Uit de Omstreken NA EEN ZOETE WEEK DAMPO LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 8 December 1938 7 16 15 SMAAKT EEN HARTIG STUKJE KAAS.... O ZOO LEKKER VRIJDAG EN ZATERDAG A.S. De Burgemeester drie maanden met verlof UW KINDJE VERKOUDEN De aj. installatie van Valkenburg's burgemeester BENTHUIZEN. Stijgende werkloosheid. De werkloosheid alhier is ln de afgeloo- pen week belangrijk toegenomen. Inge schreven zijn 16 personen tegen verleden week 6. 11 personen werden te werk ge steld. HAARLEMMERMEER. Bloedbad onder schapen. In de omgeving van Vijfhuizen hebben bloeddorstige honden wederom op vreese- Itlke wijze huisgehouden onder de scha pen, zoodat verschillende dieren, die zwaar gebeten en toegetakeld waren, afgemaakt moesten worden. Voor verschillende vee houders beteekent het aangerichte bloed bad een groote schadepost. De voetbalver. E.T.O. hield ln café Bootsman een algemeene ledenvergadering onder leiding van den heer J. Wijn, In de plaats van den heer J. Spijker die als voor zitter bedankte, werd benoemd de heer W van Glnkel. De statuten en het huishou delijk reglement werden onveranderd goedgekeurd en aangenomen. Met alg. st. werd de heer J. Spijker tot eere-lid be noemd. Voor het middenstandsdiploma slaagde II. Bokhorst te Nieuw Vennep. HILLEGOM. De wolhandkrab. De door de vlsschers zoo gevreesde wol handkrab bevindt zich nu weer in de slooten aan de Leidsche vaart onder onze gemeente. De visscher S. alhier heeft, toen bij zijn fuik in een sloot aan de Leidsche- vaart ophaalde, daarin een wolhandkrab van zeer groote afmeting aangetroffen. Vergadering „Bloembollencultuur". De afd. HiUegom der Alg. Ver, voor Bloembollencultuur vergaderde onder lei ding van den heer W. Jonkheer voorzitter, die den toestand van den handel en van de cultuur ln 1938 overzag. Hij memoreer de de openstelling van Amerika voor nar cissen, en het terugkomen van 25 leden, die aanvankelijk naar een andere afdee- ling wilden gaan. Voorts sprak hij zeer tvaardeerend over den uitplant van 80.000 bollen ln de gemeenteplantsoenen en be sloot met een memorlam over wijlen den heer J. W. Stassen, De heer W. Murk sprak over den uit roer van plantgoed naar het buitenland. De rekening van den penningmeester nas onderzocht en in orde bevonden. Volgde het voorstel van het bestuur om In het huishoudelijk reglement op te ne men: „In alle gevallen waarin dit regle ment niet voorziet, beslist het bestuur". Hierover is vrij veel gesproken, vooral door den heer Murk, die verzocht het voorstel terug te nemen en anders tegen te stemmen. Hét voorstel is aangenomen met 86 st. voor, 25 tegen en 4 blanco. Over het stemmen door niet-vakmenschen zijn eenlge harde woorden gezegd. Het afdeelingsbestuur adviseerde den per. aitr. heer W. Jonkheer te herbenoe men. Er werd echter een tweede candl- daat gesteld, n.l. de heer C. van Til. De heer W. Jonkheer werd herbenoemd met 86 st. tegen 35 st. op den heer C. van Til. De heer J. V. van Zanten feliciteerde den herbenoemden voorzitter, die deze herbe noeming aannam. De burgemeester ihr. Van Nispen tot Pannerden nam zijn felicitatie te baat om het vak te bedanken voor de groote mede werking aan de beplanting der gemeente- perken, door het schenken van bollen en het beschikbaar stellen van werkkrachten. In de vacature door bedanken van den heer P. J. W. van Til, werd tot bestuurs lid benoemd de heer C. Kramer Lzn. Met den beschrijvingsbrief kwam het reorganisatieplan weer in behandeling Hierover spraken de heeren Murk en Staats. Met groote meerderheid werd het plan aangenomen '78 vóór en 27 tegen). Naar de alg. vergadering zijn afgevaar digd de heeren Hulsebosch en E. V. van I Zanten. Gevraagd is niet op Maandag beurs houden, als deze dag een katholieke Itestdag is, Stijgende werkloosheid. Alleen ln de landbouwbedrijven -zijn er ledurende één week 63 nieuwe werkloozen 'Ij gekomen. Het totaal werd 419, en een teek daarvoor was dit 359. Een Jaar gele ten stonden ongeveer 60 werkloozen meer Ingeschreven. St. Nicolaasfeest der Speeltuinvereen. De Speeltuinver. „Goed Wonen en Om- Eevlng" heeft de kinderen van de leden onthaald op een Sint Nicolaasfeest, waar- I 'oor het bestuur, de leiders en leidsters Bet de kinderen waren samengekomen ln 'i zaal van den heer Rutten. Sint en tïarte Piet kwamen op bezoek. Voor hen ijn versjes gezongen, ook door kleine so pten en toen zijn geschenken uitgedeeld, •hn versnaperingen ontbrak het evenmin. I'irhaaltjes zijn ook verteld. St. Nlcolaas *1 het volgend jaar terugkomen om te zien '1 er dan meer leden tot de vereeniglng jtln toegetreden. Het was een prettig St. «Itolaasfeest! KATWIJK. mevr. de wed. trousselot— MARTENS, t Een bekend ingezetene. Dp bijna 84-j. leeftijd is hier overleden Jj'f. de wed. Trousselot-Martens. Niet al- hier en in de omgeving was zij een pmeen hooggeacht en gezien inwoonster ';sh ook was zij dat indertijd van Rotter- en kwam sinds een groot aantal ja- J> óe zomermaanden in Katwijk door- Jagen, Ruim tien jaren geleden vestigde familie Trousselot zich voor goed te h'WIJk Reeds in Rotterdam was mevr. Jusselot een stille weldoenster. Honder- gezinnen zouden daarvan kunnen ge- Jjpn. Als het ging om het leed der naas- ;e helpen verzachten was men, dit men te voren, bij mevr. Trousselot aan het juiste adres. Een reeks van jaren v/as mevr. Trousselot te Rotterdam pre sidente der St. Elisabethvereenlging en St. Annavercenlging. Ook voor andere doel einden, met name de Missie, het Armbe stuur, enz., klopte men nimmer tevergeefs aan. Toen mevr. Trousselot te Katwijk haar domicilie koos. hadden ook hier de minder met aardsche goederen bedeelden haar volle aandacht. Dit leidde er o.m. ook toe dat op haar initiatief op 19 Nov. 1933 alhier de St. Elisabethvereenlging werd opgericht, waarvan zij tot pre sidente verkozen werd. Bijzonder veel goeds heeft deze vereeniglng in de 5 jaren van haar bestaan gedaan. En veel kon geschieden, omdat mevr. Trousselot de stuwkracht der vereeniglng was. Mevr. Trousselot deed daarom liefst zooveel mo gelijk in stilte. Het was een zware slag voor de andere bestuursleden der St. Eli- sabethvereeniging toen zij kort geleden, bij het eerste lustrum der St. EUsabethver. kenbaar maakte, dat zij zich om gezond heidsredenen genoodzaakt voelde, te be danken. De Parochie en ook de gemeente treft een zwaren slag door haar overlijden, want haar weldadigheid beperkte zich niet tot haar geloofsgenooten. Haar nagedachtenis zal zeker bij ontel- baren in dankbare herinnering blijven voortleven. Zij ruste ln vrede! Wij herinneren nog aan het feit, dat ter gelegenheid van den 80ste verjaardag van mevr. Trousselot, op 26 Febr. 1935 de R.-K. Kerk in het bezit gekomen is van een prachtige geluidsklok, ln de omgeving be kend om haar mooie zwaren, bronzen stem. een klok van het kapitale gewicht van 2600 K.G. en een klepel van 100 K.G. Wij hebben van deze gebeurtenis Indertijd uitvoerig melding gemaakt. KATWIJK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering der A. R. Prop- Club. De A. R. Propagandaclub „Groen van Prinsterer" hield haar 14de goedbezochte jaarvergadering in de zaal der Geref. Kerk geopend door den voorzitter, den heer J de Kreek. Deze wees er op. waar het met land en volk heengaat, wanneer de Chr. beginselen, die het fundament zijn, aan het Staatsleven worden onttrokken. Spr. wekte op tot bestudeering der beginselen, die zijn naar Gods Woord. De secretaris, de heer P, v. d. Gugten Czn-, las de notu len en bracht het jaarverslag uit, en deed mededeelingen omtrent het Leetuurfonds De vereeniging telt thans 67 leden. Het batig saldo van het Leetuurfonds, waaruit o.a. de verspreiding van „Nederland Waak zaam" wordt bekostigd, bedroeg f.26 291/!. Ook het jaarverslag van den penning meester den heer Jac. Zuijderduijn, ge- lulgde van een gezond vereenigingsleven. De inkomsten bedroegen f 62.44, de uitga ven f'2B 05. zoodat er een batig saldo is van f. 34.39 De kascommissie bracht een gunstig rapport uit. zoodat den penning meester décharge werd verleend van rijn beheer. ï)e voorzitter werd met bijna alg. st herkozen. Hierna sprak de voorzitter der Kiesver- eeniging, de heer G. v. d. Perk, over „Kies- vcreeniging en Propagandaclub". SDr be handelde de volgende punten: le. De ont wikkeling der A. R politiek; 2e De taak der Prop. Club en haar verhouding tot de Kiesvereen. Snr. schetste de ontwikkeling der A. R. Partij en wees op de geheel eenige plaats, die dr. A. Kuljper heeft ingenomen. Ook het ontstaan der Prop. Clubs en de or ganisatie daarvan in den Bond, Hoe deze Bond in 1923 omgezet is in het Verband van Propagandaclub? waardoor aan de clubs haar juiste plaats werd aaneewezen. De Prop Clubs moeten vormen de georgani seerde leem van de verkers der Kiesver. Haar eerste taak is studie; haar tweede practiscli werk, hetgeen spr- uitvoerig toe lichtte. Op dit keurige onderwerp volgde een levendige gedachtenwlsseling. Na eenige mededeelingen volgde sluiting De Directeur-Genraal van den Land bouw heeft als correspondent der Directie van den Landbouw voor de warmoezerij- gewassen in den vollen grond, benoemd den heer Jac. Meijer, alhier. KATWIJK AAN ZEE. Het comité, belast met de inzame ling in natura ten bate der Joodsche vluchtelingen dankt voor de wijze, waarop de burgerij haar medegevoel geuit heeft. Medewerking hebben verleend 30 meisjes der Chr. naaischool en tien padvinders. Al vorens zij met hun taak begonnen, werden zij hartelijk toegesproken door burgemees ter mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop in het gebouw van de Arbeidsbeurs in de Voor straat. Te Katwijk aan Zee werd gewerkt met 8 en te Katwijk a, d- Rijn met 3 ploe gen. Zeer veel goederen en geschenken zijn binnengekomen. Het comité dankt ook al len, die hun medewerking aan deze inza meling verleenden. LISSE. De a-s. Jubileum-tentoonstelling: der Konijnen- en Pluim vee-verecnig^nf. De Konijnen- en Pluim vee-vereeniging „Lisse en Omstreken" hield een goed be zochte vergadering. De voorzitter, de heer W. F. Daudeij opende, waarna de notulen vastgesteld werden. Inzake de a.s. tentoonstelling werd mede gedeeld, dat een belangrijk aantal medail les en eereprijzen was binnengekomen. Duidelijk bleek dat deze jubileum tentoonstelling iets bijzonders zal worden! De tentoonstelling zal worden gehouden op 2e Kerstdag en 27 December. De fees telijke opening zal plaats hebben op Zater dag 24 December. Een verloting werd gehouden van een collectie kamerplanten. Na rondvraag volgde sluiting. Volvette Kaas (jong) Volvette Kaas (oud) Leidsche Kaas (jong) Leidsche Kaas (oud) p. p. p. p. p. p. p. p. 33 47 19 35 WINTERKOST 4680 Bruine Boonen, p. pond 1715 Groene erwten, p. pond97 Grove spliterwten, p. pond 12 Capucijners, p. pond 151311 Witte boonen, p. pond 21 GELDERSCHE worst lijn gekruid, per pond55 Vet spek, per pond45 Mainzer Zuurkool 2 pondspot 17 Tafel-azijn, per flesch12 Taaie BOTERKOEK JA per pond J Gesorteerd BANKET per halipond it" J RUM, ANANAS en MICKY MOUSE GEMENGDE BITTERKOEKJES CUSTARD TOFFEES PUDDING per ons van 10 vooi per pondspak van 19 voor per 2 ons van 19 voor EN TOCH P.W.-ZEGELS VOOR GESCHENKEN van blijvende waarde Levensmiddelcnbedrijf Katwijk aan Zee OEGSTGEEST. JEUGDIGE DIEVEN OPGESPOORD. Activiteit der politie. Den laatsten tijd werd bij de politie al hier herhaaldelijk aangifte gedaan van in braken in onbeheerd staande gebouwen, o.a. in de gemeenteschool aan den Terwee- weg, waar alles overhoop werd gehaald en een polshorloge van een leerling en een paar handballen werden ontvreemd, twee maal in de Willem de Zwijgerkerk, v/aar een offerbusje werd geledigd, in het ge bouw Irene, waar alles werd doorzocht, een clubhuisje van de Oegstgeester Jeugti- gllde staande aan den Hofdijck waar een doos biscuit en een groote bal werden buit gemaakt en een achttal malen ln de club- huisjes van de voetbalterreinen gelegen aan den Haagsehe straatweg in deze ge meente, waar de geheels voorraad consump tieartikelen werd ontvreemd en telkens groote vernieling en soms ook baldadigheid werd gepleegd. Na langdurig en ijverig zoe ken mocht het de Politie alhier gelukken de daders van deze inbraken op te sporen- De hoofddaders bleken te zijn, de 11-jarige A. G. alhier en de 14-jarige J. J. T. uit Voorschoten. Deze jongens trokken er meestal des Zondagmiddags op uit om hun slag te slaan Het geld, daf zij op hun strooptochten buit maakten werd ver snoept, terwijl ook enkele voorwerpen voor snoepgoed waren Ingeruild- O.a. was het uit de gemeenteschool ontvreemde horloge bij een onbekend „Pindamannetje" ingeruild voor lekkers. De Politie kon echter ook nog verschillende voorwarpen ln beslag nemen. Eerstgenoemde jongen deelde mede, dat zijn 24-jarige halfbroer P. v. K alhier, hem bij verschillende inbraken behulpzaam was geweest. Ook dezen werd een verhoor af genomen. Tevens kwam aan het licht, dat een andere halfbroer van genoemden jon gen J. v. d. D. alhier, zich had schuldig gemaakt aan diefstal van een hoeveelheid trlplexhout van een bouwwerk aan de Laan van Oud Poelgeest alhier. Dit hout had hij gelpruikt om een groote vogelkooi te maken. Verder kwam aan het licht, dat de Jongens zich herhaaldelijk hadden schuldig ge maakt aan kleine diefstallen van den open baren weg of uit tuintjes van woningen ln deze gemeente. Met deze opsporing is. dank zij de on vermoeide activiteit van de politie, wel een groot succes geboekt. Vergadering Bloembollencultuur, In een der zalen van „Zomerzorg" te Leiden vergaderde de afd Oegstgeest en Omstreken van de Alg. Ver. voor Bloem bollencultuur. De w.n. voorzitter de heer G. Lubbe Thzn. sprak zijn vreugde uit over de op heffing van het invoerverbod van Ame rika welk feit, naar mag worden verwacht, t. z. t. weer als een opleving van den den handel kan worden beschouwd De beschrijvingsbrief voor de te houden alg. vergadering werd behandeld. Bij de camdidaatsteliing voor aftr. leden van het hoofdbestuur werden gekozen in de vacature J. W. Lefeber de heer M. Veldhuyzen van Zanten; in de vacature Th. M. H. van Waveren, de heer S. Verde- gaal en in de vacature Jac. de Brabander de heer G. H. Kramer. Het voorgestelde reorganisatieplan werd aangenomen BIJ de behandeling van de begroeting 1939 werdan uitvoerige discussies gevoerd over de uitgave salarissen, waarvan die van den secretaris te hoog werd geacht mede ln verband met het door dezen func tionaris vervullen van bijbetrekkingen. Tot slot werd toch de begrooting goed gekeurd. Als afgevaardigden naar de alg. ver gadering werden gekozen de heeren G. Lubbe Tlizr, en A, van Varlk en als plaats vervangers de heeren A. Heykoop en K, v. d. Voet. In twee vacatures wegens periodieke af treding werden tot bestuursleden der afd. gekozen de heeren H. v. d. Voet en D. den Hollander. Na verloting van een serie prachtige bloeiende planten, volgde sluiting Loop der Bevolking. Gevestigd: C. C. J. Broeken. Nasgaul. 18 M. J, van Maanen. L. de Col.laan 2 N. Sil- bers geb. van Mastrlgt, RUnzlchtw. 17 H. P. Ober en ges., verpleger Endegeest H. R. van Mosseveld, Geversstr. 44 C. Stapel, Konin- ginnelaan 21 C. A. Graafland en vr.. Entma- laan 47 H. IJssel de Schepper en gez.. Rfjn- zichtweg 32. Vertrokken: C. A. Hogcrvorst n. Zaandam, Oostzijde 12 C. J. VermetJ n. Leiden. Terwee- park 5 L. H. Geerdes, n. Schiedam, Veen- lantstraat 2 J. P. v. Schravendijk en gez.. n. Terneuzen, Vluchthaven E. 15 El. de Ruiter, n. Lelden. Burggravenlaan 14 H Kruckman, .n Lelden, Rapenburg 36 H. C. A. Krekelaar. n. Lelden. Hoogewoerd 161 A. Verboom en gez.. n. den Haag, Pasteurstr. 106 A. W. Wlttkampf, n. Schiedam, Nassaulaan 69 Fr. Evenblii en gez.. n. Den Haag, L. v. N. Oost- Indlë 120. Burgerlijke Stand Geboren: Gabriëlle Allee Maria. d. van J. J. M. Bruschke en A. F. Prins. Overleden: Maria Zwanenburg. 75 j. J. M. A. F. van der Huist 6 mnd, loverl. te Leiden) C. E. van Hees. 75 J. J. de Haas. 59 J. A. L. de Vries geb. Pabst. 87 j. Ondertrouwd: L. Feljen en A. S. Regenkamp J. C. Olderlks en W. F. Verboom. RIJNSBURG. Aan den Burgemeester onzer gemeente, den heer J. L. Bosschleter. is wegens ge zondheidsredenen een verlof verleend van 3 maanden. Bijeenkomst Kerkherstel. Voor de pl afdee'ln? van Kerkherstel sprak ln de Ned. Herv. Kerk ds. G. G, van Niftrtk naar aanleiding van Handelingen III 1 tot 10 Hij wekte op tot liefde en trouw aan de Kerk der Vaderen. Deze trouw veroordeelt al terstond elke scheiding; lief de voor de Kerk moet blijven ook in tijden van verval. Thans ontbreekt aan die liefde zéér veel. maar als alle leden der Vader- landsche Kerk opnieuw liefde en trouw betoonen dan is de eerste schrede gezet op d?n weg naar KerkhfTstel Spr. schetste dan de gebreken welke de Herv. Kerk ziln binnengelopen en zegt dat meerdere controle od de prediking ge- wenscht is. Die meerdere controle wil het Verbond tot Kerkherstel n.l. of het Evan gelie recht wordt gepredikt God heeft aan de Ned Herv. Kerk de scheldbrief nog niet gegeven. Het hervormd besef komt In de laatste iaren weer tot nieuw leven. Velen verwachten van de Kerk te veel en zijn daarom te'eurgesteld, Echter is onderwer ping aan den Geest hoofdvoorwaarde tot herstel. De zaak van Kerkherstel staat of valt met de onderwerping aan het Woord. De Kerk moet ruim baan maken voor de verkondiging van het Woord Gods. Met den wensch om het Verbond tot Kerkherstel zooveel mogelijk te steunen, besloot spr. zijn met onverdeelde aandacht gevolgde rede. De kerkbus^en hebben in de Kerkzaal en Jn de Ned. Herv. Kerk gedurende No vember f. 29.50 opgebracht. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrians Antonia Martins Catha rine. d. van A. Jacobs sn c. E. c. de Kort; Maria Johanna, d. van W. Engel en D. H. van Arkel. OverledenM. A, Teernstra, 17 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. P. Th. Kerkvliet, Hoofdstraat 216; W. C. S. de Haas. Molenstraat 15; F. H. Tomassen. Hoofdstraat 82; M. Ch. J. Voesten Hoofdstraat 82: A. P. M. Goot, Molenstraat 31- Vertrokken: W. F. Th. Ebgelshetm en echtg.. n. Leiden. Stationsweg 2; Wed. Langeveld. geb. van Geest, Hoogewoerd 39: A. Bergman, n Amsterdam, Da Costalaan Sin. Gevonden. Een auto-nummerbord, een corset, -een damesmantel, een vilten meisjeshoed Nadere inlichtingen bij de politie alhier. Voor de afd. -SasAenheim van den L. T. B. sprak de alg. secr. van het Pacht bureau Noord-Holland de heer van Baaren over „Pachtbureau en Pachtcontracten". In een breedvoerig betoog zette spr. duidelijk de beteekenls en werking van het Pacht bureau uiteen. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd een zeer ruim gebruik gemaakt, waarbij het nut van het Pachtbureau werd aangetoond. VOORHOUT. Benoeming Raadslid. Thans is. met ingang van 7 December 1938 door den voorzitter van het Hoofd- stembureau alhier tot gemeenteraadslid in ae vacature, ontstaan door het overlijden van den heer G. Witteman. benoemd de heer H. G. Warmenhoven alhier. VOORSCHOTEN. Aan het postkantoor en het daaron der behoorende ambtsgebied werd bij de rijkspostspaarbank gedurende November ingelegd f 14694.08 en terugbetaald f 5979.39 Het hoofd van de geneeskundige af titeling van den luchtbeschermingsdienst verzoekt ons te melden dat nog heeren, bo ven 18 jaar, bij voorkeur vrij van militaire plichten, zich kunnen opgeven voor het volgen van een colledigen goedkoopen cur sus E.H.B.O. Aangifte kan geschieden bij dr. M. v. d. Stoel of het secretariaat E. H. B. O. aihlei. Zondagmiddag zal de officleele ope ning en ingebruikneming plaats vinden van het eigen gebouw van de Ver der Vrijzinnig Hervormden aan den Leldsche- weg. alhier. De dienst zal worden geleld door ds- R. Oldeman, van Santpoort. WASSENAAR. Aanbesteding. Door het gemeentebestuur is aanbesteed het bouwen van een automoblelherstelplaats od een terrein, gelegen aan de Johan de Wittstraat alhier. Ingeschreven werd als volgt door onze navolgende plaatsgenooten G van Aken f.6075; C van Laar f.5799; C. H. Kleinendorst f. 5750: Fa. Remmers- waal en Looyestljn f.5684; A. C. Leyen f.5500; Fa. Wed. H. C. J. Looyestijn .en Zonen f 5439: Fa. Gebr. de Wit f 5399: D Hart f.5354: Fa. Vogel, en van der Hulst en Zn f 5200: L. Schroder en H van Htl- ten f 5169: M van der Bent en Zonen f. 5095. De gunning is aangehouden. Vergadering van Oud-leerlingen. Ter viering van het le lustrum werd door de afd. Wassenaar in „Het Wapen van Leiden" een feestavond georganiseerd. De voorzitter de heer H. Schipper opende deze bijeenkomst en memoreerde de op richting der afdeeling in Mei 1933. Verder deelde hij mede dat een felicita tie was Ingekomen van de afd. Lelden en van den Bond De avond werd verder door gebracht in feestelijke stemming, waartoe het muziekgezelschap ..All Nanda" met den humorist Harry Hass bijdroegen be nevens enkele voordrachten door leden der vereeniging. Tijdens de pauze had er een geanimeer de tombola plaats. Burgelijke Stand Geboren: Leonardus Petrus Jacobus, z. van A. v. Rhijn en P. J. H. van Leeuwen: Aiida. d. van C. P. Weber en G. H. Polak: Anna Christina, d. van C. J. van Steen en A. A. Zand vliet. Overleden: Willem Varkevlsser. 5 mnd.: Sara Maria van Dam. 75 Jaar. ongeh.Roelof Bu- nlng, 69 Jaar. wedn. v. W. F. Prange. Ondertrouwd: J. Schol en S. M. Krantz; A. W. van der Burg en C. van der Does Getrouwd: W. Rehorst en J. c w. van Stuij- venberg. Door de afd. Wassenaar van den Ned. Kappersbond is aan den Raad een adres gezonden met het verzoek te willen bevor deren het totstandkomen van een verorde ning, waarbij wordt bepaald, dat alle kapperszaken ter plaatse des Dinsdag- middags na 1 uur gesloten moeten zUn. De huis- en straatcollecte voor ver volgden om geloof of ras heeft hier f. 1635 opgebracht, terwijl op de girorekening van den penningmeester Is gestort f. 1270. De totaal-opbrengst is derhalve f,2905. ZEVENHOVEN. Benoemd is tot plaatselijk deurwaar der met 1 Januari a.s. de heer J. de Kool te Woerden. De collecte voor de vervolgdeD om geloof en ras bracht hier 1. 36.86 op. Wrijf dan keel. rug en borstje in met Dampo. Wonderlijk rooals dèt helpt! .Pot 50 ct. Tube 40 ct. Doos 30 ct. 4652 (Iftgefc. Med.) VALKENBURG. De collecten over November der Ned Herv. Kerk bedroegen voor de kerk f. 93,73, voor de Diaconie f. 68.35. de maandelijk- sche collecte f. 16.67ln de bussen bevond zich f. 14.36: terwijl de daraeskrans een gift van f. 75 deed toekomen voor aflossing der schuld op de Consistorie. Het programma der as. installatie van, den burgemeester Valkenburg (Z.H.) op 16 December is ais volgt samengesteld: De burgemeester zal via Voorschoten naar Valkenburg komen, waar hij om 2.16 uur aan de Nieuwe Brue zal worden opge wacht door diverse vereenlgingen. Vandaar maakt de stoet een rondgane door het dorp. Bli gunstig weer zal de schooljeugd dan een aubade brengen voor het gemeentehuis. Om 3 uur heeft vervo'gens de Installatie plaats waar diverse toespraken zullen gehouden worden. Daarna zal gelegenheid zijn den 'curremeerter te eompl'menteeren. De bur- re-11 wordt verzocht de vlazgen uit te ste ken opdat de gemeente Valkenburg een feestolijken indruk maakt. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7