Uit de Omstreken BROEDERSTRIJD LEIDSCH DAGBLAD - Zesde Blad Vrijdag 2 December 1938 N O V A met ERICH VON STROHEIM in HAARLEMMERMEER. Voor hette Amsterdam gehouden Middenstandsdiploma slaagde A. Verhoel te Nieuw-Vennep. De tooneelvereen. „Vriendenkring" te Nieuw-Vennep, gaf haar eerste seizoen- uitvoering, waarbij werd opgevoerd ,.'t Ver leden spreekt" van Jos. Smits. De talrijke aanwezigen werden welkom geheeten door den voorz. van den E K. Volksbond, waarna de spelers een werkelijk fraai spel te zien gaven Hoogst voldaan keerde een ieder na het slotwoord van den voorzitter huis waarts. Bij K. B. van 19 November is, met in gang van 1 December benoemd tot contro leur van den arbeid H. J. J. Janssen te Badhoevedorp. Deze is met ingang van 1 December toegevoegd aan den directeur- generaal van den arbeid, ter standplaats Amsterdam. HILLEGOM. Sterke stijging der werkloosheid. Do werkloosheid is in de afgeloopen week van 240 tot 359 gestegen, terwijl er verle den jaar 409 ingeschreven stonden. De Sterke vermeerdering is een seizoen-ver schijnsel in het bloembollenbedrijf. Loop der Bevolking. Gevestigd: B. Th. Pors. Talmastraat 19: W. C. M. Paardekooper. Leidschestraat 78: C. Pan- nekoek. Meerstraat 21; J. J. W. Jonkheer-Cle- mens, Wilhelminalaan 79. Vertrokken: H. Faas. n. Zaandam. Burg. ter Laanstraat 78; M. A. v. d. Raad. n. Heem stede. Raadhuisplein 14; Anna M. Eisma. n. Amsterdam. Hobbemastraat 8; A. C. Schön- hage. Tolstraat 124II. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrikus Petrus, z. van Th. War merdam en P. E. M. Berkhout; Frederik Mari- nus Hendrik, z. van P. J. van Dam en A. D. de Jong; Cornelis. z. van L. Schuuring en N. M. Bos; Agnes Maria. d. van M. v. d. Aart en M. J. v. d. Reep; Maria Alberta Geertruida, d. van P. van Gerven en A. C. Opdam. Getrouwd: W. F. van Dam en J. C. Rusman; M. J. Bouckaert- en J. H. M. Dobben. Overleden: H. M. Blom. m., 3 jaar; L. 't Hart. m., 19 jaar. De a f deel in g van de R.-K. Staatspartij heeft gisteravond in de zaal „Flora" een propaganda-vergadering gehouden. Als spreker trad op pater Peters, die sprak over „Kerk en Politiek". De handel in najaarsartikelen was op de beurs vrij levendig. Het bezoek was dan ook goed; 177 personen waren aanwezig. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Cent. z. van J. Hoek en N. Schaap Pieter, z. van P. Varkevisscr en C. van Duijn Anna Aria. d. van D. Nijgh en A. van Rhijn Leendert Dirk. z. van L. van Duijn en A. van der Plas Maartje d. van J. J. Hoek en C. P. van der Zwan Johanna Margrietha. d. van J. W. Boerma en J. Boer Marinus Jan, z. van J. Durieux en J. van der Bok Alida Rebecca d. van N. P. van Dijk en M. van Duijn Jaco bus Willem, z. van P. A. Struijk en E. de Raaf Aaltje, d. van D. Schaap en I. Vlieland Elisabeth - Jacoba, d. van C. Ouwehand en A. van der Plas. Overleden: Pieter Varkevisser, 4 d., z. van P. Varkevisser en G. van Duijn. Huwelijksaangiften: P. C. Doets en P. Schaap P. Kuijt en J. Hoek. Gehuwd: H. van Duijn en L. van Schie C. Haasnoot en A. van den Oever. KATWIJK AAN ZEE. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende November 1938 ingelegd f. 16.028,17 en terugbetaald f. 13.072.82. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 6122. Postcheque- en girodienst; Gestort op prkn. f. 185.440.24. Uitbetaald chqs. f. 69,397.05. VANAF VRIJDAG 4398 De groote vliegeniersfilm Een actueel drama van oorlogs lief en leed. Vooraf FRED SCOTT in LIEFDE OP DE RANCH. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen; A. L. van der Meer, geb. Scheffers, z.: P A. Janson geb. Lelieveld, d.; C. M. Goe- mans geb. Lelieveld d; M. H. Sonius geb. Goëicki. d. Bevallen: A. Nortier. geb. Dam. Z. Getrouwd: J. M. Kragt en J. Schouw: W. H. v. d. Berg en M. G. W. Hoogervorst. Getrouwd: J. J. J. van den Akker en H. A. D. Custers. Overleden: A. Ivens m 47 Jaar. Onder de leden der Ned. Herv. Gem. is gecollecteerd ten bate van de zending (najaarscollecte) f. 127.44. Des nachts hebben onbevoegden zich toegang verschaft tot de garage van den autoverhuurder van Marwyk aan de Veene- straat. Ontvreemd zijn een motorrijwiel en een heerenrijwiel. Gedurende November is ten postkan tore alhier en het bijkantoor in de buurt schap op de rijkspostspaarbank ingelegd f. 16760.54 (v.m. f. 13961.66) en terugbetaald f. 21485.27 (v.m. f. 12279.20). Het aantal uit gereikte boekjes bedraagt 2861 (vm. 2852). Jaar-exploitatie. De jaar-exploitatie ver meld aan ontvangsten een huuropbrengst van 32 woningen f. 3.44 per week is totaal f. 5724.16. De uitgaven zijn geraamd op f. 5718.93 met inbegrip van een aflossing en rente f. 3871.45. Saldo exploitatierekening van f. 5.23. Raadsagenda. In de openbare zitting van den gemeen teraad op Maandag a.s. zal de volgende agenda in behandeling komen: 1. Eervol ontslag van den heer dr. S. Baron van Wijnbergen als ambtenaar van den Bur gerlijken Stand in deze gemeente: 2. Be noeming van den heer jhr. mr. F. J. C. M. van Rijckevorsel als ambtenaar van den Burgerlijken Stand in deze gemeente; 3. Wijziging van de verordening regelende de verdeeling van de werkzaamheden van den Burgerlijken Stand in deze gemeente; 4. Eervol ontslag van den heer dr. S. Baron van Wijnbergen als commissaris van de N.V. Eleetriciteitsbedrijf Hillegom-Lisse- Sassenheim; 5. Benoeming van een nieu wen commissaris: 6. Verzoek van den heer Adr. v. d. Vlugt om van gemeentewege een riool te leggen in de Akervoordelaan; 7. Verzoek van Gebr. M. H. en G. T. Does- wijk. om voorschotten voor het bouwen van plaatsjes ingevolge de Landarbeiderswet; 8. Verzoek van den heer J. W. A. Lefeber, om vergunning tot straat- en rioolaanleg voor de verlenging van den Zwanendreef vanaf de brug: 9. Verzoek van de Pluim- vee-vereeniging om beschikbaarstelling van een eereprijs voor de door haar te houden Nationale Jubileum-tentoonstelling; 10. Af wijking van de verordening op het beheer van de gas- en waterleidingbedrijven der gemeente Lisse voor zooveel het gasbedrijf betreft; 11. Bouwvoorschotten aan de plaatselijke woningbouwverenigingen; 12. Aanbieding van de bedrijfsrekeningen en gemeenterekening 1937 en de begrootingen voor het dienstjaar 1939; 13. Comptabili teit; 14. Ingekomen stukken en mededee- lingen. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Maria. d. van P. J. Hagen en J. J. P. van Riek Jan. z. van H. Vergunst en J. Faas Cornelis Wilhelmus, z. van C. M. Warmerdam en J. J. M. Wassenaar. Geboren: Leendert z. van L. Oudshoorn en A. Heemskerk: Bastiaan z. van P. Glasbergen en M. v. d. Spijk. Getrouwd: H. Leget j.m. 31 jaar en D. Heems kerk jd. 24 jaar. Overleden: Cornelis van Klaveren, echtgenoot van J. Krösschell. 70 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. J. Mersmann van Castricum, Heereweg 461 C. J. Groen in 't Woud. van Haarlemmermeer. 3e Peellaan 22 J. H. King- ma. van Haarlemmermeer. Heereweg 294 Mej. I-I. M. Compier, v. Noordwijk, Kanaal straat 54. Gevestigd: C. de Fey van Leiden; J. G. de Wit van Oegstgeest. Vertrokken: J. v. Vliet en echtgen. naar I Leiden; J. v. d. Vijver naar Katwijk aan Zee; D. de Mooy en echtgen. naar Katwijk; C. Star naar Katwijk; M. Boekee en gezin naar Leiden; M. A. M. v. d. Anker naar Katwijk. Vertrokken: J. Berbee. n. Anna Paulowna Mej. G. P. Snaar. n. Noordwijk Mej. M. A. Bon. n. Heemstede P. J. de Goede. n. Tilburg P. Huis en gezin, n. Leiden C. van der Aart. n. Amsterdam M. J. Urlings en gezin, n. 's-Gravenhage A. A. de Lange. n. Egmond- Binnen Mej. E. M. H. Janssen, n. Breda Mej. A. M. Vermeulen, n. Heemstede. Jaarverg. Geref. Oudervereeniging. De Geref. Oudervereeniging vergaderde onder leiding van den heer I. v. d. Meulen, voorzitter. De heeren G. Horsman en T. Werkhoven brachten hun jaarverslag uit, die goedgekeurd werden. Het reglement werd vastgesteld. De heer G. Horsman sprak over ,De be- teekenis van de behandeling der Bijb. Gesch. op de K.V. en M.V." In de vacature mevr. van Heuven werd tot Bestuurslid gekozen mevr. J. Bos. Dr. Ruys ging tenslotte voor in dankge bed. Propaganda-verg. Chr. Besturenbond. In de Ned. Herv. Kleuterschool werd een druk bezochte propaganda-vergadering ge houden door den Chr. Besturenbond. Muzi kale medewerking werd verleend door het Chr. Mondorgel-accordeon-orkest van Sas- senheim onder bekwame leiding van den heer D. van Wouw. Na opening door den heer B. de Vries en muziek, is het woord gevoerd door den heer Rapperd, hoofdbestuurder van den N. C. L. B. over „Ons beginsel, onze kracht". De mondorgelclub vergastte de aanwezi gen nog op een aantal mooie nummers. Het was een goed geslaagde avond! Op Dinsdag 13 December zal er ge legenheid zijn tot kostelooze inenting. De gemeenteraad vergadert Maandag a.s. Dit is de eerste zitting onder leiding van den nieuwen burgemeester Aan den Lisserdijk werd een vergade ring gehouden om te komen tot oprichting van een Oranje-Comité. De feesten hebben een tekort opgeleverd van f45. Het Comité moet dit tekort zoo spoedig mogelijk weg werken. Het tekort is hoofdzakelijk ont staan door de mindere opbrengst der staan gelden tijdens de feesten. Het doet een be roep op de bevolking en verwacht zeker ge hoor te zullen vinden, gezien de algemeene instemming met de gehouden feesten. Men zal nu ook gezamenlijk de kosten willen dragen. De heer J. den Butter is benoemd tot penningmeester. Kamerik B. 112 E. Rietkerken, n. Alkmaar. Visscherslaan 12 Jhr. J. Q. Bas Backer en lam., n. Naarden, Jan Steenlaan 62 A. de Vries. n. Naarden, Jan Steenlaan 62. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Catharina Ingeburg. d. van N. G. van der Veldt en M. Lelj. Ondertrouwd: M. Korbee en J. van Beelen Chr. J. Matthijs en I. G. Chr. Blom. Overleden: Helena Mink, 80 j. wed. N. Ho- gervorst Cornelia Maria Hiep. 63 j.. geh. met C. J. de Groot Leentje van der Detfl, 79 J. geh. met P. Hoek. NOORDWIJK BINNEN. Tot hoofd van de Chr. school voor Buitengewoon L.O. te Emmen is benoemd onze plaatsgenoot, de heer W- G. Zondvoort LISSE. WONINGBOUWVER. „GEZINSBELANG". Begrooting voor den bouw van 32 nieuwe woningen. Door de Woningbouwer „Gezinsbelang" is voor den bouw van 32 nieuwe woningen de volgende begrooting bij den Raad inge diend. Grondkapitaal. Aankoop van grond met aanleg van straat en grondwerk f. 21.085. Bouwkapitaal. Geraamde bouwkosten f. 67.510; kosten van aanbesteding honora rium en toezicht f 3050. onvoorziene uit gaven f. 1000, totaal f. 72.160. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. P. Vink geb. Snaar, Jan Kroonsweg 27 F. J. van den Berg en fam., Molensteeg 9 E. Pieëte en fam., Binnenweg 4 J. L. Commandeur, ter Duinstr. 25 P. J. Vink geb. Goemans. Lindenhofstr. 18 W. van Bakel, Wilhelminastraat 15. Vertrokken: C. J. Molenaar, n. den Haag, Spuistraat 16. Hotel Victoria G. van Veld huizen. n. Lienden M. 58 E. Holtmann. n. Leiden. Roodenburgerstr. 58 H. M. Compier. n. Lisse. Kanaalstr. 54 P. H. M. Compier, n. Bloemendaal, Huize „Duinrust" Th. F. de Coo en fam., n. Blokker. Oostenblokker A. 163 M. van Esveld. n. den Haag. Druivenstraat 16 J. van Zuijlen, n. Wassenaar, Middelweg 5 A. M. J. Schaap, n. Leiden. Hooglandschekerk- gracht 18 G. Schaap, n. idem A. A. de Lange. n. Lisse. Wagenstraat 29 P. A. Schuckink Kool en fam., n. Ler.mond, Nieuwe Rijksweg 9 S. W. Lammer; n. Almelo p/a. Dr. Bierens de Haan J. M. Kwakkenbos, n. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Mulder, Rhljngeesterstraatweg 50ben.; P. Roosensburg, Wilhelminapark 33; N. Keiler, geb. Blok. Emmalaan 32; L. Cohen, Emmalaan 39; M. Hins, De Kempenaerstraat 8; S. E. Ouwerkerk. Endegeest. Vertrokken: P. v. Vliet. n. Leiden, Rijnkade; A. v. d. Poel. n. Rijnsburg. Kerkstraat 2; M. H. de Rooy, n. Ned Indië; Karjoso. n. Ned. Indië; P. A. Visser, n. Leiden. Hoogerbeetsstraat 8; R. Boomkens, n. id. id.; W. Duk en J. M. Duk. i*. Leiden. Fagelstraat 22a; M. v. d. Pijl, n. Lei den. v. 't Hof f straat 17a; C. H. Roeleveld, n. Leiden, Witte Singel 30; C. Eikelenboom. n. Leiden. Noordeitidsplein 8a; M. de Bruin, n. Hilversum. San. „Zonnestraal"; C. M. H. G. v. Bijscerveld, n. E»aarn, Torenlaan 41; A. E. Eikelenboom, n. Leiden. Noordeindsplein 8a; G. Hoekstra, n. Leiden. K. Onneslaan 22; A. Ho- gervorst, n. Voorschoten, Rijndijk 206. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodora Johanna Maria. d. van J. P. Zandbergen en Th. C. Zwetsloot; Cor nelia. d. van K. van Ees en P. v. d. Melj; Hen drikus Petrus Johannes, z. van Th. H. Witte - man en P. M. v. d. Lans. Overleden: C. W. den Heijer, geb. v. d. Zeeuw, 61 jaar (overl. ie Leiden). Ondertrouwd: L. Budding en A. B. Reutegger; L. van Feijn en A. S. Hogenkarap. RIJNSBURG. Vergadering „Bloembollencultuur". De afd. Rijnsburg van „Bloembollencul- huur" vergaderde In café „Centraal". De voorzitter, de heer Alb. D. den Haan, open de, waarna de secr., de heer J. H. den Haan de notulen las, die goedgekeurd werden. Er werd 1 nieuw lid toegelaten. De can- didaatstelling voor het Hoofdbestuur had tot resultaat, dat in de vacature-Lefeber werd gesteld de heer M. Veldhuyzen van Zanten Rz. te Lisse; in de vacature-Van Waveren de heer C. Ph. Frerifcs te Hillegom en in de vacature-De Brabander, de heer G. A. V. van Zanten te Hillegom. Daarna kwam de beschrijvingsbrief voor de algem. vergadering in behandeling. De verlenging van de Vereeniging, alsmede de begrooting voor 1939 werden goedgekeurd. De reorganisatie-plannen, volgens het voor stel BennebroekVogelenzang werden una niem verworpen. Enkele mededelingen van het bestuur, o.a. de rattenbestrijding wer den met instemming goedgekeurd. Een breedvoerige gedaohtemtlsseling ontstond over de inlevering van bollen, een request aan den minister van Economische Zaken, het surplusfonds enz. Tot afgevaardigden naar de algem. verga dering werden benoemd de heeren J. H. den Haan en A. Glasbergen. Daarna sluiting en verloting. Vergadering der Chr. Hist. Unie. De afd. Rijnsburg der C. H. U. vergader de o.m. tot het opmaken der groslijst voor de Prov. Statenverkiezingen, onder voorzit terschap van den heer de Jong. Deze opende naar aanleiding van Hand. 27 11. De heer C. D. v. d. Vijver, lid der Prov. Staten van Zuid-Holland sprak over „De naderende verkiezingen", waarin hij uit eenzette het groote belang der Statenver kiezingen. ook in verband met de samen stelling der Eerste Kamer en het college van Ged. Staten, met de invloedssfeer ten opzichte van de gemeenten enz. Uitvoerig stond spreker stil bij de hui dige taak, en ook planmatige bestrijding der werkloosheid door de Prov. Regeering en lichtte voor over het versnelde wegen plan. waterwegen, inpoldering, aanleg rij wielpaden. duinbebossching. Tenslotte wekte spr. op tot propageering en beleving der Chr. Hist, beginselen, die verankerd zijn in het woord Gods de eenige bron tot behoud en opbouw der Chr. waar den in ons volksleven. Deze principieele en ook practische rede werd met groote aandaoht en instemming beluisterd. De uitstekend bezochte vergadering werd met dankgebed door den heer G. Leenheer gesloten. De plaatselijke reciteerclub ..de Ver- eenigde Vrienden" gaf in de kerkzaal een uitvoering. Deze club heeft een uitsteken den naam; de groote zaal was geheel ge vuld Ook nu weer werd een keurig ver zorgd programma vlot afgewerkt. Na een aantal luimige voordrachten werd een ernstig stuk opgevoerd n.l. .De twee neven". De helft van de opbrengst eener ver loting werd bestemd voor het orgelfonds der Ned. Herv. Gemeeente. Onder zeer groote belangstelling van de Rijnsburgsche huismoeders werd in „Bloemenlust" een demonstratie gegeven van het Waschmiddel Persil. SASSENHEIM. Vergadering R.K. Staatspartij. Onder leiding van den heer H. P. Zwet sloot hield de R.K. Staatspartij in het K. I. B. gebouw een propaganda-avond. De opkomst was slechts matig. De voorzitter wees op het belang van den toekomstigen verkiezingsstrijd. De heer F. Bakker uit 's-Gravenhage hield een- propagandarede. Na de toe stand in Moskop en Duitschland geschil derd te hebben en vooral den nadruk ge legd te hebben op de daar heerschende kerkvervolging, hield spr een propagan distisch woord vor de R.K. Staatspartij. Na een dankwoord van den voorzitter volgde sluiting. De steunuitkeeringen. Gedurende dit jaar is aan steun tot heden uitgekeerd f. 41 071 w.o. f. 1326.65 een loes'ae voor bollenoellen Vorig jaar was dit bedrag f 54 985.50 Er waren gemiddeld 91 steuntrekkers legen 126 in 1937. Tot onderwijzer aan de school der Ned. Herv. Gemeente is benoemd de heer W. de Hoop te St. Nlcolaasga (Fr.). Bij de Rijkspostspaarbank werd gedu rende November ingelegd f. 16.331.76 en terugbetaald f. 10.451.42.2 Het laatste door het kantoor alhier uit gegeven boekje, draagt het nummer 4393. VOORHOUT. R.K. Kleinveever. D.V.V. Deze vereeniging vergaderde in het café Boerhave. De voorzitter de heer H. G. War- menhoven opende en sprak een welkomst woord. In hoofdzaak, aldus de voorzitter, was deze vergadering belegd in verband met de laatste toebereidselen der Plulmvee- en Konijnen ten toonstelling welke a s. Za terdag en Zondag gehouden zal worden. De notulen werden gelezen door den secretaris den heer Joh v. Leeuwen. De opening dezer tentoonstelling zal ge schieden door burgemeester mr. G. F. W. v. Berckel in café Boerhave. De heer J. Bel werd gekozen ais lid der controle-com missie. VOORSCHOTEN. Bijeenkomst „Gemeentebelang". Sedert korten tijd zijn de vereenigingen ..Gemeentebelang" en „Voorschoten's Be lang" hereenigd ln de ver. „Gemeente belang". Dit feit is feestelijk herdacht onder lei ding van den voorzitter, den heer P. de Booy. Opgevoerd werd het tooneelspel „De brand in de Jonge Jan" door Herm. Heijer- mans. dat een groot succes oogstte. De heer A. A. Gobius dankte de spelers, in het bijzonder den heer H. G. C. Vree man. Met een fraaien mand bloemen wer den zij gehuldigd. Tot slot volgde het optreden van den goochelaar Henri Nolles. en van mej. van Goudswaard, met de zingende en spreken de piccolo. Men heeft zich best geamuseerd! Afscheid van den heer J. A. Lamboo. De heer J. A. Lamboo is met pensioen uit den gemeentedienst gegaan. Verschillende hoofden van dienst, amb tenaren, maar ook burgemeester M. F. Berkhout hebben persoonlijk afscheid van dezen ijverigen ambtenaar genomen. Als aandenken ontving hij van de ambtenaren een mooien stoel. De werkloozen hadden van hun steungel den een kleinigheid afgezonderd, waarvoor een stoffelijk blijk van waardeering werd gekocht. Dit blijk van genegenheid werd hem 's middags overhandigd. Vooral ook dit laatste werd door den oud-gemeente ambtenaar bijzonder op prijs gesteld. Burgerlijke Stand. Geboren; Jacobus Galles Godefriedus. z. van J. G. Schrama en J. A. Drewes. Gehuwd: P. J. Vink, 32 jaar en P. J. Goe mans. 31 Jaar (won. te Noordwijk); A. F. Veer man. 37 jaar en J. E. Bakker, 33 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: mej. J. Plasonig, Leidscheweg 557; mej. M. Brantenaar, Leidscheweg 104; mej. H. Borst. Valkenburgscheweg 16; C. J. Batering, v. Kempenstraat 37; mej. C. J. E. v. d. Locht. id.; wed. L. de Kreek-De Waal. Papelaan 156; D. J. Spanjaard, hotel Deurloo; J. A. S. M. Steinbach, v. Kempenstraat 27; mej. M. Bol, v. Kempenstraat 27; A. Hoogervorst en gez., Rijndijk 206; C. J. v. d. Nouweland, v. Kem penstraat 21; mej. C. Schouwenaars, v. Kem- penstr. 21; mej. P. M. v. Wouw. Donklaan 14. Vertrokken; J. A. v. d. Kwaak. n. Eefde, E 268; A. F. Vlag, n Wagenlngen, Grindweg 149; E. A. F. Karn. v. Leidscheweg 191; C. H. G. Noë. n. Zwitserland; G. v. Buuren. n. Leiden. Haagweg 178; mej. P. J. Goemans, n. Noord wijk, Lindenhofstraat 18. OPENING NIEUW SCHIETLOKAAL. Loop der Bevolking. Gevestigd: Arkoena, Storm van 's-Gravesan deweg 86 A. M. C. Baumgarten, Park Oud* Wassenaar 1 P. M. Beekers, Hyacinthstraat 32 C. H. van Kins, geb. Bemelman, v. z v Nijeveltstr. 182 N. Boezaard, Binnenweg 6 M. de Bruin, Gr. Hoefijzerlaan 36 - r r Buning en gezin, Stoeplaan 24 E. A. Bureerï Raadhuislaan 4 Wed. C. M. Roording geh' Van Dam, Ridderlaan 1 J. Doorman, Juliana' weg 14 A. v. Duijn, Bremhorstlaan 6 h A. v. Engelen, Oostdorperweg 30 J. C. L M van Gils en gezin, Rijksstraatweg 031 u4 Hankart en gezin. Dr. Mansveltkade 18 Th E. Hogervorst, Dulnrell 5 H. A. Holtackers Wittenburgerweg 184 C. H. Jager, Amazone laan 2 F, A. Jakubowskl, Ridderlaan 1 e L. P. Köplin, Nassaulaan 11 E. Koster, Lang straat 59 A. Leutscher, Dulnrell 2 p. Linse Windlustweg 11 J. Lugtigheid. Vlnkenlaan 3 P. v. d. Mey, Vijverberg 21 G. M. C. Meijer Victorialaan 7 M. C. v. Onselen en gezin Tulpweg 19 R. Paarmann, Bloemcamplaari 36 J. Parqui, Groot Haesbroekscheweg 51 J. C. v. d. Plas. Ridderlaan 1 M, J. j. Van Remmen, Ridderlaan 1 P. I. de Ronde, Eiken laan 2 J. Roose n gezin, v. Z. v. NUeveltstr 314 H. Schneider, Bloemcamplaan 36 j' G. Schumacher en gezin. Kievietslaan 3 Wed E. C, M. Smulders, geb. Brand, Ridderlaan Wed. M. A. H. ThUssen, geb. Kleijntjes, Rid derlaan 1 M. Thedinga, Rust en Vreugdlaan 7 A. C. Veenhulzen, Konijnenlaan 51 H. v. Veldhuijsen, v. d. Oudermeulenlaan 10 A. de Vos, Kerkstraat 33 A. Vreede, Sant- horstlaan 1 C. G. v. d. Wateren en gezin, St v. Gravesandeweg 86. Vertrokken: K. Denr, geb. Mensch, n. Duitsch land P. A. Kimmel, n. Bergen op Zoom Steenb.straat 8 Th. M. Derksen n. Wehl. E 33 A. W. H. Spekking n. Bergh, Langelscheweg B 490 M. A. J. v. d. Brand n. Sambeek. A 95 P. v. d. Stelt n. Lisse. Narcissenstraat 36. L. Ihssen n. Duitschland F. J. Peters en vrouw n. Rijswijk, Z.H., Nassaukade 13 j. M. P. de Leeuw, geb. Essenberg, n. Den Haag. N. Parklaan 70 N. G. Teufel, n. Tuttlingen, Did. G. M. Boer, n. Boskoop. Barendtstraat 6 S. P. Ammon n. Leiden, Prinsenstraat 67a E. S. A. v. Musschendijk, n. Leiden. P.Kerksteeg 24 Tli. v. Dijk, n. Leiden, Levendaal 29 E. van Esveld, n. Oegstgeest. Warmonderweg 48 W. W. C. Slotemaker, geb. Bok naar Clarens (Zwitserl.), Villa Dubochet 11 M. J. v. Beek, n. Nieuwkoop. Zuideinde A 47 J. F. v. Berkef n. Leiden. H. de Vriesstraat 9 M. M. Verdel! naar Utrecht. Amsterdamschestraatweg 296 A. Kromhout, n. Den Haag, Plaats 24 L. W. M. Weenink n. Zaltbommel. Gamerschestraat 35 A. Koschier. n. Feistritz, Oostenrijk J. M. Baron van Voorst tot Voorst en vrouw, naar Lugano. Villa Eugenia F. A. Chambers, n. Singapore W. N. I. M. van Hellenberg Hubar, n. Batavia S. Th. Tettero. naar Leiden. Oude Singel 50 M. A. Groen. n. Den Haag, Duive- landschestraat 89 s M. H. L. Tlttelbach, n. Den Haag. Weissenbruchstraat 396 M. H. Ne- derpelt en gezin, n. Soerabaya T. v. d. Meu len. n. Rotterdam. Heemraadsingel 44 C. N. J. Grimbergen, n. Voorburg. Kerkstraat 26. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Wilhelmus Maria. Z. van C. T. v. d. IJssel en A. C. Romeijn Geertruida Adrlana. D. van N. J. Konijn en H. J. Beijers- bergen Dirk Joannes. Z. van D. R. de Kievit en M. C. Wijsman Hendrik, Z. van H. v. d. Does en C. v. Beelen. Overleden; Catharina Adriana Maria Josepha Hazebroek 90 j.f weduwe van K. H. Rurup. Ondertrouwd: J. Wildeboer en L. E. Blase W. Rehorst en J. C. W. van Stuijvenberg. GetrouwdA. M. Steen en G. A. S. J. Vermaas A. Biluska en G. M. de Smit. Aanwezigheid van diverse autoriteiten. Morgenmiddag om drie uur zal de of- ficieele opening plaats hebben van het nieuwe schietlokaal voor de B.V.L.; Vrijw. Burgerwacht en schietvereeniging V.S.V. Omstreeks half drie zal op het Raadhuis de ontvangst plaatsvinden van de autori teiten en genoodigden, waarna bovenge noemde vereenigingen met vaandels en vlaggen zullen defileeren voor de autori teiten. Bij de officieele opening van het lokaal zullen o.m. Luit.-Generaal L. F. Duymaer van Twist; Res.-Kolonel W. Froger en Bur gemeester M. F. Berkhout het woord voe ren. Vervolgens wordt met begeleiding van muziek naar de Molenlaan gewandeld waar de daadwerkelijke opening van het gebouw zal plaatsvinden door Z. Exc. Luit.-Gene raal Duymaer van Twist en de éerste scho ten zullen worden gelost door den Res.- Generaal-Majoor H. de Iongh, Inspecteui van den Vrijw. Landstorm en door den Res -Kolonel W. Froger b. d.. adjudant in B.D. van H.M. de Koningin. Inspecteur der Burgerwachten. Hierna is het gebouw voor belangstellenden te bezichtigen. WASSENAAR. Uitvoering „Zingt den Heer". De Chr. Gem. Zangver. „Zingt den Heer" gaf onder leiding van haar directeur Wil lem van der Meer, de jaariijksche uitvoe ring in het gebouw voor Chr. Belangen. Na gemeenschappelijk zingen van Gez. 194 1 en gebed sprak dr. H. J. Honders als eerevoorzitter een welkomstwoord Hierna opende „Zingt den Heer" het pro gramma met een viertal liederen. De diri gent is muzikaal en laat met juist tekst begrip en veel voordracht zingen. Als soms de klank wat minder fraai is moet dit wel geweten worden aan het feit dat het koor thans wat weinig leden telt. Vervolgens debuteerde het „Wassenaar- sche Xylophoon Ensemble" onder leiding van Nic. Hilgeman. dat dadelijk een op merkelijk succes oogstte. Na het tweede optreden viel aan me). Willy Hilgeman een welverdiende bloemen hulde en een daverend applaus ten deel. Nog werd opgevoerd de komische klucht „De macht der vrouw" door leden van het koor. Het werd vlot voorgedragen en viel zeer in den smaak. Dr. Honders dankte allen voor hun medewerking. Hierna volgde sluiting van dezen geva- rieerden avond waarop „Zingt den Heer' zeker met voldoening kan terugzienl ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren; Adriana Theresia d. van B. Berk en A H. Bon; Hubertus WiHebrordus z. van C H. v. Mil en J. v. d. Zon; Mathilda Cornell! Maria d. van J. N. v. d. Salm en K. J. J. Lans bergen; Maria Wilmina d. van A. N. Bazen en A A. Poortvliet; Maria Johanna d. van W. L v. d. Krogt en A. v. Rijn; Willy d. van B. v. d. Horst en L. Koorevaar; Adrianus Willebror* dus z. van H. A. Koot en J. E. Zuijdwijk; Fran- ciscus Petrus Bernardus z. van J. v. d. Krogt en F. M. Pieterse; Andries Cornelis z. van P. Rijnsburger en M. Groen. OverledenNicolaas Gelok, 75 jaar wedr. van C. v. Baaien; Theodorus Lambertus v. Schalk, 61 jaar; Johanna Hockz 85 jaar. wede van P. Zandbergen. Ondertrouwd: Andries Hoogendoorn 21 jaar wonende te Tjimahi (Java) en Elizabeth Emerentia Antonia Kriek, 23 jaar van Zoeter- woude. Getrouwd: S. H. Busscher en S. P. Ammon; H. Stol en M. L. Lorsch; W. A. v. Rijn en W. P. v. Veen. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. A. Kok en gezin van Papen- drecht; C. H. v. Haastrecht van Leidschendam; D. Faber en gezin van Leiden; A. C. Onder water van Wassenaar; A. J. v. d. Valk van Leiden: M. C. v. Velzen van Noordwijk; H. F. Rutgers en gezin van Leiden; M. N. Mensch van Hazerswoude; J. M. Straathof van Leld- schendam; J. G. v. Wetten en gezin van Hazerswoude; W. de Leeuw en gezin van Alphen aan den Rijn. Vertrokken: F. de Roode en gèzin naar 's-Gravenhage; G. v. Beveren naar Amster-; dam; L. A. v. Noort en gezin naar Leiden; F.: W. H. Nieuwenhuis naar Leiderdorp; J. F. A. Boks naar 's-Gravenhage; K. A. Hövig en gezin naar Amsterdam; C. A. H. Turk naar Alphen aan den Rijn; M. v. Deventer—Hoogenwerf n. Vlaardingen; S. H. Busscher naar Leiden; J. A. N. Kleft naar Leiden; J. H. RUsbergen en gezin naar Leiden; G. A. v. d. Ploeg naar Woubrugge; W. A. v. Rijn en gezin n. Leiden. Daar het den laatsten tijd nog al eens voorkomt dat door een bepaald persoon schennis der openbare eerbaarheid in deze gemeente wordt gepleegd verzoekt de bur-, gemeester hem of haar, die hieromtrent eenige inlichtingen kan verschaffen, zien met hem of de plaatselijke politie in ver binding te stellen. ZEVENHOVEN. De werkverschaffing. Sedert 14 dagen is men thans bezig ntf' het centrale werkverschaffingsobject toen- ten schieten enz. in den polder Zevenhoven Tot nu toe werden er van hier geplaatst 18 personen en 10 uit Ter Aar. Voor enkelen beteekent het een meevaller daar zij n-t- méér verdienen dan zij anders aan steun ontvangen. Hoofden van groote gezinnen echter ontvangen soms bij 50 uur werken minder dan in den steun. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Schuurman van Woerden: W. Jansen van Nieuwveen; M. v. d. Lee en gen van Nieuwveen; H. Spek van Nieuwveen. De B ei C. tuinders zijn thans in de steunregeling opgenomen. Bij het vee van A. W. is de schapen- sghurft uitgebroken. Tüdens de jaarvergadering van Deus Dedit" bleek dat aan werkloozeni uitgekeerd f. 1217.50: de contributies oe- droegen f. 1048; kasgeld f. 98.83. De voor zitter en de eerste penningmeester zlJ herkozen. 2-6

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 20