VIM Uit Omstreken [EID5CH DAGBLAD - Tweede Biad Woensdag 23 November 1938 De melkprijs te Katwijk Kinderverlamming te Zoetermeer LOSSE NUMMERS VAN ONS BLAD Uit de Rijnstreek Weer kinderverlamming te Alphen De Gemeentebegrooting 1939 AALSMEER. Examen Middenstandsontwikkeling. Voor het volledig examen van het In- .tituut voor Mlddenstandsontwlkkcling (laagdén alle candidaten, n.l. P. F. Eveieens Aidzn., J°h- d« Graaf, J. Jongkind Gz., J. sparnaay. P. v. d. Zwaard Pz,, H. van Zij- verden Jbzn., C. v. Noord, S. de Horde, G. 'Cuiep. Voor het speciale examen slaagden M Jongkind Gz., A. Eveieens Dz. en W. Timmer, Na deze gehouden examens zijn van de cursussen te Aalsmeer 100"'o der tandidaten geslaagd. Over het geheele dis trict is geslaagd 77%>. Zeker een prachtig succes voor Aalsmeer in het algemeen en voor de leeraren der cursussen (alg. lei ier de heer G. den Hertog) ln hel bij- ronder. Bij enkele candidaatstelling zijn als gemachtigden ln het kiescollege herbe noemd de heeren A. Baardse, B. Broeck- nans. G v. Dillewijn, P. Kuite en Jac. v. i, Laarse. HAARLEMMERMEER. Lezing van mej, Bos. In het kerkgebouw van den Protestan tenbond werd een lezing gehouden door mej. A. W. Bos over den Japanner Kagawa. Kagawa neemt tusschen de groote figu ren van het heden een zeer bijzondere plaats ln, door zijn overtuiging, dat de wereld slechts door het christendom kan werden gered. Dit Christendom moet zich niet buiten de maatschappelijke vragen fcoüden het moet integendeel den geest der naastenliefde en broederschap op alle tererin in praktijk brengen. Vereen. „Dorp Vijfhuizen". Onder voorzitterschap van C. A de Ko ning kwam de vereen. „Dorp Vijfhuizen" tijeen. Na een inleidend woord ter verwel koming. kreeg de secretaris, de heer Die- ten, de gelegenheid de notulen te lezen. Uit de binnengekomen correspondentie Heek. dat een drietal sympathiebetuigin gen van zustervereeniglngen binnenkwa- jmen ten opzichte van het streven voor de geheele Haarlemmermeer locaalport te hijgen. Het verslag van den penningm. loonde aan. dat er thans f65.65 in kas is |tij een uitgave van f. 44.60. De heer C. A. |(t Koning werd als bestuurslid herkozen. R. K. Kicsvereeniging. De R. K. Klesvereeniglng „Recht en de" hield in de zaal van café Royal een ergadering, waar de candidaatstelling plaats vond voor de Provinciale Staten lan Noord-Holland. Door afwezigheid van den heer P. Hel er. heette de heer Koning, webhouder van ociale Zaken dc aanwezigen welkom, uarln hij enkele woorden wijdde ter na- kdachtcnis van het bestuurslid, den heer fc Lamboo. I De secretaris las een schrijven, waarin Droog uit Heemstede van herbenoeming llzag. De candidaatgestelden, de heeren Heil- fcr uit Hoofddorp. Nijsen uit Velsen, Van Tres uit Nieuwer-Amstel en Jhr. Groten huis van Onsteln uit Hoofddorp werden kozen. De heer J. v. d. Helder hield daarna een e over het onderwerp „Staat en Ge- welke leerzame rede met groote be- ugstelling werd aangehoord. Aanrijding. Op den Bennebroekerweg werd een wiel- Bdster door een bestelauto aangereden, 'evr T. G. reed met haar man aan den Khterkant van den weg en werd inge zakt door de bestelauto, bestuurd door en heer M. Op onbegrijpelijke wijse reep de auto met de voorbumper het jwiel van mevr. T. waardoor de be- Wster enkele meters verder tegen den eg werd geworpen. Aan beide beenen erd zij licht gewond. Brand op den Rijksweg. Bisteren werd een brand te Hoofddorp erapporteerd door een automobilist. De hd zou plaats hebben op den Rijksweg! "gs den geheelen Rijksweg in onze ge- eente staat eohter geen enkel huis of ■huur. Df politie en de brandweer namen het tere voor het onzekere en gingen erop ,t Inderdaad bemerkten ook zij op den ilksweg .een hoog opvlammenden vuur kei Op de plaats aangekomen, bemerkte cn, dat een teerwagen vlam had gevat. Ooor het vuur onder den ketel weg te ckken was het spoedig met den brand edaan. - Tot diakenen der Ger. Kerk te Hoofd- orP zijn gekozen de heeren Joh Dunweg 11 C. v. a Maarl Sr.. tot ouderlingen de eeren p. Bootsma, J. Silvis en C. de Vlieg. 7 In verband met drukke werkzaam- Men heeft de heer H. Rijnbeek te Nieuw- "mep als directeur van de mannenzang- ereeniging „Zang en Vriendschap" be zakt. 'hzrjn pkats Is thans benoemd de heer ■Haisema uit Haarlem. KATWIJK. Oe directeur der „Consumptie Melk-Cen- te 's-Gravenhage schrijft ons: ingezetenen van Katwijk zullen onge- ),e'd met belangstelling het verloop van ■"«kprijs hebben gevolgd, mds geruimen tijd was Katwijk het land 'belofte voor wat betreft de melkvoor- h stro°men melk werden geconsu- tegen den clvielen prijs van 5 cent int een Pr^s' waarvan iedereen be- dat deze op geen enkele redelijke j*»erust. Deze lage prijs werd dan ook "Raakt, doordat belanghebbenden op geoied der melkproductie en distributie :ri,,| ""ereenstemming konden komen. De betrokkenen waren de Katwijksche s' cIe Katwijksche melkhandel en ^Pt^-Melk-Centrale te 's Graven- e 'aatste een vereenlging van vee- "s is Een ieder gevoelt echter, dat dit melk- drama te zijner tijd tot een ontknooping zou moeten komen, in welke richting dan ook. Een ieder zal overtuigd geweest zijn, dat distributie van melk tegen 5 cent per liter op den duur een absolute onmogelijk heid is en niet lang gehandhaafd kan blij ven. Een dergelijke situatie is oorzaak, dat de betrokkenen en in het bijzonder de pro- duceerende veehouders, belangrijke verlie zen lijden. Er is dan ook thans een kentering ten goede ingetreden. Op uitnoodlging van den burgemeester der gemeente Katwijk, zijn partijen bij elkaar gekomen om tot een op lossing van het bestaande geschil te gera ken. De pogingen hebben ln zooverre succes, dat binnen afzienbaren tijd een meer ge ordende situatie zal worden geschapen, waarbij met de belangen van de betrokken groepen op behoorlijke wijze zal worden rekening gehouden. Daardoor zal de on houdbare positie te Katwijk worden beëin digd. Bij een regeling van deze zaak hebben alle hierbovengenoemde partijen groot be lang. De aandrang daartoe is dan ook niet alleen uitgegaan van de veehouders, doch ook van de Consumptie-Melk-Centrale. te Den Haag. die tot heden de handel in staat had gesteld de melk voor 5 cent per liter te leveren. Het zal den ingezetenen van Kat wijk duidelijk zijn, dat het onbestaanbaar is de melk te leveren voor 5 cent per liter, waar zij buiten Katwijk bijna algemeen 13 cent per liter kost. Handhaving van abnor maal lage prijzen te Katwijk beteekent de ondergang van de veehouders, zoowel als van de melkhandelaren en het stemt dan ook tot voldoening, dat er althans een be gin is gemaakt om tot overeenstemming te komen Is nu bij de in wording zijnde regeling rekening gehouden met den consument, den verbruiker? Zeer zeker. Zooals reeds eerder is bekend gemaakt, zal de melkprijs uitein delijk op 11 cent per liter worden gebracht, ingaande 28 November 1938. Deze prijs is dringend noodlg om de productie- en distri- butiekosten te dekken. In vergelijking met den straatprijs ln andere gemeenten is een straatprijs van 11 cent laag. Bij een zooda- nigen prijs dient de melkhandel, doch bo venal de veehouder genoegen te nemen met een zeer lage belooning, die een redelijk be staan geenszins garandeert. Onder deze om standigheden kan. dunkt ons, niemand er eenig bezwaar tegen hebben, dat de melk prijs op bovengenoemd redelijk peil wordt gebracht, integendeel, dient te worden toe gejuicht. dat aan de bestaande onredelijke toestanden een einde wordt gemaakt. Jaarverslag St. Elisabethverceniging. Uit het jaarverslag der St. Elisabethver- eeniging, vermelden wii als voornaamste feiten dat de vereeniginv in April j.l. de Koninklijke goedkeuring heeft verkregen en dus rechtspersoonlijkheid bezit. De presi dente mevr. Trousselot, zag zich genood zaakt wegens ernstige ziekte als zoodanig te bedanken. Zli werd benoemd tot eere- presidente. Een greep uit de gedetailleerde lijst van verstrekte goederen enz, vermeldt, dat o.m. verstrekt werden 8 wollen dekens, 16 jongensbovenbroeken. 19 paar kousen-, 7 onderjurken. 8 meisjesflanellen. 27 luiers, eenige honderden liters melk. honderden eieren, groote collecties vleesch. manufac turen. rooicvleesch. nap. schoenen. De col lecten gehouden in den badtijd en met Kerstmis gaven prachtige uitkomsten. De bijdragen van donateurs waren ook nu niet onbelangrijk. De sympathie en het mede leven der ingezetenen was algemeen. Het bestuur zegt hoopvol het tweede lustrum in te gaan en verwacht ook dan weer veel te kunnen doen tot verzachting van het leed der armen. De bloemenhandel. Het gaat slecht in den bloemenhandel. Kooplieden zoowel als kweekers klagen sterk. Troschrysanthen brengen van 5 tot 16 et. per bos op. Grootbloemige gaan voor 5 tot 9 et. per stuk. Anjers worden ver kocht voor 30 tot 45 ct. Bij sommige trek kers staan de eerste tulpen in de kas, voor namelijk William Copland en Allard Pier- son. Ook worden al heel wat Narcissen binnen gebracht. KATWIJK AAN ZEE. G. v. D. uit Den Haag is bij het ach teruit rijden met zijn auto tegen een licht mast van de natriumverliohting aange reden. waardoor de lamp met reflector uit de mast is gevallen en beschadigd. De schade werd geregeld. Door de politie is in kennelijken staat van dronkenschap naar het bureau ge bracht D. M. van de Meerburgkade. Mej. S. uit de Waal Malefijtstraat deed bij de politie aangifte, dat haar zoontje is gebeten door een hond van S. uit die straat. De jongen moest onder be handeling van een geneesheer gesteld wor den. De politie stelt een onderzoek in. In het Nov-theater wordt thans de prachtige film ..Marguerite Gautier" met Greta Garbo vertoond. Haar tegenspeler is de evenzeer bekende Robert Taylor. Het voorprogramma is goed verzorgd. NOORDWIJK. Vergadering der Oranje-Vereeniging. De Oranje-Vereeniging vergaderde in ho tel ,.Het Hof van Holland" onder presidium van dr. Niekerk; de opkomst was zeer goed De voorzitter memoreerde het feit. dat het huidige bestuur nu precies één jaar geleden door de leden is benoemd. Dank zij de medewerking van vele leden, heeft het be stuur in de afgeloopen periode veel kunnen doen. Deze zeer gewaardeerde medewerking houdt echter ook in. dat het werk, verricht door het bestuur, aller Instemming heeft gevonden en onder deze geste zal het be stuur ook in de toekomst haar beste krach ten blijven geven om de feestdagen van ons Vorstenhuis zoo waardig mogelijk te vieren. Vervolgens wees spr. op de internationale depressie en onrust en bij deze beschou wing moeten wij ons gelukkig prijzen ons te kunnen scharen om ons Oranjehuis. Als men zich de vraag stelt heeft een Konings huis in de huidige tijdsomstandigheden wel internationale beteekenis, dan kan spr. dit MET DOODELIJKEN AFLOOP. Te Zoetermeer heeft zich een geval van kinderverlamming met doodelijken afloop voorgedaan. Het betreft hier een 6-jarig meisje. Dit is het eerste geval met een dergelijken tragischen afloop in de ge meente Zoetermeer. 479e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) lste klasse. 3de lijst Trekking van Woensdag 23 November 1938 Hoogc Prijzen 400— 15593 100.— 3432 13061 Prijzen van 20. 1074 1126 1209 1355 1775 1803 2119 2402 2966 3044 3132 4076 4164 4430 4533 6267 6676 6998 7004 7079 7494 7540 7781 8134 8803 9183 9528 9655 9902 9971 10620 10838 10662 11426 11563 11611 11930 12454 12485 12583 12978 12982 13053 13106 13244 13298 13334 13493 13734 13770 13929 13953 14288 14581 14614 14761 14971 15282 15526 16770 16009 16157 16534 16655 17158 17351 17446 17743 17827 17930 18124 18308 18351 18477 18547 18304 18866 19245 19504 19803 19859 20286 20391 20553 20753 20836 20920 20971 21243 21274 21381 21387 21444 21479 21585 21983 21986 volmondig met ja beantwoorden. Hij wees in verband hiermede op de recente gelegen heid van het bezoek van den Belgischen Koning en op de rede door dezen Vorst uitgesproken. Bij de beschouwing hiervan kan men trots zijn Nederlandsch burger te zijn en geregeerd te worden door ons dier baar Vorstenhuis. Na lezing der notulen, bracht de pen ningmeester verslag uit over het finan- cieele gedeelte der feestelijkheden ter ge legenheid van den verjaardag en het 40- jarig Regeeringsjubileum van H.M. de Ko ningin. De totale uitgaven bedroegen 1715,14 gulden; aan kasmiddelen is nog aanwezig f. 110,32. De kascommissie bracht bij monde van den heer A. Meijers verslag uit; met lof voor het keurig beheer werd deze functiona ris gedéchargeerd voor zijn veelomvattend werk. Het jaarverslag van den secretaris was in een zeer optimistischen toon samen gesteld; het verheugendste was wel, dat het ledental van 117 gestegen was tot 921. Het jaarverslag van den penningmeester gaf goed weer hoe de gelden der O.-V. zijn ^besteed en bijzondere dank werd hierin gebracht aan den financieelen steun van het gemeentebestuur en waar men in de toekomst op eigen middelen zal moeten drijven, vertrouwde het bestuur, dat alle leden zullen medewerken om het bestuur de financiën te verschaffen, het bestuur zal van zijn kant alles _jloMj-,doch laten de le den medewerken, datane Noordwijkers en meer speciaal de jongeren lid van de Oranje-Vereeniging worden. Onder applaus werd beiden functiona rissen dankagebracht voor hun keurig ver slag. De heer Urius bracht dank aan het dag. bestuur voor het ontzaglijk vele werk dat het voor de O.-V. heeft verricht. Spr. wilde hierbij niet vergeten het verdienstelijke werk van meerdere commissieleden, waar mede de vergadering volkomen instemde. Na een korte rondvraag werden wij nog vergast op een tweetal films van de feeste lijkheden in Noordwijk. waarvoor mevrouw Niekerk een woord van lof en dank toe komt. Hierna volgde sluiting van deze zeer geanimeerde vergadering. NOORDWIJKERHOUT. De heer D. Warmerdam t Na langdurig lijden overleed een hier geziene persoonlijkheid, n.l. de heer Dirk Warmerdam. Op kerkelijk gebied vervulde hij verschil lende functies o.a. die van Armvader der St. Jozef-paioohie. Veel nood en veel lijden hielp hij mee verzachten! De heer L. C. Bouwmeester, die be dankte als adminlstreerend kerkvoogd, blijft op algemeen verzoek zijn functie, als kerkvoogd, waarnemen; de heer P. J. Arends zal zich van 1 Jan. as. af belasten met de kerkelijke administratie. OEGST GEEST. Gisteravond gaf de RK. Harmonie „Triumph" de eerste winter-uitvoering voor donateurs en leden in het patro naatsgebouw. „Triumph" opende met de „Death or Glory-Marsch", gevolgd door dc ouver ture „l'Amabile" van J. Wêrkman. Een goede inzet, met veel animo door het orkest gespeeld! Met bijzondere aandacht beluisterden wij daarop den mooien wals „Lentebloe men" van Lureman. De twee volgende muzieknummers met tot slot de pittige „My Regiment" marsch van Blankenburg voltooiden het muziek programma! Wij mochten opmerken dat er met ernst is gestudeerd. De krachtige leiding van den directeur, den heer Corn, de Haan, heeft zeer zeker tot het wel slagen medegewerkt, waarvoor het zeer talrijk opgekomen publiek een warm applaus bracht. Betreurenswaardig is echter dat het vriendelijk verzoek van het bestuur, om vóór den vastgestelden tijd aanwezig te zijn. door zoo velen is veronachtzaamd. Voor den directeur, de uitvoerenden en de vele echte muziekliefhebbers, werkt het binnenkomen tijdens het spelen bui tengewoon storend. Wij hopen, dat hier in spoedig een afdoende verandering zal komen. Het bekende Amsterdamsche too- neelgezelschap R.K.A.T. heeft opgevoerd het looneelspel „Engeltje, Engelen en Co." C. J. Staes. Regie: Ed. J. M. Terlingen. Met spannende aandacht is dit mooie too- neolspel van het begin tot het einde ge volgd. Met dit stuk. tintelend van humor en ernst, hebben de medewerkenden den aanwezigen wederom eenige uren van waar kunstgenot verschaft, waarvoor door allen zonder uitzondering, tusschen de bedrijven zoowel als aan het einde een welverdien de hulde is gebracht. Na afloop van het muzikale gedeelte heeft de voorzitter, de heer W. den Boer. in een korte rede de aanwezigen. Inzonderheid den Burgemees- Ier, weth. van Egmond, den nieuwbenoem- den kapelaan Umans en den oud-dlrec- leur, de heer Kroon hartelijk toegesproken SASSENHEIM. Voor de vacature van tijdelijk onder wijzer aan de school van de Ned. Herv. Kerk hebben zich niet minder dan 170 sollicitanten aangemeld. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Gertrud Elisabeth, d. van H. Jon- geneel en G. Dtimmermann; Apolonia Johanna, d. van M. den Hollander en M. P. van Bo- heemen. Loop der Bevolking. Gevestigd: mej. G. M. Scheepers. Veursche weg 3; S. v. d. Schaaf en gez.. v. Kempenstr. 25; mej. W. Slot, Veurscheweg 81; mej. A. La ven. Leidscheweg 303; D. N. Korf. Leidscheweg 191; mej. J. v. Leeuwen. Leidscheweg 96; H. v. Leeuwen, ld.; C. v. Leeuwen, id.; W. v. Eigen en gez.. Burg. Vernèdepark 11; J. A. M. van Eisen, Burg. Treubstraat 39; mej. W. Veerman. Veurscheweg 3; F. J. J. ter Haar. Wijngaarden laan 31; J. F. Raaphorst. Rijndijk 281; mej. A. M. Oudshoorn. Gebr. Treubstraat 17; mej. K. Bozuwa, Papelaan 10; mej. M. T. Vermeulen, Leidscheweg 45. Vertrokken- A, Leeuwenburg, n. Den Haag. de la Revweg 32; H. Krol. n. Gouda. v. Ber gen IJzendoornplein 3; L. W. F. Looijen. n. Den Haag. Pietersstraat 35; mej. J. H. Nas- veld. Bestevaerstraat 264; M. J. Koetsier, n. Woubrugge. B 281; C. v. d. Eijk, n. Korten- hoef. Kortenhoefschedijk 216; G. W. Zuidam, n. Leiden, Levendaal 74. WARMOND. Verdubbeld aantal werkloozen. Nu de werkzaamheden met betrekking tot den aanleg van den Rijksstraatweg 's-Gravenhage-Amsterdam gereed zijn. zijn vele werklieden uit deze gemeente wederom werkloos geworden en is de laat ste dagen het aantal werkloozen zeer toe genomen. Het aantal ingeschrevenen be draagt thans 86. Dit is het dubbele van eenige weken geleden. LEIDERDORP. Gevonden. Een baal kunstmest Ckali) gewicht 100 kilo. Inlichtingen ter secretarie. De Vrijw. Burgerwacht alhier nam deel aan de schietwedstrijden georgani seerd ter gelegenheid van het 20-jarig be staan der Burgerwacht te Bodegraven De resultaten waren: J. Nagtegaal 48 p., L. de Witt 47 p.. Th. Nagtegaal 46 p., G. S Nagtegaal 46 p., J. Zwanepol 45 p In het eere-corps werden de volgende resultaten bereikt: L. de Witt 50 p., J. Nagtegaal 43 p., Th. Nagtegaal 45 p. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma Ph. BROBBEL, Stationsweg no. 49 Fa. A. H. I. WIJTENBURG, Haarl.straat 2. W. G. J. VERBURG. Heerenstraat no. 2. Fa. A. SOMERWIL, Azn., Hoogewoerd 24. A. M. VAN ZWICHT. Breestraat no. 128. A. VAN EGMOND. Haven 2/4. W. VAN LEEUWEN, Jcmvossensteeg 19. VERVOOREN. Haarlemmerstraat no. 128. W. P. v. SAVOYEN. E. Rapenburg 12 A. BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat no 59 Oegslgeest. ALGEM. LEESBIBLIOTHEEK RIETVELD t.o. het Postkantoor Leiderdorp en aan de Kiosken. NOORDWIJK AAN ZEE: S. DE ROOS Oude Zeeweg 41. ALPHEN. OP VIJF PLAATSEN INGEBROKEN! Vernielzuchtig optreden de* inbrekers. Des nachts is hier op niet minder dan een vijftal plaatsen ingebroken n.l. bij V. en v. D. in de Hooftstraat en bil de bewo ners wed. M., S. en de H. aan den Ouds- hoomscheweg. In alle gevallen heeft men zich door verbreking van een ruit toegang verschaft. Tot nu toe is nog niet bekend wat wordt vermist. Doch in het algemeen schijnt het den heeren wel om geld te doen geweest te zijn, daar zij b.v. stukken van waarde hebben laten staan. Bovendien is men zeer vernielzuchtig opgetreden. Alles werd door elkaar gegooid of beschadigd. De politie stelt eert uitvoerig onderzoek in. Tot nu toe is omtrent de daders echte* nog niet bekend. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus. z. van Gerardus de Jong en Clazina Wensink: Wilhelmina Clazina, d. van Evert de Vries en Eeltje Anna Dorothea Petersen; Hendrik Jan. z. van Hendrik Hoge- nes en Alida Bloos; Albertus Jan, z. van Cor nells van Dockum en Helena Reumermann. Overleden: Jan Krijgsman. 9 mnd. (overl. te Leiden); Anna Helena Asseler, 77 jaar, ongeh. REINIGT ALLES v.n-oiu* 3664 (Ingez. Mecu Gisteren is opnieuw een geval van kin derverlamming te Alphen geconstateerd; dit is thans binnen enkele dagen het 4e ge_ val. Het betrof een nog zeer jeugdig kindje van de familie B. aan den Bloemweg. dat eveneens naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden is vervoerd. Loop der Bevolking. Gevestigd: Jan Zwiep. Raadhuisstraat 243; Alida H. v. Egmond. H. de Grootstraat 35; Ni- colaas Doelman, Kortsteekterweg 6: M. de Lo- rijn en gez.. Grjjpensteinstraat 46; Catharina E. Swaanenburg. Paradijslaan No. 6; Aaltje Zyistra, Grypensteinstr. 38; Willem de Graaf en gez.. Woubrugscheweg 21. Vertrokken: n. Monster, Poeldijk. Voorstraat 53. Johannes Penders; n. Leiden. Noordeinde 30. Petronella Verboom; n. Amsterdam, Deurloostr. 54III, Anna Domburg. ALKEMADE. FINANCIEELE TOESTAND VERRE VAN ROOSKLEURIG. De begrooting dezer gemeente, welke morgen in den Raad zal worden behan deld. is voor de eerste maal in druk ver schenen en aan de leden van den Raad toegezonden, zoodat eindelijk aan het ver langen van vele leden is voldaan. Aan deze begrooting wordt het volgende ontleend. De totale inkomsten en uitgaven van den gewonen dienst bedragen f. 295.918.20 en van den kap. dienst inkom sten f. 46.141.97 en uitgaven f. 50.136.78, alzoo nad. saldo f. 3991.84. Aan werkloosheids-uitgaven is geraamd: werkverschaffing f. 13.222, vorig jaar f. 27.550: steunverleening f. 37.457. vorig jaar f. 29.184 Hierbij valt dus een lichte verbetering te constateeren. Aan tuinderssteun is uitgetrokken f. 12.735 en aan steun voor kleine boeren f. 900. Aan subsidie voor de drie in deze ge meente gevestigde Burgerlijke Armbestu ren is geraamd f. 15.206 tegen f. 202 450 in het vorige jaar. Het is de gemeente Alkemade niet mo gen gelukken de begrooting zonder de nor male Rijksbijdrage sluitend te krijgen. Aan Rijksonderstand voor hulp in de hulshouding zal een bijdrage worden aan gevraagd va nf. 24000 tegen f. 30.000 in het vorig jaar. De totale schuldenlast van de gemeente bedraagt op 1 Jan. 1939 f. 417.000. Aan buitengewone werken wordt voor gesteld een bedrag van rond f. 32 800 te weten: a. het leggen vih 800 M2. klinkerbestra- ting in het Zuiden van Rijpwetering; b. het maken van een betonschoeiïng langs den dorpsweg te Rijpwetering. loo- pende vanaf de woning van den heer J. van Egmond en aansluitende aan den nieuwen provincialen weg Leiden-Oude- Wetering, met het leggen van een klinker- bestrating: c. het verbeteren van den toegang tot de brug nabij het Raadhuis te Roeiofarends- veen in de richting van den nieuw aan te leggen weg Lelden-Oudewetering d. het maken van een behoorlijke aan sluiting vanaf de onder c. genoemde brug naar de nieuwe provinciale weg: e. het opbrengen van een koud-asphalt- dek op de bestaande bitumweg aan den Langenweg; d. het verbeteren van een 2-tal brug wachterswoningen te Nieuwe-Wetering en Rijpwetering. Uit het vorenstaande moge blijken, dat de financieele toestand van de gemeente Alkemade nog vérre van rooskleurig is. HAZERSWOUDE. Arm gebroken. Het 4-jarig dochtertje van den heer VI. aan den Rijndijk alhier had het ongeluk door van een stoel te vallen haar armpje te breken. Nadat door dr. Vlaanderen van Koudekerk een noodverband was gelegd, werd de kleine naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. NIEUWKOOP. De heer L. van Leeuwen Azn. t. In den ouderdom van 56 jaren overleed alhier, na een zeer kortstondige ziekte, ae heer L. van Leeuwen Azn., heemraad van den polder Nieuwkoop en Noorden. Door zijn humaan optreden was hij in deze functie zoowel als in het dorp een zeer gezien persoon. Gedurende 90 jaren is het heemraad schap van den polder van vader op zoon overgegaan. Op 31 Juli 1848 volgde ziin grootvader, eveneens L. van Leeuwen ge- heeten zekerzn C. v. Wierlnren op Den 31slen Mei 1881 werd in diens plaats heemraad A van L"Q"v;en. d het bereiken van den 70-jarigen leeftijd op 26 Mei 1915. met zoo goed als algemeene stemmen door den thans overledene ver vangen werd. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7