Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 19 December 1938 Vierde CSsd Vereen v.Nat. Veiligheid 79sfe Jaardag Ko. 24151 Skippy is versch en blijft versch! De a.s. raadsvergadering van Warmond AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria, d. van C. Maarse en M. J. Leen Tijmcn, z. van J. Stoof en J van de Beek Johan Albert, z. van A. Kamerman en N. J. Tas. Overleden: TJitske Oost. 63 J., weduwe van J. van den Assem Elisabeth Berkhout, 86 j., weduwe van W. H. Eppinga. HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: Gerardus J. N. van der Erf. NieuwemeerdUk 440 Janna M. van Taten- hove, IJ weg 264 Jeremlas A. Overbeeke. Lei- mulderdijk 391 Pleter Confurius, Lljsterstr. 10 Grietje Paarlberg. Hofodweg 1718 Wed. F. W. Höweler, Pr. Poellaan 79 Roelof Brinks, Adelaarstr. 12 Hendrikus Sijtsma Nieuwemeerdfjk 203 Hendrik Bergakker, Kruislaan 19 Henri S. Rooseboom, Nieuwe- meerdijk 179 Katharina Nijman, Burg. Amersfoordtlaan 17 Alphonsus A. B. Stro band. Aalsmeerderweg 519 Jan Speekhout, Kruisweg 965 Catharina E. F. van Leur, Nieuwemeerdijk 488 Gfjsbertus van Maas dam, Vijfhuizerweg 617 Geertje van der Kwast, Dennenlaan 28 Maria van Giesber- gen. Venneperweg 633. Vertrokken: Petrus van Dyk, n. Haarlem. Spiegelstr. 2 rd. Abraham de Wit. n. Haar lem. Valkenstr. 11 Albertus Franso. n. Vlis- singen. Boulevard. Blankert 44 Jacobus Roos n. Amsterdam. Adm. de Ruijterweg 359, 3 hg. Adrianus Korthals, Haarlem, de Genestet- straat 36 Johannes W. Lijessen, n. Amster dam, Jacob van Lennepstr. 21 hs. Hendrik W. I. van Geer. n. Amsterdam, Koninginne weg 213 Johannes van Pijpen, n. Lisse, Ka naalstraat 114 Adam Hellingwerf. n. Am sterdam, 2e van Swindenstr. 96, 1 hg. Johan D Tebbe, n. Amsterdam. Veerstr. 87. 1 hg. Hendrik Bannink, n. Velsen, Hagevcldstraat 5 Wed. W. A. Jans, n. Amsterdam, v. Limburg Stirumstr. 18, 1 hg. A. Haaijer en echtge. n. Beilen, Hooghalen D. 6 Jan A. van der MeiJ- den, n. Aalsmeer. Populierenlaan 6 Cornells A. van 't Hof. n. Amsterdam. Hoofdweg 114, 1 hg. Burgerlijke Stand. Geboren: Roelof, z. van P. Oosterhof en J. Hogenkamp; Arie Hillebrand. z. van A. H. Kool haas en A. Dol; Cornells Jacobus, z. van A. M. Kauffman en P. Persoon; Anthonius Wilhelmus, z. van W. de RooU en C. W. Mommers; Labina, d. van K. Ippel en C. Blesheuvel; Cornells An- tonius. z. van G. C. van Egmond en C. A. van den Broek; Wilhelmus Gerardus Jacobus, zoon van W. C. J. Pennings en M. Compeer; Jacob, z. van G. J. van der Wiel en J. Hefistek; Cor nells. z. van P. J. van Iperen en T. Half; Theo- dorus Johannes, z. van J. A. Bos en H. J. Pie- ters; Godefridus Antonius Maria, d. van G. J. van Steen en A. J. Lieverse. Ondertrouwd: Klaas Millenay, 27 J. en Jan netje Nagel. 26 j.Dirk Snijder, 32 J. en Ger- ritje Maarsse. 27 J.; Anthonius Johannes de Groot, 25 j. en Anna Maria Cornelia Franken, 23 jr. Getrouwd: Willem den Dekker, 23 J. en Elisa beth Heida, 17 j.Hendrik GiJsbertus Jan Wol- terbeek. 25 j. en Pieternella Maria Lindeman. 23 J.; Arie van Helden. 28 J. en Aagje van der Mooren, 22 J. Overleden: Arie van der Syde, 26 j. echtgen. v. M. D. C. van Gulik; Cornelius Menne Schrei). 31 Jechtg. van E. P. Baarda; Karl Leo Hans Jaedicke. 23 J., ongehuwd; Anthony Albert Gar- rlt Bekking, 31 J., ongehuwd; Johanna Visser. 56 j., ongehuwd: Johanna Sofia Maria Smit. 4 J.. d. van C. Smit en J. M. Smit Tjltske Oost, 63 J., wed. van J. van den Assem, overl. te Aalsmeer. gemeenschappelijke regeling inzake den schoolartsendienst; 10. Voorstel tot het in trekken der verordening op de afkondi gingen; 11. Rondvraag. De directie van het Nova-Theater brengt de groote avonturenfilm „Orkaan" met Dorothy Lamour en John Hall. die een sensationeelen indruk maakt. KATWIJK AAN DEN RIJN. Als ouderling en diaken der Ned. Herv. Gem. zijn herkozen de heeren C. Koelewijn en P. Durleux. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Hendrikus Gerardus. z. van J. C. Berbee en M. A. Schoonderwoerd Bernardina Petronella, d. van C. A. SUJkerman en J. C. Gigengack. Ondertrouwd: J. Schrama en A, Westerlaken P. van der Vlist en M. Roos. Getrouwd: J. Kulk en M. Blokker J. Kaak en G. Soet. Overleden: E. van Ixter. echtgte. van A. Pruysers, 59 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Benjamins met gezin, Wilhel- minalaan 37 L. van Dlest, Noorderlaan 13 M Geerlings. Hoofdstraat 18 H. de Jonge. Meerstr. 6 P. van RheenenMesman, Meer straat 74 T. Rahder, Weerestelnstr. 125 K. van Tol, Wilhelminalaan 57 C. de Vos. Hoofdstr. 113 M. Warmerdam, Loosterweg II 106 Jan van Grootveld. 2e Amerikadwars- 6traat 8 F. van der Linde, Brouwerlaan 24. Vertrokken: Ch. L. Boelé, n. Haarlemmer meer. IJ weg 1032. p/a. J. J. Commissaris M. Blokker, n. Haarlemmermeer, LisserdUk 310 G. Soet. n. Lisse. Pr. Hendrlkstr. 8 A. Lom- merse. n. Bennebroek, Meerweg 5 P.M. J. Paardekooper, n. 's Gravenhage. Parkflat Marlot 32 W. E. Philippo, n. Wassenaar, Hoflaan 13 Wede. S. de Bolstervan Loef. n. Leiden, Oosterkerksteeg 6. De begrootingsvergadering Ls thans de finitief vastgesteld op Donderdag a.s. Behalve de begrootingen van de bedrij ven en van de gemeente staat ook de vast stelling van diverse rekeningen over het Jaar 1937 op de agenda. Voorts wordt be handeld een kasgeldleening voor 1939, pe riodieke aftreding van raadscommissies en het verzoek om eervol ontslag als haven meester van den heer J. Veen. Het laatste punt is het antwoord op de vragen van het raadslid G. L. Pljnaker inzake de toepas sing van het reglement Burgerlijk Arm bestuur. De heer J. Wens ink te Zeddam is be noemd tot vakonderwijzer in wiskunde aan de openbare U LO.-school alhier. De heer S. de Weerd vertrekt naar Almelo. Gevonden. Aanwezig op het bureau van politie: 2 portemonnaies, weekwerktuig, padvindersriem. autoslinger, bruine heeren - Jas, heerenrijwiel. KATWIJK. Raadsagenda. De Raad komt Woensdag a.s. des nam. Ic 7 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken; 2 Benoeming van een onderwijzer aan de O. L. school; 3. Voorstel tot ruiling van gronden met den Staat der Nederlanden; 4 Voorstel tot het Instellen der funct:e van meterijker bij de acht- en waterbedrijven; 5. Wijziging sa- larieering brugwachter Noordwijkerweg; 6. Vaststelling verordening regelende de Jaar wedde van den ambtenaar voor het bouw er wonlngtoez'cht; 7, Voorstel tot wijzi ging van het besluit inzake het aangaan van kasgeldleen ngen: 8. Prae-advies met betrekking tot de wijziging der verordening op de keurioonen van den vleeschkeurings- (iienst; 9. Voorstel tot verlenging van de liedekAmcl Lfoc&y! Steunt Luchtverdedigingsfondsl Postgiro Den Haag 387177 ten name van 8882 KATWIJK AAN ZEE. Vergadering der Commissie Plaatselijk Toezicht L. O. Deze vergadering werd in het Gemeen tehuis gehouden onder voorzitterschap van ds. R. P. A. Rutgers. De secr., de heer P. H. Castenmlller las de notulen. Verschillende leden brachten verslag uit over hun school bezoek. Geklaagd werd over het straatla- waai bij de Chr. School aan den Sluisweg. Aan B. en W. zal verzocht worden een ge- ruischloos wegdek te laten aanbrengen. De heer TJebbes hield een causerie over „Veer tig jaar bij het onderwijs". De voorzitter dankte namens allen den heer Tjebbes voor zijn interessante voordracht. Namens de commissie sprak de voorzitter er zijn leed wezen over uit, dat de heer Tjebbes we gens zijn pensioenneering de commissie moest verlaten, voor welke woorden de heer Tjebbes dankte. Ds. Rutgers sloot hierop dc bijeenkomst. Ledenvergadering Ned. Chr. Bouwarbeiders bond. Deze vergadering in Casa Cara, werd door den voorzitter, den heer KI. v. d. Bent, met gebed en het lezen van Jona 3 geopend. Spr. wees er op, dat de aid. Katwijk met 17 leden ls toegenomen en thans 173 leden telt. O m. kwam ter sprake, hoe het komt, dat het zoo lang duurt eer de bouwgron den in Plan Zuid klaar zijn; wat is er aan te doen om deze te bespoedigen? De voor zitter bleef vertrouwen op de toekomst. Uit de vergadering werd er op gewezen, dat ais deze zaken vlugger afgewerkt zouden wor den, er veel minder werkloozen zouden zijn Men drukte dan ook zijn ontevredenheid uit over den loopenden gang van zaken. Na rondvraag sloot de tweede voorzitter, de heer P. Guyt met gebed. Ledenvergadering A. R. Kiesvereen. „Nederland en Oranje". Deze in Irene gehouden bijeenkomst, stond onder leiding van den heer A. den Dikken. De secr., de heer G. Poot. las de notulen en deelde mede. dat het „1 cents fonds" weer in werking zal worden gesteld om een flinke strijdkas te vormen. De actie \oor dat fonds zal worden gecombineerd niet de actie van het A. R. propagandablad „Nederland Waakzaam". De heeren Den Dikken en Bonefaas brachten verslag uit der in Leiden gehouden vergaderingen. Het raadslid, de heer C. van Tongeren, zette zijn houding tijdens de behandeling der gemeentebegrooting uiteen. Over de onderwerpen Zondagsrust en Badleven werd uitvoerig gesproken. De wenschelljk- iield werd uitgesproken een actie te voeren om te komen tot een nieuw contract voor de watervoorziening met Leiden. Na dankgebed volgde sluiting. Zilveren jubileum van den heer N. van Beelen. Gistermorgen werd in de Oude Kerk plechtig het feit herdacht, dat de heer N. van Beelen, gelijk gemeld, voor 25 Jaar werd aangesteld als organist bij de Ned Herv, Gemeente. Na de bediening van den H Doop, richtte ds. Fr. J. Broeyer het woord lot den Jubilaris op het orgel. Spr. schet ste hem als iemand, die nauwgezet zijn plicht vervult, als een organist met kun- uige gaven, wat een ieder niet gegeven is. Met zijn orgelspel, dat ook een stuk van het Evangeliewerk ls, is hij menigeen tot zegen geweest. Door plaatsgenooten zoowel als vreemdelingen wordt hij ten zeerste ge waardeerd. Spr. hoopte dat hij zijn geze- genden arbeid, in vertrouwen op God, nog iangen tijd zal mogen voortzetten. Ook in het gebed werd hij opgedragen aan God. De heer van Beelen mocht vele blijken van belangstelling ondervinden. Van de kerkvoogdij kreeg hij als blijvend aanden ken een prachtige vulpen; van de drie Her vormde predikanten ontving hij een mooi bloemstuk; ook uit de gemeente ontving hij geschenken. Ouderavond Chr. School aan den Sluisweg. Deze ouderavond werd in Irene gehou den en was georganiseerd door het hoofd der school, de heer H. van Hulzen. De voorzitter, de heer C. A. Veltkamp sprak een openingswoord. De meisjes van de drie hoogste klassen zongen onder leiding van mej. Riek Meyering op keurige wijze cenige liederen, begeleid door den heer Han Zirkzee. Veel succes had een samenspraak, uitgevoerd door kinderen uit de 6de en 7de klasse. De heer H. Sleurink behandelde „Gezag en vrijheid in de opvoeding". Voorts werden er nog films vertoond; met de eene werd een reis door Europa gemaakt, de an dere was een teekenfilm. Deze zeer druk bezochte ouderavond werd te middernacht door den heer M. C. v. d. Lee met dankge bed beëindigd. Het was een goed geslaag de avond Propaganda-avond Centrale Bond van Transportarbeiders. Deze propaganda-avond werd Zaterdag avond in Hotel du Rhin gehouden onder leiding van mevr. Kuipers. Enkele dames voerden het tooneelstukje „Dat heb lk niet van noode" op, waarin naar voren werd ge bracht de noodzakelijkheid, dat een arbei der georganiseerd moet zijn. Ook werd een film van de Sokol-feesten in Tsjecho-Slo- wakije vertoond, alsmede een film „Kin dervreugd", waarin een overzicht werd ge geven van hetgeen de C. B. In zijn 25-jarig bestaan reeds heeft gedaan om vreugde in de kinderziel te brengen. Een der hoofd bestuurders, de heer Nauta uit Rotterdam, sprak een propagandistisch woord en wees vooral op de taak der vrouw in de pro paganda. Des middags was er een bijeen komst voor kinderen, die op vernaperingen werden onthaald. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen" J. J. van Leeuwen geb. v. d. Maat. d.; J. A. M. van der Krogt geb. Kulker, z. Begrooting Gem. El. Bedrijf 1939. Verschenen is de begrooting 1939 van het Gemeentelijk Electriciteits bedrijf aan gevende aan ontvangst en uitgaaf f. 100.722.09, waarin een voordeelig slot van f. 13.506.39. Verwerkt is ook een reductie voor de groote gezinnen, waarover de raad nog een beslissing zal moeten nemen. Deze reductie bedraagt bij enkeltarief over gewone of muntmeter voor gezinnen met 5 of 6 kin deren beneden 16 jaar 2 cent per Kw. en met meer dan 6 kinderen beneden 16 jaar 3 cent per Kw„ bij vastrechttarief voor ge zinnen met 5 of 6 kinderen beneden 16 jaar een redactie van 121/, pet. op het vast recht en voor gezinnen met meer dan 6 kinderen beneden 16 jaar een reductie van 20 pet. op het vastrecht. Het aantal kinde ren wordt vastgesteld per 1 Juli. Het totaalbedrag der reductie bedraagt f. 800. Per 1 Januari a.s. bedraagt de schulden last f 166.992.76. waarvan moet worden af gelost f. 12.960 en een intrest verschuldigd is van f.7383 50. Woensdag a.s. bestaat in de O. L. school aan den Prinses Jullanaweg en de voorm O. L. school achter het gemeente- buis van 2—3 uur gelegenheid tot vacci natie voor kinderen beneden het jaar. LISSE. Thans ook steun aan kleine tuinders. Het gemeentebestuur heeft besloten ook vcxJr deze gemeente de steunregeling voor kleine tuinders ln te voeren. Reeds is door B. en W. daarvoor een commissie benoemd bestaande uit een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, weth. P. Warmerdam, een vertegenwoordiger der Patroonsorgani saties en een vertegenwoordiger der Arbei dersorganisaties resp. de heeren P. Romijn en B Kulk, terwijl als secretaris dezer com- commlsrie is benoemd de heer A. H. Peters. Uitvoering Chr. Gem. Zangvereeniging „Excelsior". De Chr. Gem. zangvereeniging „Excelsior" gaf haar iaarlijksche uitvoering ln .Reho- both". Dr. Th. Ruys Jr., de eere-voorzitter opende. „Excelsior" maakte een uitstekend entrée met Rhre sei Gott" van Dimitxi Bortnlans- iki en „Psalm 160" van César Frank, zeer toepasselijk in deze dagen van Advent. Onze plaatsgenoot Klaas Hulsbos bariton, zong een aria uit Bach's Weihnachts Oratorium, gevolgd door mej. Beatrix Schut met eenige Bijbeïsche liederen en Willem Schansman met een aria uit „Die Schöpfung" van Haydn en .Bethlehem's Sterre" van Ste- phan Adams. Naar dit drietal solisten werd met stille aandacht geluisterd. Het hoogte punt voor de pauze was de uitvoering van de ..Kerstcantate" van Pijlman, voor soli, gemengd en kinderkoor, orgel en piano. Het met zooveel élan gezongen stuk wekte goede verwachtingen voor de uitvoering van het oratorium Das Lied van der Glocke" van A. Romberg. In dit prachtige werk kwamen de supe rieure kwaliteiten van het koor bij dit oratorium goed tot hun recht. ..Excelsior" was hier weer in volle kracht. Wij mogen den emlnenten dirigent, den heer Wester- daal. met het resultaat wel van harte ge- lukwenschen! De hoogstaande zang der solisten heeft er zeker veel toe bijgedragen om dit oratorium tot een succes te doen worden. De begeleiding was bij de heeren Hermans en Nieland in goede handen. De dirigent had een zware taak toch toonde zich meester" ln den vollen zin des woords. Een hartelijk en welgemeend tot weder- hoorens" dus! Gouden Huwelijksfeest. Den 3den Januari a.s. hoopt het echt paar C. v. d. ZaalN'.euwenhuis hun gou den huwelijksfeest te herdenken. Op Woensdag a.s zal hier een collecte worden gehouden voor de Joodsche vluchte lingen. De organisatie gaat uit van de pl. jeugdvereenlgingen. Gevonden: gebreide handschoen, blauwe alpino, handbeschermer, sleutel, grijze dameshandschoen, bruine alpino. In lichtingen bij de politie. GOUD VAN DE LUTINE f* Onderzoekers ....ontdekken.... .verrast. en verblijd Gaat U het zelf maar eens onder zoeken. Maakt U zelf maar eens een pakje Skippy open en steek er één opDan zult U zien, dat Skippy inderdaad kersversch is en bovendien iedere andere vergelijking glansrijk kan door staan. Skippy, - geurig, pittig en toch zacht is de Amerikaan- sche cigaret, waarnaar U hebt ge zocht, de cigaret voor den kenner! ...maar SKIPPY smaakt duurder! ATLANTA TOBACCO COMPANY. 5212 (Ingez. Med.) OEGSTGEEST. Ouderavond der O. L. Schooi. In de gymnastiekzaal dezer school is on der veel belangstelling een ouderavond ge houden. De voorzitter der Oudercommissie, dr. H. C. Jelgersma, opende. De notulen van de secretaresse, mevr. A. Bartstra Peters werden goedgekeurd, waarop het hoofd der school, de heer J. W. van Leeu wen. een keurig verslag uitbracht over het afgeloopen schooljaar Het toenemen van het leerlingental maakte een 8ste leerkracht noodzakelijk. In verband met de benoeming van dr. A. In 't Veld tot Inspecteur van de Volks gezondheid, richtte hij zeei waardeerende woorden tot den scheidenden schoolarts. De kascommissie, bestaande uit de hee ren Palm en Jongman, bracht verslag uit. In de kascommisie 1939 namen zitting de heeren Daniëls en Jonkers. Na toelichtin gen van den heer van Leeuwen en dr. In BEHANDELING DER GEMEENTE BEGROOTING EN WEDEROM HET UITBREIDINGSPLAN. Naar wij vernamen, komt Vrijdag 23 December a.s. de Raad der gemeente Warmond bijeen ter behandeling van de Gemeentebegrooting 1939 en we derom van het Uitbreidingsplan, dat op 23 Maart 1938 werd aangenomen met 42 stemmen. Thans ligt dit plan voor de vijfde maal ter visie, in verband met een wijziging, inhoudende dat op het gedeelte van het plan, betrekking heb bend op een eventueele bebouwing van den Hofpolder langs de Leede, thans inplaats van een amusementsgelegen heid, een tweetal groote villa's is ge projecteerd. Tevens ter vaststelling van een schadevergoedingsverordening. Wederom zijn verschillende bezwaar schriften ingediend. Deze bevatten ongeveer dezelfde argumenten als vorige malen en zijn, gelijk bekend, gericht tegen de moge lijkheid eener eventueele bestemming van de buitenplaats „Groot Leerust" met zijn mooi en zwaar geboomte tot Jachthaventer- rein en van een bebouwing, door middal van 12 villa's, bestaande uit 4 blokken van 3, van een gedeelte van den Hofpolder langs de Leede, van de Jachthaven ,,'t Fort" af. tot aan het begin van het Zweiland. Wat dit laatste betreft, keeren adressanten zich o.m. tegen het feit, dat de natuurlijke ont wikkeling der gemeente Warmond onder broken en ontsierd zal worden door een in het polderland ge projecteer den, dcodloopen- den autoweg met lintbebouwing erlangs, waardoor het landelijke karakter van de omgeving zal worden bedorven. Aangevoerd wordt voorts, gelijk men zich herinneren zal, dat het onbelem merde uitzicht op het wijde. Holland- sche polderland van de Verlengde Dorp straat af, of omgekeerd van het water af op het dorp en enkele buitenplaatsen van Warmond, door deze bebouwing over een afstand van ongeveer 300 M. ernstig zal worden geschaad. Bovendien zal door de aan te leggen ver- bindingsbrug over de Hoflee het grootste deel der scheepvaart, aldus een der be zwaarschriften, schade ondervinden. Br wordt derhalve op aangedrongen, het gedeelte tusschen Leede en Hofleede buiten het Uitbreidingsplan te houden, zoodat de daar liggende poldergrond niet voor bebou wing bestemd wordt. Adressanten zijn tenslotte van meening. dat afwijzing van dit onderdeel van het Uitbreidingsplan, de instemming zal reb ben van tallooze liefhebbers van natuur- en landschapsschoon Tot hen, die bezwaren opperen, be- hooren, evenals vorige malen, de Bond „Heemschut", de Ver. Oud Leiden, ver schillende belanghebbende eigenaren van betrokken gronden, onder welke de families van Limburg Stirum, Kranfz en Schölvinck. Ook zal een adres van afkeuring aan den Raad worden gezon den, onderteekend door meerderen, die thans vrije wandeling genieten op de buitenplaats van ,,'t Huys te Warmont". 't Veld. werd besloten een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van zwemles sen. Wegens vertrek uit de gemeente van den heer de Nie werd tot bestuurslid ge kozen de heer H. v d Boogaard. Hierna dankte dr. In 't Veld den heer van Leeu wen hartelijk voor zijn waardeerende woorden, waarna hij een causerie hield over „Enkele grepen uit de sociale kinderhy- giëne, in het bijzonder kinderuitzending". De bijeenkomst werd hierop door den voorzitter gesloten. Van de gelegenheid het schoolwerk te bezchtigen werd een dank baar gebruik gemaakt. Gistermiddag is in de keuken bij den heer van H. aan de Prins Bernhardlaan door te hard stoken van de centrale ver warming een begin van brand ontstaan. De brandweer was met de spuit spoed'g aanwezig doch behoefde geen dienst te doen. In den aanvang wist men het vuur reeds te blusschen. Alhier is een afdeeling opgericht van den Alg. Ned. Bouwarbeidersbond Het be stuur is als volgt samengesteld: R F. van Kampenhout, voorzitter; Jac. van Leeu wen, secretaris. H. Morschweg 118; P. v. d. Valk, penningmeester. WARMOND. Geslaagd Jaarfeest van Christelijke Jeugdvereenigingen. De Chr. Jongelieden Vereen. „Dient den Heer" en de Chr. Meisjes-Vereen. „Dient elkander door de liefde" vierden haar ge zamenlijk jaarfeest in de zaal van hotel „De Zon", onder leiding van ds. G. J. G. de Bel. die ernstig wees op de mooie taak der christelijke jongemenschen en er op wees, hoe ook het vereenigingsleven hun tot nut kan zijn. De jaarverslagen gaven blijk van een prettig samenwerken en tevens van een gezond financieel beheer. De belang stelling voor dit feest was groot. Er is ook prachtig werk geleverd. Aan het afwisse lende programma was veel zorg besteed. Het meest geslaagd was de uitbeelding in de samenspraak ..Novembersiorm' waar bij zuiver en gaaf de smert en het geluk van hen. die leven moeten van wat de zee hun geeft, werd weergegeven. De kluchtige stukjes schonken veel vroolijkheid. D bri be vereenigingen mogen op een mco'en feestavond terugzien! ZOETERV/OUDF. Voor het examen staatspractijk. diplo ma voor handel en administratie, slaagde onze plaatsgenoot C. M. Dolle.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 13