1;1 IJS-AANBIEDING! DE FAAM'S KLEEDINGMAGAZIJNEN - HOOGSTRAAT 1-2 DEKENS van Haren** Ker*tge*chenken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 19 December 1938 75 Betere heerenulsters voor halven prijs VOOR 9.75 1 2.50 1 6.25 1 9.90 2 2.50 2 7.50 EET NU ST0KVISCH 100 Visitekaarten 2 IJZEREN LOODSEN VIN JZf- 1Z3* JStïS J5:- I. VAN WIJK Drukkerij VAN BRUSSEL |90 ▼raasde te verleenen werd aangenomen met 4 tegen 3 stemmen De heer Spring in 't Veld merkte o.a. op, dat od de begrooting f. 700 voorkomt voor den luchtbeschermingsdienst De voorzitter zegt dai deze Dost noodzakelijk is. Na diverse besprekingen werd de ge- meentebegrooting tenslotte aangenomen. NOORDEN. Benoeming van Taxateurs. Het bestuur van de stichting Landver- betering „Zuid-Holland" heeft benoemd tot taxateurs voor het overnemen van land en water ten behoeve van de drooglegging van den Noordschebuurterpolder. de heeren W. Boer te Bodegraven, Z. v. d. Lingen, al hier en H. Markman te Nieuwkoop, een landbouw-, een rietland- en een tuinbouw- deskundige. In Februari zullen zij met hun werkzaamheden moeten aanvangen. TER AAR. Ledenvergadering Ter Aarsche IJsclub. Onder voorzitterschap van den heer M. van Tol Wzn„ vergaderde de Ter Aarsche IJsclub. De voorz. verwelkomde den secr.- penningm. van den Z. H. Ijsbond, den neer Dicke van Voorburg. De secr., de heer Jac. Visser las de notulen, die goedgekeurd werden. De voorzitter herdacht om het 30-jarig bestuurslidmaatschap van den heer Joh. van der Vlugt, waarbij deze als voor beeld aan de jongere leden werd gesteld. De heer Dicke prees het uithoudingsvermogen van den jubilaris en speldde hem de me daille voor 30-jarig bestuurslidmaatschap, ingesteld door den Z. H. Ijsbond op de borst. Nadat de magazijnmeester, de hc G. Slof, verslag had uitgebracht van de be zittingen der vereeniging, volgde bespre king van de „rondrit" waarvan de voorzit ter een uiteenzetting gaf. De bedoeling is de rondrit te houden over een afstand van ongeveer 25 a 30 K.M waarvoor 2 trajecten zijn uitgekozen, n.l. via de Braasemmermmeer en via de Nieuw- koopsche plassen. Het reglement voor den rondrit werd met alg. st. goedgekeurd. De heer Dicke dankte namens den Z. H. Ijs bond voor de organisatie van deze rondrit, die het ijstoerisme bevordert en zegde alle medewerking tot het welslagen toe, waar bij men vanuit de groote steden autobus sen met ijstoeristen naar Ter Aar zal brengen, dat met Nieuwkoop en andere me- rendistricten over een prachtig terrein voor ijstoerisme beschikt. De penningmeester, de heer C. Snijders, rapporteerde een batig saldo van ongeveer f. 250 en werd gedechargeerd. De aftr. bestuursleden, de heeren D. J. Kroon, P. Blom, P. Hoogervorst Jzn., G. D. Verhoef, L. Hoogervorst Czn. en A. C. van Zwieten werden herbenoemd. De heer J. Egberts sprak als oud-voorzitter der ijsclub „Door Vriendschap Saamverbonden" welke thans in de Ter-Aarsche IJsclub is opgegaan den heer v. d. Vlugt hartelijk toe en dankte hem voor de steeds betoonde activiteit. Na een gratis verloting, sloot de voorzitter deze, door 47 leden bezochte, geanimeerde ver gadering. Prijsuitreiking der B. V. L. In café van Acker vergaderden onder lei ding van den heer E. de Goede de BVL'ers uit deze gemeente. Aanwezig waren de leden van de Landstormcommissie, de heeren dr. Post Uiterweer en L. Koning. Na een ope ningswoord van den pi. leider, had de uit reiking van een groot aantal prijzen plaats aan de winnaars in de gehouden schiet wedstrijden, waarvan de uitslag was als volgt: Klasse A: 1. J. Sanders, 2. B. Rietveld. 3. Joh. de Leeuw, 4. H. Verhaar, 5. A. van Acker, 6. J. Hartveld. 7. G. Vis, 8. P. Pijper, 9. C. Hoogendijk, 10. W. de Balvert. 11. H. van Eemmerik, 12. C. Keijzer, 13. J. Hijdra, 14. W. Slootweg. 15 J. Akerboom. 16. A Spek. 17. L. van Veen, 18. A. de Jong, 19. R. Lubberts. 20. P. Egberts. 21. T. van Eijk, 22. I. Spek. 23. L. Sassen, 24. H. Heems kerk, 26. J. Zevenhoven. Klasse B: 1 J. Kemp, 2. C. van der Ha ven, 3. A. Kroft, 4 .N. van Eijk, 5. D. Schel lingerhout. 6. J. Slof, 7. W. van 't Ende, 8. W. van der Hoorn. 9. H. Marskamp, 10. L. Koning, 11. C. Rijnsburger. 12. P. de Vogel, 13. P. Slof, 14. S. P. Hoogervorst, 15. G. Ver hoef, 16. G. Slof, 17. C. Valk, 18. A. Treur. Klasse C: 1. R. van der Meer, 2. J. Ver sluis, 3. A. Visser.. Nieuwe schutters: 1. C. van der Hoorn, 2. A. Valentijn, 3. C. J. Heemskerk, 4. J. van Acker, 5. J. Besemer. 6. C. Lok, 7. J. Verkerk, 8. L. de Vogel. Donateurs: L. de Vogel. De prijzen bestonden in hoofdzaak uit voorwerpen voor huishoudelijk gebruik. Ned. Herv. Ver. „Kerkelijk Leven". De Ned. Herv. Ver. „Kerkelijk Leven" ver gaderde. De voorzitter behandelde het punt „Aansluiting bij de Confessioneele Veree niging." Hierover werd geruimen tijd ge discussieerd. Met alg. st. werd besloten tot aansluiting en bloc bij de Confessioneele Vereeniging, waarbij „Kerkelijk Leven" dus een afdeeling van deze organisatie wordt. De heer D. Goedhart hield een verhande ling over het atheïsme en het pantheïsme en de gevaren die deze stroomingen met zich brengen, waarop een aangename ge- dachtenwisseling volgde. Besloten werd met het gemeenschappelijk zingen van Gez. 4 1 en 8. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Bernardus z. van C. J. Keijzer en A. Touw. Voor het geven van de gebruikelijke Kerstgave aan hulpbehoevende paro chianen is tijdens de godsdienstoefeningen in de R.-K. Kerk f. 206 gecollecteerd. WADDINXVEEN Raadsagenda. De Raad komt morgen te twee uur bijeen. 1. Verslag van de vergadering van 29 November 1938 2. Mededeelingen, in gekomen stukken enz. om daarop zoo noo- dig te besluiten 3. Wijziging der stern- districten voor de gemeenteraadsverkie zingen 4. Benoeming wegens periodieke aftreding van: a. twee leden der school commissie (vacatures ds. W. J. Smidt en J. A. Doeleman); b. twee leden der commissie tot wering van schoolverzuim (vacatures M. Schouten en J. Jongenburger); c. twee leden der commissie voor de arbeidsbemid deling (vacatures A. Oudijk en S. Slappen de!); d. een lid der commissie voor het zwembad (vacature P. D. Stuurman) 5. Voorstel tot het verleenen van pensioen aan de wethouders 6. Voorstellen tot uitbreiding van de hoofdleiding van het electrisch kabelnet 7. Voorstellen tot uitbreiding van het hoofdbuizennet der waterleiding 8. Voorstel tot het aan brengen van straatverlichting aan den Bodegraverstraatweg 9. Overeenkomst met de gemeente Gouda Inzake levering van gas voor den Bodegraverstraatweg 10. Voorstel tot herziening van enkele sa larissen 11. Voorstel tot het instellen van een ouderraad voor de openbare lagere scholen in deze gemeente 12. Herziening der voorwaarden voor verkoop van grond voor het postkantoor 13. Begrootings- wijziging 14. Verzoeken om ontheffing enz. van schoolgeld 15. Oninbaarverkla ring van enkele belastlngposten 16. Bespreking gemeentelijke werkverschaf fing. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk. z. van A. v. d. Zijden en N. Clazing; Jacobus, z. van J. de Gelder en A. J. de Graaft: Hendrik, z. van G. Groenendijk en J. Buurman: Ntcolaas Jacobus, z. van A. Wes- sendorp en E. la Grand: Willem, z. van C. Hofman en W. Bonefaas; Maria Sophia Corne lia. d. van C. A. Billet en S. C. van Erk; Lo- dewijk z. van L. Monster en K M. Tamerus; Adrianus Maarten Johannes, z. van Th. v. d. Berg en J. v. d. Flier; Pietje, d. van J. Schou ten en M C. Groenendijk. Een nieuw stemdistrict. Op verzoek en ten gerieve der bewoners van den polder Bloemendaal en den Bode- graifschen Straatweg nabij de Reeuwijk- sche Plassen stellen B. en W. den Raad voor het aantal stemdistricten van 4 op 5 te brengen. Dit nieuwe stemdistrict zou dan komen in een pand der boerderij van den heer van Vliet aan den Bloemendaal- schen weg, in de nabijheid van Gouda. ï>e nieuwe school der Ned. Herv. Schoolver. De nieuwe school der Ned. Herv. school- vereeniging alhier, welke na de jongste be slissing der Kroon mogelijk geworden is, zai in Mei 1939 worden geopend. Er zijn 280 leerlingen ingeschreven. In de Ned. Herv. Kerk werd in de eerste helft van December gecollecteerd voor de diaconie f. 128.48, voor de kerk f. 85.62. terwijl nog een gift van f. 10.— binnenkwam voor de diaconie. De meisjesver „Rebekka" van de Ger. Kerk heeft in het afgeloopen jaar 150 stuks kleedingstukken vervaardigd die aan 19 gezinnen uitgedeeld werden en in grooten uank aanvaard zijn. Onze plaatsgenoot H. Burggraaf, is gt> slaagd voor het diploma vakbekwaamheH van broodbakkers. WOUBRUGGE. Middenstandsvereeniging. Op verzoek van de Middenstandsvereeni ging hield de heer L. G. Egglnk, directeur van het Instituut voor middenstandsont wikkeling een causerie over de Vestigings wet Kleinbedrijf. De heer Eggink stelde zich zich bepaald tot taak deze wet in alle op zichten te verdedigen, maar deed uitkomen de noodzakelijkheid om deze wet te zien en te aanvaarden als een laatste poging om den defaitistischen geest van den Mid denstand te ontzenuwen. De beide leeraren, de heeren Alberts en Douwes, gaven vooraf een korte les. In een middag- en avondvoorstelling werd in de Geref. Kerk de Magelang Zen dingsfilm vertoond. Door ds. Dronkertwerd een inleidend woord gesproken. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrikus Nelinus Nicolaas z. van Arie Hendricus van Dam en Jansje Elisabeth van Griethulzen. Het kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier, heeft herkozen tot ouderling de heer R. Paul en tot diaken de heer C. Bosman. ZOETERMEER. Aanleg van een ondergrondsche kabel. Door het Gem. Electr. Bedrijf te Delft is in onze gemeente een begin gemaakt met het bovengrondsche net voor de levering van stroom te doen vervangen door een kabel onder den grond. Reeds worden in de Dorpsstraat alle trottoirs opengemaakt om den kabel er onder te leggen. Zooals wij reeds mededeelden, worden de bestaande straatlantaarns afgebroken en wordt de verlichting aan draden dwars over de straat aangebracht. Een mooie verbetering! zijn gekozen de heeren A. J. Karens en P. Jongerius. 5259 (Jassen uit deze aanbieding kunnen niet op zicht gezonden worden) J an vossensteeg 54 - Tel. 169. 8804a MET ENVELOPPEN in de bekende goede kwaliteit, vanaff J 267 HAARLEMMERSTR. 267. 5034 HAAfiLEMMEQ&TÜ. 150 -155 TELEF. 150 5261 ppr r Ook zonder borg VJI CiLiLf Ambten. Rijk, enz Part. m. borg zonder nevenver- pl. N.V. Voorschotbank, le v. d. Boschstr. 13, Den Haag. Of 's av. v. 68 u. inl. v. Heecke- enstr. 4, Wassenaar, Tel. 717309 Pz. insl. 609 Nu een warme groc: MEDOC vanaf f. 0. 80 p. fl. PUNCH vanaf f. 2.- p. fl. COGNAC vanaf f. 2. - p. fl Jam. BUM vanaf f. 3. - p fl. LAGE RUflDUK 4IEIDEI1 TELEF. 356 5228 TE KOOP - Garage maat. Te beivragen5240 Rijnsburgerweg 169. 5200 Laarzen I in zeer aparte, voorname snit. Van fijn calfsleder, prima pos- Eigen filialen in alle voorname plaatsen in Nederland. Zee r chique, speci ole leest, volgens handwerksyfteem. Bijz. mopi. In zwart en oxblo'od

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 8