RAADSELS Oplossingen Goede oplossingen Een eigenaardige club Ons Kerstkindip ANEKDOTEN (In de raadsels wordt uitsluitend de nieuwe spelling gebruikt). voor allen om uit te kiezen: de groteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. I. Ingezonden door Drietal van Driel. Ik ben een bloem, die in den winter bloeit en uit 9 letters bestaat. 1. 7, 8, 9 is zoowel een jongens- als een meisjesnaam. 1, 2, 3, 4 is een vrucht, 6, 7, 8, 9 is een bloem, 5, 2, 2, 3 is een zwarte, kleverige stof. II. Ingezonden door Zusjes de Neef Het loopt tegen Nieuwjaar, dus de tijd nadert voor naamkaartjes. Hier volgen er vijf, waarin de beroepen van de mensen verborgen zitten: 1. I. N. Fakir—Steg. Baarn. 2. K. Pankhuis. Echt. 3. K. K. Abetka. Bern. 4. K. T. E. Lannops. Ter-Aar. 5. D. I. D. de Bruinen, Ierseke. III. Ingezonden door Janny van Groeningen. Waar gaat men naar toe, als men zes jaar oud is? IV. Ingezonden door Annie Olivier. Mijn gedaante is langwerpig rond, 'k Ben misdeeld van ogen, neus en mond Mijn innerlijk gebruikt men veel, 't Is zo vaak der zwakken deel, Eens in 't jaar voor 't kind een vreugd En dan een speelgoed voor de jeugd. V. Ingezonden door Elsje Boterenbrood. Welk spreekwoord staat hier? A.s d. 1g n.. z. s..l, d. w..r...d h h t h..r w.l. VI. Ingezonden door Annie Winkelman. Mijn geheel is een spreekwoord van 27 letters. 21, 2. 17, 14. 24 is een meisjesnaam, 10, 27 22 21, 25 26, 26, 5 20 is een plaats in Gelderland, 3, 4, 6, 8 is een deel van de voet, 13, 11 een lengtemaat, 9, 26, 26, 12. 15 is een deel van ons lichaam. 8. 18. 19 is een ontkenning, met een 1, 16, 11 kan men spe len, 23, 5, 24. 3, 9, 10 is een meisjesnaam, 15, 7, 8 een boom. VH. Ingezonden door Johan Spijker. Er bestaan twee zuiver Hollandse woorden van ongeveer 10 letters, die slechts één let ter verschillen, n.l. de letter s. Het le woord duidt een tekort aan plaatst men de s in het midden, dan duidt dit woord een teveel aan. Beide woorden zijn scherpe tegenstellingen van elkaar. Welke zijn die woorden? vm. Ingezonden door Paul Rienstra. Met r ben ik zo zwart als git, Met v iets, dat van onderen zit, Met 3 volstrekt niet als azijn. Zeg Au eens, wat dat kan zijn? der raadsels uit het vorige nummer. 1. Zeven, het meervoud van zeef (melkze ven, theezeven, enz.) 2. Kromvoort, krom, krot, oor, oom, voor. 3. Een spotvogel. 4. Tien, tin. 5. Kat, tak. 6. Goudsbloem, les, dom, goud, bloem. 7. Haan, beer, slang, adder. 8. Klaproos, klap, roos. ontvangen van: Ida de Graaf, Wout van Heel, Janna Struik, Joop Schouten, Annie Schouten, Marietje Lagerwij, Carla Optendrees, Lydia Optendrees, Bep Optendrees, Toos de Vos, Rie de Vos, Joke de Vos, Jack de Geus, Suze de Geus, Hendrik Hanno, Afke Neuteboom. Toni Neuteboom. Flip Stouten, Sjaantje Stouten. Nelly Stouten. Emma de Groot, Geertrui dè Groot, Piet Arentsen, Joke Zil- verentant, Loekie Favier, Willy van Rijn, Jo van Rijn, Jannie Werk, Jo Drabbe, Ma- rietje van Vliet, Bernard van Vliet, Ans Nieuwenhuys, Abram Fakkel, Frans Pison, Corrie van Weizen, Piet de Best, Annie Schipper, Adri Schipper, Hannie de Wek ker, Suusje de Wekker, Dieneke Bosma, Mientje de Water, Co Hartevelt, Jannie Hartevelt, Aukje van der Walle, Leuntje Koekebakker, Truus Nievaart, Dirk v. Laar, Jannie van Biezen, Nellie Stafleu, Nellie Meinema, Ella Meinema, Marietje de Mooy, Beppie Bouter, Suze Plantfeber, Leny Plant- feber. Elsje Boterenbrood, Ineke Boteren brood. Hansje Boterenbrood, Lydia Bo- termans, Rietje Brandt, Truusje van Weizen. Annie van der Vos. Coba Ver- lind, Jannie Lek, Annie Lek. Rietje Pielanen Riek de Yos, Anny Bekooy, Corrie Bakker, Rie Smitten aar, Anny Olivier, Riete Scheer, Tootje Scheer. Jaap Kruit, Jan Bronsgeest. Alida Stikkelorum, Koosje Stik- kelorum, Mien Verstraaten, Marietje Hop penbrouwer, Atze van der Kooi, Paul Rien stra, Wim Rienstra, Bea van der Kooi, Wil lem Laman, Marietje Laman, Paulus La- man, Liesje van Driel, Ankie van Driel, Henny van Driel. Alleen voor menschen, die zich door een parachutesprong het leven hebben gered Een van de merkwaardigste clubs ter wereld is wel de Amerikaansche „rupsen club", die in 1922 werd opgericht en die thans meer dan 2000 leden telt uit alie landen ter wereld. Men moet om lid van deze club te zijn, slechts aan één eisch voldoen, n.l. kunnen bewijzen, dat men zich minstens éénmaal in zijn leven door een parachute-sprong het leven heeft gered. Men moet eens dat onbeschrijfelijke ge voel hebben gehad, dat dood of leven in derdaad aan een zijden draad hingen, n.l. het koord, waarmee de parachute werd ge opend. De „rupsenclub" heft geen lidmaat schapsgeld. Men beschouwt het als een zeer groote eer, er lid van te mogen zijn. Toen een poosje geleden een machine van het Britsche luchtwapen door den blik sem getroffen werd en in vlammen opging wist de bemanning, bestaande uit vijf kop pen, zich door valschermen te redden. De eerste woorden van den jeugdigen vlieger luitenant Feltwell, toen hij grond onder de voeten voelde, was: „Nu is mijn vurig ste wensch vervuld: ik mag lid worden van de „rupsenclub". En inderdaad werden de vijf vliegers reeds den volgenden dag in de club opgenomen. Voorzitter van de „rupsenclub" is de beroemde oceaan vlieger kolonel Lindbergh, die zijn leven niet minder dan viermaal door een parachute-sprong redde. De En- gelsche afdeeling van de club heeft tot voorzitter gekozen den vliegerluitenant Scnolefield, die een nieuwen eendekker in vloog en daarbij voor het eerst een para chute had meegenomen. De machine be gon te slingeren en bij deze gelegenheid In onze huiskamer, vlak voor hel raam Daar staat een boompje te pralen. Denneboompje van geurend hout Met kleine kaarsjes, die stralen! Met bonte ballen van schitterend licht, Met lange slingers, zoo'n prachtig gezicht. En snoeren trillende kralen. En naast dat boompje, in 't wiegje klein, Ligt er mijn heel schattig zusje O, als je het zag, dat kindeke fijn, Gaf je haar stellig een kusje. Met blonde haartjes, zoo zacht als zij. Met dikke handjes, die grijpen zoo blij! O. wat een aardig lief zusje! Vader zegt „vent, waarom ben je zoo blij? Waarom zit jij zoo te zingen? Vind je dat boompje zoo prachtig mooi, Met al die blinkende dingen?" „Ja, maar ik weet iets veel mooiers nog: Dat is ons allerliefst zusje toch, Waar w' onze liedjes voor zingen!" MARIE MICTION. Ingezonden door Jannie Oudshoorn. Een menschlievend jongetje. ,X>at is niet mooi van je, Karei, dat je ditmaal zoo slecht op school hebt opge past. Verleden jaar was ik zoo blij, dat je met den eersten prijs naar huis kwam". „Ja, maar Mama, een andere Moedei wil ook wel eens plezier van haar kind hebben" Ingezonden door Beppie Bouter. Zieke: „En hoe kom ik in slaap, Dokter?" Dokter: „O, daarvoor neemt u dagelijks dit poedertje. Hier is een recept." Zieke: „Wanneer moet ik dat innemen?" Dokter: „Een kwartier, vóór U inslaapt!" werd Scholefield eruit geslingerd. Hij waande zich reeds verloren, want hij had de heele parachute vergeten. Maar het valscherm ontplooide zich vanzelf en bracht den piloot veilig op de aarde. De beroemde Engelsche vlieger Campbell Black werd lid van de club, toen zijn machine bij een recordvlucht naar Kaapstad boven den Nijl in vlammen opging en hij zich met de parachute wist te redden. Natuurlijk zijn er ook heel wat dappere en wereldberoemde vliegers, die toch geen recht hebben, den gouden dasspeld in den vorm van een rups het lidmaatschaps- teeken van de club te dragen! Tot de vrouwelijke leden van de rup senclub" behoorde ook de spoorloos ver dwenen Amelia Earhart, die eens met een parachute op het dak van een koe:enstal landde Het vreemdste avontuur werd ech ter beleefd door den Amerikaanschen vlie ger Williams, die uit een brandend vlieg tuig sprong enin een brandend bosch terechtkwam, waaruit hij zich met veel moeite ten tweeden male van den dood moest redden!

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 17