H. M. PIERROT 25ste Jaarvergadering van Flora te Rijnsburg vele nuttige geschenken in onze afdeelingen Uurwerken - Luxe Artikelen - Lederwaren [EIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 2 December 1938 Diverse belangrijke besluiten MAARSMANSSTEEG 14-21 Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll LOSSE NUMMERS VAN ONS BLAD illlllllllllilliliillllllllillllllllllllllllllllllll jeer ter plaatse dan niet gestagneerd zal a-orden, zooals dit bij de verbreeding van liet eerste gedeelte heeft plaats gevonden. De voorzitter zal hieraan zijn aandacht schenken. De voorzitter feliciteerde de hee- ren E. Guldemond en J. van Gelderen, de belde wethouders, die resp. 35 en 30 iaar littlng hadden in den gemeenteraad en dankte hen namens de gemeente voor het vele, dat zU als raadslid en wethouder in de: belang der gemeente verrichtten'. Wethouder Guldemond dankte den voor- zitter en herinnerde er aan dat het luist 5 iaren geleden is dat hti mr Verkerk a's bursemeester mocht installeeren, waar mede IHi ook den voorzitter feliciteerde. Na een dankwoord van we'houder van Oelderen volgde sluiting. BOSKOOP. Zanguitvoering ..De KJeine Stem" De jeugd-zangvereen. „De Kleine Stem onderafd. van „Zang zij onze Leus" gaf welkom. Na vertooning der film betreffen de de Oranjefeesten te Leimulden en om geving van dr Bijl. spraken de heeren Bakhuysen en Nolet hun redevoeringen uit. waarna een film werd vertoond. Kapitein Neuijens sprak het slotwoord en dankte den leider der afdeelimg den heer J. l'Ami Tot slot werd het Wilhelmus gezongen. Burgerlijke Stand. OverledenJ. Mollers, 75 jaar. echtgenoot van A. E. Kochelkoren. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. D. de Vos; G. Witvliet; J. Koetsier; M. de Vos; H. J. Vermeulen. Gevestigd: G. G. Havenaar. Bilderdam 377; J. H. J. Schenk en gezin, a.b. woonschip te Bil derdam. Vertrokken: n. Rijnzaterwoude, Heerenweg 38, C. den Dubbelden. NIEUWKOOP. Uitvoering Tooneelclub. De toor.eelver. „Tot Aller Genoegen" gaf onder leiding van haar dirigent Max Weil in de zaa' van het Sport-hotel een uitvoe- ln hotel ..Klaassen" een zangavond Uitge- rln® Opgevoerd werd het tooneeLstuk ..Het vo:rd werd de operette „Emma van Valken- Wespennest", waarom onbedaarlijk gela- steln" van B. G. Meijer. Het koor heeft zich chen 1,5 cn dat een ongekend succes oogstte. De spelers vertolkten hun rollen goed. Het ensemble Eijs zorgde voor een gezellig stuk je muziek. Een gezellig samenzijn volgde tot slot. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna en Catharlna, tweeling- dochters van H. de Beer en G. Kas Wernar- dus. z. van T. L. J. Verklelj en J M Griffioen Wllhelmina Gerarda Maria Jozephina, d. van J. Th. Klein en E. M. H. van Helden. Overleden: K. Bloos. 28 j.. ongeh. vr. Getrouwd: C. J. Verboom. 26 J. won. te Ter Aar en A. de Rooij. 20 J. Ondertrouwd: N. de Graaf. 24 j. en C. van Haringen, 22 J. C. Slingerland, 44 J. en D. van Geest, 37 J. onder bekwame leiding uitstekend gekwe ten van zijn taak. Het applaus was dan ook zeer hartelijk. Een geanimeerd bal volgde tot besluit. Geslaagd concert. Het Boskoop's Strijkorkest gaf onder lei ding van haar dirigent den heer Max Well In hotel „Klaassen" een concert. Het met zorg gekozen programma werd keurig uitgevoerd en oogstte een dank baar applaus. Een gezellig bal besloot dezen uitste kend geslaagden concertavond. Luchtbescherming. Voor een goed bezet gebouw der Bos- koopsche veiling werd een lezing gehouden namens den gemeentelijken luchtbescher mingsdienst. Het hoofd van dezen dienst, dr. P. du Buy, Ofiende waarna luitenant J. W. Berk- houdt, aan de hand van lichtbeelden een overzicht gaf van hetgeen gedaan moet worden wanneer vliegtuigen met minder >edoeling( komen vertoeven. - Donderdag 8 December eJc. zal het Ji jaren geleden zijn, dat de heer P. Lok. hoven; W. Jansen, n. idem; G. Staghouwer, gemeente-timmerman alhier, als zoodanig Zelst- werd benoemd. Het zal den heer Lok dien dag zeker niet jan belangstelling ontbreken. In de vacature van den heer C. J. Toebes, Is tot adj.-commies ter secretarie en secr.-penningmeester van het Burger lijk Armbestuur benoemd de heer A Na vijl). ambtenaar ter secretarie te Dubbel- lim. Voor Zondag 4 December zal de Zon- dagdlenst worden waargenomen door dr, J. Hamburger, telef. 136. Evenals de bakkers te Waddinxveen tn Reeuwijk, hebben ook de bakkers in otze gemeente besloten, den prijs van het brood met een cent fier 8 ons te verlagen. - Gedurende November werd in de Rijks postspaarbank alhier Ingelegd f. 17.334.48 en terugbetaald f. 12.017.40. Het laatste door de spaarbank uitgegeven toette draagt het nummer 8377. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: D. A. Bos en M. v. d. Heden; D. Spek en M, S. Reumerman; D. Bruyne en M. Roodenburg. Getrouwd: H. J. J. Bartels en M. G. Jan maat. Loop der Bevolking. goede bedoelingen boven "de gemeente Weerden, v Bergen op Zoom; komen vertoeven. P',W' de Frankrijker, v. Amsterdam; H. H. Snel, van Venhulzen. Vertrokken: M. v. d. Lee en gez., n. Zeven- Gisteravond ls te Rhnsburg onder groote belangstelling de 25e Alg. jaarvergadering gehouden der Vellingver. „Flora", welke werd geopend door den voorzitter den heer T. Kralt Aan diens rede ontleenen wij, dat het zilveren Jubileum op 14 Februari 1939 herdacht zal worden. Het heeft spr. ten zeerste getroffen.dat de leden een bedrag zullen bijeenbrengen om een blijvend aandenken te schenken. Hieruit blijkt mijns Inziens de hechte band, die er Ls tusschen de Vereeniging In haar geheel en de leden Individueel. Spr. gaf vervolgens een uitvoerig over zicht over het afgeloopen jaar. De omzet die bijv. in Maart vergeleken bij 1937 een teruggang te zien gaf van De vergadering, die door ongeveer 500 personen bezocht was kenmerkte zich door drukke besprekingen en belangrijke be sluiten. Allereerst werden de notulen, voor gelezen door den secretaris, den heer Al- bert D. den Haan, goedgekeurd. Aan diens niet rooskleurig gestemd jaar verslag ontleenen wij, dat herinnerd werd aan de slechte prijzen De omzet bedroeg f. 100 062,47, hetgeen f. 47 000 meer is dan verleden jaar. De winst van het koelhuis bedroeg f. 2612, het aantal leden 918. Herdacht werd het overlijden van het lid van het personeel, den heer C. v. d. Vijver. De voorzitter, de heer T. Kralt werd met meer dan f. 40.000.zegt in cijfers veel bijna algemeene stemmen herkozen In de meer, dan spr. In woorden kan zeggen. vacature van den heer G. van Delft, die Ons ledental breidt uit; de aanvoer even- j om gezondheidsredenen bedanken moest, eens, terwijl alles en een ieder zijn zorgen werd als bestuurslid gekozen de heer C. medebrengt. De regeerlngssteun ln den pauw Do balans en de winst- en verlies- vorm van minimumprijzen heeft ook dK rekening van Flora zoowel als van het in werk gedaan en hoewel hier Koelhuis werden goedgekeurd, ook wel gebreken aan kleven, gelooft spr. j TT. toch, dat men hoogst dankbaar kan zijn HleroP werde" verschillende mededeelin- voor deze regeling. Immers niet alleen de gedaan omtrent het as zilveren jubi- f. 37.000, die hiervan ontvangen zijn, heb-j'eum Er zal geen tentoonstelling gehou- ben hun nut, maar z.i. nog veel meer de >n worden, doch men zal twee feestavon- stlmuleerende werking die hier van uitgaat.den organlseeren ln Februari as Voor een En hoewel in het geheel genomen, het den en a-nder wordt f. 4650 uitgetrokken. Men bloemist allerminst best gaat. mag men zal een revue ten tooneele brengen, die ï.i .i liV)of 1 oifon xron trar] 11 ranHr» dn HAZERSWOUDE. Vergadering Werkliedenver. „Eigen Hulp". De Werkliedenver. „Eigen Hulp" verga derde in Café v. Eijk onder voorzitterschap van den heer P. Sprelj. Spr. hoopte dat het nieuwe boekjaar gunstig moge zijn. Aan het verslag van den penningmeester ont leenen wij, dat de Inkomsten f. 992.70 be dragen en de uitgaven f. 819.10. Batig slot f. 173.60. De heer Wolmerstett verklaarde, alles in orde. Voor het nieuwe boekjaar werden gekozen de heeren H. Verkerk, J. v. Leeuwen en W. v. Leeuwen. De secretaris bracht hierop een keurig jaarverslag uit. De aftr. bestuursleden G. v. d. Breggen, C. Bon en J. Slingerland, werden herkozen. Na rondvraag volgde sluiting. De inbraak in de Ned. Ilerv. Kerk. Omtrent den inbraak ln de Ned. Herv. Kerk, zij gemeld, dat op verzoek van den rijksveldwachter C. Udo, gistermiddag naar onze gemeente waren gekomen, de politie van Ter Aar en Haastrecht, met een poli tiehond. Vast kwam te staan dat de inbre ker door het raam der Consistoriekamer binnengekomen is. Van de voetsporen op het Kerkhof werden afdrukken gemaakt. Met de jwlltlehond werd gezocht, doch het dier raakte tenslotte het spoor kwijt. Vol gens de politie heeft men hier te doen met - De A.R. Prop. Club „Schrift en His torie1' vergaderde onder leiding van haar roorzltter, den heer C. Boogaards. De heer P. J. van der Have behandelde het onder- w»rp: „Overheid en Geweten". .I .H De heer H. Boehmer hield zijn politieke cpn echten kerkdief. Men meent tenminste beschouwingen zoowel nationaal als Inter- eeil gelijke werkwijze gevonden te hebben, mtlonaal, Er volgde op beide inleidingen een leer- als welke bij meerdere kerkinbraken ge- H»ve mefd ank ge bé d& 's 1 oo t Propaganda-avond Ned. Or. Bllndenbond. - De collecte langs de huizen van de commissie voor samenwerking voor bljzon- iire nooden, heeft opgebracht f. 209.88. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharlna, d. van Schelllngerhout O Maria Oosterom Altda Elishabeth, d. van lac Duiker en Merretje v. Dommelen. Gehuwd: Albertus Dlederik Jan Hooiberg. 29 en Hendrlka Schelllngerhout, 25 j. Gerrit Jong, 25 j. en Jacoba van Arkel. 25 j.. wo nende ie Alphen a/d. Rijn. Overleden: Catharlna Maria Nobel. 56 j. wed. 'an J. Kraan. Ondertrouwd: Simon Schellingerhout, 42 j„ •wende te Alphen a/d. Rl)n en Hendrlka v. Slaveren, 26 j. In de O.L. school werd tn tegenwoor digheid van burgemeester Kwint en ds. H. Kaspers, Ger. pred., een onderlingen St. Ni- Mlaas-schietwedstrijd gehouden van den B.V.L. De burgemeester heette ds. Haspers «'elkom, waarna hij den onlangs benoem en instructeur, de heer W. Wille Fzn., har telijk toesprak en hem geluk wenschte met d«e benoeming. Spr. spoorde allen aan pa raat te zijn zoo noodig. Na afloop van den wedstrijd werden de St Nieolaasprijzen uitgedeeld door den burgemeester waarmede deze gezellige avond werd besloten. LEIDERDORP. Over het onderwerp „Kerkelijke Be riming" sprak ln de Ned. Herv. Kerk dr. v J. Streeder. .De samenkomst werd geopend met het 'togen van Ps. 122 1. Hierna volgden khriftlezing en gebed. Na orgelspel hield °r. Streeder zijn met aandacht beluisterde 'ede. Tot besluit werd gezongen: „Halleluja, "Wig dank en eere". In de Ger. Kerk werd onder groote be langstelling een propaganda-avond gege ven, voor den Ned. Chr Blindenbond. Ds Speelman opende door te laten zingen uit de Lofzang van Simeon, vers 2, waarna hij voorging in gebed. De heer J. de Gier, las een gedeelte uit den Bijbel, gedrukt in Braille-schrlft. De dames Kok, uit Zwam- merdam, zongen eenige mooie liederen, waarna de heer C. Wagemaker. te Hille- gersberg, lid van het Hoofdbestuur, een causerie hield over „Het Llchtlooze Land". Hij wekte op tot steun aan den Ned. Chr. Blindenbond. De heer C. Ahles, uit Nieuwkoop, gaf nog een voordracht ten beste. De heer A v. Scherpenzeel, sloot dezen welgeslaagden avond. De collecte, ten bate van den Blinden- inrichting „Wolfheze" heeft opgebracht f. 12.62'/:. toch met dank constateeren, dat de bloe misten het geheele jaar onafgebroken hun werk kunnen doen. En dat ook het veillngs- apparaat zonder groote stoornissen zijn onmisbaar werk heeft gedaan. Spr. besprak het gevoelige verlies, gele den door het bedanken van den heer v. d. Meer te Aalsmeer als voorzitter van den Kring Veilingen, welke functie door spr. is ingenomen. Hij dankte den heer v. d. Meer voor alles wat hij heeft gedaan. Spr. achtte het uiterst moeilijk de plaats van den heer v. d Meer be vervullen, temeer, nu de Re geering er op aandringt, dat de organisatie de crisismaatregelen zullen overnemen, waarin spr. weer meer werk, zorg en ver antwoordelijkheid ziet. Al moet gezegd worden dat de maatrege len allereerst het vak aangaan, dus bij het vak thuis behooren. We leven ln een tijd, dat ieder zich langs organisatorischen weg wil beschermen. Dan moeten we ook uit eindelijk de verantwoordelijkheid durven dragen. Als spr. het goed ziet, was het tot heden zóó: de Regeering voorop, en in de tweede instantie de organisatie, nu zal het gaan: de maatregelen bij de organisatie, gesteund door dc regeering. Spr hoopte, dat langs en door dezen weg het vak als zoodanig het beste» kan worden gediend. Spr. wees er voorts op, dat het bestuur niet dan na rijp beraad er toe over ls ge gaan. de drie belangrijke voorstellen te doen, die op dezen avond aan de orde komen. Hij dankte tenslotte voor allen steun van het bestuur, bedrijfsleider en personeel dit jaar ondervonden. Bovenal dankte spr. God, zoodat misschien niet ten on rechte door de menschen wel eens wordt gezegd: „Bij andere landen vergeleken, leven wij nog in een paradijs". Hierop opende spr. de vergadering. het leven van „Flora" gedurende de afge loopen 25 jaar in beeld zal brengen. De cxjx>rt naar Amerika zal stopgezet worden, daar deze geen goede uitkomsten opleverde. Er gaat te veel tijd verloren tusschen den Inkoop op de velling en den verkoop van de bloemen ln de Ver. Staten. Het veillngspercentage zal ongewijzigd blijven. Voorts werden enkele belangrijke beslui ten genomen Zoo werd goedgekeurd over te gaan tot den aankoop van het aan het Veilinggebouw grenzend perceel m. schuur en terrein en wel voor de som van f. 18.000. Hier zal dan o.a. een parkeerterrein aan gelegd worden Voorts werd besloten een pensioenrege ling in te stellen voor het personeel. Flora neemt hier jaarlijks deel voor f 2000, ter wijl ieder lid van het personeel hieraan f. 0.75 p. w. zal moeten bijdragen. Het pensioen wordt dan voor man en vrouw f. 10 per week en voor een weduwe f. 5 per week Nog viel een belangrijk besluit en wel. dat voortaan in de minimumprijzen voor een half procent zal worden bijgedragen Men zei deelnemen aan de met Paschen 1939 op Houtrust te Den Haag te houden tentoonstelling. Tijdens de rondvraag kwamen diverse huishoudelijke zaken ter sprake. Met de beste wenschen voor het bedrijf en een „Tot weerziens" op de a.s. jubileum feesten. werd deze bijeenkomst hierop door den voorzitter gesloten. het erf liep. zag plotseling dat de aot% door den zachten berm begon te rijden het water zou ingaan. Hij wilde den weg oversteken om de rem aan te zetten toen er juist een auto uit de richting Zoetermeer passeerde. Een aanrijding was onvermijdelijk. Hoewel de chauffeur krachtig remde werd H aan hoofd en armen verwond. Dr. Palte ver leende geneeskundige hulp, waarna H. naar zijn woning kon worden vervoerd. De vrachtauto was inmiddels het water inge reden en werd later op het droge gebracht. Herdenking van Neeriand's Onafhankelijkheid. In tegenwoordigheid van een talrijk pu bliek herdacht de Oranjever. ..Wilhelmina" Neeriand's 125-jarig onafhankelijkheid in de zaal van den heer Ant. van Well, met medewerking van den voordrachtskunste naar. Jood van Leeuwen. De voorzitter de heer C. Groenheyde heette in het bijzonder wethouder v. Well en de deputatie van de Oranje-Garde wel kom. Spr gaf zijn spijt te kennen over het feit dat de burgemeester de gemeente gaat verlaten wegens zijn benoeming als burge meester te Ede. Spr. zette dan uiteen het doel van deze vergadering, n.l. de liefde tot het Oranjehuis aan te kweeken en te ver sterken De heer Q. Grimbergen sprak dan het eerste deel van zijn rede over „Neeriand's onafhankelijkheid" uit. Vervolgens werd een Oranjefilm ver toond, waarin een beeld werd gegeven van de opening der Staten-Generaal. Daarna kwam burgemeester Middelberg ter verga dering: hij werd door den voorzitter wel kom geheeten en geluk gewenscht met zijn benoeming te Ede. Spr. dankte hem voor •hetgeen hij voor de Oranje-Vereeniging heeft gedaan en voor de samenwerking Burgemeester Middelberg dankte den voorzlter en complimenteerde de Oranje- vereeniging met haar werk. De heer Grimbergen vervolgde hierna zijn rede. waarna nog een humoristische film vertoond werd. De voordrachtkunstenaar Jood van Leeuwen gaf zijn liedjes ten beste hetgeen zeer ward gewaardeerd. Ook werd nog een verloting gehouden waarna de voorzitter allen dankte voor hun tegen woordigheid en de bijeenkomst sloot. Burgerlijke Stand. Geboren; Arie Paulinus z. van J. Sonneveld en G. van Driel; Dirk Adrlanus z. van M. da Kooter en J. Moerman. Getrouwd: D. Veeke 28 jaar en J. C. Bierman 28 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: Com. J. Stig van Pijnacker. Vertrokken: Wed Q. Bos naar Vlaardlngen Ambacht; J. C. Bierman naar Tilburg; T. Kloe naar Gouda. Tijdens de winkelweek zijn al vele duizenden bons aan het publiek uitge reikt. Voor het Ballero-werpen in het Spaarbankgebouw heerscht groote belang stelling. In November werd aan het postkantoor alhier Ingelegd f. 11.065.83 en uitbetaald f. 4393.20. 4440 (Ingez. Med.) Vet in beslag genomen. zulks in de plaats van den burgemeester die wegens drukke werkzaamheden, daar- BU den kruidenier te Kortenaar nam de yoor NOORDEN. Ongeval met wielrijders. Een aantal werklieden keerde in den loop van deze week op een avond, gaande ln de richting Nieuwkoop naar hun wo ningen terug. Al deze personen werken in de werkverschaffing te Achttienhoven, on der Noorden. Zij reden met hun tweeën naast elkaar rechts van den weg. Bij de woning van den fouragehandelaar C. Plomp stond een groentenwagen van M. v. Koert, geheel rechts van den weg. Een viertal wielrijders was reeds bedoelden groentenwagen gepasseerd, toen plotseling een wielrijder komende van de richting Nieuwkoop den groentenwagen links pas seerde. Deze wielrijder hield te veel aan naar links en kwam in botsing met de uit de richting Noorden komende wielrijders, met het gevolg dat er een zestal kwam te vallen op den weg, waarvan één zoodanig, dat de hulp van een dokter moest worden ingeroepen. Dr. Nout van Nieuwveen, die het eerst ter plaatse was, constateerde dat deze persoon zijn sleutelbeen van zijn lin kerarm op drie plaatsen had gebreken. Leze, een zekere L. W. van Eijk uit Ter Aar, werd op advies van den dokter ver voerd naar een ziekenhuis te Leiden. De politie stelt een onderzoek in r.aar de schuldvraag TER AAR. Burgerlijke Stand. Overleden: Elisabeth Maria van Smoorenburg LEIMUIDEN. Propaganda-avond der B.V.L. Een groote schare landstormers en he rstellenden was aanwezig ln de groote van mej. Sneeboer tot het bijwonen w" eern propaganda-avond van de B.V.L. f voorzitter der afdeellng. brgemeester J. J- Bakhuizen heette speciaal de sprekers J L, BakhusenSchuld en prof. W. 't welkom, alsmede den propagandist 44 jaar echtgenoote van F. Vermeulen; Cornelia den secretaris van de Gew. Landstorm Hoogcrvorst, 83 jaar, weduwe van L. Zwanen- d de stelling Amsterdam kapitein Neuyens burg. ?«Pltein Smit. De secretaris van de afd.Gehuwd^ Gernt Broer. 25 jaar an Hendrlka 'Wte'ri'11 9n C de 13j. d€ Eten "ondertrouwd: Hendrik van Varlk. 27 jaar en den voorzitter na zijn ongesteldheid j tielll Kroon, 22 Jaar. politie een partij bakkersvet en roomboter, bestemd om te worden gemengd tot marga rine, ln beslag. De betrokken winkelier is al meermalen van een zelfde feit veroor deeld; de laatste maal tot een zeer hooge geldboete. Onder auspiciën van de Ontwikke- llngscommissle „Ter Aar en Omstreken" werd in café Hoogendijk een lezing gehóu den door den heer G van Duyn van 's-Gra- venhage over „Houdt ons belastingstelsel voldoende rekening met de draagkracht van belastingplichtigen?" De heer C. T. de Bruin heette de vele belangstellenden wel kom, waarna de spr. duidelijk uiteenzette de consequenties die verschillende be lastingwetten voor de betrokkenen hebben, mede een actueele causerie in verband met verschillende wijzigingen in het be lastingstelsel, Hierop volgde een gedach ten wisseling. De collecte voor de Samenwerkende Zendingscorpioraties te Oegstgeest heeft f. 100,23 opgeleverd. In de fabriek van den heer Verheul, had de arbeider S uit Gouda het ongeluk zijn polsslagader af te snijden. Een nood verband werd gelegd, en ter verdere be handeling werd hij naar het van Iterson- ziekenhuls te Gouda overgebracht. Onze plaatsgenoot de heer R Streng, is bij beschikking van den minister be noemd tot tijdelijk leeraar aan de Slagers- vakschool te Utrecht. De heer J Hofman. Is benoemd tot lid van het Burgerlijk Armbestuur alhier. ZWAMMERDAM. Bijeenkomst A.R. Kiesvereeniging. De A.R. Kiesvereeniging vergaderde onder voorzitterschap van den heer W. Domburg die er op wees, dat het A.R. beginsel, ge grond op het eeuwig en onfeilbaar woord des Heeren. geen verandering behoeft. Zelfs de nood der tijden brengt daarin geen verandering. Ons beginsel staat nog onver zwakt als bij de oprichting der partij. De heer R P. Offringa uit Hazerswoude, hield een lezing over de a.s. Prov. staten verkiezing. Deze merkte op, dat verkiezin gen zooals ons land deze kent. niet in leder land meer voorkomen. Onze buren weten niet meer wat dit voorrecht is. Daar heerscht de stilte van het kerkhof Spr. schetste dan de beteekenis der Prov. sta tenverkiezingen. De voorzitter dankte den screker voor diens leerzame rede. Na gedachtenwlssellng volgde sluiting met dankgebed. Burgerlijke Stand. Overleden: Hendrik Sterk 19 J. De collecte ten behoeve van het Ned. Bijbelgenootschap, meer speciaal voor het werk in Ned.-Indië, heeft f. 32.27 opge bracht. Uit de door den kerkeraad der Geref. Kerk alhier gestelde dubbeltallen ter ver kiezing van kerkeraadsleden wegens jaar- lijksche periodieke aftreding van een ouderling en een diaken, is tot ouderling gekoeen de heer A Hirschman en tot diaken de heer P. Hazenberg. WADDINXVEEN Comitc-Kindervocding. WOUBRUGGE. Gedenksteen voor wijlen den heer O. C- van Hemessen. Door een bijdrage uit de gemeentekas en van de ingezetenen daartoe in staat gesteld is een gedenksteen geplaatst op het graf van wijlen den heer O. C. van Hemessen. oud-veldwachter en archivaris onzer ge meente. Een comité, waarin o.a. de Burge meester zitting heeft, is voornemens om Woensdag a.s. dit blijk van hoogachting en waardeering op de Alg. Begraafplaats aan de familie over te dragen. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia, d. van J. Brunt en M. Dam- van C. Oudshoorn en C. M. Tertiorst. Overleden: Timotheus Cornells Rijkelijkhui zen, echtgenoot van M. Langeslag, 57 j. De juiste opbrengst der collecte van het van der Lede Hendrik Otto, z. van M. D Comité Kindervoeding ls tot heden f 608.07. mere en J4. J. A^ van Duurejr Cornells, j. Daar komt bij het saldo n ationaal hulde blijk ad f. 1.40 en het saldo van de bios coopvoorstelling van het Oranje-Comité ad f. 13.66. Te zamen f. 623.13. Verder zijn geschonken: 6 zakken erwten ruim 2 balen rijst, 1 mud aardappelen en een hoeveelheid spek. Het Comité spreekt zijn groote voldoe ning uit over dit prachtig resultaat en dankt de milde gevers. De heer A. van der Vusse. hoofd der school aan de Kielkade ls benoemd tot voorzitter van de Ver. „Veilig Verkeer", ZOETERMEER. Aanrijding. Gistermiddag had op den Voorweg een aanrijding plaats. De chauffeur H. van den exfiediteur v. d. B. had zijn beladen vrachtauto aan den waterkant langs den weg staan. De chauffeur die bij een landbouwer op zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma Ph. BROBBEL, Stationsweg no. 49 Fa. A. H. J. WIJTENBURG, Haarl.straat 2. W. G. J. VERBURG. Heerenstraat no. 2. Fa. A. SOMERWIL, Azn., Hoogewoerd 24. A. M. VAN ZWICHT. Breestraat no. 126. A. VAN EGMOND. Haven 2/4. W. VAN LEEUWEN, Jcmvossensteeg 19. VERVOOREN, Haarlemmerstraat no. 128. W. P. v. SAVOYEN, K. Rapenburg 12 A. BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat no 59 Oegstgeest. ALGEM. LEESBIBLIOTHEEK RIETVELD t.o. hel Postkantoor Leiderdorp en aan de Kiosken. NOORD WIJK AAN ZEE: S. DE ROOS Oude Zeeweg 41. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7