Met de „Reiger" naar Zuid-Afrika! «r Mkmr^ikstm LESDSCH DAGBLAD, Maandag 12 December 1933 Vieroe Ciad Kö. 24145 De moeilijkheden in het bloembollenbedrijf 79sie Jaargang osb* Een gezellige eerste etappe yan „strijd" tegen bevroren ruitjes en een „rookende" passagier. Uit het logboek van de „Reiger" De „Reiger" te Johannesburg SEcippy is versch en blijft versch! Rede van dr. Vernage Opheffing narcissenembargo van groote beteekenis. Alle passagiers zijn Ingestapt, de micro foons en fototoestellen hebben hun taak verricht, een deurtje klapt dicht en de „Reiger" zet zich in beweging naar haar startplaats. De vogel, die de verre rets naar Zuid-Afrika gaat ondernemen, ls tot het toelaatbare gewicht geladen met ongeveer 23000 poststukken en de tien passagiers met hun bagage. De honderden wegbrengers wuiven, „we" starten, een „eere-rondje", Schiphol glijdt wes. de „Reiger" steekt den neus naar het Zuiden, naar Marseille. Wij stijgen langzaam tot boven de 2000 meter en terwijl wij Noord-Brabant met groote snelheid onder ons zien wegschui ven genieten wij, passagiers, het voorrecht aan onzen vice-president van den Raad van State, jhr. mr. F. Beelaerts van Blok land, te worden voorgesteld. Reeds spoedig heerscht, mede dank zij de buitengewoon groote vriendelijkheid van den man die onze Regeering vertegenwoordigt, een pret tige, ongedwongen sfeer in de cabine. OngedwongenInderdaad, een beter woord ls er ïllet voor te vinden. Een der stewardessen van de KLM. heeft Juist voor het vertrek een lekkere boterletter, met een gedicht., laten overhandigen. On der groote vroolijkheid gaat de dichtproeve van hand tot hand, evenals de stukjes bo terletter. De St. Nicolaas-stemming blijft dan ook nog even behouden. Deze vroolljke stemming wordt verhoogd door een „rookenden" passagier. Hij ls er plotseling en hij heeft ieders aandacht om dat het in de cabine „verboden te rooken" is. De steward is in „no time" bij hem om er aan te herinneren, dat de sigaret niet aangestoken mag worden. De hilariteit is algemeen, wanneer blijkt dat het^hler een sigaret van chocolade betreft. Terwijl wij ijverig bezig zijn met het ont dooien van de raampjes vliegen zonder uitzicht gaat nu eenmaal niet! zakt Bel gië onder ons weg. Dan zijn wij al boven Fransch grondgebied, dat weinig afwisse ling biedl, zoodat de passagiers voorlooplg hun aandacht tot het „kajuitje" bepalen. Practisch is alles ingericht voor de lange reis. Ieder deelnemer aan de reis vindt zijn grooten koffer onder en de kleine bagage voor zijn stoel. Er zijn keurige hoofd- en lendekussentjes. Inderdaad: er is aan alles gedacht. Rechts voorin zit de vlieger- rohrijver Viruly aan een keurig bureautje zijn administratie af te doen. Hij zal deze reis onder meer als postmeester optreden, een taak, die hem best toevertrouwd blijkt te zijn. De ervaringen op reisgebied der passa giers loopen nogal uiteen. Er zijn er die vanochtend voor het eerst in een vliegtuig gestapt zijn, anderen zijn al meer dan 10 laar niet meer in het buitenland geweest. De Indischman achter mij ls de groote ult- tondering. Hij ls pas uit Indlë terug, vlie gend met de K.L.M. en nu gaat hij alweer mede naar Zuid-Afrika De zon komt door, de ruiten ontdooien. Onder ons zien wij de „Pont d'Avlgnon", de marconist komt binnen met eenlge „goede rels"-telegrammen. Nauwelijks twee uur na ons vertrek reeds bericht van familie of kennissen. Welk een mogelijkheden biedt de moderne tijd ons toch. Om 8 uur is de Reiger" van Schiphol vertrokken, om 9 uur bedenkt iemand in Den Haag zich. dat hij ren der passagiers voor Zuid-Afrika nog best even een groet uit het vaderland kan sturen. Hij of zij schakelt het telegraaf kantoor In en prompt boven Avignon wordt <ien luchtreiziger dezen groet in een ge sloten enveloppe overhandigd. Het loopt tegen half twaalf: Marseille ls al in zicht. „We" landen en even later staan wij al op het vliegveld in den kouden Mistral. „Is dit nu het heerlijke Rivièraklimaat, dat jullie in den winter aan de klanten voorspiegelen?" wordt aan den reisbureau- directeur in ons midden gevraagd. Maar veel tijd om te plagen is er niet, want de warme lunch lokt in het stationsgebouwtje. Het is hier een gezellig, internationaal ge doe Eenige Itallaansche watervliegtuigen vertrekken naar een andere Middelland- sche Zee-haven, een machine voor Indlë, een K.L.M.-er met Hondong aan boord. si3rt en even voordat wij weer het lucht ruim kiezen arriveert de Duitsche machine, welke den dienst Berlljn-Marseille-Sala- manca-Lissabon onderhoudt. Dan strekt Marseille zich onder ons uit. Wij zien de leege plekken op de Canne- bière Zie, daar heeft de brand gewoed, die zooveel slachtoffers heeft geëischt en zoo veel leed over deze Zuld-Fransche stad keelt gebracht. Prachtig Ls het gezicht op de Golf van lyon met het Chateau d'If. Links van het toestel verdwijnen langzaam de witte top- Pen der Alpen, onder ons ls het diepblauw van de Mlddellandsche Zee. Het zonnetje schijnt vroolijk in de cabine en de luien' ander ons brengen hun zetel in siesta- boudlng, De steward gaat rond met enkele Etzelllge tijdschriften en met een land kaart, waarin de meer actieve passagiers kt positie van ons vliegtuig trachten te khetsen. Gezellig tikt het schrljfmachien- van Viruly; men weet het Immers al lir.g, dat ln de Douglastoestellen het ge- kmun der motoren voor de passagiers niet derlijk ls. ..We" hebben den wind ir. den rug. hei- reen de snelheid van de „Reiger niet wel- Elg ten goede komt en niemand verbaast rich dan ook als om half drie 's middags 'e hooge bergkam van Corsica reeds onder *U doorglijdt. Ik zit heel rustig te pennen, net alsof ik ihuu aan een brief bezig ben. Alleen blijkt "ln vuloen kuren te hebben. Op een ge lhen oogenbllk loopt de Inkt er parmantig Hoe dat komt? Door den lagen druk JP deze groote hoogte wint de druk van «t luchtkolommetje ln mijn vulpen het De „Reiger" op weg naar Zuid-Afrika om het stam verwante volk daar een sym- bolischen groet uit Nederland te brengenEen verre reis, een „groote trek" door de lucht, waarvan elke etap pe van belang is! Wij achten het een voor recht, één der deelnemers aan dezen tocht bereid ge vonden te hebben in ons blad zijn indrukken over het ver loop daarvan weer te geven. Ziehier dan zijn eerste be vindingen omtrent de etappe naar Napels „la belle Napoli" en verder naar Athene, ge schreven aan boord van den grooten K.L.M.-vogel, die zoo volkomen in overeenstem ming met het vastgestelde reisschema de duizenden kilometers heeft verslonden, welke liggen tusschen ons land en het land van den grooten Paul Kruger! van den druk der buitenlucht. De inkt wordt vroolijk naar bulten geperst.... Tegen drie uur passeeren wij Elba. Het wordt onrustiger in de lucht. Af en toe bumpen wij behoorlijk. Daar wennen wij schter wel aan, terwijl bovendien de ge dachte, dat wij om vier uur in Napels zul len zijn het einde van de eerste etappe ons opmontert. De tijd van aankomst is uitstekend gefixeerd, want klokke vier uur draait de D.C.-3 een bocht over „la bella Napoli". Nog enkele minutendan staan wij al te knlpoogen tegenover een groot aantal persfotografen. Er volgt een hartelijke begroeting met den Nederlandschen gezant te Rome. dr. Aubrechts, en den Nederlandschen consul. Borrlello. In hotel Excelsior nemen wij deel aan een gezellig diner, waarbij de gezant en de consul eveneens aanzitten. 1 December 5.15 uur v.m. Het is een ratelende telefoon, die ons allen op dit vroege, heel erg vroege uur wekt. Desondanks is de stemming aan het ontbijt perfect. En niemand ontbreekt als de rit per bus naar het vliegveld aanvangt. Tien minuten voor zeven: de „Reiger" start, op weg naar Athene. We cirkelen boven den zwaar rookenden Vesuviuskra- ter: een imposant gezicht met Napels, in de vroege ochtendschemering, op den ach tergrond. De „Reiger" baant zich een weg omhoog, stijgend tot een hoogte van ongeveer 3600 meter. Het zicht is vrij slecht en de lucht vrij rumoerig, zoodat de meeste passagiers zich met het ochtendblad trachten te amu seeren Jammer alleen, dat Ltaliaansch zoo moeilijk is. Het zicht wordt echter steeds beter en als het toestel tegen half tien Griekenland nadert, kunnen wij weer ge nieten van grillig gevormde schiereilan den. Rechts onder zien wij het kanaal van Korinthe. Het spijt me, dat de uitdrukking „net een blokkendoos" zoo geijkt is. Ik zou haar anders vast gebruikt nebben om uit drukking te geven aan het gezicht op Grie kenland van een hoogte van enkele kilo meters. AtheneDe naam van de Grieksche hoofdstad gonst door de cabine. We heb ben allen op den uitkijk gezeten, stilletjes hopend haar het eerst te kunnen annon ceeren Athene, Olympische Spelen, gym nasiumtijd.... En dan zie ik met schrik den brief, waaraan nog een eind gemaakt moet worden en die de luchtpost zoo dade lijk nog mee moet nemen, terug naar het vaderland, dat wij al zoo'n eind achter ons gelaten hebben. Vliegtuig en schrijver stop pen bijna tegelijk. Een enveloppe, een groot aantal postzegels, plakken.... Weg brief, terug naar het kleine Nederland om daar bericht te geven over het verloop van het eerste gedeelte van „die groote trek".... (Nadruk verboden). DE VONDST IN HET GRAF VANPHARAO GEESTDRIFTIGE ONTVANGST DOOR DE BEVOLKING. Na een reis van 6 dagen ls de ..Reiger" gisteren in Pretoria aangekomen, en na een kort oponthoud Ls het toestel naar Johannesburg doorgevlogen. Een groote menigte had zich op het vliegveld te Pre toria verzameld, om de „Reiger" een fees telijke ontvangst te bereiden. Na een eere rondje gemaakt te hebben, streek het vlieg tuig neer onder het geestdriftig gejuich der duizenden. Terwijl de passagiers en de be manning het vliegtuig verlieten, speelde de muziek het Wilhelmus, dat door de aan wezigen werd meegezongen. Voor de officieele ontvangst van Jhr. mr. Beelaerts van Blokland waren tal van auto riteiten aanwezig, waaronder vertegenwoor digers der regeering van Zuid-Afrika en jhr. Van Lennep, de Nederlandsche gezant. De officieele begroeting had een bijzon der hartelijk karakter, waarna de heer Beelaerts en zijn zoon het vliegveld ver lieten. De aanwezige troepen brachten hier bij eerbewijzen. Voor de landing te Pretoria, waar het militaire vliegveld voor de burger lucht vaart is verboden, had de Zuid-Afrlkaan- Kenners vinden vol vreugde ...de bevestiging van /L\ WL 't verbazende feit: Ja, op Skippy kunt U bouwen. Die is versch en blijft versch De verwende rooker weet wat dat beteekentaltijd verschdus altijd geurig, altijd pittig en toch zacht! Inderdaad, Skippy is een topprestatieeen vakkundig sa mengesteld mengsel van rijpe, versche, Amerikaansche tabak en bovendien zoodailig behandeld en- verpakt, dat ze versch is en versch blijft, 'n Wonder van 'n cigaret. 'n Amerikaan, zooals U ze gaarne rookt. ...maar SKIPPY smaakt duurder! ATLANTA TOBACCO COMPANY. Heden is ln het Krelagehuis te Haarlem de 189ste algemeene vergadering van de Algemeene vereeniging voor Bloemfco len- cultuur aangevangen. De voorzitter der vereen.ging de heer dr. A. J. Verhage. ving zijn openingswoord aan met een in memo- riam de heeren John Scheepers. C. Ver- wey en Joh. Marbus. Vervolgens stond hij stil bil de blijde dagen van begin en de spannende dagen van eind September J.l I De moeilijkste Internationale verhoudin gen zoo ging spr. voort met als uit- vloeisel ook onnoodige afwerende, handels- en credletpolitieke maatregelen blijven den wereldhandel belemmeren en geven ook ons bedrijf vele moeilijkheden. Een lichtpunt hierin is de opheffing van het narcissenembargo door de Ver- eenigde Staten van Amerika, die door het bollenbedrijf met groote vreugde is ontvangen. Een bijzonder gevoel van dank richtte spr. tot den leider van het wetenschappelijk onderzoek ten behoe- j ve van het bloembollenvak. prof. van Slogteren, die al die jaren van dit vraagstuk vervuld was. Hoe de handel in narcissen zich on der de nieuwe omstandigheden zal ontwikkelen, is voor spr. nog een open vraag. Toch zij men ten dezen aanzien niet te pessimistisch. Verscheidens kenners van Amerika zijn er van over tuigd dat daar een markt voor onze narcissen open ligt. In dit geval is deze beslissing voor onze cultuur van groote beteekenis, omdat daarin de erkenning ligt, dat onze cultures gezond zijn. In dat opzicht is de opheffing van het narcissenembargo, gevolgd door een terzijdestelling van de restrictie voor gloxinia's en begonia's, ook van belang voor de andere artikelen. Bezien wij de uitkomsten van dit jaar aldus spr. dan kunnen wij consta.eeien. dat het groote gewas, m het bijzonder van tulpen, ons groote parten gespeeld heeft. De financieele uitkomsten laten dit jaar dan ook veel te wenschen over. Het surplus van hyacinthen is opnieuw zeer groot, ondanks den waarschijnlijk wat grooteren export en bij de lagere orijzen worden de I financieele resultaten hierdoor ongunstig beïnvloed. Veel ernstiger is dit echter bij de late tulpen. Het seizoen werd begonnen op de basis van hooger prijzen, maar het abnor maal groote gewas heeft het prijspeil sterk naar beneden gedrukt en voor handels- soorten is dit over nagenoeg de geheele linie gebracht op de binnenlandsche mini mumprijzen. Hiertegenover stond niet een vergrooting van den omzet, die deze prijs verlaging ook maar eenigszins kon goed maken. Het is volkomen te begrijpen, dat de organisaties waarin de kweekers vereenigd waren, zich gezamenlijk tot den minister van economische zaken hebben gewend met het verzoek, om althans de verplichte in levering van leverbaar" niet op het vak te doen drukken, om op die wijze de ver liezen. die de kweekers van late tulpen dit jaar zuilen lijden, eenigszins te beperken. Het afwijzende antwoord van minister Steenberghe op het desbetreffende request beteekent voor het bloembollenvak dan ook een groote teleurstelling. De ernst van de bed rijf tekorten bij de kweekers van late tulpen moge dan niet blijken uit de uitvoercijfers van het cen traal bureau voor de statistiek: deze is toch aanwezig Het ongekend hooee exportcijfer geeft een niet iuisc bee d omdat de prijzen ln het seizoen na het vaststellen van den waardenorm zeer gedaald zijn terwijl het gewichtscijfer sterk geflatteerd is door de groote der bollen. Spr geloofde bescheiden te zijn. wanneer hit zeide dat de kweekers van late tulpen financïeelen bijstand even hard nood g hebben als die^van andere agrarische producten, die deze'Vel krijgen. Er is dan ook alle reden om den minister van economische zaken met klem van argumenten te verzoeken op deze beslissing terug te komen. En er kan geen sprake van zijn, dat de orga nisatie zich zonder meer bij deze be slissing zou neerleggen. Het zijn niet deze hoogst belangrijke economische problemen alleen die hst bloembollenvak zorg geven. Er zijn andere vraagstukken, die in het belang van ons be drijf en van vele beoefenaren dringend om een oplossing vragen. Een van de meest urgente problemen wordt de waterontrekking aan den bodem ten behoeve van de drinkwatervoorziening. In het Kon. Becluit over de hinderwetsaan- vrage ten behoeve van een pompinstallat e te Bennebroek ligt de princip eel belang rijke erkenning, dat in dit geval schade aan de bloembollengronden zou worden toegebracht, waarom de aanvrage practisch is teruggewezen. In de duinstreek in Noord-Holland boven het Noordzeekanaal is dit vraagstuk zeer ernstig. Reeds jarenlang worden daar gronden die eertijds voor bloembollencui- tuur en tuinderij zeer geschikt waren, be- dre.gd met volkomen waardeloosheid door de wateronttrekking aan den bodem. Voor wie den toestand daar kent. laat het geen twijfel, of deze wateronttrekking wordt veroorzaakt door de waterkin-installatie ten behoeve van de drinkwatervoorziening. Met groote bezorgdheid is er door de belanghebbenden kenn;s van genomen dat er plannen bestaan voor het aanbrengen van nieuwe borlnginstallat.es tegen den zuidgrens der gemeente Egmond. Hieruit blijkt, dat het proviciaal bestuur van Noord-Holland wil voortgaan op den voor deze eertijd zoo welvarende stTeek nood- lottigen weg en dat andere oplossingen, zooals b.v. zuivering van het IJsselmeer- water. niet ernstig in overweging worden genomen. Ten behoeve van de drinkwatervoorzie ning van de groote steden wordt nu de streek, die eertijds een bestaan kon vinden in een gespecialiseerd agrarisch bedrijf, be dreigd met verarming Zonder ook maar eenigszins tekort te willen doen aan de eischen, die de volksgezondheid stelt zou spr. er toch ook van deze plaats bij het bestuur der provinc e Noord-Holland op willen aandringen om voor de drinkwater voorziening der grooie steden een volgens vele deskundigen ook mogelijken weg in te slaan, waarop deze niet plaats heeft ten koste van belangrijke plattelandsstreken, die tot de welvaart van ons land immer in beteekende mate hebben bijgedragen. Want dat een voortgaan met de waterwinning uit de provinciale duingebieden dit tenge volge zal hebben, staat nu wel vast. 4835 finger Med.) sche regeering een speciale toestemming verleend, gezien het bijzonder karakter van de missie van den heer Beelaerts. Nadat de omvangrijke hoeveelheid post, welke de „Reiger" heeft meegenomen naar Zuid- Afrika was uitgeladen, werd de rets voort gezet naar Germlston, het vliegveld van Johannesburg. Onderweg passeerde men het groote voortrekkerskamp, dat ln de na bijheid van Pretoria werd Ingericht, rond de plaats voor het monument, waarvan as. Woensdag, ter gelegenheid van de viering van Dlngaansdag. de eerste steen zal wor den gelegd. In Germiston kende de geestdrift der duizenden, die voor de feestelijke ontvangst naar het vliegveld gekomen waren, geen grenzen. Telkens weer stegen hoera's op en het kostte den burgemeester van Johan nesburg geruimen tijd vóór hij de gelegen heid kreeg zijn welkomstwoord uit te spre ken. Hij getuigde van de groote vreugde, welke in geheel Zuid-Afrika was gewekt door het feit, dat Nederland op deze wijze de oude banden met de Unie hernieuwde. VOOR DINSDAG 13 DECEMBER. Hilversum I. 1875 en 415.5 M Kro-uitz. 8.00—9.15 Gram. platen «Om 8 15 Berichten) 10.00 Gram. muz. 11.30 Godsd causerie 12.00 Berichten 12.15 De Kro-Melodlsten en solisten 1.00 Gram. platen 1.20 Vervolg concert m.m.v. solist 2.00—3.00 Voor de vrouw 3.05 Modecursus 4.05 Berichten, gram. muziek 5.00 Het Kro-orkest 5 45 Geluk - wenschen 6.05 De Kro-bovs m.m.v. solist en gram. muziek (Om 6.30 Berichten) 7.00 Be richten 7.15 Causerie: „Kaïn 7.35 Sport- praatje 8.00 Berichten A.N.P.. Mededeelingen 8.15 Kro-orkest en solist (9.009.20 Inter view) 10.05 Gram. muziek 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Sigmund Gaspari en zijn Hon- gaarsch orkest 11.05—12.00 Gram. platen Hilversum II. 301.5 M Avro-ultz.; 11 00—11.30 v.m. en 6.30—7.00 n.m. Rvu 8 00 Gram. pl. ica. 8.15 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.15 Gewade muziek (gram. platen) 10.30 Voor de vrouw 10.35 Ensemble Jonny Kroon 11.00 Causerie ..De Hond 11.30 Vervolg concert 12.15 Berichten 12.17 Orgelspel 12.30 Avro-Amusementsorkest (Opn.) 1.15 Omroeporkest 2.00 Gram platen 2.45 Knipcursus 3.45 Zang met pianobegeleiding 4.05 Pianovoordracht 4 30 Kinderkoor 5.00 Kinderhalfuur 5.30 Omroeporkest 6.25 Berichten 6.30 Causerie ..Bent U even wichtig?" (4) 7 00 Voor de kinderen 7.05 Zang met piano en accordeon 7.30 Engelsche les 8.00 Berichten A.N.P.. radiojournaal, mededeelingen 8.30 Bonte Dinsdagavond- trein 10.00 Radiotooneel 10.20 Bridge-les 11.00 Berichten A.N.P., hierna gram platen 11.3012.00 A. Spezialetti's ensemble. Droitwich. 1500 M. 12.20 Gram. muziek 12.35 Radiotooneel 1.05 Gram. muziek 1.20 Het B.B.C.-Northern orkest en solist 415 Orgelspel 4.40 Piano-voordracht 5.30 Zang met gitaarbegeleiding 5.40 Leslie Jeff ries en zijn orkest 6.20 Berichten 6 45 Het B.B.C.-orkest en solist 7.50 Causerie over klassenverschil 8.20 Gevar. programma 8.50 Radiotooneel met muziek 9.20 Berich ten 9.45 Een Poolvlieger uit Canada spreekt 10.00 Toespraak Nlvllle Chamberlain 10 40 Het Shadwick strijkkwartet en solisten 1130 Het Grosvenor House dansorkest 11.50—12.20 Dansmuziek «gram. platen). Radio Paris. 1648 M. 9.00. 10.00. 10 25 en 11.20 Gram platen 12.30 Zang 1.10 Gram. platen 1.25 Derveaux-orkest 2.00 en 2 50 Gram. platen 4.25 Concert 5.25 Piano voordracht 5.40 Zang 5.55 Gram. platen 6.35 Cello en «piano 6.55 Zang 7.20 Cantrelle-orkest 8.35 Kamermuziek 9.50 11.50 Radiotooneel. Keulen. 456 M. 5.50 en 6.30 Gram. platen 7.50 Omroepschrammelensemble en solist 11.20 en 12.35 Omroeporkest 1.30 Populair concert 3.20 Omroeporkest en -kleinorkest 4.30 Adventsprogramma 6.30 Concert 7 3011.20 Orkest van de Rijksarbeidsdienst, Herman Hagestedt's dansorkest en solisten Brussel. 322 en 484 M. 322 M 12.20 Gram. platen 12.50 Het Omroepdansorkest 1.30 Het Omroepsalonorkest 1.50—2.20 en 5.20 Gram. platen 6.50 en 7.20 dito 8.20 Het Omroeporkest en solisten en radiotooneel 10.30—11.20 Gram. platen 484 M 12.20 Gram. platen 1.00 en 1.30 José Schnvders* orkest 1.50—2.20 en 5.20 Gram muziek 6.35 Gram. platen 6.50 Piano- en cellovoor dracht 8.20 „La dame blanche", opera 10.3011.20 Gram. muziek. Deutschlandscnder. 1571 M 7.30 Litteraire uitzending 7.50 Gram. muziek 8 05 Poli tiek dagbladoverzicht 8.20 Het Omroep orkest en solist 9.20 Berichten 9.50 Viool j en piano 10.05 Berichten 10.20—11.20 j Barnabas von Geczy en zijn orkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. R \DTO-CENTRAT.E. Toen hij den wensch uitsprak, dat hij nog dikwijls de vliegtuigen der K.L.M. in Jo hannesburg zou mogen begroeten, werd dit door de mengte met donderend gejueh on derstreept. De laatste etappe had een even vlot ver loop als de vorige. Een verrassing voor de passagiers was de Victoria-waterval. waar langs gezagvoerder Scholte de route had verlegd en waarboven hij de „Reiger" eeni ge malen liet cirkelen. Vandaag en morgen zullen worden be steed aan excursies in de omstreken van Johannesburg, waarbij een bezoek gebracht zal worden aan het Krugerpark. een der belangrijkste natuurreservaten der wereld. Voor Dinsdag 13 December. 1c Programma: lederen dag van 824 uur A.VH.O.. V.A.R.A. enz. 2e Programma: lederen dag van 8—24 uur KRO. N.C.R.V enz. 3e Programma: 8,00 Keulen P.20 Parijs Radio 9.30 Radio PTT. Nord of div. 11.20 Parijs Radio 12.30 Brussel VI. 2.20 Radio i Danmark of div. 2.40 Radio PTT. Nord of J div. 3 20 Keulen 4.25 Parijs Radio - 5.20 Brussel VI. 6.50 Keulen 7 20 Beromün^ter of div. 7.55 Straatsburg of div. 8 20 \vre ilen (Stuttgart) 9.20 Keulen 10 20 Brussel VI. 11,20 München. 4e Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 diver sen 10.35 London Reg 12.05 D oitwich 2.25 London Reg. 5 20 Droitwich - 7.50 London Reg. 8.20 Droitwich 9.45 Londoa Reg. 10.00 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 13