KNAL KOOPJES en 10% KORTING lit de Omstreken HfDSCH DAGBLAD - ïwaede Biad Woensdag 28 December 1958 Komt heden onze Etalages zien Noordwijk's uitbreidingsplan goedgekeurd op al onze artikelen DAGBLADRECLAME AALSMEER. De Snijbloemenhandcl. De zeer strenge vorst heeft op menige bloemisterij veel schade veroorzaakt. Ge weldige hoeveelheden brandstoffen zijn verbruikt en kapitalen moesten op deze wijze ten koste worden gelegd om nog bloemen, zij het in zeer langzaam tempo, tc kunnen produceeren. Ook menige zen ding bloemen is door de vorst verloren ge gaan. Vele bloemsoorten daalden weer meer of minder in opbrengst. Vergeleken bij de eerste dagen der week kon in de tweede helft b.v. voor seringen van de allerbeste kwaliteit een prijsverschil van pl m. 30 et. genoteerd worden. Konden de takken aan vankelijk tot 67 et. opbrengen, Zaterdag was de hoogste prijs 40 et. Ook de rozen van bepaalde soorten waren eerst flink op prijs, doch werden ook lager in opbrengst, evenals de Am. anjers. Zaterdag noteerde goede kwaliteit rozen van 1031 en Am. Anjers van 820 ct. Van seringen was groot, van rozen en anjers matig aanbod. De echte Kerstproducten, om. de helle- borus (wit) ontkwamen ook niet aan prijs daling; golden zij tot het midden der week tot pl.m. f. 1—, later tot pl.m 60 ct. per 10'stuks, de lilakleurige van 10—18 ct. De gele freesia's bleven goed op prijs tus- schen f. 1.en f. 1.75 per 10 stuks; de witte golden van 1830 ct Prunus gold in de hetere kwaliteit van 2530 cent per tak, Jap. lelies (p. kelkl van 7—12, calla's van 1025, ccnvallaria van 46'/i, amaryllis van 2535 en euphorbia's van 1524 ct. Van Poinsettia's, ook een echt Kerstpro duct, was veel aanbod, dat bij dalende op brengst van 1423 ct. verhandeld werd. Boltulpen (per 100) noteerden van f. 1.30 —1.80, snijtulpen (per 12) van 25—58, hya cinthen van 7—8'/! per stuk en narcissen (per 12) van 16—33 cent. Aan de veilingen van potplanten be stond het aanbod voornamelijk uit cycla men, azalea's, poinsettia's en kleinbloemlge begonia's. Ook deze afdeellng ontkwam niet, wat de algemeene opbrengst betreft, aan den ongunstigen invloed der koude weersomstandigheden. De allerbeste kwa liteit kon gewoonlijk nog wel een heel be vredigenden prijs opbrengen, doch het min dere goed zakte in verhouding heel wat, terwijl ook menige koop doordraaide. De cyclamen noteerden van f. 0.40—1.60; ldenr (kl.p.) 1535 ct.; azalea's van f. 0.502.30; begonia's van f. 0.50—1.30 en poinsettia's van 1825 ct. Burgeltfkc Stand Geboren: Guuda Jacoba. d. van J. Pilius en G. de Vries: Gerrit Bastiaan, z. van G. B. Klein en G. Verbeek; Janna, d. van H. J. van Arkel en J. H. Kammeraad; Cornells Jo hannes. z. van W. J. Zwietering en B. J. Zaal. Overleden: Johannes v. d. Rotten. 55 jaar, ongehuwd. Het R-K. Gemengd toorreel-ensemble .Sloten" voerde onder regie van den heer P. de Jongh in hotel .De Landbouw" te Hoofddoro het komische blijspel van H. Balcker-v. d. Heide ,,Het Wespennest" op. De regisseur had een goede keus gedaan: ae roller, waren in goede handen De afd. Haarlemmermeer der Ho'land- sche Mii. voor Landbouw te Hoofddorp be- jStaai morgen 80 jaar en hooDt dit lubileum morgenavond met een feestavond te her denken in hotel ,,De Beurs" te Hoofddorp. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Robert Frederik, z. van J. van Vliet en B. Gaastra: Petrus Johannes, z, van A. van Kampen en.A. J. van Wetering; Cornelia He lena Wilhelmina, d. van A. Kleverlaan en M. H. Berkhout. Ondertrouwd: G. P. Voorn en J. J. C. M. Rusman: J. Lommerse en M. C. M. Jonkheer. Getrouwd: C. M. Ruigrok en M. Mooijekind. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. H. Ruigrok. Hoofdstraat 146; Th Klinkenberg. Haarl. straat 12; A. v. Breen. Molenstraat 33; C. M J. Beelen. v. d. Ende laan 116. Vertrokken: A Gort. n. Bennebroek. Rijks straatweg 101; H. van Mourik, n. Leidschen- dam. StompwiJkscheweg 48; W. J. A Hooge- boom. n. Noordwijkerhout. Langevelderweg 17; S. H. J Caron. n. Haarlem, Geweerstraat 44; P. M. van der Wiel. n. Heemstede. Eikenlaan 19; M. A. Kloppenburg, n. Emmer Compascuum gem. Emmen. Kalkovenwijk 143; F. van Led den. n. Lelnden. I 154; C. M Ruigrok. n. Bloe- mendaal, Vogelenzangscheweg 360. Driemanspolder onder onze gemeente, groot 1 H.A. 67 A. en 79 c.A. Kooper de heer P. L. v. d. Nouweland alhier voor f. 5900. Terwijl de bewoners afwezig waren heeft men zich door opensluiting toegang verschaft tot de woning van den heer R. aan den Stompwijksche weg. Vermist wordt een portemonnaie met f. 10 en eenig geld toebehoorende aan de huisgenooten. Mevr. R. had zelf een cake gebakken, waaraan de daders zich hebben tegoed gedaan. Een onbekende gever heeft f.75 ge schonken aan de Diaconie der Ned. Herv. Kerk. De heer Ferwerda uit Den Haag had het onge]uk op de Vliet te haken in de schaats van een anderen schaatsenrijder. De heer F. viel en bekwam een hersenschud ding. Na binnengebracht te zijn bil de theetuin van Dongen verleende dr. van der Stam de eerste hulp Later is de heer F. per auto r.aar zijn woning vervoerd. Door Ged. Staten. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Kerstcollecte ten bate der St. Elisabethvereeniglne bracht de niet onbe langrijke som van f. 170.02 op. Tengevolge van het vallen op het Ijs kreeg de heer A. M. de punt van een schaats vlak onder het oog hetgeen een diepe wond veroorzaakte. Mej. v. d. H. brak een pols. KATWIJK AAN ZEE. De wintercollecte gehouden door de diaconie der Ned. Herv. Gemeente heeft de belangrijke som opgebracht van ruim f. 2500. Me) Emmy Scheepmaker wonende aan de Prinses Mariannelaan te Voorburg had het ongeluk op de Vliet zoodanig te vallen, dat zij een arm brak. Ged. Staten hebben goedgekeurd de verordening betreffende de Dinsdagsluiting voor barbiers- en kapsalons. In de O L School aan de Prinses Jullanaweg organiseerde een damescomité onder leiding van mevr. Koerts-FIinterman een Kerstfeest, dat eenige dagen duurde en waaraan ruim 300 kinderen van behoeftige inwoners van alle eezindten deelnamen De jeugd werd onthaald op verschillende .ractaties, terwijl een film belangloos door den heer Jaarsveld alhier werd vertoond. Bij het verlaten van het feest mocht elk kind nog een cadeautje uitzoeken. Ged. Staten keurden goed het raads besluit inzake de overdracht van grond ten behoeve van den aanleg van den Rijksweg 4 a (SchipholYpenburg). BEHOUDENS ENKELE ONDERDEELTJES. Naar wij vernemen, hebben Ged. Staten thans het plan van uitbreiding voor deze gemeente met de daarbij bchoorende bebouwingsvoorschriften, vastgesteld in de raadsvergadering van 9 November 1937, goedgekeurd. Gelijk bekend, waren er bij Ged. Staten niet minder dan 55 bezwaarschriften tegen dit plan ingediend; 22 daarvan zijn door Ged. Staten niet ontvankelijk verklaard, 28 bezwaarschriften zijn ongegrond ver klaard, terwijl een 5-tal bezwaarschriften wel gegrond is verklaard Ten aanzien van deze laatste 5 is het plan niet goed gekeurd. Deze betreffen ie. den provin cialen weg (bezwaarschrift mr. Everwijn en Graaf van Limburg Stlrum); 2e. den Hoo- geweg, waaraan de bestemming „Landbouw B" werd gegeven (bezwaarschrift Graaf v. Limburg Stirum); 3ë. een klein perceeltje :n de zuidduinen, tot parkeerterrein be stemd (bezwaarschrift L. Lang); 4e. de j bestemming van de z.g. Dobbelman- 1 terreinen (bezwaarschrift Erven Dobbel- man); 5e. „Calorama" (bezwaarschrift mr. Everwijn), dat door den Raad in nadere overweging moet worden genomen. De sub 2 en 3 genoemde bezwaarschrif ten zijn op formeele gronden toegewezen. De zeer uitvoerige en zwaar gemotlveerdp beschikking van Ged. Staten telt niet min der dan 64 bladzijden. Hierin zijn de wederzij dsche standpunten weergegeven 5831 Een wiinkenner een goed mensch (Ingez. Med.) LISSE. De a.s. raadsvergadering. De raad vergadert morgenmiddag te twee uur. ter behandeling van de gemeente- begrootine 1939. De heer N. B. Themmen van Zeist hield voor een druk bezochte vergadering van de Ned. Herv. Mannenvereeniging een interessante lezing over het onderwerp „De Antichrist". Deze lezing werd met groote aandacht gevolgd. Burgerlijke Stand. Geboren: Christina Margaretha Maria d. van J. R. van Lierop en R. Smlnk: Jacob Gerard z. van P Buwalda en G. Hoekstra Catharina Cornelia d. van L. Hoek en J. A. van der Meer. Gehuwd: P. J. Oostveen 46 jaar en F. J. Evans 61 jaar. Ondertrouwd: A. P. van der Geest, 28 jaar en C. J. van Veen, 25 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: Mej. C. C. Duljndam, Rijndijk 238. Vertrokken: Mej. P. H. Lardenoije naar Rot terdam, West Kruiskade 12; Mej. H. Bohnen, naar België; H. Rokker naar Den Haag. Stuij- vesantplein 40; J. Schiller, naar Heidelberg. Duitschland; Mej. H. van Damme. naar Den Haag. Lijnbaan 164; Mej M. C. Mechelse naar Rotterdam. Schied.dijk 47: Baron H. de Smeth, naar Amsterdam. Vijzelstraat 38; Mej. H. E. N. Bodson naar Wassenaar, Buurtweg 98; Mej. G. J. Kuneman naar Sassenhelm, Kanaalstr. 75. Met ingang van heden is de comman dant van de brandweer, de heer P. Kaayk, dag en nacht telefonisch te bereiken onder nummer 16. De afd. van den Ned. Christen Vrou wenbond hield onlangs een bazar waarvan de opbrengst bestemd was om in de ami- sten gez nnen wat .Kerstlicht" te brengen. Men was zoo gelukkig vóór Kerstmis 57 gezinnen datgene te kunnen geven, waar aan hoognoodie behoefte was. Namens deze gezinnen wordt aan het damescomité har telijk dank betuigd. BENTHUIZEN. De Zondagsschool vierde het Kerst feest in de ..School met den Bijbel". We gens ongesteldheid van ds. Bieshaar, open de de ouderling, de heer C Havenaar. met het laten zingen van Ps. 98 2. het lezen van Lucas 2 en gebed. De samenkomst werd in echte Kerststemming doorge bracht. De kinderen ontvingen versnape ringen en geschenken. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Eimert de Pender, 56 jaar. wedn. van Flora Bastiana Kornet, en Johanna Clazina Rensink, 48 jaar. HEEREN WINTERJASSEN f. 4.50 - JONGENS WINTERJASSEN, 13 jaar f. 3.75 BLAUW HEERENCOST., vischgraat, f. 16.— BLAUW GABARD. JASSEN f. 10.50 DAMES GABARDINE MANTELS f. 9.50. 5838 HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Xngen Cornells. Z. van L. C. Baas en Joh. van der Luit Stijntje. D. van D. Luijk en M. Wijnhout Antje Pieternella. D, van H. Roubos en J. Noorman Leendert. Z. van M. Rits en L. Bakker Engelina, D. van J. J. van Munster en C. van der Kamp Cornells. Z. van H. Spelt en L. A. van Dronkelaar Adriana, D. van L. M. Vreeken en W. A. M. Jongeneel Jannetje, D. van D. Thomas en H. C. van Arendonk Cathalina Johanna, D. van J. W. Middelkoop en W. Jansen Hen- drlka Maria, D. van J. Markus en H. M. Jansen Hennie, D. van P. J. Stroet en T. P. van der Werve Catharina Maria Johanna. D. van W, Zeinstra en P. M. Kooijmans Cornelia Maria, D. van A. Nugteren en J. C. J. Thomas Eli sabeth Cornelia, D. van A. C. van Gammeren en E. Bostelaar. Ondertrouwd: Gerardus Leonardus Jurrius 32 J. en Joanna Margaretha de Vlieger 31 j. Zeegert Aloysius Rijs 24 j. en Geertruida Jon- geneelen 26 J. Gerrit Beers 37 j. en Agnieta Koetsier 34 j. Getrouwd: Hendrikus Johannes de Winkel 24 J. en Roelof je Warring 20 j. Jacobus van Splunter 35 j. en Hendrika de Ron 31 j. Hendrik Rabbers 21 J. en Helena Hain 26 j. Krans Bleijenberg 25 j. en Jitske Wiersma 19 j. Teunis Tas 26 j. en Alberta van Veen 26 .i. Klaas Millenaar 27 j. en Jannetje Nagel 26 j. Overleden: Maria Streefkerk, echtg. van Jac. Beider 72 J. Johanna Jacoba van Ham, echt- genoote van C. Eland 57 j. Anna Geertruida Stork, echtg. van E. M. J. van Leeuwen 27 j. Willem Brus 4 J., Z. van A. Brus en G. Terlouw. Loop der Bevolking. Gevestigd: Arie van der Blom. Leimuiderdijk 354 Gerrit Lam. Meidoomweg 47 Johan W. Hoebee, Wilgenlaan 86 Charles L. van der Straeten, woonschip t/o. Leimuiderdijk 267 Gerrit van der Meer, Vijfhuizerdijk 243 Gerrit Hopman, Schuilhoevelaan 39 Johan A. Ross, Roerdompstr. 25 Jacob van den Hoed, Lijsterstraat 6 Arnoldus J. de Koning, Vijf huizerdijk 201. Wouter Janssens naar Aalsmeer, Dorpsstr. 66 Matthijs J. van Hooidonk, n. Heemstede. Mo- lenwerfslaan 124 Franciscus Heitz, n. Oost- zaan, H. Soeteboomstraat 38a Jan Schoon hoven. n. Amsterdam, Jac. van Lennepstr. 254, 1 hoog Bartholomeus L. Hammer, n. Amster dam, Niasstraat 1. 1 hoog Franciscus A. van Riet. n. Amsterdam, Katwijkstr. 3. 1 hoog Wijnand van Barneveld, n. Geleen. Pieterstr. 63a Jan Staats, n. Haarlem, Dl'. Leijdsstr. 56 Jan Nijman, n. Aalsmeer. Uiterweg 226 Johannes H. A. van de Water. n. Amsterdam, Hoofdweg 41 Albertus C. Oostendorp, n. Am sterdam. J. v. Lennepstr. 55 hs. Cornelis Gooszen. n. Nieuwer-Amstel, Heemraadschapsl. 73 Andreas L. C. Drost. n. Hillegom, Am- baohtstr. 74 Johan N. Alberts, n. Amsterdam. Aalsmeerweg 103 T Johannes Verburg. n. Bloemerdrai Bloemendaalscheweg 230 Bar nardus J F<>-hoff. n. Arrrter^am Oude* Voor burgwal 280 1 h Fokke H. Groen, n Am sterdam. Overtoom 221 Gerardus J. Klaassen. n. Amsterdam, Groen v. Prinstererstr. 51, 1 h. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevaleln: M. P. van Veen, geb. van der Linden, e. Vergoeding Scholen Bijzonder Onderwijs. In verband met art. 101 der L.O. wet 1920 stellen B. en W. den raad voor de volgende vergoedingen over 1935 uit te keeren aan het Bijzonder Onderwijs. R.K. Meisjesschool buurtschap 136 leer lingen 4 f. 12.66 f. 1721.76 af genoten voor schot f. 1679.40 blijft f. 42.36. R.K. Jongensschool buurtschap 118 3/4 leerlingen a f. 12.66 f 1503 37 af genoten voorschot f. 14 92.80 blijft f. 10.57. R K. Jongensschool 347 3/4 leerlingen a f.14 15 f. 4920.66 af genoten voorschot f. 5223.50 te veel genoten f. 302.84. R.K, Meisjesschool 236 1/4 leerling 4 f. 14.15 f. 3342.94 af genoten voorschot f. 3786.50 teveel genoten f. 443.56. R.K. Meisjesschool (Mariaschool) 134 1/4 leerling 4 f. 12.26 f. 1645.90 af genoten voor schot f 1731 69 teveel genoten f. 85.79. School met den bijbel 195 3/4 leerling 4 f. 14.15 f. 2709.86 af schoolgeld f. 123.31 en genoten voorschot f. 2186.25 blijft f. 460.30. Voor de scholen in v.m. Stompwtjk is het bedrag berekend naar de kosten O.L. school ln die gemeente en voor de scholen ln Veur naar de kosten O.L. school ln die gemeente. De Mariaschool heeft een gebouw van de gemeente ln bruikleen, waardoor voor deze school een andere berekening geldt evenals voor de school met den bijbel welke zelf toentertijd de schoolgelden inde. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. E. Koelman geb. van Oosten d. Gevonden-: een portemonnaie met in houd, een ri.jwielbelastingplaatje met etui, een stel heerenregenpijpen. Adres bureau van politie. DOODELIJKE VAL. Mej. van der H. geb. B. had tijdens het verrichten van huishoudelijke bezigheden het ongeluk te vallen Zij bekwam een zeer zware hersenschudditg. met het ge volg. dat de dood spoedig daarop volgde. Zij was moeder van twee nog zeer Jeugdige kinderen. De raad komt hedenavond te 7 30 uur in openbare zitting bijeen. Aan de orde komen: Notulen. Ingekomen stukken; Voorloopiae vaststelling rekeningen gas- en electriciteitsbedrijf over 1937; Voorlooplge vaststelling der rekeningen 1937 der v.m. gemeenten Stompwli-k en Veur: Voorstel tot vaststelling van de vergoeding bedoeld ln art. 101 der L.O wet 1920 over 1935 en de drie jaarl. afrekening 10321935: Verder voorkomende zaken. Ten overstaan van notaris W. A. Ca ron te Voorschoten had in Hotel „De Zwaan" alhier de openbare verkooplng plaats van eenige perceelen weiland in den Loop der Bevolking. Gevestigd: K. Rezen berg, Prinsessestraat 35: C. P. Kortekaas, Heerenweg 447; J. Hooger- vorst, c.a. Akervoordelaan 37; G. Kaak—Soet, Prins Hendrikstraat 8; Mej. H Hofstra. Heere- weg 246. Vertrokken: A. Spitters naar Haarlem; Mej. G. J. Th. Post naar 's-Gravenhage. Burgerlijke Stand. Geboren: Frederik Gerardus z. van J. J. C. Lascaris en A. SmlnkJohannes Gerardus z. van J. van Loon en C. A. Kaandorp: Jacobus Wilhelmus Eusebius Petrus z. van C. H van Amsterdam en J. M. van üvk; Jacobus Petrus |Z. van J. van Dlest en A. C Bus; Jacoba Sophia Anna d. van J. N. Nederpelt en J. A. van Kesteren. Ondertrouwd: J. van Elk en H. A. van Waveren; A. D. Stooker en H. Kortekaas. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: Koops Eendebak. geb. B. L. Alofs en fam, de Rutfterstraat 42; Wed. I. van Swie- ten, geb. van der Klis, Zoutmanstraat 37; Th. Lampe, rector, Langeveld 29/16; W. F. Olderiks geb. Verboon, Bernhardstraat 46; A. A. M. Lohmann huish.. Voorstraat 64; A. J. Houwaart P. Helnstraat 51. Vertrokken: P. Smith en fam.. naar Hille- gersberg, K. v. d. Berglaan 52a: M. Kriek naar Rotterdam, Millinxstraat 12a; I. G. C. Matthijs geb. Blom. naar Leiden. Stieltjesstraat 45; M. A. Geerlings naar Noordwijkerhout. 's-Graven- damscheweg 13; Jhr. J. Q. Bas Backer en fam., naar Londen Edgeware Hotel Cumberland. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis z. van J. van Duin en N. Korbee; Petrus Biem. z. van P. A. Koelewyn en S. A. MootJen; Clazina PetroneUa Maria The- resia d. van A. J. C. Roeleveld en M. C. M. Beuk: Elisabeth d. van L. Groenendijk en T. van RoLjen; Clara Maria d. van A. de Haas en W. G. Schrama; Johanna Maria Hendriks d. vn A. P. Koemans en J. Duivenvoorden; Jansje Hendriks d van P. van der Luyt en L. de Groot. Ondertrouwd: G. H. Slob en J. A. van Ommeren. Getrouwd: Chr. J. Matthijs en L G. Chr. Blom. Gevonden. 1 donkerblauwe mantelceintuur. 1 hand warmer. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 1819 uur ten politiebureele te Noordwijk-Bin- nen. RIJNSBURG. De afbraak van het stalgebouw van „Flora". De uitslag der aanbesteding betreffende de afbraak van het stalgebouw op het ter rein van „Flora" alhier luidt als volgt: (A door „Flora" te ontvangen; B, door .Flora" bij te betalen): de Ruyter. Kat wijk aan Zee: A f.125; D. Kaay. Leiden A f.150.— H. en J. van Iterson, Rijnsburg A f.50.— J. de Wit, Leiderdorp, B f.250.-; van Egmond en Kooi, Rijnsburg B f248. Strijk, Rijpwetering. B f. 150.de Raad en Beugelsdijk. Noordwijk A f. 175.J. v. Seumeren, Hazerswoude A f. 132.P. v. Diemen. Leiden, A f.410.v. d. Vijver en van Egmond A f. 56.—; v. d. Akker. Zoeterwoude A f.255.Binnendijk, Lei den A f.80.P. Kort Jr., Rijnsburg, B f. 50.—. Het werk werd gegund aan P. van Diemen te Leiden. Beroepen. Tot predikant bij de Ger. Kerken alhier is beroepen ds. A. Dercksen te Feyenoord. Afscheid van mej. D. v. d. PJas. Het Bestuur der Chr. Kleuterschool heeft afscheid genomen van mej. D. v. d. Plas, onderwijzeres aan die inrichting. De secretaresse van het bestuur mevr. van der Vijver-van der Voet sprak haar in zeer waardeerende bewoordingen toe cn bood haar een boekwerk aan. Mede namens de ouders der leerlingen voerde het hoofd der school, mej. Plaizier het woord en bood eveneens blijvende her inneringen aan. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia, d. van A. Noort en J. Hogewonlng. Getrouwd: J. Sladek. jm. en C. Broekhuis, jd. Loop der bevolking. Gevestigd: M. Brunsting, v. Vledder; W, G. Wiedeman-Kenbeek, v. Oegstgeest; S. Mandi. v. Oegstgeest: P. Ravensbergen. v Oegstgeest; A. J Colijn, van Den Haag. Vertrokken: C. v. d. Hoonaard, n. Anna Pau- lowna; W. Kraan, n. Bergen op Zoom; C. van Egmond. n. Bennebroek; A. L. van Delft. n. Noordwijk. Heden herdenkt ds. A. Altena te Grondngen zijn 25-jarig jubileum als pre dikant. Van 1924 tot 1930 diende ds. Altena de Ned. Herv. Gemeente hier ter plaatse. VOORHOUT. In het Parochiehuis werd een tooneel- avond gegeven door een 10-tal leden der K.J.M.VSt. Jozcfsgezellen, K.J.C. en Kruisvaart Opgevoerd werd „De komst van het kindje Jezus". Kapelaan G J. M. ten Have, sprak een welkomstwoord. Regisseur was de heer A. C. H. N. M. de Bekker. Rectificatie. Abusievelijk werd gisteren een 8-tal be richten onder de kolom Voorschoten ge plaatst, en wel van ..Verfraaiing van het plantsoen" af. Dezen behoorden onder de gemeente Voorhout. Tentoonstelling van kleedingstukken. De melsjesnaaiver. „Irene" waarvan pre sidente mevr. Klomp-Pteiffer, organiseerde in de kleine zaal van het kerkgebouw der Ned Herv. Kerk een tentoonstelling van de 42 kleedingstukken die in het afgeloopen jaar door de leden zijn vervaardled en aan de kinderen uitgedeeld werden. De collecte bracht f. 4.05'/i op. De belang stelling was bevredigend. Door het personeel der firma N V. C. Colijn en Zn.. alhier, werd een hardrijderij op de schaats georganiseerd. Prijswinnaars werden 1ste prijs H. Griffioen: 2e pr. A. Elgebrood; 3e pr. H. Schuurink. VOORSCHOTEN. St. Laurens Harmonie. De R.K. harmoniever. „St. Laurentius" gaf in het R.K. Vereenigingsgebouw, onder leiding van haar directeur, den heer B. A. v. Veen, haar jaarlijksohen feestavond. Zij had de medewerking verkregen van het ge zelschap „De Vroolijke Jantjes". Ondanks het slechte weer en de haast onbegaanbare wegen, was de belangstelling zeer groot. Na opening door kapelaan P. Th. A. Per- quin speelde de harmonie den marsch „Spaennint" v. Turire, gevolgd door de ouverture „L'Emulation" en vele andere nummers. Het muzikale gedeelte werd zeer goed verzorgd uitgevoerd. De pauzen werden aangevuld door ,,De vroolijke Jantjes", die door hun luimige voordrachten de vroolijkheid op gepaste wijze wisten op te voeren Het was een goed geslaagde avond. Gevonden voorwerpen. Een gouden ring met monogram E. S.; een sleutel; een das en een oorbel. Inlichtingen bij de politie op werkdagen van 9 tot 10 uur. WARMOND. De Kerstuitvoering van St. Matthias trok enorme belangstelling. Men heeft ge noten van een prachtig programma en van uitstekenden zang, onder leiding van den directeur, den heer Martijn. Ook werd op gevoerd het tooneelstuk „Het meisje uit de achterbuurt", waarmee de regisseuse mej. C de Vetten en de medewerkenden een groot succes behaalden. Er werden dan ook na afloop hartelijke woorden van waar deering gesproken. WASSENAAR. Vergadering ,.Roode Kruis". De afd. Wassenaar van het Ned. Roode Kruis vergaderde ln Bellevue onder voor zitterschap van jhr. W. K. von Weiier. Ingekomen was o.a. een schrijven van het hoofdbestuur waarin waardeering werd uitgesproken voor de Wassenaarsche Transportcolonne voor haar werk, ver richt ter gelegenheid van de herdenking van het 40-jarig ambtsjubileum van H. M. de Koningin in Den Haag Ook waren dankbetuigingen ingekomen voor betoonde medewerking door de ver. Concours Hlppique Wassenaar en de Buurtver. Oostdorp en Omgeving. De begrooting 1939 werd vastgesteld op inkomsten en uitgaven ten bedrage van f. 860. Tot leden der commissie voor het nazien der bescheiden van den penningmeester over 1938 werden benoemd de heeren jhr. ir. A. C. von Weller, A. Fogtelo en C. W. Bechofner en tot hun plaatsvervangers mej. Snoek, en de heeren Korbee en Velt- man. Dr. Weerenbeck reikte de eenheids- diploma's E.H.B.O uit aan de heeren van der Spek. van der Gaag, Dijksterhuis, Bechofner. Scheffel, Knljnenburg. de Haas. van der Veen, Zonneveld. Kohlenberg en Korbee. Ribben gebroken. Bij het lossen van brandstoffen in een kelder van een perceel aan de Bremhorst- laan kwam zekere H. uit Den Haag ln den kelder te vallen met het gevolg dat hij eenige ribben brak. Nadat dr. Hubbeling de eerste hulp had verleend ls hij per ziekenauto naar het ziekenhuis aan het Westelnde te Den Haag overgebracht. Gevonden. Jonge fox-terrier, armbandje, poes, pauw, portemonnaie met lnh., diverse handschoe nen. kettinkje, gummilaarzen, paar sok ken, paar beenkappen, hond, sleutel, pak papieren zakken, autosleutel aan touwtje, 2 sleuteltjes, zwaan, schop, wollen jasje met muts. ZEVENHOVEN. Op het Kerstfeest der Zondagschool ln de Ned. Herv. Kerk heeft dr. Goedhart, hoofd der Chr. School uit Ter Aar het Kerstverhaal verteld en ds. C. A. van Har ten de Kerstgeschiedenis behandeld. Ook was er een uitdeeling van geschenken en versnaperingen. ZOETERWOUDE. Gevonden voorwerpen. Een slipketting van auto; twee colly's, verloren door bodewagen; een kinderhand- schoen; een chiffon-sjaal. Te bevragen bij den gemeenteveldwachter Rijndijk. Onder groote belangstelling vond al hier een schaatswedstrijd plaats voor de bewoners van den Vrouwenweg. Er werd gereden over een afstand van 500 M. De uitslag luidde: le pr. Henk Versteeg: 2e pr. C. v. Muyen; 3e Dr. Han Versteeg: 4e pr L van Veen: 5e or. P Mo'enkamp. Verder werd aan alle rijders een troost prijs u'tgereikt. De hoofdprijzen waren beschikbaar geteld" door de winkeliers aldaar. v oncanlreor op het krachtigste reclame-middel 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7