nuldiging van de zijde van zijn directe chefs, die den jubilaris op de In spectie Gas feliciteerden en van zijn col lega's, die zich daartoe in de versierde fit- terij hadden vereenigd. Dat Vermond niet alleen bij zijn directie en chefs goed staat aangeschreven, maar zich ook mag ver- Sap van dt tomaat, getfl gtzondheid in htt kuadraat! Mij. „DE BETUWE" TIEL. 5788 (Ingez. Meel.) welke kort voor de ratificatie der Paasch overeenkomst voor het oog zijn geschied Evenzeer als een bespreking met Italië aldus Brosolette in de ..Populaire", over een of andere handelsfaciliteit, dat land in Oost-Afrika toe te kennen, mogelijk zou zijn geweest, indien zij een algemeene rege ling van den vrede ten doel en de ontrui ming van Spanje tot middel zou hebben gehad, evenmin kan eenige concessie onder oogen worden gezien, wanneer zij slechts tot effect zou hebben, dat de kracht zou toenemen, waarmede Italië niet zou nala ten andere op te eischen. DUITSCHLAND. 52000 personen uit de R.K. kerk getreden. In een interview met de Rote Erde heeft de nationaal-socialistische leider van het district Weenen. Globocnick verklaard: „Er zijn geen staatsvijanden meer in Oosten rijk. Kardinaal Innitzer is geen probleem meer voor ons. In korten tijd zijn 52000 mannen en vrouwen uit de kerk getreden, i Dat was het doeltreffendste antwoord en het beste protest. Wij hebben daaraan niets toe te voegen". heugen in de algemeene sympathie van zijn collega's in de fitterij, is dezen morgen wel duidelijk gebleken. Nadat de jubilaris met zijn familie had plaats genomen, nam een der werklieden het woord om de gelukwenschen van de gezamenlijke collega's over te brengen, onder aanbieding van een stoffelijk blijk van sympathie in den vorm van een aqua rel en een ets. Aan de echtgenocte van den Jubilaris was bij aankomst een bloemenmand aan geboden. Deze toespraak werd door den jubilaris beantwoord met woorden van dank. waar na de aanwezigen gelegenheid kregen hem nog persoonlijk de hand te drukken. Men bleef nog korten tijd in gezellige stemming bijeen, waarna de jubilaris wederom huis waarts vertrok om het verdere van den dag in huiselijken kring door te brengen. Heden was het 25 jaar geleden, dat de heer L. Leenheers. seinhuiswachter in het seinhuis van het station alhier, in dienst trad bij de Nederlandsche Spoorwegen. Daar de jubilaris niet officieel gehuldigd wenschte tè worden, overhandigde heden morgen de stationschef in zijn bureau den jubilaris namens de directie der Ned. Spoorwegen het gebruikelijke geschenk onder couvert, benevens een oorkonde voor 25-jarige trouwe dienstvervulling. De eigenlijke huldiging had plaats ten huize van den jubilaris Kapteijnslraat 17. waar de heer J. Naber, voorzitter van de R.K. Spoor- en Tramwegvereeniging ..St. Raphael" den jubilaris namens de afdee ling Leiden, onder hartelijke bewoordingen een bloemenmand aanbood met den wensch. dat de jubilaris nog lange jaren bij de Ned. Spoorwegen werkzaam mocht zijn. De -jubilaris dankte voor de goede wen- schen en de bloemenhulde. Voorts ontving de jubilaris nog vele blij ken van belangstelling o.a. van het. hoofd bestuur van de R.K. spoor- en tramweg vereeniging „St. Raphael", den geestelijk adviseur, enz. Vele wenschen gingen ver gezeld van bloemstukken. Italië heeft in Tunis geen territoriale eischen. In een hoofdartikel geeft de „Gior- nale d'Italia" antwoord op de Fransche beweringen, volgens welke de Italiaan- sche eischen nopens Tunis een wijzi ging zouden dreigen te brengen in den status quo in de Middellandsche Zee en bijgevolg een inbreuk zouden vormen op de recente Britsch-Italiaansche overeenkomsten, waarin juist de on aantastbaarheid van de Middellandsche Zee werd bevestigd. Het blad schrijft, dat dat eenvoudig een manoeuvre is, die ten doel heeft, bondgenooten te zoeken voor de verde diging van een moeilijke zaak. De Ita- liaansche eischen, aldus verklaart het blad, brengen geenerlei wijziging in den status quo in de Middellandsche Zee met zich mede. In feite ligt de stof voor een conflict in de tegenstelling tusschen de politiek van Frankrijk en Italië ten aanzien van de behandeling der Italianen in Tunis. Dit be teekent dus. dat geen territoriale eischen werden gesteld! Het blad doet het verder uitkomen, dat Frankrijk er naar streeft, om met alle middelen de 130.000 Italianen in Tunis te denationaliseeren en verscheidene tien duizenden Italianen, die gedwongen zijn geweest, zich te laten naturaliseeren, te ver-Franschen, terwijl Italië vastbesloten is, tot iederen prijs zijn zonen te bescher men Maar Italië baseert deze verdediging n'*t alleen op de oude verdragen tusschen den Bey van Tunis en Italië vóór de Fran sche bezetting en op de rechten voor de Iteliaanrche collectiviteiten, maar boven dien op de beginselen zelve van het poli tieke re-rime in Tunis, dat een protectoraat is. hetwelk internationaal gesanctionneerd is door de erkenning van verschillende mo gendheden. T*al'ë heeft het controlerecht van Frank rijk op Tunis in den vorm van een protec toraat slechts erkend in ruil voor een er- kenn'nv van Fransche zijde van het recht der It°l!?p°n in Tunis. Frankrijk echter heeft de overeenkomsten met Italië ge- schorid°n en stelt zich bovendien ten doel. de ooliHeke autonomie van Tunis od te heff-n door het protectoraat in een Fran se^ b'rtring te veranderen. Het is dui delijk, pl^us besluit het blad. dat dit pro bleem, dat van vitaal belang is voor Italië, zich opdringt aan de aandacht van geheel Europa. De „Evening Standard" schrijft, dat het artikel van de „Giornale" enorme belang stelling heeft verwekt in diplomatieke krin gen te Rome en vooral in Fransche en Brit sche kringen, en voegt hieraan toe, dat de atmosfeer thans is opgeklaard voor het be zoek van Chamberlain aan Rome en dat de waarschijnlijkheid van succes voor den Britschen minister-president thans veel grooter is. Het Britsche blad wijst voorts er op, dat de handhaving van den status quo in Tunis en in de Middellandsche Zee in het alge meen dan ook een van de verplichtingen vormt, welke Groot-Brittannië en Italië in het Britsch-Italiaansche accoord van April jj. op zich hebben genomen. Inmiddels heeft Frankrijk een bataljon Senegaleesche tirailleurs naar Fransch Somali-land gezonden en gaat ook nog een torpedoboot naar Djiboeti. Donnadieu schrijft in de „Epoque": Alle Fransohen zullen de maatregelen goedkeu ren, welke genomen zijn voor de verster king van Djiboeti. zelfs degenen, die zich de vurigste verdedigers van de politiek van München betoonden. Dultschland en Italië buigen slechts voor geweld De verdedi gingslijn. welke aan de Tunische grens werd aangelegd, heeft te Rome meer indruk ge maakt dan de diplomatieke nota. En de reis van Daladier naar Corsica en Tunis zal eveneens heilzaam zijn. Boussard („Petit Journal"): Daar Italië afziet van de kostelooze geschenken, welke het in Januari 1935 werden gegeven, bezet ten wij het gebied van Sjeik Said, dat ons op grond der verdragen van 1 October 1868 en 16 Juli 1870 toebehoort, militair. Wij bezetten ook het eiland Doemarra, op het oogenblik, dat onze Engelsche vrienden de militaire organisatie versterken van het eiland Perim. Wij moeten ons bewapenen cn het hoofd koel houden. De kalme vast beradenheid zal de gesticulaties en snoe verijen tot staan brengen. Desmond meldt uit Londen aan de „Ordre": Chamberlain zal niet naar Rome gaan om er Fransch-Italiaansche proble men te bespreken en hij zal zich ook niet als bemiddelaar aanbieden. Hetgeen den premier van Engeland daarentegen het meeste belang inboezemt, is de ontwikke ling der zaken in Spanje. En deze belang stelling is grooter naar mate op grond van de laatste te Londen ontvengen berichten de versterkingen, welke de Italianen gene raal Franco hebben doen toekomen, al thans op materieel gebied, de belangrijk heid overschrijden van de terugtrekkingen, PALESTINA. In welingelichte kringen te Londen verwacht men, dat de Palestijnsche conferentie in de voorlaatste week van Januari bijeengeroepen zal worden. De voor de Kerstvacantie aangevangen besprekingen tusschen de Britsche autori teiten en den Arabischen Hoogen Raad te Jeruzalem betreffende de Arabische ver tegenwoordigingen uit Palestina, zijn prac- tisch geëindigd en, behalve een nog niet be reikte overeenstemming ten aanzien van een of twee namen, die nog definitief vast gesteld moeten worden, zal de lijst begin Januari kunnen worden gepubliceerd De delegatie zal uit zes leden bestaan, die alle Palestijnsche Arabische partijen vertegenwoordigen (er zijn vijf partijen). Waarschijnlijk is. dat de zesde gedelegeer- de een niet-offlcieele vertegenwoordiger zal zijn van de partij van den oud-moefti, die echter nauw contact zal houden met den te Beyroeth in ballingschap zijnden leider. Palestijnsche Arabische kringen te Lon den verwachten de aankomst der delegatie legen 10 of 12 Januari. De vertraging in de vaststelling van den datum der confe rentie, die men algemeen in de tweede week van Januari verwachtte, zou haar oorzaak vinden in de gedachtenwisselin- gen. die de Engelsche regeerlng heeft willen voeren met de verschillende Arabische staten, die aan de conferentie deel zullen nemen, ten einde van tevoren een alge meene lijn voor de werkzaamheden der conferentie op te stellen. Men meent te weten, dat een ontwerp regeling voor het Palestijnsche vraagstuk, dat te Londen gunstig is ontvangen en dat bij de conferentie zou kunnen worden in gediend, zoo niet door de Engelsche regee ring zelf. dan toch door een Arabischen ..laat, die aan de conferentie zou deelne men, een soort middenweg zou vormen tusschen de extremistische Arabische en Joodsche eischen. Het ontwerp zou uitgaan van het volgende algemeene beginsel: Den Arabieren de zekerheid geven, dat zij inderdaad definitief thuis zijn in Palestina, zonder de Groot-Brittan nië verplicht zou zijn terug te komen op de Balfour-verklaring. De Joodsche immigratie zou noch opgeschort, noch verboden worden, maar slechts.worden gekanaliseerd. In plaats van een immi gratie over een onbepaald tijdperk, zou men een periodieke immigratie instel len over vrij korte perioden van eenige jaren en met een omvang, die op vast gestelde tusschenpoozen herzien zou kunnen worden. Tevens zou een wet gevende raad worden ingesteld op een paritaire basis. De hierboven gegeven aanwijzin^n, af komstig uit welingelichte kringen, kunnen beschouwd worden als een grondslag voor de besprekingen, die eerst bilateraal ge voerd zullen worden tusschen de Britsche regeering en de Arabische en Joodsche de legaties en vervolgens in den boezem der conferentie, wanneer een overeenstemming verkregen zal zijn tijdens de bilaterale be sprekingen. Verwacht moet dus worden, dat de conferentie vrij lang zal duren, om re denen, die afhankelijk zijn van de proce dure, en niet van eigenlijke hinderpalen. Het is waarschijnlijk, dat Noeri pasja Said (Irak), Toefic pasja Aboelhoa (Trans- jordanië) en emir Faisal iSaoedle-Arablë) aan de conferentie zullen deelnemen. De gematigde Arabieren hebben zich be reid verklaard aan den wensch der Brit sche regeering tegemoet te komen. Alleen de Joodsche en Zionistische organisaties hebben tot nu toe eenige neiging getoond niet aan de besprekingen deel te nemen. (In verband met de bezwaren, door de Britsche regeering ingebracht tegen de toe lating van 10.000 Joodsche kinderen uit Duitschland in Palestina.) Toch schijnt het, dat de Joden nog geen definitief besluit hebben genomen. Belanghebbende groepen in Palestina hopen, dat alle partijen aan de ronde tafel zullen plaats nemen. Aan Faisal wordt het voornemen toege schreven voorstellen van bemiddelenden en verzoenenden aard te verdedigen. Irak en Egypte zouden hem daarbij steunen, terwijl ook de groot-moefti de voorstellen zou goedkeuren in het belang van de goede verstandhouding tusschen de Mohamme- daansche volken. Volgens welingelichte kringen zou de formule, welke de instem ming der meerderheid van de gedelegeer den zou kunnen verwerven, berusten op de gedachte van nauwer samenwerking der Fransche en Engelsche politiek in alle mandaatsgebleden in den Levant. 3155 (Ingcz. Med.) ENGELAND. De Valera naar de Ver. Staten. Officieel wordt te Dublin medegedeeld, dat De Valera op 6 Mei voor een bezoek aan de Vereenigde Staten te New-York zal aan komen. Hij is door Roosevelt uitgenoodigd, op 7 Mei een bezoek aan het Witte Huis te brengen. Hij zal verder het Iersche paviljoen op de wereldtentoonstelling openen. Het laat hem koud. De deken van Westminster heeft naar aanleiding van den aanval in Der Stiirmer medegedeeld, dat hij den dienst heeft ge leid, gedurende welke eenige oogenblikken stilte in acht werd genomen. De aartsbis schop was bij den dienst niet aanwezig. De deken voegde hieraan toe, dat de aan val van het orgaan van Streicher hem koud liet. VEREENIGDE STATEN. Vlootbezoek aan de Zuid-Amerikaansche republieken Het departement van marine deelt mede, dat binnenkort een eskader kruisers een reis langs de kusten van Zuid-Amerlka zal maken, als demonstratie van goede na buurschap Volgens een hooggeplaatst amb tenaar zal de reis van einde Maart tot ein de Mei duren. De drie kruisers in kwestie zullen zich na de manoeuvres in den Atlan- tischen Oceaan van de vloot afscheiden. Na Caracas, Rio de Janeiro, Montevideo en Buenos Aires te hebben bezocht, zullen zij straat Magelhaens doorvaren en Valparaiso en Gallad aandoen. De haven van Guaya quil, die voor kruisers ontoegankelijlcis, zal door een divisie jagers worden bezocht, ter wijl de kruisers zich bij de Amerikaansche vloot in de Panama-zone zullen voegen. Men overweegt nog een flottielje naar Columbia te zenden; de reis is georgani seerd op verzoek van Huil, die de Ameri kaansche solidariteit en de banden van goede nabuurschap onderstreept wenschte te zien. De koopkracht. De Amerikaansche nationale verecnlging van fabrikanten heeft een studie gepubli ceerd, waarin wordt aangetoond, dat in de democratische landen de loonen der werk lieden zeer aanzienlijk hooger zijn dan die in de totalitaire staten, vooral wat betreft de koopkracht van het loon. Voor een uur salaris van een werkman in een Ameri kaansche fabriek kunnen vier maal zooveel voedsel, kleeren etc. worden gekocht dan voor het uurloon van een werkman in Dultschland, negen maal zooveel als ln Sovjet-Rusland. De werkloosheid. Einde November bedroeg het aantal werkloozen 9.211.000. hetgeen een stijging van 116.000 ln vergelijking met het cijfer van October beteekent. Tsjang-Kai-Sjek heeft verklaard, dat de vredesvoorwaarden van prins Ko- noyc, zooals deze uiteengezet zijn in de verklaring van 22 December, geheel onaanvaardbaar zijn. „Deze voorwaarden zijn omvangrijker cn strenger dan die. welke China voor het uit breken der vijandelijkheden zijn voorge legd", ieide de maarschalk, en hij voegde hieraan toe: „Als de vroegere voorwaarden reeds voor China onaanvaardbaar waren, boe kan het land dan na achttien maan den van vechten en lijden de thans gestel de eischen inwilligen? Waarvoor hebben wij gestreden?" Er wordt tenslotte op gewezen, dat China geen voorwaarden kan aanvaarden, die een schending beteekenen van zijn territoriale of administratieve integriteit, noch die. welke in strijd zijn met het Volkenbonds pact of het negenmogendhedenverdrag. Japansche decreten. De Japansche raad belast met de toepas sing der wet op de nationale mobilisatie, heeft verscheidene keizerlijke decreten goedgekeurd inzake de mobilisatie van economische hulpbronnen ln Japan, de controle op salarissen, loonen en den werk tijd, de beperking van dividenden van ondernemingen en de requisltie van fabrie ken, welke voorwerpen voor dagelijksch gebruik vervaardigen, werkplaatsen voor reparaties, terreinen en schepen. Deze economische mobilisatie wordt ge motiveerd met de verwezenlijking van een nieuwe orde ln Oost-Azië. Wierookvaten worden omgesmolten tot munitie. 73.000 Boeddhistische tempels ln geheel Japan hebben besloten hun bronswerk, kandelaars, vazen en wierookvaten, ter be schikking van het ministerie van oorlog en dat van marine te stellen om er munitie van te l|ten vervaardigen. Het visscherijconflict tusschen Japan en Rusland. Naar vanwege het Japansche ministerie van buitenlandsche zaken werd medege deeld. Is tijdens het onderhoud, dat de Ja pansche ambassadeur Togo op 26 dezer met Litwlnof heeft gehad, overeengekomen, dat de onderhandelingen over een visscherij- overeenkomst begin van het volgend jaar zullen worden hervat. Amerikaansche klachten. De Amerikaansche Kamer van Koophan del te Tientsin heeft zich telegrafisch tot het departement van buitenlandsche zaken te Washington gewend en kennis gegeven van tien gevallen, waarin de rechten der Vereenigde Staten in Noord-China zouden worden miskend. Het betreft embargo's, monopolies, wissel controle en douanerechten. De Kamer dringt er op aan overeenkom stige vergeldingsmaatregelen te nemen te genover den Japanschen handel en consu laire facturen te eischen voor den Invoer van producten uit Noord-China. waarbij de eisch moet worden gesteld, dat deze factu ren verklaren, dat de goederen op de open markt zonder handelsbelemmeringen zijn gekocht. Bij de behandeling der begrooting ln den Senaat gaf minister Reynaud een uit eenzetting van den financieelen en econo- mlschen toestand van het land en toonde aan, dat de levensstandaard te hoog is. De Fransche staatsschuld is met achttien milliard per jaar toegenomen, terwijl de goudvoorraad van de Bank van Frankrijk regelmatig is verminderd De voorraad goud-deviezen, welke ln 1931 nog 220 mil liard bedroeg, was ln November 1938 ge daald tot 80 milliard. Om het kapitaal naar Frankrijk te doen terugkeeren. ston den twee wegen open: monetaire vrijheid of dwang. De regeering heeft den eersten weg gekozen. De minister zette uiteen, dat met een democratisch parlement het vraagstuk der wisselcontrole niet Is op te lossen. Vervolgens zeide de minister, dat de eer ste zorg van de regeering is geweest, de behoeften van den staat te verminderen en vervolgens de Inkomsten op te voeren. Tenslotte verklaarde Reynaud. dat de heffing van twee procent door alle belas tingbetalers zeer goed te dragen ls. ln ieder geval gemakkelijker te dragen dan de gevolgen van een nieuwe daling van de waarde van het geld. Na uiteen te hebben gezet, welke maat regelen genomen waren tot bezuiniging, in het bijzonder de maatregelen tot soe peler toepassen van de arbeidswetten, zeide de minister, dat Frankrijk zijn heil moet vinden in zijn vaderlandsliefde en vroeg hij den Senaat het gezag van de regeering te versterken door een eensge zinde overeenstemming. Door bijna alle leden werd de uiteen zetting van den minister luide toegejuicht. Caillaux constateerde dat all» regeerin gen sedert den oorlog het land tot over dreven uitgaven hebben gedreven Hij wenschte Reynaud geluk met de maatrege len, dit het geld goedkooper zullen ma ken. maar verweet hem, den belastingbe talers de 10 milliard te hebben gevraagd, die aan de begrooting ontbraken. Hij her innerde er aan, dat boven een zekere grens de belastbare materie verdwijnt. Er moet een einde komen aan den staatsmoloch, die zijn diensten onbeperkt uitbreidt. Tenslotte eischte Caillaux wijzigingen ln de wet op de veertig-urenweek. Na de rede van Caillaux werden de de batten gesloten. De Senaat nam de be- grooting der nationale huishouding aan. en voorts de begrootingen van justitie, financiën en buitenlandsche zaken Nadat de Senaat ook de begrootingen van arbeid en blnnenlandsche zaken en marine aangenomen heeft, beantwoordde Daladier eenige redevoeringen over de be grooting van oorlog. Hij herinnerde er aan. dat ten aanzien van troepensterkte men niet kon wedijveren met landen, die een kinderrijke bevolking hebben, maar een getal moet aanvaarden, dat in over eenstemming is met de mogelijkheden. Zoolang de toestand zal zijn als nu, kan er geen sprake zijn van afstand van dm tweejarigen diensttijd, zelfs niet na de periode der schaarsehe lichtingen. Voorts wees Daladier er op. dat het getal niet alles is en dat de Fransche superiori teit bepaald wordt door de kwaliteit van het kader. De premier verduidelijkte ove rigens. dat hij voornemens was het aan tal leev'lngen op de eroote militaire scho len te verhoogen. Hi.i besloot zlin verkla ring met te zeggen: „Ik zou wenschen, dat men niet de legende verspreidde, cat Frankrijk een land is. dat niet de noodza kelijke inspanning heeft kunnen onder nemen om te beantwoorden aan zi.in his torische zending. Men zal mrs»h'en 'e krachtsinspanning moeten verdubbelen, maar in den tegenwoordigen toestand is Frankrijk in staat het hoofd te bieden aan zijn lot." 2—1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 2