CORRESPONDENTIE ANEKDOTEN Beste raadselnichtjes en -neefjes! Wat een koude ineens! Dat viel ons heel onverwacht op het dak, na het zachte weer, waaraan we gewend waren geraakt. Maar al zullen jullie óók wel bibberen af en toe, toch denk ik, dat jullie over de kou wei te spreken zullen zijn. Nu kunnen jullie dan eindelijk eens genieten van echte winter pret; glijden en schaatsenrijden, sleeën enz. Als de koude, en vooral de wind, nu maar minder fel blijft, zoodat jullie ook werkelijk buiten kunnen zijn! En dan ziet het er fijn uit voor jullie Kerstvecantie en beloven het extra-prettige dagen te worden. Neem het maar goed waar, want jullie weten, dat we de laatste jaren niet verwend zijn met ijs en sneeuw. En dit laatste was weer gelukkig voor anderen, zooals zieken en ouden van dagen, voor menschen, die veel buiten moe ten zijn, enz. Voor hèn is deze vorstperiode verre van prettig! Zou het een witte Kerstmis worden? Als jullie dit lezen, weten we het bijna! Het zou heel mooi zijn. Maar, hoe het ook buiten is, de Kerstvreugde moet toch van binnen uit komen. En zoo hoop ik, dat in en óm jullie, de Kerstlichtjes zullen branden; en wensch ik jullie allen prettige Kerstdagen toe. Bij raadsel III hebben we kunnen zien, dat er meerdere van die bijzondere vogels bestaan! Behalve de gegeven oplossing nog: pechvogels, geluks- en ongeluksvogels. Het was Zondag en Maandag haast te koud, om je brief weg te brengen, hè? Dat heb ik wel kunnen merken! Nu raken we al aan de koude gewend! Ik hoop, dat jullie naast Kerstviering, ijs- of sneeuwgenoegens, nog tijd zullen heb ben voor een briefje. Want er zal juist veel te vertellen zijn. Nu de beantwoording! Hannie de Wekker Jij mag dus mee helpen, om de kamers in Kerststemming te brengen. Een heerlijk werkje, hè! En dit jaar nog meer bijzonder, omdat het voor 't eerst in het nieuwe huis is. En ben je al op de schaatsen geweest? Ik hoop ook op sneeuw met Kerstmis. Suusje de Wekker Weer zoo'n mooi velletje! Het is een goede tijd voor mij, zoo vlak na St. Nicolaas. Ik hoop, dat je een mooi Kerstfeestje gehad hebt; ik kon hier niet bij zijn. Leuk, het versje te zingen, als Hannie er bij speelt. Hoe voelde je je in je nieuwe jurk? Mientje de Water Je weet al, hoe ik weer van je briefje geniet. Heb je het mooi gevonden Donderdagavond? Aukje van der Walle Ik denk haast wel, dat je op de schaatsen geweest bent. Dat hoor Ik dan volgenden keer, als je me ook over het Kerstfeest vertelt. Wat een heerlijke maand toch hè! Leuntje Koekebakker Je had een goed voorgevoel. Ik vond de postzegel, dank je wel. Het valt dan niet mee 's avonds, om uit de warme huiskamer weg te trekken naar de kou boven. Mocht je kijken, toen die chocolade-kerk gemaakt werd? Je beleeft daar nog eens wat! Het beste met alle ver koudheden Truus Nievaart Zoo was de St. Nico- laastijd druk voor je, maar ook leuk! Je had voorpret, en pret op den avond zelf. Bij jou werd veel gebracht dien avond. Groe ten voor Nel, en het beste met haar Moe der. Ook nog mijn felicitatie met haar ver jaardag. Dirk van Laar Jij hebt de spreuk goed begrepen, en de beteekenis er van onder vonden! Ik hoop, dat dit nog vele malen in je leven zal gebeuren. Jannie van Biezen Ach, wat is dit alles teleurstellend na wat je me verleden week schreef, teleurstellend voor jullie allen. Wederom beterschap, met beide zie ken. En houd jij je even flink als altijd. Nellie Meinema Hoe kouder buiten, hoe gezelliger binnen om de warme kachel. Het is nu echt winter. Wat zullen jullie met vreugde bezig zijn Zaterdagmiddag! Is Het- tie weer beter? Prettige Kerstdagen met elkaar. Marietje de Mooy Nog hartelijk gefeli citeerd met je verjaardag. Ja, nu ben je „bevorderd"' in onzen raadselkring. Vertel je me over het dubbele feest op Woensdag! Natuurlijk zijn je nieuwe raadsels weer wel kom. Truusje van Weizen Ach, wat jammer voor je broertje. Probeer hem het Kerst verhaal maar na te vertellen. Beterschap met hem! Ida de Graaf December is een heer lijke fee "maand. En die twee weken va cant e zijn nu cok weer welkom. Beo Optendrees Dat heb je keurig ge daan voor den eersten keer. Nu kunnen jullie beurteling schrijven; dat is leuk. Marietje Lagerwij Het is een eenig giaoje dat je mij vertelt over je broertje Henkie. Het lijkt haast een anekdote. Nu staat er weer een ander plaatje op je post papier; leuk, dat de plaatjes nog verschil lend zijn ook. Bedankt voor je aard'g raadsel. Joop Schouten Bedankt voor je raad sels; ie zorgt goed voor mijn voorraad Zusjes de Vos De winter brengt jullie buiten- en binnenpretjes. Zoo valt er veel te genieten. Dat geeft een groote verande ring voor je met 1 Maart. Toos. Je vindt het fijn hè? Er zal thuis ook altijd genoeg te naaien zijn. Hans de Stumper was ook weer een aardig sprookje. Hendrik Hanno Nu heb je de schaatsen wel onder kunnen binden. En. lukt het al? Je moet wel flink rijden, om warm te blijven Tonia Neuteboom Zoo is het raadsel duidelijk, dank je wel. Dat was een fijne avond voor jull'e Maandag. Zong je er zelf in mee? Flip stouten Moeder weet het goed. Maar nu Is het mij een raadsel, hoe zij dat zoo goed raden kan! Sjaantje Stouten Fijn, wat Vader zoo mooi voor Jullie gemaakt heeft! Ik wensch jullie allen een prettig Kerstfeest met el kaar. Je hebt nu een gezellig werkje voor de winterdagen. Nelly Stouten Leuk dat Je pop nu ge doopt is. Ik hoop. dat je veel pleizier van haar zult beleven. Als te den regel voor me over wilt schrijven in je brief, vind ik dat heel prettig. Geertrui de Groot Heb je een mooi Kerstfeest gevierd Dinsdag? En nu een prettige Kerstvacantie. Joke Zilverentant Je hebt gelijk; Je papier is anders zoo gauw verbruikt. Heer lijk het Kerstfeest mee te mogen vieren hè. Willy van Rijn Je las boven al: ik hoop voor jullie, dat je in de Kerstvacantle eens heerlijk van het ijs kunt profiteercn en vooral veel kunt schaatsen rijden. Jannie Werk Ik hoop, dat het zingen mooi is gegaan. Als jullie ie niet angstig maken, gaat aWes best. Met jouw repetities is het dus wel in orde. De vacantie is wel verdiend. Ik ben al benieuwd naar ie vol genden brief. Jo Drabbe Heb je je hart al op kunnen halen op de schaatsen? Wie weet. hoeveel je in de vacantie nog kunt profiteeren. Ik zal dien datum wel in mijn hoofd prenten alvast, maar kan nu nog niets beloven. Het is natuurlijk leuk, om naar te kijken. En voor jou om te doen! Dus voorloopig blijft het nog voor jé? Tweetal van Vliet Je bent geen zeur, maar als je er een was, dan toch in e'k geval een .jonge zeur" en geen .oude"! Zeker, ik zal er over gaan denken. Verleden week is mij er zelfs ook al naar gevraagd. En schrijf je over je verjaardag. Marietje? Ans Nieuwenhuys Ik ben blij met je mooie briefje. Wat een prachtig hoofd cadeau; daarvan zullen jullie allen lang en veel pleizier hebben. A's Nellie nog ziek is. wensch haar dan beterschap. Was het Kerstfeest mooi? Abram Fakkel Ben jij ook fijn aan het sleeën geweest, zooals je op het plaatje zoo mooi voor me «feteekend hebt? Ja. je moet flink in beweging blijven met deze koude.-Ik begrijp, dat je genoten hebt op Sinterklaasavond. Zusjes Schipper Brrr!'' zeggen we vaak in deze dagen. Buiten flink doorstap pen; dan word en blijf je warm. Corrie van Weizen Je ziet. dat jij ook zoo'n vogel had weten te vinden. Jij kunt steeds goed met de raadse's overweg. Was het mooi Dinsdagavond? Piet de Best Wat een fijn uitstapje had jij Zaterdag. Veel gezien en genoten zeker? Dieneke Bosma Alweer een grapp'g plaatje; ik ga me werkelijk verheugen op je postpapier. Nu ben ie zelf een pechvogel! Ik hoop dat je weer beter bent en nog thuis zult raken op de schaatsen dit jaar. Suze Plantfeber Ik hoop hetzelfde als jij, en wensch je hetzelfde toe. Leny is ook hartelijk welkom. Dus jullie hadden de raadsels samen opgelost? Beppie Bouter Arme jij! Gelukkig.dat het achter den rug is. Mag je nu weer alles hebben? Dan zeker flink eten, en in de buitenlucht, om weer kleur te krijgen? Zorg maar. dat deze er weer op zit in Ja nuari! Feliciteer Toos nog; kinderen wor den groot! Rietje Brandt Alles prettig, wat je schrijft. Voor je vriendinnetje en jou een paar fijne dagen achter elkaar! Ik denk, dat je al menig baantje hebt gegleden. Elk nieuw jaar begint prettig voor jou, het is leuk, dan jarig te zijn. Lydia Botermans Het is een echte Kerstweek voor je. Mooie uurtjes gehad? Het was fel koud Maandag, met dien wind er bij. Coba Verlind Bij jou hetzelfde als bij Lydia: een heerlijke week. Ik hoop, dat je me er veel prettigs over te schrijven hebt. Rietje Pielanen Al weer zulk snoezig' postpapier. Vind jij de koude ook fijn. evenals je Vader? Riek de Vos Tot nu toe laat het zich aanzien, dat je met Kerstmis werkelijk zult kunnen schaatsenrijden. Het zullen dan in elk opzicht heerlijke dagen worden. Mooi, je Kerstklokken Anny Bekooy. Wat zal je truitje fleurig staan! Heel practisch, een regenkapje tè hebben, en het zoo te gebruiken als jij doet. Ik hoop. dat je weer zoo'n mooi Kerstfeest 'gehad hebt. Hebben jullie mooi gezongen? Weer mijn groeten aan Moeder en ook aan jullie prettige Kerstdagen toe- gewenscht. Annie van der Vos Hebben jullie je Kerst versjes mooi gezongen? Ik wil na tuurlijk niet graag ontbreken in je nieuwe album. Hier volgt dan mijn versje: Ernst en Vrijheid. Geen vrijheid zonder Ernst, Geen ernst ook zonder hdér, Want zij alleen maakt d"Ernst, Oprecht, gezond en waar. Rie Smit te naar Het laat zich aanzien, dat je wensch vervuld zal worden Je hebt tenminste al schaatsen kunnen rijden. Anny Olivier Natuurlijk lukt het niet altijd met alle oplossingen. Je hebt er toch nog meer dan genoeg. Zoo komt jul lie kamer ook in Kerststemming. Prettig Kerstfeest! Jaap Kruit Je rekent me je leeftijd altijd zoo keurig voor. Dan moet je nu gauw jarig zijn? Ja, je hebt veel gekregen. Toch hoop ik. dat Je voor Je verjaardag andere wenschen hebt. Alida Stikkelorum Het zal een leuk, kleurig kussentje geworden zijn. En wat valt me daar een prachtige kaart uit je brief! Heel hartelijk dank! Koosje Stikkelorum Weer zoo'n mooie kaart! Dat is toch veel te erg! Een echte Kerstkaart! Ook hartelijk bedankt! En nu wensch ik jullie ook heel prettige uurtje om jullie mooien Kerstboom. Jan Bronsgeest Jullie drieën brengen de Kerststemming reeds bij me, met je mooie kaarten. Jullie weten deze uit. te zoeken! Jij ook welbedankt. Heel hartelijk van jullie, mij dezen Kerstgroet te zen den! Jij insgelijks een vroolijk Kerstfeest! Atze en Bea van der Kooi Nu. ik heb bet wel kunnen voelen, Atze, dat het vroor! Jij ook! Zijn jullie op de schaatsen geweest? Ik vind het ook prettig, Bea, je naam in de krant te kunnen plaatsen. Wim en Paul Rienstra Gelukkig, dat jullie geen last van de kou hebben. Zooiets maak je in Indië niet mee! En hoe vinden jullie de ijsbloemen? Hebben ze geen mooie en grillige vormen? En lukt het al op de schaatsen? Drietal Laman Nu, Paul. is het ijs naar je zin. Dik genoeg, om er óp te mo gen. En Marietje, vond je dat nu een bof, of geen bof, van die drie vrije dagen? Drietal van Driel Wat hebben jullie het prettig gehad Dinsdag! Vraag het dan later maar aan Nelly. Bedankt voor de beide aardige raadsels; deze zijn van Ankie? Nogmaals wensch ik jullie allen een op gewekt Kerstfeest toe. en daarna een pret tige Kerstvacantie. En ik hoop, dat jullie je hart op kunnen halen op het ijs, of in de sneeuw. Tot den volgenden keer. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante, Mevr. M. J. BOTEREN BROOD. Ingezonden door Aukje van der Walle. Onderwijzer: „Veronderstel, Jan, dat je Moeder je een cadetje geeft, en je eet de helft er van op, wat heb je dan over?" Jan: „Honger, Meester." Ingezonden door Neeltje van Woerden. Jan: „Pa, de barometer is gedaald!" Pa: „Zoo, jongen, hoeveel dan wel?" Jan: „Vier meter, Pa, want hij is uit het raam gevallen." Ingezonden door Annie Schouten. Juffrouw S.: ,,Ik begrijp niet, hoe het ge heim openbaar heeft kunnen worden!" Juffrouw Z.: „Ik begrijp het ook niet. Alle kennissen, aan wie ik het vertelde, hebben mij beloofd, er niet over te zullen spreken."

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 18