ABDIMROOP [EIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 14 December 1938 PARLEMENTAIR OVERZICHT RECHTZAKEN ONZE VERRASSING I REISBUREAU LINDEMAN N.V. SPORT Thsns versterkt door Codeine LAND- EN TUINBOUW DAGBLADRECLAME Tweede Kamer. ECONOMISCHE ZAKEN. LANDBOUWCRISISFONDS. iVin onzen parlementairen medewerker). Men ziet in onze kranten af en toe kieken van wieier- en hardloop-wed strijden, waaraan talrijke personen deelnemen. Dan krioelt het letterlijk aan den start van de liefhebbers; een dichte drom staat opeen. Dit is het beeld, wanneer in de Tweede Kamer de afdeeling Landbouw van Economische Zaken wordt behan deld die dan natuurlijk, en heel ge zellig, wordt gecombineerd met de be grooting van het Landbouwcrisisfonds. Dan staat er een dichte drom sprekers schouder aan schouder aan den start; dan krioelt het van de deelnemers, en evenmin als zoo goed als onmogelijk is in zoo'n sport-wedstrijd de prestaties der gegadigden mannetje voor man netje te beschrijven, evenmin is het mogelijk, in een parlementair over zicht al die landbouw-sprekers afzon derlijk te behandelen. Vanouds is het agrarisch beleid een lust oord voor sprekers geweest, en sinds de trisis op dit gebied tal van maatregelen noodzakelijk maakte, is het er niet min der op geworden. De eenige goede methode, om een dis- tussie als deze te overzien, is er met zeven mijlslaarzen doorheen te gaan, en te pogen een eenigszins samenvattende beschouwing te geven (hoewel ook dit lastig is met het oog op de talrijkheid der onderwerpen) en verder te wachten op het antwoord van den Minister. Immers: deze haalt tenslotte de kastanjes wel uit het vuur, of, liever, de balletjes uit de toep. De vorige week hadden vijf afgevaardig den den kop genomen: Ebels, Ruyter, Van den Heuvel. Van der Sluis en Van der Heyden. Gisteren, bij den aanvang, ver meldde de sprekerslijst nog de namen: Weitkamp, Van der Puit, Bierema. Loerak- ler. Van Lieden, Droesen, Schilthuis. Groen Hilgenga, Van der Goes van Naters, Algra, maar hierbij bleef het niet, want zoo'n lijst is als het monster uit de sagede kop pen, die men er van voren afslaat, groeien er van achteren weer aan De positie der landarbeiders; bestrijding tan de werkloosheid onder hen, en steun- rerleening. De prijsregelingen voor de bndbouw en de steun aan de bedrijven: Ie noodzakelijkheid van blijvende maat heien. Is ordening ook in den landbouw :.oodlg? Het optreden der bedrijfsorganen. Het plan-Westhoffhierover kwam. na de algemeene beschouwingen bij hoofdstuk I het debat nog eens dunnetjes (dikjes) terug: ontginning en productief-making var. vonden De teeltregelingen Biggenmer- ken. Kalverschetsen. Suikerbieten. Sla-olie. Vlas. uit- en invoerrechten. Export. Moet Bit het Landbouwcrisisfonds hulp (totaal: millioen gulden i aan grpote gezinnen «orden verleend? Groot- en kleinhandel- prijzen. „Boerenland in boerenhand". Con centratie van bedrijven. Spijsvet-convcn- :ie. Bacon-posltie. Varkens-distributie. Wet telijke regeling van het landbouwonder wijs. Pachtwet en Pachtraad. Boter en margarine. Is het mogelijk, allerlei crisis- regelingen af te schaffen? Rationallseering en mechaniseering in het landbouw-bedrjjf. De verhouding tu&schen stad en platteland. De verdeeling van den bodem. Het grond- ïapitaal. De Landbouw-voorlichtingsdienst. Sood in den tuinbouw. Landbouw-hypo- theken en grondprijzen: de stijging van deze laatste en van de pachtprijzen. De belangen der kleine boeren Dito der klei ne tuinders. De positie der landbouw-voort- brengselen in het duurder worden van het leven. De graanproductie, ook in verband met het pian-Westhoff. Beperking van de heffingen op de granen. De graanvoorzie- ning in oorlogstijd. De vaste lasten in land- en tuinbouw. Vrije Zaterdagmiddag voor bosch-arbeiders. Belangen van het staatsboschbedrijf. Allerlei personeelsbe langen. Het clearing-instltuut. Het belang van het behoud van natuur-monumenten. Wanneer wij aan dit lijstje toevoegen, dat hiermede nog slechts een bescheiden bloemlezing uit de debat-onderwerpen is fegeven, dan zal ieder het met ons eens rijn, dat het onmogelijk is er een werke lijk overzicht van te schrijven, te meer, «aar zij natuurlijk van verschillende zijden «erden bezien en telkens pro en contra tegenover elkaar kwamen te staan. Natuurlijk liepen ook de meeningen over het beleid van den Minister uiteen; naast loejulchlng stond critiek en afkeuring. De Minister Hij wordt beleefd uitgenoodigd van al die onderwerpen verstand te hebben en over alle een paar verstandige woorden te leggen. Dit zal heden gebeuren. En dan zullen «e over de voornaamste er van allicht wat baders kunnen meedeelen. Ook voor de land- en tuinbouwers zelf 1> tenslotte de regeerings-politiek en wat daarover zal worden medegedeeld belang ijker dan het pro en contra van al die afgevaardigden Avondvergadering. begrooting van het verkeersfonds. De Begrooting van het Verkeersfonds bracht 's avonds de gewone redevoeringen Ier tafel. Ook dit is een begrooting, waarvoor steeds vele liefhebbers zijn, maar.die in stuk hen en brokken, in tal van fragmenten, «iteenvalt in het debat. Bij de algemeene beschouwingen heeft ie Minister van Waterstaat nogmaals ver- Baard, dat zijn politiek er niet op gericht B. een bepaald onderdeel van het verkeer 'e beschermen. Zijn streven is elk onder deel te geven, waarop het recht heeft. Overigens wees hij er nog eens op, dat de ifoorwegen zeer gemoderniseerd zijn en l(en verouderd bedrijf mogen worden ge- jeemtl Het in te dienen noodwetje betref- lende de wilde bussen zal geen algemeene leveling bevatten, doch alleen een leemte legelen. Bet probleem der lastenverlichting voor hel motor-verkeer is bij een interdepartc- "mtale commissie in onderzoek. Bij de afdeeling „Spoorwegen" (het ver lies over '39 wordt geraamd op 22 millioen gulden, tegen 31 millioen over het loopende jaar) is de Minister nader op eenige spoor wegkwesties teruggekomen. Hij stelde daar bij het sterke streven naar bezuiniging en naar verhooging van inkomsten door de spoorweg-directie in het licht. Deze ver hooging moet grootendeels komen door herwinning van het goederenvervoer. De verkeers-coördinatie is in voorbereiding. De Minister deelde mede, dat de aange legenheid der pensioenen van het spoor wegpersoneel bij de Regeering in overwe ging is. Wat de opheffing van stations en van spoorlijnen betreft, hiertoe wordt alleen overgegaan, wanneer ze werkelijk niet ren dabel zijn, maar met de belangen der streek wordt dan altijd rekening gehou den. Maar met het oog op de tekorten van den dienst Is het niet verantwoord, zulke lijnen te handhaven. Er moet een commer- cieele bedrijfsvoering zijn. Inzake de onbewaakte overwegen deelde de Minister mede. dat hij spoedig met een plan tot automatische beveiliging hoopt te komen. De Minister verklaarde den Zondags dienst voor tremen niet te bevorderen, maar men kan er ook niet buiten; er be staat nu eenmaal een officieel goedgekeurd tarief voor goedkoope treinen en een aan tal daarvan rijdt, naar de traditie, op Zon dag. Hieraan kan niet zonder meer een eind worden gemaakt. De Kamer heeft de afdeeling „Spoor wegen" van deze begrooting afgehandeld. Eerste Kamer. VERSCHILLENDE WETSONTWERPEN. In de avondvergadering hebben de na tionaal-socialisten hun obstructie nog slechts ten deele voortgezet. Nadat hij over enkele ontwerpen stem ming had gevraagd, verklaarde de heer Van Vessem, dat zij het niet meer zouden doen, maar er opnieuw toe zouden over gaan, wanneer de houding van den voor zitter er aanleiding toe mocht geven. De oude president had trouwens op de agenda voor deze avond-bijeenkomst een zeer groot aantal kleine wetsontwerpen ge plaatst i hij wilde blijkbaar voor de ob structie niet wijken) ook wanneer daarover gestemd had moeten worden. Hiertegen zagen kennelijk de nationaal-socialisten zelf op en daarom staakten zij hun me thode. Bij een enkel ontwerp motiveerden zij hun stem tegen. Zoo verklaarden zij te zullen stemmen tegen de begrooting van Algemeene Zaken, omdat de positie van den Minister feitelijk een verkapt-dictatoriale is, wat niet in overeenstemming was met ons stelsel van parlementaire democratie. Natuurlijk werd die begrooting goedgekeurd, evenals hoofd stuk I (Huis der Koningin), hoofdstuk II iHooge Colleges) en hoofdstuk Vila (Na tionale Schuld I, benevens de Wet op de Middelen. De nationaal-socialisten stemden tegen, behalve (uit consideratie Jegens de Koningin) tegen hoofdstuk I. Tal van andere kleinere ontwerpen gin gen onder den hamer door. HAAGSCHE RECHTBANK. Straatroof. De chauffeur W. C. J. uit Leiden had te Den Haag zich schuldig gemaakt aan straatroof. Hij had kans gezien aan een dame een taschje te ontrukken. In dat taschje be vond zich het geld en de sieraden die de dame bezat, omdat ze het veiliger vond, die mee te nemen, dan thuis te laten! Verdachte bekende het ten laste gelegde. De officier had tegen verdachte een jaar gevangenistsraf geëischt. De Rechtbank heeft hem dienovereenkomstig veroordeeld. Nog een straatroof. De chauffeur J. K. uit Leiden heeft te recht gestaan terzake straatroof Van een winkelende dame te Den Haag had hij kans gezien een handtaschje te stelen. Tegen verdachte had de officier zes maanden gevangenisstraf geëischt. De rechtbank heeft K. dienovereenkom stig veroordeeld. Provincie Zuid-Holland benadeeld. Voor de rechtbank had zich vanmorgen te verantwoorden de 67-jarige opzichter der provincie Zuid-Holland H. F. G., bouw kundige, terzake verduistering van f. 5000 a f .6000 Verdachte was van 1 Januari 1934 tot I Januari 1938 in dienst der provincie, en na zijn pensionneering bleek dat hij on regelmatigheden had gepleegd in diverse bcstckksn Hij bekende het tenlaste gelegde, doch zei dat het bedrag f. 4200 zou zijn. De officier van justitie merkte op dat vooral ambtenaren betrouwbaar moeten zijn en vorderde zes maanden gevangenis straf. De verdediger wees erop dat de con trole bij de provincie voor G. zeer slecht is geweest, en de huiselijke omstandigheden er toe hebben bijgedragen, dat G. tot zijn daden kwam Pi verzocht een voorwaardelijke straf op te leggen. HAAGSCHE RECHTBANK. De gevolgen van den Stadhuisbouw. De behandeling voor de Haagsehe Recht bank van de bekende civiele procedure van de firma's Zandvoort en Feld contra de gemeente Leiden en de aanneemster van den onderbouw van het Stadhuis, is niet, zooals wij gisteren meldden, vier weken uitgesteld op verzoek van de advocaten der etschërs, mr. Cosman en Goudsmit doch ten verzoeke der gedaagden wier belangen worden behartigd door mrs. Briët en de Ranitz. Kerstreis naar Parijs van 23 Dec.27 Dec. '38 2a klasse dagtrein en 2e klasse hotel51.— 3e klasse nachttrein en 2e klasse hotel36.50 IlSoOEwE BREESTRAAT 151 llNDEMCM Telefoon 604 VOETBAL. Leidsche Voetbalbond LEIDSCHE VOETBALBOND. Uitslagen. 2e klasse B: Leidsche B. 2Rouwkoop 2 0—6. 3e klasse A: DSO 3Sportman 3 34. 3e klasse B: Morschkw. 2—TON A 3. 7—3. 4e klasse A: Beresteljn 2Roodenburg 4 71; DSO 4Sportman 5 16. 4e klasse B: AZL 2—Rouwkoop 4 15—0. Wat er gespeeld is. Weer is een groot aantal wedstrijden door terreinafkeuring niet kunnen door gaan en de resultaten der gespeeldé wed strijden brachten slechts één enkele ver rassing, n.l. den 34 uitslag in den wed strijd D.S.O. 3Sportman 3. een resultaat dat zeker door niemand verwacht is ge worden en een leelijke streep geeft door de rekening der Zegwaarders. Rcuwkoop 2 zegevierde in 2 B. met. 6 over Leidsche Boys 2. In 3 B. behield Morschkwartler met 7—3 de puntjes tegen het bezoekend TONA 3 en wist Lugdunum 7 twee zeer noodige puntjes tegen Rouwkoop 3 binnen te halen. In 4 A bracht Sportman 5 naar ver wachting de puntjes van D.S.O. 4 mee en behaalde Beresteijn een groote 71 over winning op Rocdenburg 4. A.Z.L. 2 d'?ed het ten slotte in 4 b. met niet minder dan 150 tegen Rouwkoop 4. Een oud middel in nieuwe samenstelling ATHLETIEK, LANDENWEDSTRIJD NEDERLAND—FRANKRIJK. Naar wij vernemen zijn de besturen van de K.N.A.U. en den Franschen Atheliek-Bond het eens geworden over een jaarlijks terugkeeren den landenwedstrijd Het ligt in de bedoeling, dat deze landen wedstrijd de eerste maal in Nederland zal plaats vinden, waarschijnlijk in het Olympisch Stadion te Amsterdam. Deze ontmoeting zal reeds in het aanstaand seizoen worden georga niseerd. 4937 (Ingez. Med.) PREDIKBEURTEN. VOOR DONDERDAG 15 DECEMBER. Alphen-aan-den-Rijn Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Laman. van Middelharnis. Benthuizen Geref. Gem.: Nam. 7 uur, ds. Stuivenberg. Bodegraven Geref. Gem.: Nam. 7 uur, ds. Lamain van Rotterdam. Lissc Ned. Herv. Gem. (Rehoboth)Nam. 7 uur. ds. Eerhardt van Hillegom. Chr. Geref. Gem.: Nam. 7 uur, ds. A. Pon ste in. Geref. Gem.: Nam. 7 uur. ds. Ligtenberg. Oud-Geref. Gem.: Nam. 7 uur, leeskerk. Nieuw-Vennep Chr. Geref. Kerk: Nam .7 uur, ds. Hendriksen van Hillegom. Sassenheim Chr. Geref. Kerk: Nam. 7,30 uur. ds. I. de Bruijne. Zevenhoven Chr. Geref. Kerk (Polder): Nam. 6 3/4 uur, ds. D. Driessen van Rotterdam. NED. HERV. KERK. Aangenomen: Naar Mijnsheerenland. P. W. Spruyt. cand. en hulppred. te IJsselmonde; naar Oosterlittens, W. F. ten Bruggencate te Geertruidenberg. Beroepen: Te Deventer (vac.-dr. H. W. ter Haar) R. H. Oldeman te Santpoort. Ds. J. C. KLOMP. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Recordaanvoer van slachtvee. Tegen alle verwachting /in, waren de aanvoe ren op de slachtveeafdeeling begin dezer v.eek buitengewoon groot. Zelfs kon van recordcijfers worden gesproken. Alleen te Rotterdam waren Maandag en Dinsdag bijna 2000 stuks, terwijl ook te Am sterdam het hoogste cijfer werd bereikt, n.l. 663 stuks. De boeren maken nog gretig gebruik van de gelegenheid om aan de Centrale te verkoo- pen, want er waren weer bijzonder veel op ruimers. die speciaal met het oog op den ver koop aan de Centrale worden gemarkt en die de voederkosten op stal niet kunnen opbren gen. want als men er de werkelijk slachtrijpe koeien uithaalt, dan is het aanbod van deze soort volstrekt niet te ruim. De Centrale kocht dan ook zeer veel. Meer dan 500 stuks op Maandag en Dinsdag bij elkaar. In het algemeen waren de aangekochte dieren vrij goed van ge halte en toch niet duurder. Men had dit af wijkende vee thans „voor het grijpen". De beste kwaliteiten gingen er bij redelijken handel flink prijshoudend uit.. Ook de slachtstieren waren flink prijshoudend te plaatsen. In den handel van vette kalveren kwam deze week eenige teruggang en de prijzen gingen over de geheele linie iets omlaag. We noteerden thans van 3045 cent per pond levend gewicht. Gewoonlijk is de vraag tegen de Kerstdagen minder. De poelier is dan voor het artikel kalfsvleesch een geduchte concurrent. Nuchtere kalveren waren bij goede aanvoeren en kalme handel vrijwel prijshoudend en werden opge ruimd f. 611 per stuk. De wol veemarkt had in begin dezer week over de geheele linie een zeer traag verloop, met nog weer Iets lagere prijzen. Vooral voor export was in verband met het zachte weer weinig kooplust. Men hoopt met het oog op de feestdagen op wat kouder weer. Vooral de vraag voor België is daar sterk door beïnvloed. Ook de vette varkensmarkt is deze week zeer slecht ingezet, met flink gedrukte prijzen. Zware soorten deden van 23%2424% cent en lichte soorten van 2123 ct. per pond levend gewicht. GYMNASTIEK. HET K.N.G.V. PINKSTERBONDSFEEST TE ARNHEM. Reeds meer dan 5400 voorloopige inschrijvingen. Ons wordt medegedeeld dat thans, dus bijna een half jaar voor het 27e K.N.G.V. Pinkster- bondsfeest te Arnhem zal plaats vinden, reeds bijna honderd vereenigingen met een totaal van ruim 5400 turners en turnsters een voorloo- pige inschrijving hebben ingezonden. Nog nim mer tevoren zijn op denzelfden datum zoovele j aanmeldingen tot deelneming binnengekomen, j en er mag dan ook gerekend worden op een totaal van 170 tot 200 vereenigingen uit den lande. Opvallend is het vrij groote aantal vereeni gingen. die vroeger zelden of nooit aan een bondsfeest deelnamen en ditmaal van de partij willen zijn. Het is dan ook vrij zeker dat inderdaad voor de eerste maal de 10.000 deelnemers aan een dergelijk bondsfeest zal worden bereikt. ZWEMMEN DE NATIONALE WEDSTRIJDEN IN „DE OVERDEKTE". Nu de inschrijvingen voor de morgenavond te houden wedstrijden in „de Overdekte" vol ledig bekend zijn, blijkt dat 20 vereenigingen zullen deelnemen. Over de 12 te verzwemmen nummers verdeeld, zijn er ongeveer 200 in schrijvingen. Het nummer 100 M. borstcrawl dames juniores telt 25 deelneemsters; idem voor heeren ruim 30 deelnemers. Bijzonder in teressant beloven de estafettes te worden. Op de 3 x 100 M. wisselslag-estafette dames staan niet minder dan 11 ploegen ingeschreven en op de 4 x 100 borstcrawl heeren 9 ploegen, waar onder de bekendste in den lande. Het nummer schoonspringen dames telt 7 deelneemsters. Op het allerlaatste moment kwamen nog binnen de inschrijvingen van den bekenden borstcrawl- zwemmer D. v. d. Kuil 'Schiedam) en den schoolslagzwemmer Smitshuizen (Amsterdam). De slljmoplossende werking der oude kruiden en hoestbedwingende ..codeïne",maken tezamen AKKER's Abdijsiroop tot ..'s-Werelds béste Hoestsiroop De beproefde Abdijsi roop zalook Uw borstbenauwdheden kunnen verlichten, ook voor U de vastzittende en prikkelende slijm losmaken. Uw afmattende hoest* buien, evengoed als 't kriebelhoestje In den nacht stoppen Volg de raad ..Neem bij 't minste kuchje AKKER's Abdijsiroop die U snel zal helpen. AKKER 'S v&tst&ikte tegen hoe9t, griep,\®>r bronchitis, asthma. Flacon 90 ct.. f 1.50, f 2.4U, f 4.20. Alom verkrijgbaar Eenige der 20 geneeskr. kruiden 4936 (Ingez. Med.) BEANTWOORDE VRAGEN. Vraag: Bijgaande bloemknop viel gisteren van mijn Camelliaplant. Wat kan daarvan oor zaak zijn? A. v. R. te L. Antw.: Behalve de in bovenstaand artikel ge noemde redenen van het afvallen der knoppen kan bij Uw plant oorzaak zijn dat de knoppen te dicht opeen groeien. Wanneer dit weer het geval mocht zijn kunt U van de vier twee af nemen wanneer alles nog jong is. De ontvangen knop is volkomen gaaf. wat wijst op een goede behandeling. Leest U wat we over dit gewas in het bovenstaande schrijven. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw". Vrijdag viert ds. J. C. Klomp. em. predi kant te Driebergen zijn 80sten verjaardag. Jan Cornells Klomp werd 16 Dec. 1858 te Nunspeet geboren en was eerst werkzaam bij het Chr. onderwijs. Hij bezocht het Chr. gymnasium te Zetten en het Stedelijk gymnasium te Kampen om vervolgens aan de Rijksuniversiteit te Utrecht theologie te studeeren In 1890 candidaat geworden in j Noord-Holland aanvaardde hij 4 Jan. 1891 het predikambt te Lunteren. sprekende over 1 Cor. 3 9a. na tevoren te zijn be vestigd door ds. N i huis van Veenendaal. In 1896 vertrok ds. Klomp naar Oud- BeijerV.'.iid in 'at/.elfde jaar opnieuw te Lunteren zijn intrede te doen. In 1899 vertrok hij naar SUJk-Ewljk, welke stand- J-^e ruggegraat van elk goed reclame-plan plaats in 1902 met Hlllegersberg verwis seld werd. Hier heeft de 80-Jaxlge het langst gearbeid want in 1916 vertrok hij eerst naar Rljssen. In 1922 verbond hij zich aan de gemeente van Westbroek, waar hem 1 Juli 1934 eervol emeritaat werd verleend na een diensttijd van ruim 43 jaar. waarna de jubilaris zich metterwoon te Driebergen vestigde. Ds. Klomp behoort tot den Geref. Bond in de Ned. Herv. Kerk. BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP VAN SASSENHEIM. Onder groote spanning werden voor het persoonlek kampioenschap van Sassenheim de volgende partijen gespeeld: car. brt. h.s. gem. J. v. Reisen 125 14 43 8 92 R. Haver 43 14 11 3 07 Gr. Zandbergen 125 34 22 3.67 G. V. Diest 94 34 17 2.44 P. C. Duivenvoorde 125 34 18 3.67 Chr. Homan 112 34 19 3.26 A. J. v. d. Wiel 125 41 13 3.04 Chr. Zandbergen 109 41 25 2.65 A. Guldemond 125 46 14 2.71 Nic. v. Diest 108 46 12 2.34 EXCELSIOR (LTSSE). Voor de Haarlemsche competitie verloor Excelsior (Lisse) met 40 van Zandvoort. SCHAKEN. LEIDSCHE SCHAAKBOND. Voor de competitie 2e kl. A. werd gisteravond alhier in In den Vergulden Turk een wedstrijd gespeeld met den volgenden afloop. Leidsche Schaakgen. II— U.D.I (Roelof arendsveen) D. de Jong—P. v. Emmerik 1—0 Dr. J. F. Sirks—G. A. v. Rijn x—x Mr. A. G. de BlécourtP. v. Dooren (no) 10 A E. J. ModdermanL. Turk 10 O. J. A. v. d. Eist—A. P. v. Pelt 1—0 A. F. G. A. ZandvlietJohs. Oomen x—x J. P. Riedel—P. Seip 0—1 M. J. DiebenJ. Hillebrand J. H. PasstoorsJ. v. Klink 10 W. v. d. Reek—C. Pauw 1—0 VOOR DONDERDAG 15 DECEMBER. Hilversum I. 1875 en 415,5 M. 8.00—915 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00— 12.00 NCRV. 8.00—9.15 Gr.muz. (Om 8.15 Berichten) 10.00 Gr.muz. 10.15 Morgen dienst 10.45 Gr.muz. 11.30 Godsdienstige causerie 12.00 Berichten 12.15 Gr.muz. 12,30 Het KRO.-Orkest en gr.muz. 2.00—2.55 Handwerkuurtje 3.00 Voor de vrouw 3.30 Gr.muz. 3.45 Bijbellezing 4.45 Gr.muz. 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd 5.30 Gr.muz. 5.45 Orgelspel 6.45 Sportpraatje 7.00 Berichten 7.15 Journalistiek week overzicht 7.45 Grmuz. 8.00 Berichten ANP., herhaling SOS.-Berichten 8.15 Chris telijke Harmonie te Enschede en grmuz. 9.00 Causerie „Dingaansdag" 9.30 Het NCRV. Salonorkest 10.00 Berichten ANP., actueel halfuur 10.30 De Gooilanders 10.45 Gym nastiekles 11.00 Vervolg Gooilanders 11.25 Gr.muz. 11.5012.00 Schriftlezing. Hilversum II, 301,5 M. AVRO.-Uitzending 8.00 Gr.muz. (Om 8.15 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.15 Gr.muz. 10.30 Voor de vrouw 10.35 Omroeporkest en soliste (Om 11.35 Declamatie, om 12.15 Berichten) 12.30 ..De Romancers", en soliste 1.30 AVRO- Aeolian-orkest 2.00 Causerie „Laat Uw leven sober zijn doch rijk in feesten" 2.30 AVRO- Aeolian-orkest 3.00 Cursussen voor de vrouw 3.45 Gr.muz. 4.00 Voor zieken en thuis zittenden 4.30 Pianovoordracht 5.20 AVRO Weekkaleidoscoop 5.25 Felicitaties 5.30 AVRO.-Amusementsorkest 6.25 Berichten 6.30 Sporthalfuur 7.00 Voor de kinderen 7.05 AVRO.-Dansorkest en solist 7.30 Be richten ANP., hierna het Concertgebouw-orkest Toonkunstkoor en solisten (Om 9.30 Causerie over de Internationale Kamer van Koophan del) 10.45 Herdenking van de Groote Trek 11.00 Berichten ANP., gr.muz. 11.40—12.00 Orgelspel. Droitwich. 1500 M. 12.05 Gr.muz. 12.20 Het BBC.-Northern-Ireland orkest 1.20 Jack Wilson and his Versatile Five 1.55—2.20 Pianovoordracht 3.15 Declamatie 3.35 Het Stedelijk Orkest van Bournemouth, m. m. v. soliste 5.05 Medische causerie 5.20 Gra- mofoonmuz. 5.45 Fred Hartley en zijn Sextet m. m. v. solist 6.20 Berichten 6.40 Land- bouwpraatje 7.00 Operette „Das Spitzen- tuch der Königln" 8.15 Cello en piano 8.50 Causerie over de Middellandsche Zee 9.20 Berichten 9.45 Het BBC.-Orkest 10.20 Korte Avondwijding 11.20 Stanley Barnett en zijn orkest 11.50—12.20 Dansmuz. (Gr.pl.) Radio Paris. 1648 M. 9.10. 10.00. 10.25 en 11.20 Gr.muz. 12.30 Zang 1.05 Blareau- orkest 2.20 Uitzending uit de Académie Frangaise 5.25 Kamermuziek 7.20 Bailly- orkest 8.50 Nationaal Orkest 10.50 en 11.20 —11.35 Gram .muziek. Keulen. 456 M. 5.50 Gr.muz. 6.30 Dres- dens Klein-orkest 7.50 Omroepdansorkest 9 20—9.50 Volksliederenconcert 11.20 en 12.35 Omroepdansorkest en Josef Preissler met zhn solisten 1.30 Populair concert 3.20 Omroeporkest en solist 6.00 Gr.muz. 6.35 Concert 7.30 Instrumentaal concert 8.20 Gr.muz. 9.35 Omroeporkest 10.35—11.20 OmroepkleinorkestStuttgarter Volksmusik. so listen en pianoduo. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr- muziek 12.50 en 1.30 Het Omroepkleinorkest 1502.20 Grmuz. 5.20, 5.40 en 7.23 Gr.- muziek 8.20 Grmuz. 9.20 Het Omroep - svmphonle-orkest en gemengd koor 10.30 Vervolg concert 10.50—11.20 Gramofoonmuz. 484 M.: 12.20 Gr.muz. 1.00 en 1.30 Het Omroeporkest 1.502.20 en 5.20 Gr.muz. - 6.35 en 7.35 Gr.muz. 8.20 Het Omroeporkest en Grmuz. 9.35 Vervolg concert 10.30 11.20 Het Omroepdansorkest. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Barnabas von Geczv en zijn orkest en solisten 8.30 Het Omroeporkest 9.20 Berichten 9.50 Fluit en piano 10.05 Berichten 10.2011.20 BarnaDas von Geczy en zijn orkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-C-VTRALE. Voor Donderdag 14 December. Ie Programma: lederen dag van 824 UïfT A.V.R.O., VA.RA enz. 2e Programma: lederen dag van 8—24 uui K.R.O., N.CH.V. enz. 3e Programma: 8.00 Keulen 9.00 diversen 10.00 Parijs Radio 10,55 Radio PTT. Nord of div. 11.20 Parijs Radio 12.30 Brussel VI. 3,20 London Reg. 4.10 diversen 4,50 London Reg. 5.20 Brussel VI. 6.35 Brussel Fr. 7.20 Brussel VI. 7.50 Straatsburg of div. 8.20 Brussel VI. 8.45 Beromünster of div. 9,50 Straatsburg of div. 10,50 Keulen 11.20 München of div. 4e Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 diver sen 10.25 London Reg. 12.20 Droitwich 2.20 diversen 3.35 Droitwich 5.05 Radio PTT. Nord of div. 5.20 Droitwich 6.40 London Reg. 7.00 Droitwich. Totaal 6% xx—l%xx Bord 2 wordt uitgespeeld en bord 6 beslist. L.S.G. II is wel zeker van een groote over winning en plaatst zich daarmede ln de le rij. GONGWEDSTRIJD TE LEIDEN. Het bestuur van den Leidschen Schaakbond heeft een gong- of bliksemwedstrljd uitgeschre ven. waaraan door alle leden der aangesloten clubs kan worden deelgenomen. Deze wedstrijd zal gehouden worden op Woensdag 28 Dec. a.s. des avonds 8 uur in In den Vergulden Turk aan de Breestraat alhier. Ongetwijfeld zal het aan tal deelnemers groot zijn. De Bond telt momen teel ongeveer 700 leden. DAMMEN. WEDSTRIJDEN W.W.D. De uitslagen van de wedstrijden voor de boldenbezetting luiden als volgt A. den Bezemer—J. van Eijgen 20 J. WaasdorpF. Feitsma 0—2 J. OuwerkerkL. Brandt 2—0 J. de NieW. v. d. Reijden afgebr. J Blansjaar—J. Beijer 20 J. den BezemerH. Binnendijk 20 A. B. v d. HoekJ. P. v. d. Blom 20 A Singeling—W. Vlasveld 02 M. Oosterhout—W. de Water 02 Maandag speelt WW.D. II thuis tegen R.D.C. II. Woensdag speelt W.W.D. I te Was senaar tegen W.D.G II. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7