X jeg LE1DSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 14 November I9]j De waan der collectieve veiligheid Redactie 1507 Directie en Administratie2500 ViSSCHERIJ-BERKHTEN _GEMENGD NIEUWS Autobus geslipt en tegen een boom gebotst Vasthouden tot daaraan zou geleid hebben namelooze ellende Begrooting van Buitenlandsche Zaken Twee dooden bij onbewaakten overweg Meubelfabriek in de asch gelegd Auto tegen kar gereden Ernstige verkeersongelukken in de Residentie Onze telefoonnummers Een paniek onder de passagiers. Zes personen licht gekwetst. Gistermorgen om kwart voor tien is op den rijksweg te Raamsdonksveer ter hoogte van het kruitmagazijn, nabij den spoor wegovergang. een autobus van het reis bureau ..De Zilvermeeuw" te Amsterdam, welke op weg was naar Antwerpen, in een bocht van den weg tengevolge van het gladde wegdek geslipt. Het achterste gedeelte van den wa gen sloeg tegen een boom, waardoor de chauffeur de macht over het stuur kwijt raakte. De wagen maakte toen een zwenking naar links, botste tegen een huis en kwam tenslotte ernstig gshavend tegen een boom tot stilstand. Tijdens de manoeuvre van de bus ontstond er onder de veertien passa giers een ware paniek. Zij wrerden heen en weer geslingerd, terwijl de ruiten aan scherven vielen en alles om hen heen kraakte. Zes der reizigers liepen door het gebroken glas verwondingen op aan hoofd en ledematen. De overige inzittenden bleven ongedeerd. Nadat de geneesheeren Lips en Knaap de eerste hulp hadden verleend werden de ge- wonden naar het St. Theresia ziekenhuis 1 te Raamsdonksveer overgebracht. Na daar te zijn behandeld konden zij en de andere passagiers met een tweede bus van dezelfde onderneming de reis naar Antwerpen voort zetten. Verschenen is de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer betreffende het hoofdstuk Buitenlandsche Zaken van de Rijksbegrooting voor 1939. Wij lezen er in: De^ Minister maakt gaarne gebruik van de gelegenheid, hem geboden, om uiting te geven aan de bijzondere vol doening waarmede hij, evenals de zeer vele leden wier gevoelens ten deze in het voorloopig verslag werden vertolkt, het officieel bezoek tegemoet ziet dat Z. M. de Koning der Belgen eerstdaags aan H. M. de Koningin hoopt te bren gen. De betrekkingen tot België ademen een geest van oprechte wederzijdsche waardeering, daarom, en niet minder wegens de hier te lande alom gevoelde eerbied en sympathie voor de persoon van den Bezoeker, zal zijn komst in geheel Nederland met groote ingeno menheid worden begroet. Auto bij Veen wouden door locomotief gegrepen. Zaterdagavond is een auto, waarin de heer Cremer, directeur der zuivel fabriek te Veenwouden (Fr.) en zijn vrouw waren gezeten, op een onbe waakten overweg onder Veenwouden door een losse locomotief aangereden en meegesleurd. De twee inzittenden werden zwaar gewond. Tijdens het vervoer naar het Diaccmessenhuis te Leeuwarden is me vrouw Cremer overleden; haar echtge noot stierf in het ziekenhuis. Zware brand te Roggel (L.^ Het dorp zit in het donker. Het houtbewerkingsbedrijf en de fabriek van winkel-installaties en kerkmeubelen der firma Wagemans te Roggel bij Roermond is Zaterdagavond door onbekende oorzaak door het vuur grootendeels vernield. De werklieden zijn tegen eenen vertrok ken zonder dat iemand iets had waarge nomen. dat kans gaf op het uitbreken van brand. Omstreeks half acht is door het uitslaan van vlammen in de afdeeling voor bewerkte meubelen het vuur ontdekt. Di rect is met de plaatselijke brandspuit het blusschingswerk begonnen, doch het vlam menspel vond in de houtmassa's zoo een ruim voedsel, dat over een oppervlakte van meer dan 400 vierkanten meter een onhoud bare vuurzee ontstond, welke gevaar op leverde voor de aangrenzende woningen. Intusschen arriveerde ook de brandspuit van Heithuyzen. De motorspuiten van Roermond en Venlo werden door den bur- geweester te hulp geroepen. Massa's water uit de nabijgelegen Roggelsche beek heb ben deze spuiten op het laaiende gebouw geworpen. Met tien stralen werd het vuur toen bestookt. Tegen half elf begon men na veel moMte den brand meester te worden. Op de fabriek werkten ongeveer vijftig menschen. De beitsinrichting en de af- werkingsafdeelingen gingen geheel in vlammen op, de opslagplaatsen zijn ge deeltelijk gespaard gebleven. In het ge bouw bevond zich een cel voor hooge spanning van het electrische net. Men kon maatregelen nemen om het door deze aanwezigheid dreigende gevaar voorkomen, door den stroom uit te schakelen. Het dorp verkeerde daardoor in volkomen duisternis. De zware kop lampen der motorbrandspuiten lichtten de brandweer bij. Door flink nathouden konden de aan- grenzenden woningen gespaard blijven. Veel machinerieën werden door het vuur aangetast De schade wordt geschat op on geveer 20.000 a 30.000 gulden. Met instemming heeft de Regeering ken nis genomen van de meening van hen, die van oordeel zijn, dat redding uit den he- öendaagschen chaos alleen te verwachten is van de christelijke beginselen of gelijk op een andere plaats wordt gezegd, van een zich buigen voor de Goddelijke wet, ons in de Heilige Schrift geopenbaard. Gemeend wordt, dat het verdeelen van Europa in twee vijandige kampen, waartoe het thans vasthouden aan de zoogenaamde collectieve veiligheid ontwijfelbaar zou lei den. allerminst als een christelijke ge dachte kan worden aangemerkt, Veeleer is als zoodanig te beschouwen iedere po ging tot overbrugging van de tegenstellin gen. welke de volkeren in dezen tijd ver deeld houden. Welken regeeringsvorm een volk verkiest is de zaak van dat volk zelf. haat jegens een volk te koesteren op grond van afkeer van het bestuursstelsel. is zeer zeker niet christelijk en vergroot het gevaar voor oorlog. Terecht wordt in het Voorloopig Verslag opgemerkt, dat de schuld voor het ontbre ken van een internationale rechtsorde niet alleen bij de dictatuur-staten ligt. I Er is reden zich af te vragen of zij, die zoo krachtig opkomenvoor de handhaving van het Volkenbonds ver- cïrag door de staten die lid zijn geble ven, zich rekenschap geven van de na melooze ellende waarin ons werelddeel, indien bij de huidige situatie tot toe passing dezer beginselen ware overge gaan, op dit oogenblik zou verkecren. Door het vasthouden aan den waan van een collectieve zekerheid, die men onder geheel andere omstandigheden iïi 1919 meende tot stand te brengen zou misschien aan de letter van een ver drag, maar zeker niet aan Gods wet worden gehoorzaamd. De politiek van zelfstandigheid is een toepassing van de beginselen der regeering, gelijk zij die ziet. Hetzelfde geldt van het standpunt ten opzichte van den Volkenbond in het alge meen. De Regeering deelt de meening van hen, die de Volkenbondsgedachte in over eenstemming achten met de Christelijke beginselen. Het wegvallen van een centraal punt voor internationale samenwerking zou een ramp voor de wereld beteekenen, die ons land mede moet trachten te voor komen. In zooverre als het lidmaatschap ook thans nog de zelfstandigheidspolitiek beïnvloedt, moet dit worden aanvaard, met de mogelijkheid van een terugkeer, in be tere tijden, naar een stelsel van collectieve zekerheid moet steeds rekening worden ge houden. Lid van den Volkenbond zijnde blijft Ne derland buiten de tegenstellingen, die Europa verdeeld houden en kan het te eer medewerken, die tegenstellingen te over bruggen. Het valt niet in te zien waarom het op treden der Oslo-staten t er Volkenbond- vergadering inopportuun zou zijn geweest. De in het voorloopig verslag aan het woord zijnde leden betoogen, dat men het oor logsgevaar vergroot door verklaringen af te leggen, waaruit agressieve staten de weten schap kunnen putten dat van bepaalde zij den geen gevaar is te duchten. Daartegen over dient te worden opgemerkt, dat twij fel omtrent de houding van aangrenzende kleine mogendheden een agressor kan ver leiden tot maatregelen, die voor bedoelde mogendheden noodlottig zouden kunnen zijn. In de critiek op het standpunt der Oslo-staten geoefend, wordt door leden op gemerkt, dat wie voor het recht pal wil staan, zoo noodig bereid moet zijn tot den strijd. De Oslo-staten hebben getoond, door dezen geest bezield te zijn doordat zij niet hebben geaarzeld, tot den Volkenbond toe te treden en de door art, 16 opgelegde ver plichtingen te aanvaarden. Het is niet hun schuld, dat de aard dier verplichtingen in den loop der jaren zoodanig van karakter is veranderd, dat zij gedwongen zijn ter wille van hun veiligheid, terug te keeren tot een politiek van zelfstandigheid, van welks onvolkomenheden zij zich ten volle bewust zijn. Op de critiek geoefend op Frankrijk en Groot-Brittannië zal de Minister niet in gaan, hieruit mag echter niet de conclusie worden getrokken, dat hij het met die cri tiek eens zou zijn. De Minister deelt de zienswijze dat, ten einde tot een deugdelijke en duurzame in ternationale samenwerking te geraken, de Volkenbond weder tot nieuw lever, moet worden gebracht. Een efficient stelsel van collectieve vei ligheid kan echter niet verkregen worden op de smalle basis, waarop, door den loop der omstandigheden, de huidige Volken bond is komen te slaan. Aan een universeel herstel van de Vol kenbondsgedachte en een wezenlijke orga nisatie van den vrede zal Nederland zeker van ganscher harte medewerken. De Minister acht het. teneinde het Ne- derlandsche standpunt ten aanzien van art. 16 juridisch te rechtvaardigen, geens zins noodzakelijk om. gelijk sommige leden bepleiten, zijn toevlucht te nemen tot theo rieën omtrent een „tijdelijken toestand van verdooving" van genoemd arikel. Reeds in cie eerste jaren van het bestaan van den Volkenbond is erkend, dat art, 16 zoodanig moest worden geïnterpreteerd, dat ter zake van de te leveren bijdrage tot de gemeen schappelijke dwangmaatregelen rekening kon worden gehouden met de eigen veilig heid. ten gevolge van geografische positie en militairen toestand. Zulks Ls voldoende om. in het licht der huidige situatie, het Nederlandsche standpunt ten aanzien van a^t. 16 juridisch te rechtvaardigen. Moch ten de omstandigheden in den loop der tijden weer veranderen, in dien zin bijv. dat de universaliteit van den bond, althans deelgenootschap van de te dezer zake be langrijke staten, weder zou zijn verzekerd, dan zou de situatie ook voor Nederland zich weder wijzigen. De regeering voelt, zoo wordt nog mee gedeeld. principieel voor de verheffing van eenige gezantschappen tot ambassades in die hoofdsteden waar zulks, alle omstan digheden in aanmerking genomen, wen- schelijk schijnt. Hierbij valt echter in het oog te houden, dat, afgezien van eenige hoogere kosten die aan dezen maatregel verbonden zouden blijken, het nemen daar van niet alleen van de Nederlandsche re- geering afhangt: wederkeerigheid is ver- eischt, en de ontvangende regeering moet daartoe meewerken. De regeering blijft ter zake diligent. Twee geestelijken zwaar gewond te Schaik. Od den rijkswee Nijmegen's Hertogen bosch onder Schaik is Zaterdagmiddag een auto in volle vaart od een boerenkar gere den. waardoor de auto over den kop sloeg en totaal werd vernield. De beide inzittenden waren de provin ciaal van de paters der H.H. Harten pater dr, Norbertus Poelman uit Ginniken en pater Alexius van de Sande van het. Groot Seminarie der H. Hart Congregatie te Nu land De beide inzittenden werden uit het voertuig geslingerd: zii moesten zwaar ge wond naar het Groot Ziekenhuis te 's Her togenbosch worden vervoerd. Pater Poel man had een been gebroken en had bloe dende wonden aan het hoofd en inwendige kneuzingen. Pater Alexius uit Nuland kreeg een hersenschudding, brak eenige ribben en kreeg zware inwendige kneuzingen. Ook had hij een hevig bloedende snede aan den pols. De voerman van de boerenkar kwam met den schrik vrij. AUTO TE TWELLO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. ONDER EEN AUTO GERAAKT. G s'eravond werd het 3'/«-jarig zoontje van den landbouwer K aan den Litherweg te Ots door een passeerende personenauto n.a li de ouderlijke woning aangereden. Het knaapje werd in bewusteloozen toe stand opgenomen. Dokter Verbeek, die spoed:g uit Oss arriveerde, constateerde een ernstige beenbreuk en een zware hersen schudding. Na het kind voorloopig »e heb ben, verbonden, bracht hij het met zijn auto naar het St. Annaziekenhuis te Oss, waar het in zorgwekkenden toestand werd opgenomen. In de residentie zijn Zaterdag weder verschillende verkeersongelukken gebeurd, waarvan een met doodelijken afloop. Op Het Spui kwam te ongeveer kwart voor viif de 63-jarige voetganger W. A. B., wonende aan de Gedempte Gracht, bij het oversteken van den rijweg onder een pas- seerenden tramwagen van lijn 9. Hulp kon het slachtoffer niet meer baten, want toen de tramwagen door een kraanwagen was opgevijzeld en de man er onder uitgetrok ken kon worden, kon de geneesheer van den geneeskundigen dienst slechts den dood constateeren. Een ander ernstig ongeluk geschiedde om ongeveer 4 uur op de Charlotte de Bour bonstraat bij de le van den Boschstraat. Hier kwam de 27-jarige motorrijder J. H. uit Aarlanderveen die geen voorrang ver leende aan een vrachtauto, bestuurd door iemand uit Leidschendam. ten gevolge van deze nalatigheid met genoemde vrachtauto in botsing. De motorrijder en zijn duo-passagier, de 45-iarige R. van der L uit Ter Aar, kregen ieder een hersenschudding en werden door den geneeskundigen dienst naar het room ka'holieke ziekenhuis aan het West einde overgebracht. Voorts is in den loop van den laten Za terdagmiddag in de Multatulistraat een 6-jarige jongen H. G. uit de Max Havelaar. straat door een motorrijder overreden. Met een gebroken been en twee groote hoofdwenden is de knaan in het ziekenhuis in het Westeinde opgenomen. Een dame uit Den Haag gedood. Gistermiddag omstreeks 12 uur reed op den rijksstraatweg te Teuge, onder de ge meente Twello een auto met vier inzitten den, allen afkomstig uit Den Haag en op weg naar Enschedé, door tot nu toe onbe kende oorzaak tegen een boom. De wagen botste daarop tegen een volgenden boom en sloeg daarna over den kop. Van de vier inzittenden kwamen er drie. waaronder de bestuurder, de heer L. A. er goed af. Zii liepen slechts lichte verwon dingen op. De echtgenoote van den heer L. A kreeg zware verwondingen aan het hoofd. Dokter Ter Haar Romeny uit Twello, die zeer spoedig ter plaatse van het ongeval was, heeft mevrouw A. met zijn eigen auto naar het ziekenhuis te Deventer gevoerd, waar zij gistermiddag aan de bekomen ver wondingen is overleden. Het slachtoffer is 52 jaar oud. De drie inzittenden konden op eigen ge legenheid naar Den Haag terugkeer en. Onzichtbare vitaminen hebben zichtbare [resultaten i Op' tarnir>"> 3112 (Ingcz, Med l I Kon. Ned. Stoomb. My. POSEIDON 12 Nov. van Middl. Zee te Adam SOCRATES. 12 Nov. van Izmir te A ciara. Holland-Afrika t.ijn JAGERSFONTEIN, thuisreis. 12 Nov. van Kaapstad. Holland-West Afrika Lyn AMSTELKERK. 18 Nov. van w. Afrika te Havre. 20 Nov. te R'dam en 23 Nov. te Hamburg verwacht. Diverse Stoomvaartberichten SCHIE R.'dam naar Libreville, pass. 12 Nov. Ouessant VECHT. R'dam naar Rafso, pass. 12 Nov. Brunsbuttel EEM. 12 Nov. van U lea borg naar R'dam EIBERGEN. R'dam naar Lake Charles, pass. 11 Nov. Key West ROTTER DAM, 10 Nov. van Maturinbaal te Halifax PRINS FREDERIK HENDRIK. naar Jalla. pass. 11 Nov. Malta WICKEN- BURGH. 12 Nov. van R'dam te Antwerpen SCHOKLAND. 12 Nov. te Antwerpen. TOONEELGEZELSCHAP IN DE SLOOT. Goed afgeloopen. Het Nederlandsche Volkstooneel, leider Willem Goossens, is Zaterdagmiddag aan een groot gevaar ontsnapt toen de auto van het gezelschap op den Zuiderzeestraat, weg onder Oldebroek door het leegloopen van een achterband in een sloot terecht kwam. De wagen bevatte zes personen. De heer Willem Goossens bestuurde de auto zelf en wist door tegenwoordigheid van geest een ernstig ongeluk te voorkomen. Het gezelschap, was op weg naar Meppel, waar het een middag- en een avondvoor stelling zou geven Ten gevolge van het ongeval, dat om half een plaats greep, moest de middagvoorstelling vervallen, De avondvoorstelling heeft echter normaal voortgang gevonden. NOODLOTTIGE ONVOORZICHTIGHEID. De 15-jarige G. H. Thysse, uit de van Sneykstraat te Rotterdam, liet zich Zater dagmiddag in de Mathenesserlaan aldaar on zijn fiets door een vrachtauto meetrek ken. De jongen viel. geraakte onder den wagen en was on slag dood. BRAND BIJ MISSET TE DOETINCHEM. De schade is aanzienlijk. Gistermorgen is brand uitgebroken in de gebouwen van de uitgeversmaatschappij C. Misset te Doetinchem. Dank zij het optreden der actieve brand weer slaagde men erin de hevige vuurzee te beperken tot de magazijnafdeeling en het teekenleslokaal. De administratieafdeeling kreeg groote waterschade. Na ongeveer twee uur was men den brand, welke vermoedelijk is ont staan door kortsluiting, volledig meester. Verzekering dekt de aanzienlijke schade. Het bedrijf zal normalen voortgang kunnen vinden. KNAAPJE VERDRONKEN? Sinds Zaterdagmiddag 12 uur wordt uit de ouderlijke woning aan de Kleine Vis- scherijstraat te Rotterdam de 7-jarige A v d. Berg vermist. Het kind is het laatst ge zien aan de Aelbrechtskade nabij de Mathenesserbrug. Hoewel de politie den ge- heelen nacht en ook gisterochtend zonder resultaat heeft gedregd meent men toch te moeten aannemen, dat het ventje ver dronken is. Zeelieden en havenarbeider! te IJmuiden besluiten de] contracten niet op te zeggen! De besprekingen tusschen de ReedersvercenJ ging en de besturen van de werknemersorga sa ties over het al of niet verlengen der t- lectieve contracten zijn geëindigd, de leden d betrokken organisaties zijn in de gelegenhi- geweest, over het al of niet verlengen hj stem uit te brengen. Het resultaat dezer stemming is geweest,1 dat met een overgroote meerderheid. zoo-I wel door de zeelieden als door de haven-I arbeiders, besloten werd, de contracten niet od te zeggen. Deze tijding zal ongetwijfeld door allen. i_ belang hebben bij en belang stellen in h] visschersbedrijf met vreugde vernomen word want dat beteekent. dat weer voor een vol jii de rust in het bedrijf, waarin zoo dikwijl; c rust is geweest en dat toch deze onrust 2 slecht kan verdragen, is ingekocht. Het is e goede tijding, niet alleen voor de beide 0 betrokken partijen, de reeders en hun nemers, maar ook voor den vischhandel, den middenstand in IJmuiden niet alleen, mai ook voor dien van Egmond en Katwijk, wela beide plaatsen economisch met. stevige bancel aan de trawlvisscherij verbonden zijn. Wat de stemmenverhouding betreft, bij IJmuider Federatie, was deze ongeveer 20 dat er ongeveer vijfmaal zooveel voorstenimei] als tegenstemmers waren. Geen groote geschilpunt! Over het algemeen kan worden gezegd, di er ditmaal geen groote geschilpunten warti Voor wat de zeelieden betreft, is er van i zijde der organisaties nochtans een belanerijJ kwestie ter tafel gebracht, n.l. de veel te kor! we mogen haast wgl zeggen: het ontbrci! van behoorlijke rusttijden aan boord ui de groote booten. Van de zijde der v.erknemffl werd er op gewezen, dat het toch ook in r.j belang der reeders is, de noodige zorg aan visch te besteden. Aanvankelijk was men j de zijde der Reedersvereeniging niet eenej-i te dien opzichte een wijziging in het contrf aan te brengen of toezeggingen te doen, m;l ten slotte verklaarde men zich van werkgevt.i| zijde bereid deze kwestie nader onder de oca te willen zien en maatregelen te beramen de verlangens der opvarenden tegemoet komen. Er zullen nadere besprekingen verband met de practische uitvoering tusschri Reedersvereeniging en organisatiebesturer ?ij I houden worden; voorts willen de reeders cd aangelegenheid met hun schippers bespreken. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: ..Amsterdam". IJm. 58. vangst 55 m. sent! visch, 160 m. braadschelvisch: 50 m. radio. 5 01 platvisch, 40 m. koolvisch. 20 m. varia. 120 ia kabeljauw en gul;. 600 m. makreel. Totaal 131 manden, benevens 175 stuks stijve kabeljauw ..Martha", IJm. 165, vangst 15 mandeng schol, 90 m. kleine schol, 55 m. gul en wi; 4 m. roode poon, 8 m. schelvisch, 18 m. 1 bot. Totaal 190 manden. ..Mary" IJm. 189, vangst 80 m. schelvisch. I m. braadschelvisch. 110 m. radio, 40 m. gul kabeljauw. 10 m. makreel. 20 m. platvisch. 11 m. varia. Totaal 575 manden, benevens 20 stuk stijve kabeljauw. „Catharina Duyvis", IJm. 60. vangst 55 1 schelvisch, 220 m. braadschelvisch, 20 m. gi 20 m. platvisch, 140 m. radio. 30 m. makreel] 15 m. varia. Totaal 500 manden, benevens f stuks stijve gul en leng. INBRAAK OPGEHELDERD. Zaterdagavond is te Amsterdam uit de woning van een bakker in de Dapperstraat ruim f.3000 gestolen., terwijl de bakker in zijn druk beklanten winkel bezig was. De politie werd direct gewaarschuwd en lieeft reeds gistermorgen de daders, vier mannen en een meisje, aangehouden. Het meeste geld was nog in hun bezit BUITENLANDSCH GEMENGD. ERNSTIG ONGELUK BIJ AUTORACE. Dooden en gewonden. Bij een automobielwedstrijd te Tres Arroyos in Argentinië heeft zich een ern stig ongeluk voorgedaan. Vier der wagens kwamen met elkaar in botsing en gingen in vlammen op. Twee bestuurders verbrandden levend terwijl drie werktuigkundigen en drie toe schouwers gewond werden. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 14 NOVJ Tarbot 7646 ct. per K.G.; Tong f. 1.02O.'ll idem; Heilbot f. 1,100.60 idem; Griet f. 25-11 per 50 K.G.; Groote schol f. 20 idem: Middel schol f. 20 idem; Zetschol f. 24—23 ldeml Klelnschol f. 20—8 idem: Bot f. 12.50-7 ideml Tongschar f. 4522,50 Idem; Poontjes f. DT 1,10 idem; Groote schelvisch f. 18—12.50 la! Middel schelvisch f. 168,50 idem; Kleinmia*! del schelvisch f. 135,80 idem; Kleine schel-l visch f. 8,502,80 idem; Groote gul f. 7,70 idem; KI. gul f. 8—3,30 idem; Wijting f 3 —1,30 idem; Makreel f. 114.10 idem; VerschJ haring f. 3.85—2,50 idem; Kabeljauw f 41—-v per 125 K.G.; Vleet f. 2,20—0,80 per stuk; Lens f. 1.20—0.60 idem; Koolvisch 60-32 ct. ideml Rog 2117 per koop. I Besomming trawlers: R.O. 16 met f- 2«o»| IJM. 115 met f. 2930; IJM. 8 met f. 3460: IJMJ 91 met f. 1420; IJM. 54 met f. 2810; IJM- met f. 2340; IJM. 7 met f. 2300: IJM. '3 m*\ i. 2830: IJM. 177 met f. 1790; IJM. 70 f- U80. J Besomming kotters: E. 19 met f. 1100: ,19 met f. 1690. KATWIJK A. ZEE. 12 November! Aan den afslag 4 partijen haring. Volle f^J 8.20; Yle f. 6.50; Steurharing f. 7.65—7. Filmster: gram!" „O, u wilt zeker 43

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 12