Herfstwandeling Goede oplossingen RAADSELS Oplossingen hartelijk te teliciteeren met je feestdag. Ik hoop voor je, dat je vele wenschen vervuld zyn. Dat schrijf je me zeker wel? Jaap de Kruit Je hebt een leuk weg getje genomen ,om te komen bij de afdee- ling waar je wezen wilde. De fijnste af dee ling voor een jongen in dien grooten win kel. hè. En vooral in den St. Nicolaastijd. Ida de Graaf Wat een pracht-rap port! Jij behoort wel tot de besten van je klas. Ik ben blij, dat je al die mooie cijfers voor me opgeschreven hebt. Willy van Rijn Ja, Duimelijntje had liet wel goed bij de veldmuis, warmte en eten. Maar hoe het verder met haai- af zal loopen? Marietje Prenen Prettig, dat ik nu weer iets van je hoor. Ja, het is beter, er maar wat vroeger mee te beginnen. Het zijn dus feestweken bij jullie. Feliciteer je je Ouders hartelijk van mij? Suze Plantfeber Ik hoop in latei* jaren nog eens aan je pen te zien. Welk beroep je dan hebt aan te biên! Ans Nieuwenhuys Een echt huis voor een boek. Anny Bekooy Dat is me nog eens groot nieuws! Wat een veranderingen! Voor jou een vooruitgang. Het is dan een schoolweekje geweest vol afwisseling. Be dankt voor je anekdoten. Lydia Bo term ans Het is een vergissing geweest vongen keer; je had je oplossin gen goed. Binnenkort kun je dus een wan delingetje gaan maken met je kleine zusje, een „piepklein" wandelingetje. Ja, de maand December is de gezelligste winter maand. Coba Verlind Het is leuk, meer raad selnichtjes te kennen. Het was door Hester dus voor de heele klas een prettige dag Dinsdag Anny Olivier Bedankt voor je beide anekdoten. Nu krijg je een versje van mij. Wie steeds steunt op anderen. Komt later achteraan. Wil je slagen met je werk, Pak dan aèlf flink aan. Aiida van der Holst De tweede helft van het 6e raadsel moest anders, zooals Je ziet. Ik begrijp, dat het bij jullie nu niet klopte met de woorden. Kijk het maar pre cies na. Je kunt heel wat afwerken, als je dagelijks zoovele uren handwerkt. En van Repelsteeltje heb je dus genoten. En de rest was „lekker". Mien Verstraaten Leuk, dat je weer eens een paar regeltjes schrijft bij je oplos singen. En bedankt voor je raadsel. Janny Oudshoorn Welbedankt voor het nieuwe raadsel. Hoe gaat het met je? Jannie Kooien Wat is dit ook weer aardig postpapier; je verwent me. Je bent zeker heel blij met je kleine broertje? En jullie, zusjes, kunnen heerlijk met elkaar spelen. Jan en Marie de Graaff Jan, weer bedankt voor je mooien versierden brief, en voor je anekdote. Marie, jU bent een knapperd, om zelf een heele poppenkamer te maken. Wat leuk, met die raampjes. En druk aan 't naaien voor de poppen; kun je dat ook alleen? Tweetal Rienstra Al was er dan niets te schrijven, jullie krijgen toch samen een groet van mij. Atze van der Kooi Bedankt voor je raadsel, waarvan je mij de oplossing zelf laat raden! Annle Klos Je had een rustig schrijf- uurtje met Moeder samen. Daardoor kreeg ik dan ook een fijnen langen brief. Na tuurlijk verheug je je alweer op het Kerst feest. Bedankt voor je nieuwe raadsels. En mijn groeten terug aan Johan. Rietje Pielanen Het is leuk, vriendin netje en raadselnichtje van elkaar te zijn. Je speelt en stoeit zeker heerlijk met je broertjes? Je ziet wel, dat je dezen keer niet genoeg goede oplossingen had. Janny Swaak En was dit briefje nog om 9 uur in de bus? Dat heb je dan vlug gedaan! Je boek is dus in den smaak ge vallen. En nu Ujkt het bij jou dan een leesblibliotheek! Zusjes Hartevelt Gelukkig kan ik jul lie briefje nog beantwoorden. We schuiven dit latertje dan op verkoudheden! Zijn jul lie daar weer van af? Zoo niet, dan spoe dige beterschap. Willem Lam an Voor jou ook beter schap. Heeft Paul die mooie stempels? Nu ben ik het rijtje weer langs geweest. Als steeds hoop ik, dat jullie me weer veel te vertellen hebben. Zonnetje zeg, schijn nog eens fijn, Voordat de winter gaat komen Werp er Je stralen zoo helder en zacht Over de roodbruine boomen Zonnetje zeg, schijn er eens blij, Want Tc wou graag uit met den wagen, Mijn popjes bei slapen zoo zoet! Zeg ereens, zou ik het wagen? Zonnetje zeg, 'k dekte ze toe. Om ze goed warmpjes te houden. Schijn jij nu ook. want anders, o wee, Worden mijn kindjes verkouden! MARIE MICHON. ontvangen van: Joop Schouten, Annie Schouten, Nel de Roo, Wout van Heel, Toos de Vos. Rle de Vos. Joke de Vos. Aukje van der Walle, Marietje de Mooy, Truusje Sluymer, Flip Stouten. Sjaantje Stouten, Nelly Stouten. Pieter Martijn, Annie Schneider. Piet Arent- sen. Janna Struik. Loekie Favier, Nelly Meinema, Ella Meinema. Riek de Vos, Bep van der Heyden, Geertrui de Groot, Emma de Groot, Johan Spijker Jan Spijker, Elsje Boterenbrood. Ineke Boterenbrood,. Hansje Boterenbrood, Riekje Leemans, Piet de Best, Annie Schipper, Adri Schipper, Die- neke Bosma, Mientje de Water, Henny van Vliet, Frans PLson, Hannie de Wekker, Suusje de Wekker, Leuntje Koekebakker, Jack de Geus, Sure de Geus, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet Toni Neuteboom, Afke Neuteboom, Corrie van Weizen, Griet je de Graaf, Nelly Stafleu, Carla Opten- drees, Lydia Optendrees, Bepp'e Opten drees. Niek Bakker, Rietje Brandt. Jannie van Kampenhout Leny Moraal, Rika de Graaf, Beppie Bou'er, Annie van der Vos. Jan Bronsgeest, Aiida Stikkelorum, Koosje Stikkelorum, Eugenius de Geus, Jaap Kruit, Ida de Graaf, Abram Fakkel. Willy van Rijn. Jo van Rijn. Jannie Werk. Aiida van der Holst. Annie Lek. Wim Lek, Jannie Lek, Marietje Prenen, Coba Verlind, Lydia Bo- termans Mien Verstraaten, Truida Over- duyn, Tini Overduyn. Mrietje Hoppen'orou- wer, Rlete Scheer, Tootje Scheer Anny Olivier, Janny Oudshoorn, Suze Plantfeber, Jannie Kooien, Jan de Graaff, Marie de Graaff. Prijna Sloo'weg, Hester Slootweg, Anny Bekooy. Ans Nieuwenhuys Annie Klos. Wim Rienstra. Paul Rienstra. Atze van der Kooi, Janny Swaak, Teun Somer, Liesje van Driel, Ankie van Driel, Henny van Driel, Janny Hartevelt, Cobi Hartevelt, Marietje Laman. Paulus Laman, Willem Laman. Naam, leeftijd en adres onder de raad sels. Insturen naar Bureau Leidsch Dagblad, of naar Wasstraat 5. Tot Dinsdagmorgen 9 uur. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD. (In de raadsels wordt uitsluitefl de nieuwe spelling gebruik voor allen om uit te kies de groteren vier; de kleid ren drie goede oplossingcj z. Ingezonden door Leny Moraal, Vijf kinderen moesten 5 pond perei pond appelen en 5 pond bessen ocet Wat krijgt leder? n. Ingezonden door Annie en Gerard Zandvliet. Mijn geheel is een plaats in Nederig van 9 letters. 7, 8. 4 is niet nauw; 1 2. is niet zacht; 3, 2, 4 is een deel van i fiets; 6, 8. 9 Is niet arm; 5 ls een klinll ra. Ingezonden door Friedel Libot. Hij pakt je bij je oren, Hij pakt je bij je neus, Toch weet je van te voren. Hij wil je helpen, heus! Met flinke toverringen, (HU heeft er echt een paari, Maakt hij je alle dingen. Goed duidelijk en klaar. IV. Ingezonden door Gerardus de Jon Wat staat hier? R. R. R. R. R. R. R. R. in de 5 -f zwemmen N. N. N. N. tig. tig, tig, tig, f 1 den. V. Ingezonden door Jannie Boom. Wie heelt een mond en toch geen geli VL Ingezonden Boor Janna Struik. Met Th. lig ik In Zeeland, met m st( en moet ik draaien, met k moet ik den, met z zit ik aan je schoenen VII. Ingezonden door Drietal van V iet. I Op de kruisjes komt van boven naarl neden en van links naai- rechts de n| van een jaargetijde te staan, x een medeklinker. x een familielid, x x x x x het gevraagde woord, x zit aan ieder huis. x een medeklinker, VH. Ingezonden door Piet de Best. Mijn geheel is een meisjesnaam vad letters 3. 5. 8 is een knaagdier; 6, 7, 1 aan elke fiets; 9. 10, 2, 4 staat of om een tuin. der raadsels uit het vorj nummer. 1. Geen van beide; ze branden korter| 2. Holle vaten klinken t haTdst. 3. Als hij zijn mond houdt. 4. Aar. Waal, Roer, Dommel, Lek, Ver IJ 5. De letter 1. 6. Eerst gedaan en dan bedacht, menigeen ln 't leed gebracht. Bram, banaan, eend, maan, Lena, acht, egel, heet, een, Eist, tetn, f. 't, einde, ridder. 7. Lathyrus, rat, hal, asyl, hut.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 22