1EID5CH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 19 November 1938 VISSCNERIJ-BERKHTEN De strijd in het Verre Oosten D. Toch verdeeldheid bij de radicaal socialisten SPORT Anti-Joodsche actie Laatste Berichten Binnenland C. Breman overleden. BEURSOVERZICHT 4 Vï millioen blikken tomatensoep miKI HRKIITIN DAGBLADRECLAME Berichten vorige oplage Buitenland Binnenland De oplichtingsaffaire te Arnhem s—1 tesprekingen van Kennedy met Chamber lain en MacDonald over een uittocht op „oote schaal van Joden uit Duitschland. pas wanneer de kwestie zal zijn opgelost, ial het mogelijk zijn een werkelijke verbe tering in de Dultsch-Amerlkaansche be trekkingen onder oogen te zien. Hooge kringen te Washington zijn zich er tan bewust, dat het hier een aangelegen heid geldt, waarin Groot-Brittannië en de Vereenigde Staten niet precies een gelijk lopende politiek volgen. Deze omstandigheid wordt te meer be treurd, aangezien te Washington niet de wensch bestaat, Chamberlain te dwarsboo- men ln zijn vredespolitiek. De regeering der Vereenigde Staten, aldus verklaart men, heelt zich trouwens' niet aan deze politiek «bonden. Er wordt tenslotte verklaard, dat, zoo lang de omstandigheden ln Duitschland blijven, zooals ze thans zijn, geen enkele „jeering der Vereenigde Staten, welke ver antwoordelijk ls voor minderheden van Katholieken, Joden en negers, ln het geheel 3j millloen zielen, zou kunnen spreken over een bevrediging van Hitier. Een dergelijke politiek zou een politieke onmogelijkheid president Roosevelt, heeft in een pers conferentie medegedeeld, dat hij uit over wegingen van menschelijkheid heeft voor dstele! dat de verblijfsvergunningen voor 12000 tot 15.000 vluchtelingen uit Duitsch land en Oostenrijk met zes maanden ver lengd worden. Deze menschen zouden anders aan het einde van dit Jaar naar Duitschland moe ten terugkeeren. De president heeft tegenover den minister van arbeid te kennen gegeven, dat het wreed en onmenschelijk zou zijn hen terug te drtiven naar Dultschland, waar zij mis schien het slachtoffer van mishandeling, concentratiekampen of andere vervolging rouden worden. Koosevelt deelde verder echter mede, dat de regeering op het oogenblik niet voorne mens ls, de immigratie ten behoeve van Duitsche vluchtelingen te wijzigen. De president leverde geen commentaar op het vertrek van den Duitschen ambassadeur naar Berlijn. Huil verklaarde, dat het probleem slechts ba worden opgelost, wtarcneer alle regee- rtngen actief deelnemen aan het zoeken naar oplossingen. Huil voegde hieraan toe, dat Rublee. van dc trttergouvemementeete commissie inzake poitWeke vluchtelingen, er sinds eenlgen tijd op voorbereid is naar Berlijn te gaan m er de Duitsche regeering te raadplegen over practtsohe maatregelen voor een oplos ing, dodh dat, hoewel de rij'ksregeering «igè weken geleden er van op de hoogte is gesteld, dat Rublee bereid Was den toestand :c bespreken, zoodra dit de Duitsdhe regee- iiing schikte, tot ruog toe geen definitief ant- ipord is ontvangen. Sedert gistermiddag vier uur worden de fikken van de Norddeutscihe Lloyd en van v HamJburg-^Amerika-lijn te New-York be- akt door een vijftigtal politiemannen, einde anti na tior, aal-socialistische be togingen te voorkomen. Volgens opdraciht van burgemeester La- .inrdia zullen hedenochtend drie Joodsche P iitiemannen de wacht bij het Duitsche irasulaat betrekken. De voorzitter van de Amebrlcan Federa tion of Labour, Green, heeft ln een brief lin alle aangesloten vakvereenlgingen ge raagd de Duitsdhe waren krachtiger te toycotten. Hij zelde o.a.: „Het is niet vol- ioende alleen te protesteeren, wij moeten M handelen. Organiseert derhalve overal pen, welke de 'boycot meer doeltreffend ten maken". De Italiaansdhe regeering heeft het oreign Office in kennis gesteld van haar toetreding bot het vlootverdrag van 1936. De onderteekendng en ratificatie van het drag door Italië vormen een onderdeel an het in April j.l. gesloten Britech-Ita- ausohe pact, dat zoo juist in werking is ietreden. Hetofficieele bezoek, dat de president der •ansche republiek en mevrouw Lebrun het olgend jaar aan Engeland zullen brengen, vastgesteld op Dinsdag 21 Maart en het 1 duren tot Vrijdag 24 Maart. FRANKRIJK. De radicaal socialistische Kamerleden •boen een motie van vertrouwen in de eering goedgekeurd met 819 stemmen 15 onthoudingen. De premier verklaarde zich bereid de .ogelijkheid van verzachting van zekere freten te overwegen, Indien de noodza- IJkheid daarvan zou blijken. M] verdedigde zich verder tegen het ver- it. dat hij met extremistische vakorga- ™ies zou hebben gebroken en betoog- iat hij juist sedert twee jaar herhaal- riijk blijk heeft gegeven van een verzoe- 'Jgsgezinden geest. "11 herinnerde aan de besprekingen, die I met groepen van allerlei aard heeft ge- ai en zeide, dat die onderhandelingen met de grootste teleurstellingen be- ünd waren. D"1 een voorbeeld aan te halen, zeide aiadier, dat het decreet tot het soepeler van de wet op de 40-urige werk- Identiek is met het ontwerp, dat Da- ■'fr ln overeenstemming met de leiders - C.O.T. had gemaakt. Hij verwonderde ach over, dat de vakbond thans een ac- •egen dat decreet voert. 'enslotto is met algemeene stemmen een aangenomen, waarin de vaste wil te "™nen wordt gegeven, het Fransche rijk, bande uit koloniën, protectoraten en "'otgebleden, geheel in stand te hou- lederen afstand van gebieden, waar driekleur waait, te weigeren. DUITSCHLAND. Pirow naar Bercbtesgaden. Hitler zal Dinsdag Pirow te Berchtes- gaden ontvangen. Tegen de R. K. Vannacht hebben zich te Muenchen anti- Katholieke betoogingen voorgedaan. Ka tholieken hadden met bloemen en guirlan des een beeld van de H. Maagd op een der voornaamste pleinen der stad versierd. Vannacht hebben jongelieden de bloemen weggehaald en de bloempotten kapot ge slagen. Om incidenten tc vermijden deden S. S.-lieden de menigte, die in de nabijheid samenschoolden, doorloopen. VEREENIGDE STATEN. Enorme uitbreiding van de deiensiemiddelen aangekondigd Johnson, de onderminister van Oorlog, heeft in een rede meegedeeld, dat pre sident Roosevelt het Congres toestemming zal vragen tot aankoop van ruim 9280 ge vechtstoestellen voor de luchtstrijdkrach ten van het leger Johnson bepleitte onmiddellijke massa productie van vliegtuigen en zeide: „Onze suprematie in de lucht wordt bedreigd door Europeesche voorsprongen." Hij voegde hieraan toe, dat het geweldige tempo, dat de rest van de wereld inzet, het voor de Vereenigde Staten noodig zou kun nen maken het thans nog geldende doel van 2320 eerste-linievliegtulgen te vervier voudigen. Johnson zeide verder, dat het aantal manschappen van het geregelde leger en de nationale garde, dat op het oogenblik 400.000 bedraagt en waarvan Amerika in geval van nood afhankelijk ls, binnen vier maanden verhoogd zal worden tot een mil lloen. BILJARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. Voor de competitie van den L.B.B. werden de eerste wedstrijden gespeeld. Voor de cadre- klasse speelde B. de Roo een zeer fraaie partij tegen G. M. Tegelaar. welke hij in vijftien beurten uitmaakte, waardoor hij een gemid delde haalde van 13.33. De tweede partij., door Karstens gewonnen, had een normaal verloop. G. M. Teegelaar 155 58 15 27 3.80 B. de Roo 200 200 15 42 A. Verstraaten W. F. Karstens 165 125 137 125 26 29 26 16 13.33 5.26 4.80 In den wedstrijd T.O.P. IT.O.G. I welke door T.O.G. I werd gewonnen met drie gew. part., wist I. v. Rijzen zijn partl in 25 beur- ten te winnen gemiddelde 4.20. G. B. (T.O.G. I) 110 110 32 14 3.43 J. Ouwerkerk (T.O.P.) 115 95 32 14 2.96 I. v. Rijzen 105 105 25 19 4.20 J. v. Leeuwen 95 57 25 12 2.28 F. H. 106 105 17 16 2.83 J. Bonnet 85 69 37 6 1 86 J. Verver 100 79 36 12 2.19 G. H. 80 80 36 11 2 22 De wedstrijd D.O.S. Ia—D.O.S. Ib werd HONGARIJE. In den afgeloopen nacht hebben onbe kenden ln de synagoge van Resjitza dyna miet tot ontploffing gebracht. Het gebouw werd geheel vernield, doch menschen- levens zijn niet te betreuren. De brandweer kon de belendende huizen behouden. In hun anti-semlelische actie hebben de autoriteiten 45 weekbladen en andere pe riodieken verboden. In totaal zijn thans negentig periodieken verboden, doch de actie Ls nog niet te einde. Er is een commissie bijeen gekomen tot het bestuöeeren van het Joodsche vraag stuk en het uitwerken van nieuwe regee- ringsvoorschriften; een besluit is niet ge nomen. doch men verwacht een uitbrei ding van den numerus clausus, herziening van de nationaliteit van Joden, maatrege len tegen Joodsche grondbezitters, emi gratie-faciliteiten en een verbod aan de Joden in de nieuw verworven gebieden te verhuizen, lyo itGeee van den worderen ENGELAND. De luchtvaaart. Tijdens een diner ven de Londensche persclub heeft Kingsley Wood, de minister van luchtvaart, verklaard, dat de Britsche luchtmacht in Juni 1939 zal beschikken over 100.000 manschappen. Hij zeide voorts dat de productie van vliegtuigen aanzien lijk was vermeerderd en dat het land er over enkele maanden in ait opzicht nog beter voor zou staan. Weer verlies voor de conservatieven. Bij een tusschentijdsche verkiezing voor het Lagerhuis te Bridgwater hebben de conservatieven wederom een zetel verloren, de tweede ln korten tijd. De onafhanke lijke progressist Bernon Bartlett werd ge kozen met 19.540 stemmen tegen 17.2000 op den conservatieven candldaat. partij speelden met gemiddelde van resp. 9,54 en 6.08. C. Hendriks (b.) 165 80 22 19 3,63 H. Teske <a.) 210 210 22 35 9.64 P. Horree 160 132 39 20 3.38 E. Bakker 205 205 39 24 5.25 G. Vermeer 140 140 23 23 6.08 J. V. 140 86 23 18 3,73 H. C. Rietbergen 120 120 37 10 3.24 N. N. 105 103 37 21 2.78 sterdam, waar de bende in een café aan den Nieuwendijk haar „hoofdkwartier" had Zooals bekend, arresteerde de politie toen een Haarlemmer en een Amsterdammer, die echter bleken geen hoofddaders, doch he lers te zijn geweest. De hoofddaders waren naar het buitenland uitgeweken. Een van hen werd te Brussel gesignaleerd, doch met in arrest gesteld. Gisteren heeft hij zich eveniwel bij de Amhemsche politie vrijwillig aangemeld. De andere hoofddaders hadden de plaat gepoetst naar het Zuiden van Frankrijk De politie ontdekte dit, daar zij te Brussel hadden verzocht hun post op te zenden „poste restante Nice"'. De Amhemsche inspecteur Magendans, vergezeld van een inspecteur, vertrok Dinsdag J.l. naar Nice, waar hij zich met den reoheroheur in het postkantoor heeft opgesteld. Zijn geduldig wachten werd gis teren beloond. Twee mannen en een vrouw verschenen in het postkantoor en vroegen naar bericht. Onmiddellijk werden zij ln arrest gesteld. Telegrafisch is hun uitleve ring reeds aan de Fransche regeering ver zocht. De politie onderzoekt thans of niet nog meer Arnhemmers het slachtoffer van de bende zijn geworden. De bende beschikt over zoo ruime geldmiddelen, dat zulks niet onwaarschijnlijk moet worden geacht. DE HEER K. BIJLSMA TOT TWEEDE-KAMERLID BENOEMD. WIELP^NNEN. SWIFT". Morgen is er een peletonrit naar Schiphol. De start is te 9.15 uur aan de Zijl. „NIEUW-SWIFT". Bij gunstig weer zal er morgen een handi cap-peletonrace voor alle categorieën verreden worden, waarvoor twee prijzen beschikbaar zijn gesteld. De samenkomst is te half negen in het clubgebouw. DE KANAALVISSCHERIJ BEGONNEN. Eerste schip te Vlaardlngen binnen. Zooals steeds om dezen tijd van het jaar is ook thans weer de Kanaalvisscherij aangevan gen en niet zonder resultaat. Reeds is te Vlaardingen de VI. 114 binnenge komen met 43 last haring uit Het Kanaal. Dit schip deed Donderdag zijn laatste schot en ving daarbij piet minder dan 280 kantjes. Vol gens bericht uit Dieppe was dé hoogste vangst heden 200 kantjes. Gemiddeld werd echter niet veel gevangen. Twee Duitsche loggers vingen 40 kantjes. De haring die bij Boulogne gevan gen wordt is van goede kwaliteit, zonder ijle haring. Het weer was ter plaatse mooi. Wind Z.Z.W. X. VERWACHTE SCHEPEEN. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt ..Caroline" IJM 26. 30 m. schelvisch, 70 m. braadschelvisch. 550 m. makreel, 50 m. gul en bl. koolvisch, 50 m. rog en poon. 100 m. wij ting, 60 m. koolvisch. Totaal 910 m. en 50 st. stijve kabeljauw. „Christine" IJM 2. 130 m. schelvisch. 230 m. braadschelvisch, 50 m. radio. 130 m. gul. kabel jauw en bl. koolvisch. 110 m. koolvisch. 25 m. makreel, 25 m. rog en vleet. Totaal 700 m. en 60 st. stijve kabeljauw. „Flamingo" IJM 25. 420 m. makreel. 30 m. schelvisch. 40 m. braadschelvisch. 35 m. wij ting. 15 m. koolvisch, 20 m. poon. Totaal 560 m. en 30 st. stijve kabeljauw. „Knikker" IJM 4. 20 m. schelvisch. 35 m. gul. 25 m. wijting, 7 m. gr. schol. 35 m. kl. schol. 35 m. tong en tarbot. Totaal 157 m. en 30 st. stijve kabeljauw. In de vacature-Oud- Het Centraal Stembureau heeft in de vacature, ontstaan door de ontslagaan vrage van mr. P. J. Oud benoemd tot lid van de Tweede Kamer, de heer K. Bijlsma, te Franeker. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. BELGIË. Koning Carol te Brussel. fc Carol van Roemenië en kroon- Micha-ei zijn in gezelschap van den van buitenlandse he zaken, Com- Brussel aangekomen. ZIJ werden °ro<l door koning Leopold en prins Bij Kanton. De Japanners voeren in allerijl verster kingen aan te Kanton en verdedigingswer ken worden aangelegd. De Chineezen, die optrekken langs den spoorweg Kanton-Hankau en den weg van Joeng-Joen naar Tsoeng-Kwa. hebben de buitenste Japansche verdedigingslinies ver nietigd. Antwoord aan Amerika. Tm het Japansche antwoord op de Ameri- kaansche nota van 6 October wordt ont kend. dat discrimineerende maatregelen tegen Amerikaansche burgers zijn geno men. De beperkingen, waaraan verblijf en reizen, ondernemingen en handel der Amerikanen in het bezette gebied onder worpen zijn, vormen, aldus de Japansche regcering, het minimum aan maatregelen, die getroffen moesten worden in verband met de militaire noodzakelijkheden en voor de handhaving van de orde. In de nota komt de moeilijke positie van het ministerie van buitenlandschë zaken tot uiting. Het wil eenerzijds de openbare meening in de Vereenigde Staten ontzien en anderzijds tegemoet komen aan de ver langens van de Japansche kringen, die een algeheele herziening der Japansche diplo matie tegenover de mogendheden wensc'nen Men kan verwachten, dat een deel van het Japansche publiek de nota al te voorzichtig zal achten. 19 Nov. Tarbot 72—44 p. Kg.; Tong 88—70 id.; Griet 28—10 p. 50 Kg.; Zetschol 25—17 id.; Klein- schol 174 id.; Bot 17—13 id Schar 5.50—2.10 id.: Groote gul 9—7.50 ld.; Kl. gul 9—3.80 ld.; Wijting 2.30—1.30 ld.; Versche haring 5—3.20 id.. Kabeljauw 42—21 p. 125 Kg. Vleet 1.30— 0.30 p. stuk: Leng 1.10 id. Besomming trawlers: JJM 29 f. 1190; IJM 103 f. 1400; IJM 50 f. 1150. Besomming loggers: RO 9 f. 1290; KW 159 f. 1380; KW 74 f. 1560; KW 112 f. 500. Besomming schepen met versche haring; LT 201 f. 1280; SCH 294 f. 790; SCH 130 f. 1080: SCH 196 f. 1480; SCH 339 f. 610; SCH 72 f. 1460; KW 65 f. 690; KW 97 f. 790; KW 42 f. 1520; KW 102 f. 1070; KW 48 f. 390. VLAARDINGEN. 19 November. Van de haringvisscherij kwamen binnen: GDY. 114, J. van der Pijl met 53 last en KW. 47, C. van Duyn met 36 last. Volle Eng. Wal f. 10.90. IJle idem f. 8.80. Te Scheveningen was niets binnen. Te IJmuiden kwamen binnen: KW. 161 met 32 last; KW. 98 met 26 last en 200 kisten ver sche; KW. 110 met 32 last: KW. 134 met 25 last; KW. 65 met 125 kisten; KW. 102 met 9 last en 210 kisten; KW. 42 met 19 last en 300 kisten; KW. 50 met 34 last; KW. 97 met 19 last en 170 kisten. Hedenmorgen hebben 12 schepen hun vangst gemeld. Zij vingen te zamen 77 kantjes of ge middeld 6'j kantje. Vier schepen moesten de halve vleet nog halen. Hoogste schot 20 kant jes; laagste 1 kantje. BEKEND SCHILDER HEENGEGAAN. Op bijna 73-jarigen leeftijd is vanoch tend te Laren overleden de bekende Laren- sche kunstschilder Co Breman. De oveledene was een bekende figuur in de hedendaagsche Nederlandsche schilders- wereld, waar hij aan verschillende kunste naarsverenigingen en schildersgenoot schappen leiding gaf. Hij was vele Jaren voorzitter van de vereenlging van beeldende kunstenaars LarenBlaricum en voorzitter van de plaatselijke schoonheidscommissie te Laren. De heer Breman ontving zijn opleiding aan de Academie Royal des Beaux Arts te Brussel. In 1892 verwierf hij de gouden medaille voor decoratief ontwerp in 1893 de gouden medaille voor decoratief figuur; in 1894 werd hem de zilveren medaille te Antwerpen en in 1915 de zilveren medaille te San Francisco toegekend Bekend zijn zijn werken uit zijn Italiaan schen tijd. FRANSCHE AMBASSADEUR OVER HANDIGT GELOOFSBRIEVEN. Vanochtend is de Fransche ambassadeur Francois Poncet, in plechtige audiëntie ln plechtige audiëntie in het Quirinaalpaleis ontvangen, waar hij den Koning zijn ge loofsbrieven heeft overhandigd, welke hem accrediteeren als ambassadeur bij den Ko ning van Italië en Keizer van Abessynië. HET BRITSCHE KONINGSPAAR NAAR AMERIKA. Mevrouw Roosevelt heeft medegedeeld, dat de Koning en Koningin van Engeland, wanneer zij in het as. voorjaar een be zoek aan de Vereenigde Staten zullen brengen, drie dagen te Washington zullen doorbrengen als persoonlijke gasten van den president. Aanstaanden Maandag begint vanwege het centraal bureau van de tuinbouwvei lingen de levering van tomatensoep in blik. Er staan 41', millioen literbussen klaar om hun weg naar de consumenten te vin den! Gelijk bekend zal de afzet plaats hebben met inschakeling van den binnen- landschen handel. DE BIJZONDERE VLUCHT VAN DE K. L. M. NAAR ZUID-AFRIKA. AMSTERDAM, 19 Nov. De handel op de Amsterdamsche effecten beurs droeg heden wederom een kalm karakter hetgeen, gezien de affaire tijdens de vooraf gaande dagen en de gebruikelijke onderne mingslust op Zaterdag als het ware voor de hand lag. De stemming was echter prijshou dend. In weerwil van de reactie in New York en van de nog altijd minder aangename inter nationale politieke verhoudingen. Omtrent de oorzaken welke aanleiding tot de vrij aange name beurstendenz gaven verdiepte men zich in gissingen doch het is niet steeds mogelijk de motieven na te gaan, welke de marktstem- mingen en de koersbeweging te voorschijn roept. In navolging van Wallstreet werden de Amerikaansche waarden algemeen op een lager peil ingezet. Enkele specialiteiten bewogen zich niet onaanzienlijk beneden de vorige slotnotee- ringen. Onder beurstijd openbaarde zich echter eenige vraag en waar daartegenover vrijwel geen aanbod bestond, werd een opgaande lijn gevolgd zoodat een gedeelte van de aanvanke lijke koersverliezen konden worden achterhaald. Op de locale markt was niet veel te doen. De stemming was echter goed prijshoudend. Op de Suikerafdeeling werden H.VA's reeds dadelijk beven de vorige slotprijzen verhan deld en daarna viel een verdere verbetering waar te nemen. Het slot kwam vrijwel op het hoogste punt van den dag. Voor enkele andere suikersandeelen kwamen de noteeringen op eenigszins onregelmatige wijze tot stand. In Tabakken ging niets om en onder beurs tijd waren geen noteeringen beschikbaar daar het niet gemakkelijk was transacties in elkan der te sluiten. Voor zoover tenslotte koersen tot stand kwamen verschilden die niet noe menswaardig bij die van gisteren. De Indus trie-af deeling was stil. De Philipsaandeelen trokken nauwelijks atetntie en maakten onder beurstijd vrijwel geen schommelingen meer. na dat bij de opening iets boven het vorige slot was gehandeld. De Fokkeraandeelen werden enkele procenten lager genoteerd. Unilevers waren prijshoudend. Aku's waren geheel ver laten. Scheepvaartpapieren lagen buiten de be langstelling. Op de Petroleummarkt ginc alleen iets om in Koninklijken die. na iets lager te zijn ingezet, een kleine verbetering aantoonden. Rubberfondsen hadden een onregelmatig ver loop. Amsterdam Rubbers waren in doorsnee onveranderd. Voor diverse minder courante soorten kwamen lagere noteeringen te voor schijn. De beleggingsmarkt was stil. De Neder landsche staatspapieren werden tegen onge veer de vorige prijzen verhandeld. Fransche fondsen waren aangeboden. Duitsche waarden hadden een lusteloos verloop. WISSELKOERSEN. Londen 8.65 1/4 '8.66 7/8)Berlijn 73.75 f73.67*/*)Parijs 4.84 1/4 (4.85*/*)Brussel 31.12 (31.09); Zwitserland 41.58 '41.58); Kopenhagen 33.62*/* f38.72*/*)Stockholm 44.57*/!' 44.70); Oslo 43.50 44 70)New York 1.841/16 <1.83 7/8); Praag 6.33 (6.33); Lire Bankpapier 6.70 '6.55). Prolongatie Part. disc. 1/8: Daggeld 1/4. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN. 19 Nov. Botermarkt Fabrieks- boter 1.52; Boerenboter 1,481.52%. Aanvoer 155 Kg. Handel vlug. LEIDEN. 1419 Nov. Turfmarkt Aanvoer 370.000 stuks lange turf 8—9. LEIDEN. 18 Nov. Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloem en veiling-Ver. „Leiden en Omstr." Per 100 Kg.: Roode kool 22.20; Sav. kool 12; ruggegraal van elk goed reclame-plan Onderstaande berichten werden reeds in een deel van onze vorige oplaag geplaatst. T_ i i tx ivv xx-5 uvuuc XXAJV/I Oflv tuui l in de afgeloopen week heten zich nog Gr kool 1.50—3.10; Boerenkool 1.20—3; Rapen 4 passagiers inschrijven voor de bijzondere 1.70—2 40; Prei 1.50—2.50; Kroten 0.70—2.30; vlucht, welke de K. L M. ter gelegenheid ld- gekookt 4—6: Uien 0.60—2.90; Peen 1.50— van Dingaansdag naar Zuid Afrika zal uit- Spnütm_2—13: Andijvie 2—4; Sla 2—8; voeren. Hiermede is de machine volge boekt: 11 passagiers zullen de heenreis en 12 de terugreis medemaken. Het Douglas DC-3 vliegtuig, dat voor de vlucht ls uit gekozen, is de „Reiger". DE HULPVERLEENING AAN DE JOOD SCHE VLUCHTELINGEN. De international Jewish Colonisation So ciety, schrijft ons: Voor het S.O.S.-Fonds stroomen de bij dragen binnen. Aan groote giften is uit Zwitserland en Frankrijk reeds voor een bedrag van f.250 000.— toegezegd Van Engelsche financiers is een uitnoodiging ontvangen tot besprekingen, die Maandag en Dinsdag te Londen gehouden zullen worden. Met Amerika is men in telegrafi sche gedachtenwisseling getreden. AANTAL ARRESTANTEN THANS TOT ACHT GESTEGEN. De Arrahemsohe politie heeft thans in verband met de offaire, waarbij een Arn hemsche dame voor f. 36.000 werd opgelicht, in totaal acht personen gearresteerd, waar bij eenigen in het buitenland zijn aange houden. Het onderzoek strekte zidh onmiddellijk na de ontdekking van de zaak uit tot Am- DE NATIONALE EENHEIDSPARTIJ IN TSJECHO-SLOWAKIJE. Naar aanleiding van de vorming van de nationale eenheidspartij publiceert de af gevaardigde Beran een manifest, waarin o.a. gezegd wordt, het is onze plicht, de tweede republiek gezonder en sterker te maken dan de eerste was Niet juist geble ken is onze buitenlandsch-politieke oriën teering, ook niet de organisatie van ons binnenlandsch-politieke leven Beide mo ten daarom herzien worden. Wij liquidee ren de oude partijen om een groote natio nale beweging te scheppen, als krachtige draagster van het staatsgezag. Deze bewe ging moet de basis van de nieuwe eenheid der Tsjechen en Slowaken zijn. Te zamen met de Karpathen-Oekraine bouwen zij dan de tweede republiek. Wij zijn een kleine, in Midden-Europa ingesloten staat Slechts dan kunnen wij goed leven, wanneer wij het met de buren goed kunnen vinden. Nero 49; Druiven 2038Snfjboonen 36; Stokboonen 61; Witloof 418: Spinazie 1421; Tomaten: A 2—16.20. B 2—20.40. C 2—13, CC 25.40. Per 100 stuks: Andijvie 0.90—1.10; Bloemkool 1.50—10.60; Salade 0.80—3.10; Knol- selderie 13.10. Per 100 bos: Kroten 50; Pie terselie 0,60—2; Radijs 1; Selderie 0.60—1.50; Bleekselderie 3—15; Peen 5.406; Raapstelen 50—60. HOOFDDORP. 17 Nov. Granen en Zaden. BoerennoteeringenPer 100 K.G. Rogge f. 7 —7,25; Chevalier Gerst f. 7,25—7.75; Winter- gerst f. 7.10—7.30; Haver f. 5.80—6,10; Duive- boonen f. 9.7510.25; Paardeboonen f. 8.60 9; Groene erwten f. 8,609,25; Vale erwten f. 11—14; Gele mosterd f. 1416; Kanariezaad f. 77,50: Karwijzaad f. 19,5020; Blauw- maanzaad f. 2425; Koolzaad f. 9—9,50. LEIDERDORP. 18 Nov. Kippeneieren 4 5.60; Eendeneieren 3.70; Boter 67—73: Kaas 24 —30; Kippen 70; Konijnen 0.50—1.50; Eenden 50—60. RIJNSBURG. 18 Nov. Bloemenveiling Gr. Chrysanten: Pulling 3—5, Saks 46. Germ 4.50 6; TroschrysantenHerco 514, Gold 614. Yellow 810, Florv King 57. Buckingham 12 15. Wiandel 69. id. rose 810. Jozef 6—11, Mont. Bl&nc 912. Germ 1417. Ester 69. Westlandia 810. Choco 57; Witte Lelies 2.40—4.70. RIJNSBURG. 18 Nov. Groentenveiling Aardappelen 5060; Kroten 40—55; Waschpeen 30—65; Bloemkool 24; Roode kool 1.201.60; Gele kool 11.30; Groene kool 23; Uien 2.50 —3. ROELOFAREND3VEEN. 18 Nov. Sla 0.30 —2.60 (Aanvoer 42.70C krop); Tomaten: A 0.50 —1.90, B 1.20—2.40. C 0.75—1.70. CC 0.25—0.70, bonken 0.851.55 (Aanvoer 24.700 pond). TER AAR. 18 Nov. Centr. Veiling Spinazie 21—29; Andijvie 10—18; Boerenkool 13—19; Slavellen 59; Snijboonen 2.85; Druiven 34; Waschpeen 1.50; Uien 2.90—3.10; Prei 2.60* Spruitkool 4 60—9; Roode kool 1—2; Sav kooi 1—140: Chin, kool 2; Groene sav 1.50—2 90- Witlof 8—10; Kroten 1.40—1.90; Radijs 90; Peen 24 10: Seldery 30—80; Peterselie 1; Sla 0.80— 1.90; Bloemkool 1.50—5: Tomaten: A 2—5.60 B 2.80— r 30. C 2-—4. CC 1—1.30. UTRECHT. 19 Nov. Veemarkt Aanvoer 3620 stuks vee Sieren 24—28: Slachtkoeien 2e srt. 31—34. 3e srt. 26—30 Vaarzen 140—230; Melkkoeien 170—280; Kalfkoeien 160—290; Vare koeien 1252J0; Magere kalveren 45100; Nucht. kalveren 6—10; Magere varkens 21—34; Schrammen 15—21; Biggen 9—15; Magere schapen 1624; Weidelammeren 1016; Boter 1.70; Kaas 50—70; Eieren 3.25—5.50.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 3