De gemeentebegrooting van Noordwijk sluitend LESDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Woensdag 9 November 1938 Luchtaanvallen! Min of meer ingrijpende maatregelen bleven echter niet uit BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN CliN/T EMtTTÏFEN VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodora Clazina Maria. d. van 4 j Lindeman en Th. Vogelaar. Overleden: M. A. Thompson. 76 jaar; H. A. van Egmond. 61 jaar, echtg. van I. Rljnsbur- Ker; M B. Goos, 45 jaar, echtg. van C. F. C. J. Zuldmeer; J. W. v. d. Berg. 77 Jaar. echtg. van A Knijnenburg. Ondertrouwd: P. J. Vink. 32 jaar (won. te Noordwijk) en P. J. Goemans, 31 Jaar. Loop der Bevolking. Vertrokken: O. W .Claus en gez., n. Utrecht. Lepelaerstraat 39 bis; J. H. Bredow. n. Haar- j&n Kamerl. Onnesstraat 40; J. Bijleveld, n. Den Haag. Soestdükschekade 767; H. v. d. Eijkel. n. Ned. Indië. Gevestigd A. M. Stoks. Leidscheweg 94; H. C Stoks. id.; J. M. A. Stoks. Leidscheweg 96; A. Stoks, id.; A. Stoks. id.; J. G. Siemens, Veur- f*he weg 79; C. Kuppens, id.; A. v. Buren. Leidsche weg 96; C. v. d. Bend, ld.; P. C. van Vliet. Papelaan 25; C. C. G. Weerdenburg. Papelaan 2; J. P. Prins. Leidscheweg 191; J. A. Volkers. Nw. Voordorp6traat 12; G. Moorrees. Veurscheweg 101. Aanrijding. Op den Rijndijk, ter hoogte van het kruispunt van den Haagweg is de wielrijder H. G. P., alhier, aangereden door den mo torrijder S. uit Wassenaar, doordat de mo torrijder. komende van de richting Leiden, de linkerbocht nam naar den Haagweg. Het achterwiel van het rijwiel werd vernield. Proces verbaal is opgemaakt. Vreemd geld. Bij enkele winkeliers op den Rijndijk zijn 5 franc stukken in betaling gegeven. Men verzoekt ons de winkeliers te waarschuwen - De collecte gehouden door de R.K. Middenstandsvereeniging irDe Hanze", ten bate van „Santos", instelling ter bestrijding van TB.C., heeft netto opgebracht f. 32.40. Bij het agentschap der arbeidsbemid deling .staan deze week als werkzoekenden ingeschreven 103 personen. WASSENAAR. Vergadering „Wassenaar en Omstreken". In het Wapen van Wassenaar hield de tuinbouwver. „Wassenaar en Omstreken" haar maandelljksche ledenvergadering on der voorzitterschap van den heer P. Zeg waard. Spr. oordeelde dat de jury. bestaan de uit de heeren J. van den Berg, W. D. Sehnitzler en A. Bergman bij zooveel ln- tendingen van zulk hoog gehalte een moei lijke doch aangename taak heeft gehad. Voorts heette hij speciaal welkom de hee ren H. A. N. Jansse en W. C. van Zetten, die touden spreken over Conlfceren. De secretaris las de notulen, die onder dankzegging werden vastgesteld. Ingekomen was om. een schrijven van (tn burgemeester dat hij het beschermheer- khap der vereeniglng gaarne aanvaard en ra schrijven vap de afd. Wassenaar van di Kon. Maatschappij voor Tuinbouw, hou- 'kr.de een uitnoodiglng om te confereeren «er mogelijke samensmelting der vereeni- gingen. De voorzitter sprak zijn groote voldoening lit over het aanvaarden door den burge meester van het beschermheerschap. Het bestuur is naar de conferentie van de afd. der maatschappij gegaan, uitsluitend om te luisteren. Wel zou hij gaarne daarover meeningen vernemen. Hierop maakte de heer v. d. Berg den uitslag van de keuring bekend als volgt: Voor prijsvraag I, drie var. Tros-Chry- «Jithemums van leder vijf takken: 1. P. Zegwaard; 2, W. van Tol. Prijsvraag II, drie var. afgesn. grootbl. Chrysanthen van ieder drie stuks: 1. H. Ver- >og. Prijsvraag m, één Chrysant Blanche Poi- tavine, in pot gekweekt: 1. P. Zegwaard: 2. J. Weekhout; 3. H. Noort. Prijsvraag IV, één kleinbl. Chrysant in pot gekweekt zonder grondscheuten1. P. Zeg waard. Prijsvraag VII. 1. Chrys. Blanche Poitavine In pot gekweekt zonder grondscheuten met loodje 1. P. Zegwaard; 2. C. va-n der Salm, 3. J. Hermsen. Prijsvraag VIII, zes Cyclamen: 1. P. Zeg waard; 1. J. Weekhout; 2. C. v. d. Salm; 3. W. van Tol; 4. H. Verboog. Prijsvraag IX 3 varens: 1. J, R. Laarman, 2. J Weekhout, 3. O. Verluid, 4. P. Zeg waard, Prijsvraag X, zes Primula's: 1. W. v. Tol; 2. C. v. d. Salm. De heer C. v .d. Salm had voor een prach tige inzending voor het puntenstelsel ge- rorgd, waarvoor punten, varleerende van 8 tot 10 werden toegekend; de heer Weekhout had ingezonden een Begonia Mensing, waar voor deze 10 punten verkreeg. Hierop spraken de heeren v. Zetten en Jansse over „Coniferen", aan de hand van ren geweldig sortiment materiaal. Langdurig werd ten slotte geconfereerd over de event, fusie met de afd. van de maatschappij. Het bestuur zal later beslis sen. Aanbesteding. Door den Rijksgebouwendienst is aanbe steed het aan- en verbouwen van het te- leloongebouw aan de de Wittstraat alhier. Laagste inschrijfster was de N.V. „Erica" te Noordwijk-Binnen voor f. 11.749. Gedaagde verduisteringsproef. Het Noord-Oostelijk deel van Wassenaar L Maandagavond als proef in het duister Zezet. Om kwart over acht werd met si renengeloei het begin van de proef aar. - Sckondigd en onmiddellijk hierop werden die lantaarns gedoofd. Door den Inspec teur van politie, A. S. Fogteloo, was door ér radiocentrale op de ingezetenen een be- roeP gedaan om aller volle medewerking tn hieraan ls vrijwel algemeen voldaan. controle werd uitgeoefend door de po litie, versterkt met leden van de Bu'ger- 'ucht. Hier en daar moest worden gewaar schuwd, dat de afsluiting van het licht ™t voldoende was, waarop dan dadelijk é°°r de bewoners de noodige voorzieningen terden getroffen. De proef, die te kwart *°or tien eindigde, heeft volledig voldaan. Vergadering. „W. P. C." i Door de Wassenaarsche Postduivenver. J,r<! een algemeene ledenvergadering ge houden onder voorzitterschap van den heer L Waasdorp. Na de opening werden de '/uien gelezen en onveranderd vastge- Voorlezing werd gedaan van het Hedenmiddag hebben B. en W. van Noordwijk in de raadsvergadering de gemeentebegrooting voor het jaar 1939 aangeboden. Al geschiedt de behande ling daarvan eerst eenigen tijd later eerst wordt nu de commissie voor het nazien dier begrooting aan het werk gezet toch zullen vele ingezetenen van Noordwijk benieuwd zijn, hoe deze begrooting er wel uitziet. Al is men gewend geraakt aan het geleidelijk af nemen der vroeger rooskleurige ge meen te-financiën, onwillekeurig her leeft toch telkcnjare de hoop. dat het weer eens beter zal worden! Helaas moeten wij ten aanzien van deze be grooting nog alle optimistische ver wachtingen laten varen, al ls er voor een paniekstemming geen reden. Wij meenen ons thans niet beter te kun. nen uitdrukken dan met de woorden van B. en W, in hun memorie van toelichting onverbloemd neergeschreven: „De gemeen tebegrooting voor het komende jaar draagt nog het merkteeken van de tegenwoordige tijdsomstandigheden". Hoe zou het anders kunnen, nu de werk loosheid te Noordwijk vergeleken bil ver leden jaar weliswaar lets is verminderd, maar de armenzorg eensdeels als gevolg van de langdurige werkloosheid, anderdeels als gevolg van hare uitbreiding tot cate gorieën die vroeger nimmer werden onder, steund nog in grooteren omvang ls toe genomen. Bedroeg het tekort voor 1938 f. 84.000, welk tekort, gelijk men zich wellicht zal herinneren, toen gedekt is door de beschik king over een gedeelte van de algemeene reserve groot f. 89.000, de afschrijving bij de bedrijven en de verlaging van den kost- Dri.js DCr leerling van de OL. school, het tekort voor 1939 bedraagt weliswaar Iets minder, maar toch nog bijna f. 72.000. Velen, ln het bijzonder wellicht de belas- tlngbetalenden, zullen benieuwd fof be vreesd?) zijn, op welke wijze B. en W. dit gat hebben gestopt. Want feit ls, dat het het dageliiksch bestuur wederom is mogen gelukken den raad een sluitende begrooting aan te bieden. Doch voor wij op een en ander nader ingaan, oerst een paar cijfers. De in komsten en uitgaven voor den gewonen dienst bedragen f. 782,358.47. Het be hoeft geen betoog dat het hoofdstuk ondersteuning aan behoeftige werk- Ioorbij deze cijfers nog steeds een zeer belangrijke rol speelt. De inkom sten van dit hoofdstuk zijn n.l. geraamd op rond f. 158.000; de uitgaven daaren. tegen op rond f. 255.000, zoodat dit hoofdstuk een nadeeiig saldo oplevert van rond f. 97.000. Dit nadeelig saldo Is nog f. 6000 hooger dan in 1938 en f. 3000 hooger dan in 1937. Is het daarom te verwonderen, dat het tekort voor 1939 nog belangrijk hoog is? Deze cijfers be wijzen immers ten duidelijkste de door B. en ML in hun inleiding geponeerde stelling, „dat hei tekort geheel ls terug te brengen tot en tot dusver veroor zaakt is door de gevolgen van de heer- schende werkloosheid en de verarming, welke daarvan het gevolg is". De inkomsten van den kapitaaldienst be dragen f. 725 089.15 en de uitgaven f. 738.955.70; alzoo een nadeelig saldo op dezen dienst van f. 11.866.55. Hoe ontstond het tekort van f. 72,000? De oorzaak hiervan hebben wij hierboven reeds aangegeven. Zij schuilt In de nadee- llge saldi van de onderdeelen werkloos heidsvoorzieningen en armenzorg. Maar er ls ook nog een andere oorzaak. De rekening 1937 sloot n.l. met een nadeelig saldo van bijna f. 40.000. En dit bedrag komt de begrooting 1939 ten kwade. Deze factor dient men bij de beoordeeling van den dienst 1939 niet uit het oog te verliezen. Want daar door wordt het tekort, eigen aan den dienst 1939. aanmerkelijk minder. En hoe het wordt gedekt. Op de eerste plaats moeten nog f. 10.000 binnenkomen van den zooeven genoemden dienst 1937, aangezien nog niet alle ont vangsten, tot dien dienst behoorende, vóór het sluiten van dat dienstjaar binnenkwa men en dus in den dienst 1938 zullen wor den verantwoord. Het nu nog resteerende tekort van f. 62.000.denken B. en W. te dekken door verlaging van enkele uit gaven en verhooging van enkele Inkom sten. Ter verlaging van de uitgaven is ten vijftal min of meer belangrijke be zuinigingen voorgesteld. Geen koffie meer! Het minst belangrijke, maar in de laat ste maanden nogal in opspraak gebrachte, bezuinigingsobject is gevonden in de schrapping van den post koffie op de se cretarie en de diverse andere gemeente lijke bureaux, dat bij elkaar zegge en schrijve f. 350.uitspaart. De kweekeüng verdwijnt. Veel belangrijker is de voorgestelde schrapping van de belooning van den kweekellng met akte aan de O. L. School. Men kent de gevolgen daarvan. De kost prijs per leerling der openbare school wordt daardoorffiiétf'Onbelangrijk gedrukt en aangezien de vergoeding aan de bij zondere scholen berekend wordt naar den kostprijs per leerling van de openbare school, wordt met het verdwijnen van de kweekellng niet alleen een bedTag van f. 522.geschrapt, maar een bedrag van f. 522.plus een bedrag dat de bijzondere scholen tengevolge van deze schrapping minder aan vergoeding krijgen, te weten f6848.of in totaal f. 7370.B. en W. zeggen „slechts na groote aarzeling met dit voorstel te komen, voornamelijk om dat de belangen van het onderwijs aan de openbare school en de bijzondere scholen door schrapping van de belooning voor den kweekeüng zullen worden geschaad". Ook de Chr. ll.L.O. school moet een veer laten. De kostprijs per leerling van deze school zal, na gehouden overleg met het bestuur dier school, worden verlaagd van f. 25 tot f.20—, hetgeen een besparing geeft van f. 500. Vervolgens wordt de post onvoorziene uitgaven met f. 1850— gedrukt en gaan B. en W. f. 663.— bezuinigen door verla ging of Intrekking van subsidies en In stellingen. Ter geruststelling zij medege deeld. dat niet alle vereenlgingen e.d on der het snoeimes komen. Toch valt er een 13-tal slachtoffers leen toevallig sa mentreffen met dit ongelukkig getal! i, waarvan de voornaamste zijn: de Alg. Ver. voor Vreemdelingenverkeer, die haar subsidie voor reclame voor de Noordzee badplaatsen van f. 162.50 tot f. 100.ziet slinken; de reclame-commissie, wier sub sidie wordt gehalveerd en derhalve wordt gebracht op f .250.de verleden jaar nog ingestelde post „Kosten van het tulpen- leest", die hetzelfde lot deelt en derhalve wordt teruggebracht op f. 100.het Wit- Gele Kruis, wiens maximum subsidie ln ce kosten van zijn consultatiebureau met f.50.wordt verminderd; terwijl tenslot te de subsidie aan de plaatselijke burger wacht ad f. 50.geheel wordt geschrapt. Verhooging rioolbelasting. En nu komen wij aan het punt, waar- j voor de belastingbetalende gemeente ge woonlijk de meeste Interesse heeft, n.l. de verhooging der inkomsten, met name der belastingen. B. en W. hebben voor het ko mende jaar alleen op de rioolbelasting hun keuze laten vallen, om de eenvoudige re den, dat deze belasting, aldus het dage- lijksch bestuur, de eenige is. die nog voor verruiming vatbaar is. Tot dusver was de maatstaf der heffing van deze belasting de belastbare opbrengst van de betreffen de perceelen, welke tot grondslag diende voor de heffing van de grondbelasting. Ge heven werd 3V» van de eerste f1600.dier opbrengst en l'/t'/o van het meerdere. Thans stellen B. en W. voor, den grond slag der heffing uit te breiden en wel zoo danig, dat de heffing beoogt een bijdrage te verkrijgen b.v. in de jaarlijksche kosten van onderhoud, verlichting en rioleerlng der wegen. Alsdan zullen niet alleen de be bouwde perceelen, die op een gemeentelijk riool zijn of kunnen worden aangesloten, in de heffing dienen te worden betrokken, maar alle bebouwde perceelen, die aan een openbaren weg gelegen zijn. Hierdoor zal een bedrag van f. 6400.meer in het laatje komen, welk bedrag gebaseerd is op een heffing van 4° o van de eerste f. 1600.van ae belastbare opbrengst en 2l/i"/o van het, meerdere. m. GEBOREN: Bastiana Hendrika, d. van J. Haverhoek en P. M. Kleijn: Rudolph, z. van A. Verhoeven en M. CorpelElisabeth, d. van J. de Ridder en E. Kleijn, Maurits. z. van M. Raatsie en W. J. Mol; Johan Ernst Casimlr. z. van Tb. v. d. Burgh en J. M. E. Stokhuijzen; Krina Maria Cornelia, d. van Th. v, d. Hoorn en M. M. Langelaan. Jannetje Jacoba. d. van P. W. Brandt en P. J. den Os; Christina Maria, d. van G. J. A. Jufiermans en A. Griffioen: Elisabeth Johan na Maria, d. van J. J. Buis en J. Dijt. OVERLEDEN: J. de Leeuw, gesch. m„ 29 jaar; H. J. Zon- derop. zoon, 1 jaar; D. Zwaans, man. 32 jaar; A. J, J. L. Veerman, zoon. 37 jaar; M. C. Jongbloed, huisvr. van P. M. v. d. Dop, 73 Jaar; M. C. Prins. wed. van P. Verdegaa!. 62 jaar. P. J. Bosman, wed. van P. de Vries 73 jaar C. Koikes, Zn. 7 weken. GEVESTIGD: De algemeene reserve gaat op. De algemeene reserve, nog groot rond f,32.500—, zal ook moeten meehelpen het tekort te reduceeren. In dit en ander ver band hebben B. en W. er nog een oogen- blik aan gedacht een extra bijdrage te vra gen uit het werkloosheidssubsidiefonds. Maar zoolang de reserve nog niet is opge soupeerd, meenen B. en W„ dat een der gelijke poging bij het Rijk geen succes zou hebben. Bovendien, met een eventueelc toe kenning van een extra bijdrage zou de vrij heid in het gemeentelijk beheer tegelijk aan banden worden gelegd Zeer gunstige bed rijf suit komsten Het spreekwoord: „Een slecht land waar- In het geen mensch goed gaat", wordt in de troonreden der laatste jaren bewaar heid door de welvaart van Curasao, in tér genstelling tot de overige gebledsdeelen ln onzen Staat. In de gemeente Noordwijk ziet men evenwel hetzelfde gebeuren met ae bedrijfsinkomsten, in tegenstelling tot die der gemeente! Want daar de bedrijfs- uitkomsten telken jare zeer gunstig zijn (ondanks de in verhouding tot naburige gemeenten niet hooge tarieven voor gas, water en electriciteit). stellen B. en W. voor, het nu nog resteerende tekort ad f. 12.000.te dekken, door aan de reserves van elk der drie bedrijven f- 4000.te ont trekken. Alsdan zal tenslotte een sluitende begrooting zijn verkregen. jaarverslag door den secretaris. Hieruit bleek dat het ledental was achteruitgegaan en dat het aantal verzonden duiven ln concours en oefenvluchten het aantal van 3151 had bedragen. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten hadden bedragen f. 240.05 en de uitgaven f. 200.17, zoodat deze had kunnen afsluiten met een batig saldo van f. 39.88. Uit het rapport van de kascommissie bleek, dat het beheer van den penningmeester ln volko men orde was bevonden zoodat de pen ningmeester onder dankzegging werd ge- déchargeerd voor het gevoerde beheer. Tot lid van de kascommissle werd benoemd de heer P. Bouwmans. Tot voorzitter werd herkozen de aftr. voorzitter, de heer K, I. Waasdorp. Overgegaan werd tot het uitreiken van de in het seizoen gewonnen eereprijzen en kampioensmedailles. <üe onder een toepas selijk woord door den voorzitter aan de prijswinnaars ter hand werden gesteld. Vervolgens werd besproken om te trach ten het ledental uit te breiden, waarna sluiting volgde. ZEVENHOVEN. Een dure bruiloftsdag! De zoon van v. 't W. had het ongeluk tijdens het stoelen van de bruiloftsgasten in het weiland zijn portemonnaie met in houd van f. 25.en een fietsplaatje te ver liezen. De eerlijke vinder laat nog op zich wachten. Vergadering Wit-Gele Kruk. Het voorloopdg bestuur der opgerichte afd. van het Wit-Gele Kruis is samengesteld als volgt: voorz. de heer G. v. Rossenberg. Secr. mevr. Bocxe; penningmeesteres mej. W. Blom en bestuursleden de heeren P. de Groot en G. Nieuwenbuijzen. Auto te water. De heer L. uit A. geraakte met zijn be stelauto, die tweemaal over den kop sloeg, te water. De inzittenden wisten zich 2elf te redden. Een kraanwagen haalde den wagen er uit. Beschermt U tegen de gevolgen van Bedenkt dat nalatigheid Uwerzijds in het nemen van beschermingsmaat regelen gevolgen met zich kan brengen voor U en tallooze anderen. Nadere inlichtingen verstrekken de secre taris van de afd. Leiden der Ned. Ver. voor Luchtbescherming, dr. T. Potjewiid. Boerhaavelaan 37, Leiden en de heer D. C. Kok, Rapenburg 9. Leiden. NIEUWE UITGAVEN. De bietenrooier S. had het ongeluk met een bietensteker, zich zoodanig aan één der handen te verwonden dat bloed vergiftiging ontstond, waarbij geneeskun dige hulp moest worden Ingeroepen. ZOETERWOUDE. Vergadering „IJssport". In café ,,^t Witte Huls" aan den Hooge Rijndijk vergaderde de Ver. „IJssport", Zoe ter woude HR.Leiderdorp, onder leiding van den voorzi/tter. den heer A. C. Hendrik- sen. die dankte voor de goede opkomst der leden. De notulen van den secretaris wer den onveranderd goedgekeurd. Uit het ver slag van den penningmeester bleek, dat er nog een saldo in kas is van f. 1.90. De Com missiebelast met het nazien der boeken, had alles keurig in orde bevonden, waarvoor den penningmeester dank werd gebracht. De per. aiftr. bestuursleden de heeren A. C. Hendriksen en Chr. Kluiters. werden herko zen. Besloten werd om de IJsbaan van de gemeente Leiderdorp dit jaar weer te huren op dezelfde voorwaarden van het vorige jaar. De contributie werd weer vastgesteld op f. 1.50 per jaar. Na diverse besprekingeit volgde sluiting. Koorwerken van Joh. Wagenaar. Wij ontvingen een 6-tal koorwerkjes, voor den Kon. Bond van Chr. Zang- en Oratorlum- vereenigingen geschreven door dr. Johan Wagenaar. De titels hiervan luiden: „Lofzeg ging", „Waer werd oprechter trou". „Heer, mijn hert is boos en schuldig", „Musica, aldersoetste const", „Heiligh, Heiligh". „Psalm 100" en „Hymnus de ascensione Domini". Voor zangvereenigingen zal het zeer van belang zijn. van deze uitgaven kennis te nemen. Zy zullen er haar repertoire mede kun nen verrijken. De reis: „Deze jas kan niet meer in de koffer, dus die moet je ook nog aantrek ken, Ferdinand!" Tengkoe Adnin, Rijnsb. weg 144; A. J. Bar nard en fam.. telefoon-monteur. Kagerstraat 8; C. Barton, zendeling. Marislaan la; E. Th. Basch. handelsreiziger, Korevaarstraat 11a; A. D. den Hollander-v. d. Berg. P. Krugerstraat 18; C. M. Blonk, winkeljuffrouw, Narmstraat 20; M. N. Blonk en fam.. vulcaniseur. ld.; Wed. M. de Groot-den Boef. huishoudster. St. Anna's-hof 9, F. A. C. Broekmans. Marislaan 39; A. S. H. Brussen er) lam., v. d. Brandeier- kade 15; G. D. Cohen Tervaart, Vliet 19; J. Cupido en fam.. Oosterstraat 59; A. W. van i Dongen, sigarenmaker. Julianastraat 3; M. Th. G. Droogieever Fortuijn, Boerhaavelaan 24, H. v. Elburg en fam.. sigarenmaker. Oranje straat 9; M. E. Franzie, Groenhovenstraat 10; A. Gesink, 1.1. verpleegster. Rijnsb. weg lu; T. G. Go. Zeemanlaan 28; Chr. Goedbloed, Lorentzkade 36; M. M. v. Gorkum, dienstbode. Vestestraat 25; C. W. Gottenbos. v. d. Werf- straat 33; H. de Graaf. 1.1. verpleegster. Rijns burger weg 10: Wed. H. M. Dauve-Hamilton of Silvertonhrll. Rijnsb. weg 60; J. v. d. Hoeven, Merelstraat 15; H. M. A. Hoogenstraaten, Noordeinde 49; N. Ph. v. d. Ing, los werkman, Janvossensteeg 44; A. J. S. Jens, 1.1. verpleeg ster, Rijnsb. weg 10; J. Jongeboer en fam.. mu sicus. Plantsoen 9a; B. L. Khoe. H. de Groot straat 3; C. A. v. d. Kloot, H. Rijndijk 34; W. Koning, bakkersknecht, St. Aagtenstraat 28a; P. J. de Koning, dienstbode. Gasstraat 19; C. Kooi, verpleegster. Rijnsb. weg 10; W. M. Krij ger. dienstbode, Nieuwsteeg 2, D. J. v. d. Lin den en fam.. sigarenmaker. Kanaalstraat 48; B. W. Logtenberg. IJ. verpleegster, Rynsb. weg 10; J. B. Mader en fam., Morschweg 150a; C. J. Marcelis, dienstbode. Oude Rijn 50; E. K. Mathews, zendeline. Marislaan la; C. J. Müller, I.1. verpleegster. Rijnsb. weg 10: E. v. d. Nagel, Rijnsb. weg 10; W. D. Nicolay, Heerenstraat 87b; J. F. Nierstrasz, Doezastraat 20a; W. E. Alderliesten-v. Noort. Ger. Brandtstraat 11; L. Ollesch, dienstb. Heerengracht 35; Chr. de Regt, hulp in de huish.. Rijnsb. weg 42; R. Roolvink, De Sitterlaan 102; J. de Roos, Bilderdijkstraat 2: H. A. Rijnbeek, organist, H. de Grootstraat 17; H. J. Schaap, 1.1. verpleegster, Rijnsb. weg 10; L. Schipper en fam.. reiziger, J. v. Houtkade 24a; M. de Schipper, dienstbode, Rijnsb. weg 10; J. R. Smits, Kloksteeg 12; H. G. J. Spen- kelink. schoenmaker. Hooigracht 4; J. S. van Staden, dienstbode. Soembastraat 58; D. v. d. Steeg. Rijnsb. weg 10; M. Sterk. 1.1. verpleegster, Rijnsb. weg 10; W. M. v. Stralen, Rijnsb. weg 10; J. C. Tuns, huishoudster. Noordeinde 49; J. G. Ubbink en fam., predikant, Burggraven- laan 10; M. Verhoef, dienstbode, Witte Singel 72; J. P. C. Vervaart, 1.1. verpleegster, Rijnsb. w-eg 10; G. Visser, drukker, J. v. Goyenkade 1; J. A. M. de Voigt en fam., sigarenmaker. Mare- singel 26; E. Th. P. Voskens, kinderjuffrouw, Nieuwe Rijn 59; T. de Vries en fam., hulp- I keurmeester. Pasteurstraat 15; W. C. Wester- dijk en fam., fabr. arb., Formosastraat 14a; I B. W. J. Wouterlood, Zeemanlaan 6aTh. v. I Wijk. kantoorbediende, Plantsoen 3; M. J. H. J Zimmerman, dienstbode. Papengracht 5; P. Zwanenburg, dienstbode, Langebrug 33. VERTROKKEN C. Bakker, n. Delft, Oude Delft 211; G. van Beek-Beij, n. Nijmegen. Distelstraat 79; C. F. .'Biermann. n. Den Helder, Kaz. Willemsoord; A. Binnendijk, n. Gennep, Heienscheweg 85; D. de Boer, n. Den Helder. Ruyghweg 166; E. M. Boks-Bonnet, n. Den Haag. Kritzingerstraat 122; L. M. Fasel-Boot, n. Amsterdam, Pretorius- straat 6; M. H. Bouwman, Noordwijk, Lange- weld 29; D. W. Brandse. n. Katwijk, Zuid Boulevard; A. Roos-Broere, n. Zuilen, Watt- laan 13 bis; P. J. v. d. Berg. n. Deventer, Bergpoortstraat 2; J. M. Cannegieter, n. Alphen a. d. Rijn, Oudsh. weg 78; W. A. Cox, n. Was senaar. v. Z. v. Nijeveltstraat 25; W. F. Cra mer en fam., n. Santpoort, Burg. Enscl^de- laan 21; J. Dolieslager, n. Haarlem, Oranje- boomstraat 33 rood; J. L. Durkstra. n. Hoog land, Lienderscheweg 79; J. v. Duijvenbode, n. Sassenheim. Rusthoflaan 45; J. Engwlrda. n. Hengelo, Woolderbeekweg 6; M. E. E. v. Geelen, n. Amsterdam, le C. Huijgensstraat 31; Ph. A. D. M. Gloudemans, n. 's Hertogenbosch, v. Ys- selsteinstraat 3; E. B. Gorner. n. Amsterdam, Linnaeusstraat 89; J. Griekspoor en fam., n. Leiderdorp, v. d. Valk Boumanweg 33; S. P. J. de Groot. n. Amsterdam. Pretoriusstraat 6hs; F. F. Hederik, n. Heemskerk. Maquettelaan 20; J. C. H. Hendriks, n. Ede, Buurtlaan 12; A. Heyneman, n. Oegstgeest. Oranjelaan 21; F. L. J. Hofsteenge, n. Utrecht, Schoolstraat 21; P. Th. Holman en fam., n. N.O. Indië; W, Hoogendoorn, n. Zwammerdam. B 112; J. Horsman, n. Alkemade. Oudewetering 49; K. J. Horsman, id. id.; L. Beijer-Jankowitz, n. Rot- terdam. Mathenesserlaan 196a H. C. Jansen, li. Den Haag. v. Alkemadelaan 452; N. J. de Jong. n. Amsterdam. P. C. Hooftstraat 5611; i T. J. de Jong, n. Oegstgeest, Emmalaan 27; A. J. M. Jongmans. n. Velsen, Wijkerstraatweg i 274; H. D. Klinkhamer en fam.. n. Wassenaar, Tulpstraat 3; A. H. Koster, n. Voorburg, v. Halewijnlaan 131: F. L. P. Kraemer, n. Alphen a. d. Rijn, Schoolstraat .3; G. J. J. Kramer, n. Den Haag. Bentinckstraat 42; L. Th. Kurpcrs- hoek. n. Gouda. Wijdstraat 43; P. M. Langezaal, n. Den Haag. Zijdelaan 27; C. v. Leeuwen, n. Alphen a. d. Rijn, v. Mandersloostraat 44; R. Lefebvre, n. Montreal; H. Leferink, n. Den Haag, Banaanstraat 26; J. Lugters, n. Wor- nierveer. Krommenieërweg 39; M. M. E. J. L. Manceau. n. Den Haag, Koninginnegracht 119; E. Jankowitz-Maurüber, n. Rotterdam. Mathe nesserlaan 196 a; H. Mieremet. n. Hillegom, Loosterweg II 54: J. P. v. Omme. n. Utrecht, Nic. Beetsstraat 24; L. J. v. d. Poel en tam., n. Lde (Gld.). Kreelscheweg 2; H. Pol. n Kam pen, Lemkerstraat 7; G. G. Kruijt-Pot en fam., n. Oldebroek. Cultuurweg 65; M. E. H. Regeer, n. Den Haag. Frankenslag 153; M. W. Rotte veel. n. Bloemendaal. Bloemendaalscheweg 126; F. J. A. Rump. n. Roosendaal c.a.. Molenberg lla; C. P. v. Rijen. n. Oosterhout. Rulstraat H 38; J. W. Schouten, n. Wageningen, Heeren straat 4; M. J. E. Schrijnemakers. n Geleen, Dorpstraat 18; D. C. Schut. n. Zeist. Am. v. Sqlmslaan 21; C. Serrurier. n. Den Haag. Oost- dulnlaan 66; C. W. Starrenburg, n. Oegst geest. Rhijng. straatweg 11; A. J. Staverman, n. Wassenaar. Santhorstlaan 66; L. A. Thomas, n. Alkemade. Oude Wetering A 151; G. Uiten- bogaart, n. Leiderdorp. Dr. v. Rhijnstraat 3; J. M. v. d. Veer. n. Alkemade. B 280; C. Ver- heij v. Wijk, n. Den Haag, v. Alkemadelaan 483. A. Verhoeven en fam., n. Utrecht. Adelaar straat 56; J. Verhoog en fam.. n. Leiderdorp, v. d. Valk Boumanweg 17; J. A. Volkers en fam., n. Voorschoten, N. Voordorpstraat 12; J. v. Weizen, n. Amsterdam. Heerengracht 63; Wed. E. Scherzinger-Wer.ninger, n. Amster dam. N. Keizersgracht 261; B van Wijk, n. Voorschoten, Nw. Voordorpstraat 25: M. L. Wijngaarden, n. Haarlem, Julianalaan 322. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7