BINNENLAND LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 14 December 1938 Prov. Staten van Zuid Holland pleiten voor centraal vliegveld te Leiderdorp Financiering der sociale verzekering Dr. ir. M. H. Damme terug uit Nederlandsch-Indië Begrooting van Koloniën l it Ned. Oost-Indië Regeering bezin U: VRAGENRUBRIEK Dagbladreclame is niet te vervangen DR. VAN BRUGGEN SPREEKT VOOR DE CHRISTELIJKE VAKBEWEGING. Mr. dr. J. van Bruggen, voorzitter van de verzekeringskamer heeft voor het chris telijk nationaal vakverbond, dat in alge- meene bestuursvergadering bijeenkwam, op verzoek van dat verbond zijn stand punt uiteengezet met betrekking tot de financiering der invaliditeits- ea ouder domswet. De spreker verklaarde met nadruk dat hij in déze vergadering sprak als geestver want die de sociale beginselen, welke het C.N.V. huldigt, aanvaardt en dat zijn oor deel geenerlei verband houdt met zijn ambtelijke functie. Spreker kwam tot de volgende con clusies: le. Dat het in wezen gaat om een vraag stuk van arbeidsrecht, waarbij de economie een belangrijk woord meespreekt en de verzekeringstechniek hulpdiensten bewijst. 2e Dat bij den overgang van het pre miestelsel tot het omslagstelsel waarbij de staat een regelmatige bijdrage geeft, die uiteindelijk het tweevoud zal bedragen van de normale opbrengst der bijdragen uit het bedrijfsleven, de sociale verzekering voor 22 3 overgaat in een staatspensioen. 3e Dat de overgang, welke het overscha kelen van het premiestelsel op het omslag stelsel zou noodig maken, beteekenen zou een onteigening van de totaliteit der verze kerden. die de volle premie betaalden, ten behoeve van den staat, maar dan zonder schadevergoeding. 4e. Dat het omslagstelsel, waarbij de staat als betaler van het surplus boven de baten uit het bedrijfsleven optreedt, uit het oogpunt van staatsfinanciën is te ver werpen. omdat het den staat in tijden van hoogconjunctuur met lagere daaren-tegen in tijden van economische crisis met hoogere bedragen zou belasten. 5e. Dat. hoewel het premiestelsel prin cipieel moest worden gehandhaafd en het omslagstelsel moest worden verworpen, met de moeilijkheden, die de oeleggmgen in dezen tijd bieden, met name ter zake van de vraag, in hoeverre deze economisch al dan niet rendement zullen opleve ren. ernstig rekening zal moeten worden Na het referaat van dr. van Bruggen werd gediscussieerd over de vraag waarop het tekort in het invaliditeitsfonds, ruim een milliard gulden bedragend, zou moeten worden gedekt. Bedoelde bijeenkomst werd door ver schillende vertegenwoordigers van de Staten-Generaal en den voorzitter van de vereeniging van raden van arbeid bijge woond. GEEN VERDERE VERLAGING TELEFOON- EN BRIEFT AR IEF NAAR INDIË. Met het KX-M.-vliegtuig „Wielewaal", dat gistermiddag te ruim half vijf onder commando van gezagvoerder G. te Roller op Schiphol aankwam, is de directeur-generaal van p.T.T dr. ir. M. H. Damme, terug gekeerd van een verblijf van enkele weken in Nederlandsch-Indië waarheen hij ruim vier weken geleden met zijn echtgenoote, eveneens per K.L.M.. was vertrokken. De reis droeg grootendeels een particulier karakter. De heer Damme heeft zich name lijk speciaal bezig gehouden met zaken be treffende de algemeene Indische mijn- bouwmaatschappij. in welker leiding hij zitting heeft. Deze onderneming ontwikkelt zich zeer gunstig en breidt haar zwavel- en mangaanproductie nog steeds uit. Tal van autoriteiten heeft de heer Damme bezocht en tweemaal Is hij tijdens zijn korte verblijf door den gouverneur- generaal ontvangen. Natuurlijk heeft hij van de gelegenheid gebruik gemaakt om ook P T T - en KL.M.-belangen te be spreken. Wat het eerste betreft kon hij met stel ligheid verklaren, dat na de jongste ver lagingen voorloopig van verdere verlaging van het telefoontarief tusschen Nederland en Indië geen sprake zal zijn. Wel wordt overwogen de mogelijkheid, om nog eenlge goedkoope dagen in te voeren. Het brief- tarief voor luchtpost van Indlë naar Ne derland naar men weet is in omgekeerde richting geen extra-frankeering van lucht post noodig zal voorloopig na de reeds toegepaste verlaging, niet verder verlaagd kunnen worden. Er bestaat op het gebied der brieftarieven binnen den Archipel nog een zoodanigen toestand dat wanneer de Indische posterijen tot tarief-verlagingen over zouden gaan. allerlei binnenlandsche tarieven daarvoor het eerst in aanmerking zouden komen Wat de K.L M betreft kon spreker mede- deelen. dat hij vernomen had dat de toe stemming voor de KLM om evenals de K N.I.L.M een dienst op Australië te openen elk oovenblik kan afkomen. Ook schijnt het de K L.M. ernst te zijn met het aanschaffen van een nieuw Douglas D.C. 4 vliegtuig, om daarmee zoo .-poedig mogelijk proefnemingen op de Indië-lijn te doen. ANTWOORD AAN DE TWEEDE KAMER. Aan de Memorie van Antwoord aan d« Tweede Kamer inzake de begrooting van Koloniën wordt o.m. ontleend: In tegenstelling met. de leden, die van meening waren, dat langs oen weg van vrijwillige bijdragen een bevredigende ver houding in de defensie-uitgaven van het moederland en de overzeesche gebieds- deelen niet te verkrijgen is. en dat de Surlnaamsche en Curagaosche staats regelingen, die de bepaling bevatten, dat de kosten van de zee- en landmacht ten laste van 's rijks schatkist komen aan de gewijzigde omstandigheden behooren te worden aangepast, is de minister van oor deel. dat het geen aanbeveling verdient een dergelijke principieele wijziging in overweging te nemen, zoo kort na de in werking treding van de nieuwe staats regelingen. waarin naar mag worden aangenomen welbewust bedoeld begin sel ongewijzigd werd gehandhaafd. Tegenover het rovaal gebaar, in de vrij willig» bijdrage gelegen zou zulks overi gens een eigenaardlgen Indruk maken. De leden, die betoogden, dat Curacao tot dusverre niets bijdroeg in de defensiekos- ten en nu slechts f. 100.000 bedraagt, d i. 1 net. van de totale begrooting. hebben 'ich blijkbaar niet voldingpnd rekenschap »rvan gegeven, dat geheel voor rekening an genoemd gebiedsdeel komen, de aan zienlijke kosten van de militaire politie, die in het stelsel van defens!» ook een rol peelt en in tijden van nood zelfs een be ing rijke taak te vervullen heeft, i Op de begrooting voor 1939 is voor dit doel niet minder dan plm. 5'/i ton uitge trokken. Den leden, die gaarne een overzicht zou den ontvangen van de resultaten van de koffiesteunregeling door middel van de tót nu toe aan de koffie-ondernemingen ver leende voorschotten, ziet de minister zich genoopt mede te deelen. dat die steun regelingen in zooverre haar doel gemist hebben, dat na 1933 geen noemenswaardige althans geen blijvende verbetering in den toestand der koffiecultuur is ingetreden en verschillende ondernemingen de laatste jaren dan ook den strijd hebben moeten opgeven. Een wijziging van het kiesreglement in Curacao is noodzakelijk gebleken, daar de geldende regeling niet alleen in de practijk te ingewikkeld is gebleken, doch de ge stelde census- en capaciteitsetschen bo vendien tot gevolg hadden, dat het aantal inwoners van Curacao dat aan die eischen voldeed, naar verhouding zeer veel gerin ger was dan dat der in het gebiedsdeel ge vestigde Nederlanders of Surinamers. Met betrekking tot de mogelijkheid tot invoering van den leerplicht in Curacao, moge de minister er op wijzen, dat de I gouverneur zoodanige invoering weliswaar op papier mogelijk acht. doch van oordeel :s, dat werkelijke handhaving, met name j in de buitendistricten groote bezwaren zou medebrengen. Intusschen vernam de minister sinds dien van den landvoogd, dat eerlang de indiening bij de staten mag worden tege moet gezien van een ontwerp—landsveror dening tot regeling van den leerplicht voor de kinderen in de stedelijke centra. MEEST MODERNE BEREIDINGSWIJZE TJOKLATFABRIEK - N.V. HOUANDSCH ZWITSERSCHE CHOCOLADEFABRIEK 4934 (Ingez. Meel.) VEREENIGING VAN DIRECTEUREN VAN GEMEENTELIJKE GENEESKUNDIGE EN/OF GEZONDHEIDSDIEaNSTEN. In een vergadering van directeuren van gemeentelijke geneeskundige en/of ge zondheidsdiensten. die te Utrecht werd ge houden. Is besloten tot oprichting van bovengenoemde vereeniging. Het bestuur is samengesteld als volgt: J. E. Felsser (Rotterdam! voorzitter; W. B. Smit (Haarlem) secretaris; dr. A. A. Koopal (Enschedé) penningmeester; dr. E. H. J. v. d. Heijden (Maastricht) onder voorzitter; dr. M. v. d. Horst (Leiden). Een concept-reglement werd gpedgekeurd. Bij Kpn Besluit is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Leeuwarden, ter standplaats Kollum i gemeente Kollummer- land en Nleuw-KruIsland iM L. Wassen- bergh, candldaat-notaris te Kollum. FEDERATIE DER WERKGEVERS ORGANISATIES IN HET BOEK- DRUKKERSBEDRIJF. Gistermiddag is te Amsterdam het meuwe gebouw van de .Federatie der werkgeversorganisaties in het boekdruk- kersbedrijf" geopend met een redevoering van den voorzitter van het algemeen hoofdbestuur, den heer S. S. Korthuis. in tegenwoordigheid van de leden der hoofd besturen der drie werkgeversorganisaties, van het bestuur en de afgevaardigden van het district Amsterdam en van het comité tot aenbiQdin", van eeti geschenk der leden. Dit geschenk de inrichting van de alge meene vergaderzaal, werd door den heer J. A v. d. Geer. met een korte toespraak aangeboden. Er volgde een druk bezochte receptie. DE VOORGESTELDE FORENSEN BELASTING. 25 gemeenten formuleeren haar benvaren in een adres aan de Tweede Kamer. De gem.-besturen van Baam. De Bilt (U.), Biaricum. Bloemendaal. Diepenveen. Eelde. Haren (Gr.), Heemstede, Hlllegersberg, Hilversum. Hulzen (N.H.), Leeuwardera- deel. Maartensdijk. Naarden, Nieuwer- Amstel, Oegstgeest. Overschie, Renkum. p.heden. Rijswijk (Z.H.), Voorburg, Vught, Wassenaar, Zeist en Zwollerkerspel heb ben in een uitvoerig adres aan de Tweede Kamer hun groote, onoverkomelijke be zwaren geformuleerd tegen de wetsont werpen inzake een nieuwe forensenbelas- ting Hierin wordt o.m. gezegd, dat niet alleen de forensen, maar de inwoners in het algemeen van een buitengemeente, thans een groot deel van hun belastingen betalen, ten behoeve van werkgemeenten, zoodat er dus geen enkele reden meer ls tot het Invoeren van een direct over hevelende belasting, nu Indirect die over heveling reeds zulke kolossale afmetingen heeft aangenomen. De invoering van de forensenbelasting zal bovendien gepaard gaan voor de foren sengemeenten met een ontwrichting van hun huishouding ln zeer vele gevallen, in enkele zelfs zal zij ernstige gevolgen heb ben en de gemeenten noodlijdend maken. Het adres spreekt het vertrouwen uit, dat de Kamer de wetsontwerpen niet zal aanvaarden. PRINS BERNHARD NAAR ENGELAND. Men meldt ons van officieele zijde, dat Prins Bernhard gisteren met de nachtboot naar Harwich is overgestoken voor een part culier verblijf van enkele dagen in Londen. Prins Bernhard hoopt Zaterdag weder thuis tc zijn. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN HANDELSAGENTEN. De Nederlandsche vereeniging van han delsagenten hield te Amsterdam haar jaarlijksche algemeene vergadering. Uit het verslag van den penningmees ter, den heer A Appel, bleek dat ondanks de ongunstige tijden, de financieele toe stand der vereeniging gezond is. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren D. H Jibben, S. Kool en W. R. Weenenk, werden herkozen, terwijl ook de voorzitter, de heer B. Adler, bij acclamatie werd herbenoemd. Bij de rondvraag kwamen nog enkele onderwerpen ter sprake, die de werk zaamheden der handelsagenten betroffen. MANUFACTURENWINKELS VAN BATA? Het ..Huisgezin" verneemt, dat door het Bata-Concern plannen worden uitgewerkt om manufacturenwinkels in Nederland op tc lichten. Bata zou een 100-tal van dergelijke win kels ln Nederland openen. DR. SCHACHT IN ONS LAND. Naar de -Tel," verneemt heeft de presi dent der Duitsche rijksbank, dr. Schacht, eenige dagen ln ons land vertoefd: eerst te Rotterdam, daarna ln Den Haag. Hij heeft in de residentie onder meer geconfereerd met den heer D. Heinemarm, een der lei ders van de groote Belgische electricitelts- maatschaopii Süfina. VERSPREIDE BERICHTEN. Heden viert jfiri mr Rhijnvls Felth, president van den Hoogen Raad der Neder landen zijn zeventigsten verjaardag. Naar wij vernemen heeft de nieuwe gezant der Nederlanden te Berlijn, jhr. mr. H. M. van Haersma de With, gisteren zijn opwachting gemaakt bij rijksminister van bultenlandsche zaken, von Ribbentrop. HOLLANDSCHE DRUIVEN VOOR INDIË. BATAVIA. 14 Dec. (Aneta/A.N.P.) Met de „Kota Nopan" zijn 1000 KG. druiven uit Westland (Frankenthalersl aangevoerd, in een speciaal gebouwde koelkast, aange maakt op last van het departement voor economische zaken in Nederland. Deze zen ding. waarmede beoogd wordt een vergron- ting van den afzet van Hollandsche drui ven voor de toekomst, zijn gedeeltelijk te Tandjong-Prlok gelost met als bestemming Batavia en Bandoeng. De rest gaat met de zelfde boot door naar Soerabaja, teneinde ook controle tijdens de kustreis mogelijk te maken. De Borneo Sumatra Handel Maatschappij behandelt den verkoop. De druiven, die na lossing werden gekeurd door een ambtenaar van de afdeeling tuinbouw van het depar tement van economische zaken, zijn uit stekend overgekomen. ONDERNEMING DOOR WINDHOOS GETEISTERD. BANJOEWANGI. 14 Dec. (Aneta/A.NF.) De onderneming Bendokerep. ln de na bijheid van Banjoewangi. ls gistermiddag geteisterd door een windhoos, welke de kracht had van een orkaan Een zware djati-boom werd ontworteld. Van een groep inlanders, welke hieronder schuilde, werden een man. twee vrouwen en een kind getrof fen. De man was op slag dood. De vrouwen en het kind werden zwaar gewond en over gebracht naar het hospitaal te Banjoewangi waar het kind spoedig daarna is overleden. WET OP DE WEERKORPSEN. Bij Kon. Besluit is bepaald, dat de wet op de weerkorpsen op 1 Februari 1939 in werking zal treden. Onder voorzitterschap van jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, commissaris van de Koningin ln Zuid-Holland, zijn de Provin ciale Staten van ons gewest gisteren in de Ridderzaal te Den Haag bijeengekomen. De heer Eisen (R.K.i maakt eenige op merkingen over het voorstel van Ged. Sta ten tot vaststelling van het tarief voor het veerrecht tusschen Brielle en Maassluis. Spr. wenscht vrijstelling van het tarief voor het personeel van de Rijksveldwacht en niet alleen zooals is voorgesteld voor den rijksveldwachter der brigades Brielle en Vlaardingen. De heer Sandifort (S.D.A.P.) bespreekt de aanvulling van de „plassenverordening". HIJ zou in die verordening ook willen be trekken de rietlanden, voorkomende ln de Nieuwkoopsche plassen en eveneens de be bouwde kommen De heer van Asch van Wljek (A.R.) zegt. dat hetgeen onder bebouwde kom moet worden verstaan, door de verschillende kantonrechters verschillend zal worden beoordeeld. Het criterium zal niet in elke gemeente hetzelfde zijn. Spr is voorstander van het opnemen eener definitie van de bebouwde kom in de ..plassen verordening" De heer de Bruin (Ged. Staten) de spre kers beantwoordende, verdedigt het voorstel, dat zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen. Na eenige opmerkingen over de stichting Rosenburg wordt de begrooting daarvoor goedgekeurd. Motie inzake de centrale vlicghaven. De lieer Drost (Lib.) zegt. dat het vliegveldvraagstuk waarschijnlijk des avonds in de Tweede Kamer aan de orde komt. (Hetgeen niet het geval is geweest - Red. L.D.). Het komt hem wensehelijk voor, dat de Staten vóór deze behandeling van hun gevoelen doen blijken. Spr. doel daarom het voorstel, in afwijking van de agenda, een door hem ingediende motie te be handelen, waarin gezegd wordt, dat een centrale luchthaven moet gelegen zijn in het centrum van de grootste bevol- kings-agglomeraties, dat Schiphol aan dien eisch niet voldoet en waarin Ged. Staten wordt verzocht op de totstand koming van een werkelijk centraal ge legen vliegveld bij de Regeering aan te dringen. De voorzitter meent, dat de omstandig heid. dat de kwestie van het vliegveld des avonds ln de Tweede Kamer zou behandeld worden, consideratie is om van de agenda af te wijken en hij stelt voor deze motte des middags ln bespreking te nemen. Aldus wordt besloten. De motie Ls mede-onderteekend door de heeren Schllthuis (V.D.), ter Laan iS.D.A.P.i, Trouw (Lib.), Hendriks (R.K.). de Kok (R.K.l en Folmer (CH.i. Voortgezet wordt dan de behandeling van de agenda. De heer Trouw (Lib.) bespreekt het prae-advies van Ged. Staten over een wij ziging in het algemeen polder-reglement. Deze wijziging is bepleit door den Zuid- hollandschen Waterschapsbond en houdt in de bepaling, dat aanslagen beneden de f 0.25 op dit bedrag zullen worden vastge steld. Ged Staten stellen ln hun Drae advies den Staten voor dit verzoek niet ln te willigen. De heer Trouw verdedigt het voorstel van den Waterschapsbond. Nadat gepauzeerd ls stelt de voorzitter de motie Drost aan de orde Inzake het cen trale vliegveld. De heer Drost zegt dat het hier een na tionaal belang betreft, waarbij betrokken is een groot provinciaal belang zoodat de staten wel degelijk competent zijn deze zaak te behandelen. Indien een centraal vliegveld in Neder land wensehelijk is, moet het dan gevestigd worden ln Schiphol? Spreker gelooft, dat het antwoord van de regeering op deze vraag onjuist Ls. Hij zegt. dat tusschen het Noordzeekanaal en de Nieuwe Maas 1/3 van onze bevolking woont. Theoretisch zou een centraal vliegveld moeten komen op de lijn Lelden—Utrecht en niet te ver Oostelijk van Den Haag Daarom begrijpt spr, heel goed, dat de reeesring aanvan kelijk haar keuze op Leiderdorp had laten vallen. Het gewijzigde Inzicht van de regeering is ln flagr&nten strijd met dit standpunt. Uit nationaal oogpunt is dit nleum standpunt onaanvaardbaar en ook uit pro vinciaal oogpunt. Spr. licht deze opvatting in het kort toe, hoewel hij meent, dat zulks ln deze vergadering eigenlijk overbodig is, HU betoogt o.a., dat het complex Rotter dam even belangrijk ls als Amsterdam en ook de argumenten van het Rotterdam- sche comité zullen objectiever zijn dan die, vervat ln de Amsterdamsche brochure Het gaat er niet om. het Amsterdamsche ver voer te vermeerderen, maar het gaat om een nationale zaak. De heer Ter Laan (S. D. A. P.) betuigt zijn instemming met de motie en de toe lichting. Reeds jaren geleden aldus spr., had de regeering zich bezig moeten houden met Nederlands plaats in het internationale luchtvaartverkeer. Spr. citeert uit de Rot- terdamsche brochure ter ondersteuning van het betoog van den heer Drost. De heer Van HoelJ Smith (N.S.B.) zegt. dat deze motie duidelijk weergeeft de mee ning in de Staten, maar hij betreurt het, dat Ged. Staten niet het Initiatief hebben genomen tort een stap in deze richting. De heer Van den Brule (R. K.) bepleit de noodzakelijkheid van twee vliegvelden, één in de omgeving van Amsterdam en één ln de omgeving van Rotterdam. Wanneer men nu centralisatie wenscht. gaat het niet aan Schiphol tot centraal vliegveld te bestemmen. De Voorzitter zegt, dat het probleem juist gesteld is. Er zijn allerlei consideraties, ook militaire, maar er is één vast punt. dat ls het parallellogram, waarvan Amsterdam, Rotterdam. Utrecht en Den Haag de hoek punten zijn. Spr. begrijpt, dat de Staten de Regeering hebben willen toevoegen een ..Bezin U!" Ged. Staten zullen gaame hun medwerking verleenen, de strekking van deze motie aan de regeering mede te deelen. Zonder hoofdelijke stemming wordt de motie aangenomen. Polderzaken. Nadat zoo, buiten de agenda om, de vlieg, veldkwestie ls afgedaan, wordt de behan deling van de agenda voortgezet. De heer De Bruin (Ged. Staten) beant woordt de opmerkingen van den heer Trouw in zake de kleine aanslagen bij polders. Hij is van meening, dat de bestaande regeling gehandhaafd moet blijven en dat het ver. zoek van den Zuid-Holland.vchen Water schapsbond niet behoort te worden ingewil ligd. Het prae-advles van Ged. Staten, waarin geconcludeerd wordt tot nlet-lnwilllging van het verzoek van den bond. wordt aan genomen met 4520 stemmen. De heer Van Voorst tot Voorst (RK.) licht een motie tot wijziging van het alge meen polderreglement toe. Met deze motie worden Ged. Staten uibgenoodigd den vrij dom der opembare wegen van polderlasten af te schaffen, voorzoover de eigenaren dier wegen niet ln het genot van den vrijdom waren, voordat met den aanleg en de ver betering der wegen voor doorgaand verkeer Ingevolge de wegenplannen, vastgesteld op grond van het provinciaal wegenplan. een aanvang werd gemaakt. Deze motie is mede-onderteekend door den heer Trouw (Lib.) en den heer Schllthuis (V.D.). De heer Rijlaarsdam (N.S.B.) ondersteunt de motie. De heer Schllthuis (V.D.) zegt, dat dr wegen groot belang hebben bij het hand haven van een behoorlijk polderpeil en dat het dus niet meer dan billijk Is, dat zij in de lasten van den polder bijdragen. In dezen geest hebben ook geadresseerd de gezamen. lljke provinciale landbouworganisaties in Zuid-Holland, verschillende polderbesturen en de Zuid-Hollandsche Waterschapsbond. De heer Van der Bas <A;R.) ls voorstan der van het voorstel-Van Voorst ca. Hij wijst er op, dat de landbouw groote moei lijkheden heeft bij het opbrengen van de polderlasten. De heer Trouw (Lib.) zegt, dat het geor ganiseerde polder- en landbouwwezen dezen vrijdom van openbare wegen als een groote onbillijkheid beschouwt. Op verschillende gronden ls spr. heb eens met het Ingediende voorstel. De heer A. J. Kersten (St. Ger.) bepleit de belangen van den boerenstand en steunt het voorstel. De heer J. C. Diepenhorst (A.R.) schaart zich onder de voorstanders van de motie. De heer De Bruin (Ged. Staten) beant woordt de verschillende sprekers. De slechte toestand ten plattelande kan geen argu ment zijn om den vrijdom van polderlasten voor de wegen af te schaffen. De onder havige kwestie is nu al driemaal 'voor het eerst in 1933) ln de Staten geweest. Als argumenten voert spr. o.a. aan. dat de wegen een openbaar belang dienen en dus vrij dienen te blijven van lasten voor andere openbare belangen; dat het belang van de wegen bij een goed functlonneerend polderstelsel niet te vergelijken ls met het belang van andere deelen van den polder; dat de overige gronden door dien vrijdom niet noemenswaard belast worden en dat het voordeel van een modernen verkeers weg opweegt tegen dien vrijdom. De voorzitter schorst .om 5 uur de verga dering tot heden. P. v. R. tc V. Als de overeenkomst inhield, dat u huurder zou blijven, moet deze bepaling worden nageleefd. S. v. V. te S. Het gemeentebestuur heeft te beslissen, of aan u uitkeering volgens de steunregeling zal worden toegekend. Op grond van te kort verblijf kan dit geweigerd worden. W. v. d. B. te L. Uit de woorden Ina-Nuis- Heeg is wel degelijk de naam van een Lim- burgsche gemeente te maken. Wij kunnen u den naam echter niet mededeelen, U moet de prijsvraag zelf oplossen. Bij de inzending van Uw oplossing kunt. U echter volstaan met hev vermelden van het slagwoord, dat gemakkeliJK gemaakt kan worden, zonder alle plaatsnamen te weten. MeJ. G. H v. d. R. te L. Adressen van Ping-Pong clubs zijn ons niet bekend. Mevr. E. M. te O. Het daarmede behaalde voordeel wordt als opbrengst van onderneming en arbeid, als inkomen aangemerkt. De door U genoemde uitgaven moeten dus mindering worden gebracht. 2-3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10