ANEKDOTEN raadsels. Met buiten spelen is het nu groo- tendeels gedaan; dus is het juist een mooie tijd, om weer aan den zang te gaan. Nelly Mazurel Natuurlijk mag je mee doen; hartelijk welkom. Probeer dan maar: eoo trouw mogelijk. Je hebt al een druk leventje. Zusjes de Vos Nu zijn we nog betere bekenden voor elkaar. Wat ik gehoord heb, vond ik heel mooi. Ik kon echter (door het late uur) niet tot het eind blijven, dus heb tot mijn spijt niet alles kunnen hooren. Maar genoeg, om te weten van jullie mooie piestaties. Jullie raden goed: „candldaat" er bij was te moeilijk; en ook: „assura deur". Met dit beroep zijn jullie waar schijnlijk wel op de hoogte, maar voor de meesten is het nog onbekend. En nu, Toos, weer hard gestudeerd voor het feestje; ik zal er maar niets over verklappen in de krant. Joop Schouten Blijf je best maar doen: lede ?n keer weer kans! Dat lijkt me een fijn boek van je. Bedankt voor dit raadsel. Aukie van der Walle Zoo werd het dubbel nrettig nu je zelf uit mocht gaan zoeken. Dit boek hoort dan beslist bij jou! Ja. het is tevens voor later een mooie her- inn ring aan je raadseltijd. Je anekdoten ontvang ik graag. En nu leef je vol ver langen naar eind November toe, hè? Philippus Stouten Dan ben je weer voor langen tijd voorzien. Hoe gaat het met je zusjes? Beterschap met hen beiden. Sjaantje Stouten Zoo brengt je ver jaardag je een keurig stelletje met alles wat er bij hoort; tip, top, in orde! Ik be grijp. dat die Vrijdag een blijde dag voor je geweest is. Hebben Flip en jij al met Nellv afgesproken, dat zij den volgenden keer de eerste schrijfbeurt mag hebben? Nelly Stouten Jij komt dus met het eer?*- nieuws volgende week. Tenminste, als dat er is! En anders hoor ik graag eens iets over je school! Piet Martijn Wat leuk, dat je vogels zoo mak zijn! Zoo zijn zij echte vrienden voo> je. Ik begrijp, dat je opgetogen was bij je eerste film. Piet Arentsen De aanhouder wint. Dat heb je dan ondervonden. Dan is de voldoe ning na je werk des te grooter. Piet de Best Mijnheertje Ongeduld, ik heb ze heusch niet vergeten. Maar ver geet jij niet. dat ik een heelen voorraad heb. zoodat velen een poosje op hun beurt moeien wachten? Dieneke Bosma Wat een aardig post- papiertje stuur je me! Ja, het is wat leuk, je naam voor het eerst in de krant te zien. Zorg maar, dat hij er nog vaak in zal staan R ekje Leemans Je krijgt het steeds druk'*°r voor school, dat begrijp ik. Al ging het alleen over enveloppen, het was toch een heel gezellig babbeltje. Waren je raad sels weg geblazen? Of liet het schoolwerk je "oar\ H?do Groet Willy ook hartelijk van mi Marietje de Mooy Het doet mij ple zier. dat het oplossen en insturen je zoo goed bóvalt. Dan ga je gauw „over" in on zen kring. Je had vier oplossingen goed; du^ 'n elk geval meer dan genoeg. Johan Spijker Ik merk, dat je met je bo niet uit de „Raadselen" komt. Maar ik denk zoo. dat dit wel avontuurlijke raa''leien zijn. Geertrui de Groot De tijd vliegt om van de eene vacantie naar de andere; en in de vacantie gaat het nog harder, hè? Anny Bekooy Er behoeft niet steeds bepaald nieuws te zijn; zonder dat kunnen we ook wel een gezellig praatje maken. Ik begrijp, dat jij extra naar 5 Dec. verlangt. Da duurt zoo lang niet meer; de tijd gaat zoo gauw. Jannie Werk Nu zijn de rollen dan om wisseid, wat het huiswerk betreft. Juhié klasje lijkt me heel genoegelijk zoo. Jan mer voor jullie, dat deze onderwijzer nu weggaat van de Zondagsschool. Jannie Kooien Hartelijk welkom in on7e raadselfamilie. Wat stuur je me een mooi kaartje; haast te mooi voor de raad sels Suze Plantfeber Dat hoor ik graag, wat je me schrijft van school. Zoo moet het maar blijven, vind je niet? Dank voor je eerste raadsels; het tweede heeft cr al eens ingestaan. Groeten terug aan Je A.ida Stikkelorum Je hebt flink wat te lezen n je boek. Dat is juist naar je zin. he? Ik ken dit boek niet. Koos Stikkelorum Ik kan zien, dat je vooiuit komt op school; je briefjes wor den steeds netter en duidelijker. En nu zou je me nog vertellen, of jij ook al uit Ali's boek gaat lezen. Jan Bronsgeest De verjaardag is juist voorbij. Kijk maar eens bij de Goede Op]., dan zie je, dat je er een raadselnichtje bij gekregen hebt. Vader was zeker wel blij, en heeft al een lekker sigaartje ge rookt? Hannle de Wekker Ik vind het ook leuk, jullie gezien te hebben. De oranje bloempjes waren een goed (en mooi!) her- kenningsteeken. Jullie hebben keurig ge zongen. Ik kon niet tot het eind blijven, wat mij ook speet. Maar ik ben heel blij, met wat en wie ik gehoord heb en ge zien. (Ook de zusjes de Vos, en nog en kele anderen). Zijn jullie ook verkleed bij je eigen uitvoering? Groet Moeder harte lijk; misschien zie ik haar ook nog eens. Suusje de Wekker Een leuk idee. dat er ook voor jou geklapt werd, hè? Voor de volgende uitvoering kan ik nu nog niets beloven. Als ik gelegenheid heb. dan hoor ik jullie graag weer. Pret gehad Woens dag? Drietal van Driel Ja. jullie zijn ge luksvogels geweest met loten. Ik begrijp, dat je blij bent met je mooie boek, Ankie. Annie Schneider Prettig, dat je toch een briefje schrijft. Ik hoor liever iets, aan niets. Nellie Meinema Dezen keer heb ik een dubbel briefje van jullie; daar bof ik bij. Ja, het raadsel van jullie was nog net op tijd; dat heb ik ook gedacht. Pret tig. dat je weer naar school bent. Ella Meinema Ik verlang natuurlijk al naar je volgenden brief. Eén cadeau van Je weet ik al! Hoe kan dat nu. he? Ik zal tenminste maar alvast over een versje gaan denken! Het is een mooi boek, dat je hebt. Loekie Fa vier Altijd weer welkom, hoor. Zet Je je leeftijd onder de raadsels? Dat weet ik niet uit mijn hoofd van elk nichtje. Tweetal van Vliet Het is gelukt, wat ik wou probeeren! Ik heb dat heel prettig gevonden, dat begrijp je. Jullie zongen mooi op de uitvoering. Je hebt dus graag een nieuwsgierige Tante! Wat grappig val len jullie verjaardagen na elkaaT Zusjes Hartevelt Al is het kringetje nu kleiner geworden, ik vind het toch heel prettig, met jullie voort te gaan. Mooi schrijven zit bij Jullie in de familie! want ook dit briefje is keurig geschreven. Leuk voor jullie, op den Ouderavond mee te mo gen zingen. Nel Oortmeyer Nu weet ik je naam goed, hoor. Den vorigen keer zijn je o's voor a's versleten. Gelukkig, dat je Vader toch je naam ontdekte. Corrie van Weizen Jij vindt ook al, dat we op de December-maand ..aanvlie gen". Daar heb je waarschijnlijk niets op tegen; maar wel, dat de feestdagen zelf ook zoo gauw voorbij zijn. Alida van der Holst Een aardige sneeuwgroet, dank ie wel. Nu hoop ik. dat je hem van den winter ,,in het echt" na kan maken! En heeft Repelsteeltje je la ten genieten? Een tooneelspel is wel rus tiger om naar te kijken, dan een film. Atze van der Kooi Al heb je weinig nieuws, ik heb dan nu toch je naam! Een hartelijk groetje. Paul en Wim Rienstra Geen drukfout In het eerste raadsel, zooals je ziet, Wim. Nu hadden jullie niet genoeg goede oplos singen, jammer. Dat overkomt ieder wel eens; volgenden keer weer meer succes. Coba Verlind Je hebt toch altijd meer dan genoeg oplossingen; dat lukt best met je raadsels. Dit raadsel is aardig; lang ge leden hebben we het eens gehad, meen ik. Daarom zal ik het eerst nog een poosje bewaren. Lydia Botermans Binnenkort spreek je dan zeker een aardig woordje Fransch! Vind je het prettig? Ja. vaak somber weer nu, echt November. Dank voor je nieuwe raadsels. Riek de Vos Een leuk werkje, nu het vroeg donker ls. En daarna kun je extra fijn met je poppen spelen. Je oplossingen zfjn nog niet in orde. Steeds maar weer probeeren. Jan en Marie de Graaff Jan, wat werk jij je brieven toch keurig af. Bedankt voor je anekdoten. En Marie, voor jou ook een hartelijken groet. Jannie van Kampenhout Je was dan wel heel dicht bij een prys Dinsdagavond. Keurig gedaan. Vind je het niet jammer, al je mooie postpapier aan mij op te schrij ven? Het mag best weer eens op een ge woon velletje. Nu hebben je zusje en beiden een mooi boekje. Tini Overduyn Ik ben verrast, da het groote raadsel nu werkeiyk gem hebt, met de hulp van je „secretare Wil je haar ook uit mijn naam hart) bedanken? Ik denk, dat Je dit spreekw nu wel nooit meer zult vergeten! Truida Overduyn Je bent een goed een knap Moedertje voor je pop en wa haar hoort. Het is een genot, weer alles te spelen, nu het zoo mooi is gei den. Dat middel helpt goed voor witte dat weet ik wel. Bep Crama Dat raadsel van vor keer was toch heusch van jou: je hebt in Februari ingestuurd. Dit is dus een tertje geworden. Daarna heb ik weer n -ve van je. Ik wou, dat ik je met je ar dote niet weer teleur behoefde te ste In deze anekdote geeft de jongen aan Moeder alleen een brutaal antwoord, ir het is niet grappig. Er moet een grapji verwerkt zitten. Jan Crama Dat mag ik hooren; zoo door! Truus van Weizen Is er al wat gi men in dien schoen? Dat zou wel heel v zyn. Wie is er niet blij. dat St. Nico weer by ons komt? Janny Oudshoorn Hartelijk dank je nieuwe inzendingen. Het eerste raa en de anekdote zyn geschikt; het tw( raadsel is te bekend. Rietje Brandt Neen. dat overkom niet vaak. Overigens heel begrijpelijk, je eens niets te schrijven weet. Nu ir je je vriendinnetje een poosje mis Maakt zij het goed? Beterschap met h Ik heb die boekjes zelf niet gelezen, n heb er wel over gehoord. En zUn El haartjes al weer flink gegroeid? Beppie Bouter Je anekdoten zu welkom zijn. Die goede berichten over 1 hoor ik graag. Mijn compliment aan h voor wat zü heeft klaargespeeld. En je gezien, dat je er een raadselnichtje gekregen hebt, dat Je al kent? Janny Swaak Bedankt voor de ra seis, die je instuurt. En vertel Je me ook nog wat over je boek? Ans Nieuwenhuys Wat een aardi titel heeft je boek! Is het hu's begr met kamperfoelie? Wat een heeriyken zal dat geven! Marietje Laman Het is dus niet o druk met je huiswerk. En op school ze natuurlük veel afwisseling. Willem en Paulus Laman Het is aardig, dat je aan my denkt, Willem, n ik heb al genoeg lectuur. Paulus. wat je je brief mooi gemaaktl En bedankt je nieuwe raadsels. Hester Slootweg Van harte gelul wenscht met je feestdag; ik hoop, da het heel prettig zal zijn En dat je mi later over schrijven zult. Nu zet ik een streep, en gaan jullie beginnen. En met yver aan de oplossin hè? Tot de volgende week. Insturen naar Bureau Leidsch Dagb of naar Wasstraat 5 Tot Dinsdagmor 9 uur. Allen harteiyk gegroet door ji Raadseltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOI Ingezonden door Beppie Sparenburg Meester (tot een boerenjongen): nes, ga je handen wasschen". Hannes: „Waarom Meester?" Meester: „Omdat ze vuil zyn". Hannes: „O, dat hindert niet; Ik n toch de varkens eten geven, als ik tl ben". Ingezonden door Niek Bakker. Jantje zou naar het Koninginnef gaan. Moeder zei: „Als je nu iets kr bewaar je dan ook wat voor je broert Jantje: „En als ik nu een üsje k Moe?" Ingezonden door Ans Nieuwenhuys Een goede raad. „Nu moet je eens luisteren", zegt F tegen Wim. „Ik droom iederen nacht naar. Ik val ln het water, dan komei golven, en als ik byna verdronken word ik wakker met een schreeuw, zou ik daartegen kunnen doen?" „Zwemmen leeren, jöhl"

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 22