Gemeenteraad van Warmond LEIDSCH DAGBLAD - tweede Blad Vrijdag 23 December 1938 Gemeenteraad van Oegstgeest De Charge der Lichte Brigade VOOR DE I KERSTDAGEN Behandeling van het uitbreidingsplan - Antwoord van B. en W. op bezwaarschriften Boomen in het Wilhelminapark worden niet gerooid Uit de Omstreken I\T O VA-THEATER DE GEMASKERDE ADELAAR Onschuldig Veroordeeld KOM IE BIJ DE MARINE WIJN- en LIKEURSOORTEN Onder voorzitterschap van burgemeester A. J. L. Ketelaar vergaderde vandaag de Raad van Warmond. Nadat de notulen waren goedgekeurd, volgden Ingekomen stukken. Goedkeuring van Ged. Staten op het raadsbesluit tot aankoop van gronden voor verbetering en verbreeding van den Heerenweg, Warmon- der dam, zoomede van de brug over de Dlnsdagsche wetering. Goedkeuring van Ged. Staten op het raadsbesluit tot aan vaarding van het voorschot van f. 52200.— ter financiering van bovengenoemde wer ken. Hierop volgde het voorstel van B. en W. tot herbenoeming van den heer H. A. Q. M. Walenkamp als schoolarts voor 1939. Hiertoe werd met alg. st. besloten. Aan de orde kwam dan de vaststelling van het uitbreidingsplan der gemeente met bebouwingsvoorschriften. Hieromtrent wa ren, gelijk uitvoerig vermeld, diverse be zwaarschriften ingekomen. Ie. Van de eigenaren van het „Huys te Warmondt". In hun prae-advies zeggen B. en W. dat door deze eigenaren bezwaar wordt gemaakt tegen de bebouwing in den Hofpolder, waardoor naar hun meening het natuurschoon wordt vernietigd, althans bedorven. Allereerst, aldus B. en W., moet filer geprotesteerd worden tegen de zin snede, als zou de uitbreiding in den Hof- polder geprojecteerd zijn ten bate van één grondeigenaar, en niet in het algemeen be lang. Door deze meening, die absoluut on juist is, wordt de goede naam van de ont werpers van het plan h. i. aangetast. Ten aanzien van het bezwaar tegen de bebou wing in den Hofpolder mag worden opge merkt, dat Warmond behoefte heeft aan een front, gelegen aan het water. Warmond en zijn water zijn één, doch de indruk welke tot nu toe de liefhebbers van de wa tersport kregen van het watersportdorp, kon niet anders zijn dan ongunstig, daar. en kele uitzonderingen daargelaten, het dorp steeds een onprettlgen indruk maakte, ge zien van den waterkant. Het nu voorge stelde plan wenscht dezen indruk te bre ken. Komende van de plassen moet dit plan worden een waardig entrée van het dorp en tevens een plaats waar de niet watersport- beoefenaar doch niettemin beminnaar van het plassengebied, rustig kan wandelen langs het water. Wat een boulevard is voor een badplaats, zal op kleine schaal het nu geprojecteerde waterfront voor Warmond zijn. Ongetwijfeld gaat met de totstandko ming van dit plan eenig natuurschoon ver- ioren; echter, dit is tot een minimum be perkt, temeer, daar de Hofpolder op zichzelf geen enkele aanspraak op naluurscnoon 'tan doen gelden-en het essentieele schoon, d. i. het uitzicht van de plassen op het dorp of het „Huys te Warmondt" volkomen on aangetast wordt gelaten Anderzijds mag de verwachting worden gekoesterd, dat, in dien het plan tot stand is gekomen een schoon zal zijn geschapen, dat van geen lager orde zal behoeven te zjjn, dan het natuurschoon. Betreffende de zinsnede in het bezwaar schrift, waarin wordt gewezen op een on logisch verband met de dorpskom, moet rpgemerkt worden dat dit niet in de laat ste plaats te wijten is aan den wensch van den heer Krantz, om het uitzicht van het „Huys te Warmondt" op den molen van den heer Cozijn In den Zwanenburgerpolder en het silhouet van de stad Leiden te behou den. Door het tegemoetkomen van dezen wensch kan niet onderstreept worden de meening van den heer Krantz, als zou het uitzicht van het Huys te Warmondt gron dig zijn bedorven. Nog zij opgemerkt, dat de ontworpen weg voor autoverkeer ge dacht is als een zeer eenvoudig weggetje van landelijk karakter en dat de brug over de Hofleede kan zijn een eenvoudig ophaal bruggetje, zoodat de meeste vaartuigen deze brug zullen kunnen passeeren. De be bouwing zal moeten zijn onopvallend, na tuurlijk en beschaafd en zal dus meer dan gewone zorg vereischen. Waar de Hofpol der, op zich zelf beschouwd, zooals reeds gezegd, op geen enkele aantrekkelijkheid kan wijzen, zal door een bescheiden bebou wing, door een zorgvuldige behandeling van wegdek en een overwogen beplanting, een geheel ontstaan, dat weliswaar geen na tuur is, doch dat als kunstschoonheid in de omgeving zeker niet een dissonant be hoeft te vormen, Integendeel, de natuur lijke schoonheid van deze omgeving kan onderstrepen. Opgemerkt zij, dat aan de wenschen van den heer Krantz in zóó'n ruime mate is tegemoet gekomen, dat B. en W. in geenen deele diens meening onder schrijven, als zou het uitzicht van het Huys te Warmondt grondig bedorven zijn. Het Colege koestert de hoop dat met de tol standkoming van deze bouwwijk een ander schoon zal worden geschapen, dat niet, zooals reeds omschreven, van lager orde behoeft te zijn dan het natuurschoon Dit toekomstig dorpschoon zal door den natuurliefhebber op dit oogenblik moei lijk kunnen worden gewaardeerd; dit mag echter geen reden zijn, om aan het dorp de mogelijkheid te onthouden, om bij ge bleken geschiktheid zijn natuurlijke uit breiding te verkrijgen. Resumeerende, mee- nen B. en W. dat dit bezwaarschrift geen einstige belemmering voor het ontwerp u tbreidingsplan inhoudt of aanleiding geeft tot nadere wijziging Verwezen wordt nog naar het overgelegd schrijven van de Com missie van Advies voor de uitbreidings plannen. Bezwaarschrift van mevr. Schölvinck Kolfschoten. Bij dit bezwaarschrift merken B. en W. op, dat er geenszins van een bouwverbod op de buitenplaats „Groot Leerrust" kan worden gesproken. Als de aantrekkelijkheid van dit terein gelegen is in het vrije uit zicht, zal dit geenszins door de in den Hof polder ontworpen bebouwing worden be lemmerd. Het uitzicht, aldus B. en W is in deze richting reeds lang belemmerd door de bebouwing op de terreinen der neven- iiggende jachthavens, terwijl het vrije uit zicht op de Leede en den Zwanenburger- polder met den molen van A. Cozijn op geen enkele wijze wordt aangetast. Door recla- mante wordt bovendien over het hoofd ge zien, dat de Hofpolder aanmerkelijk lager ligt dan de op den geestgrond gelegen bui tenplaatsen „Groot Leerust" en „Huys te Warmondt". De bebouwing van den Hofpolder, zooals deze op het uitbreidingsplan is geprojec teerd, is grootendeels op 60 a 80 Meter uit de oeverlijn gelegen, hetgeen, mede met de reeds genoemde lage ligging tengevolge heeft, dat ook op de ongunstige punten de bebouwing van de Leede af, steeds zal wor den gezien tegen den achtergrond van het tnooie hooge geboomte van het „Huys te Warmondt" Wat den hinder betreft die ver wacht wordt van bedoelde bebouwing voor de zeescheepvaart, .hierbij moet men be denken, dat het hooge geboomte der bui tenplaats „Groot Leerust" en van het Huys te Warmondt op tal van dagen zijn on- gunstlgen invloed op de Leede doet gevoe len, zoodat de hinder van de in de luwte van het geboomte bij het „Huys te War mondt" liggende bebouwing niet moet wor den overschat en er geen reden .bestaat om te vreezen dat velen elders ligplaats voor hun zeilschepen zullen zoeken Wat de eventueele bebouwing van den Hofpolder volgens het uitbreidingsplan betreft, kan van lintbebouwing géén sprake zijn. Bij het bezwaarschrift, ingediend door de Ver. Oud-Lelden merken B. en W. op, dal dit adres niet ontvankelijk is, daar de Indiener daarvan niet is e'genaar van in het plan begrepen grond. Eveneens geldt dit voor het ingediende bezwaarschrift door den heer H. Liefferink namens L. Graaf van Limburg Stirum te Noordwijk. Nog waren bezwaarschriften ingekomen van de heeren Byvank, van Raay en Visch, die hun bezwaren gronden op waardever mindering van hun eigendommen. Deze bezwaren worden door B. en W. uitvoerig bestreden. Op de besprekingen komen wij nader terug BENTHUIZEN. De heer v. d. Knijff bedankt als raadslid. De heer C. v. d. Knijff heeft bedankt als wethouder en raadslid. De heer v. d. Knijff behoort tot de S. G. partij. Zijn opvolger volgens de lijst is de heer W. Qualm. De door eenige dames gehouden col lecte voor de Kerstfeestvierins in de Ned. Herv. Kerk met de kinderen der Zondags school heeft ruim f. 160 opgebracht. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Marljtje d. van D. Stavleu en A. van Rhijn; Diederik z. van D. Schuitemaker en A. de Mol; Jacobus z. van A. Durleux en I. Barnhoorn; Willemina d. van W Kralt en A. j Schaap; Otto z. van D. J. Bakkenes en M. Dubbelaar; Willemina d. van T. de Haas en P. Noorts; Maria Christina d. van T. de Haas en P. Noort; Jan z. van P. Oliemens en M. van der Plas; Jan z. van D. Verdoes en C. van Egmond. Overleden: Geertje van Beelen 1 jaar d. van W. v. Beelen en A. van Beelen; Leuntje Ouwe hand. 96 jaar. weduwe van A. de Best; Nelly BerkheU. 2 dagen, d. van A. Berkhefj en M. de Best; Arle Aandewlel. 81 Jaar. weduwnaar van M. Aandewlel. Ondertrouwd: C. Plokker en W. van Leeuwen. Getrouwd: C. Heemskerk en W. van der Plas. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Pachtwet. De afdeeling Katwijk aan den Rijn ,van oen L. T. B vergaderde in het Parochie huis. Als spreker trad op de heer Tel, amb- Vrijdag 23 en Zaterdag 24 Dec., ook half 3 Vooraf een prima Cowboy film 2den KERSTDAG, half 3 en 8 uur: 6546 Vooraf JOE E. BROWN in de klucht DINSDAG IS MR. MOTO ER WEER. 'n Balconplaats vanaf 55 cent. Gisteravond vergaderde de gemeenteraad van Oegstgeest. Afwezig waren de heeren Sanders en Smit. De notulen werden na een kleine wijzi ging goedgekeurd. Van de ingekomen stukken en mededee- lingen vermelden wij: dat de nieuw aan te leggen weg, uitkomende op de Laan van oud-Poelgeest, Laan van Arenstein ge naamd zal worden; dat B. en W. te zamen met 24 andere forensengemeenten een adres tot de tweede Kamer hebben gericht, met het verzoek het aanhangige wetsontwerp tot wederinvor- ming van een forensenbelasting niet aan te nemen; dat wegens vermindering van het gemid deld aantal leerlingen der openbare lagere school tegen 1 Januari a.s. aan mej. Woes- tenburg ontslag als onderwijzeres had moe ten worden gegeven, doch dat de minister van onderwijs heeft toegestaan haar tot 1 Augustus a.s. als boventallige leerkracht te handhaven (op kosten van het Rijk); dat de heer I. J. Sloos heeft medegedeeld, de huur van het „Springveld" aan de Laan van Oud-Poelgeest, die op 1 Maart 1939 af loopt, niet te willen verlengen; dat bij Kon. Besl. van 8 November 1938, de Raad in zijn beroep tegen het besluit van Gedeputeerde Staten om niet over te gaan tot het opleggen van een regeling inzake de toelating van leerlingen uit Leiden op de openbare lagere school te Oegstgeest, niet ontvankelijk is verklaard. Aan de Kroon zal éen verzoek worden ge richt om een gemeenschappelijke regeling op te leggen. Besloten werd mede te werken aan de door den Minister van Sociale Zaken vast gestelde regeling voor de verleening van extra-hulp-(steunverleening B) aan de kleine tuinders; Aan de ondersteunde werkloozen en aan de kleine tuinders zal een Kerstgave wor den verstrekt van 25°/o van het steunbedrag over de week van 1117 December. Naar aanleiding van een vraag van den heer Kruizinga deelde wethouder van Eg- mond mede, dat B. en W. zullen trachten ook de ondersteunden, die in de genoemde week geen ondersteuning ontvingen in de Kerstgave te laten deelen B. en W. ver zochten goedkeuring te willen verleenen aan hun besluit om deze week aan de on dersteunde werkloozen wegens de heer- schende koude een extra kolen-bon van f. 1.30 te geven en hen te machtigen om in dien zij van oordeel zijn, dat hiertoe aan leiding bestaat dezen winter op gelijke wijze te handelen. De heer Kattenbusch wees op de mede- deeling van den minister, dat er naar het oordeel van de regeering geen aanleiding is om een extra kolentöeslag te geven. Wat de gemeentel nu doet is lijnrecht in strijd met het regeeringsstandpunt. Spr. vroeg in den vervolge te handelen overeenkomstig de zienswijze der redering. De heer Paardekooper juichte het voor stel toe, terwifl wethouobr-yan Egmond er op wees dat/hfct hier zeer bijzondere om- I standigheden betreft zooals bij wijze van spreken slechts eenmaal in de tien jaar. voorkomen. We hebben allemaal gedurende de laatste dagen een dubbele portie kolen verstookt. Dr. Simon Thomas was het eens met den heer Kattenbusch. De heer Kruizinga bracht B. en W. dank voor wat zij deze week voor de werkloozen hebben gedaan. Spr. begrijpt niet hoe de heeren Simon Thomas en Kattenbusch der- dergelijke dingen durven te zeggen. Hij wees op den ellendlgen toestand, waarin de werkloozen verkeeren en zeide, dat hun voeding onvoldoende is, terwijl zij bijna geen kleeding hebben. Tegen deze opmerkingen protesteerde de voorzitter, evenals verschillende raadsleden. De gevraagde goedkeuring en machtiging werden tenslotte verleend. Tot lid van het Heilige Geest- en Arm bestuur werd de heer B. Donkelaar herbe noemd. Het voorstel om lid te worden van het In stituut voor stad- en landschap van Zuid- Holland, werd aangehouden en zal in ge heime vergadering worden besproken. De schuur bij het perceel Geversstraat 18 werd opnieuw verhuurd aan den heer C. W. Schrijvers. De verhuur van het sportterrein aan den Hofdyck aan de Chr. korfbalvereen. „Fiks" werd met 5 jaar verlengd. De verordening op het beheer van het grondbedrijf werd opnieuw vastgesteld, terwijl een ontwerpverordening, regelende de schattingen, werd aangeboden. Z. h. st. werd besloten een leening en een kasgeldleening aan te gaan. Omtrent de grootte dezer leeningen en den geldgever werd den raad geheimhouding opgelegd. Aan den heer Buurman, architect te Lei den, werd 4900 M2. grond verkocht aan de Laan van Oud-Poelgeest. De bedoeling is op dit perceel grond één villa te bouwen. De prijs bedraagt f. 5.75 per M2. Door verschillende bewoners van het Wil helminapark is een adres aan den raad ge zonden waarin gevraagd wordt om sterke snoeiing of gedeeltelijke rooiing van boo men in het Wilhelminapark. Over dit adres hebben B en W. een uit voerig prae-advies uitgebracht, waaraan wij het volgende ontleenen: Reeds herhaaldelijk heeft deze aangele genheid in ons college een onderwerp van bespreking uitgemaakt. Daarbij deden zich verschillende mogelijkheden voor. In de eerste plaats het eenige volkomen afdoen de middel om alle klachten te doen ver stommen, n.l. het rooien van alle boomen en de vervanging van het oude hout door jong hout. Deze maatregel zou het Wilhel minapark waar sommige huizen nu niet bepaald uitmunten door goede architectuur zoodanig doen achteruitgaan dat van aanzienlijke waardevermindering zou kun nen worden gesproken. Bovendien zou de uitvoering van dezen maatregel naar onze meening niet minder dan een verminking van onze gemeente beteekenen. Een tweede mogelijkheid is de verwijde ring van de zware boomen om den ander. Ook hiertoe meenen wij in geen geval te mogen adviseeren. Niet alleen dat het hier boven ontwikkelde bezwaar zij het dan in mindere mate zich zou doen gevoelen, maar ook deze maatregel zou aan 16 of li prachtige boomen het leven kosten, terwijl hiermede nog niet de helft van de bewo ners van het park voldoende gebaat zou zijn. een omstandigheid, die vanzelf aanlei ding zou geven tot moeilijkheden ten op zichte van de keuze der om te hakken boo men. Een derde mogelijkheid zeer zware snoeiing is niet uitvoerbaar, omdat de boomsoorten beuken en eiken zich daartoe niet leenen. Vooral de beuken heb ben onder sterke snoeiing te lijden. De meeste van deze boomen loopen groot ge vaar van afsterven door deze bewerking. Wij blijven dus bij onze meening, dat de tot nu gevolgde handelwijze de juiste is. Een bijzonder lastige, laaghangende tak of ver over het erf uitstekende tak werd op verzoek van belanghebbenden van tijd tot tijd uit de boomen gekapt. En een of twee malen in het jaar werden de boomen ook zonder verzoek van de eigenaren nagezien en waar dit zonder ernstige beschadiging mogelijk bleek van enkele takken ontdaan. De ten reaueste vermelde bezwaren, waar over bij requestranten blijkbaar afwijkende meeningen bestaan kunnen wij niet geheel onderschrijven. Van eenige vochtigheid tengevolge van de aanwezigheid der boo men kan geen sprake zijn. Deze vochtigheid heeft andere oorzaken Andere requestranten klagen over afslui ting door de boomen van zonlicht, terwijl de boomen juist ten Noorden van hun hui zen staan. Weer andere onderteekenaars van het request zonden goed doen de be planting op hun erf eens na te gaan voor zij gingen klagen over die van de straat. Weer anderen hebben het reauest ondertee kend terwijl noch voor. noch achter hun huis een boom is te bekennen, die dikker is dan een normale boonenstok. B. en W. geven den raad ten slotte in overweging het verzoek niet in te willigen en hen te machtigen de meest hinderlijke takken te verwijderen. Het prae-advie$ eindigt met de opmer king, dat er geen enkele reden is om aan te nemen, dat B. en W., ter wille van de belanghebbenden daarbij niet zoo ver zou den gaan als naar hun overtuiging zonder werkelijke beschadiging van het in het Wilhelminapark aanwezige prachtige hout, mogel"k is. Dr. Simon Thomas was het niet met het standpunt van B. en W. eens. Als nu de boomen worden weggenomen dan zal het bedoelde deel van onze gemeente inderdaad eenigen tijd minder fraai ziin, doch dit zal nie) altijd duren. We moeten niet ver geten. dat men niet buiten gaat wonen om zijn huis door boomen te laten verduis teren. De heer Paardekooper zou het zeer be treuren wanneer de boomen verdwenen. De heer Kruizinga was het hiermede vol komen eens Het prae-advies van B. en W. werd ten slotte z h. st. aangenomen. De toestand blijft dus zooals hij is. Öp een aantal comptabiliteitsbesluiten werd geen commentaar geleverd. Bii de rondvraag vroeg de heer Katten busch of de sneeuw op de trottoirs niet verwijderd kan worden. De heer Bakker vroeg speciaal de aan dacht van B en W. voor de rijwielpaden. De voorzitter zegde toe. dat al het moge lijke zal worden gedaan. Op eenvraa? van dr Simon Thomas deelde de voorzitter mede, dat de kwestie van de Sportvelden voor S C.O. in de vol gende raadsvergadering zal worden be handeld. tenaar van den L. T. B. over „De nieuwe pachtwet". De voorzitter de heer Joh. Meijer, opende waarna het bovengenoemde onderwerp .waarover wij reeds dikwijls ver slag gaven, behandeld werd. Pastoor Hesp sprak het slotwoord. Tuinbouwoverzicht. De vorst is zóó onverwacht streng opge treden, dat de tuinders in alle werkzaam heden worden bemoeilijkt voornamelijk in het wassen der peen. een der hoofdproduc ten. Maar zelfs nu, bij gei'ingeren aanvoer, is de prijs niet aanlokkelijk. Wat prima is, brengt van f. 0.70 tot f. 0.95 per kist van 20 K.G. op. Wat daar beneden is gaat voor f. 0.40 tot f. 0.60 Breekpeen 's naar verhou ding iets duurder n.l. van f. 0.30 tot f. 0.35 per kist. Er ls aan dit product niet zooveel arbeid. Uien, die tot laatst der vorige week moeilijk verkoopbaar waren, liepen begin dezer week aanmerkelijk op; aanvankelijk TOT ZATERDAG 24 DECEMBER BIJ AANKOOP VAN TWEE PAK ZELF RIJZEND BAKMEEL25 of 27 1 ons SUCADE (heele torelli) voor 7 D? betere Bloem per pond 1012 (versche gist verkrijgbaari Rozijnenper pond 1723 Krenten per pond 1923 Citroen rasp per ons 11 Poedersuiker per ons 7 SPECIAAL VOOR DE KERSTDAGEN de bekende BANKETBAKKERSBANKET (steeds versch) per haltpond 25 Taaie Bitterkoek per pond 39 Fondant Klokjes 2 ons 17 Advocaat Ringen 2 ons 17 Kerstbonbons 2 ons 23 Kerstchocolaadjes2 ons 23 Kerstkransjes 2 ons 23 Koek Kransjes halfpond 18 en 25 RUIM GESORTEERD in de BETERE Samos per flesch 98, 75, 65 Spaansche Wijn per flesch 1.05, 65 Sohilletje per flesch 85 Schilletje per Literkruik 115 Cognac Likeur (met wijn bereidi 100 f 1.80 tot 2.90. ging het later tot f. 3.30 4 f4.50 per 100 K.G. Sipruiten brachten van f. 8 tot f. 10 per 100 K.G. op, doch met de strenge vorst is men met plukken beëin digd. Met de koolsoorten verliep het al èvenzoo als met de andere producten. Aan vankelijk zeer laag in priis van f. 1 tot f. 2.10 per 100 K.G. liep Roode kool tenge volge der vorst en door de mindere aanvoer op tot f.2.60 tot f. 3.70 per 100 K.G. Gele kool ging ook nu wat beter, n.l. van f. 2.10 tot f. 3.20 per 100 K.G. Maar het zijn lang I niet alle tuinders die van deze kleine ver hooging profiteeren. Andijvie was aanmer kelijk beter gevraagd. Ook dit product heeft aanzienlijk van de vorst geleden. Het is hier alleen koude-grond-andijvie die wordt aangevoerd. Begrijpelijk dat het dus thans wel zal afgeloopen zijn met dit artikel. Groene kool was ook deze week wat hooger in prijs. n.l. van f. 5 20 tot f. 5.40 per 106 K.G. Overigens was het deze dagen niet mogelijk andere producten als Knolselderie, Boerenkool of Schorseneeren aan te voeren. Zulk weer overvalt eigenlijk de meeste, zoo niet a'le tuinders en de schadelijke gevol gen zullen ongetwijfeld vrij spoedig blijken Herhaaldelijk kreeg de politie den laatsten tijd klachten, dat iets weggenomen werd uit fietstasschen,1 wanneer men zijn rijwiel eenige oogenblikken onbeheerd liet staan. Zfio deed mej. N- W. aangifte, dat Uit haar rijwieltasch een paar handschoe nen* waren ontvreemd. De politie stelde een onderzoek in, met het gevolg, dat tegen de daderes proces-verbaal werd op gemaakt. KATWIJK AAN ZEE. Kerstwijding Geref. Meisjesvereeniging „Dient de Héerc mét blijdschap". Bij deze Kerstwijding was de Geref. Jon- gelingsvereeniging "bij de zustervereeniging te gast. Er heerschte een gezellige sfeer. De presidente mej. A. Ouwehand, opende met gebed en las een Schriftgedeelte voor. Daarna werden gemeenschappelijk eenige Kerstliederen gezongen, afgewisseld met mooie verzen en voordrachten van de meisjes-leden. Ook de leden der jongelingsvereeniging gaven eenige nummers ten beste. De voor zitter dezer vereeniging, de heer H. van Tongeten, dankte de dames, die voor een heerlijke tractatie hadden gezorgdl. Ten slotte liet hij zingen; „Dankt, dankt nu allen God", en sloot met dankgebed. Een ijsdijk van ruim één meter. Langzamerhand is hier voor de kust een ijsdijk ontstaan, die reeds een hoogte van ruim één meter heeft. Deze levert een in- teresant gezicht op! Gistermiddag sloeg bij hoog water de sterke branding er telkens over heen. Ouderavond der Herv. School III. Deze ouderavond werd in de Oranjezaal van het Jeugdhuis gehouden Ds. Frs J. Broeyer opende met gebed, nadat, vooraf gezongen was Ps. 89 vers 1 en hij voorge lezen had Lukas 1 vers 5—20. Hierna hield hij een inleiding over het voorgelezene, waarna gezongen werd Ps. 103 vers 7. Het schoolhoofd, de heer C. Bezemer, hield eert beschouwing over „De zending in China". Enkele leerlingen van de hoogste klas ga ven blijk van hun kennis der Bijbelsche Geschiedenis. Mej. Bijl las een verhaal voor getiteld: „Vroegdienst op Kerstmorgen". Ds. Broeyer sprak een slotwoord, liet zingen Gezang 180 vers 1. waarna de heer Bezemer met dankgebed eindigde. Kerstwijding door „O. V. O." Deze Kerstwijding door het orkest van oud-leerlingen der Chr. Mulo-school werd in Irene gehouden De heer J. W. Barnard opende. Nadat gezongen was „Hoe zal ik U ontvangen" ging spr. voor in gebed. Door net orkest, begeleid op de piano door mej. Riek Hofman en op het orgel door den heer J. C. Schoneveld. die de plaats vervulde wegens ziekte van mevr. Haasnoot, werden op zeer verdienstelijke wijze, onder leiding van den directeur, den heer L. Haasnoot, eenige mooie nummers ten gehoore ge bracht. Ook het spel van den heer J. J. Roelofs (viool) en den heer W. F. Bent- snijder (piano) trok de aandacht. Ds. H. Ph. Ingwersen las een „Kerstgedachte" voor, naar aanleiding van Lukas 2 vers 12. Door koor met orkestbegeleiding en met den heer L. Hasnoot aan het orgel en ge dirigeerd door den heer Barnard zong een klein dameskoor „Tweede Kerstzang" van J. F. Tierie Jr. Hierbij traden als solisten op mej. T. Bonefaas isopraan) en me]. A. Roelofs (alt) Het was een uitvoering vol Kerstwijding. Ds. Ingwersen sprak een slot woord. Na het zingen van „Daar ls uit 's werelds duist're wolken", sloot hij met dankgebed. Ds. H Ph. Ingwersen. Geref predi kant alhier, deelt mede. dat de Kerstwij- üingsdienst van de Hollandsche visschers In Dieppe (Frankrijk) a.s. Maandagavond om 10 uur wordt u'tgezonden door de N. C. R. V L. D. C. uit de Hugo d' Vriesstraat te Leiden, deed bij de politie mngifte van hel feit. dat te zijnen nadeelg eèn rijwiel is ontvreemd, dat hij voor de etalage van v. D. op den Sluisweg had geplaatst. 32

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7