CORRESPONDENTIE Beste raadselnichtjes en -neefjes, Gelukkig behoef ik niet meer onge rust te zijn: Zwarte Plet is vertrokken en de nichtjes en neefjes zijn weer i present! En nu ga ik jullie vertellen, dat ik dadelijk kon merken, dat St.- i Nlcolaas bij mijn Raadseljeugd geweest is, zelfs al, toen ik nog maar alleen de dichte brieven voor mij had: ik zag veel meer mooie envelopjes dan an ders, in allerlei kleuren, en met roode en gouden of andere randjes Dit zei mij al genoeg! En toen ik die mooie I envelopjes opensneed, heb ik weer of nog meer genoten, dat begrijpen Jul- lie wel! Weest nu niet te royaal met je nieuwe postpapier; dan is het gauw i op, en je verwent mij te veel! I Jullie hebben weer getoond knapperds te zijn! De meesten, zelfs vele klelne- 1 ren, hadden het le raadsel opgelost. Je leest deze zegswijze vaker als: .Brengt gij de zon in 's naasten leven", enz., wat eigenlijk de juiste vorm is. 1 Maar de opgave van de inzendster, gaf jullie geen moeilijkheden, zooals ik gemerkt heb. Wat heeft de inzendster Uier een werk aan gehad! Begrepen i jullie de spreuk? Vertellen, hoor! En nu begin ik gauw aan de beant- woording. I Annie Schneider. Of jij een fijnen St.- Hcolaasavond hebt gehad! Zoo is het nog j ens leuk, om in huis te loopen zoeken. Ik enk, dat al je wenschen vervuld zijn. Ik eloof haast, dat jij de eerste weken tijd t kort zult komen, nu er zooveel is óm f spelen, te lezen en te teekenen. - Piet Martijn Hoe lang heb je wel over ie sigaar gerookt? Ik vind dat niets goed oor kleine jongens! En moest je nog siga- ei ten rooken ook? Ik kan het haast niet elooven. En maak je al verre reizen met i nieuwen trein? Verder denk ik, dat Jij 'el eens een keertje gesnoept hebt deze j eek! Hoe gaat het met Jullie onderwij- tr? I Geertrui de Groot St.-Nicolaas heeft srdige cadeautjes voor je uitgezocht. En t j hebt dus ook wat te smullen deze weken. Emma de Groot Het was nuttig en looi, wat de Sint bracht, hè? Pas maar p, dat je niet te veel snoept deze dagen, j Mlentje de Water Alweer een vérras- ng voor mij. En behalve door het heel j ïoole postpapier, door nog iets: het keu- (j ge schrift! Heb jij dat geschreven? Haast iet te gelooven, zoo mooi! Zulk schrift e ast tusschen gouden randjes. Wat heb je fel gekregen van den Sint! Prettige uur- ies met dit alles. il Riekje Leemans Een gezellig praatje t (er Zwitserland! Leer het maar goed; locht je er later eens naar toe reizen, dan r eet je er iets van! Nu reken ik weer op je mdsels, hoor. Willy Wiggers Het moet wel heel veel 1 jn, wat de Sint Je bracht. Nog meer, dan J 1 opnoemt? En dit is al heel wat. Je hebt tzen keer één oplossing fout. Piet de Best Wat kwam mij toch een eerlijke geur tegemoet, toen ik de brieven x>r mij had! Nu begrijp ik het! Welbe- j, inkt. ik zal je plaatjes zeker gebruiken. Zusjes Schipper Ais ik er heen ga, - ind ik het goed. Maar dat kan ik nu nog 2 iet zeggen, zoo lang van te voren. Vraag et me maar weer in Januari. Jannie Kooien Wat fijn, dat je St.- - icolaas ook gezien hebt! En hij heeft j ïoole cadeautjes voor je neergelegd. Bep van der Heyden Dat is een heel i ooi boek. Geniet er van. i Dieneke Bosma Wat een grappig laatje op je mooie nieuwe postpapier; y lar moest je zeker zelf om lachen. Ik heb et dus weer goed bij Je. En je andere ca- l! eaux zijn ook niet mis. Is het boek mooi? J Marletje Laman Dank je wel voor je ooien brief. Wat leuk, in zooveel kleurtjes. 1 ok al veel cadeaux! Wat is de Sint toch - led op jullie. Paulus Laman Wat een fijn briefje! Ik tb geen bijzondere postzegels op het igenblik, alleen gewone. En die heb je iet meer noodig? Die je noemt, heb ik ui ét. Komt deze in mijn handen, dan denk aan je. Willem Laman Alweer een mooie tiefik geniet maar. Nu ga jij aan het «kenen, kleuren en schilderen en kun Je I le kleuren maken. Ik hoop in stilte ook ins op zoo'n mooie teekening. Wim Rienstra Ik had vorigen keer je ilossingen wel gezien aan den anderen int. Hebben jullie niet te veel gesnoept it se week? Bea van der Kooi Hartelijk welkom; E hoop, dat jij het ook prettig vindt in onzen raadselkring. Hoe oud ben je? Suze Plantfeber Wat een leuk klein envelop; en een echt Kerstbriefje er in. Van verléden week begrijp ik natuurlijk! Jo Drabbe Ik bof maar weer. zulk mooi postpapier van je te krijgen. Bedank St.-Nicolaas ook uit mijn nagim. Dat was een eenig oogenblik, toen eerst pepernoten binnen kwamen rollen, en daarna een boerin naar binnen schoof. En zjj bracht heel wat verrassingen mee van bjilten. Alida Stikkelorum Je bent djus al iets leuks aan het maken. Gebruik je er ver schillende kleuren wol voor? Koosje Stikkelorum Nu kun je uit je doos zelf speelgoed maken, en er daarna nog mee spelen ook; dubbel leuk! Jan Bronsgeest Je zult. dan al veel heerlijke uurtjes gehad hebben door je tooverlantaarn. Leuk, dat je plaatjes af en toe aangevuld worden; dan héb je afwisse ling. Nu gaan we allen blij het Kerstfeest tegemoet. Leny Moraal Je ziet, dat jij een foutje hebt in het le raadsel; van daar, dat het niet heelemaal klopte. Overigens heel knap dat je het opgelost hebt. Met behulp van je broer, veronderstel ik? Van jou is dan een hartewensch vervuld. Heel prettige uurtjes er mee. Annie van der Ves Het was een dubbel St.-Nicolaasfeest voor jou op 5 Dec. En de Sint heeft Je beide keeren goed bedacht. Nu kun je voorloopig lezen. En ik weet al, wat Jij me binnenkort vraggn zult! Rietje Brandt Jij schfijft ook al over vervulde wenschen; dat m^g ik graag hoo- ren. Ben je al aan het schortje bezig? En Ellie Het zich haar letter gceii smaken, al dadelijk. Truusje Sluymer Jij ook zoo verwend door den Sint! Te veel om op té noemen? En de foppakjes verhoogden de pret. Jannie van Kampenhout Ik zie al: St.-Nicolaas heeft je een leuk en mooi cadeautje gebracht. En dië twee boeken zijn ook de moeite waard. Is je Grootmoe der nu weer op de been? Wensch haar het beste van mij. Jij hebt je nuttig gemaakt in dat weekje. Ludolf Bakhuizen van den Brink Be dankt voor raadsel en anekdote. Dat is nog eens „echt", je brief te mogen typen! Riek de Vos Nu heb Je voor weken lang wat te lezen. Jammer, dat Je een op lossing fout hebt. Ik zie mooie klokken en een ster: een echte Kerstbrief. Mien Verstraaten Natuurlijk komt je raadsel aan de beurt, maar een beetje geduld. Je hebt weer een St.-Nic.-cadeau, dat voor mij ook prettig is! Joop Schouten Dank voor Je raadsels; het tweede is wel heel erg bekend. Wout van Heel Ik vind het heel kifcp, dat je alle raadsels hebt opgelost. Zooveel cadeaux, als jij gekregen hebt, had ik vast niet kunnen raden. Nu heb Je schrijfpa pier genoeg; minstens, tot St.-Nicolaas weer jarig is. Marietje Lagerwij Weer zoo'n verras send envelopje! Vóór ik ging lezen, had ik veel te kijken op je postpapier. Je begrijpt al, dat ik het heel mooi vind. Ik moest ook lachen om den ochtendgroet van Je broer tje op Zondagmorgen. Wat hebben jullie allen leuke cadeautjes gekregen! Hendrik Hanno Knap, dat je het le raadsel hebt gevonden. Wat pracht-ca- deaux bracht de Sint aan jou! Kun je al enkele wijsjes spelen? Flip Stouten Bedankt voor je nieuwe aardige raadsels. Nelly Stouten Nu zijn dan toch je wenschen vervuld, en kun je je nieuwe pop voorlezen. Wat denk .ie van ..Nikkie", of „Nono", of „Nonnie"? En anders mag een negerinnetje, dat in Holland is, ook een Hollandschen naam dragen. Wat een ver rassing, toen dat groote pak kwam! Sjaantje Stouten Het werd zoo een heerlijke Sinterklaas-avond. Leuk, dat je meteen aan het borduren bent gegaan. Je vindt het zeker een prettig werkje? Nog prettige uurtjes met jullie cadeautjes. Piet Arentsen De blocnote komt met een goed van pas. De Sint heeft mij ook niet vergeten. Hij weet ons allemaal te vin den! Joke Zilverentant Beeldig postpapier, hoor; en zelfs een gouden randje er langs. Jullie boften, dat de Sint dit jaar tijd had, zelf bij jullie te komen. Frans Pison Wat heeft de Sint jou goed bedacht! Wat zul jij blij zijn met je trein! En St.-Nicolaas heeft zeker goed ge raden, dat jij van lezen, têekenen en ver ven houdt. Gelukkig is hij ook bij mij ge weest. Zusje Boom Hartelijk welkom. Voor loopig geldt dit voor Rietje en Tini. Jan nie, hoe welkom ook, moet eerst 7 jaar zijn. Ik hoop maar, dat dit gauw zoo ver is. Wanneer? Ja, je vriendjes en vriendinne tjes zijn goede bekenden voor mij. Hope lijk willen jullie ook zulke getrouwen wor den? Jullie hebben een goed voorbeeld in je omgeving. Jeanne de Geus Bedankt-voor je mooie postpapier, en het nieuwe raadsel. Drietal van Driel Tjonge, wat hebben jullie veel gekregen! Het is een heele lijst van Jullie drieën met elkaar. En hier volgt iets voor Henny's cadeau: Help toch and'ren, waar je kunt, En deel in hun lot. Wie niet graag voor and'ren leeft, Kent geen waar genot. Leuntje Koekebakker Heb je alles ge lezen over je raadsel? Aan belangstelling hiervoor heeft het niet ontbroken! Dit zal een voldoening voor je zijn, na al het werk, dat je gehad hebt. om het in elkaar te zetten. Ik begrijp, dat je niet weg te slaan was uit de bakkerij; daar is het zoo gezel lig in den St.-Nic.-tijd. Dan duurt het niet lang meer, voor Gobie 7 jaar is. Wensch Moeder het beste. En ben je zelf weer beter? Karei van der Wilk De goede Sint heeft jou en je zusjes verwend. Nu ga je zeker van alles maken? En heb je al een boek uit? Dirk van Laar Dat was toch goed be stede tijd, voor Fransch en rekenen? En je raadseltijd heb je ook goed gebruikt: alle oplossingen goed! Tweetal van Vliet Die datum 19 De cember komt me bekend voor. Jou ook, Marietje? Ik feliciteer je dan alvast har telijk. Net is het St.-Nicolaasfeest achter den rug, en nu hoop je natuurlijk alweer over cadëaux te schrijven. Van 5 Dec. is het weer heel wat. Zijn de boeken mooi. en al uit? Liesje van Klaveren Bedankt voor je nieuwe raadsel. Zusjes de Neef Dat is een verrassing, jullie weer aan te treffen, vooral Jannie en Nellie. Ja, deze raadsels zijn aan tijd gebonden, en zal ik beide vóór Nieuwjaar plaatoen. Zusjes de Vos Het is dan een fijn feest geweest op 3 December, voor groot en klein. Jullie hadden een heel jonge violiste! Ja, bij een voordracht moet je goed in Je rol blijven; dan is het leuk Marietje Prenen Vorigen keer had je een fout in je le oplossing. Vandaar, dat je je naam miste. Ziehier dus de oplossing van dit raadsel voor je. Jannie van Blezen Wat ben ik blij, dat Je me dit kunt schrijven! Nu kunnen jullie de komende dagen hoopvoller tege moet zien. Ik begreep best, dat je geen tijd had. Ik had helaas ook geen tijd; je be grijpt. waarvoor? Hopelijk na Nieuwjaar. Hartelijke groeten; en verdere vooruitgang toegewenscht. Corrie van Weizen Jij houdt wel van zoo'n kluifje, waar wat aan te doen is. zoo als het le raadsel, nietwaar? Je hebt het er maar weer knap afgebracht. Zusjes Optendrees Nu merk ik. dat jullie weinig tijd hebben in deze weken: er moet hard gebreid worden, om met Kerst mis klaar te zijn. Jullie hebben zeker bij elk nieuw velletje postpapier eerst zelf schik om het grappige plaatje? Bedankt vo"» je raadsel. Carla. Zusjes Hartevelt Het zal een heerhjk, en gewichtig uurtje voor je kleine zusje geweest zijn, toen St.-Nicolaas zoo dicht bij haar was. Loekle Favier Den vorigen keer was je echt te laat; je weet, de keeren daarvoor al half! Nu is het beter in orde. Die groote jongens nemen elkaar er graag eens tus schen! Jij kunt ook tevreden zijn (en dat ben je ook!), over wat de Sint bij je bracht Anny Olivier Ik vind het heel veel! En je postpapier vind ik snoezig. Leuk, tel kens een ander kleurtje te kunnen uit- kiezen Corrie Bakker Ik ben heel blij met je eersten brief op zulk mooi postpapier. Dat heeft de Sint goed uitgezocht. Je hebt toch genoeg goede oplossingen Ella Metnema Dezen keer valt mij dus de eer te beurt, twee afzonderlijke brieven van jullie te krijgen. Dat heb ik aan St. Nicolaas te danken. En dan zulke mooie brieven! Wat heeft de Sint een grooten voorraad postpapier dit jaar! Heel prettig voor mij. En wat hij je verder nog bracht: het is haast te veel! Heel goed van het boek; wacht nu maar tot na Nieuwjaar. Nellie Meinema Nu krijgen jullie ook elk een apart stuk. Dit postpapier is ook snoezig. De Sint is van alles op de hoogte. Dat merkte je goed. toen je het poesie album kreeg. Wat een opluchting zal dat voor Je geweest zijn! Houd het in waarde! Jullie hebben een aardig gezelschapsspel; het is mij wel bekend. Is Hettie ijverig aan het sommetjes leeren? Bep Crama Oh, wat ben jij nieuws-

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 21